PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : همه چيز درباره P990i

leo
30-09-2006, 13:34
خوب اينم از تاپيك جديد كه دوستان پيشنهاد دادن كه در مورد گوشي سوني اريكسون P990i زده بشه !
من در خدمتم اگه سوالي بحثي نظري در مورد اين گوشي داشتين تا جايي كه بتونم كمك كنم در خدمتم !!

در مورد كيفيت صدا اجازه بدين تست كنم ! ولي تا جايي كه ديدم نسبت به P910 كيفيت عكسش واقعا عاليه ! و Option هاي خوبي هم داره ! نمونه عكس هم ميزارم ايشالا !

فعلا ... !

يا حق !!

hamed2661
30-09-2006, 15:12
كو پس ؟ همين؟ قربون دستت كاملش كن ديگه

leo
30-09-2006, 15:33
خوب براي شروع ! اين ملطب رو با حفظ حق كپي رايت از دوستمون amir_shahparnia كه تو يه تاپيك ديگه زده بود رو اينجا مجدد ميارم !
يك سري عكس هم خواهم گذاشت !
اگه سوالي داريد بفرماييد ! چون در مورد مشخصات گوشي ديگه هم در زير همه چيز كامل اومده هم كم و بيش دوستان از سايت هاي مختلف اطلاعاتي دارن !

××××××××××××××××××××××××× ××××××××××××××××××××××××× ×××

مشخصات
مشخصات کلی شبکه UMTS / GSM 900 / GSM 1800 / GSM 1900
معرفی سه‌ماهه چهارم ۲۰۰۵
سیستم عامل Symbian OS v9.1
بستر نرم‌افزاری UIQ 3.0

مشخصات فیزیکی شکل ظاهری صفحه کلید تاشو
ابعاد ۲۶ * ۵۷ * ۱۱۴ میلی‌متر
وزن ۱۵۰ گرم
تنوع رنگ نقره‌ای

نمایش نوع TFT، لمسی
وضوح ۳۲۰ *‌ ۲۴۰ پیکسل
تعداد رنگ ۲۶۲۱۴۴ رنگ
ابعاد صفحه ۵۶ * ۴۱ میلی‌متر
زبان فارسی

دوربین کیفیت عکس ۲ مگاپیکسل
ابعاد عکس حداکثر ۱۲۰۰ * ۱۶۰۰ پیکسل
فیلمبرداری بله
ابعاد فیلم ۲۴۰ * ۳۲۰ پیکسل (QVGA)، حداکثر ۳۰ فریم در ثانیه
مدت فیلمبرداری
دوربین دوم بله
تماس تصویری بله
فوکوس اتوماتیک بله
فلاش بله

ذخیره‌سازی دفترچه تلفن ۱۲ مشخصه برای هر مورد به همراه تصویر
ذخیره تماس‌ها بله
نوع کارت حافظه Memory Stick Duo Pro
کارت حافظه همراه ۶۴ مگابایت
حافظه داخلی ۶۰ مگابایت

ویژگی‌ها مدیریت اطلاعات شخصی تقویم، دفترچه تلفن، یادداشت، وظایف آتی، مدیریت پرونده‌ها، ماشین حساب و ...
جاوا MIDP 2.0
پخش موسیقی AAC, MP3
پخش فیلم بله، Media player
دریافت فیلم بله
رادیوی اف‌ام بله، به همراه RDS
ساعت بله
زنگ هشدار بله
پیش‌بینی کلمه T9
پخش با صدای بلند بله
فرمان صوتی
ضبط صدا بله
تشخیص دستنوشته بله
بازی Vijay Singh Pro Golf, Quadrapop
دریافت و نصب بازی بله

تبادل اطلاعات ارسال پیام SMS, EMS, MMS, EMail
مرورگر اینترنت xHTML, HTML (Opera 8.0), RSS reader
مرورگر WAP WAP 2.0
بلوتوث بله،‌ Bluetooth Stereo A2DP
درگاه مادون قرمز بله
درگاه USB بله
درگاه Fast port بله
GPRS کلاس ۱۰
HSCSD بله
EDGE خیر
شبکه بیسیم Wi-Fi 802.11b
Push to talk خیر
سرعت انتقال حداکثر ۳۸۴ کیلوبیت در ثانیه
انطباق با کامپیوتر بله
چاپ مستقیم خیر

