PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Gps

Sherpa
29-09-2006, 20:40
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام

دوستان من انجمني در مورد GPS توي اين سايت ندیدم این تاپیک را اینجا باز کردم تا باعلاقمند به اين موضوع و دوستاني كه GPS دارند گپ بزنیم و از تجربيات شخصي هم استفاده کنیم. منظورم تنها آوردن مقالات تئوريک نيست بلكه بحث پيرامون كليه مسائل اونه و از آنجا كه اين دستگاه يك كامپيوتر تك منظوره محسوب ميشه گفتم شايد بد نباشه از اينجا شروع و این مطلب را که قبلا جای دیگری نوشته بودم اینجا هم بنویسم !
خوبه كه ساير دوستان علاقمند به موضوع GPS هم بيايند توي گود !

مختصر و مفيد در باره سيستم موقعيت ياب جهاني Global Positioning System يا GPS
GPS يك پروژه دوازده ميلیارد دلاري و فوق سري وزارت دفاع آمريكا بود كه بعد از سقوط يك هواپيماي مجهز به اين سيستم در خاك روسيه در زمان جنگ سرد لو رفت ، و از آن پس استفاده از آن براي عموم آزاد اعلام شد !
بطور خلاصه سيستم GPS شامل يك ايستگاه زميني اصلي و 24 ماهواره استكه در 6 مدار و هر مدار 4 ماهواره تمام سطح كره زمين را پوشش ميدهند 3 ماهواره هم بصورت استدباي آنها را پشتيباني ميكنند . هر ماهواره در 24 ساعت دوبار مدار خودرا طي ميكنه ، بنا براين گفته ميشود كه نقطه كوري روي زمين نداره !

اساس كار اين سيستم بتعريف خيلي ساده اينه كه ماهوار امواج راديويي ارسال ميكنه و گيرنده آنها را دريافت و زماني را كه سيگنال طي كرده تا به گيرنده برسه محاسبه ميكنه و مسافت را تعيين ميكنه . ولي عملا موضوع كمي پيچيده تر از اين تعريفه ، چون اگر فرض كنيم كه سرعت انتشار امواج ثابت باشه ، زمان طي شده و دقت آن خيلي تعيين كننده است ، و براي تعيين يك نقط روي زمين بايستي همزمان سه ماهواره را رصد كنيم و سيگنال هر سه را همزمان داشته باشيم ، و اگر ارتفاع از سطح دريا را هم بخواهيم ، بايستي ماهواره چهارم را نيز همزمان رصد كنيم .
شايد ساده ترين و بهترين تعريفي كه بتونيم براي اين سيستم بكنيم اين باشه :
اگر ما تمام سطح كره زمين را مثل صفحه شطرنج خط كشي كنيم و بصورت مربع هايي به ابعاد يك متر دربياوريم ، در GPS براي هرمربع يك آدرس وجود داره !! فوق العاده نيست !!
وشايد خيلي بيشتر تعجب كنيد وقتيكه گفته ميشه كه در Advaced GPS براي هر سانتيمتر مربع يك آدرس وجود داره !! و كار دستگاه GPS پيدا كردن اين آدرس هاست .

طول عمر مفيد اين ماهواره ها هفت سال ونيم است ، كه بعد از آن بايستي بتدريج جايگزين شوند ، سه ماهواره استندباي در حالت گردش هستند كه در صورت خرابي يكي از ماهوار ها سريعا جايگزين ميشوند . همزمان با وارد مدار شدن ماهواره هاي جديد امكانات بيشتري نيز اضافه ميشود .

از آنجا كه تمام اين سيستم آنحصارا در اختيار آمريكاست ، و در مواقع بحراني مثل جنگ عراق ، آمريكا برخي و يا تمام امكانات آنرا براي عموم قطع ميكنه ، اروپايي ها بفكر را اندازي يك سيستم مشابه افتاده اند كه احتمالا در آينده نزديك شاهد ورژن اروپايي GPS نيز خواهيم بود ، كشور آلمان يكي از پشنهاد دهندگان و فعالان اي پروژه اروپايي است .
مطمئنا بتدريج استفاده از GPS نيز مانند خيلي از وسايل ديگر ازقبيل موبايل ، كامپيوتر ...همگاني خواهد شد.

از GPS كجا استفاده ميشه و چه كارهايي ميتونه انجام بده ؟
- در هواپيما ، كشتي، قايق ، اتوموبيل ، موتور سيكلت ، دوچرخه ، و در حالت پياده و .... ميشه ازش استفاده كرد .
- مختصات دقيق جقرافيايي مانند طول و عرض و ارتفاع را چه بصورت گفتاري و يا نوشتاري اطلاع ميده .
- سرعت و جهت حركت را نشون ميده .
- يك قطب نماي دقيق داره ، شمال مغناطيسي و يا شمال واقعي را نشون ميده .
- محل قرار داشتن ماه و خورشيد را در شرايط مختلف جوي نشون ميده .
- زمان صيد مناسب ماهي و شكار را اعلام ميكنه .
- اگر مختصات يه نقطه ويا يك محل را بهش بديد ، با محاسبه سرعت حركت شما ، زمان رسيدن به مقصد را اطلاع ميده .
- راه برگشت را نشون ميده ، كافيیه در هنگام شروع بهش بگي اين نقطه ويا نقاطي را بخاطر بسپار ! حالا هركجا دلت ميخواد برو ، توي جنگل ، كوه ، دشت ويا دريا ، شب يا روز ودر هر شرايط جوي ، فقط موقع برگشت بگي برگرد به نقطه مورد نظر يا همون مبدا ، به همين سادگي !

- .......
در فرصت ديگري ادامه ميدم !

موفق باشید

Sherpa
20-07-2007, 23:18

اینهم GPS به روایت ناسا :

ht tp://gpshome.ssc.nasa.gov

موفق باشید

vahid_203
28-07-2007, 08:33
سلام sherpa جان
مطالب خيلي عالي بود .. مرسي ..
فقط من دنبال چند تا تيكه فيلم مي گردم كه در مورد GPS باشه .....
اگه واسم لينك بدي يك دنيا ممنون ميشم .....

Sherpa
28-07-2007, 16:25
سلام sherpa جان
مطالب خيلي عالي بود .. مرسي ..
فقط من دنبال چند تا تيكه فيلم مي گردم كه در مورد GPS باشه .....
اگه واسم لينك بدي يك دنيا ممنون ميشم .....

سلام

دوست عزیز ممنون نظر لطف شماست .
بهترین فیلم ( انیمیشن ) های آموزشی را میتونید توی سایت ناسا و یا سایت هایی
که ناسا به آن لینک داده پیدا کنید . این جا را ببین انیمیشن نسبتا خوبی دراین مورد داره .

ht tp://gpshome.ssc.nasa.gov/content.aspx?s=tut
ht tp://[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برای دیدن آن نیاز به ادوب شاک ویو دارید ( کلیک کنید لینک دانلود و نصب میاد ).

موفق باشید

Ship Storm
15-08-2007, 10:08
سلام

دوست عزیز ممنون نظر لطف شماست .
بهترین فیلم ( انیمیشن ) های آموزشی را میتونید توی سایت ناسا و یا سایت هایی
که ناسا به آن لینک داده پیدا کنید . این جا را ببین انیمیشن نسبتا خوبی دراین مورد داره .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

برای دیدن آن نیاز به ادوب شاک ویو دارید ( کلیک کنید لینک دانلود و نصب میاد ).

موفق باشید

خیلی عالی بود ممنون:11:

Sherpa
15-08-2007, 17:12
خیلی عالی بود ممنون:11:

متشکرم به تاپیک GPS خوش آمدی !

موفق باشی

Sherpa
16-08-2007, 18:19
GPS ها از نظر نقشه خوانی به سه دسته تقسیم میشوند .

1- Nonmapping Units
GPS های ساده که قابلیت نقشه خوانی ندارند.

2- Basemap Units
GPS هایی با قابلیت خواندن نقشه ها و مکان ها بصورت کلی مثل کروکی و بدون جزییات .

3- Mapping Units
GPS هایی با قابلیت کامل نقشه خوانی و با جزییات خوب و کافی.

موفق باشید

Sherpa
17-08-2007, 11:45
برای دوستانی که بدنبال فیلم آموزشی هستند
این انیمیشن هم بد نیست .
کمی صبر کنید تا صفحه لود بشه.

How GPS Works
ht tp://library.thinkquest.org/05aug/01390/animation.htm

موفق باشید

Sherpa
18-08-2007, 14:42

لینکهای مفید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد GPS
( ببخشید چندتا از لینکها مشکل دارند )

اینهم GPS با دقت سانتیمتر !!!

موفق باشید

Sherpa
13-11-2007, 10:23
امسال من یه سری به نمایشگاه الکامپ زدم و فقط یک شرکت(گارمین) در زمینه GPS دیدم که تعداد کمی نمونه از دستگاه های قدیمی را بنمایش گذاشته بود و میگفتند که تا دوسه ماه دیگه نمونه های جدید تری وارد میکنیم !! در مورد نقشه شهر های ایران پرسیدم گفتند هنوز نقشه کامل GPS برای تمام شهر های ایران موجود نیست فقط نقشه برای چند شهر بزرگ ( تهران و کرج و .... ) و نقشه جاده ای ( سازمان حمل ونقل - راههای اصلی) ایران موجوده . بصورت خلاصه قیمت ها از این قرار بود:

دستگاه خودرویی
قیمت از 270 تا 700 هزار تومان
که نقشه همراه دستگاه است .

