PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک..داغ شدن cpu

masoud9355
28-09-2018, 20:42
دوستان هرکس تجربه ای در این مورد داره کمک کنه...یه سیستم دارم که متاسفانه درحالت عادی و کم کار cpu به شدت داغ میکنه دما به حدود 120 درجه میرسه و سیستم اتومات خاموش میشه...بازی که هیچی حتی اگه بخوای یه فیلم هم نگاه کنی بازم همینه...یه بار بردم تعمیر 50 تومن گرفت مثلا تعمیر کرد یه ماهی خوب بود ولی بازم کم کم مثل اولش شد.خمیر سیلیکون z5گذاشتم فن هم تمیزه...دیگه واقعا کلافه شدم..چند بار موقع خاموش شدن یعنی زمانی که دمای حدود 120 رو نشون میداد هم هیتسینک cpu رو وهم خود cpu رو لمس کردم اصلا اون جور که باید داغ نبود..ایا ممکنه سنسور دمای cpu خراب باشه و دمای غیر واقعی نشون بده؟

حبیب 35
28-09-2018, 21:35
وقتی دما بالامیره وسیستم خاموش میشه یعنی اطلاعات دما درسته

اگر مطمئنی CPU اورکلاک نشده مشکل خمیر سیلیکون وفن هدسینگم نداری .متاسفانه CPU به شدت ضعیف شده دراصطلاح امیانه نیم سوزشده
دلیلشم متفاوته نوسان برق .کارزیاد دردمای بالا.کارکشیدن بیش ازحدتوان و.....بایدCPUتعویض بشه

masoud9355
28-09-2018, 22:57
وقتی دما بالامیره وسیستم خاموش میشه یعنی اطلاعات دما درسته

اگر مطمئنی CPU اورکلاک نشده مشکل خمیر سیلیکون وفن هدسینگم نداری .متاسفانه CPU به شدت ضعیف شده دراصطلاح امیانه نیم سوزشده
دلیلشم متفاوته نوسان برق .کارزیاد دردمای بالا.کارکشیدن بیش ازحدتوان و.....بایدCPUتعویض بشه

نه اورکلاک نشده...یعنی با تعویض cpuمشکل حل میشه؟

MXRX
29-09-2018, 00:19
cpu خودت رو با یه مین بورد دیگه تست کن تو بایوس دما رو نشون میده تو بازارهای کامپیوتر تست میکنن یا مین بوردت رو با یه cpu دیگه امتحان کن اگه مشکل پابرجا بود احتمالا" مین بورد مشکل داره قبلش پاور هم چک کنید .

homan9
24-10-2018, 15:44
دوستان هرکس تجربه ای در این مورد داره کمک کنه...یه سیستم دارم که متاسفانه درحالت عادی و کم کار cpu به شدت داغ میکنه دما به حدود 120 درجه میرسه و سیستم اتومات خاموش میشه...بازی که هیچی حتی اگه بخوای یه فیلم هم نگاه کنی بازم همینه...یه بار بردم تعمیر 50 تومن گرفت مثلا تعمیر کرد یه ماهی خوب بود ولی بازم کم کم مثل اولش شد.خمیر سیلیکون z5گذاشتم فن هم تمیزه...دیگه واقعا کلافه شدم..چند بار موقع خاموش شدن یعنی زمانی که دمای حدود 120 رو نشون میداد هم هیتسینک cpu رو وهم خود cpu رو لمس کردم اصلا اون جور که باید داغ نبود..ایا ممکنه سنسور دمای cpu خراب باشه و دمای غیر واقعی نشون بده؟
از یخ شکن استفاده نکن!

hamid3369
24-10-2018, 18:43
دوست عزیز اگر میتونی دور فن رو بزار رو اخر و باتری بایوس رو در بیار و دوباره بزن جا و جامپر مادر برد رو صفر کن پاور سیستم رو چک کن احتمالا پلتفرم ddr2 باشی نه؟
نهایتا یک سی پی یو روش میندازن با پاور چک میکنن اگر برطرف شد قطعه معیوب رو عوض میکنن براتون .. فعلا هارد سیستم رو دربیار ببین باز خاموش میشه برو تنضیمات بایوس منتظر بمون اگر خاموش شد سخت افزاری باید چک کنن
اگر به قول خودتون احتمالا میگید سنسور مشکل داره هیتسینک و سی پی یو گرم بودن ...میتونی تو تنضیمات یک قسمت داره که میگه رو چه دمایی خاموش بشه اونو غیر فعال کنی ...((((((((((((((((((((((عواقب و مسئولیتش پای خودتون توضیحات شما این نظریه رو صادر میکنه )))))))))))))))))))))))

paveej
24-10-2018, 19:29
اگه توی حالت عادی هم داغ میکنه بدون باز کردن هیچ نرم افزاری برو تاسک منیجر رو باز کن ببین چه برنامه ای از سی پی یو بیشتر استفاده میکنه.در حالت عادی مصرف سی پی یو نزدیک صفر یا یکی دو درصده .ممکنه کار ویروس چیزی باشه که با مصرف سی پی یو باعث بالا رفتن دما میشه .

Sent using Android ForumReader app

kian98
25-10-2018, 19:45

سلام
مدل CPU چیه و سرعتش چقدره ؟
احتمال داره مشکل از فن سی پی یو باشه که ممکنه محکم به مادربورد متصل نشده باشه.
و یا میتونه از سیستم عامل باشه که بیش از حد به سی پی یو فشار میاره. یه بار سیستم عامل رو تعویض کنید شاید برطرف شد.
اگر اورکلاکش نکردید پس احتمالا دچار نقص سخت افزاری شده ولی محض اطمینان باتری بایوس رو در بیارید و کامپیوتر رو روشن کنید و بعد کامپیوتر رو خاموش کنید و باتری رو جا بزنید تا بایوس ریست بشه چون معمولا دستکاری های احتمالی در تنظیمات بایوس ممکنه عامل مشکل باشه.

hamid3369
26-10-2018, 10:01
سلام
مدل CPU چیه و سرعتش چقدره ؟
احتمال داره مشکل از فن سی پی یو باشه که ممکنه محکم به مادربورد متصل نشده باشه.
و یا میتونه از سیستم عامل باشه که بیش از حد به سی پی یو فشار میاره. یه بار سیستم عامل رو تعویض کنید شاید برطرف شد.
اگر اورکلاکش نکردید پس احتمالا دچار نقص سخت افزاری شده ولی محض اطمینان باتری بایوس رو در بیارید و کامپیوتر رو روشن کنید و بعد کامپیوتر رو خاموش کنید و باتری رو جا بزنید تا بایوس ریست بشه چون معمولا دستکاری های احتمالی در تنظیمات بایوس ممکنه عامل مشکل باشه.
گاهی هم اپدیت بایوس در این شرایط مفیده