PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال درباره استفاده دستگاه بخور

MAHY@R
14-04-2019, 14:25
دوستان دستگاه بخور سرد اگه تو اتاقی که کامپیوتر هست بزاریم برای قطعات ضرر داره یا مشکلی نداره؟

shaahani
15-04-2019, 02:33
دوستان دستگاه بخور سرد اگه تو اتاقی که کامپیوتر هست بزاریم برای قطعات ضرر داره یا مشکلی نداره؟

بطور معمول بخور سرد را در محل هایی استفاده میکنند که رطوبت هوا کم هست و هوا خشکه، بنابراین این دستگاه به شما کمک میکنه تا رطوبت هوا را تنظیم و متعادل کنید.
اما اگر بطور معمولی رطوبت هوای محل زندگی زیاد باشه، مثل شهر های ساحلی، اونوقت استفاده زیاد از این دستگاه، رطوبت محیط رو میتونه بشدت بالا ببره و از حد نرمال خارج کنه.

البته در چنین رطوبت زیادی، خود انسان نیز احساس ناراحتی میکنه و قطعا اجازه ادامه یافتن اون رو نمیده.
رطوبت عمر قطعات الکترونیکی رو کم میکنه اما منظور رطوبت زیاد است و دائم در معرض رطوبت بودن یک دستگاه بخور که یکی دو ساعت در روز روشنه و به متعادل کردن هوای محیط کمک میکنه، هیچگونه خطری برای قطعات کامپیوتر نداره.
فقط باید دقت کنید که دستگاه بخورتون اگه قطرات آب را نیز پاشش میکنه و باعث خیس شدن محل خروج بخار میشه، اون رو دقیقا جایی نذارید که آب خروجی مستقیم روی قطعات کامپیوتری بریزه، اگه این نکته را توجه کنید که در معرض مستقیم پاشش آب قرار نگیرند، اتفاقی برای اونها بخاطر رطوبت نمی افته.

من یک دستگاه بخور سرد ساختم با ظرفیت بالای 1.650 لیتر در ساعت توان تولید بخار، این دستگاه داخل اتاقمه که پر از لوازم الکترونیکی و همینطور دوتا کامپیوتره.
تازه یک آبنما مجزا هم دارم که اونم خودش به افزایش رطوبت کمک میکنه، به هرحال تا بحال بارها برای چندین ساعت مداوم (تا 12 و حتی 24 ساعت) نیز دستگاه بخورم روشن بوده و هیچ مشکلی نیز برای کامپیوتر پیش نیامده است.
سه سال نیز در یک شهر ساحلی، که اکثر روزها رطوبت بین 80 تا صد درصد بود، کامپیوتر های من کار میکردند، مشکلی نیز برایشون پیش نیومد.
درسته که رطوبت زیاد برای لوازم الکتریکی خوب نیست اما به این معنی نیست که هرجا رطوبت باشه، قطعات حتما خراب خواهند شد.

بنابراین خیلی حساس نباشید و نگرانی بی مورد نداشته باشید.

Diego
15-04-2019, 21:13

اگر امکان اندازه گیری رطوبت رو دارید بین 45 تا 55 درصد رطوبت مناسبه برای کامپیوتر.
میتونید با دماسنجهای دیجیتال رومیزی که رطوبت رو هم نشون میدن تست کنید.

dione
28-06-2019, 08:03
به جای بخور از دستگاه تصفیه هوا استفاده کنین