PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پیدا نکردن فن سیستم و خاموش شدن

hossein231
02-07-2018, 16:03
با سلام دوستان سیستم من یک مشکلی براش پیش اومد که بعد از چند دقیقه روشن ماندن فریز میشد و هیچ کاری بجز reset نمیشد کرد

بعد از سرچ توی نت احتمال دادم از سی پی یو باشه و خمیر سیلیکن رو عوض کردم باز درست نمیشد و بد تر هم شد به این صورت که وقتی بالا میومد پشت سر هم reset میشد

دوباره تحقیق کردم احتمال دادم از سی پی یو باشه و تمیز کاری کردم الان بد تر شده و یک ارور میده بهمراه یک بوق طولانی و سیستم خاموش میشه

در ضمن این تحقیقات از توی نت پاور و رم و گرافیک و هارد رو تست کردم مشکلی نداشتن

دمای cpu هم 48درجه هست و سرعت فن cpu 1739 نشون میده وسایل اضافه مثل فن کیس و سی دی رام و دکمه های پنل کیس رو هم جدا کردم
اگه کسی میتونه راهنمایی کنه ممنون میشم
لینک عکس ارور
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

.AraMesh.
02-07-2018, 20:03
وسایل اضافه مثل فن کیس و سی دی رام و دکمه های پنل کیس رو هم جدا کردین؟!!! :n02:
سلام" کابل فن رو درست وصل کردید؟
فن احتمالا جامپ نکرده؟ روان می چرخه؟
لینک تصویر خطای شما اصلا باز نمیشه.

kian98
02-07-2018, 21:36
سلام
بعد از روشن کردن کامپیوتر بررسی کنید که پرره های فن در حال چرخش هستند یا نه .
اگر میچرخیدند مشکل از طرف بایوس هست که نمیتونه فن رو شناسایی کنه . یا باید از داخل تنظیمات ، بایوس رو ریست کنی یا باید باطری بایوس رو در بیاری و کامپیوتر رو روشن کن بعد دوباره کامپیوتر رو خاموش کن و باطری رو جا بزن و دوباره روشنش کن تا بایوس ریست بشه . اگر هم لپ تاپ هست یکم با تنظیمات بایوس کار کن یا از داخل ریستش کنید .
اگر پره های فن در حال چرخش نبود یا فن سوخته یا مشکل مریوط به کابل فن یا حتی قسمت اتصالش به مادربرد هست .
در آخر فن کامپیوتر چیزی نیست که بشه باهاش شوخی کرد یهو میزنه کل مادربرد و سی پی یو رو از بین میبره : دی
بهتره به تعمیرات کامیپوتر مراجعه کنید ...