دستگاه پرتابل (دستی)
قیمت از 120 تا 550 هزار تومان
قیمت نقشه تهران 25 هزار تومان
قیمت نقشه جاده ای 50 هزار تومان

موفق باشی

Sherpa
13-11-2007, 21:17
اینهم یک GPS بسیار جالب Garmin Mobile 10
از این ببعد شما میتونید موبایل خودتون را تبدیل به GPS کنید !!
گارمین یک گیرنده کوچک GPS ساخته که از طریق بلوتوت به سایر دستگاه ها نظیر موبایل , لب تاپ , پی سی ویا .....متصل میشه و آنها را تبدیل به GPS میکنه. مشخصات بیشتر دستگاه
ht tps://buy.garmin.com/shop/shop.do?cID=138&pID=9796

موفق باشید

nix
14-11-2007, 15:27
بسیار عالی.
افرین به شما با دانشتون.
اگر خودتون را معرفی کنید ممنون میشم.

Sherpa
14-11-2007, 18:03
بسیار عالی.
افرین به شما با دانشتون.
اگر خودتون را معرفی کنید ممنون میشم.

متشکرم نظر لطف شماست , به تاپیک GPS خوش آمدی .
اجازه بده همون شرپا باقی بمونیم !

موفق باشی

Sherpa
14-11-2007, 19:26

گالیه GPS اروپایی

همانطور که قبلا هم عرض کردم اروپایی ها اعتماد زیادی به سیستم GPS آمریکا نداشتند و عنوان میکردند که این سيستم آمریکا يك برنامه با حاكميت نظامي است كه سيگنال‌هاي آن ممکنه در مواقع بحرانی بدون اطلاع قبلی از سوی آنها خاموش و یا از كار بیافتد هرچند که اين سرويس رايگان است، با اين حال کارکرد ‌آن داراي هيچ ضمانتي نیست و نمي‌توان در خصوص نيازهاي انساني مثل فرودگاه و کنترل هواپيما روی آن حساب کرد.
بنابرین بفکر راه اندازی ورژن اروپایی GPS افتادند و آژانس فضايي اروپا با پرتاب نخستين ماهواره آزمایشی گاليله بنام GIOVE A به مدار زمين در تاریخ 28 دسامبر 2005 ، ‌گامي جدي و عملی در جهت طراحي و ساخت سيستم ماهواره‌يي موقعيت ياب جهاني اروپا برداشت .
سيستم موقعيت ياب جهاني گاليله، شبكه‌اي متشكل از 30 ماهواره خواهد بود كه بر اساس كارايي اين ماهواره‌ها، اطلاعات دقيقتری در این خصوص در اختيار كاربران بر روي زمين و حتي در هوا و فضا قرار خواهد داد. بر خلافGPS آمریکا که نظامی است سيستم موقعيت ياب جهاني گاليله يك سيستم غير نظامي است و به وسيله يك كنسرسيوم خصوصي از شرکتها و کشور های اروپایی اداره میشود.
گفته میشود که سيستم گاليله دقت بالاتري نسبت به GPS خواهد داشت و حتي دقت آن به پايين‌تر از یک متر نیز برسد .انتظار میرود که اين سيستم قدرت نفوذ بيشتري در مراكز شهرها، درون ساختمان‌ها و حتي زير درختان داشته باشد. اين پروژه سه و نیم ميليارد يورويي انتظار مي رود تا سال 2010 ميلادي تكميل و به كاربران خصوصي خدمات جهت يابي و موقعيت يابي ماهواره‌يي كه 10 بار دقيق تر از ساير سيستم هاي موجود است ارائه بدهد.
اطلاعات بیشتر:
آژانس فضايي اروپا پروژه سيستم موقعيت ياب جهاني گاليله
giove.esa.int

موفق باشید

Sherpa
24-11-2007, 22:13

یک محصول جالب دیگه از گارمین برای ورزشکاران و بخصوص دونده ها
این GPS که بصورت ساعت مچی ساخته شده میتونه ضربان قلب , سرعت و مسافت دویده شده و میزان مصرف کالری ورزشکار را اندازه گیری و ثبت کنه. نکته جالب در مورد این وسیله اینه که دارای یک فرستنده کوچک 40 گرمی ( Foot Pod ) است که بروی کفش وصل میشه و این امکان را میده که حتی در ورزش های سالونی و جاهائیکه GPS معمولی کار نمیکنه کار مسافت سنجی , سرعت سنجی و .... را بخوبی انجام بده.
اطلاعات بیشتر
ht tps://buy.garmin.com/shop/shop.do?pID=349

موفق باشید

aria_electric_fars
25-03-2008, 14:05
سلام دوستان
به خدا حیفه
چرا این تاپیک رفته ته بیائید صحبت کنیم در موردش
من می خوام چی پی اس بخرم به نظرتون اینجا بخرم یا دبی یا چین یا جای دیگه؟؟؟؟به نظرتون چه مدلی بخرم؟؟؟قیمت واسم مهم نیست

با تشکر
بای

Sharim
25-03-2008, 15:54
به نظر من یه pocketpc MIO A701 بخر هم یک کامپیوتر جیبی داری و هم قوی ترین gps شناخته شده و کارش عالیه قیمتش هم 580 تومان با گارانتی و ... توی پاساژ علا الدین تهران

Sharim
25-03-2008, 15:55
در ضمن توی بخش آموزش های الکترونیکی _ علمی و متفرقه یک تاپیک زدم که توش یک مقاله کامل در مورد gps ها قرار دادم اگر کسی خواست بره بخونتش

Sharim
25-03-2008, 15:59
ببخشید دوستان
این هم از مقاله ای که گفتم : در مورد سیستم های gps

aria_electric_fars
25-03-2008, 15:59
سلام دوست عزیز
می شه توضیحات فارسی کاربرد و مزایای pocketpc MIO A701 رو برام بگید و همین طور لینک اون تاپیک رو بهم بدید

با تشکر
بای

Sherpa
25-03-2008, 16:07
سلام

دوستان عزیز aria_electric_fars و Sharim به این تاپیک خوش آمدید و خیلی ممنون که تاپیک را بالا آوردید.
aria_electric_fars جان اگر کاربرد GPS شما مشخص باشه بهتر میشه درباره اون صحبت کرد .
مثلا میخواهی توی ماشین استفاده کنی یا اهل کوه و دشت و طبیعت هستی ؟ و برای پیاده روی و غیره نیاز داری؟

موفق باشی

aria_electric_fars
25-03-2008, 19:31
سلام دوست عزیز
خواهش می کنم تازه داره از جی پی اس خوشم میاد
من مدل
Ighi-601
مد نظرم هست فکر کنم خیلی خوب باشه و کارایش بالا باشه می شه در مورد قیمت و جنس و کارایی و اصلا کلا این جی پی اس بیشتر توضیح بدید اگر هم تصویر دارید بزارید و اینکه یه سوال دیگه من اینجا بگیرم ارزون تر هست یا دبی؟؟؟

با تشکر
بای

aria_electric_fars
25-03-2008, 21:47
سلام
بابا ایول جی پی اس چی بود و من راحت از کنارش می گذشتم فکر می کردم یه مکان یاب ساده هست تازه داره ازش خوشم میاد
لطفا در مورد Gps بلوتوث توضیح بدید که کارش چیه و اینا؟؟؟

Sherpa
25-03-2008, 22:51

سلام دوست عزیز
خواهش می کنم تازه داره از جی پی اس خوشم میاد
من مدل Ighi-601 مد نظرم هست فکر کنم خیلی خوب باشه و کارایش بالا باشه می شه در مورد قیمت و جنس و کارایی و اصلا کلا این جی پی اس بیشتر توضیح بدید اگر هم تصویر دارید بزارید و اینکه یه سوال دیگه من اینجا بگیرم ارزون تر هست یا دبی؟؟؟ با تشکر بای

من هنوز دقیقا نمیدونم چه کاربردی مورد نظر شماست اما
این دستگاه در بخش ردیاب های خودرویی طبقه بندی میشه ! ویک GPS معمولی نیست.
از دبی بتونی تهیه کنی معمولا ارزونتر تمام میشه .

موفق باشی

اینهم مشخصاتش

GPS On Line-IGHI-601 جي پي اس آن لاين آي جي اچ آي-601
روش ردیابی :
بوسیله کامپیوتر به اضافه تلفن معمولی یا گوشی موبایل و با استفاده از Decoder کابل اتصال Decoder را به خروجی هدفون وصل نمایید و گیرنده بلوتوث و Decoder را روشن کنید.
شماره سیم کارت داخل دستگاه خودرویی را شماره گیری کنید، پس از اتصال چراغ سبز Decoder روشن می شود که نشان دهنده برقراری ارتباط می باشد. وقتی چراغ زرد چشمک زن Decoder پیوسته روشن شد ارتباط را قطع نمایید . موقعیت خودرو بر روی کامپیوتر مشاهده می شود.

توجه : تا زمانی که ارتباط با شماره خودرو برقرار است موقعیت لحظه به لحظه روی نقشه نشان داده می شود.

