PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : استفاده وایرلس از adsl

minovi68
26-08-2018, 07:55
من تو خونه از اینترنت adsl استفاده میکردم، الان ساختمونمون برای هر واحد اینترنت وایرلس گرفته. میتونم از مودم adsl برای وایرلس استفاده کنم؟
مودمم پورت wan نداره، 4 تا پورت lan هست با یک پورت dsl و یک دکمه wlan

shaahani
26-08-2018, 09:35
مودم های ADSL نقش سویچ رو هم دارند و شما میتونید به عنوان یک اتصال دهنده ازشون استفاده کنید.
اگه اینترنت شما به وسیله مودم وایرلس تامین میشه و تصمیم دارید که دامنه اتصال به این مودم رو به وسیله مودم ADSL گسترش بدین .
ابتدا باید وارد تنظیمات مودم ADSL بشید و آدرس ip اون رو تغییر بدین به یک آدرس در رنج شبکه مودم وایرلستون ، مثلا اگه مودم وایرلس شما آدرسش هست 192.168.1.1
و رنج آدرس دهی که به کاربراش میکنه 192.168.1.2 تا 192.168.1.254 هست ، شما میتونید آدرس مودم ADSL رو بدین 192.168.1.2
و البته حتما DHCP server رو باید در مودم ADSL خودتون خاموش کنید که با DHCP مودم وایرلس شما تداخل پیدا نکنه .

بعد از این کارها با یک کابل LAN میتونید مودم وایرلس خودتون رو به یکی از چهار پورت مودم ADSL متصل کنید .
در این حالت اگه از پورت های دیگه مودم ADSL استفاده کنید و یا به شبکه هوایی مودم ADSL در منزل متصل شوید ، در واقع به مودم وایرلس خودتون متصل شدین و میتونید از اینترنت وایرلس استفاده کنید.

minovi68
26-08-2018, 10:09
ساختمون یک رادیو داره و بعدش یه سوییچ ک تقسیم شده به واحدها، در نهایت با یک کابل رسیده به واحد ما، الان من فقط یه مودم adsl در اختیار دارم که میتونم تنظیماتش رو تغییر بدم

shaahani
26-08-2018, 17:45
کابل رو وصل میکنید به مودم ، یک آی پی به مودم میدین و DHCP مودم رو هم خاموش میکنید
آدرس آی پی مودم باید در رنج آی پی هایی باشه که رادیو میده ، این رو از آدرس آی پی هایی که مثلا موبایل ها در ساختمان میگیرن میشه فهمید .
مثلا آی پی 192.168.1.254 رو به مودمتون اختصاص بدین .

مودم به این صورت اینترنت دار میشه میتونید از پورت های دیگش یا بصورت هوایی از اینترنتش استفاده کنید

minovi68
27-08-2018, 23:30
آدرس آی پی رادیو رو از کجا باید پیدا کنم؟
مودمم نیاز به تنظیمات دیگه ای نداره؟ چون مودمم از شرکت دیگه ای هست و ارائه دهنده اینترنت شرکت دیگه

hamid3369
28-08-2018, 08:41
مودمم نیاز به تنظیمات دیگه ای نداره؟ چون مودمم از شرکت دیگه ای هست و ارائه دهنده اینترنت شرکت دیگه

با پشتیبانی تماس بگیر

shaahani
28-08-2018, 11:55

به تجربه معمولا آدرس آی پی رادیو 192.168.1.1 قرار داده میشه و شما مثلا آدرس مودمتون رو 192.168.1.250 تنظیم میکنید.
اما برای اینکه مطمئن بشید آدرس رادیو چی هست نیاز به یک دستگاهی دارید که همین الان مشغول استفاده از اینترنت به وسیله رادیو باشه .
مثلا همسایه شما کامپیوتر یا موبایلی داره که اینترنتش در حال کاره ، یا اینکه کابلی که برای منزل شما اوردن رو به یک لپتاب متصل کنید و تنظیمات شبکه اون رو در حالت خودکار قرار بدین .
بعد در بخش Status شبکه (کنار ساعت) آدرس آی پی رادیو رو خواهید دید مثل تصویر زیر :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

و یا اینکه موبایلی رو که هم اکنون از اینترنت رادیو استفاده میکنه بردارید و به بخش تنظیمات Wifi اون برید و آدرس آی پی موبایل رو نگاه کنید :

که به عنوان مثال 192.168.2.8 هست و باید نتیجه بگیرید به احتمال زیاد آدرس رادیو 192.168.2.1 هست .
البته برای اینکه اطمینان پیدا کنید از طریق موبایل میشه نرم افزار هایی که اطلاعات شبکه شما رو نمایش میده نصب کنید و اونجا آدرس Gateway ارتباطی رو مشاهده کنید .
راه دیگشم همینه که به پشتیبانی زنگ بزنید و آدرس آی پی رادیو نصب شده شما رو برای بخش داخل ساختمان سوال کنید . (اگه حساب و کتاب درستی نداشته باشن ممکنه نتونن جواب درستی از راه دور به شما بدن)

بعد از اینکه آدرس رادیو رو پیدا کردین اگه اون رو در مرورگر یک دستگاه که به اینترنت رادیو متصل است وارد کنید ، با صفحه ای شبیه تصویر پایین روبرو خواهید شد که نشان میدهد آدرس رادیو را یافته اید .

بعد از اینکه اطمینان پیدا کردین آدرس آی پی رادیو شما چی هست . این بار کابل وارد شده به منزل که از رادیو آمده است را از لپ تاپ خود جدا کنید و سپس با یک کابل شبکه لپتاپ را به یکی از پورت های مودم متصل کنید و وارد صفحه تنظیمات مودم خودتون بشید .

در مثال پایین آدرس قدیمی مودم 192.168.1.1 است و به این دلیل که رادیو آدرس 192.168.2.1 را دارد ، برای اینکه مودم در داخل این رنج شبکه به کار خود ادامه دهد آدرس 192.168.2.250 برای آن انتخاب میشود ، و از این پس با آدرس جدید میتوان به مودم دسترسی داشت .
همینطور باید بخش DHCP Server خاموش شود تا تخصیص آی پی برای کلاینت ها و کاربران به وسیله رادیو انجام بپذیرد .

تنظیم دیگری نیاز نخواهد بود و بعد از انجام این مراحل ، کابلی که از رادیو آمده است را به مودم متصل نمایید .
و به عنوان مثال از یک پورت دیگر مودم کابلی به لپتاپ متصل کنید در اینجا لپتاپ شما باید اینترنت دار شده باشد .
همچنین اگه تنظیمات بخش Wifi مودم شما روشن باشد ، هر دستگاهی که بصورت هوایی به مودم متصل شود ، میتواند از اینترنت رادیو نصب شده در پشت بام استفاده نماید.

shaahani
28-08-2018, 11:58
توجه داشته باشید که در این حالت مودم شما تبدیل به یک دستگاه سویچ ساده میشود که تنها ارتباط را با رادیو برقرار میکند .
بنابراین اتصال مودم به خط تلفن و اتصال به اینترنت از این طریق را میبایست متوقف کنید.
هیچ تفاوتی نداره که از کدوم شرکت اینترنت خریدین و یا مارک دستگاه مودم شما چی هست ، این توضیحات کلی هست و قابل اجرا روی تمام دستگاه ها .
فقط شکل ظاهری تنظیمات در دستگاه های مختلف متفاوت است.