PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : روشن ماندن طولانی مدت کامپیوتر

nariman2120
29-06-2018, 16:05
سلام
من یه سیستم دارم که میذارم برای رندر و حدود 12-13 ساعت رندر میکنه بعد موس و کیبورد و مانیتور از کار میفته و باید با دکمه پاور خاموشش کنم. بعد از چند ساعت که روشنش میکنم مشکلی نداره. دلیلش چی میتونه باشه؟

hamid3369
29-06-2018, 17:10
شما یه مقدار هزینه بکن فن های تقویتی برای اطراف کیس و هارد . فن cpu حرفه ای کلا 120 هزینه نداشته باشه ولی خیالت دیگه تخت میشه چون بیشتر قطعات بخاطر حرارت بالا معیوب میشن

zed2
29-06-2018, 23:19
سلام
من یه سیستم دارم که میذارم برای رندر و حدود 12-13 ساعت رندر میکنه بعد موس و کیبورد و مانیتور از کار میفته و باید با دکمه پاور خاموشش کنم. بعد از چند ساعت که روشنش میکنم مشکلی نداره. دلیلش چی میتونه باشه؟
- مشخصات سیستم و منبع تغذیه ای که استفاده کردی بزار
- چک کن ببین سیستم power saving روی usb hub در device manager فعال نباشه
- دمای سیستم رو مانیتور کن در زمان رندر
- ایا وقتی وسایل از کار می افته و تصویر میره، پشت سیستم بودی یا نه؟

shaahani
01-07-2018, 08:19
سلام

احتمالا سیستم sleep ویندوز روشنه بعد از چند ساعت که به موس دست نمیزنی هارد دیسک خاموش میشه و همینطور کامپیوتر standby میشه
از داخل کنترل پنل بخش Power Options وضعیتی که در حال حاضر فعاله مثلا Balanced اون گزینه جلوش Change Plan Settings رو بزن و بعد به Change Advanced power settings برو و همه بخش ها رو روی never تنظیم کن تا خاموش نشن (البته خاموش شدن مانیتور مشکلی ایجاد نمیکنه در عملکرد سیستم)

مثلا گزینه Turn off hard disk after رو روی عدد 0 تنظیم کن که به Never تغییر حالت بده و همینطور گزینه Sleep after