مزایای دستگاه ردیاب خودرو مدلIGHI-601
1- بدون هزینه
2- بدون نیاز به مودم GSM
3- بدون نیاز به SMS
4- عدم انتظار برای دریافت موقعیت
5- ردیابی کاملا" همزمان ، سریع و لحظه به لحظه
6- کارکرد بسیار ساده
7- بدون نیاز به سیستم مرکزی
8- بدون نیاز به آنتن خارجی
9- قابلیت اتصال به آنتن خارجی برای مخفی کردن دستگاه در خودرو
10- دارای GPS با گیرندگی فوق العاده قوی
11- نرم افزار و نقشه رایگان
12- امکان ردیابی با تلفن منزل
13- بدون نیاز به کابل
14- امکان کارکرد با هرنوع سیم کارت
15- قابلیت ارتقای دستگاه برای کنترل خودرو (خاموش کردن و ... )

مزایای نرم افزار ردیاب خودرو مدل IGHI-601
1- امکان استفاده از نقشه های تصویری یا اسکن شده
2- امکان استفاده از نقشه های Google Earth
3- امکان استفاده از نقشه های دیجیتال
4- امکان ثبت نقطه
5- دارای Zoom in و Zoom out
6- موقعیت یابی خودکار بر روی نقشه
7- قابل استفاده برای سیستم Off Line
8- قابل استفاده برای GPS های GARMIN

لوازم موجود درهر جعبه :
1- دستگاه خودرویی
2- Decoder
3- گیرنده بلوتوث به همراه CD نصب به تعداد درخواستی
4- گیرنده صدا برای استفاده از طریق تلفن معمولی یا گوشیهای بدون خروجی هدفون
5- کابل شارژر
6- شارژر برق 220 ولت
7- شارژر فندکی خودرو
8- باتری شارژی لیتیوم یون mAh 1600
9- کیف حمل به همراه بند
10- CD نقشه و نرم افزار با منوی فارسی
11- راهنمای فارسی دستگاه
12- راهنمای فارسی نرم افزار

rayaneh.com

Sherpa
25-03-2008, 23:04

سلام
......
لطفا در مورد Gps بلوتوث توضیح بدید که کارش چیه و اینا؟؟؟

GPS بلوتوس یکدستگاه گیرنده کوچک GPS استکه معمولا فاقد صفحه نمایش است واز طریق بلو توس با دستگاه ها یی مثل موبایل , لب تاپ , پی سی ویا .....ارتباط برقرار میکنه و از صفحه نمایش و یا امکانات محاسباتی آنها استفاده میکنه . مثلا به راحتی میتونید موبایلتون را با این وسیله به GPS تبدیل کنید !

موفق باشی

برای اطلاعات بیشتر یه نگاهی به اینجا بینداز
ht tps://buy.garmin.com/shop/shop.do?cID=138&pID=9796

Sherpa
25-03-2008, 23:23
یه توضیح کوچک در باره ردیاب های خودرویی:
ردیاب های خودرویی دونوع هستند.
1- ردیاب خودرویی Off Line
مثل دستگاه هایی که اخیرا روی اتوبوس ها و کامیونها ایران نصب شده اند و اطلاعات سرعت و مسیر را روی حافظه (مثل فلش دیسک) ضبط میکنه .
2- ردیاب خودرویی On Line
که علاوه بر ثبت و ضبط اطلاعات روی حافظه همزمان آنها را از طرق مختلف ارتباطی (مثل موبایل و یا ماهواره ) برای پیگیری و ردگیری ارسال میکنه.

موفق باشید

Sherpa
26-03-2008, 00:32

آینه عقب دیجیتالی خودرو با GPS

اینکه آینه ی عقب ماشین به جای یک آینه ی مقعر معمولی یک مانیتور LCD باشد که تصاویر را از طریق یک دوربین نشان میدهد به اندازه ی کافی جالب هست. اما وقتی که به این آینه ی دیجیتالی یک GPS هم اضافه کنیم قلب بسیاری از عاشقان اتومبیل های پیشرفته را شاد خواهیم کرد. و این چیزی است که شرکت DSUS تولید کرده و نام آن را DS-400GB گذاشته است.

قسمت نمایشگر این آینه عقب پیشرفته از یک مانیتور 4 اینچی تشکیل شده که تصاویر پشت ماشین را با کیفیت بالا از طریق یک دوربین نشان میدهد. در کنار آن هم بخش GPS قرار گرفته که شاید یکی از بهترین محل ها برای قرار دادن GPS درون خودرو باشد.

برای اینکه بیشتر عاشق آن شوید این را هم اضافه میکنیم که نمایشگر آن از نوع لمسی است. ضمنا سیستم بلوتوث نیز در این آینه تعبیه شده که میتواند با Hands free موبایل شما هماهنگ شود. از طریق مانیتور این وسیله میتوان فایل های ویدیویی را هم پخش نمود و البته این دستگاه ورودی کارت حافظه ی SD/MMC و USB را نیز دارد. و در آخر نیز یک جفت اسپیکر داخلی را هم به این مجموعه اضافه کنید.

اگر عکس دیده نشد از این آدرس ببینید:
ht tp://cid-d50ad1344f32d412.skydrive.live.com/self.aspx/Public/rear-view-mirror-gps.jpg

فاصله بین تی ها را حذف کنید

شرکت سازنده: navigadget.com
منبع: نارنجی narenji.ir

aria_electric_fars
26-03-2008, 09:42
سلام دوستان
دم همگی گرم بابا ایول
نتیجه:
جی پی اس بلوتوث همون بلوتوث هست با این تفاوت که صفحه نداره و با بلوتوث به موبایل یا لپتاپ وصل می شه و همون کار جی پی اس معمولی رو می کنه
جی پی اس آنلاین همون ردیاب ماشین هست که سیم کارت موبایل می زاری توش بعد اگر دزدیدنش زنگ می زنی به موبایل با کامپیوتر و از طریق نقشه می تونی آنلاین ردیابی کنی عین تو فیلم ها قیمتش هم حول و حوش 500000 تومن هست
جی پی اس آفلاین مثل کامیون ها و اتوبوس ها باید دستگاه به صورت کابلی و مستقیم به سیستم متصل بشه و به صورت آنی اطلاعات رو نشون نمی ده از فواصل دور
به نظر من بیشترین کاربرد جی پی اس همون ردیاب هست چون هر کی می ره مسافرت تو شهر هست و جاده های بین شهری ساده و کسایی که می زنن به بیابون و دریا و جنگل خیلی کمتر از اون افراد معمولی هستن(آخه می خوام جی پی اس برای فروش بیارم باید یه چیز پر مصرفی رو بیارم) به نظر من ردیاب ماشین فروشش خوب باشه

با تشکر
بای

Sherpa
26-03-2008, 09:56
بالاخره مثل اینکه عکس هم بدرستی آپلود شد !

موفق باشی

Sherpa
26-03-2008, 12:11

Global Positioning Tracker -GPS
GPS jacket

یک شرکت تولید کننده پوشاک انگلیسی نوعی دستگاه ردیاب GPS را داخل لباس کودکان بکار برده تا از گمشدن و یا دزدیده شدن کودکان جلوگیری کند .این محصول از نوع ردگیر های On line GPS Tracker است. نوع مشابه این دستگاه برای جلوگیری از سرقت اتوموبیل های گران قیمت استفاده میشود.
توجه داشته باشید که این گونه ردیاب ها داری آبونمان ماهانه میباشند.
قیمت لباس 500 پاوند انگلیس
هزینه آبونمان ماهانه 20 پاوند

اطلاعات بیشتر instagps.com

موفق باشید

Sherpa
26-03-2008, 15:29

حالا که وارد بحث تراکر ها شدیم بد نیست چند تا از اونها را معرفی کنم.

Vehicle Tracking
این یک دستگاه ردیاب خودرو برای جلوگیری ازسرقت خودرو و یا بهتره بگیم برای پیدا کردن خودرو های مختلف سرقتی و نیز برای جلوگیری از سوء استفاده راننده از وسیله نقلیه عمومی و یا کامیون متعلق به شرکت های باربری استفاده میشه.
اطلاعات بیشتر ht tp://dictionary.zdnet.com/definition/vehicle+tracking.html

Sherpa
26-03-2008, 15:40

personal GPS tracker
ردیاب های شخصی برای افراد و اشخاص

اطلاعات بیشتر

Sherpa
26-03-2008, 15:52

Digital Camera Tracker
Sony GPS-CS1
اینهم یک ابتکار جالب از سونی. وقیتکه با دوربین دیجیتال کار عکاسی میکنید این وسیله مختصات جغرافیایی و مکان عکسهای گرفته شده را برای شما ثبت میکنه !

اطلاعات بیشتر

Sherpa
26-03-2008, 16:11

GSM + GPS
GPS tracker AS-19B
بعضی از GPS tracker ها برای ردیابی نیاز به شبکه خاص ارتباطی مثل شبکه پلیس و یا شرکتهای خصوصی دارند.اما این مدل نسبتا کاملتر و مستقل تره و با افزودن یک سیم کارت بآن میتونید از شبکه موبایل استفاده کنید.
بمحض تشخیص جابجایی اقدام به ارسال SMS میکنه و موقعیت خودش را گزارش میده !!

