PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : رم 8 گیگ در کنار رم 4 گیگ DDR3

علی 254
07-04-2018, 21:17
سلام

یک رم 4 گیگ 1333 روی سیستم داشتم ؛ امروز یک رم 8 گیگ بهش اضافه کردم منتها داخل my computer میزنه فقط 8 گیگ استفاده میشه ظاهرا...مشکل از کجاست؟ تشکر؛

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

sanso
07-04-2018, 22:04
در عکس سوم کاملا سایز مشخصه که نوشته 12 گیگ

علی 254
07-04-2018, 23:11
بله ولی تو قسمت سیستم زده بود فقط تا 8 گیگ قابل استفاده هست که سیستم رو که ریست کردم درست شد...
داخل تسک منیجر و قسمت مموری ، میزان رم رو اینطوری نوشته:
2/8/11/9

این یعنی چی؟
ضمنا آیا الان رم ها دارن به صورت dual chanel کار می کنن؟

Xx Hossein xX
08-04-2018, 00:05
بله ولی تو قسمت سیستم زده بود فقط تا 8 گیگ قابل استفاده هست که سیستم رو که ریست کردم درست شد...
داخل تسک منیجر و قسمت مموری ، میزان رم رو اینطوری نوشته:
2/8/11/9

این یعنی چی؟
ضمنا آیا الان رم ها دارن به صورت dual chanel کار می کنن؟

عدد 11/9 یعنی انقدر رم دارید
2/8 یعنی از 2.8 گیگ داره استفاده میشه

نه تک کاناله کار میکنن برای اینکه چند کاناله بشه باید رم ها هم از این تکنولوژی پشتیبانی کنن و دقیقا مثل هم باشن.

علی 254
08-04-2018, 11:16
پس بنابراین الان دو تا رم رو کامل شناخته و سیستم 12 گیگ رم داره؟

sanso
08-04-2018, 12:23
پس بنابراین الان دو تا رم رو کامل شناخته و سیستم 12 گیگ رم داره؟

بله هم اکنون سیستم شما 12 گیگ رم دارد

علی 254
08-04-2018, 16:51
خب موقعی ک می خواستم رم "هشت گیگ 1600" جدید رو بخرم و کنار 4 گیگ قبلی بذارم ، فروشنده گفت ممکنه جواب نده و اگر جواب داد سیستم هنگ کنه ، مثلا در اجرای سنگین یک بازی یا نرم افزار...

آیا چنین چیزی درست هست؟ تشکر

...ALI...
08-04-2018, 17:39
خب موقعی ک می خواستم رم "هشت گیگ 1600" جدید رو بخرم و کنار 4 گیگ قبلی بذارم ، فروشنده گفت ممکنه جواب نده و اگر جواب داد سیستم هنگ کنه ، مثلا در اجرای سنگین یک بازی یا نرم افزار...

آیا چنین چیزی درست هست؟ تشکر
من یادمه داشتم. همینطوری. در کل مشکلی پیش نمیاد ولی سرعت رمها شاید روی پرفورمنس بازی یکم تاثیر بزاره. چون الان رمهات به احتمال زیاد نشه oc کرد ... در ول بهترین کار برای خرید رم استفاده از کاتالوگ vendor list مادربرد هست تا بهترین رمهایی که ساپورت میکنه رو پیدا کنی
Max bandwidth رویه ۸۰۰ الان اینطور تو عکس زده وی این خیلی کنه حدااقل رو ۱۳۳۳ باید باشه

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

علی 254
08-04-2018, 18:43
من بازی رو مثال زدم چون برنامه سنگینی هست وگرنه اصلا اهل بازی کردن نیستم ...و همچنین اهل اورکلاک هم نیستم...فقط سیستم خیلی رم کم می اورد برا همین یکی دیگه خریدم که اضافه بشه؛

Max bandwidth رویه ۸۰۰ الان اینطور تو عکس زده وی این خیلی کنه حدااقل رو ۱۳۳۳ باید باشه
الان کار خاصی که نیاز نیست بکنم؟

...ALI...
09-04-2018, 12:01
من بازی رو مثال زدم چون برنامه سنگینی هست وگرنه اصلا اهل بازی کردن نیستم ...و همچنین اهل اورکلاک هم نیستم...فقط سیستم خیلی رم کم می اورد برا همین یکی دیگه خریدم که اضافه بشه؛

الان کار خاصی که نیاز نیست بکنم؟با این اوصاف فک نکنم. میتونم بپرسم برا چه کاری جز بازی ۸ گیگ رم کم میاوردی؟
شاید بتونی bandwith رو از تو bios بیشتر کنی بستگی به رمی که خریدی داره. باید زده باشه حداکثر سرعتش رو روش یا رو جلدش ولی نشدم نشد.

علی 254
09-04-2018, 14:29
با این اوصاف فک نکنم. میتونم بپرسم برا چه کاری جز بازی ۸ گیگ رم کم میاوردی؟
شاید بتونی bandwith رو از تو bios بیشتر کنی بستگی به رمی که خریدی داره. باید زده باشه حداکثر سرعتش رو روش یا رو جلدش ولی نشدم نشد.

موارد مختلف...یکسری برنامه ها سنگین هست..
مثلا میخوام لینوکس رو با vertualbox بیارم بالا...به شدت سیستم رم کم میاره؛

hmirzaie6938
14-04-2018, 01:41
رم 4 گیگ در کنار 2 گیگ چطوریه؟

zed2
14-04-2018, 17:30
رم 4 گیگ در کنار 2 گیگ چطوریه؟
در صورتی که زمانبندی ها و فرکانس پایه رم ها یا پروفایل XMP انها مشابه باشند،احتمال کار کردن در یک سیستم بیشتر خواهد شد. البته هیچوقت کارکردن رم های ترکیبی 100% نیست و ممکنه با وجود سالم بودن رم ها و بوت شدن سیستم در حالت تک تک رم ها، در حالت ترکیبی بوت نشه.
بعضی مواقع اگر بایوس مادربرد قدیمی باشه با اپدیت کردن بایوس مادربرد، شانس کار کردن رم ها بیشتر میشه.