PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل صدا دادن در لپ تاپ hp

َََAlirezA
01-01-2019, 11:31
سلام

لپ تاپ من جدیدا شروع کرده به کمی صدا دادن از زیر کیبورد , وقتی که دکمه های اطراف و خود Q رو نگه میدارم صدا قطع میشه و به محض اینکه ولش میکنم صدا میده

shaahani
01-01-2019, 13:01
لپ تاپ ها معمولا یک فن دارند که وظیفه خنک کردن پردازنده و چیپ گرافیکی را به عهده دارند و حدودا در همان بخش دکمه TAB و Q قرار دارند .
هر از چند وقتی نیاز به تعمیر و نگهداری وجود داره ، پیشنهاد میکنم دستگاه را به پیش تعمیرکار ببرید تا بخش مروبط به فن را باز کند و پس از تمیزکاری و گرد و خاک گیری کامل ، خمیر سیلیکون و پد های سیلیکون را تعویض نماید .
همینطور فن دستگاه را اگه پیش تعمیرکار خوب ببرید ، میتواند صداگیری کند ، ...
اگر تصمیم به تعویض فن دستگاه گرفتید ، بسیار بسیار مهم است یک فن کاملا شکل و هم مدل فن اورجینال نصب کنید و حتی اگر مانند آن پیدا نکردین دنبال یک فن سالم از لپ تاپ های اوراق شده مدل دستگاه خودتون بگردید و به روی لپتاپتون قرار دهید .

صدا دادن ، سریع تر چرخیدن فن به مرور زمان با گرم تر شدن قطعات به اونها صدمه وارد میکنه ، علاوه بر این دریافت جریان بیشتر برای فن درگیر و صدا دار ممکن است باطری و یا اداپتور لپتاپ شما را خراب کند .
فن های تقلبی موجود در بازار دارای پره های کوچکتر هستند و تعویض فن خودتون با آنها اشتباه بزرگیست ، این فن ها باید با سرعت بیشتری بچرخند تا حرارت را به اندازه کاهش دهند در نتیجه علاوه بر بالا رفتن دما و کاهش راندمان کلی قطعات ، بخاطر سریعتر چرخیدن در مدت کوتاهی پس از نصب نیز خراب خواهند شد .