PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل قطع شدن اینترنت هنگام روشن کردن کامپیوتر

pedram2222
12-12-2018, 07:38
سلام دوستان عزیز

ببخشید من به یه مشکلی برخوردم نمیدونم دقیق مشکل از چیه؟!!!

اونم اینکه مودم با کابل به پی سی وصله وقتی پی سی روشن میکنم اینترنت قطع میشه طوری که لینکم هم میره و دوباره شروع میکنه به چشمک زدن و وقتی هم وصل میشه نویز زیادی روی اینترنت هست

کسی میدونه این مشکل دقیقا برای چیه؟ ممنون میشم کسی میدونه راهنمایی کنه:n16:

Ghaioom
12-12-2018, 09:33
سلام

نویز گیر وصل کن چک کن.

radarz
12-12-2018, 09:34
شما چنتا تلفن روي خط مودم داريد ؟ همه رو خارج كنيد و مودم رو مستقيم بدون نويز گيز وصل كنيد ببينيد مشكل حل ميشه يا نه !! :n01: اگر حل شد براي هر گوشي روي خط اسپليتر بگيريد و گوشي بي سيم هم ترجيحا رو خط نزاريد

pedram2222
12-12-2018, 09:43
شما چنتا تلفن روي خط مودم داريد ؟ همه رو خارج كنيد و مودم رو مستقيم بدون نويز گيز وصل كنيد ببينيد مشكل حل ميشه يا نه !! :n01: اگر حل شد براي هر گوشي روي خط اسپليتر بگيريد و گوشي بي سيم هم ترجيحا رو خط نزاريد

فرقی نداره این خطم کلا مخصمص ای دی اس ال هست و هیچ تلفنی روش نیست

نویز گیرم وصل کردم نشد

الان مشکل اصلی اینه وقتی پی سی روشن میشه اینترنت قطع میشه

محمد7966
12-12-2018, 11:28
پریزشون اشتراکیه یا هر کدوم جدا؟؟اگر اشتراکیه ممکنه به خاطر همین پریز اشتراکی باشه.گاهی اوقات دیده شده که پریز ها موجب ایجاد نویز میشن

pedram2222
12-12-2018, 14:39
پریزشون اشتراکیه یا هر کدوم جدا؟؟اگر اشتراکیه ممکنه به خاطر همین پریز اشتراکی باشه.گاهی اوقات دیده شده که پریز ها موجب ایجاد نویز میشن

نه کلا این خط مستقیم از جلوی در اومده و داخل هیچ پریزی نرفته

اینها که فرمودین درسته ولی اینا برای نویز خط هست که تقریبا 90% میدونم چیکار باید بکنم

الان مشکل اینه که کابل لن و جدا میکنم مشکلی نیست نویز ندارم وصل میکنم مکشل داره

که البته فعلا با یک دانگل وای فای مشکلمو حل کردم

Khazuk
12-12-2018, 18:27
مودمت دیلینک نیست ؟ من همچین مشکلی با دیلینک 2740u داشتم هیچ راهی نداشت بعضی وقتا کابل لن جدا میکردم pc روشن میکردم بعد که کابل وصل میکردم بعد از 1 دقیقه dc میشد مودم بعد از یه هفته با ضرر فروختم

pedram2222
12-12-2018, 23:58
مودمت دیلینک نیست ؟ من همچین مشکلی با دیلینک 2740u داشتم هیچ راهی نداشت بعضی وقتا کابل لن جدا میکردم pc روشن میکردم بعد که کابل وصل میکردم بعد از 1 دقیقه dc میشد مودم بعد از یه هفته با ضرر فروختم

نه ایسوس هست

shaahani
13-12-2018, 05:40
SNR خط رو چک کنید ، ممکنه قبل روشن کردن PC استفاده چندانی از خط نمیشه واسه همین لینکتون دراپ نمیشه اما وقتی روشن میشه و کمی دیتا رد و بدل میشه ...
چراغ لینک خاموش میشه و ارتباطتون قطع میشه . اگه SNR Margin شما زیر عدد 10 هست با پشتیبانی ADSL تماس بگیرید و ازشون بخواید سرعت و پهنای باند خطتون رو کم کنن و بگید مشکل قطعی و نویز دارید.

pedram2222
13-12-2018, 17:58
SNR خط رو چک کنید ، ممکنه قبل روشن کردن PC استفاده چندانی از خط نمیشه واسه همین لینکتون دراپ نمیشه اما وقتی روشن میشه و کمی دیتا رد و بدل میشه ...
چراغ لینک خاموش میشه و ارتباطتون قطع میشه . اگه SNR Margin شما زیر عدد 10 هست با پشتیبانی ADSL تماس بگیرید و ازشون بخواید سرعت و پهنای باند خطتون رو کم کنن و بگید مشکل قطعی و نویز دارید.