اطلاعات بیشتر

Sharim
26-03-2008, 22:20

MIO A701 GPS&PDA PHONE
قابليت انطباق با شبکه GSM 900/1800/1900
سيستم عامل ويندوز موبايل 5
پردازنده قوي intel 520 MHz
حافظه داخلي 64 Ram , 128 Rom
قابليت افزايش حافظه تا بيشتر از 2GB با کارت SD/MMC
دوربين 1.3 MP , 12024*1280 فيلمبرداري
1.2Bluetooth و 1 USB
GPS با قابليت دريافت 20 کانال ماهواره SiRFstar lll
GPRS - Class 10 ( 4+1/3+2 slots), 32-48 kbps
صفحه نمـايش قابل لمس TFT 65 هزار رنگ
هندزفري داخلي
مرورگر وب HTML(IE 4.0 ) , HTML*2.0/ WAP
MP3/MPEG4 player
Java MIDP 2.0
شماره گيري صوتي
ابعاد 22*59*117
ابعاد صفحه نمايش 54*41 . 7/2 اينچ
وزن 150 گرم
200 ساعت Stand-By و 4 ساعت مکالمه
HardwareCPUIntel PXA-270 520MHz GPS ChipsetSiRFStarIIITMCExternal, OptionalGSM ModuleGSM 900/1800/1900 and GPRSMemory / ROM128MB Memory / RAM64MB Memory SlotSD/MMC. SD/IO compatibleDisplay TypeTouchscreen, 2.7" color Resistive LCD, LED Backlighting, 65K colorsDisplay Resolution320x240Display OrientationLandscape/PortraitBatterySwappable Lithium lon BatteryBattery Capacity1300mAh Battery LifeTalk time: 4h, Standby time: 200hBluetooth TechnologyBluetooth® wireless technology 1.2USBUSB 1.1Camera1.3 megapixelMicprophoneBuilt-in MonoSpeakerBuilt-inEarphone Jack2.5 mm mini jack Depth21.8 mmWidth portabilité59 mmHeight117 mmWeight150 gSoftwareOperating SystemMicrosoft Windows Mobile 5.0Navigation SoftwareCompatible with most Windows Mobile 5.0 on-road or off-road navigationsoftware in portrait or landscapeWireless ManagementYesVideo PlayerYesPicture ViewerYesAudio PlayerYesMicrosoft Office MobileYesCalculatorYesCalendarYesContacts SynchronizationYesOther Preinstalled SoftwareMio Menu, customized Today screen

aria_electric_fars
27-03-2008, 11:47
سلام دوستان
ایول بابا
حال کردم
ببینید در مورد ردیاب ها صحبت کنیم بهتره چون این کاربرد عمومی تر داره لطفا اگر هم ممکن هست قیمت ایران و دبی و کشور سازنده و آمریکا رو بزارید چون من به منظور تجارت می خوام اینا رو بدونم و البته کمی هم مشتاق شدم یکیش رو واسه خودم بگیرم

با تشکر
بای

aria_electric_fars
27-03-2008, 11:47
لطفا ادامه بدید خواهش می کنم

Sherpa
27-03-2008, 21:07
سلام دوستان
ایول بابا
حال کردم
ببینید در مورد ردیاب ها صحبت کنیم بهتره چون این کاربرد عمومی تر داره لطفا اگر هم ممکن هست قیمت ایران و دبی و کشور سازنده و آمریکا رو بزارید چون من به منظور تجارت می خوام اینا رو بدونم و البته کمی هم مشتاق شدم یکیش رو واسه خودم بگیرم
با تشکر
بای

شما چون به ردیاب ها علاقمندی گمون میکنی کاربرد عمومی تر داره در حالیکه من GPS های دستی معمولی را بیشتر دست افراد دیده ام بهرحال روی هر نوع ویا مدل بتونی کار کنی خوبه ! نیاز به تبلیغ گسترده داری تا بتونی محصول را معرفی کنی.
بحث تجارتی موضوع هم خیلی مفصله و با یکی دوتا پست نمیشه به اون پرداخت و شاید بیشتر باعث دردسر و گمراهی دوستان بشه . بطور خلاصه چند شرکت ایرانی اقدام به واردات GPS کرده اند . ولی چون بحث GPS توی ایران جدیده و خوب معرفی نشده ( درقیاس با موبایل و کامپیوتر و ... ) جای کار و مانور روی موضوع زیاده و نیز با رقبای کمتری طرف هستی. به همین تغییر قیمت دستگاه مورد علاقه خودت یه نگاهی بینداز خیلی حرف برای گفتن داره ! از کی تا حالا دیدی (در خارج از ایران) قیمت یه دستگاه الکترونیکی بعد از یه مدت که از تولید و فروشش گذشته بالا بره !چون همیشه با تولید دستگاههای جدید قیمت مدل های قبلی بشدت کاهش پیدا میکنه و به جمع حراجی ها می پیونده نه مثل این ! شاید کسی بگه تغییر قیمت ارز و یا ... باعث افزایش قیمت شده ولی یادت باشه قیمت ها در ایران بیشتر کاذب هستند تا تابع قوانین خاصی !

GPS On Line-IGHI-601
قيمت قبلي: 360,000 تومان
قيمت جديد: 480,000 تومان

موفق باشی

Sherpa
14-05-2008, 21:53
کیف دستی مجهز به سیستمGPS

هیچ وقت برایتان اتفاق افتاده که کیف دستیتان ربوده شود؟ شرکتMarilyn در یک طرح جالب تعدادی کیف دستی مجهز به سیستم GPS را ساخته و به بازار عرضه کرده است. سیستم مکانیابی این کیف بعد از خرید آن ابتدا به مدت 2 ماه به صورت رایگان پشتیبانی می شود. بعد از آن نیز تنها با پرداخت 15$ به عنوان شارژ ماهیانه می توانید از این سیستم مکانیابی برای مواقعی که کیف شما مفقود و یا ربوده شده است استفاده کنید. قیمت این کیف 30$ است. خب. بالاخره فکری هم برای کیفهای مسروقه شد. اما هنوز فکری برای محتویات داخل آنها که در همان لحظه اول سرقت می شوند نشده است!

موفق باشی

منبع
نارنجی

Popgadget
Track your missing purse via GPS

Sherpa
06-06-2008, 20:04
دزدی خودرو با استفاده از GPS
روزنامه Yomiuri: سامانه موقعیت‌یابی جهانی، Global Positioning System که اختصارا GPS نامیده می‌شود، سیستمی است که در آن با استفاده از 24 ماهواره و یک دریافت‌کننده امواج مایکروویو، موقعیت، سرعت، جهت هر کاربر GPS مشخص می‌شود.

GPS کاربردهای زیادی در زندگی امروز انسان‌ها پیدا کرده است، اما استفاده از GPS برای دزدی، کاربرد واقعا بدیعی است.

روزنامه ژاپنی یومییوری می‌نویسد که یک مرد 30 ساله ژاپنی به نام «میتسوهیسا کوبایاشی»، با استفاده از GPS، از بهار سال قبل تا هنگام دستگیری موفق به سرقت 8 خودرو شده است.

کوبایاشی قبلا کارگر مونتاژ خودرو بود و اطلاعات خوبی در مورد GPS ‌داشت و می دانست که چگونه دستگاه‌های GPS یا موبایل‌های مجهز به GPS را در خودروها جاگذاری کند، طوری که حتی وقتی که موتور آنها خاموش باشد، از مدارهای دارای جریان برق، تغذیه کنند و انرژی خود را تأمین کنند.

روش سرقت او چندان هم پیچیده نبود، او دو همسر سایق خود را!، به شرکت‌های کرایه خودرو می‌فرستاد، تا خودروهای گران‌قیمت را کرایه کنند، بعد از کرایه خودرو، او کلید خودرو را کپی می‌کرد و دستگاه GPS کوچگی داخل هر کدام از آنها کار می‌گذاشت، سپس با استفاده از GPS، موقعیت آنها را ردیابی می‌کرد و اقدام به سرفت آنها می‌کرد.

در زمان دستگیری او 5 خودرو را از طریق اینترنت به فروش رسانده بود و 3 دستگاه خودرو را که از آنها خوشش آمده، پیش خود نگه داشته بود.

امیدوارم این پست، باعث بدآموزی نشود!

موفق باشید

منبع : یک پزشک
w ww.1pezeshk.com/archives/2008/05/_gps.html

Sherpa
31-07-2008, 14:46
سرویس اخبار خارجی ایتنا - یک نوجوان توانست با ثابت نمودن اینکه دقت دستگاه GPS وی بیشتر از رادار پلیس است خود را در دادگاه تبرئه کند.

سرعت خودرو Shaun Malone هجده ساله در هنگام رانندگی در جاده‌ای که حداکثر سرعت مجاز در آن 45 مایل بر ساعت بود بر اساس سرعت‌سنج افسر پلیسی که در آن مکان حضور داشت 62 مایل بر ساعت ثبت گردید.

پس از اینکه قبض جریمه به همراه احظاریه دادگاه به درب منزل وی ارسال گردید، Shaun با حظور در دادگاه اظهار داشت که والدین وی برای کنترل سرعت رانندگی او اقدام به نصب یک دستگاه GPS در خودرو این نوجوان نموده‌اند و مطابق سوابق ثبت شده در این دستگاه، وی در محدودۀ سرعت قانونی رانندگی می‌کرده است.