زنگ نوع پلی‌فونیک (۴۰ کانال)، MP3, AAC
تنظیمات دریافت و ساخت ملودی
لرزاننده بله

باتری نوع Li-Ion
حالت انتظار حداکثر ۴۰۰ ساعت
حالت مکالمه حداکثر ۹ ساعت

leo
30-09-2006, 15:56
اينم چند تا عكس !!

1-
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

2-

3-

4-

5-

6-

7-

8-

9-

10-

اجالتا اينها باشه تا فردا بيشتر در خدمتتون باشم !!

يا حق !!

Mehdi_Full
30-09-2006, 23:29
ممنون دوست عزيز از اينكه اين تاپيك رو ايجاد كردي چون بقيه دوستان هم خيلي سوال در اين مورد دارن
اولين سوالم اينكه بلندي صداش مثل كدوم مدل از گوشيهاي سوني هست ؟ از دبليو 550 بيشتره يا نه ؟

hamed2661
01-10-2006, 10:19
دست گلت درد نكنه.

leo
01-10-2006, 12:49
دست گلت درد نكنه.

خواهش ميكنم حامد جان !!

ممنون دوست عزيز از اينكه اين تاپيك رو ايجاد كردي چون بقيه دوستان هم خيلي سوال در اين مورد دارن
اولين سوالم اينكه بلندي صداش مثل كدوم مدل از گوشيهاي سوني هست ؟ از دبليو 550 بيشتره يا نه ؟

مهدي-مكس جان ! صداي اين گوشي واقعا خوبه ولي نه به بلندي W550 ! آخه اصلا مصرف و هدف ساخت اين 2 تا گوشي فرق ميكنه ! W550 يه گوشيه Walkman هستش و اين يه گوشيه بيشتر Business اي ( اگه بشه اسمشو اين گذاشت ) !

و در مورد كيبوردش يادمه يكي از دوستان سوال كرده بود يا نظري داده بود بگم كه به نظر من واقعا كيبردش بهتر شده ! بايد كار كنين باهبش تا متوجه تفاوتش بشين ! من با كيبرد P910 تقريبا فقط چند كلمه تايپ كردم كلا ! ولي تمام تايپ هام رو با P990 با كيبردش انجام ميدم ! چون خيلي راحتتر از حتي Vritual keyborad اش شده !!

فعلا ... !

يا حق !!

hosein_mesgarha
01-10-2006, 19:39
سلام
من يك سري سوالات در مورد اين گوشي دارم كه به مرور مي پرسم چون به شدت قصد خريد اون رو دارم.
اول از همه اين گوشي رو از داخل خريديد يا خارج وكجايي هستش,اگه از خارج خريديد راحت رجيستر شد يانه.
بعد اينكه يه چيزايي در مورد ضبط نكردن مكالمه توسط اين گوشي شنيده بودم.درسته يانه؟واينكه براي قسمت مكالمه سوني اجازه ي برنامه نويسي نداده؟
آيا تا حالا شده همزمان آهنگ گوش بديد تلفن هم زنگ بزنه ؟مشكلي پيش نيومد؟
تا حالا شده هنگ كنه؟تاحالا ريست شده خود به خود؟چون توي فروم gsmarena يكي گفته بود خيلي هنگ مي كنه وخودبخود ريست ميشه.

ببخشيد اينهمه سوال رو يكجا پرسيدم چون خيلي مهمه.

leo
02-10-2006, 13:20
سلام
من يك سري سوالات در مورد اين گوشي دارم كه به مرور مي پرسم چون به شدت قصد خريد اون رو دارم.
اول از همه اين گوشي رو از داخل خريديد يا خارج وكجايي هستش,اگه از خارج خريديد راحت رجيستر شد يانه.
بعد اينكه يه چيزايي در مورد ضبط نكردن مكالمه توسط اين گوشي شنيده بودم.درسته يانه؟واينكه براي قسمت مكالمه سوني اجازه ي برنامه نويسي نداده؟
آيا تا حالا شده همزمان آهنگ گوش بديد تلفن هم زنگ بزنه ؟مشكلي پيش نيومد؟
تا حالا شده هنگ كنه؟تاحالا ريست شده خود به خود؟چون توي فروم gsmarena يكي گفته بود خيلي هنگ مي كنه وخودبخود ريست ميشه.

