PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : افزدون آیکون برنامه ی مورد نظر به نوار ابزار Internet Explorer

MB_Danger
29-09-2006, 03:12
افزدون آیکون برنامه ی مورد نظر به نوار ابزار Internet Explorer

سلام به شما دوستان عزیز ...
امیدوارم حال همگی خوب باشه .
جهت افزودن آیکون نرم افزار مورد نظر در نوار ابزار IE به شیوه ی زیر عمل کنید .
1 . در کادر محاوره ای Run عبارت Regedit را تایپ نمایید و بر روی OK کلیک کنید تا محیط ویرایش رجیستری ظاهر شود .
2 . به مسیر زیر بروید :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
و یک کلید با نام {B91E34A7-BB70-429E-BEBD-497B281452F1} بسازید .
3 . در سمت راست یک متغیر با نام ButtonText و از نوع String بسازید و روی آن دابل کلیک کنید .
نام برنامه ی مورد نظرتان را در قسمت Value data تایپ نمایید .

مثلا : MB_Danger

من عبارت Log Off رو تایپ می کنم !
4 . متغیر دیگری را با نام CLSID و از نوع String بسازید و روی آن دابل کلیک کنید و آنگاه در قسمت Value data عبارت {1FBA04EE-3024-11d2-8F1F-0000F87ABD16} را تایپ نمایید .
5 . متغیر دیگری را با نام Default Visible و از نوع String بسازید و روی آن دابل کلیک کنید و آنگاه در قسمت Value data عبارت Yes را تایپ نمایید .
6 . متغیر دیگری را با نام Exec و از نوع String بسازید و روی آن دابل کلیک کنید و آنگاه در قسمت Value data آدرس برنامه ی مورد نظرتان را تایپ نمایید .

مثلا : C:\Program Files\Process Master\procmast.exe

من عبارت LOGOFF را تایپ کردم !
لزومی نداره که فایل شما COM ، EXE و یا BAT باشه ، بلکه حتی اگر آدرس یک فایل MP3 را تعیین کرده باشید ، اجرا میشه !

مثلا : D:\Audio\MB_Danger\001.MP3

8 . متغیر دیگری را با نام Icon و از نوع String بسازید و روی آن دابل کلیک کنید و آنگاه در قسمت Value data آدرس آیکون مورد نظرتان را تایپ نمایید .
در حالت عادی برنامه ی شما با این آیکون در نوار ابزار Internet Explorer نمایش داده می شود .

مثلا : D:\My Icons\001.ico

من عبارت Shell32.dll ,45 را تایپ می کنم !
7 . متغیر دیگری را با نام HotIcon و از نوع String بسازید و روی آن دابل کلیک کنید و آنگاه در قسمت Value data آدرس آیکون مورد نظرتان را تایپ نمایید .
هنگام کشیده شدن نشانه گر موس ، برنامه ی شما با این آیکون نمایش داده می شود .

مثلا : D:\My Icons\002.ico

من مجددا همان عبارت Shell32.dll ,45 را تایپ می کنم !
چون نمیخوام هنگام کشیده شدن نشانه گر موس ، شکل کلید برنامه م در نوار ابزار IE تغییر کنه .
8 . Internet Explorer را اجرا کنید و آیکون برنامه ی خود را قسمت Toolbars مشاهده کنید .
پروژه ی من هم به پایان رسید !
من یه کلید به نوار ابزار Internet Explorer اضافه کردم که اگه روش کلیک کنم ، ویندوزم Log Off میشه !
به شکل زیر نگاه کنید :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

امیدوارم این آموزش هم مورد پسند واقع بشه !
همیشه سبز ...