ممنون از شما ولی همه اینها رو چک کردمsnr قبل روشن شدن پی سی 12 هست ولی به محض روشن شدن پی سی لینک میپره دوباره میاد وقتی هم وصل میشه snr میشه 7

shaahani
13-12-2018, 18:05
از نظر من پریدن لینک شما هیچ ربطی به PC نداره

pedram2222
13-12-2018, 22:26
از نظر من پریدن لینک شما هیچ ربطی به PC نداره

خوب چرا حالت عادی نمیپره؟

masood.ashoori789
15-12-2018, 23:11
درود . لطفاً عایق های پلاستیکی زیر مادربورد رو بررسی کنید ، مادربورد شما نباید با بدنه کیس تماس داشته باشه ،
راه آسان تر اینکه از بدنه کیس ، یک سیم وصل کنید به لوله ی آب که داخل دیوار جا رفته باشه مثل شوفاژ ، منظور شبیه سازی ارت ، تست بفرمایید اطلاع بدید

seowitnet
26-12-2018, 14:50
با سلام
دوستان از جهت نویز و رفع مشکلات اون راهنمایی لازم رو داشتند. اما بترتیب راه حل هایی که میتونه به شما کمک کنه رو مینویسم:
1. نصب نویز گیر
2. قطع تمامی وسایل ارتباطی ( تلفن ، فکس ، سانترال و... ) تنها مودم به خط تلفن وصل باشد
3. تعویض کابل لن
4. ریست مودم و کانفیگ مجدد
5. بروزرسانی مودم

موفق باشید:n16:

pedram2222
26-12-2018, 18:56
ممنون از همه دوستان که راهنمایی کردند

ولی تمام ایم مسایل که ذکر شد خیلی پیش پا افتاده هست و تقربا همه میدونن

1-سیم کشی مستقیم هست و از سر خط چم شده
2-هیچ خط تلفن و سانترالی سر راه نیست
3-مودم و بدون کابلم وصل کردم نشد
4 بروز رسانی مودم انجام شد
5- ریست و کانفیگ شده
6- نویز گیر هم نصبه

عزیزان توجه کنید مشکل کامپیوتر هست نه مودم کامپیوتر الان با وای فای وصله به مودم ولی به محض روشن شدن مودم snr مثلا اگه 12 هست میشه 9 یا 8 وقتی خاموشه هیچ نویزی ندارم و اصلا مشکلی نیست ولی وقتی پی سی روشن میشه اینجوریه

لطفا توجه کنید من همه راه هایی که برای چک نویز هست بلدم لطفا راه جدید بفرمایید یا اگه تجربه اینچنینی دارید بفرمایید چیکار کردید که درست شد

pedram2222
26-12-2018, 18:58
درود . لطفاً عایق های پلاستیکی زیر مادربورد رو بررسی کنید ، مادربورد شما نباید با بدنه کیس تماس داشته باشه ،
راه آسان تر اینکه از بدنه کیس ، یک سیم وصل کنید به لوله ی آب که داخل دیوار جا رفته باشه مثل شوفاژ ، منظور شبیه سازی ارت ، تست بفرمایید اطلاع بدید

آخه مشکل اینه که کامپیوتر با هیچ کابلی به مودم وصل نیست بصورت بیسیم هم داره نویز میندازه که البته وای فای هم قطع کردم باز مشکل بود مشکل اینه که پی سی روشن میشه نویز میندازه حالا یا مودم وصل باشه به پی سی یا نباشه
یا نزدیکش باشه یا فاصله داشته باشه

مورد عجیبی گیر کردم

محمد7966
27-12-2018, 00:02
آخه مشکل اینه که کامپیوتر با هیچ کابلی به مودم وصل نیست بصورت بیسیم هم داره نویز میندازه که البته وای فای هم قطع کردم باز مشکل بود مشکل اینه که پی سی روشن میشه نویز میندازه حالا یا مودم وصل باشه به پی سی یا نباشه
یا نزدیکش باشه یا فاصله داشته باشه

مورد عجیبی گیر کردم

من از این دست مشکلات دیدم ،شاید تو تایپیک نویز بوده که میگفن ما فلان وسیله رو روشن میکنیم لینک میپره،اصلا یه چیزی هم بگم درباره مشکل خودمون،ما ر-سیور و تلویزیون داریم توی حال ولی گاهی اوقات کلید چراغ رو میزنیم برای یه لحظه تصویر قطع میشه

شاید بهتره کامپیوترتون رو برای چند ساعت ببرید یه اتاق دیگه و اونجا تست کنید،شاید برق این اتاقتون مشکل داشته باشه

اما به نظرم این مشکلات مربوط به تداخل امواج و خواه ناخواه نویز ایجاد میشه مثال بارزش همون تداخل امواج صوتی با امواج موبایل که خیلی هامون شنیدیم