ببخشيد اينهمه سوال رو يكجا پرسيدم چون خيلي مهمه.

سلام !
عرض كنم كه من گوشي رو تو ايران خريدم چون رجيسترش تا اونجا كه شنيدم به اين راحتي نيست ! گوشي Made in France هست ولي باتريش مثل P910 ژاپني نيست ! باتريش چيني هستش !

در مورد ضبط مكالماتش چيزي نميدونم اگه چيزي دستگيرم شد حتما خبر ميدم ! چون تا حالا نيازش برام پيش نيومده كه ضبط كنم !

مشكلي با پخش موزيك و تماس همزمان هم نداشتم ! باز هم تست ميكنم ! نتيجشو ميگم !!

هنگ تا حالا نكرده ولي يه بار ريست شده ! و بعد از اينكه كاملا ريستارت شد , يه پيغام داد با اين مضمون كه ريست كنترل شده و براي بهتر شدن كار هاي گوشي بوده ! تا حالا از اون كارهايي كه بعضي وقتا گوشي هاي نسل هاي قبلش مثل P800 يا P910 ميكرد و هنگ هاي بيخودي و ريست يا اينكه مجبور بشي باطري در بياري من ازش نديدم !

فعلا ... !

يا حق !!

vahidhgh
02-10-2006, 16:24
ممنون از تاپيكتون فقط معايب گوشي هم بگيد اولين و بزرگترين عيبش قيمتش هست كه ميشه با پولش يه لپ تاپ گرفت

kevin
03-10-2006, 04:34
ای کاش لینک عکسها رو میزاشتید صفه شلوغ نمیشد ولی بازم دستتون درد نکنه

leo
03-10-2006, 14:31
ممنون از تاپيكتون فقط معايب گوشي هم بگيد اولين و بزرگترين عيبش قيمتش هست كه ميشه با پولش يه لپ تاپ گرفت

دوست عزيز ! البته كه قيمتش يكم خيلي بالاست ! :tongue: ولي گذشته از قيمت , بقيه مهايب و مزاياش به نقل از سايت gsmarena.com :

مزايا :
-دوربين 2 مگا پيكسل اوتو فوكوس با حالت ماكرو و فلاش LED

- قابليت خواندن مموري استيك Duo و Duo Pro با حالت Hot Swap.

-MP3 Player واكمن و راديو با امكان RDS.

-ساپورت 3G با تماس ويديويي و GPRS , HSCSD

-ساپورت شبكه بيسيم : Wi-Fi 812.11b

-صفحه لمسي TFT با رزولوشن QVGA ( 240x320 pixels)

-بلوتوث ورژن 2 استريو , اينفرا رد , USB 2 .

-كيبرد QWERTY

-128 mb حافظه داخلي و 64 mb رم.

-سيستم عامل سيمبيان 9.1 با رابط كاربري UIQ 3.0

معايب :

-نا هماهنگي با سيستم عامل هاي قبلي.

-ساپورت نكردن از EDGE ( تو ايران ساپورت كردن يا نكردنش اصلا فرقي نميكنه !! )

-ضبط ويديو با رزولوشن QVGA ( 240x320)

-زير نور مستقيم آفتاب صفحه نمايش به خوبي ديده نميشود. ( تنها مشكلي كه من باهاش بر خوردم همبن بوده !!! )

-رابط كاربري آن هميشه user friendly نيست ! كه البته من اصلا با اين مورد موافق نيستم ! شايد بشه گفت به عادت داشتن بستگي داره !!!!

فعلا ... !

يا حق !!

