PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال درباره دکل (BTS) سیم کارت همراه اول و سیم کارت ایرانسل

0reza666
16-02-2019, 12:03
با سلام. من میخواستم بدون دقیق دکل یا همون BTS کدوم دقیق مال ایرانسل هست و کدوم دقیق مال همراه اول.
چند تا دکل طرف محل ما هست میخوام بدونم دقیق کدوم دکل مال همراه اول هست و کدوم دکل مال ایرانسل.
چطور باید فرقشون بفهمم میشه بگین؟ خیلی کنجکاوم و دونستنش برام مهمه.

epaaeiz
16-02-2019, 21:23
تو شهر ما روی فنس دور دکل همراه اول، برچسب همراه اول زدن.
دکل های ایرانسل تجهیزات زیادی روش نصب هست. ازجمله اینکه یه چیزهایی هست که مثل بلند گو هست و بهش میگن سکتور که ایرانسل شش تا سکتور داره. سه تا برای TDD-LTE هست.
دکل های رایتل و همراه اول زیاد شبیه هم هستن. ولی بیشتر دکل های همراه اول استوانه ای هستن ولی رایتل حالت فلزهای تیکه تیکه هستن که به هم وصل شدن.

0reza666
24-02-2019, 13:00
امروز رفتم پیش دکل ها و عکس گرفتم

عکس دکل همراه اول در دو جهت مختلف عکس گرفتم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] jpg
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .jpg

تازه رو دکل واضع نوشته بود همراه اول و خودمم با گوشی تست کردم در نزدیکی دکل

عکس دکل ایرانسل در دو جهت مختلف عکس گرفتم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

انگار فرق دکل ایرانسل با دکل همراه اول به لاغر بودنشه رو بدنشم چیزی نوشته نبود که ایرانسل هست ولی از مردمان نزدیکی همون دکل پرسیدم و همه گفتن این دکل ایرانسله تازه خودمم با گوشی تست کردم در نزدیکی دکل. این موردم بگم فعلا سیم کارت و اینترنت تی دی ال تی ایرانسل در محل ما اصلا فعال نیست حالا کی این مورد درستش کنن خدا میدون.

عکس دکل رایتل در دو جهت مختلف عکس گرفتم

اینم انگار واضع چون هم امکانات کمی روش نصبه هم از مردم پرسیدم همم فعلا اینترنت رایتل در محل ما 3g هست. البته من سیم کارت رایتل ندارم یکی از دوستام داره این مورد ازش پرسیدم و الان میدونم.

نزدیکترین دکل به خونمون دکل رایتله که من سیم کارت رایتل ندارم داشته باشمم زیاد جالب نخواهد بود چراکه اینترنت رایتل در محل ما 3g هست.
بعد اون نزدیکترین دکل به خونمون دکل ایرانسل هست کمتر از 2 کیلو متر و با 4 تا انتن اینترنت 4g میگیرم.
دورترین دکل هم به خونمون دکل همراه اول هست شاید 6 کیلومتر باشه و با 1 انتن اینترنت 4g بیشتر هم اینترنت h و h+ هست.

0reza666
24-02-2019, 14:03
مثل اینکه چاق لاغری در تشخیص اصلا ملاک نیست چون بیشتر که دقت کردم یه دکل ایرانسل دیگه در نزدیکی 4 کیلومتری خونمون پیدا کردم و دیگه هیچ دکل دیگه ای واقعا در استان گیلان و محل ما نیست چون دقیق دقیق دیگه همه جای محلمون چک کردم پس بهترین راه تست کردن از نظر من البته با خود گوشی در نزدیکی دکل مورد نظر هست البته از مردم هم میشه پرسید

البته همنطور که بالا نوشتم دکل همراه اول انگار برای همه دکلاش یه برچست همراه اول میزنه رو دکلش. برای ماکه اینطوری بوده در عکس بالا که گذاشتم کاملا واضع.