دادگاه ابتدا پس از این استدلال پلیس که دستگاه GPS مذکور دارای دقت مناسبی نبوده است، ادعای وی را رد کرد اما پس از درخواست Shuan برای تعیین دقت دستگاه از سوی کارشناسان متخصص، دقت سیستم GPS که ساخت شرکت Rocky Mountain Tracking بود از سوی کارشناسان مورد تأیید قرار گرفت.

پس از اعلام نتیجه، قاضی قبض جریمه را باطل اعلام نمود و دستور داد پلیس نسبت به تنظیم دقت رادارهای خود اقدام و نتیجه را به دادگاه اعلام نمایند.

Brad Borst مدیر شرکت Rockey Mountain Tracking که خود پیش از این یک افسر پلیس بوده است می‌گوید: «این ماجرا توجه عموم را به این نکته جلب می‌کند که تنوع استفاده از دستگاه‌های GPS در حال افزایش بوده و در ضمن یک نمرۀ منفی برای پلیس برجای خواهد گذاشت.»

این سیستم در هر 30 ثانیه یک بار سرعت وسیله نقلیه را اندازه‌گیری نموده و در صورت نیاز ایمیلی را در هنگام عبور سرعت خودرو از 70 مایل در ساعت برای مالکین خودرو ارسال می‌نماید.

موفق باشید

منبع w ww.itna.ir/archives/news/010530.php

Sherpa
31-07-2008, 15:04
سرويس اخبار خارجي ايتنا - این نرم‌افزار که نام غیرعادی Fugawi Touratel بر روی آن نهاده شده است بر مبنای Web 2.0 طراحی شده و می‌تواند مدل‌های مختلف از گوشی‌های موبایل را به سیستم ناوبری و ردیابی تبدیل نماید.

شرکت Northport Systems اعلام کرد نرم‌افزاری ساخته که با استفاده از آن می‌توان تلفن‌های سلولی که مجهز به سیستم GPS نیستند را به این ابزار ردیابی تبدیل نمود.

این نرم‌افزار که نام غیرعادی Fugawi Touratel بر روی آن نهاده شده است بر مبنای Web 2.0 طراحی شده و می‌تواند مدل‌های مختلف از گوشی‌های موبایل را به سیستم ناوبری و ردیابی تبدیل نماید.

Northport می‌‌گوید دستگاه‌های موبایل پس از نصب این نرم‌افزار قادر خواهند بود نقشه‌های توپوگرافی سازمان‌های زمین شناسی، عکس‌های هوائی و نقشه‌های شهری را با کیفیت بالا نمایش دهند.

Fugawi Touratel همچنین می‌تواند از برنامه‌های مکان‌یابی طرف ثالث مانند نقشه‌های خیابانی آماده شده نیز درازای مبلغی ماهیانه پشتیبانی نماید.

این نرم‌افزار با گوشی‌های ساخت ال‌جی، موتورولا، سامسونگ و سانیو پشتیبانی می‌کند.
Northport درنظر دارد در آینده نزدیک دیگر سازندگان را نیز به این لیست اضافه کند.

با این که این نرم‌افزار از سیستم GPS استفاده می‌کند، نیازی نیست که گوشی مورد استفاده مجهز به امکانات داخلی در این خصوص بوده و یا از طریق بلوتوث به ابزار دیگری متصل گردد.
کاربران می‌توانند موقعیت خود را بر روی نقشه‌ها مشاهده نموده و نقاط مورد نظر خود را بیابد.

همچنین استفاده از سرویس‌های متنوع GPS مانند یافتن نقاطی جهت فعالیت‌های محیطی و ورزشی مانند پیاده‌روی، دوچرخه سواری کوهستانی و ماهیگیری نیز با استفاده از این برنامه امکان‌پذیر می‌باشد.

موفق باشید

منبع w ww.itna.ir/archives/news/008761.php

Sherpa
31-07-2008, 15:10
رییس سازمان فضایی ایران، از مناقصه آتی نصب پایلوت سیستم GPS بر روی 60 خودرو در شهر اراک و به دنبال آن در سطح کشور خبر داد.

احمد طالب‌زاده، رییس سازمان فضایی ایران، در گفت‌وگو با سیتنا، اظهار داشت: پروژه شبکه هوشمند ترابری، در سطح کل کشور تعریف شده، اما در مقطع کنونی، وزارت ارتباطات، پروژه فوق را در شهر اراک به صورت پایلوت بر روی 60 اتومبیل انجام خواهد داد.

وی افزود: البته وزارت ارتباطات، انجام این پروژه را از طریق مناقصه به بخش خصوصی واگذار خواهد کرد و تجربه این کار نیز در برخی شرکت‌های خصوصی وجود دارد. طالب‌زاده، تصریح کرد: در صورت موفقیت در انجام پایلوت این پروژه که حتما این‌گونه خواهد بود، وزارت ارتباطات ارائه مجوز آن را به شرکت‌های خصوصی اعلام خواهد کرد و در این صورت، اطلاعات و مباحث مورد نیاز برای صدور پروانه از طریق سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام خواهد شد.

به گفته این مقام مسوول، پروژه شبکه هوشمند ملی ترابری، از بخش‌های مختلفی تشکیل شده و با نصب یک مانیتور در خودروها و یا وسایل متحرک دیگر در سطح شهر، موقعیت مکانی و آدرس‌های مورد نیاز اعلام خواهد شد.

وی افزود: مانیتور سیستم GPS، شامل بخشی از اطلاعات شهری شامل نقشه‌های شهر و دیتابیس است که براساس GIS این اطلاعات می‌تواند سامان‌دهی شود. طالب‌زاده، در خصوص مکانیزم عملکرد این مانیتور، خاطرنشان کرد: در مانیتور نصب شده در خودرو، دکمه‌هایی تعبیه شده که هریک مربوط به اطلاعات ویژه‌ مربوطه است، به عنوان مثال با فشردن دکمه موقعیت مکانی، آدرس دقیق محلی که خودرو آنجا در حال حرکت است، اعلام خواهد شد.

وی گفت: با استفاده از این مانیتور، همچنین امکان اعلام آدرس مورد نظر و دریافت بهترین مسیر برای رسیدن به آن مقصد وجود دارد. طالب‌زاده، افزود: با نصب سیستم GPS، برخی اتومبیل‌های مربوط به سازمان‌های خاص همچون آمبولانس‌ها، اتومبیل‌های شهرداری و اتوبوس‌های شرکت واحد نیز می‌توانند با ایجاد دیتاسنتر در مراکز خود، هرلحظه با اتومبیل مورد نظر ارتباط برقرار کرده و از موقعیت مکانی آن مطلع شوند.

وی تصریح کرد: GPS نصب شده در مانیتور معمولی است و خطای بین 20 تا 30 متری نیز دارد و به منظور کاهش خطا، در برخی از مراکز شهری یک ایستگاه مرجع و تصحیح به منظور تطبیق سیستم GPS ایجاد می‌شود. طالب‌زاده گفت: بدین ترتیب، علاوه بر سیستم مانیتورینگ که در خودرو نصب می‌شود، ایستگاه‌های مرجع برای تصحیح هندسی مکان باید نصب شود و یک سیستم نیز برای ارتباط سیستم مخابراتی بین سنتر ماشین‌های سازمانی درنظر گرفته خواهد شد.

وی، در خصوص نقشه‌های شهری این پروژه، گفت: اطلاعات دیجیتال شهری با لایه‌های مختلف اطلاعاتی که توان ارائه اطلاعات مورد نیاز را داشته باشند، تهیه شده است.

موفق باشید

منبع w ww.itna.ir/archives/news/009161.php

jps3
02-08-2008, 09:47
با استفاده از جی پی اس میشه کانال های ماهواره هم نگاه کرد

تو ایران جی پی اس کار میکنه دقیق

جی پی اس تو ایران رایگانه یا پولی

Sherpa
02-08-2008, 20:06
با استفاده از جی پی اس میشه کانال های ماهواره هم نگاه کرد

تو ایران جی پی اس کار میکنه دقیق

جی پی اس تو ایران رایگانه یا پولی

سلام

1- خیر در GPS فقط سیگنال خاصی جهت پردازش موقعیت ارسال میشه ونه اطلاعات صوتی تصویری.
2- بله GPS در ایران بخوبی کار میکنه .
3- GPS های معمولی همه جا رایگانه از جمله توی ایران.

موفق باشید

Sherpa
02-08-2008, 21:07
یه نکته را اضافه کنم که استفاده از GPS های معمولی رایگانه اما برای استفاده از بعضی از ردیاب های On Line (تراکرها ) باید هزینه ماهیانه پرداخت مثل پست شماره 30 .

موفق باشد

jps3
03-08-2008, 07:42
دوستان من اگه بخوام جی پی اس بهم نشون بده که داخل یه خیابان چند تا پیتزا فروشی یا چند تا بانک هست از چه نوع جی پی اسی باید استفاده کنم که این اطلاعات رو بهم بده .

گوشی من ای فون هست و خودش جی پی اس داره می خوام بدونم جی پی اسش در چه هدی هست بد یا نرمال

Sherpa
06-08-2008, 22:30
دوستان من اگه بخوام جی پی اس بهم نشون بده که داخل یه خیابان چند تا پیتزا فروشی یا چند تا بانک هست از چه نوع جی پی اسی باید استفاده کنم که این اطلاعات رو بهم بده .

