PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چرا هزینه ی رانژه افزایش یافت؟

ehsanehsan007
07-01-2018, 02:03
یکی از تغییراتی که در سرویس های جدید غیرحجمی رخ داد و کمتر کسی متوجه اون شد افزایش هماهنگ هزینه رانژه(رانژه و تخلیه) شرکت ها به 12 هزار تومان بود که تا قبل از اون بعضی شرکت ها مثل های وب بعنوان طرح تشویقی و رایگان انجام میدادند و بعضی دیگه مثل پارس انلاین و... مبلغ5هزار تومن بابت اینکار دریافت میکردند.
اما ببینیم مصوبه 237 رو که شرکت ها این افزایش قیمت رو با اون توجیه میکنند:

همونطور که میبینید همه شرکت ها سقف و (حداکثر) قیمت رو در نظر گرفتند و قانونا میتونند 40 درصد کم کنند(مگه هزینه رانژه مخابراتی رو به مخابرات نمیدن؟!!یعنی میتونن بگن ایندفعه رو کمتر حساب کن؟البته ازون <درصورتی که> مشخصه همه چیز :|)
در هر صورت این هزینه هر جا میره چه مخابرات که بعد از چند برابر کردن هزینه خطوط و اعمال حداقل مصرف و ...کار ساده رانژه رو برای مشترکاش با دریافت هزینه انجام میده چه isp ها؛هزینه تجربه تنها دو شرکت مختلف برای کاربران(24 هزار تومان) سنگین و غیر رقابتی بوده و خواستار حداقل کاهش آن هستیم....لطفا به اشتراک بزارید
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

albertxx
07-01-2018, 03:45
از دستاورد های وزیر جدید هست
در مورد حداکثر قیمت گفتید که نکته اینجاست تو طرح های غیر حجمی سقف حداکثر قیمت داده شده که میتونن تا 80 درصد بگیرن در حالی که شرکت ها دقیقا همون حداکثر قیمت رو میگیرن
و حتی رقابت اصلی هم سر همون هست !:n01: یعنی تعرفه های کمتر واسه آقایون به صرفه نیست !
فقط 16 مگ !

mahan999
07-01-2018, 11:43
هزینه رو برد بالاتر که مثلا 24 ساعته رانژه کنند

ehsanehsan007
07-01-2018, 12:50
برای مثال الان شاتل خوب ازین موضوع به نفع خودش استفاده کرده و بجای اینکه در آینده مجبور به رقابت باشه جشنواره با تخفیف اندک اونم سه ماهه گذاشته و بعد از اینکه کلی کاربر جذب کرد بعد از سه ماه،مشترک بخاطر طولانی بودن تخلیه و رانژه و همین هزینه ای که ذکر شد ترجیح میده حجم کمتر رو تحمل کنه و شاتل بمونه!!

The Dreadnaught
15-02-2018, 13:47

چقدر هم که 24 ساعته رانژه می کنن! تازه گفت جا بجایی باید ظرف حداکثر یک روز انجام بشه، یعنی ظرف یک روز شما بتونی از یه شرکت به یه شرکت دیگه انتقال بدی کامل و به خاطر نداشتن اینترنت از کار و زندگی نیفتی

الان حداقل سه روز کش میدن قضیه رو، خود 195 هم من تماس گرفتم گفت اگر شرکت قبلی ظرف 5 - 6 روز تخلیه نکرد اون وقت می تونید شکایت کنید!

5 - 6 روز طول بکشه شرکت قبلی تخلیه کنه 5 - 6 روز هم طول بکشه شرکت جدید رانژه کنه، هیچی دیگه یهو دو هفته اینترنت نداری!

FAR FAR251
15-02-2018, 14:06
اینا همش برا گرفتن پوله ، الان پارس آنلاین برای تخلیه خط از من ۵۵۰۰ پول میخواد ، یازده روزه هم تخلیه نکرده ، شکایت هم فایده نکرده

albertxx
15-02-2018, 14:09
اینا همش برا گرفتن پوله ، الان پارس آنلاین برای تخلیه خط از من ۵۵۰۰ پول میخواد ، یازده روزه هم تخلیه نکرده ، شکایت هم فایده نکرده

اگه اشتباه نکنم بعد یه مدتی خودش تخلیه میکنه ( البته اگه تو اون مرکز پورت خالی نداشته باشه )

mahyar21
15-02-2018, 14:50

تخلیه پول نمیگیرن فک کنم
برای راه اندازی پول میگیرن
من دیروز از آسیاتک جمع آورری کردم هیچ چی نگرفتن ازم

ehsanehsan007
15-02-2018, 16:52
فعلا تنها شرکتی که 24 ساعته یا حتی کمتر خط رو رانژه میکنه مخابراته

misam5526
15-02-2018, 17:17
تخلیه پول نمیگیرن فک کنم
برای راه اندازی پول میگیرن
من دیروز از آسیاتک جمع آورری کردم هیچ چی نگرفتن ازم

هزینه جمع اوری و رانزه باهم (12 هزار) گرفته میشه موقع ثبت نام. پس شما هم اون پول رو دادید.

پارس انلاین برخلاف باقی شرکتها در جشنوارش هیچ پولی از این بابت نمیگیره زمان ثبت نام. یعنی اون 12 تومن رو اضافه نمیکنه به فاکتور. موقع تخلیه اگه جشنواره بوده باشه ثبت نام، از کاربر 5500 بابت تخلیه گرفته میشه.

در ضمن قبلا هم همین قیمتا بود. فقط بعضی شرکتا تشویقی می دادند مثل های وب و بعضی نمیدادند و همون پول رو میگرفتند مثل شاتل (من به شاتل پارسال همینقدر بابت رانزه دادم زمان ثبت نام در حالیکه های وب همون موقع فقط 5 تومن بود هزینش)