PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با نشاختن m.2 توسط سیستم

sezar & sanaz
10-11-2018, 02:01
امروز یه m.2 خریدم مارک sx7000 برند adata ماربوردم z97 gemer asus
فکر میکردم تا نصبش کنم راحت کار کنه متاسفانه اصلا چیزی نشون نمیده تو قسمت device manager یه قسمتی اضافه شده که قبلا نبود به اسم firmware که نشناخته که کلیک میکنی روش زده system firmware 1.0.8 که هرچی میزنم توسط ویندوز درایوری اگه هست نصب بشه پیدا نمیکنه اصلا نمیدونم مربوط به این m.2 یه سوال اصلا این m.2 میخوره به مادربورد من اگه نمیخوره فوری بهم بگین پس طرف بدم ممنون میشم راهنماییم کنید

shaahani
10-11-2018, 04:01
فکر میکردم تا نصبش کنم راحت کار کنه متاسفانه اصلا چیزی نشون نمیده تو قسمت device manager یه قسمتی اضافه شده که قبلا نبود به اسم firmware که نشناخته که کلیک میکنی روش زده system firmware 1.0.8 که هرچی میزنم توسط ویندوز درایوری اگه هست نصب بشه پیدا نمیکنه اصلا نمیدونم مربوط به این m.2 یه سوال اصلا این m.2 میخوره به مادربورد من اگه نمیخوره فوری بهم بگین پس طرف بدم ممنون میشم راهنماییم کنید

پورت M.2 شما روی مادربورد فقط از نوع Sata m.2 هست .
به این دلیل که چیپ ست مادربورد شما (Z97 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) فقط از PCI Express Revision نسخه 2 پشتیبانی میکنه .
این در حالی هست که برای حافظه های SSD NVMe که با پورت M.2 متصل می شوند حتما PCI Express Revision نسخه سه مورد نیاز هست مثل چیپ X99 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])اینتل .

به تفاوت این دو نوع حافظه با پورت M.2 در تصویر پایین توجه کنید :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حافظه NVMe که سرعت بالاتری داره فقط به روی چیپ مادربورد هایی پشتیبانی میشه که از نسخه 3 PCI Express Revision پشتیبانی کنند.
حافظه SATA M.2 عملا تفاوتی با SATA SSD های معمول و بزرگ از نظر سرعت ندارند و میتونید از این مدل ها مانند تصویر زیر استفاده کنید :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]$PD_GALLERY_L_JPG$

خرید شما اشتباه بوده مدل sx7000 که خرید کردین از نوع NVMe هست و مادربورد شما پشتیبانی نمیکنه و میبایست با نوع SATA جایگزین کنید.

بعد از نصب درست شما در device manager داخل بخش disk drives میتونید حافظه های متصل به کامپیوتر خودتون رو مشاهده کنید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]۲۰۱۸-۱۱-۱۰_۰۳-۲۶-۵۲.jpg

ata.royalfalcon
10-11-2018, 07:23

بایوس رو آپدیت کنید .
اگر مدل مادربرد Z97-PRO GAMER ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هست بایوس ورژن 2103 برای پشتیبانی از NVMe ارائه شده . البته آخرین آپدیت رو بگیرید این قابلیت هم موجوده .
مدل مادربرد رو مطمئن بشید و در هنگام آپدیت بایوس دقت کنید تا مشکلی پیش نیاد .

sezar & sanaz
10-11-2018, 09:01
سلام بایوس جدید ریختم بازم جواب نداد چکار کنم؟

sezar & sanaz
10-11-2018, 10:17
بایوسم دیدم جدید بود بازم گرفتم روی اون ریختم ولی نمیدونم چرا ویندوزم پرید بنظرتون نصب میشه یا پس طرف بدم تو سایتش جایی نداره بشه فهمید قابل ساپورت این مادربورد هست یا خیر
ممنون از پاسختون

sezar & sanaz
10-11-2018, 10:25
x M.2 Socket 3 for M Key, type 2260/2280 devices

1: M.2 Socket 3 shares bandwidth with PCIEX1_1 and PCIEX1_2 (in PCIE mode) & SATA6G_4 (in SATA mode), and supports M Key and type 2260/2280 storage devices.

- - - Updated - - -

اینا توضیحاتی بود که تو بخش این مادربورد بود

shaahani
10-11-2018, 13:16
سرعت و تعداد لاین های مادربورد شما پایینه
احتمالا با آپدیت بایوس ممکنه مشکل حل بشه اما فقط جواب میده و با سرعتی کمتر از سرعت SSD شما کارخواهد کرد..

sezar & sanaz
11-11-2018, 01:20
متاسفانه ویندوزم با کلی برنامه پرید انقدری که دست کاری کردم ولی رفتم تو تنظیمات مادربورد یه گزینه داشت گفته بود m.2 فعال کنم یا نه زدم اوکی و حل شد حیف شد کاش یکی اینو بهم میگفت براحتی شناخت و کاملا اوکی با سیستمم و کاملا این مادربورد ساپورت میکنه حیف شد در کل
ممنون از کمکتون