گوشی من ای فون هست و خودش جی پی اس داره می خوام بدونم جی پی اسش در چه هدی هست بد یا نرمال

باید یه نقشه واسه شهر مورد نظرت تهیه کنی و امیدوار باشی که جزییات را که میخواهی داشته باشه !!

موفق باشه

Sherpa
07-08-2008, 13:21
بعبارت دیگه عرض کنم که در واقع موضوع مورد سئوال کیفیت دستگاه GPS را مشخص نمیکنه بلکه نشون میده نقشه مورد استفاده شما با چه جزییاتی تهیه شده .

موفق باشی

Sherpa
03-03-2009, 20:37
عجیبه ! بعد از مدتی به این تاپیک سرزدم ، متوجه شدم که همه عکسهاس آپ لود شده از بین رفته اند ؟!

موفق باشید

Sherpa
03-03-2009, 20:46
و از اون عجیبتر اینکه این تاپیک gps رفته زیر مجموعه مشکلات سخت افزاری !!

موفق باشید

isbn84
03-03-2009, 21:04
سلام
میشه راجب gps w760 اش توضیح بدین؟کار میکنه ؟
شنیدم فقط تهران نقشه اش است و مثل نوکیا زیاد برنامه و نقشه ای براش گیر نمی اد

Sherpa
03-03-2009, 21:42
سلام
میشه راجب gps w760 اش توضیح بدین؟کار میکنه ؟
شنیدم فقط تهران نقشه اش است و مثل نوکیا زیاد برنامه و نقشه ای براش گیر نمی اد

سلام
به این تاپیک خوش اومدی

gps اون را باید در دوبخش تعریف کرد.
1- دارای گیرند داخلی gps استکه بصورت مستقل و بدون نیاز به برنامه خاصی مثل گوگل مپ و یا نقشه معمولی ویا دسترسی به اینترنت بخوبی کار میکنه و شما میتونید مختصات جغرافیایی و ارتفاع محل مورد نظرتون را ببینید و یا ثبت کنید. همچنین میتونید مسیری را راهپیمایی کنید ویا بدوید و سرعت حرکت ، مسافت طی شده و میزان کالری مصرفی را ببینید.

2- برای استفاده از قابلیت های دیگر اون مثل گوگل مپ و یا Navigation نیاز به دسترسی به اینترنت دارید که فعلا بهتره بیخیالش باشید.

در ضمن این را هم اضافه کنم بعنوان یکgps معمولی و یک دستگاه چند منظوره خوبه ولی نه بعنوان یکgps حرفه ای. اگر بخواهیم تفاوتشون را مثال بزنیم مثل دوربین گوشی موبایل ویک دوربین معمولی تک منظوره است.

من هنوز نقشه مناسبی برای آن ندیده ام اگر سراغ دارید لطفا اطلاع بدهید.

موفق باشید

isbn84
03-03-2009, 22:52
من از یکی شنیدم با گوگل مپش هم میشه به راحتی کار کرد ، البته با اینترنت ایرانسل...

Sherpa
03-03-2009, 23:09
من از یکی شنیدم با گوگل مپش هم میشه به راحتی کار کرد ، البته با اینترنت ایرانسل...

ببخشید، بیشتر منظورم همراه اول بود ، ولی این که بشه براحتی با ایرانسل کار کرد نمیدونم چون فعلا ندارم ولی شاید واسه آزمایش هم که شده یه سیم کارت ایرانسل بگیرم .

Sherpa
04-03-2009, 10:27
خوشبختانه عکس های تاپیک دیده میشوند ، ظاهرا مشکل موقتی بوده .
اما این مشکل که این تاپیک gps رفته زیر مجموعه مشکلات سخت افزاری هنوز باقیه !

Sherpa
05-03-2009, 18:04
........
اما این مشکل که این تاپیک gps رفته زیر مجموعه مشکلات سخت افزاری هنوز باقیه !

خوب دوستان لطف کردند و مشکل را تا حدودی حل کردند.
به امید مکان مناسبتری برای این تاپیک .

موفق باشید

Stream
05-03-2009, 18:08
خوب دوستان لطف کردند و مشکل را تا حدودی حل کردند.
به امید مکان مناسبتری برای این تاپیک .

موفق باشید
مکان مناسب تری به ذهن من نمی رسه.
در صورتی که فکر می کنید جایی بهتر (شاید موبایل؟!) برای این تاپیک هست بگید تا منتقل بشه.

Sherpa
05-03-2009, 19:15
مکان مناسب تری به ذهن من نمی رسه.
در صورتی که فکر می کنید جایی بهتر (شاید موبایل؟!) برای این تاپیک هست بگید تا منتقل بشه.

چون gps خودش یک سیستم مستقل و کاملیه و بدون نیاز به کامپیوتر و یا موبایل کار میکنه
و خود دارای تنوع زیاد و نیز زیر مجموعه هایست. بگمان من مناسبترین جا برای آن :
1- یک تاپیک مسقل باعنوان GPS در صفحه اول که درصورت امکان بهترین گزینه است.
2- یا قرار گرفتن در زیر مجموعه موارد ديگر .

با تشکر از توجهتون به موضوع
موفق باشید

Stream
05-03-2009, 19:26
چون gps خودش یک سیستم مستقل و کاملیه و بدون نیاز به کامپیوتر و یا موبایل کار میکنه
و خود دارای تنوع زیاد و نیز زیر مجموعه هایست. بگمان من مناسبترین جا برای آن :
1- یک تاپیک مسقل باعنوان gps در صفحه اول که درصورت امکان بهترین گزینه است.
2- یا قرار گرفتن در زیر مجموعه موارد ديگر .

با تشکر از توجهتون به موضوع
موفق باشید
چیزی که شما می فرمایید یعنی یک انجمن جدید (نه تاپیک!) برای gps ایجاد بشه. درباره این موضوع باید با ادمین صحبت کنید. در صفحه اول تاپیکی قرار نداره و همه انجمن هستند.

رفتن به زیرمجموعه "موارد دیگر" هم همون معنی انجمن برای gps رو می ده، که باز هم در این مورد باید با ادمین صحبت کنید.

اگه از بین "انجمن های فعلی" حس می کنید جایی بهتر از اینجا برای این تاپیک هست بگید تا منتقل بشه به اونجا.

Sherpa
05-03-2009, 19:44
چیزی که شما می فرمایید یعنی یک انجمن جدید (نه تاپیک!) برای gps ایجاد بشه. درباره این موضوع باید با ادمین صحبت کنید. در صفحه اول تاپیکی قرار نداره و همه انجمن هستند.
رفتن به زیرمجموعه "موارد دیگر" هم همون معنی انجمن برای gps رو می ده، که باز هم در این مورد باید با ادمین صحبت کنید.
اگه از بین "انجمن های فعلی" حس می کنید جایی بهتر از اینجا برای این تاپیک هست بگید تا منتقل بشه به اونجا.

آیا امکانش هست که جناب ادمین را دعوت کنیم بیاد توی این بحث و نظرش را بدونیم ؟
چه بشکل تاپیک و یا انجمن جای مناسبتری را تدارک ببینه ؟
راستش من تا بحال وارد اینگونه بحث ها نشده ام !

موفق باشید

Sherpa
05-03-2009, 21:16
یه مثال دیگه عرض کنم
شما زيرمجموعه سخت افزار را ببینید کم و بیش همه بنوعی به کامپیوتر وابسته هستند ولی
دوربین دیجیتال و MP3 Player خودشون دستگاه های مستقل و کاملی هستند و میتونند توی
یک مکان مناسبتری قرار بگیرند و شاید هم با چیز های دیگر مثل GPS یک دسته بندی
جدا گانه ( مثلا بنام دستگاه های دیگر ) داشته باشند.

موفق باشید

Stream
05-03-2009, 21:21
آیا امکانش هست که جناب ادمین را دعوت کنیم بیاد توی این بحث و نظرش را بدونیم ؟
چه بشکل تاپیک و یا انجمن جای مناسبتری را تدارک ببینه ؟
راستش من تا بحال وارد اینگونه بحث ها نشده ام !

موفق باشید

در این قسمت یک تاپیک ایجاد کنید و لینک این بحث رو اونجا بگذارید:
ارایه پیشنهاد / انتقاد جدید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

این بهترین راه برای پیشنهاد جدید دادن به ادمین هست.

یه مثال دیگه عرض کنم
شما زيرمجموعه سخت افزار را ببینید کم و بیش همه بنوعی به کامپیوتر وابسطه هستند ولی
دوربین دیجیتال و MP3 Player خودشون دستگاه های مستقل و کاملی هستند و میتونند توی
یک مکان مناسبتری قرار بگیرند و شاید هم با دستگاه های دیگر مثل GPS یک دسته بندی
جدا گانه ( مثلا دستگاه های دیگر ) داشته باشند.

موفق باشید

به نظر من GPS اونقدر مباحث گسترده ای نداره که لازم باشه برای پوششون یک انجمن برای GPS داشته باشیم (مثلا اندازه MP3 Player ها) ولی میشه با کمی تغییرات همراه با بعضی قطعات دیگه که فعلا انجمن ندارند یک انجمن جدید براشون در نظر گرفت.

فعلا در فکر تغییراتی در انجمن هستیم، این مطلب رو هم در نظر می گیرم. :46:

Sherpa
05-03-2009, 22:02
در این قسمت یک تاپیک ایجاد کنید و لینک این بحث رو اونجا بگذارید:
ارایه پیشنهاد / انتقاد جدید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

این بهترین راه برای پیشنهاد جدید دادن به ادمین هست.