Mehdi_Full
03-10-2006, 15:07
leo جان آيا ميشه با هندزفري بلوتوث باهاش آهنگ گوش داد اونم بصورت استريو ؟

leo
03-10-2006, 15:48

دوست عزيز ! البته كه قيمتش يكم خيلي بالاست ! :tongue: ولي گذشته از قيمت , بقيه مهايب و مزاياش به نقل از سايت gsmarena.com :

مزايا :
-دوربين 2 مگا پيكسل اوتو فوكوس با حالت ماكرو و فلاش LED

- قابليت خواندن مموري استيك Duo و Duo Pro با حالت Hot Swap.

-MP3 Player واكمن و راديو با امكان RDS.

-ساپورت 3G با تماس ويديويي و GPRS , HSCSD

-ساپورت شبكه بيسيم : Wi-Fi 812.11b

-صفحه لمسي TFT با رزولوشن QVGA ( 240x320 pixels)

-بلوتوث ورژن 2 استريو , اينفرا رد , USB 2 .

-كيبرد QWERTY

-128 mb حافظه داخلي و 64 mb رم.

-سيستم عامل سيمبيان 9.1 با رابط كاربري UIQ 3.0

معايب :

-نا هماهنگي با سيستم عامل هاي قبلي.

-ساپورت نكردن از EDGE ( تو ايران ساپورت كردن يا نكردنش اصلا فرقي نميكنه !! )

-ضبط ويديو با رزولوشن QVGA ( 240x320)

-زير نور مستقيم آفتاب صفحه نمايش به خوبي ديده نميشود. ( تنها مشكلي كه من باهاش بر خوردم همبن بوده !!! )

-رابط كاربري آن هميشه user friendly نيست ! كه البته من اصلا با اين مورد موافق نيستم ! شايد بشه گفت به عادت داشتن بستگي داره !!!!

فعلا ... !

يا حق !!

leo
03-10-2006, 15:53
leo جان آيا ميشه با هندزفري بلوتوث باهاش آهنگ گوش داد اونم بصورت استريو ؟

مهدي جان ! والا هندزفري كه من دارم فقط ميتونم باهاش صحبت كنم و موزيك نميتونه پخش كنه ! ولي ميدونم كه ساپورت هدست بلوتوث هم داره ولي خودم امتحان نكردم !!

فعلا ...!

يا حق !!

Mehdi_Full
03-10-2006, 22:35
در مورد باطريش هم برام بگو اينكه با گوش كردن به Mp3 (مثلا نيم ساعت) چند درصد از شارژ باطري كم ميشه اگه تونستي يه امتحان بكن البته تو حالت اسپيكر نه هندزفري
ممنون

leo
07-10-2006, 15:14
مهدي جان !

باطريش واقعا عاليه ! من با بيش از نيم ساعت گوش دادن به موزيك ( زمانش مطمئنا بيشتر از نيم ساعت بود شايد 45 دقيقه يا حتي بيشتر ) چيزي حدود 4/1 باطري يا يكم بيشتر كم شد !!

در ضمن يه خصوصيات بسيار جالب و عالي هست از اين گوشي كه نميدونم ميدونيد يا نه ؟ تو پيغام هاي بعدي ميگم براتون !!

فعلا ...!

يا حق !!

Mehdi_Full
07-10-2006, 22:15
مهدي جان !
باطريش واقعا عاليه ! من با بيش از نيم ساعت گوش دادن به موزيك ( زمانش مطمئنا بيشتر از نيم ساعت بود شايد 45 دقيقه يا حتي بيشتر ) چيزي حدود 4/1 باطري يا يكم بيشتر كم شد !!
در ضمن يه خصوصيات بسيار جالب و عالي هست از اين گوشي كه نميدونم ميدونيد يا نه ؟ تو پيغام هاي بعدي ميگم براتون !!
فعلا ...!
يا حق !!
leo جان بيشتر به تاپيك سر بزن چون پي 990 يه گوشي معمولي نيست و خيلي طرفدار داره و سوالات در مورد اين گوشي هم كم نيست ;)
بازم ممنون كه به سوالات پاسخ ميدي :)

leo
10-10-2006, 10:07
والا مهدي جان من تمام سعي خودمو ميكنم كه بيام و جواب بدم ! واقعا بعضي وقتها نميرسم چند روز بيام ! شما به خوبي خودتون ببخشيد !
امااااااا ! منتظر 1-2 تا آپشن بسيار جالب از 990 باشيد !!

