PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فرق دوربین های سرعت و دوربین های چراغ قرمز چیه؟ و چطوری اونها را از هم تشخیص بدیم؟

Nostophobia
15-12-2017, 00:12
سلام

فرق دوربین های سرعت و دوربین های چراغ قرمز چیه؟ البته می دونم دوربین های سرعت عکس پلاک و ماشینی رو که سرعت بیشتر از حد مجاز از مسیری که دوربین آنجا نصب شده رو داشته باشند رو می گیره ولی نمی دونم دوربینهای چراغ قرمز چه فرقی با دوربین های سرعت دارند.

و البته چطوری بتونیم تو خیابان ها و بزرگراه ها فرق این دو نوع دوربین رو تشخیص بدیم. من از برنامه ویز استفاده می کنم و می خوام جاهایی که این دوربین ها هستند را گزارش کنم ولی برای تشخیص این دو نوع دوربین اونها رو چطوری باید فرقشون رو بدونم؟ لطفا عکس هر کدوم رو بزارید.

ممنون

shaahani
15-12-2017, 01:18
یک تفاوتی که دارن و میتونم بهتون بگم ، در زمان شب هست .
دوربین های چراغ قرمز که سر چهارراه ها نصب شدن ، بطور معمولی فلش و نورشون خاموش هست ، زمانی که راننده ای چراغ قرمز را رد میکنه ، با نور زیاد فلش میزنه و عکس راننده و پلاک رو برمیداره .

دوربین های سرعت در شب بطور مداوم و معمولی چراغ سفید در زیرشون روشن شده و همیشه روشنه ، البته موقع عکس برداری اونا هم فلش میزنن
بطور معمول از چند دوربین تشکیل شده اند که هر کدام از آنها مخصوص یک لاین از خیابان است و معمولا روی یک میله بلند سفید رنگ نصب هستند که به روی جاده کشیده شده است.
عملکرد این دوربین ها کاملا خودکار است ، میتواند از صد یا دویست متری سرعت را مانیتور کند و در زمان خروج و پشت سر گذاشتن دوربین نیز تا همان دویست متری همچنان مانیتور میشوید .
به عنوان تجربه شخصی از زیر یکی از این دوربین ها از همان فواصل دقیقا با حداکثر سرعت مجاز حرکت کردم و دوربین را پشت سر گذاشتم و در حدود 50 یا صد متری پشت دوربین ،پا را بر پدال گاز فشار دادم و دقیقا در همان لحظه تخلف من ثبت شد و عکس گرفته شد.
محل نصب دوربین های کنترل سرعت در جاده ها و اتوبان هاست ، در مناطقی که خودروها نمیتوانند سرعت زیادی داشته باشند و داخل ترافیک شهر هستند این دوربین ها معمولا نصب نمیشن .
زمانی که جاده ای از داخل و نزدیکی روستا عبور میکند و منطقه مسکونی محسوب می شود. (معمولا درجاده سرعت گیر وجود دارد و تابلو های حداکثر سرعت کمتر از 50 کیلومتر به چشم میخورد) دوربین های ثابت کنترل سرعت وجود ندارند . اما ممکن است پلیس بطور دستی در این مناطق با دوربین های دستی به ثبت و کنترل سرعت بپردازد .

زیرا جریمه کردن راندگان در این مناطق بسیار ساده است ، راننده با سرعت مجازی که درجاده غیرمسکونی در حال حرکت بوده وارد این مناطق میشوند و سرعت خود را کاهش نمیدهد ، از آنجا که سرعت مجاز آن منطقه 50 کیلومتر و یا کمتر است ، براحتی تمام رانندگانی که سرعت های 90 و 100 کیلومتر دارند را جریمه میکند.

دوربین های دستی پلیس بسیار پیشرفته هستند و میتوانند زمانی که مخفی شده اند از چندکیلومتر دورتر نیز سرعت را اندازه گیری کنند و داخل دستگاه فیلم برداری انجام میشود ، اگر در چنین شرایطی تخلف کنید ، شماره پلاک شما داخل دوربین آنها از همان لحظات اولیه ثبت شده است و اگر به ایست پلیس توجه نکنید قطعا جریمه را خواهید شد .
البته کم و زیادش بستگی داره به اینکه پلیس فقط تخلف سرعت شما را ثبت کند و یا عدم توجه به ایست را نیز ثبت کند ؛ در مواردی ممکن است با بیسیم دستور به توقف خودرو داده شود که جاده را مسدود خواهند کرد و شما را متوقف خواهند کرد (در این شرایط توقیف خودرو حتمی است و احتمال باطل شدن گواهی نامه وجود دارد).
اما تا اونجایی که من به چشم دیدم اکثر دوربین های دستی پلیس در شب کارآمد نیستند و بیشتر جریمه سرعت در شب را دوربین های ثابت ثبت میکنند .
جریمه تخلف سرعت در شب بوسیله پلیس کمتر اتفاق میفتند که در حالتی پلیس جاده با حداکثر مجاز با چراغ خاموش مانند یک خودرو معمولی حرکت میکند و اگر خودرویی از اون سبقت بگیرد ، او را متوقف خواهد کرد .
البته بعضی دوستان میگویند که توسط دوربین های دستی خاصی از پلیس در شب نیز متوقف شده اند ، اما من تا بحال چنین چیزی را بچشم ندیده ام و تصور میکنم ممکن است در اشتباه باشند.

بر سر چهارراه های چراغ قرمز و داخل شهر های پرترافیک ، محل هایی که امکان سرعت بالا برای رانندگان وجود ندارد ، هزینه ای برای نصب دوربین کنترل سرعت نمیشود .
اما همچنان دوربین های معمولی وجود دارد که بطور خودکار و یا با اپراتور ، انواع تخلف های دیگر رانندگان را ثبت میکند .
نداشتن معاینه فنی ، حرکت نامتعارف و ورزشی ؛ عبور از چراغ قرمز ، ایستادن روی خط عابر ، نبستن کمربند و غیره از جمله این تخلفات هستند ، که با مانتیورینگ انجام میشود.
اکثر این دوربین ها شکل و شمایل گرد و مختلفی دارند که متفاوت از شمایل دوربین های کنترل سرعت هستند.