به نظر من gps اونقدر مباحث گسترده ای نداره که لازم باشه برای پوششون یک انجمن برای gps داشته باشیم (مثلا اندازه mp3 player ها) ولی میشه با کمی تغییرات همراه با بعضی قطعات دیگه که فعلا انجمن ندارند یک انجمن جدید براشون در نظر گرفت.
فعلا در فکر تغییراتی در انجمن هستیم، این مطلب رو هم در نظر می گیرم. :46:

فعلا منظور بحث اینه که این gps توی دسته بندی و مکان مناسب خودش باشه (که بنوبه خود داشتن یه مکان مناسب میتونه کمک کنه به میزان پوشش اون) .
از ادمین محترم هم دعوت کردم یه سری به اینجا بزنه.

بهر حال منتظر خونه تکونی شما هستیم !

موفق باشید

Sherpa
05-03-2009, 23:07
لطفا در صورت امکان و بلامانع بودن از نظر قوانین انجمن، بعد از اتمام بحث و انجام جابجائی تاپیک ، کلیه پست های مربوظ به جابجائی حذف شوند تا این تاپیک بدور از مسائل متفرقه به روال معمول خود ادامه دهد.

با تشکر

Ehsan Studio
19-04-2009, 08:56
سلام
کسی از دوستان میتونه یه مقاله انگلیسی در مورد gps برام بزاره.برای درس زبان فنی میخوام...
ممنون میشم اگه دوستان کمکم کنن...

Sherpa
20-04-2009, 10:32
سلام
کسی از دوستان میتونه یه مقاله انگلیسی در مورد gps برام بزاره.برای درس زبان فنی میخوام...
ممنون میشم اگه دوستان کمکم کنن...

سلام

دوست عزیز یه سری به این وبلاگ دو زبانه من بزن مطالب زیادی درمورد GPS بزبان انگلیسی پیدا میکنی.

Iran GPS
ht tp://ir-gps.blogspot.com/search/label/How-It-Works
(فاصله را حذف کن)

ازجمله
What is GPS
How it works
How accurate is GPS
The GPS satellite system
........

موفق باشی

yang
24-05-2009, 01:07
ممکنه یکم در مورد اون برنامه Northport Systems توضیح بدین.به نظر نشدنی میاد چون برای دریافت سیگنال قاعدتاً یه Ic خاص لازمه.
در ضمن اگه در مورد اون پایلوت مخابرات هم یه توضیحی بفرمایید ممنون میشم چون اصلاً نفهمیدم چیه منظورشون!

sia-saketi
24-05-2009, 01:43
سلام... یه GPS خوب با صفحه ی رنگی میشه قیمت بدین در چه حدودی هست؟
اصلا توی ایران با گارانتی وجود داره؟

Asef
24-05-2009, 02:05
بی بی سی میگفت بخاطر مشکلات اقتصادی بوجود اومده امکان داره امبریکا نتونه بیشتر از این سیستم GPS رو سرپا نگه داره!! این قضیه تا چه حد محتمله؟

Sherpa
25-05-2009, 21:06
ممکنه یکم در مورد اون برنامه Northport Systems توضیح بدین.به نظر نشدنی میاد چون برای دریافت سیگنال قاعدتاً یه Ic خاص لازمه.
در ضمن اگه در مورد اون پایلوت مخابرات هم یه توضیحی بفرمایید ممنون میشم چون اصلاً نفهمیدم چیه منظورشون!

سلام

نورت پورت سیستم ( Northport Systems ) یک شرکت تولید کننده نرم افزار و تجهیزات جانبی GPS استکه که اخیرا نرم افزاری برای کار با گوگل مپ روی دستگاه های خود تولید کرده که شخص میتونه همزمان با داشتن مختصات یک محل و همچنین نقشه محل مورد نظر عکس های هوایی گوگل مپ را هم از طزیق اینترنت دانلود کنه و ببینه.توضیح اینکه استفاده از گوگل مپ ایده زیاد جدیدی نیست و قبلا در گوشی های موبایل هم استفاده شده .

Northport Systems
ht tp://northport-systems-inc.software.informer.com

توضیحات بیشتر

(فاصله ها را حذف کنید )

موفق باشید

Sherpa
25-05-2009, 21:19
سلام... یه GPS خوب با صفحه ی رنگی میشه قیمت بدین در چه حدودی هست؟
اصلا توی ایران با گارانتی وجود داره؟

اگر کاربرد مورد نظرت را میگفتی شاید بهتر مشید راهنمایی کرد ،
اما اگر منظورت جی پی اس های دستی است بد نیست یه نگاهی به اینجا بیندازی:

ht tps://buy.garmin.com/shop/shop.do?cID=145
(فاصله را حذف کنید )

تنوع قیمت هم زیاده ، به گارانی توی ایران هم زیاد اعتماد نکن.

موفق باشید

Sherpa
25-05-2009, 21:26
بی بی سی میگفت بخاطر مشکلات اقتصادی بوجود اومده امکان داره امبریکا نتونه بیشتر از این سیستم GPS رو سرپا نگه داره!! این قضیه تا چه حد محتمله؟

بنظر من بعیده ، چون تازه موضوع داره همگانی میشه و خیلی از دستگاه های جدید و سیستم های مهم از جمله ناوبری های هوایی و دریایی به این سیستم GPS بستگی دارند.
و از اون مهمتر اینکه رقبای اروپایی ها و روسها هم دارند سیستم مشابهی را راه اندازی میکنند.

موفق باشید

yang
26-05-2009, 12:26
شرکت Northport Systems اعلام کرد نرم‌افزاری ساخته که با استفاده از آن می‌توان تلفن‌های سلولی که مجهز به سیستم GPS نیستند را به این ابزار ردیابی تبدیل نمود.

با این که این نرم‌افزار از سیستم GPS استفاده می‌کند، نیازی نیست که گوشی مورد استفاده مجهز به امکانات داخلی در این خصوص بوده و یا از طریق بلوتوث به ابزار دیگری متصل گردد.

منبع w ww.itna.ir/archives/news/008761.php

[COLOR="Navy"]
سلام

نورت پورت سیستم ( Northport Systems ) یک شرکت تولید کننده نرم افزار و تجهیزات جانبی GPS استکه که اخیرا نرم افزاری برای کار با گوگل مپ روی دستگاه های خود تولید کرده که شخص میتونه همزمان با داشتن مختصات یک محل و همچنین نقشه محل مورد نظر عکس های هوایی گوگل مپ را هم از طزیق اینترنت دانلود کنه و ببینه.توضیح اینکه استفاده از گوگل مپ ایده زیاد جدیدی نیست و قبلا در گوشی های موبایل هم استفاده شده .

سلام
منظورم بیشتر اون قسمت اول بود که نوشته دستگاههای فاقد gps رو هم به ابزار ردیابی تبدیل میکنه .چون به نظرم اصلاً امکان پذیر نیست
ضمناً در مورد اون پایلوت مخابرات هم توضیحی بدید ممنون میشم

Sherpa
26-05-2009, 13:50
سلام
منظورم بیشتر اون قسمت اول بود که نوشته دستگاههای فاقد gps رو هم به ابزار ردیابی تبدیل میکنه .چون به نظرم اصلاً امکان پذیر نیست
ضمناً در مورد اون پایلوت مخابرات هم توضیحی بدید ممنون میشم

1- منظور اینه که از یک گیرنده External GPS استفاده میشه و موبایل را بصورت نرم افزاری تبدیل به GPS میکنه که کاملا عملی است . توی پست های 11- 25 - 42 توضیح داده شده .
(من نمیدونم چرا عکسها لود نمیشه)

2- دستخط دکتر ها را فقط داروخانه چی ها میتونند بخونند و منظور مخابراتی ها را فقط خودشون متوجه میشوند!
بگمونم منظورشون نسل سوم تکنولوژي تلفنهاي همراه هست!
3G = 3d Generation
براي استفاده از تکنولوژي نسل سوم علاوه براينکه تجهيزات مورد نياز بايد توسط اپراتور نصب شده باشه، گوشيتون هم بايد این قابلیت را داشته باشه و امکاناتی مانند زیر به گوشی شما اضافه میشه .
- امکان تبادل اطلاعات با حجم و سرعت بالا
- ارسال و دریافت صدا، تصوير و پیام های چند رسانه ای با سرعت بالا
- دسترسي کامل به اينترنت
- گوگل مپ برای جی پی اس
- تماشاي تلویزيون
- ويدئو کنفرانس
- و.......

موفق باشید

yang
27-05-2009, 23:58
1- منظور اینه که از یک گیرنده External GPS استفاده میشه و موبایل را بصورت نرم افزاری تبدیل به GPS میکنه که کاملا عملی است . توی پست های 11- 25 - 42 توضیح داده شده .
(من نمیدونم چرا عکسها لود نمیشه)

2- دستخط دکتر ها را فقط داروخانه چی ها میتونند بخونند و منظور مخابراتی ها را فقط خودشون متوجه میشوند!
بگمونم منظورشون نسل سوم تکنولوژي تلفنهاي همراه هست!
3G = 3d Generation
براي استفاده از تکنولوژي نسل سوم علاوه براينکه تجهيزات مورد نياز بايد توسط اپراتور نصب شده باشه، گوشيتون هم بايد این قابلیت را داشته باشه و امکاناتی مانند زیر به گوشی شما اضافه میشه .
- امکان تبادل اطلاعات با حجم و سرعت بالا
- ارسال و دریافت صدا، تصوير و پیام های چند رسانه ای با سرعت بالا
- دسترسي کامل به اينترنت
- گوگل مپ برای جی پی اس
- تماشاي تلویزيون
- ويدئو کنفرانس
- و.......