فعلا ... !

يا حق !!

leo
11-10-2006, 13:51
اااااااااااااااا !! من يه پست نسبتا بلند داده بودم ! ولي نيست !! :ohno:

دوباره بايد تايپ كنم ! :sad:

leo
11-10-2006, 14:12
يكي از مشخصات بسيار جالب P990i كه من خيلي :blink: :blush: :ohno: شدم از ديدنش !!

اونم Business Card Scaner هست ! به اين ترتيب كه تو قسمت Office يه بخش Business Card Scaner هست كه شما ميتونيد كارت مورد نظرتون رو كپچر كنيد و بعد با زدن كليد Process اطلاعات آنرا پروسس ميكنه و مثل يك OCR اطلاعاتش رو ميخونه و به عنوان يك Contact ميتونه save كنه !!

واقعا جالبه و كار ميكنه !! :laughing: :cool:

فعلا ... !

يا حق !!

wordlife
11-10-2006, 18:35
بابا گوشی خوبیه صداش چه طور سرعتش چه طوریه؟

Mehdi_Full
11-10-2006, 22:25
leo جان دستت درد نكنه كه جواب ميدي (ديگه دير اومدنت هم ميشه يه جورايي تحمل كرد فقط حتما سر بزن)
1- كيفيت دوربينش با 2 مگاپيكسليهاي موجود بازار مثل كا 750 - دبليو 800 و .... در يه حده يا فرق ميكنه و امكانات جديدش تو گرفتن عكس و فيلم هم اگه چيزي اضافه شده برامون بگو ؟
2- كيفيت فيلمبرداريش مثل دبليو 900 هست يا بهتره ؟ (البته اگه با دبليو 900 كار كرده باشي)
بازم ممنون [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

leo
14-10-2006, 14:28
كيفيت دوربينش به نظر من شبيه يا كمي بالاتر از 2مگا پيكسل هاي مشابه هستش ! تو يه پيغام ديگه عكس و فيلم ازش ميذارم !

فعلا ... !

يا حق !!

leo
14-10-2006, 15:04

اينم يه نمونه عكس ! عكسش تركيب صفحه فروم رو بهم ميريخت بزرگ بود , لينك دادم !

البته دوستان ميتونن نمونه عكس هاي بيشتري تو سايت : gsmarena.com پيدا كنند.

اينم آدرس اون صفحه !! :

فعلا ...!

يا حق !!

Mehdi_Full
14-10-2006, 23:13
leo جان واقعا ممنون الكي كه 900000 تومان قيمتش نيست
زحمت ميكشي

R@R#M@N
15-10-2006, 15:10
1- كيفيت دوربينش با 2 مگاپيكسليهاي موجود بازار مثل كا 750 - دبليو 800 و .... در يه حده يا فرق ميكنه و امكانات جديدش تو گرفتن عكس و فيلم هم اگه چيزي اضافه شده برامون بگو ؟
مهدي جان پ990 فاصله ي كانونيش 5.5 هست و ك750 و و800 و و810 4.8 هستند و ك800 هم 5.1 هست
اين فاصله كمك ميكنه كه عكس هاي ماكرو بهتري بگيريم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Mehdi_Full
15-10-2006, 19:56
مهدي جان پ990 فاصله ي كانونيش 5.5 هست و ك750 و و800 و و810 4.8 هستند و ك800 هم 5.1 هست
اين فاصله كمك ميكنه كه عكس هاي ماكرو بهتري بگيريم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ممنون از توضيحت
واقعا حالت ماكرو يه جاهايي خيلي بدرد ميخوره كه توي پي 990 روش كار شده :)

R@R#M@N
16-10-2006, 15:23
خاهش [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
وظيفست [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من پ990 ميخام [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mws
18-10-2006, 22:41
دوست عزیز واقعا ازت ممنونم