ALIRK
24-02-2019, 14:34
مثل اینکه چاق لاغری در تشخیص اصلا ملاک نیست چون بیشتر که دقت کردم یه دکل ایرانسل دیگه در نزدیکی 4 کیلومتری خونمون پیدا کردم و دیگه هیچ دکل دیگه ای واقعا در استان گیلان و محل ما نیست چون دقیق دقیق دیگه همه جای محلمون چک کردم پس بهترین راه تست کردن از نظر من البته با خود گوشی در نزدیکی دکل مورد نظر هست البته از مردم هم میشه پرسید

البته همنطور که بالا نوشتم دکل همراه اول انگار برای همه دکلاش یه برچست همراه اول میزنه رو دکلش. برای ماکه اینطوری بوده در عکس بالا که گذاشتم کاملا واضع.

به این نوع دکل میگن خود ایستا
و اینکه کنار دکل تست بگیری اصلا فایده نداره چون قرار نیست زیر دکل شما سرعت بالاتری بگیری
توجه کنید اینها مهمه توسرعت
1پهنای باند
2تعداد مشترکین که همزمان اتصال دارن
3 فاصله مناسب با دکل

epaaeiz
24-02-2019, 16:43
امروز رفتم پیش دکل ها و عکس گرفتم

عکس دکل همراه اول در دو جهت مختلف عکس گرفتم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] jpg
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .jpg

تازه رو دکل واضع نوشته بود همراه اول و خودمم با گوشی تست کردم در نزدیکی دکل

عکس دکل ایرانسل در دو جهت مختلف عکس گرفتم

انگار فرق دکل ایرانسل با دکل همراه اول به لاغر بودنشه رو بدنشم چیزی نوشته نبود که ایرانسل هست ولی از مردمان نزدیکی همون دکل پرسیدم و همه گفتن این دکل ایرانسله تازه خودمم با گوشی تست کردم در نزدیکی دکل. این موردم بگم فعلا سیم کارت و اینترنت تی دی ال تی ایرانسل در محل ما اصلا فعال نیست حالا کی این مورد درستش کنن خدا میدون.

عکس دکل رایتل در دو جهت مختلف عکس گرفتم

اینم انگار واضع چون هم امکانات کمی روش نصبه هم از مردم پرسیدم همم فعلا اینترنت رایتل در محل ما 3g هست. البته من سیم کارت رایتل ندارم یکی از دوستام داره این مورد ازش پرسیدم و الان میدونم.

نزدیکترین دکل به خونمون دکل رایتله که من سیم کارت رایتل ندارم داشته باشمم زیاد جالب نخواهد بود چراکه اینترنت رایتل در محل ما 3g هست.
بعد اون نزدیکترین دکل به خونمون دکل ایرانسل هست کمتر از 2 کیلو متر و با 4 تا انتن اینترنت 4g میگیرم.
دورترین دکل هم به خونمون دکل همراه اول هست شاید 6 کیلومتر باشه و با 1 انتن اینترنت 4g بیشتر هم اینترنت h و h+ هست.

درسته همه ی دکل ها رو به خوبی تشخیص دادید. اگر TDD-LTE اضافه بشه یه چیزی مثل همین شکل پایین که دورش خط کشیدم اضافه میشه.

0reza666
24-02-2019, 21:58
.

فکر کنم اسم اینجور دکل اسمش هست دکل منوپل اسپیرال نه دکل خود ایستا
منظورم از اینکه زیر دکل ها تست بگیریم از نظر سرعت نبود که منظورم این بود بفهمم این دکل مال ایرانسل یا همراه اول. وقتی پیش دکلیم هر سیمکارتی داشته باشیم باید فول انتن باشه اونیکی حتما یه خط از انتش کم میمونه و سریع میشه فهمید این دکل مال کدوم شرکته.
بله اینارو میدونم و ممنون بابت توضیحات.

MMDFullHD
26-02-2019, 00:41
فکر کنم اسم اینجور دکل اسمش هست دکل منوپل اسپیرال نه دکل خود ایستا
منظورم از اینکه زیر دکل ها تست بگیریم از نظر سرعت نبود که منظورم این بود بفهمم این دکل مال ایرانسل یا همراه اول. وقتی پیش دکلیم هر سیمکارتی داشته باشیم باید فول انتن باشه اونیکی حتما یه خط از انتش کم میمونه و سریع میشه فهمید این دکل مال کدوم شرکته.
بله اینارو میدونم و ممنون بابت توضیحات.

تو عکس ها پشت سکتور هارو ببنید RUU ها باهم تفاوت دارن ایرانسل RUU های بیشتری داره!
دکل های همراه تو شهریا بعضیاشون بک هال ندارن! اون دایره بزرگا یا قابلمه ها! با فیبر همراه اول وصل میشه
همراه اول ۲ تا RUU ریز اگه پشتش داشته باشه با یه بزرگ اون دکل 4G+ هست
یکم دکل هارو ببینی دیگه وصل نشده به دکل میتونی تشخصیس بدی دکل چ امکاناتی روش سوار هست
بعدشم TD-LTE سکتور هاش کوچیک تره و RUU 1 دونه تکی داره پشتش

این عکسارم تو تاپیک همراه یا ایرانسل میپرسیدی در جریان میذاشتنت
موفق باشی

0reza666
08-03-2019, 13:50
.

خوب یه سوال دیگه. این دکل ببینید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] DB%B1%DB%B3%DB%B4%DB%B7%DB%B5%DB%B5.jpg

این عکس در مخابرات محلمون گرفتم. اینا چیه رو دکل؟ و اینکه مخابرات تلفنش سیمی هست اصلا چه ربطی به این دکل داره و چرا این دکل با اون تجیزات هست تو محدوده حیاط مخابرات؟ به چه کار مخابرات میاد. کنجکاوم این سوال میپرسم

ALIRK
08-03-2019, 16:39

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] DB%B1%DB%B3%DB%B4%DB%B7%DB%B5%DB%B5.jpg

این عکس در مخابرات محلمون گرفتم. اینا چیه رو دکل؟ و اینکه مخابرات تلفنش سیمی هست اصلا چه ربطی به این دکل داره و چرا این دکل با اون تجیزات هست تو محدوده حیاط مخابرات؟ به چه کار مخابرات میاد. کنجکاوم این سوال میپرسم

روش اینها هست
1سکتور bts
2مبین نت
3 دیش پارابلیک
4 دیش پهنای باند با گین بالا

MMDFullHD
10-03-2019, 02:16

ببنید با شماره بهتون توضیح میدم

شماره یک سکتور هست و وظیفه اش پخش کردن سیگنال انتن های گوشیاس
که سکتور های همراه اول و ساخت اریکسون هستند!
دوم هم انتن ماکروویو هست و فرکانس بالا هست و gain بالا فرکانس های ۲۸ گیگاهرتزی بیشتر برای برقراری یک مرکز با مرکز دیگه هست
بعضا به شبکه اون مرکز مخابراتی بستگی داره که ممکنه به عنوان پرایمری یا اولویت از اون برای ارتباط استفاده شه یا اگر فیبر نوری باشه مرکز مخابراتیتون به عنوان بک لینک هست
که اگه یه زمان یه خط لوله گاز ترکید فیبر نوری کابلش به فنا رفت سریع بندازن خودشونو رو این قومبولی گنده و دیتا و تلفن و ... در دسترس باشه!
سوم هم بک هال هستش و دکل های همراه اطراف ازش برای ارتباط و اینترنت و ... با این مرکز ارتباط برقرار میکنند
چهارم هم RUU هستش و شمارو با نت تنها میذارم ک سرچ کنید و خودتون پیگیرش شید ک چی هست
فقط در همین حد بگم ک RUU شما ک الان عکس دادید داره میگه ک همراه اول رو دکلی ک عکس دادید تک کریر هست 4G+ نیست 4G معمولی هست
یادم رفت شماره گذاری کنم اون انتن های طوری شکل و دایره ای تون هم وایرلس هستن و انتن های پارابولیک هستن و یک رادیو پشتش انتن نصب میشه یا ممکل کلش یکی باشه احتمالا رو موج های 2.4 و 5GHZ که شرکت های خصوصی رو داره اینترنتشون رو تامین میکنه و ممکنه برای هر نهاد اداره جات یا isp باشه! و بیشتر برای اینترنت استفاده میشن!
میکروتیک و تی پی لینک و یوبیکویتی و .... ازین تور وندور ها و تولید کننده ها زیاد هست و رو هر دکل اداره جات و ... فراون هست
بیشتر کاربردش برای اینترنت هست

0reza666
10-03-2019, 11:49
.

این عکس و دکل در مخابرات هست و من عکس گرفتم. الان چه ربطی به همراه اول داشت!!؟

MMDFullHD
11-03-2019, 01:30
این عکس و دکل در مخابرات هست و من عکس گرفتم. الان چه ربطی به همراه اول داشت!!؟
:n08:
داداچ ر ی ی تو اون همه تایپی و دقیقه های ک من برات نوشتم رفت میدونستم این جمله رو میگی اصلا نمینوشتم برات

اون سکتور (شماره یک تو عکس) وظیفه اشو بهت توضیح دادم ک چی هست اون سکتور انتن موبایل هست!! روم ریپ بزن ک بگو این جمله رو تونستم بفهمم!!:n02:

مگه هر دکلی ک مخابرات میزنه نباید روش انتن موبایل نصب باشه!؟
یا زیرساخت تو سمت غرب تهران ک دکل های بزرگ تر از این داره روش سکتور انتن موبایل همراه اول داره باید بگم چ ربطی به زیرساخت داره؟؟؟:n08:

اون سکتور وظیفه اش پخش انتن موبایل هست شماره یک رو عکسشو ببین و از دیگران هم بپرس فک نکنی دارم دروغ میگم هرچند داداش کمتر بزن ک چشات کور شده
چون ی بنده خدایی هم قبل من بهت توضیح داد و تو نوشته اش نگاه کنی نوشته انتن BTS

الان خیلی از دکل ها تو تهران مشترک هستن مثلا تو منطقه ما رایتل اومده دکل زده ایرانسل تجهیزاتشو انداخته روش و مشترک کرده ک هزینه هاش کمتر شه! باید بگیم چ ربطی ب رایتل داره؟

بهرحال همراه اول اومده نقشه برداری کرده و با صلاحدید خودش اومده تجهیزاتشو اونجا دوست داشته نصب کرده!

یا اینطور بهت بگم الان ک همراه اول تو تهران فیبر مخابرات هست که داره نت و دیتا مشترکین رو میرسونه دستش باید بگیم چ ربطی به مخابرات داره؟ خودش مگه چلمنگه :n08:

با توجه به RUU ها هم که پشت سکتور ها نصب شده داره میگه که 4G معمولی هست ک میتونی خودت تست بکنی و نزدیک دکل شی و نت ات رو روشن کنی ببینی

0reza666
16-03-2019, 11:15
.

برای کنجکاویت امروز رفتم مخابرات و پرسیدم بله حق کاملا با شماست و درست گفتین اون تجهیزات برای همراه اول است.

ولی لحن صحبت شما اصلا جالب نیست ندانستن و سوال پرسیدن که ایب نیست. موفق باشید

MMDFullHD
16-03-2019, 17:07
برای کنجکاویت امروز رفتم مخابرات و پرسیدم بله حق کاملا با شماست و درست گفتین اون تجهیزات برای همراه اول است.

ولی لحن صحبت شما اصلا جالب نیست ندانستن و سوال پرسیدن که ایب نیست. موفق باشید

اولن ک داداش من کنجکاو نبودم شما بودی پس کنجکاویم درسته!
دومن بهت بار اول گفتم داداش گوش ندادی و ی جمله ای گفتی ک اون چند دقیقه ای ک تایپ کردم رو همشو خراب کردی:n06:حق بده هرکی دیگه هم بود ناراحت میشد
سوم هم اینکه ایب درست نیست عیب درسته!
چهارم اینکه من کلا لحن و صحبتم اینطوریه شما سعی کن خودتو با مردم وقف بدی
و اینکه شمام همینطور موفق تر باشی:n02:

0reza666
13-06-2019, 10:38
خدا شفا بده :|

navid_rsz
11-06-2021, 22:50
دوستان امکانش هس راجب نصب دکل همراه اول صحبت کنین؟ اینکه آیا به درخواست مشترک و به دلیل عدم آنتن دهی فورجی، میان دکل نصب کنن؟ مکانش چطور تعیین میشه؟ و اینکه ارتباطش چطوریه؟ کابلیه یا بی سیم؟ و تجهیزات کنار دکل برای چین دقیقا؟
ممنون از همگی

LINUX2017
10-08-2021, 18:53
با 9990یا195 صحبت کن ولی فک نکنم دکل بزنن فقط جهت انتن هارو به سمت خونه شما میچرخونن نزدیک ترین دکل به شما نصب دکل به همین سادگی نیس