موفق باشید

1- حاجی ولی اگه دقت کنی نوشته که بدون نیاز به اتصال به دستگاه خارجی!اونی که شما میگی که کار جدیدی نیست بخوان اینقدر شلوغش کنن
2- به نظرت منظورشون dgps نبوده؟

Sherpa
28-05-2009, 09:47
1- حاجی ولی اگه دقت کنی نوشته که بدون نیاز به اتصال به دستگاه خارجی!اونی که شما میگی که کار جدیدی نیست بخوان اینقدر شلوغش کنن
2- به نظرت منظورشون dgps نبوده؟

1- تا اونجایی که من میدونم بدون داشتن یه گیرند gps استفاده از این سیستم میسر نیست . اون روشی هم که از طریق آنتن های موبایل انجام میشه دقت کافی نداره و فقط میتونه یک محدوده(سلول) را نشون میده.
شاید هم منظور بدون اتصال مکانیکی است ! و اتصال از طریق بلوتوس انجام میشه .

اطاعات بیشتر
Northport Systems Inc.- Fugawi Software

2- گمون نمیکنم چون dgps کاربرد اختصاصی داره و تنها در مکانهایی که دقت بالا مورد نیازه استفاده میشه ( مثل بندر برای دقت در پهلو گرفتن کشتی ها ) .

موفق باشید

sia-saketi
01-06-2009, 01:15
اگر کاربرد مورد نظرت را میگفتی شاید بهتر مشید راهنمایی کرد ،
اما اگر منظورت جی پی اس های دستی است بد نیست یه نگاهی به اینجا بیندازی:

ht tps://buy.garmin.com/shop/shop.do?cID=145
(فاصله را حذف کنید )

تنوع قیمت هم زیاده ، به گارانی توی ایران هم زیاد اعتماد نکن.

موفق باشید

خب راستش رو بخوای من برای کارهای زیادی می خوام تقریباً هر جورش رو که فکر کنی!
هرچی امکاناتش بیشتر، بهتر...
یه چیزی مثل اونی که آقای میلانی توی برنامه ی ایران بهشتی دیگر داشت...
آنتنش هم می خوام قوی باشه و توی محیط های بسته هم کار کنه!
فکر می کنی صرف کنه که بریم از یه کشور دیگه بخرم بیارم همراه خودم ایران؟ مثلا از دبی یا ترکیه؟

اونایی که توی اون سایته بود اکثراً خوب بود ولی بیشتر به درد ماشین می خوره... از بابت سایت ممنونم

Sherpa
04-06-2009, 08:18
خب راستش رو بخوای من برای کارهای زیادی می خوام تقریباً هر جورش رو که فکر کنی!
هرچی امکاناتش بیشتر، بهتر...
یه چیزی مثل اونی که آقای میلانی توی برنامه ی ایران بهشتی دیگر داشت...
آنتنش هم می خوام قوی باشه و توی محیط های بسته هم کار کنه!
فکر می کنی صرف کنه که بریم از یه کشور دیگه بخرم بیارم همراه خودم ایران؟ مثلا از دبی یا ترکیه؟

اونایی که توی اون سایته بود اکثراً خوب بود ولی بیشتر به درد ماشین می خوره... از بابت سایت ممنونم

1 - شاید Oregon 550 ( بدون حرف T که 100 دلار هم از 550t ارزونتره ) انتخاب مناسبی برای شما باشه !
2 - اون برنامه آقای میلانی را من ندیده ام و نمیدونم از چه مدلی استفاده کرده.
3 - اگر میزان حساسیت گیرنده برای شما مهم است میتونید از سری GPSMAP استفاده کنید.
ولی توجه داشته باشید که گیرنده های GPS در محیط های باز کار میکنند و در محیط بسته بدون آنتن اکسترنال کار نمیکنند.
4 - خوب از هر کجا که قیمت مناسبتر بود میتونید تهیه کنید.
5 - اون آدرس صفحه GPS های دستی است .
برای ماشین و سایر GPS ها میتونید از صفحات دیگر اون سایت استفاده کنید.

موفق باشید

behrooz-sky
05-06-2009, 22:45
با سلام
من یه دستگاه gps مدل 'garmin سری etrex vista Hcx برای پدر خانمم گرفتم که خیلی عالی کار میکنه
فقط یه مشکل باهاش داره و اونم منوی انگلیسی این دستگاه هستش .آیا راهی وجود داره که فارسیش کرد یا خیر.
ممنون از جوابتون

Sherpa
06-06-2009, 06:34
با سلام
من یه دستگاه gps مدل 'garmin سری etrex vista Hcx برای پدر خانمم گرفتم که خیلی عالی کار میکنه
فقط یه مشکل باهاش داره و اونم منوی انگلیسی این دستگاه هستش .آیا راهی وجود داره که فارسیش کرد یا خیر.
ممنون از جوابتون

سلام

من هنوز فارسی ساز برای اینگونه دستگاه ها ندیده ام ، شاید سایر دوستان سراغ داشته باشند !

موفق باشید

Sherpa
09-06-2009, 09:11
کفش‌های GPS‌ دار برای بیماران آلزایمری‌
کارخانه‌های سازندگان کفش در حال تلاش هستند تا کفش‌هایی تولید کنند که دارای دستگاه‌های GPS‌ داخلی‌اند که می‌تواند مسیر حرکت بیماران آلزایمری را ثبت کند. "اندرو کارل" استاد دانشگاه جرج میسون که یکی از افرادی بود که در این پروژه همکاری کرده بود، گفت: "این کفش‌ها مختصات مکانی هر کسی که آنها را پوشیده است را در هر جایی از کره زمین با دقت کمتر از ۹ متر محاسبه می‌کند". نزدیک به شصت‌درصد از بیماران آلزایمری در خطر جدی گم کردن مسیر و ناپدید شدن قرار دارند و حداقل یک بار به دلیل این بیماری و حواس پرتی ناپدید شده‌اند. این کفش‌ها توسط کارخانه GTX‌ در حال تولید هستند که توسط ماهواره‌های موقعیت‌سنج جهانی می‌توانند مختصات مکانی هر فرد را محاسبه کنند. کارل گفت: "قراردادن این دستگاه‌های موقعیت‌سنج بسیار مطمئن‌تر از اشیای دیگر است زیرا بیماران آلزایمری معمولاً هر چیزی را که همراه آنهاست فراموش می‌کنند اما کفش‌ها معمولاً همیشه همراه این بیماران خواهد بود.

منبع
GPS shoes for Alzheimer's patients
w ww.news.com.au/technology/story/0,28348,25596210-5014239,00.html

w ww.khabaronline.ir/news-10297.aspx
ht tp://forum.p30world.com/showthread.php?t=324923
( فاصله را حذف کنید )

موفق باشید

khelane
15-09-2009, 17:52
سلام
من یه نفری رو میشناسم که میتونه تموم اطلاعات جی پی اس ماشینهارو پاک کنه ازتون تقاضا دارم اموزشش رو برام بزراید
نمیدونستم کجا این بحث رو پیدا کنم مجبور شدم در اینجا بگم

Sherpa
15-09-2009, 19:43
سلام
من یه نفری رو میشناسم که میتونه تموم اطلاعات جی پی اس ماشینهارو پاک کنه ازتون تقاضا دارم اموزشش رو برام بزراید
نمیدونستم کجا این بحث رو پیدا کنم مجبور شدم در اینجا بگم

سلام

ببخشید دوست عزیز بدرستی متوجه سئوال شما نشدم
مگر پاک کردن اطلاعات روی یک فلش دیسک نیاز به آموزش خاصی داره ؟
خوب شما نرم افزار مربوطه را داشته باشید میتونید قسمتی تا تمام دیتا ها را پاک کنید.
توی جی پی اس های معمولی که اینطوره ، مورد خاص شما هم نیاید زیاد پیچیده باشه.

موفق باشید

Xo0oX
24-09-2013, 23:14
درود به دوستان:n12:
تاپیک میدونم قدیمی هست ولی با هماهنگی استارتر محترم من این تاپیک رو مجدد بالا آوردم.

من به همفکری و تخصص دوستان در زمینه GPS نیاز دارم . تاپیک خوبی هم هست تمام مطالبش رو خوندم .

من میخوام با نرم افزاری یا روشی فایل های جی پی اس ماشین های بین شهری رو ببینم.
حتما دوستان دیدن ماشین های بین شهری مجهز به دستگاه جی پی اس هست که اطلاعات طول و عرض جغرافیایی سرعت ساعت و تاریخ رو داخلش لحظه ای ثبت میکنه .
من میخوام این پورت usb که داخل ماشین نصب شده رو اطلاعاتشو ببینم.
دوستان و متخصص gps و نرم افزار ممنون میشم کمک و راهنماییم کنید.
پیشاپیش ممنون:n16: