PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : وزیر ارتباطات تفاوت نظام تعرفه‌ای سابق و جدید اینترنت ثابت را اعلام کرد

صفحه ها : [1] 2 3

XENON24
28-11-2017, 13:47
بر اساس گزارش وی، مصرف منصفانه مفهومی است که در سرویس‌های خانگی دنیا مورد استفاده است. سرویس خانگی که صرفا بر اساس سرعت و بدون سقف مصرف منصفانه ارائه شود، همان سرویس اختصاصی است که تعرفه آن اکنون موجود است و استفاده تجاری دارد. طبعا مسیر حرکتی انتخاب‌شده ما را به سوی مدل‌های استاندارد جهانی نزدیک‌تر خواهد ساخت.

آذری جهرمی همچنین اعلام کرد که در طول چند روز اخیر یکی از شرکت‌ها تعرفه‌های خود را اعلام کرده است. مقایسه ساده مصوبه جدید با مصوبه قبلی نشان می‌دهد که در مدل سابق برای سرویس ۲ مگابیت در ثانیه با سقف مصرفی ۱۰ گیگابایت باید ۳۵ هزار تومان پرداخت می‌شد. اکنون برای سرویس ۲ مگابیتی با حجم مصرف عادلانه ۲۰ گیگابایتی، ۲۵ هزار تومان پرداخت خواهد شد؛ عملا ۳۰ درصد کاهش در هزینه و ۱۰۰ درصد رشد در میزان مصرف. در سرویس ۱۶ مگابیتی هرچند پرداخت با رشد ۶۰ درصدی مواجه شده است؛ اما میزان مصرف رشد ۱۲۰۰ درصدی را نشان می‌دهد.

وزیر ارتباطات همچنین در شبکه اجتماعی اینستاگرام نوشته است:

مطالعات بازار حاکی از این است که حدود هفتاد درصد کاربران، مصرف هفت تا ده گیگابایتی را در ماه تجربه می‌کنند!!:n29::n04:

بر اساس گزارش وی، در فضای رقابتی موجود باید منتظر اعلام تعرفه سایر شرکت‌ها بود. طبیعتا فضای رقابتی بین شرکت‌ها شرایطی مناسب به سوی مصرف‌کننده نهائی را رقم خواهد زد.
آذری جهرمی سقف مصرف منصفانه برای ترافیک داخلی را دو برابر سقف‌های اعلام، گزارش داد و افزود:
این مهم طبیعتا باعث رشد محتوای محلی به خصوص سرویس‌های ویدئوی آنلاین خواهد شد. این تصمیم بر اساس اسناد بالادستی به‌خصوص سند تبیین الزامات شبکه ملی اطلاعات اخذ شده است.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7%D8%A7%D8%AA_%D8% AA%D9%81%D8%A7%D9%88%D8%AA_%D9%86%D8%B8%D8%A7%D9%8 5_%D8%AA%D8%B9%D8%B1%D9%81%D9%87%E2%80%8C%D8%A7%DB %8C_%D8%B3%D8%A7%D8%A8%D9%82_%D9%88_%D8%AC%D8%AF%D B%8C%D8%AF_%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%86%D8 %AA_%D8%AB%D8%A7%D8%A8%D8%AA_%D8%B1%D8%A7_%D8%A7%D 8%B9%D9%84%D8%A7%D9%85_%DA%A9%D8%B1%D8%AF_%D8%B2%D 9%88%D9%85%DB%8C%D8%AA.png

ShadowDragon
28-11-2017, 15:37
دیگه یادش رفته بگه اون ۱۰ گیگ اینترنت بود اما این ۲۰ گیگ، فقط ۵ گیگش اینترنته بقیه ۱۵ گیگش بدرد نمیخوره...

albertxx
28-11-2017, 16:35
50 هزار تومان 10 گیگ در ماه ؟؟ :n02:

کیلویی که هیچی دونه ای هم حساب کنی ارزونتر در میاد !!!!!!! :n02:

فاتحه نت رو خوندن با این قیمت گذاری

sima_6600
28-11-2017, 17:05
50 هزار تومان 10 گیگ در ماه ؟؟ :n02:

کیلویی که هیچی دونه ای هم حساب کنی ارزونتر در میاد !!!!!!! :n02:

فاتحه نت رو خوندن با این قیمت گذاری
چی میگی اول خبر رو خوب بخوان بعد نظر بده کجا زده 50 هزار تومن ده گیگ؟؟؟
این مطلب مقایسه طرح قدیمی با طرح جدید هست که طرح قدیمی قیمت و گیگ کمی داشت که اصلاح شده
شما با 50 هزار تومن سرویس 8 مگ با حداقل حجم 50 گیگ میگیری که بر اساس نظر وزیر این کار باعث میشه شرکت ها با هم رقابت کنن و حجم بیشتری و ارزان تری رو به مردم بدن
و در ضمن این طرح باعث میشه ضریب اشتراک اینترنت که 1 به 8 بود از بین بره و هر کس بسته به نیاز واقعی که داره اینترنت بگیره و دیگه خبری از سود جو ها نیست.
اگر مردم قبل از هر چیزی یکم دو دوتا چهارتا کنن میفمن این طرح به نفع مردم هست و باعث میشه شرکت ها پهنای باند بیشتری خرید کنن چون مجبور به ارائه سرویس بر پایه سرعت هستن و نه حجم.
این وزیر کارش رو خوب بلد هست. تنها مشکل این جا هست که باید دید شرکت ها تا چه اندازه قانون رو رعایت میکنن و در صورت تخطی از قانون ایا با انها برخورد خواهد شد یا خیر.

babak13592006
28-11-2017, 17:40
چه اینترنتی چه کشکی دیگه 10گیگ درماه این همه ادا واصول نداره دنیا مصرف منصفانه اش 400گیگ به بالا با سرعتای نجومیه اینا ملت رو تهدید به سرعت 128 می کنن
تازه همین نت هم اگه ... شکن ها کارنکنه کلا باید درش و گل بگیرن چون کلا دیگه جایی رو باز نزاشتن
اره برای شما همون 7گیگ کافیه بقیه اش برای ژن خوبا واقا زاده هاست

binaafarin
28-11-2017, 18:28
من پارس انلاینم سرعتم روی 4مگه
سرویس 6 ماه میگیرم سرعت اسمیم روی 512 هست
حدود 150میدم هر6ماه +100گیگ اضافه هم میخرم 200هزار تومن
تقریبا ماهی 60 تومن پول نتمه مصرف ماهیانم حدود 15-20گیگ
من حاضرم این طرح اجرا بشه شاید هزینم کمتر بشه

albertxx
28-11-2017, 23:09
چی میگی اول خبر رو خوب بخوان بعد نظر بده کجا زده 50 هزار تومن ده گیگ؟؟؟
این مطلب مقایسه طرح قدیمی با طرح جدید هست که طرح قدیمی قیمت و گیگ کمی داشت که اصلاح شده
شما با 50 هزار تومن سرویس 8 مگ با حداقل حجم 50 گیگ میگیری که بر اساس نظر وزیر این کار باعث میشه شرکت ها با هم رقابت کنن و حجم بیشتری و ارزان تری رو به مردم بدن
و در ضمن این طرح باعث میشه ضریب اشتراک اینترنت که 1 به 8 بود از بین بره و هر کس بسته به نیاز واقعی که داره اینترنت بگیره و دیگه خبری از سود جو ها نیست.
اگر مردم قبل از هر چیزی یکم دو دوتا چهارتا کنن میفمن این طرح به نفع مردم هست و باعث میشه شرکت ها پهنای باند بیشتری خرید کنن چون مجبور به ارائه سرویس بر پایه سرعت هستن و نه حجم.
این وزیر کارش رو خوب بلد هست. تنها مشکل این جا هست که باید دید شرکت ها تا چه اندازه قانون رو رعایت میکنن و در صورت تخطی از قانون ایا با انها برخورد خواهد شد یا خیر.

آخه این همه دغدغه کیفیت دارید وقتی خبری از حجم نیست کیفیت میخوای چیکار ؟؟
الان بر مبنای نت 1 به 8 سرعت تا 16 مگ هم میره ولی اگه رو 2 مگ رفت هم نمیشه شکایت کرد
در واقع الان پول اصلی رو واسه حجم میدیم

تو سرویس های جدید 1 به 1 میشه تقریبا ( 90 درصد ) و سرعت 16 باید 14 مگش تضمین بشه
اینجوری دیگه پول اصلی واسه ترافیک نمیدی و در واقع شرکت پول اون 14 مگی که همیشه در اختیار شما هست رو میگیره
یعنی اگه 1 مگابایت هم از حجم بمونه باید تا آخر ماه سرعت 14 مگ تثبیت بشه و باید در اختیار مشترک باشه
در واقع تو سرویس جدید شما پول سرعت بالا ( همون کیفیت ) رو پرداخت میکنید
در حالی که وقتی سرعت 16 مگ تضمین بشه ولی حداقل 50 تا 100 گیگ حجم نباشه به درد چی میخوره ؟؟
اصلا این سرعت و کیفیت قراره کجا استفاده بشه وقتی حجمی نیست ؟؟
سرعت 16 مگ تقریبا میشه گفت 2 مگابایت در ثانیه هست - با این سرعت وقتی نشه چیزی استفاده کرد دیگه تضمین سرعت چی معنی میده ؟؟

فکر نکنم آخرش به خیر و خوشی باشه
چون شرکت ها باید 2 برابر همون حجم بین المللی هم حجم داخلی بدن ! پول اینم باید پرداخت بشه
در حالی که تو سرویس های فعلی همچین چیزی مطرح نیست

با این طرح هایی که دادن انگشت شمار بودن افرادی که رضایت داشتن
باید دید واقعا چی میشه
با حذف سرویس نامحدود در چند سال اخیر و مشکلاتی که همیشه بوده ثابت شده از ریالی برای سود خودشون نمیگذرن
شرکت ها ثابت کردن اولویت سوددهی خودشون هست به هر قیمتی نه کیفیت ! :n01:

این فقط حرف شماست !

sima_6600
29-11-2017, 01:46
آخه این همه دغدغه کیفیت دارید وقتی خبری از حجم نیست کیفیت میخوای چیکار ؟؟
الان بر مبنای نت 1 به 8 سرعت تا 16 مگ هم میره ولی اگه رو 2 مگ رفت هم نمیشه شکایت کرد
در واقع الان پول اصلی رو واسه حجم میدیم

تو سرویس های جدید 1 به 1 میشه تقریبا ( 90 درصد ) و سرعت 16 باید 14 مگش تضمین بشه
اینجوری دیگه پول اصلی واسه ترافیک نمیدی و در واقع شرکت پول اون 14 مگی که همیشه در اختیار شما هست رو میگیره
یعنی اگه 1 مگابایت هم از حجم بمونه باید تا آخر ماه سرعت 14 مگ تثبیت بشه و باید در اختیار مشترک باشه
در واقع تو سرویس جدید شما پول سرعت بالا ( همون کیفیت ) رو پرداخت میکنید
در حالی که وقتی سرعت 16 مگ تضمین بشه ولی حداقل 50 تا 100 گیگ حجم نباشه به درد چی میخوره ؟؟
اصلا این سرعت و کیفیت قراره کجا استفاده بشه وقتی حجمی نیست ؟؟
سرعت 16 مگ تقریبا میشه گفت 2 مگابایت در ثانیه هست - با این سرعت وقتی نشه چیزی استفاده کرد دیگه تضمین سرعت چی معنی میده ؟؟

فکر نکنم آخرش به خیر و خوشی باشه
چون شرکت ها باید 2 برابر همون حجم بین المللی هم حجم داخلی بدن ! پول اینم باید پرداخت بشه
در حالی که تو سرویس های فعلی همچین چیزی مطرح نیست

با این طرح هایی که دادن انگشت شمار بودن افرادی که رضایت داشتن
باید دید واقعا چی میشه
با حذف سرویس نامحدود در چند سال اخیر و مشکلاتی که همیشه بوده ثابت شده از ریالی برای سود خودشون نمیگذرن
شرکت ها ثابت کردن اولویت سوددهی خودشون هست به هر قیمتی نه کیفیت ! :n01:

این فقط حرف شماست !
شما طرح های جدید اینترنت های وب رو دیدی؟؟
16 مگ اب 120 گیگ در ماه قیمت 80 هزار تومن و اگر از سایت داخلی دانلود کنید نیم بها حساب میشه و میشه 240 گیگ در ماه خوب این هم از این پس مشکلی نداریم با این یک مورد ولی دیگه خبری از حجم دزدی نیست خبری از کاهش سرعت به 1 مگابیت و این که نمیتونی شکایت کنی نیست.
چرا این طرح موفق میشه به یک دلیل اساسی وقتی شرکت ها مجبور به تضمین سرعت شما بشوند مجبور به خرید پهنای باند میشن در نتیجه پهنای باند بیشتری خریداری میشه در نتیجه شرکت ها کم کم محدودیت حجم رو بر اساس استاندارد بین اللملی اجرا میکنن شما انتظار نداشته باش که هم سرعت تضمین شده بین هم نامحدود با 1 ترابایت حجم این ممکن نیست در شرایط فعلی ولی با مدیرت وضعیت امکان پذیر هست ولی من همین مشکل اصلی هست که ایا دولت موفق به کنترل وضعیت و جلوگیری از هرگونه تخلف شرکت ها میشه یا نه. فعلا که شرکت دارن از اب گل الود ماهی میگیرن و با ترساندن مردم سرویس های محدود یک ساله به همه قالب میکنن پس منتظر باش که خیلی های پشیمان بشن.

ShadowDragon
29-11-2017, 07:08
جای اینکه طرح ۸۰ تومنی رو مقال بزنی طرح های پایین تر رو ببین!!
شبانه رو ور داشتن، ۱-۲ گیگ روزانه کجا جای اون شبانه رو میگیره؟
اون افت ۱۲۸ که میشه ۱۶ کیلوبابت هم بدرد نمیخوره

italodance
29-11-2017, 08:30
همه جای دنیا ADSL رو به ارزانی و منسوخی پیش داره میره اینجا برعکسه اخه اینترنت منسوخ تلفنی چرا باید گران بشود؟ این همه امکانات و تکنولوژی های جدید امده در عرصه اینترنتهای با سرعت غیر تلفنی باز اینا میبینند مردم این قسمت خوب پول میدند پس ما هم خوب پول در بیاریم.:n34:

poorya_2
29-11-2017, 10:10

شما طرح های جدید اینترنت های وب رو دیدی؟؟
16 مگ اب 120 گیگ در ماه قیمت 80 هزار تومن و اگر از سایت داخلی دانلود کنید نیم بها حساب میشه و میشه 240 گیگ در ماه خوب این هم از این پس مشکلی نداریم با این یک مورد ولی دیگه خبری از حجم دزدی نیست خبری از کاهش سرعت به 1 مگابیت و این که نمیتونی شکایت کنی نیست.
چرا این طرح موفق میشه به یک دلیل اساسی وقتی شرکت ها مجبور به تضمین سرعت شما بشوند مجبور به خرید پهنای باند میشن در نتیجه پهنای باند بیشتری خریداری میشه در نتیجه شرکت ها کم کم محدودیت حجم رو بر اساس استاندارد بین اللملی اجرا میکنن شما انتظار نداشته باش که هم سرعت تضمین شده بین هم نامحدود با 1 ترابایت حجم این ممکن نیست در شرایط فعلی ولی با مدیرت وضعیت امکان پذیر هست ولی من همین مشکل اصلی هست که ایا دولت موفق به کنترل وضعیت و جلوگیری از هرگونه تخلف شرکت ها میشه یا نه. فعلا که شرکت دارن از اب گل الود ماهی میگیرن و با ترساندن مردم سرویس های محدود یک ساله به همه قالب میکنن پس منتظر باش که خیلی های پشیمان بشن.

ماذا فازا ؟؟؟!!!!

بعضی ها رو باید حرف خودشون رو به خودشون زد

مثل این که شما تو این مملکت زندگی نمیکنی؟؟؟؟
تا حالا چند بار دیدی چیزی به نفع مردم تغییر کنه؟
شما دقیقا به من بگو رو چه حساب انقدر خوش خیال هستی؟؟؟؟؟

30 و اندی سال هست دارن حکومت میکنن و این وضعیت مردم هست اگه کارشون درست هست و حساب کتاب داره پس باید وضعیت ما بهتر بشه نه بدتر.

sajad-tnt
29-11-2017, 10:30
سلام.
دوستانی که اطلاع ندارن لطفا با اطلاعات غلط و اشتباه خودشون باقی کاربران رو گمراه نکنن...
طرح جدید نامحدود مثل سابق تقسیم بین 8مشترک میشه و خبری از 1به1 نیست...
اینم پاسخ سوال بنده از پشتیبانی های وب:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Sent from my Fly IQ4514 using Tapatalk

sima_6600
29-11-2017, 11:10
ماذا فازا ؟؟؟!!!!

بعضی ها رو باید حرف خودشون رو به خودشون زد
شما هم اول دقت کن من خودم گفتم مخالف این طرح هستم ولی نه این که بیام حرف الکی در باره این طرح بزنم دوست عزیز تو این مملکت اگه قانون رعایت بشه که نمیشه پیشرفت حاصل میشه که نمیشه مشکل من این هست برای همین میگم هیچ وقت به نفع مردم هیچ حرکتی صورت نمیگیره چون به صورت قانونی دورش میزنن و میشه به سود شرکت ها و دولت نه مردم حالا شما تمام حرف های من رو نقل قول کن. هدفمندی یارانه ها هم وقتی اومد هدفش کمک به مردم بود ولی قانون گذار خیلی سریع کاری کرد که به سود خودش تموم بشه نه مردم این طرح هم همین طور من میگم اگر 1% این طرح درست و قانونی اجرا بشه بهتر از حجمی هست و این رو میگم در هر صورت من ماهی 80 هزار تومن پول اینترنت رو میدادم ولی قبل برای حجم حالا برای سرعت.زیاد برای من فرق نداره ایرنترنت ایران منسوخ شده هست درست ولی ما همه داریم تو ایران زندگی میکنیم و این شرایط یک شبه به وجود نیامده همه مردم هم ساکت هستن و جیک نمیزنن حالا سر یه اینترنت که زیاد هم مهم نیست امدید سر و صدا ولی به نتیجه هم نمیرسید چرا چون این مردم تو سری خور بار اومدن.

misam5526
29-11-2017, 11:35
سلام.
دوستانی که اطلاع ندارن لطفا با اطلاعات غلط و اشتباه خودشون باقی کاربران رو گمراه نکنن...

در جواب شما توجهتون رو به دیالوگ زیر از "همون های وب" جلب میکنم!

نیاز نیست بقیه رو به بی اطلاعی متهم کنید، اون پشتیبانی که به شما جواب داده هنوز مسلط به قوانین جدیدی که قراره ارائه بشه نبوده و شما هم نپرسیدید "تضمین سرعت رو پس چطور می خواید بدید؟" من پرسیدم و دیدم که جوابی نداشتند!

خیلی واضح پشتیبانی در دیالوگ زیر میگه ضریب اشتراک رو 10 آذر شرکت اعلام میکنه (چون واقعا قرارداد هنوز تنظیم نشده و پشتیبانی نمیدونه)، اونوقت شما خیلی راحت نتیجه گرفتید مثل قبل 1 به 8 باقیه!

sima_6600
29-11-2017, 11:40
سلام.

شما از پشتیبانی یه شرکت پرسیدی که هنوز بهش ابلاغ نشده چی به چی هست خوب معلوم هست بهت چی جواب میده
دوست عزیز شرکت ها باید 90% سرعتی که به شما میدن رو تضمین کنن این یعنی چی؟؟؟؟
یعنی قبل که شما اینتنرت 128 به 16 مگ میگرفتی هر وقت پهتای باند کم میومد به شما هر سرعنی دوست داشتن میدادن ولی وقتی شما سرویس 16 مگ بگیری باید به شما 15 مگ تضمین شده اینرنت بدن وگر نه خلاف کردن و شما حق شکایت داری.

sajad-tnt
29-11-2017, 12:03
شما از پشتیبانی یه شرکت پرسیدی که هنوز بهش ابلاغ نشده چی به چی هست خوب معلوم هست بهت چی جواب میده
دوست عزیز شرکت ها باید 90% سرعتی که به شما میدن رو تضمین کنن این یعنی چی؟؟؟؟
یعنی قبل که شما اینتنرت 128 به 16 مگ میگرفتی هر وقت پهتای باند کم میومد به شما هر سرعنی دوست داشتن میدادن ولی وقتی شما سرویس 16 مگ بگیری باید به شما 15 مگ تضمین شده اینرنت بدن وگر نه خلاف کردن و شما حق شکایت داری.حقیقتا جوابتون خنده دار بود...
اولین شرکتی که طرح های جدید رو ارائه کرد همین های وب بود درحالی که شرکت های بزرگ دیگه مثل شاتل و آسیاتک هنوز طرح رو آماده ارئه نکردن، این درحالی هست که فقط 2روز دیگه مهلت دارن طرح جدید رو عملی کنن.
اون 90درصد تضمین هم برای بعد تقسیم شدن اشتراک بین 8 کاربر هست گرامی...
اصلا زیرساخت مخابراتی کشور فعلا در حدی نیست که برای هر کاربر یک پورت اختصاصی در نظر بگیرن...
شما فکر کنم ایران رو دارید با روسیه یا کشورهای دیگه مقایسه میکنید... از اول و هدف اصلی این طرح محدود کردن کاربران اینترنتی بوده و هست...
فقط 2روز دیگه صبر کنید، اونوقت به نتیجه صحبت بنده میرسید...

albertxx
29-11-2017, 12:04
فاز اینایی که از این طرح حمایت میکنم رو درک نمیکنم
واقعا نمیدونم به چی دلخوش کردن یا واقعا از حامیان دولت و وزیر هستن
چیزی که مشخصه فقط و فقط محدودیت هست و هیچ جای حمایتی نداره !!

در دراز مدت و با یه شیب ملایم سرویس های نامحدود واقعی رو حذف کردن
بعد یه مدت هم این سرویس های غیرحجمی (( نمیدونم معنیش چی میشه )) رو دارن غالب میکنن

واقعا اگه نفراتی بخوان دانلود کنن حالا هرچی دقیقا باید چیکار کنن ؟؟
چون چیزی به اسم نامحدود وجود خارجی نداره !! (( البته میشه از نت های 3 و 4g استفاده کرد )) ولی خب ما بحثمون اینترنت ثابت هست
با این اوصاف گرفتن vdsl و ftth هم توجیحی نداره
شما سرعت 100 مگ داشته باشی ولی محدودیت در استفاده به درد چی میخوره ؟؟

اینا که با شعار کیفیت اومدن جلو و در دراز مدت عملا خون نت رو مکیدن و چیزی ازش باقی نذاشتن
کیفیت ؟؟
فکر کنم تعریف کیفیت عوض شده یا کسی واسه آقایون تعریف نکرده یعنی چی ...
خودشون تو دنیا پایه گذار نت 1 به 8 هستن بعد شعار کیفیت میدن و واسه برداشتن این محدویت منت سر مشترک میزارن

میگن طرف رو به مرگ بگیر به درد راضی بشه
مثل این سایت های فروش میمونه تو تخفیف - قیمت یه جنس رو 30 درصد گرون میکنن بعد میگن 25 درصد تخفیف برای رضایت مشتری
فقط و فقط دزدی و دیگر هیچ .

جالب اینجاست خودشون با فی*لتر*ینگ بسیار قوی و پایه گذاری نت 1 به 8 عملا کیفیت نت رو از بین بردن بعد شعار کیفیت میدن :n06:
این بی کیفیتی از اثار همین زیرساخته و با نت 1 به 1 تازه به نقطه صفر میرسه - جایی که باید باشه و بالاتر از اون میشه کیفیت :n01:

sima_6600
29-11-2017, 12:10
حقیقتا جوابتون خنده دار بود...
اولین شرکتی که طرح های جدید رو ارائه کرد همین های وب بود درحالی که شرکت های بزرگ دیگه مثل شاتل و آسیاتک هنوز طرح رو آماده ارئه نکردن، این درحالی هست که فقط 2روز دیگه مهلت دارن طرح جدید رو عملی کنن.
اصلا زیرساخت مخابراتی کشور فعلا در حدی نیست که برای هر کاربر یک پورت اختصاصی در نظر بگیرن...
شما فکر کنم ایران رو دارید با روسیه یا کشورهای دیگه مقایسه میکنید... از اول و هدف اصلی این طرح محدود کردن کاربران اینترنتی بوده و هست...

از قدیم گفتم تنها بری به قاضی بر میگردی راضی.
خندت میگیره؟؟؟ بخند تا دنیا بهت بخنده.
زیرساخت ایران با دزدی ها و اعمال فشار یک سری کند ذهن پیش رفت نداشته ما میتوانستیم خیلی از روسیه جلو تر باشیم ولی نیستیم.
بعد این که برای هر کاربر یک پورت اختصاصی ارائه بشه این امکان وجود داره ولی محدودیت در پهتای باند مشکل ایجاد میکنه که مشکل را با محدود کردن کاربر در حجم دارن برطرف میکنن و این طرح برای این هست که شرکت ها بیش از ظرفیت پهنای باندی که دارن پورت به کسی ندن و اگر دادن باید پهنای باند بیشتری بخرن که خودش باعث میشه که محدودیت های بوجود امده از بین بره این حرف من رو خوب تو ذهنت فرو کن بعد به حرف من هم میرسی.

misam5526
29-11-2017, 12:36
حقیقتا جوابتون خنده دار بود...

بحث های وب رو میزارم کنار چون طرفداری از یک شرکت قرار نیست بشه (من خودم شاتل رو توی تاپیک کرمانشاه به همه بخاطر کیفیتش توصیه کرده و میکنم).

شما الان دو تا مفهوم رو کمی (نه خیلی) به هم مرتبط کردید توضیح میدم خدمت شما:

1- پهنای باند اختصاصی:
در این مدل که مورد اشاره شماست شرکت میبایست یک بخشی از پهنای باند رو منطبق بر سرویس خریداری شده به مشترک اختصاص بده که در اون مشترک سرعتش کاملا متعلق به خودشه برای کل مدت قرارداد (نه حتی یک درصد کمتر) و نکته مهم اینه کل اون پهنای باند متعلق به خودشه چه استفاده بکنه و چه نکنه در اختیار دیگیری گذاشته نمیشه (حتی اگه خالی باشه)

مثال: به شما این حق رو میدند که در یک هتل با هزار اتاق، یک اتاق برای یک ماه در اختیار شما باشه . چه اونجا برید و چه نرید اون اتاق متعلق به شماست و کسی واردش نمیشه. پس هر وقت خواستید برید هتل اتاق دارید ولی اگه نرفتید کسی نمیتونه استفاده کنه ازش و خالی میمونه

2- ضریب اشتراک 1 به 1 در اشتراک گذاری پهنای باند اختصاصی:

اول مثالش رو میگم:
همون هتل هزار اتاقی رو داریم. اینبار به شما حق میدن و میگن هربار که برید هتل یک اتاق خالی حتما و حتما برای خود شما و نه کس دیگه اختصاصی میدیم. ولی روزایی که تشریف نمیبرید هتل اون اتاق رو در اختیار یک نفر دیگه هم میشه گذاشت و خالی نمیمونه.

در این مدل پهنای باند اختصاصی مدیریت میشه ولی کیفیت حفظ میشه. دلیلش هم بر اینه که با وجود حجم منصفانه همه کاربرا در همه ساعات قرار نیست از کل پهنای باند استفاده کنند. در اینجا شرکتها میتونن در ساعاتی که یه کاربر انلاین نیست پهنای باندی که نیاز نداره به کس دیگه بدن ولی همچنان وقتی فرد انلاینه به اندازه سرویس خریداری شدش بهش باید پهنای باند بدن.

3- ضریب اشتراک 1 به 8 در اشتراک گذاری پهنای باند اختصاصی:

اول مثالش رو میگم اینجا هم

همون هتل 1000 اتاقی. در این حالت به شما گفته میشه اگه تشریف بیارید هتل یک تخت رو براتون تضمین میکنیم و رو زمین نمیمونید ولی بسته به شلوغی هتل ممکن اتاق یک نفری برید یا اگه شلوغ باشه چند نفر باید تو یه اتاق باشید . حداکثرشم هشت نفر در یک اتاقه.... در این حالت جا گیرتون میاد ولی حق داشتن اتاق خصوصی رو در زمانی که میرید هتل تضمین نمیکنه (شاید گیر بیاد و شاید نیاد) و فقط حق داشتن یک تخت رو بین حداکثر هشت نفر تضمین میکنه

در این مدل تنها بحث مدیریت پهنای باند خالی مونده برای بهره برداری بیشتر نیست بلکه شرکتها مجازند در ساعات شلوغی دقیقا یک پهنای باند که حق یک مشترک در اون تایم هست رو با چند نفر دیگه به اشتراک بگذارند و مشترک حقش برای دقیقا 1 هشتم پهنای باند تضمین میشه حتی اگه خیلی انلاین نشه.

sajad-tnt
29-11-2017, 12:55
بحث های وب رو میزارم کنار چون طرفداری از یک شرکت قرار نیست بشه (من خودم شاتل رو توی تاپیک کرمانشاه به همه بخاطر کیفیتش توصیه کرده و میکنم).

1- پهنای باند اختصاصی:
در این مدل که مورد اشاره شماست شرکت میبایست یک بخشی از پهنای باند رو منطبق بر سرویس خریداری شده به مشترک اختصاص بده که در اون مشترک سرعتش کاملا متعلق به خودشه برای کل مدت قرارداد (نه حتی یک درصد کمتر) و نکته مهم اینه کل اون پهنای باند متعلق به خودشه چه استفاده بکنه و چه نکنه در اختیار دیگیری گذاشته نمیشه (حتی اگه خالی باشه)

مثال: به شما این حق رو میدند که در یک هتل با هزار اتاق، یک اتاق برای یک ماه در اختیار شما باشه . چه اونجا برید و چه نرید اون اتاق متعلق به شماست و کسی واردش نمیشه. پس هر وقت خواستید برید هتل اتاق دارید ولی اگه نرفتید کسی نمیتونه استفاده کنه ازش و خالی میمونه

اول مثالش رو میگم:
همون هتل هزار اتاقی رو داریم. اینبار به شما حق میدن و میگن هربار که برید هتل یک اتاق خالی حتما و حتما برای خود شما و نه کس دیگه اختصاصی میدیم. ولی روزایی که تشریف نمیبرید هتل اون اتاق رو در اختیار یک نفر دیگه هم میشه گذاشت و خالی نمیمونه.

در این مدل پهنای باند اختصاصی مدیریت میشه ولی کیفیت حفظ میشه. دلیلش هم بر اینه که با وجود حجم منصفانه همه کاربرا در همه ساعات قرار نیست از کل پهنای باند استفاده کنند. در اینجا شرکتها میتونن در ساعاتی که یه کاربر انلاین نیست پهنای باندی که نیاز نداره به کس دیگه بدن ولی همچنان وقتی فرد انلاینه به اندازه سرویس خریداری شدش بهش باید پهنای باند بدن.

همون هتل 1000 اتاقی. در این حالت به شما گفته میشه اگه تشریف بیارید هتل یک تخت رو براتون تضمین میکنیم و رو زمین نمیمونید ولی بسته به شلوغی هتل ممکن اتاق یک نفری برید یا اگه شلوغ باشه چند نفر باید تو یه اتاق باشید . حداکثرشم هشت نفر در یک اتاقه.... در این حالت جا گیرتون میاد ولی حق داشتن اتاق خصوصی رو در زمانی که میرید هتل تضمین نمیکنه (شاید گیر بیاد و شاید نیاد) و فقط حق داشتن یک تخت رو بین حداکثر هشت نفر تضمین میکنه

در این مدل تنها بحث مدیریت پهنای باند خالی مونده برای بهره برداری بیشتر نیست بلکه شرکتها مجازند در ساعات شلوغی دقیقا یک پهنای باند که حق یک مشترک در اون تایم هست رو با چند نفر دیگه به اشتراک بگذارند و مشترک حقش برای دقیقا 1 هشتم پهنای باند تضمین میشه حتی اگه خیلی انلاین نشه.یکی از عاملان اصلی بسته شدن تاپیک های وب خود شما بودید، پس لطفا بحث طرفداری و... رو مطرح نکنید چون با شخصیت شما آشنایی کامل دارم.
درباره مبحثی هم که مطرح کردید پاسخی نمیدم چون شما از اول اشتباه متوجه شدید...
چیزی که بنده از پشتیبان یک isp دریافت کردم، بیانگر هیچگونه تغییر در سیستم زیرساخت فعلی اینترنت نیست... بهرحال شما که از پشتیبان یک شرکت بالاتر و آگاه تر نیستید...
اگر هم فرضا تغییری رو شاهد باشیم بسته شدن سرعت سرویس روی حداکثر کشش خط هست، مثل سابق...
اما از این تعجب میکنم که بعضی ها خودشون رو به کوچه علی چپ زدند و توی دنیای دیگه ای هستن...

babak13592006
29-11-2017, 13:09
تمام اینا به یک طرف مساله ایی که برخی از دوستان فراموش می کنند اینه که اینا اگه بیان پورت های .... رو ببندن که فعلا یک جورایی نمی تونن یا نمی خوان این کاررو بکنن واون اینترنت مدنظرشون رو ارائه کنن عملا تمام این بحثا بی معنی می شه کلا ما دیگه اصلا با اینترنت مواجه نیستیم بلکه با یک شبکه محلی با محوریت خاصی که می دونیم مواجه هستیم همین چند سال پیش یکی دیگه به اسم اخوان بهابادی هم به سرش زده بود که همه چی رو یک شبکه داخلی کنه که خدا رو شکر نتونست شباهت های زیادی هم به همین اقای وزیر داشت
اولین گام در اینترنت ازادی در حد عرف جهانی است واگرنه وقتی همون اولین اصل رعایت نشه بقیه حرفا و بحثا سرسرعت و حجم کشکه

vegas
29-11-2017, 13:44
این طرح جدید ۱۰۰ درصدد اشتراکی هست بین چند نفر چرا ؟
چون fair policy هست و اگه یگ نفر زیاد دانلود کنه و از اون محدوده اعمال شده رد بشه اینترنتش سرعتش ‍پایین میاد در واقع این کار برای این هست که سرعت بقیه کاربرها کم نشه و تفاوتی چندانی با اینترنت حجمی نداره و فقط اینترنت کلا قطع نمیشه ولی خوب ۱۲۸ کیلوبایت تو دنیای امروز فایده ای نداره و فکر کنم خرید حجم هم کلا تعطیل بشه !

misam5526
29-11-2017, 14:30
با توجه به توصیه یکی از مدیران که در خصوصی لطف داشتند؛ کلا از ادامه این بحث ها چه فنی و چه جواب به هر پستی خودداری میکنم.:n40:

همونطور که ایشون هم گفتند جو فعلی برای مباحثه مناسب نیست و ... خب حق دارند. قبلا هم در تاپیک قبلی به توصیه ایشون گفتم پست نمیدم و ندادم در اون تاپیک دیگه. الانم باز به خواست این بزرگوار از ورود به بحث برای به زحمت نیفتادنشون خودداری میکنم. هرچند من بحثی رو شخصی نکرده و با شخصیت و فلان و به امان کسی کاری نداشتم و ندارم مگه اینکه اونا شروع کننده باشن ولی با اینحال سمعا و طاعا برادر گلم :n16::n16:

پ. ن : عامل بسته شدن یک تاپیک ریپورت اون تاپیک به ادمین یا ناظرین به دلیل نقض قانون که یکیش توهین و شخصی سازی بحث هاست! باز شدنشم در اولین انلاین شدن مدیر اون بخش صورت میگیره که اسپم ها رو پاک کنه...

sima_6600
29-11-2017, 14:31

1- پهنای باند اختصاصی:

اول مثالش رو میگم:

در این مدل تنها بحث مدیریت پهنای باند خالی مونده برای بهره برداری بیشتر نیست بلکه شرکتها مجازند در ساعات شلوغی دقیقا یک پهنای باند که حق یک مشترک در اون تایم هست رو با چند نفر دیگه به اشتراک بگذارند و مشترک حقش برای دقیقا 1 هشتم پهنای باند تضمین میشه حتی اگه خیلی انلاین نشه.

یکی از عاملان اصلی بسته شدن تاپیک های وب خود شما بودید، پس لطفا بحث طرفداری و... رو مطرح نکنید چون با شخصیت شما آشنایی کامل دارم.
درباره مبحثی هم که مطرح کردید پاسخی نمیدم چون شما از اول اشتباه متوجه شدید...
چیزی که بنده از پشتیبان یک isp دریافت کردم، بیانگر هیچگونه تغییر در سیستم زیرساخت فعلی اینترنت نیست... بهرحال شما که از پشتیبان یک شرکت بالاتر و آگاه تر نیستید...
اگر هم فرضا تغییری رو شاهد باشیم بسته شدن سرعت سرویس روی حداکثر کشش خط هست، مثل سابق...
اما از این تعجب میکنم که بعضی ها خودشون رو به کوچه علی چپ زدند و توی دنیای دیگه ای هستن...

بعضی ادم ها دوست ندارن حقیقت رو ببینن و هر چی بگی باز حرف خودشون رو میزنن.
چیزی که شما از یک نفر در پشتیبانی یک isp پرسیدی ارزش بیشتری داره یا حرف یک وزیر؟؟؟؟
اگه درست متوجه نمیشی یک بار دیگه متن خبری که منتشر شده رو بخوان.
از این پس به جای فروش بر پایه میزان حجم فروش بر اساس سرعت اتصال هست نه حجم.
1 به 1 رو که خیلی خوب توضیح داد یکم بیشتر بخوان باز شاید متوجه بشی.
اینجا بحث سر این هست که با این کار وزیر میخواد کاری کنه که شرکت ها به سمت بالا بردن پهنای باند برن با سیستم فعلی این اتفاق نمی افته میدونی چرا باز توضیح میدم.
با سیستم فعلی شما میری یک اینترنت 128 با قابلیت اتصال تا 16 مگابیت از یک شرکت میخری و توی توضیح همون برگه خرید زده تضمین سرعت تا مثلا 128 کیلو باید که میشه همون سرویس های 1 به 8.
خوب شرکت ها با داشتن 1000 پورت میتونه یک پهنای باند ناچیز رو بین همه به اشتراک بزاره چار چون همه در یک زمان انلاین نیستن و اگه هم باشن نهایت به همه حداقل میزان پهنای باند میرسه که این مشکلی رو برای شرکت بوجود نمیاره و شرکت هم مجبور به توسعه زیرساخت خودش نیست و نیاز به خرید پهنای باند نداره و شما هم حق شکایت نداری. ولی با این مدل اگر شرکت 1000 کاربر داشته باشه که همه بخوان 8 مگ اینترنت بگیرن باید به اندازه کافی پهنای باند داشته باشه تا در صورت که همه 1000 کاربر انلاین بشن بتوانند از 90% سرعت اتصال استفاده کنن که این خودش باعث میشه که شرکت ها از دادن پورت بیش از حد جلوگیری کنن و دوم این که نیاز داشته باشن تا در صورت کم اوردن پهنای باند پهنای باند بیشتری خرید کنن که این ها همه باعث پیشرفت و توسعه زیرساخت میشه حالا حرف من رو میفهمی؟؟؟؟؟؟؟؟ فکر نکنم.

italodance
29-11-2017, 16:08
این طرح جدید ۱۰۰ درصدد اشتراکی هست بین چند نفر چرا ؟
چون fair policy هست و اگه یگ نفر زیاد دانلود کنه و از اون محدوده اعمال شده رد بشه اینترنتش سرعتش ‍پایین میاد در واقع این کار برای این هست که سرعت بقیه کاربرها کم نشه و تفاوتی چندانی با اینترنت حجمی نداره و فقط اینترنت کلا قطع نمیشه ولی خوب ۱۲۸ کیلوبایت تو دنیای امروز فایده ای نداره و فکر کنم خرید حجم هم کلا تعطیل بشه !

درست گفتی ولی برای من همین "محدودیت دانلود زیاد نفر" کافیه و من با این موافقم
من هم دل خوشی از این طرح ندارم ولی به نظرم نه بد هست نه خوب ولی داشتن اینترنت با سرعت و با کیفیت در تمام 24 ساعت شبانه روز حق مسلم ماست نه یک فرد 24 ساعت دانلود کنه به بقیه پهنای باند و سرعت نرسه

اینترنت صبح خوب اوکی اما ظهر و شب چرا باید بد بشه؟ شما هم حق داری ما هم داریم پس حق مسلم ماست 24 ساعت خوب داشته باشیم. :n01:

fanoostalaei
29-11-2017, 16:45
چرا همش میخواید تو این تاپیک ها الکی بحث و مشاجره کنید و همدیگه رو به رگبار ببندید ؟
اگر هدف این بحث های الکیه این تاپیک هم قفل میشه

mahmoodsoft
29-11-2017, 16:47
فاز اینایی که از این طرح حمایت میکنم رو درک نمیکنم
واقعا نمیدونم به چی دلخوش کردن یا واقعا از حامیان دولت و وزیر هستن
چیزی که مشخصه فقط و فقط محدودیت هست و هیچ جای حمایتی نداره !!

در دراز مدت و با یه شیب ملایم سرویس های نامحدود واقعی رو حذف کردن
بعد یه مدت هم این سرویس های غیرحجمی (( نمیدونم معنیش چی میشه )) رو دارن غالب میکنن

واقعا اگه نفراتی بخوان دانلود کنن حالا هرچی دقیقا باید چیکار کنن ؟؟
چون چیزی به اسم نامحدود وجود خارجی نداره !! (( البته میشه از نت های 3 و 4g استفاده کرد )) ولی خب ما بحثمون اینترنت ثابت هست
با این اوصاف گرفتن vdsl و ftth هم توجیحی نداره
شما سرعت 100 مگ داشته باشی ولی محدودیت در استفاده به درد چی میخوره ؟؟

اینا که با شعار کیفیت اومدن جلو و در دراز مدت عملا خون نت رو مکیدن و چیزی ازش باقی نذاشتن
کیفیت ؟؟
فکر کنم تعریف کیفیت عوض شده یا کسی واسه آقایون تعریف نکرده یعنی چی ...
خودشون تو دنیا پایه گذار نت 1 به 8 هستن بعد شعار کیفیت میدن و واسه برداشتن این محدویت منت سر مشترک میزارن

میگن طرف رو به مرگ بگیر به درد راضی بشه
مثل این سایت های فروش میمونه تو تخفیف - قیمت یه جنس رو 30 درصد گرون میکنن بعد میگن 25 درصد تخفیف برای رضایت مشتری
فقط و فقط دزدی و دیگر هیچ .

جالب اینجاست خودشون با فی*لتر*ینگ بسیار قوی و پایه گذاری نت 1 به 8 عملا کیفیت نت رو از بین بردن بعد شعار کیفیت میدن :n06:
این بی کیفیتی از اثار همین زیرساخته و با نت 1 به 1 تازه به نقطه صفر میرسه - جایی که باید باشه و بالاتر از اون میشه کیفیت :n01:

چرا یه عده برا خرید 70 گیگ 40 تومن پرداخت کنن (های وب) و عده ای هم مثل بنده برا 30 گیگ 60 تومن میدم (مخابرات)
هیچگونه بسته ترافیکی مثل فشفشه هم نداره مخابرات استانمون
خط هم فیبر هست و امکانش نیس برا بقیه شرکت ها

اینکه از این طرح حمایت میکنن بعضیا مسلما شرایطی مثل من دارن و شما خبر ندارید ازشون

vegas
29-11-2017, 17:04
چرا یه عده برا خرید 70 گیگ 40 تومن پرداخت کنن (های وب) و عده ای هم مثل بنده برا 30 گیگ 60 تومن میدم (مخابرات)
هیچگونه بسته ترافیکی مثل فشفشه هم نداره مخابرات استانمون
خط هم فیبر هست و امکانش نیس برا بقیه شرکت ها

اینکه از این طرح حمایت میکنن بعضیا مسلما شرایطی مثل من دارن و شما خبر ندارید ازشون
خوب از کجا معلوم مخابرات قیمت سرویس های جدیدش را بر مبنای قیمت فعلی حجمی که میفروشه نگذاره مثلا 16 مگابیت 50 گیگ مصرف منصفانه ۱۰۰ هزار تومان ....

mahmoodsoft
29-11-2017, 17:08
خوب از کجا معلوم مخابرات قیمت سرویس های جدیدش را بر مبنای قیمت فعلی حجمی که میفروشه نذاره مثلا 16 مگابیت 50 گیگ مصرف منصفانه ۱۰۰ هزار تومان ....

مطمئنا ارزونتر از الان میشه! اگه نشه من مجبورم برم سمت TD LTE
یه نکته بگم خدمتتون حداکثر قیمت سرویس 16 مگابیت از 80 تومن تجاوز نمیکنه و شما نوشتید 100 تومن ...

ShadowDragon
29-11-2017, 17:26
تا ۲۴ ساعت اینده تکلیف همه شرکت ها مشخص میشه. ولی طولانی نوشتن دلیل بر درست گفتن نیست... قراره سرویس ، بررسی شه! وقتیچیزی کامل مشخص نیست، الان داریم چیو برسی میکنیم؟:n16:

k1ozil
29-11-2017, 18:14
یک سوم حجم اعلام شده خارجه و عملن دو سومش غیر قابل استفادس
۱۲۰ گیگ سمت خدا دانلود کنیم :/

XENON24
29-11-2017, 18:45
تعرفه جدید اینترنت شاتل نیز به طور رسمی اعلام شد.

متاسفانه فقط 1/3 این حجم ها در ترافیک بین الملل ( تلگرام و اینستاگرام و ... ) قابل استفاده میباشد

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %DB%B9_%DB%B1%DB%B8_%DB%B0%DB%B5_%DB%B5%DB%B8.jpg

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %DB%B9_%DB%B1%DB%B8_%DB%B0%DB%B5_%DB%B5%DB%B8.jpg)

Mohsen_mzh
29-11-2017, 19:34
قیمت سرویس ۱۶ مگابیت با حجم ۶۰ گیگ شاتل چقدر بوده قبل از این؟ نسبت به ۸۰ تومن که الان هست کمتر بوده؟
ادیت: قیمت ها فکر میکنم کمتر شده باشن حتی اگر فقط ترافیک بین الملل رو حساب کنیم. شاتل هم که نوشته روی سرویس های با سرعت کمتر هم تا جایی که بشه سرعت بیشتری ارایه میده تا قبل از تموم شدن ترافیک( این یعنی لازم نیست برای سرعت ۱۶ حتما ۸۰ تومن پرداخت کنیم). در کل فکر نمیکنم ظاهر تغییر قیمت ها به ضرر مشتری تموم شده باشه. حالا باید موقع اجرا دید دقیقا چه اتفاقی میفته

albertxx
29-11-2017, 20:32
تعرفه جدید اینترنت شاتل نیز به طور رسمی اعلام شد.

متاسفانه فقط 1/3 این حجم ها در ترافیک بین الملل ( تلگرام و اینستاگرام و ... ) قابل استفاده میباشد

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %DB%B9_%DB%B1%DB%B8_%DB%B0%DB%B5_%DB%B5%DB%B8.jpg

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %DB%B9_%DB%B1%DB%B8_%DB%B0%DB%B5_%DB%B5%DB%B8.jpg) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این الان ارزون شده ؟؟

4 مگ 17 گیگ 40 تومان ؟؟؟ هر گیگ بالای 2 تومان
8 مگ 30 گیگ 50 تومان ؟؟؟

شاتل لند هم که حذف شده !!
یعنی عملا قبلا ترافیک داخلی رایگان بود (( 5 ترابایت 10 تومان ))
الان از همون نت داخلی هم میخوان پول در بیارن !!

اینم برای اونایی که میگفتم قضاوت نکنید شاید خوب باشه !! :n16:

mehryar1973
29-11-2017, 20:38
یک سوم حجم اعلام شده خارجه و عملن دو سومش غیر قابل استفادس
۱۲۰ گیگ سمت خدا دانلود کنیم :/

مشکل اصلی همینه آخه کدوم ترافیک بین الملل فقط بریم خبرگزاریها رو ببینم و سایت نود رو نگاه کنیم:n02:
ا

android500
30-11-2017, 00:40
خیلی بیجا میکنی ترافیک داخل و خارج رو جدا میکنی چرا ملتو مجبور به استفاده از سایتای پوچ میکنی که شخصیت و انسانیت آدم رو پایین میکشه مغزشو هم شستشو میده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟
بلایی که سر صنعت خودروسازی آوردن واسشون درس نشده بی شعورا :n35:

shangil
30-11-2017, 08:04
دوستان این چیه دقیقا؟
اینترنت مخابرات هست؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 7%DB%8C-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%86%D8%AA-%D8%AB%D8%A7%D8%A8%D8%AA-%D9%85%D8%AE%D8%A7%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D8%B9%D9%84%D8%A7%D9%85-%D8%B4%D8%AF:%D9%85%D8%A7%D9%87%D8%A7%D9%86%D9%87-130-%DA%AF%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%A8%D8%A7-%D8%B3%D8%B1%D8%B9%D8%AA-16-%D9%85%DA%AF/
اون ترافیک مجاز که نوشته فلان گیگ یعنی مثلا اونقدر حجم میدن بهت و میتونی استفاده کنی؟ این بحث سایت داخلی خارجی چیه میکنن دوستان؟

fanoostalaei
30-11-2017, 09:28
تعرفه های جدید مخابرات :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

babak13592006
30-11-2017, 10:52
تعرفه های جدید مخابرات :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
این مردانه زنانه اش:n03: ببخشید حجم داخلی خارجیش چه جوره؟

dj77
30-11-2017, 11:11

دارم آمارشو میگیرم از 2020 اگر جواب درست بدن اطلاع رسانی میکنم.

misam5526
30-11-2017, 11:20
تعرفه اینترنت داخلی برای تمامی سایتهای ایرانی لحاظ می شود

وزیر ارتباطات از اعمال تعرفه اینترنت داخلی برای تمامی سایتهای داخلی خبر داد و گفت: پیش از این فقط تعرفه سرویسهای داخلی برای ۵۰۰ سایت پربازدید لحاظ می شد اما از این پس درجهت افزایش تولید محتوا و ترافیکداخلی، استفاده از تمامی سایتهای داخلی مشمول هزینه یک دوم هزینه اینترنت بین الملل می شود.

albertxx
30-11-2017, 11:27

مگه نباید یک سوم خارجی باشه و دو سوم داخلی ؟؟؟

مثلا 4 مگ که زده 57 در واقع 19 گیگ بین المللی باید باشه ؟ :n13:

وزیر ارتباطات از اعمال تعرفه اینترنت داخلی برای تمامی سایتهای داخلی خبر داد و گفت: پیش از این فقط تعرفه سرویسهای داخلی برای ۵۰۰ سایت پربازدید لحاظ می شد اما از این پس درجهت افزایش تولید محتوا و ترافیکداخلی، استفاده از تمامی سایتهای داخلی مشمول هزینه یک دوم هزینه اینترنت بین الملل می شود.

یه جور میگن انگار تا الان youtube داخلی بوده ولی حساب نمیکردن :n09:

majnoon21
30-11-2017, 11:35
من صبح از عصر آپلود دانلود کردم اونهم سرور ایرانش اما دیدم ترافیک بین الملل حساب شده!!! فعلا که همون 500 سایت هست.

shangil
30-11-2017, 11:57
دوستان این چیه دقیقا؟
اینترنت مخابرات هست؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 7%DB%8C-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%86%D8%AA-%D8%AB%D8%A7%D8%A8%D8%AA-%D9%85%D8%AE%D8%A7%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D8%B9%D9%84%D8%A7%D9%85-%D8%B4%D8%AF:%D9%85%D8%A7%D9%87%D8%A7%D9%86%D9%87-130-%DA%AF%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%A8%D8%A7-%D8%B3%D8%B1%D8%B9%D8%AA-16-%D9%85%DA%AF/
اون ترافیک مجاز که نوشته فلان گیگ یعنی مثلا اونقدر حجم میدن بهت و میتونی استفاده کنی؟ این بحث سایت داخلی خارجی چیه میکنن دوستان؟

اینم همون عکس رو داره
یکی بگه این حجم ها چیه دقیقا؟

k1ozil
30-11-2017, 12:42
اینم همون عکس رو داره
یکی بگه این حجم ها چیه دقیقا؟

شاتل و مخابرات مجموع ترافیک داخلی خارجیه ( شاتل یک سومش خارجیه مخابرات نصفش)
های وب همش خارجیه ( در صورتی ک سرور داخل دانلود کنید نصفه از حجمتون کم میشه )
سایتهای داخلی هم فعلن ک ۵۰۰ تا سایت منتخبیه ک خودشون اعلام کردن

FlashGet
30-11-2017, 12:50
ما از کجا باید بفهمیم که استفاده از فلان سایت از حجم بین المللمون کم میکنه یا داخلی

تکلیف این داخلی خارجی رو واضح روشن نمیکنن چرا

otfbax
30-11-2017, 13:02

سلام دوست عزیز:n16:

ببخشید می شه بگید منبع این خبر کجا بوده چون من الان سرچ کردم فقط یه خبر دیدم اونم مال دوران وزارت آقای واعظی بود که قرار بوده تا 2 هفته بعد از خبر کل سایت هایی که سرور داخلی استفاده می کنن جزو ترافیک داخلی محسوب بشن که ظاهرا نشده

اما جدا از اون اگه واقعا تمام آیپی های ایرانی جزو ترافیک داخلی باشن بازم خیلی بهتره تا این 500 تا سایت که بعضی هاش حتی کار هم نمی کنن:n15:

misam5526
30-11-2017, 13:07
سلام دوست عزیز:n16:

ببخشید می شه بگید منبع این خبر کجا بوده چون من الان سرچ کردم فقط یه خبر دیدم اونم مال دوران وزارت آقای واعظی بود که قرار بوده تا 2 هفته بعد از خبر کل سایت هایی که سرور داخلی استفاده می کنن جزو ترافیک داخلی محسوب بشن که ظاهرا نشده

اما جدا از اون اگه واقعا تمام آیپی های ایرانی جزو ترافیک داخلی باشن بازم خیلی بهتره تا این 500 تا سایت که بعضی هاش حتی کار هم نمی کنن:n15:

خواهش میکنم :n16:

اصل منبع هم گفتگوی خبری دیشب وزیر با اخبار شبکه دو ساعت 11 هست که در سایتایی مثل تلوبیون میتونید ببنید.

otfbax
30-11-2017, 13:12
خواهش میکنم :n16:

اصل منبع هم گفتگوی خبری دیشب وزیر با اخبار شبکه دو ساعت 11 هست که در سایتایی مثل تلوبیون میتونید ببنید.

خیلی ممنونم ازتون:n16:

باز هم جای شکرش باقیه حداقل یه خبر نسبتا خوب اومد چون اگه قرار بود فقط اون سایت های پیش فرض باشه بیشتر ترافیک داخلی بی استفاده می موند

Dr Nima
30-11-2017, 13:19

mahmoodsoft
30-11-2017, 13:43
تعرفه های جدید مخابرات :

این تعرفه ها به شرط اینکه ترافیک تمام خارجی باشه و داخلی نیم بها میصرفه در غیر این صورت مفت نمیرزه

erfan.it
30-11-2017, 13:50

این همه پز میداد که فلان میشه و بهمان میشه ؛ الان میخواد مردود کنه :n19:
این همه نشستن کارشناسی کردن مثلا ؛ الان اگه خوب نباشه مردوده ؟ :n09:
همه جا داد زد ملت اینترنت 30 درضد ارزون شده ؛ الان میگه اگه قیمت ها گرونتر بشه مردوده ؟ :n08:

naasr
30-11-2017, 14:11
خدا کنه مردودش کنه سرویسهای جدید شاتل هم خیلی افتضاح هست شاتلند هم حذف کردن

naasr
30-11-2017, 14:13
این ادرس صحفه وزیر کسی داره بریم اعتراض کنیم

AMIR-AIRGUNNER
30-11-2017, 14:14
دوستان شرکت شبدیز تاپیک داره ؟!
این تعرفه هاش ظاهرا از بقیه بهتره

naasr
30-11-2017, 14:17
تعرفه های جدید مخابرات :

اون سرویس 16 مگ یکساله 210 گیگ ماهیانه گفتن 70 گیگ خارجی 140 گیگ داخلی هست فقط یکساله هست به قیمت 960 هزارتومن :n03:

naasr
30-11-2017, 14:20
دوستان شرکت شبدیز تاپیک داره ؟!
این تعرفه هاش ظاهرا از بقیه بهتره

شبدیز هم سرویس 16 مگش زده 240 گیگ که 80 گیگش خارجی هست 160 گیگ داخلی

AMIR-AIRGUNNER
30-11-2017, 14:22
شبدیز هم سرویس 16 مگش زده 240 گیگ که 80 گیگش خارجی هست 160 گیگ داخلی
تو سایتش مثل سایت شاتل ننوشته که ترافیک خارجی 1/3 ترافیک کل باشه !
ایا تو سایت دیگه ای اینو گفتن ؟!

albertxx
30-11-2017, 14:26

عزیز این حرف وزیر بوده و اصلا ربطی به شرکت ها نداره
پایه و اساس ترافیک های جدید باید ترافیک داخلی 2 برابر خارجی باشه :n01:

1/3 خارجی
2/3 داخلی

naasr
30-11-2017, 14:27

پشتیبانیش اینو گفت
اینم شماره تلفنش دفتر تهران 41723000

AMIR-AIRGUNNER
30-11-2017, 14:29
عزیز این حرف وزیر بوده و اصلا ربطی به شرکت ها نداره
پایه و اساس ترافیک های جدید باید ترافیک داخلی 2 برابر خارجی باشه :n01:

1/3 خارجی
2/3 داخلی
خب شرکت دیده بان هم 16 مگ رو 240 گیگ میده با همون قیمت ولی همش ترافیک خارجی هست یا 480 گیگ داخلی !
این چطور میشه ؟! یعنی این شرکت به فکر کاربران هست که 240 گیگ ترافیک خارجی بده درحالی که بقیه 80 گیگ میدن ؟!:n24:

naasr
30-11-2017, 14:32
فعلا بهترین دیده بان نت هست (240 گیگ خارجی 480 گیگ داخلی ) که اونهم فقط یکماهه میده و هر ماه باید دوباره بخری موقع فاکتور زدن هم 36 هزارتومن بهش اضاف میکنه یعنی سرویس 80 هزارتومنی فاکتور میزنه 116 هزارتومن

naasr
30-11-2017, 14:35
خب شرکت دیده بان هم 16 مگ رو 240 گیگ میده با همون قیمت ولی همش ترافیک خارجی هست یا 480 گیگ داخلی !
این چطور میشه ؟! یعنی این شرکت به فکر کاربران هست که 240 گیگ ترافیک خارجی بده درحالی که بقیه 80 گیگ میدن ؟!:n24:

فکر کنم دیده بان فقط برای جذب مشتری این جدول را داده چون فقط سرویس یکماهه میده اونهم 36 هزارتومن بهش اضاف میکنه

albertxx
30-11-2017, 14:36

اینم داره 80 گیگ میده
240 تقسیم 3 میشه 80
1/3 میشه 80 خارجی
2/3 میشه 160 داخلی

فعلا بهترین دیده بان نت هست (240 گیگ خارجی 480 گیگ داخلی ) که اونهم فقط یکماهه میده و هر ماه باید دوباره بخری موقع فاکتور زدن هم 36 هزارتومن بهش اضاف میکنه یعنی سرویس 80 هزارتومنی فاکتور میزنه 116 هزارتومن

کی گفته اینو ؟؟؟؟
همه شرکت ها ترافیک داخلی و خارجی رو با هم حساب میکنن
اینم 160 + 80 رو باهم نوشته 240

AMIR-AIRGUNNER
30-11-2017, 14:39
فکر کنم دیده بان فقط برای جذب مشتری این جدول را داده چون فقط سرویس یکماهه میده اونهم 36 هزارتومن بهش اضاف میکنه
اضافه کردن قیمت تو همه شرکت ها هست چون هم 9 درصد مالیات اضافه میشه و هم هزینه رانژه کردن وجود داره !
حتی با 36 هزار تومن اضافه هم باز این حجم با عقل جور در نمیاد که بقیه شرکت ها با 80 هزارتومن ماهانه 80 گیگ ترافیک خارجی بدن این با 116 هزارتومن 240 گیگ ترافیک خارجی بده !

AMIR-AIRGUNNER
30-11-2017, 14:41
اینم داره 80 گیگ میده
240 تقسیم 3 میشه 80
1/3 میشه 80 خارجی
2/3 میشه 160 داخلی

کی گفته اینو ؟؟؟؟
همه شرکت ها ترافیک داخلی و خارجی رو با هم حساب میکنن
اینم 160 + 80 رو باهم نوشته 240
تعرفه های توی سایت دیده بان :n01:

naasr
30-11-2017, 14:42
دیده بان فقط یکماهه میده با 36 هزارتومن اضافه

naasr
30-11-2017, 14:47
فقط صبانت و اسیاتک هنوز لیست جدید ندادن

albertxx
30-11-2017, 14:50

تعرفه های توی سایت دیده بان :n01:

والا شک دارم به این طرح ها
اختلافش با بقیه شرکت ها خیلی زیاده

این شرکت داره 3 تا 4 برابر شرکت های دیگه حجم میده !!!!!!!

کسی با پشتیبانی این شرکت حرف زده ؟؟

babak13592006
30-11-2017, 14:57
من که شهرومنطقه ایی که هستم فورجی پلاس ایرانسل خیلی کیفیت خوبی داره مدت ها بود که تو خانه هم رو خط نویز وحشتناک داشتم وبه محض حرکت اسانسور مودم ارتباطش قطع می شد
همین الان رفتم یکساله ایرانسل 120گیگ رو گرفتم 212 تومان ماهی تقریبا 17 تومان می افته 120خارجی حساب می شه 240هم داخلی اگه مصرف کنی
ازشرنویز و این طرح های جدید و مسخره اینترنت ثابت راحت شدم دانلود هم هروقت لازم داشتم یک دوساعته می گیرم

L05T
30-11-2017, 15:31
اگر بحث دانلود شبانه رو بزاریم کنار،برای مثال 15 گیگ یک ماهه 12500 مناسب به نظر میرسه.
من خودم همیشه طرح حای جشنواره شرکت ها رو می خریدم، طرح های عادی هیچ وقت قیمت مناسبی نداشت. ولی این قیمت های جدید شرکت ها به نظر مناسب تر میاد نسبت به قبل
برای مثال همین الان آسیاتک که قیمت ها رو عوض نکرده 128 با حجم 10 گیگ رو داره میده 27500

babak13592006
30-11-2017, 15:36
اگر بحث دانلود شبانه رو بزاریم کنار،برای مثال 15 گیگ یک ماهه 12500 مناسب به نظر میرسه.
من خودم همیشه طرح حای جشنواره شرکت ها رو می خریدم، طرح های عادی هیچ وقت قیمت مناسبی نداشت. ولی این قیمت های جدید شرکت ها به نظر مناسب تر میاد نسبت به قبل
برای مثال همین الان آسیاتک که قیمت ها رو عوض نکرده 128 با حجم 10 گیگ رو داره میده 27500
اون 15 گیگ فقط 5گیگش ترافیک بین الملل هست بقیه اش داخلیه که باید بریزی تو سطل زباله

L05T
30-11-2017, 15:51
اون 15 گیگ فقط 5گیگش ترافیک بین الملل هست بقیه اش داخلیه که باید بریزی تو سطل زباله
من الان اشتباه متوجه میشم؟ مگه این 15 گیگ بین الملل یا 30 گیگ داخلی نیست؟
یا این
8 گیگ بین الملل یا 16 گیگ داخلی؟

الان با طرح های قدبم ارزون ترین طرح پارس آنلاین 5 گیگ 1 ماهه 16500 هست یا آسیاتک 2 گیگ 1 ماهه 8500
الیته هنوز قیمت جدید ندادن ولی خب 8 گیگ 1 ماهه 12500 که الان های وب گذاشته به صرفه تر نیست؟

naasr
30-11-2017, 16:11
من الان اشتباه متوجه میشم؟ مگه این 15 گیگ بین الملل یا 30 گیگ داخلی نیست؟
یا این
8 گیگ بین الملل یا 16 گیگ داخلی؟

الان با طرح های قدبم ارزون ترین طرح پارس آنلاین 5 گیگ 1 ماهه 16500 هست یا آسیاتک 2 گیگ 1 ماهه 8500
الیته هنوز قیمت جدید ندادن ولی خب 8 گیگ 1 ماهه 12500 که الان های وب گذاشته به صرفه تر نیست؟

اینها سرعت 512 کیلوبیت هست دیگه مثل اسیاتک یا پارس انلاین سرعت را تا 16 مگ باز نمیزارن شما حسابش کن با سرعت 512 کیلو بخوای وبگردی کنی یا یه ویدیو انلاین ببینی الان برای سرعت 16 مگ باید ماهی 80 هزارتومن بدی

otfbax
30-11-2017, 16:22
سلام دوستان

من الان تماس گرفتم با پشتیبانی تهران های وب شماره 1565 ازشون در مورد حجم سوال کردم گفت تعرفه های جدید کلش اینترنت بین الملل هست ولی اگه داخلی استفاده کنید نصف حساب می شه مثلا اگه توی آپارات ویدیو ببینید 1 گیگ باشه 500 مگ کم می شه (دقیقا عین جمله پشتیبانی بود)

اینم لینک تعرفه های جدید های وب اگه کسی مثل من براش سوال بوده که اینا رو از کجا آوردن تو سایتا گذاشتن:n02:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

امیدوارم بازم تعرفه های حتی از این بهتر ببینیم

naasr
30-11-2017, 17:03
فعلا بدترین تعرفه متعلق به شاتل هست امیدوارم اسیاتک و پارس انلاین و صبانت و مخابرات تعرفه بهتری ارایه بدند

arming900
30-11-2017, 17:05
سلام دوستان

من الان تماس گرفتم با پشتیبانی تهران های وب شماره 1565 ازشون در مورد حجم سوال کردم گفت تعرفه های جدید کلش اینترنت بین الملل هست ولی اگه داخلی استفاده کنید نصف حساب می شه مثلا اگه توی آپارات ویدیو ببینید 1 گیگ باشه 500 مگ کم می شه (دقیقا عین جمله پشتیبانی بود)

اینم لینک تعرفه های جدید های وب اگه کسی مثل من براش سوال بوده که اینا رو از کجا آوردن تو سایتا گذاشتن:n02:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

امیدوارم بازم تعرفه های حتی از این بهتر ببینیم

خوب اینو که نوشته بودن داخلی نیم بها نیاز به پرسیدن نبود ،حالا ببینید اصلا این جهرمی تاییدش میکنه :n09:

f_s10224
30-11-2017, 17:07
فعلا بدترین تعرفه متعلق به شاتل هست امیدوارم اسیاتک و پارس انلاین و صبانت و مخابرات تعرفه بهتری ارایه بدند

مخابرات که تعرفه داد...اونم بده ولی از شاتل بهتره!!
الان بهترین ها قیمت رو های وب داده ...انتظار میره پارس هم مثل های وب طرح بده ....در غیر این صورت پارس و شاتل دقیقا مثل هم تعرفه خواهند داد. کلا گند زدن به ملت حالا هم انقدر اعتراضات زیاد شده که وزیر گفته تا یکشنبه مردودی ها رو اعلام می کنیم ....وزیر با های وب تبلیغ کارشو کرد ولی عملا دست ملت شاتلو مخابراتو دادن !!!!!

otfbax
30-11-2017, 17:10
خوب اینو که نوشته بودن داخلی نیم بها نیاز به پرسیدن نبود ،حالا ببینید اصلا این جهرمی تاییدش میکنه :n09:

در مقابل تعرفه شاتل اینو سوال کردم که اومدن یک سوم اینترنت دو سوم داخلی کردن که واقعا خیلی بده اما اینا اومدن گفتن کلش اینترنت اگه داخلی استفاده کنید نصف حساب می شه

naasr
30-11-2017, 17:13
الان بهترین ها قیمت رو های وب داده ...انتظار میره پارس هم مثل های وب طرح بده ....در غیر این صورت پارس و شاتل دقیقا مثل هم تعرفه خواهند داد. کلا گند زدن به ملت حالا هم انقدر اعتراضات زیاد شده که وزیر گفته تا یکشنبه مردودی ها رو اعلام می کنیم ....وزیر با های وب تبلیغ کارشو کرد ولی عملا دست ملت شاتلو مخابراتو دادن !!!!!

اگه تعرفه شاتل رو مردود کنه خوبه چون ارائه چنین تعرفه ای برای شرکتی مثل شاتل واقعا خجالت آور هست

mahmoodsoft
30-11-2017, 17:15
تعرفه های دیدبان رو دیدی شما ؟ خیلی خیلی بهتر از های وب هستش ولی متاسفانه پوشش سرویس دهیشون محدوده
من نمیدونم چرا این شرکتا سال ها جیب مردمو خالی کردن هنوزم تشنه ان . دریغ از یه کم از اینکه به فکر مردم باشن ( به استثنا های وب و دیده بان )

otfbax
30-11-2017, 17:21
تعرفه های دیدبان رو دیدی شما ؟ خیلی خیلی بهتر از های وب هستش ولی متاسفانه پوشش سرویس دهیشون محدوده
من نمیدونم چرا این شرکتا سال ها جیب مردمو خالی کردن هنوزم تشنه ان . دریغ از یه کم از اینکه به فکر مردم باشن ( به استثنا های وب و دیده بان )

دقیقا الان که این تعرفه ها رو به اختیار شرکتا گذاشتن معلوم می شه کدوما به فکر تیغ زدن مردم بودن و کدوما واقعا منصف بودن من توقع داشتم بدترین تعرفه ها برا مخابرات باشه ولی شاتل دیگه واقعا روی همرو کم کرد

Spectero
30-11-2017, 17:25
سلام

طبق این به اصطلاح تعرفه که اسم مسخر مصرف منصفانه رو هم یدک می کشه که باز حجمی هست و کجاش غیر حجمی من متوجه نشدم. من الان در حدود 2 سال هست اینترنت 256 نامحدود مخابراتی دارم که ماهی 15400 پرداخت می کنم. این تعرفه جدید که حداقل سرعت 512 رو پیشنهاد می کنه 13 گیگابایت ترافیک داره. خوب اگر ویندوز، برنامه ها مختلف رو آپدیت کنید و از تلگرام و چند بازی هم استفاده کنید که تمام ترافیک 13 گیگ ظرف دو هفته تمام میشه و ظاهرا با مصرف بیشتر و حجم اضافه پرداخت بیشتری روی قبض خواهد آمد. حداقل قیمت رو هم ماهی 12 هزار تومان تعیین کردن که قبضی 24 میشه. این کجاش انصاف هست که اینطوری جیب ملت رو خالی کنید و دم از خدمات به مردم بزنید؟
راستی اگر من بخوام همین اینترنت نا محدود 256 مخابراتی رو داشته باشم و به تعرفه های جدید تغییر ندم میشه یا مخابرات همه سرعت های قبلی رو به تعرفه جدید (با زور و به اختیار خودش) تغییر خواهد داد؟ من الان می تونم روزی 1 گیگابایت دنلود کنم و اینطوری برام به صرفه تر تا بکنم 512 و 13 گیگ ترافیک بهم بده که نصف بیشترش صرف آپدیت ویندوز، آنتی ویروس، تلگرام، بازی های موبایل، تماشای و مرور سایتها و غیره میشه و چیزی برای دنلود فیلم و موسیقی و برنامه نمی مونه.

behnamcp
30-11-2017, 17:30
دوستان این تعرفه ها جدید زوریه؟یعنی کسی با مخابرات قرار داد داشته باشته مخابرات می تونه قراردادرو یکطرفه فسخ کنه؟

naasr
30-11-2017, 17:32
دقیقا الان که این تعرفه ها رو به اختیار شرکتا گذاشتن معلوم می شه کدوما به فکر تیغ زدن مردم بودن و کدوما واقعا منصف بودن من توقع داشتم بدترین تعرفه ها برا مخابرات باشه ولی شاتل دیگه واقعا روی همرو کم کرد

یه چیز دیگه در مورد شاتل که خنده داره مدیرعاملش تو سایت نوشته ارائه سرویس شاتلند برای رضایت مشتریان همچنان ادامه داره
اما تو سایت خرید بسته شاتلند رو حذف کردن بخش پشتیبانی هم میگه در حال حاضر شاتلند دیگه ارائه نمیشه:n04:

naasr
30-11-2017, 17:34
دوستان این تعرفه ها جدید زوریه؟یعنی کسی با مخابرات قرار داد داشته باشته مخابرات می تونه قراردادرو یکطرفه فسخ کنه؟

تا مدت قرارداد نمیتونه بعد از پایان قرارداد باید سرویس جدید بگیری

behnamcp
30-11-2017, 17:45
این تعرفه ها فاجعه است من الان از مخابرات همدان 10 گیگ اینترنت با سرعت حدود 11مگابیت(1.5 مگابایت) میگیرم میشه 11 هزار تومان

babak13592006
30-11-2017, 18:00
دوستان اینجا رو بخونید گویا داره ختم بخیر می شه

Life24
30-11-2017, 18:40
یک زمان شاتل خوب بود الان دیگه نیست . من خودم شاتل هستم الان
شاتل طمع کرد و خواست از تعرفه جدید بهره حداکثری رو ببره.
جاهای دیگه تعرفه های بهتری دارند مثل های وب . میرم اونجا . اعصاب خوردی نداره که

Life24
30-11-2017, 18:43

شاتل آمد سود کلانی کنه و از آب گل آلود ماهی بگیره . دقیقا خودش رو پیش مشتری ها خراب کرد و من شخصا حتی ده برابر این ترافیک بهم بده، بهش اعتماد ندارم. بزرگترین سرمایه یک شرکت که اعتماد هست رو از دست داد.
وقتی تعرفه شرکت های دیگه داره میاد ، میبینیم که اون قدر که شاتل تعرفه ها رو خراب کرده، طرح نابود نبوده . .منتها حرص و طمع شاتل مشخص شد

2_ahmadzadeh
30-11-2017, 19:12
ببینید.نتیجه اینه.
این تعرفه ها بدرده هیچکس نمیخوره نه کم مصرفا نه پرمصرفا.اگه تعرفه های قبل به درد 80% کاربران اینترنت میخورد و به درد 20% نمیخورد الان برعکس شد و به درد 80% ملت نمیخوره.ترافیک داخلی یعنی سایتای اکثرا ات اشغالی که کسی مصرف نداره.حالا اگه میشه باز مثل قبل کمپینی راه انداخت و کاری کرد در این سرزمین ظلمت،یاعلی ما هستیم اطلاع رسانی هم تا جایی که بشه میکنیم

Life24
30-11-2017, 19:32
ببینید.نتیجه اینه.
این تعرفه ها بدرده هیچکس نمیخوره نه کم مصرفا نه پرمصرفا.اگه تعرفه های قبل به درد 80% کاربران اینترنت میخورد و به درد 20% نمیخورد الان برعکس شد و به درد 80% ملت نمیخوره.ترافیک داخلی یعنی سایتای اکثرا ات اشغالی که کسی مصرف نداره.حالا اگه میشه باز مثل قبل کمپینی راه انداخت و کاری کرد در این سرزمین ظلمت،یاعلی ما هستیم اطلاع رسانی هم تا جایی که بشه میکنیم

این جورها هم نیست
فرضا 40 تومن الان پول ماهی یکی بده. با ارزش افزوده و مالیات میشه 44 تومن تقریبا
از های وب بخواد سرویس بگیره، 40 گیگ بهش میدن و میتونه همش بین المللی مصرف کنه و سرعتش هم 4 مگ هست و سرعت بیشتری بهش داده شده.

اون دوستانی که دانلود های 200 و 300 گیگ درشب داشتند مشکل دار شدند. در اصل بهای این دانلود های 400 گیگ بقیه رو کم مصرف ها می پرداختند
تو تعرفه های فعلی شاتل حرص و طمع کرد و خواست منفعت حداکثری ببره که ضایع شد و اعتماد ش بین کاربران ش برای همیشه از دست داد

میشه از شرکت های دیگه استفاده کرد و چند وقت دیگه همه شرکت ها برای رقابت با هم بسته های ترافیکی میزارن. درنهایت پهنای باند مراکز خالی میمونه و تشویقی ارائه میکنند.

sunshineboy
30-11-2017, 19:41
سلام من حال ندارم بخونم تعرفه ها چ طوریه و چ قدر حجم خارجی و داخل یمیدن بهم با ماهی 60 تومن چی میدن به من :D یکی اینو به من بگه مرسی.

alireza20202003
30-11-2017, 19:44
این جورها هم نیست فرضا 40 تومن الان پول ماهی یکی بده. با ارزش افزوده و مالیات میشه 44 تومن تقریبا از های وب بخواد سرویس بگیره، 40 گیگ بهش میدن و میتونه همش بین المللی مصرف کنه و سرعتش هم 4 مگ هست و سرعت بیشتری بهش داده شده. اون دوستانی که دانلود های 200 و 300 گیگ درشب داشتند مشکل دار شدند. در اصل بهای این دانلود های 400 گیگ بقیه رو کم مصرف ها می پرداختند تو تعرفه های فعلی شاتل حرص و طمع کرد و خواست منفعت حداکثری ببره که ضایع شد و اعتماد ش بین کاربران ش برای همیشه از دست داد میشه از شرکت های دیگه استفاده کرد و چند وقت دیگه همه شرکت ها برای رقابت با هم بسته های ترافیکی میزارن. درنهایت پهنای باند مراکز خالی میمونه و تشویقی ارائه میکنند. البته دیگه های وب هم کم کم از دور داره خارج میشه. فعلا دیده بان رو دوره که fبا ۴۳۶۰۰ حجم ۱۰۰ گیگ بین الملل میده

f_s10224
30-11-2017, 19:45
این جورها هم نیست
از های وب بخواد سرویس بگیره، 40 گیگ بهش میدن و میتونه همش بین المللی مصرف کنه و سرعتش هم 4 مگ هست و سرعت بیشتری بهش داده شده.

اون دوستانی که دانلود های 200 و 300 گیگ درشب داشتند مشکل دار شدند. در اصل بهای این دانلود های 400 گیگ بقیه رو کم مصرف ها می پرداختند
تو تعرفه های فعلی شاتل حرص و طمع کرد و خواست منفعت حداکثری ببره که ضایع شد و اعتماد ش بین کاربران ش برای همیشه از دست داد

میشه از شرکت های دیگه استفاده کرد و چند وقت دیگه همه شرکت ها برای رقابت با هم بسته های ترافیکی میزارن. درنهایت پهنای باند مراکز خالی میمونه و تشویقی ارائه میکنند.

های وب همه جا همون سرعت رو نمیده ...حالا همه به امید پارس هستن که باهاش ادغام شده ولی خوب پارس هم خودش یوزر داره ...اصلا ممکنه 10% بهتر نباشه های وب وقتی هم که مرکزی شلوغ باشه دیگه تا بخوان افزایش باند بدن اونجا همه پیر شدیم ....این طرح ها برای کم مصرف ها بدک نیست ولی کم مصرف هم باید تعریف بشه !!! همون کم مصرف یه فیلتر شکن داشته باشه یوتوب بره تبدیل شده به پر مصرف از دید اینها !!!! اگر مثلا شبانه رو نگه می داشتن و مصرف خارجی و داخلی هم مثل های وب محاسبه می کردن همشون به نظرم تقریبا 100% جامعه رو پوشش داده بودن ...حالا یکمم گرونتر می شد مثلا از 100 تومن برای 16 مگ می شد !!!ولی ارزش داشت

otfbax
30-11-2017, 19:47
این جورها هم نیست

دقیقا با شما موافقم هر چند هنوزم گزینه هایی وجود داره برا دانلود شبانه مثل ایرانسل ولی دیگه مثل قبل کاملا رایگان نیست اما بسیار به صرفه هست.
در کل من این اتفاقی که افتاده رو به فال نیک می گیرم خیلی داره کوبیده می شه طرح ولی واقعیتی که وجود داره اینه که ایران الان زیرساخت اینو نداره که اینترنت کاملا نامحدود بدون مصرف منصفانه بده به همه - اون هم با این میزان تب دانلود کاربرا - اما همین که حجم ماهیانه به بالای 100 گیگ برسه و اینکه شرکتا مجبور باشن زیرساخت ها رو تقویت کنن می تونه باعث بشه که کم کم به سمت حجم های بسیار بالا و در نهایت اینترنت نامحدود واقعی بریم

تغییرات اساسی نمی تونن یک شبه اتفاق بیفتن و نیاز به قدم به قدم پیش رفتن دارن.
به نظر من اشتباهی که توی این طرح اتفاق افتاد نحوه اطلاع رسانی بود که به عنوان اینترنت نامحدود تبلیغ شد و همه هایپ شدن بعد یهو مشخص شد که مصرف منصفانه داره و باعث عصبانیت کاربرا شد حتی می دیدم توی پیج وزیر پستی گذاشته بود که طرح های سابق رو عکس گذاشته بود اما خیلی ها حتی دقت هم نکرده بودن به اینکه بالاش نوشته تعرفه سابق و فکر کرده بودن طرح جدیده و به تعرفه های سابق اعتراض کرده بودن و گفته بودن به درد نمی خوره و خراب کردید و ...!!!! ولی نظر من اینه که این طرح در نهایت باعث پیشرفت اینترنت ایران می شه.

k1ozil
30-11-2017, 19:49
این جورها هم نیست

عزیز سیاست های وب از همون اول فروش حجم ارزان بود و عملن قیمت های وب تغییری نکرده و شاید کمی ارزون شده باشه

alireza20202003
30-11-2017, 19:50
سلام من حال ندارم بخونم تعرفه ها چ طوریه و چ قدر حجم خارجی و داخل یمیدن بهم با ماهی 60 تومن چی میدن به من :D یکی اینو به من بگه مرسی.

120 گیگی دیده بان اگر تو محدودتون سرویس دهی دارن میتونی بگیری ماهی ۵۵ تقریبا (داخلی نصفه حساب میشه)

sunshineboy
30-11-2017, 19:56
سلام مرسی دیده بان چیه؟شرکت جدیده؟

crazyrobot
30-11-2017, 19:59
دقیقا با شما موافقم هر چند هنوزم گزینه هایی وجود داره برا دانلود شبانه مثل ایرانسل ولی دیگه مثل قبل کاملا رایگان نیست اما بسیار به صرفه هست.
در کل من این اتفاقی که افتاده رو به فال نیک می گیرم خیلی داره کوبیده می شه طرح ولی واقعیتی که وجود داره اینه که ایران الان زیرساخت اینو نداره که اینترنت کاملا نامحدود بدون مصرف منصفانه بده به همه - اون هم با این میزان تب دانلود کاربرا - اما همین که حجم ماهیانه به بالای 100 گیگ برسه و اینکه شرکتا مجبور باشن زیرساخت ها رو تقویت کنن می تونه باعث بشه که کم کم به سمت حجم های بسیار بالا و در نهایت اینترنت نامحدود واقعی بریم

به نظر من اشتباهی که توی این طرح اتفاق افتاد نحوه اطلاع رسانی بود که به عنوان اینترنت نامحدود تبلیغ شد و همه هایپ شدن بعد یهو مشخص شد که مصرف منصفانه داره و باعث عصبانیت کاربرا شد حتی می دیدم توی پیج وزیر پستی گذاشته بود که طرح های سابق رو عکس گذاشته بود اما خیلی ها حتی دقت هم نکرده بودن به اینکه بالاش نوشته تعرفه سابق و فکر کرده بودن طرح جدیده و به تعرفه های سابق اعتراض کرده بودن و گفته بودن به درد نمی خوره و خراب کردید و ...!!!! ولی نظر من اینه که این طرح در نهایت باعث پیشرفت اینترنت ایران می شه.
چی؟یعنی چی زیرساخت نابوده؟ تا الان که اینترنت رو دو لا پهنا به قیمت گزاف فرو میکردن چه گوهی خوردن که الان بخواد بهتر بشه؟
دلت خوشه اگه چیزی درست شد من اسمم رو میزارم عقدس!(شایدم اقدس)

k1ozil
30-11-2017, 20:02

قبلن فقط استان کرمان بود الان چندتا شهر دیگه (تهران اصفهان و...) هم پوشش داده
بنظرم تعرفه هاش برای جذب مشتریه و بعدش بعید میدونم تعرفه هاشو حفط کنه

sunshineboy
30-11-2017, 20:06
من چد ساله اسیا تک دارم واسه پینگش! 96 پینگ میده واسه بازی میخوام نمیتونم برم ی شرکت دیگه چون پینگ واسم مهم تره اگه برم بعد پشیمون بشم ممکنه پر بشه. ممنون واسه اطلاعات. اره اینا همشون دزدن ی مدت ارزون میدن بعد گرونش میکنن مشتریشونو ک گرفتن خیالشون ک راحت شد میشن مث بقیه!

alireza20202003
30-11-2017, 20:11

یعنی هر ماه هم هزینه رانژه ! میگیره و هم هزینه راه اندازی اولیه ؟! پس چرا به من چیز دیگه ای گفتن ؟! شما اصلا زنگ زدی یا صرفا حدس میزنی

italodance
30-11-2017, 20:27
ببین اینترنت تلفنی ها برای نرفتن و موندن مشتکرین چقدر عاجز شدند:

خرید و استفاده اینترنت تلفنی = ممنوع = تموم شد :n10::n09:
مرگ یر اینترنت منسوخ تلفنی

albertxx
30-11-2017, 20:34

کی گفته اینترنت اوضاعش داغونه ؟؟ چرا فکر میکنید دانلودر ها مشکل اینترنت هستن ؟؟؟ اصلا مگه چقدر دانلودر داریم ؟؟؟
بزرگترین مشکل ما تو سرعت و پهنای باند و ..... بحث فیل=تر-ینگ بسیار قوی هست که در ورودی نت کشور پیاده سازی میشه
که سرعت زیادی از نت رو میگیره
در واقع دلیل اصلی این پینگ بالا و اختلالات سرعت همین بحث هست
وقتی شما سر شلنگ رو محکم فشار بدی قطعا خروجی مناسبی نخواهی داشت
اگه ما مشکل پهنای باند داشتیم کل ملت سرعت 16 مگ نداشتن
پیش کشیدن بحث دانلودر ها فقط پاک کردن صورت مسئله هست تا از بحث اصلی دور بشیم
مشکل اصلی پینگ ما همون بحث چیل*تر هست که مقدار زیادی از کیفیت نت رو داغون میکنه

دوما
به قول دوستمون تا الان اینترنت رو دولا پهنا چندین برابر به مشترکین دادن اوضاع خوب شده ؟؟
این همه پول به جیب زدن
کجا بهتر شده ؟؟
این پینگی که خطوط 16 مگ میدن باور کنید از نت نامحدود 256 چند سال قبل بدتره
قبلا یه 256 میگرفتی نامحدود واقعا نامحدود بود
الان چی ؟؟؟ 16 مگ میگیری زجرت میده

otfbax
30-11-2017, 20:35
چی؟یعنی چی زیرساخت نابوده؟ تا الان که اینترنت رو دو لا پهنا به قیمت گزاف فرو میکردن چه گوهی خوردن که الان بخواد بهتر بشه؟
دلت خوشه اگه چیزی درست شد من اسمم رو میزارم عقدس!(شایدم اقدس)

بستگی داره چه توقعی داشته باشید و به چی بگید درست شدن اگه منظورتون از درست شدن اینترنت کاملا نامحدوده بله من فکر نمی کنم حداقل توی 3 سال آینده این اتفاق بیفته
ولی همین الان تعرفه هایی که شرکتا دادن رو با قبل مقایسه کنید حداقل برای کاربرای پر مصرف خیلی بهتر شده وضعیت با ماهی 80 تومن بشه 120 گیگ اینترنت داشت اصلا چیز کمی نیست ضمن اینکه گزینه خیلی خوبی مثل شبانه ایرانسل برای دانلود سنگین وجود داره (البته من اطلاع ندارم شما کجا تشریف دارید اما توی خیلی از مناطق سرعت های بسیار بالا داره ارائه می ده اگر به تاپیکش مراجعه کنید می بینید که تا 200 مگ هم حتی سرعت می ده)

اما حتی بدون دانلود ایرانسل هم باز مقدار قابل استفاده ماهیانه بیشتر شده مخصوصا اینکه امروز اعلام کردن حق تفکیک داخلی و خارجی وجود نداره و فقط داخلی باید نصف حساب بشه.

ولی نظر شما هم محترمه و شاید دلیلای خودتون رو داشته باشید برای اینکه می گید درست نمی شه که خوشحال می شم بشنوم.

مرسی:n16:

naasr
30-11-2017, 20:38
یعنی هر ماه هم هزینه رانژه ! میگیره و هم هزینه راه اندازی اولیه ؟! پس چرا به من چیز دیگه ای گفتن ؟! شما اصلا زنگ زدی یا صرفا حدس میزنی

هزینه رانژه و راه اندازی فقط برای بار اوله که سرویس میگیرید که به فاکتور اضاف میشه و ماههای دیگه فقط مالیات بهش اضافه میشه که حدود 7 هزارتومنه تعرفه های دیده بان عالیه فقط نکته عجیب اینه میگن فقط یکماهه میفروشن یعنی هر ماه باید تمدید کنید و فروش سه یا ششماه و یکساله نداره

k1ozil
30-11-2017, 20:40
هزینه رانژه و راه اندازی فقط برای بار اوله که سرویس میگیرید که به فاکتور اضاف میشه و ماههای دیگه فقط مالیات بهش اضافه میشه که حدود 7 هزارتومنه تعرفه های دیده بان عالیه فقط نکته عجیب اینه میگن فقط یکماهه میفروشن یعنی هر ماه باید تمدید کنید و فروش سه یا ششماه و یکساله نداره

داداش مشخصه میخوان مشتری جمع کنن

otfbax
30-11-2017, 20:47
کی گفته اینترنت اوضاعش داغونه ؟؟ چرا فکر میکنید دانلودر ها مشکل اینترنت هستن ؟؟؟ اصلا مگه چقدر دانلودر داریم ؟؟؟
بزرگترین مشکل ما تو سرعت و پهنای باند و ..... بحث فیل=تر-ینگ بسیار قوی هست که در ورودی نت کشور پیاده سازی میشه
که سرعت زیادی از نت رو میگیره
در واقع دلیل اصلی این پینگ بالا و اختلالات سرعت همین بحث هست
وقتی شما سر شلنگ رو محکم فشار بدی قطعا خروجی مناسبی نخواهی داشت
اگه ما مشکل پهنای باند داشتیم کل ملت سرعت 16 مگ نداشتن
پیش کشیدن بحث دانلودر ها فقط پاک کردن صورت مسئله هست تا از بحث اصلی دور بشیم
مشکل اصلی پینگ ما همون بحث چیل*تر هست که مقدار زیادی از کیفیت نت رو داغون میکنه

دوما
به قول دوستمون تا الان اینترنت رو دولا پهنا چندین برابر به مشترکین دادن اوضاع خوب شده ؟؟
این همه پول به جیب زدن
کجا بهتر شده ؟؟
این پینگی که خطوط 16 مگ میدن باور کنید از نت نامحدود 256 چند سال قبل بدتره
قبلا یه 256 میگرفتی نامحدود واقعا نامحدود بود
الان چی ؟؟؟ 16 مگ میگیری زجرت میده

این که بحث پینگ رو مطرح کردید خوب منم کاملا قبول دارم چون گیم آنلاین بازی می کنم و کاملا لگ رو درک می کنم و اینم درسته که فی ل ترینگ روش تاثیر داشته ولی اینکه کل مشکل زیرساخت اینترنت فی ل ترینگ هست رو قبول ندارم در حال حاضر زیرساخت برای مدلی که برای اینترنت ارائه شده کافیه ولی شما تصور کنید یهو کاملا نامحدود بشه کل کاربرایی که توی این سالها محدودیت رو تحمل کردن و زجر کشیدن می خوان همش رو یک شبه جبران کنن و تورنت های 500 گیگی و دانلود های 24 ساعته شروع می شه و مطمئن باشید تعداد این جور کاربرا هم کم نیست و این تب هم می خوابه بالاخره ولی تا بخواد بخوابه کل کشور باید کاهش سرعت رو تجربه کنن و همون کاربرا که می گفتن نامحدود می خوایم صداشون در میاد که چرا اینترنت اینقدر سرعتش کم شده.این که می گید چجوری کل کاربرا 16 مگ دارن اصلا قیاس درستی نیست چون کاربرا اگر با اون الگو که اشاره کردم دانلود کنن 1 روزه کل حجمشون مصرف می شه و کسی هیچوقت نمیاد توی طول روز اونقدر دانلود کنه مگر اینکه بخواد هی شارژ کنه که باید عملا هزینه پهنای باند اختصاصی رو بده

اما فکر می کنم شما بیشتر از اینکه مشکلتون با حجم باشه با پینگه و به نظرم وجود سرویس های گیم خیلی حس می شه الان. تازه adsl که پینگش خوبه نمی دونم تاحالا با اینترنت ایرانسل بازی کردید یا نه اونجا که دیگه فاجعه هست و توی بازی هایی که خیلی سرعت عمل مهمه شما از قبل شکست خورده هستید به خاطر پینگ:n34:

shangil
30-11-2017, 23:13
شاتل و مخابرات مجموع ترافیک داخلی خارجیه ( شاتل یک سومش خارجیه مخابرات نصفش)
های وب همش خارجیه ( در صورتی ک سرور داخل دانلود کنید نصفه از حجمتون کم میشه )
سایتهای داخلی هم فعلن ک ۵۰۰ تا سایت منتخبیه ک خودشون اعلام کردن
مرسی
یعنی مثلا اونایی که نوشته نصف حجمش خارجی هست فقط؟

k1ozil
30-11-2017, 23:15
مرسی
یعنی مثلا اونایی که نوشته نصف حجمش خارجی هست فقط؟

برا شاتل یک سومسش
مخابرات مشخص نیس ب هر کسی یچیزی گفتن چیزی ک من شنیدم نصف بود

Life24
01-12-2017, 04:12
حسن بزرگ این طرح این هست که در نهایت شرکت ها برای جذب مشتری مجبور هستند که حداکثر ترافیک رو ارائه کنند. مثل الان که میبینیم شاتل خواست سود کلان ببره و چقدر ضایع شد و پیش کاربران خودش برای همیشه خراب و اعتمادش رو از دست داد. باور کنید ده برابر ترافیک بهم بده دیگه من به شاتل کار و اعتماد ندارم چون عملا خواست زرنگی کنه

در نتیجه شرکت ها کم کم مجبور هستند به وزارت ارتباطات برای گرفتن پهنای باند بیشتر و ارزان تر فشار بیاورند تا مشتری هاشون از دست نره..تا دیروز اصلا براشون مهم نبود ، چون مشتری شون رو داشتند اما الان منافع خودشون درگیر هست و فقط مشتری نیست که به وزارت ارتباطات فشار میاور برای سرویس بهتر

الان شرکت ها مجبور هستند که اون ترافیکی رو که دارن به بهترین و بیشترین شکل به کاربران اختصاص بدهند . چون سرعت و هزینه ثابت هست و دعوا سر پهنای باند هست.
اتفاقا در دراز مدت مشکل پهنای باند برای کاربران حل میشه.
الان رونبینید شاتل با افتخار کمترین پهنای باند رو داده و میگه یک سوم هم بین الملل هست و بقیه اش داخل.. اون وقت نمیتونه گران فروشی ترافیک کنه . چون دقیقا با همان سرعت و هزینه کاربر میره جای دیگه

Life24
01-12-2017, 04:36
اصلا ببنید شاتل برای خودش مصوبه رو جور دیگه تفسیر کرده و راستش من تعجب کردم که چطور چنین مصوبه ای داده شده توسط وزارت خونه اما دیدیم شاتل طمع کار هست و اشکال از مصوبه نبود

در مصوبه گفته شده حجم ترافیک داخلی اگر مصرف میشه به میزان نصف بین المللی محاسبه بشه. مثلا اگر من 40 گیگ ترافیک دارم، میتونم 80 گیگ داخلی مصرف کنم.
نه این چیزی که شاتل از خودش در اورده ..
اتفاقا من کی گفتم این طرح به سود کاربران خواهد بود.
قبلا با ترفند های مدیریتی و قیمت گذاری و فروش، شرکت ها می امدند با قیمت و سرعت و ترافیک بازی میکردند .. هر جور دوست داشتند
الان این جور نیست. الان قیمت و سرعت فیکس هست و رقابت تنها سر ترافیک هست . دیگه نمیتونند سر مشتری هر جور میخواهند بازی در بیاورند.
سرعت هم دقیقا باید همان چیزی باشه که میخرید و اشتراک گذاری هم بین کاربران نمیشه . قیمت هم ثابت .
پس وقتی سرعت و قیمت یکسان باشه . مشتری صاف میره پیش کسی که ترافیک بیشتری بهش بده..درنتیجه شرکت ها مجبور هستند بیشترین ترافیک رو بدهند و شرکتی مثل شاتل دستش رو میشه

shayan10-10
01-12-2017, 08:05
سلام
لینک بالا تعرفه های وب هست
چند مورد رو دیدم که گفتم اینجا هم بگم
یکی اینکه نوشته ضریب اشتراک 1 به 8 داره
فشفشه هم میشه خرید
به عنوان مثال اگر تعرفه 12 ماهه سرعت 4 مگ نگاه کنید مشابه با دیده بان نت و دقیقا یکسان با شبدیز منتها با سرعت بیشتر ارائه میشه

sajad-tnt
01-12-2017, 10:14
'' ضریب اشتراک ۱ به ۸ در این سرویس‌ها اعمال می‌گردد.''

قابل توجه اون دو سه نفری که فکر میکردن توی روسیه زندگی میکنن و در توهم سرویس 1به1 و اختصاصی بودن.
من دیگه حرفی ندارم فقط قبل اینکه چیزی بگید فکر کنید ببنید دارید توی چه کشوری زندگی می‌کنید تا اینجوری اطلاعات اشتباه خودتون به دوستان دیگه منتقل نشه...
درپناه حق.

Dr Nima
01-12-2017, 11:03
یه نکته دیگه در مورد شاتل هزینه رانژه هس که به مصوبه 237 استناد میکنن ولی مثلا های وب همون مصوبه رو میگه ولی قیمت کمتر

های وب :

هزینه دایری و تخلیه خطوط مشترکین توسط شرکت مخابرات ایران بر اساس مصوبه ۲۳۷ سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مبلغ ۵,۰۰۰ تومان خواهد بود که در هنگام برقراری سرویس، به قیمت سرویس و بسته‌ها اضافه خواهد شد

شاتل:

هزینه دایری و تخلیه خطوط مشترکین توسط شرکت مخابرات ایران (مطابق مصوبه شماره ۱ جلسه ۲۳۷ کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات)، ۱۲٫۰۰۰ تومان است که به قیمت‌های بالا افزوده خواهد شد.

XENON24
01-12-2017, 12:39
مطابق با مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات درخصوص نرخ های جدید اینترنت، شرکتهای ارائه دهنده خدمات اینترنت از امروز 10 آذرماه باید طبق تعرفه های جدید سرویس بدهند

k1ozil
01-12-2017, 12:47
مطابق با مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات درخصوص نرخ های جدید اینترنت، شرکتهای ارائه دهنده خدمات اینترنت از امروز 10 آذرماه باید طبق تعرفه های جدید سرویس بدهند

فعلن که خیلی شرکتا تعرفه هاشون ندادن

misam5526
01-12-2017, 14:45
بخشی از قرارداد جدید شرکت آسیاتک :

سرعت سرویس ها بر اساس سرعت مشخص شده ثابت و با گارانتی ۹۵% قابلیت استفاده مطابق مصوبه ۲۶۶ تنظیم مقررات می باشد. ( به شرط مناسب بودن کیفیت خط سیم مسی )

این بندیه که باید به قراردادهای جدید همه شرکتها اضافه بشه چرا که دستور وزارت و خواست سازمان تنظیم مقرراته! این حقیه که کاربرا برای شکایت قبل از طرح جدید وزیر از اون محروم بودند و امیدوارم حتما قبل از خرید سرویس وجود این بند رو از شرکت مطالبه کنید!

امیدوارم متوجه شده باشند معدود کاربرا که در طرح جدید دلبخواه شرکتها نیست ضریب شیرینگ و تضمین سرعت و دستوریه که باید اجرا بشه و اگه شرکتی اجرا نکرده شکایت میشه کرد!

mahmoodsoft
01-12-2017, 14:50
آخرین تعرفه اعلام شده مخابرات
کپی های وب

poorya_2
01-12-2017, 15:06
اینم از آسیاتک

vegas
01-12-2017, 15:07

سرعت سرویس ها بر اساس سرعت مشخص شده ثابت و با گارانتی ۹۵% قابلیت استفاده مطابق مصوبه ۲۶۶ تنظیم مقررات می باشد. ( به شرط مناسب بودن کیفیت خط سیم مسی )

این بندیه که باید به قراردادهای جدید همه شرکتها اضافه بشه چرا که دستور وزارت و خواست سازمان تنظیم مقرراته! این حقیه که کاربرا برای شکایت قبل از طرح جدید وزیر از اون محروم بودند و امیدوارم حتما قبل از خرید سرویس وجود این بند رو از شرکت مطالبه کنید!

امیدوارم متوجه شده باشند معدود کاربرا که در طرح جدید دلبخواه شرکتها نیست ضریب شیرینگ و تضمین سرعت و دستوریه که باید اجرا بشه و اگه شرکتی اجرا نکرده شکایت میشه کرد!
اگه این طور باشه عالیه چون مثلا های وب سرویس حجمیش را ضمانت سرعت حداقل ۲ مکابیت و نهایتا ۱۶ مگابت گذاشته بود .

Mana5
01-12-2017, 15:08
تا اینجای کار آسیاتک با طرح جدیدش برنده رقابت بوده و از همه بهتر
البته دیده بان نت بهتر بود منتها تازه کاره و گمنام و غبرقابل اعتماد
های وب هم بد نیست
فقط شاتل خودشو خراب کرد با اون طرح مضحکش

naasr
01-12-2017, 15:12
اینم از آسیاتک

این حجمی که زده به شرط اینه کلا فقط از ترافیک داخلی استفاده کنی اگه از ترافیک خارجی استفاده کنی حجمت نصف اینه

albertxx
01-12-2017, 15:21

عزیز نمیخوای بیخیال بشی ؟؟؟ یه بار قرار بود دیگه تو مباحث شرکت نکنی
ما هم خوشحال شدیم - دیگه چرا ادامه میدی ؟؟

بنده خدا داشتی خودشو میکشتی کیفیت کیفیت که آخرش هم شد این
هی نمیدونم با این طرح کیفیت میره بالا و سرعت تضمین میشه و زیرساخت که ساختار مناسبی نداره به یک استاندارد میرسه
چی شد ؟؟
آخرش بازم دارن کلاه برداری میکنن که !! :n01:

وجدانا یا دل خوشی داری یا خودتو زدی به اون راه ! با چه امید و آرزویی دل به این سیستم جدید داشتی نمیدونم
حالا بازم با اون سخنان ارزشمندت مارو از زیرساخت های کشور آگاه میکنی که حق دارن فلان میکنن و ..........

به قول دوستمون داشتی خودتو با روسیه مقایسه میکردی ؟؟؟؟ :n02:

ملت دلخوشی دارن !! :n06:

k1ozil
01-12-2017, 15:29

برادر من فک کردی تک کانکشن امریکا رو ۹۵ درصد تضمین میکنن؟
میگه با دانلود منیجر از سرور سا.فت ۹۸ دانلود کن اونم با ۳۲ کانکشن :n02:

shayan10-10
01-12-2017, 15:39
کپی های وب

اره
به جز طرح های 12 ماهه

mahmoodsoft
01-12-2017, 15:48
عزیز نمیخوای بیخیال بشی ؟؟؟ یه بار قرار بود دیگه تو مباحث شرکت نکنی
ما هم خوشحال شدیم - دیگه چرا ادامه میدی ؟؟

بنده خدا داشتی خودشو میکشتی کیفیت کیفیت که آخرش هم شد این
هی نمیدونم با این طرح کیفیت میره بالا و سرعت تضمین میشه و زیرساخت که ساختار مناسبی نداره به یک استاندارد میرسه
چی شد ؟؟
آخرش بازم دارن کلاه برداری میکنن که !! :n01:

وجدانا یا دل خوشی داری یا خودتو زدی به اون راه ! با چه امید و آرزویی دل به این سیستم جدید داشتی نمیدونم
حالا بازم با اون سخنان ارزشمندت مارو از زیرساخت های کشور آگاه میکنی که حق دارن فلان میکنن و ..........

به قول دوستمون داشتی خودتو با روسیه مقایسه میکردی ؟؟؟؟ :n02:

ملت دلخوشی دارن !! :n06:

طرح ها تقریبا بهتر از قبل شده به نظرم . حالا برا یه عده معدودی که اکثرا دانلودر هستن گرونتر شده معلومه معترض باشن !

+

اینجا فروم همگانی هست و هر کسی میتونه نظرشو بگه اینکه کسی بگه تو مباحث شرکت نکن کار درستی نیست

naasr
01-12-2017, 15:55
با این تعرفه ها بیخیال نت بشیم بهتره

misam5526
01-12-2017, 16:05
برادر من فک کردی تک کانکشن امریکا رو ۹۵ درصد تضمین میکنن؟
میگه با دانلود منیجر از سرور سا.فت ۹۸ دانلود کن اونم با ۳۲ کانکشن :n02:

برای شکایت از سرعت به سازمان تنظیم با دانلودمنیجر کاری ندارن. از لینک زیر باید وارد بشید :

در گذشته شرکتها تست سرعت رو انجام می دادید یا حتی با دانلود منیجر با خود شرکت تست میکردید بعدش تازه میگفتن همون سرعت رو تقسیم بر هشت بکن اگه کمتر شد حق اعتراض داری!!

الان دست کم این تقسیم بر هشت کردن سرعت اسمی برای حق اعتراض برداشته شده!

خب الا این نبود بهتر بود؟ خب اگه بده بریم صفحه وزیر بنویسیم تضمین سرعت رو نمیخواد بدن...:n13:

sara_2656
01-12-2017, 16:06
این حجمی که زده به شرط اینه کلا فقط از ترافیک داخلی استفاده کنی اگه از ترافیک خارجی استفاده کنی حجمت نصف اینه
دقیقا ولی بازم نصف هم باشه قیمت هاش مناسبه دوست عزیز قیمت رو خودت حساب کن ببین هر گیگ چند در می اد مثلا سرویس 16 مگ با 150 گیگ چقدر میشه

alireza12827
01-12-2017, 16:09
کپی های وب
لینک ؟ آدرس سایت؟

mahmoodsoft
01-12-2017, 16:10
لینک ؟ آدرس سایت؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] C%20%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF%20%D9%85%D8%AE%D8%A7% D8%A8%D8%B1%D8%A7%D8%AA%20%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7 %D9%86%20%D8%A8%D9%87%20%D8%B2%D9%88%D8%AF%DB%8C%2 0%D9%81%D8%B9%D8%A7%D9%84%20%D9%85%DB%8C%20%D8%B4% D9%88%D8%AF/

k1ozil
01-12-2017, 16:11
برای شکایت از سرعت به سازمان تنظیم با دانلودمنیجر کاری ندارن. از لینک زیر باید وارد بشید :

در گذشته شرکتها تست سرعت رو انجام می دادید یا حتی با دانلود منیجر با خود شرکت تست میکردید بعدش تازه میگفتن همون سرعت رو تقسیم بر هشت بکن اگه کمتر شد حق اعتراض داری!!

الان دست کم این تقسیم بر هشت کردن سرعت اسمی برای حق اعتراض برداشته شده!

خب الا این نبود بهتر بود؟ خب اگه بده بریم صفحه وزیر بنویسیم تضمین سرعت رو نمیخواد بدن...:n13:
این که حرکتشون مثبت بوده شکی نیست
ولی در عمل هیچ تفاوتی نمیکنه دقیقن همون کیفیت قبل برقراره

naasr
01-12-2017, 16:15
دقیقا ولی بازم نصف هم باشه قیمت هاش مناسبه دوست عزیز قیمت رو خودت حساب کن ببین هر گیگ چند در می اد مثلا سرویس 16 مگ با 150 گیگ چقدر میشه

وقتی قرار باشه ماهی 80 هزارتومن برای سرعت 16 مگ بدی گرونه چون الان با ماهی 15 هزارتومن سرویس 16 مگ دارم با دانلود شبانه شبی هم 3 یا 4 گیگ دانلود میتونم انجام بدم میشه یعنی با 15 هزارتومن سرویس 16 مگ با ماهی حدود 100 گیگ دانلود دارم حالا به نظرت کدومش مناسب هست ماهی 15 هزارتومن یا ماهی 80 هزارتومن

sara_2656
01-12-2017, 16:20
وقتی قرار باشه ماهی 80 هزارتومن برای سرعت 16 مگ بدی گرونه چون الان با ماهی 15 هزارتومن سرویس 16 مگ دارم با دانلود شبانه شبی هم 3 یا 4 گیگ دانلود میتونم انجام بدم میشه یعنی با 15 هزارتومن سرویس 16 مگ با ماهی حدود 100 گیگ دانلود دارم حالا به نظرت کدومش مناسب هست ماهی 10 هزارتومن یا ماهی 80 هزارتومن
چطوری می گی گرون تره الان80000 تومان رو تقسیم بر150 کنید هر کیک متوسط میشه533 تومان برای هر گیگ من متوجه نمی شم هر جوری هم در نظر بگیریم بازم خوبه بعدشم شما شبانه رو چیکاری داری به سرویس جدید ... نظر شما محترم ولی با این اوضاع از نظر حجم فروخته شده قیمت مناسبه

naasr
01-12-2017, 16:27
چطوری می گی گرون تره الان80000 تومان رو تقسیم بر150 کنید هر کیک متوسط میشه533 تومان برای هر گیگ من متوجه نمی شم هر جوری هم در نظر بگیریم بازم خوبه بعدشم شما شبانه رو چیکاری داری به سرویس جدید ... نظر شما محترم ولی با این اوضاع از نظر حجم فروخته شده قیمت مناسبه

با سرویس فعلیم هر گیگی 150 تومن برای من هزینه داشت (100 گیگ تقسیم بر 15 هزارتومن)

k1ozil
01-12-2017, 16:27

برای کسایی ک کل استفادشون روزانس مسلمه بهتر شده ولی کسایی ک دانلود داشتن هر چند کم ب ضررشون شده

sara_2656
01-12-2017, 16:37
با سرویس فعلیم هر گیگی 150 تومن برای من هزینه داشت (100 گیگ تقسیم بر 15 هزارتومن)

قطعا سرویسی که خریداری کردید برای کل روز مصرف نمی شه شما بعدشم همه فکرشون دانلود نیس مثلا من خودم روزی نهایت 1.2 گیگ مصرف دارم برام هم مهم نیس فلان فیلم جدید و فلان سریال و هر چیز دیگه هر کسی بر حسب نیازش چیزی رو خریداری می کنه اما هنوز زوده که بخوایم این بحث رو ادامه بدیم چون این طرح تازه داره شروع میشه و شاید تا یه سال دیگه هزار طرح مختلف بیاد که نیاز هر کاربر رو بر طرف کنه پس فعلا با سرویس ات بساز خدا بزرگه

fanoostalaei
01-12-2017, 17:15
من که فقط مخابرات میتونم بگیرم ! چون رو فیبرم
الان سرویس فعلی من 24 گیگ حجم و سرعت 8 مگابیت و حجم اضافه گیگی 1000 تومنه میشه ماهی 25 تومن

با این طرح جدید میتونم با همون قیمت، 2 مگابیت بگیرم و 20 گیگ حجم 25 تومن !

در واقع تو این حالت اینترنت قطع نمیشه ولی 4 گیگ از حجمم کم شده ! :n13::n41::n27::n35:

لااقل برا من یکی که هیچ تفاوتی نکرده

behnamcp
01-12-2017, 17:34
سلام و عرض ادب
دوستان چطور باید بفهمیم چه سایتی داخلیه و خارجیه؟مثلا سایت های دانلود آهنگ و فیلم
ممنون میشم راهنمایی کنید

sima_6600
01-12-2017, 17:36
اینایی که دانلود نمیکنن فازشون چیه که مثل طلبکارا میمونن و فکر میکنن اونای که دانلود میکنن حقشونو خوردن؟چرا تا اسم دانلود میاد یه عددای تخیلیه شبی 200-300 گیگ میاد تو مغزتون؟ اونیم که شبی 3-4 گیگ دانلود میکنه اسمش دانلوده.تلگرام یعنی دانلود.اینستا یعنی دانلود.همه چی یعنی دانلود دیگه اون زمانا گذشت فوقش یه سری به خبر انلاین میزدی و 4 تا سایت مثل کلوب و اینا سر میزدی.الان همه چی شده محتوای صوتی و تصویری.یعنی دانلود.
اگه بدبخت نبودیم تو این مملکت زندگی نمیکردیم که بخاطره یه اینترنت چلغوزی و 40-50 گیگ مسخره بخوایم بحث کنیم.
اسممونم مملکت اسلامیه.همه از ضرر کردن بقیه خوشحال میشن.طرف چون حالا به هر دلیلی فیلم و سریال نمیبینه میگه اخیش جیرگم خنک شد بقیه هم نمیتونن دانلود کنن.دیگی که برای من نجوشه میخوام سره سگ توش بجوشه
اه اه ادم حالش به هم میخوره
نه دوست عزیز دانلود درست باشه کسی مشکل نداره ولی یک سری ادم مریض هستن که جنون دانلود دارن و فقط دانلود میکنن و پاک میکنن من زیاد دیدم از این ادم ها که از سایت دانلود ها دانلود میکنه بعد صبح پا میشه میگه نه خوب نبود بعد پاک میکنه یارو کلا اموزش ها سایت رو دانلود کرده ولی یکی رو هم نگاه نمیکنه پس ادم مریض این جوری هیچ حقی نداره

behnamcp
01-12-2017, 17:51
سلام و عرض ادب
دوستان چطور باید بفهمیم چه سایتی داخلیه و خارجیه؟مثلا سایت های دانلود آهنگ و فیلم
ممنون میشم راهنمایی کنید

بخشید دوستان کسی پاسخ این پرسش منو نمی دونه؟

sima_6600
01-12-2017, 17:55
قبلا یک لیست از سایت های پر بازدید منتشر شده بود برای طرح داخلی ولی وزیر گفته باید بعد از این تمام سایت های داخلی شامل این طرح بشه باید صبر کرد و دید. فعلا مشخص نیست ایا از همین زمان اجرا میشه یا خیر.
لیست اون سایت ها هم در هر isp متفاوت هست شما با مراجعه به سایت isp خودتون میتوانید لیست سایت های داخلی که شامل 50% کاهش مصرف میشه رو پیدا کنید.

k1ozil
01-12-2017, 17:56

فعلن ک ۵۰۰ تا سایت منتخب مزخرفن ولی مثل اینکه قول دادن کل سایتا داخلی رو شاملش کنند
خیلی از سایتها لوکیشن سرور رو نشون میدن کافیه تو گوگل سرچ کنی ip location و ادرس سایت رو اونجا وارد کنید

naasr
01-12-2017, 17:59

ادرس لینکی که میخوای دانلود کنی تو سایت ایپی چک کن معلوم میشه داخلیه یا خارجی

black sabbath
01-12-2017, 18:00
اینجا توضیح دادن یه افزونه نصب می کنی و تموم

Life24
01-12-2017, 20:13
خوبی این هست که سرعت رو باید تضمین کنند و تقسیم بر 8 هم درکار نیست . قدیم دست شرکت ها خیلی باز بود و منت میزاشتن ما سرعت بیشتری بهتون داریم میدیم...

misam5526
01-12-2017, 20:23
من که فقط مخابرات میتونم بگیرم ! چون رو فیبرم
الان سرویس فعلی من 24 گیگ حجم و سرعت 8 مگابیت و حجم اضافه گیگی 1000 تومنه میشه ماهی 25 تومن

با این طرح جدید میتونم با همون قیمت، 2 مگابیت بگیرم و 20 گیگ حجم 25 تومن !

در واقع تو این حالت اینترنت قطع نمیشه ولی 4 گیگ از حجمم کم شده ! :n13::n41::n27::n35:

لااقل برا من یکی که هیچ تفاوتی نکرده

حاج حسین، هفته پیش خبر دادند که انحصار مخابرات برای اینترنت روی فیبر رو برداشتن و شرکتهای دیگه هم میتونن وارد بشن. امیدوارم زودتر این مورد هم حل و فصل بشه و قیمتا رقابتی بشه برای شما هم.

البته مخابرات ظاهرا هر استان میخواد قیمتای خودش رو بده (تا اینجا سه تا لیست قیمت مخابرات منتشر شده) اگه تبریز هم قیمت خودش رو بده احتمال اینکه بیشتر از این لیست اولیه باشه حجمها هست.

:n40::n40::V6::V6:

naasr
01-12-2017, 20:35
چرا صبانت تعرفه های جدیدش رو اعلام نکرده (البته صبانت به گدانت معروفه و بعیده تعرفه بدردبخوری ارائه بده)

m2music
01-12-2017, 20:35

albertxx
01-12-2017, 20:50

این اعدادی که گذاشته مثل اینکه در صورتی هست که فقط از نت داخلی استفاده بشه
مثلا سرویس 16 مگ خارجی استفاده کنید میشه 150 گیگ !!!
در واقع هرچی تو این جدول نوشتن تقسیم 2 کنید

یعنی تو کلاه برداری و دزدی از هم سبقت میگیرن
بعد ملت انتظار دارن کیفیت بره بالا
تو همون ضریب اشتراک گذاری هم مطمعا باشید یه روشی پیدا میکنن دور میزنن قانون رو

کیفیت ؟ :n01:
زهی خیال باطل ...

k1ozil
01-12-2017, 23:07
پارس فن اوا صبانت هیچ کدوم تعرفه ها ندادن پارس ک تو سایتش داره بسته های ترافیک تبلبغ میکنه :/

Mana5
01-12-2017, 23:10
اینکه سرویس دهی روی فیبرنوری از انحصار مخابرات در اومده خوبه ولی یادمه چند وقت پیش مخابرات گفته بود ISP های دیگه اگر بخوان رو فیبر نوری سرویس بدن باید بخشی از درامد ماهیانشون رو به حساب مخابرات واریز کنن
حالا نمیدونم مخابرات حاضر شده بدون دریافت پورسانت فیبرنوری رو از انحصار در بیاره یا میخواد باج بگیره از شرکت ها

Life24
01-12-2017, 23:33
مشاهده کردید؟ درصورت اعتراض و ساکت ننشستن، مجبور به عقب نشینی هستند؟ در همه حوزه ها...

شاتل دقیقا فهمید که چه اشتباهی کرده و حذف کرد تعرفه خودش رو..

فقط اعتماد ش رو بین کاربرانش با این کار از دست داد..نشون داد میتونسته بهتر سرویس بده و نداده برای سود بیشترش...

Life24
01-12-2017, 23:51
در روانپزشکی و آسیب شناسی روانی به این افراد می گن که مبتلا به اختلال احتکار (Hoarding Disorder ) هستند

سلام من خودم چند سالی هست دچار چنین مشکلی اما به صورت خفیف هستم.
من حدودا ماهی 30 تا 35 گیگ مصرف دارم و خودم مبینیم عملا ماهی 5 گیگ دانلود اضافه دارم.

یا مثلا یک کتاب زبان انگلیسی میخواهم بخونم، ده تا نوع مختلف ش دانلود میکنم بعد در نهایت همانی که قرار بود از اول بخونم و میخونم و تازه باعث سردرگمی خودم هم میشه..
متاسفانه حرص میزنیم . من سعی میکنم کنترلش کنم تا حد امکان.. و به نظرم موفق بودم. نسبت به دو سال قبل

mahmoodsoft
02-12-2017, 00:16
اره 100درصد ،البته فقط توی خواب و خیالی که شما هستی و اون کاربر که روسیه زندگی میکنن اینطوریه و خودشون رو به کوچه علی چپ زدن...
چرا نمیخواید بفهمید، تمام سایت ها از شاتل تا های وب توی سایت ذکر کردن 1به8 اشتراک هست... چیه این جمله انقدر براتون سنگینه که نمیخواید درکش کنید؟...
اگه توی ایران قانون مشخصی وجود داشت که isp ها توی روز روشن قانونی که خودشون دوست دارن رو به کاربر تحمیل نمیکردن!!...
های وب فقط سرعتی که خریداری کردید رو بهتون میده.
شاتل سرعت رو روی حداکثر کشش خط میبنده اما ترافیکی که اختصاص داده یک سوم بین المللی هست و کمتر از حجمی هست که خود جهرومی تصویب کرده!!! .
آسیاتک طرحی که جلوی چشم کاربر قرار داده، برای گمراهی فقط حجم داخلیش رو نوشته!.
مهلت قانونی ده آذر تموم شد ولی هنوز صبانت و پارس آنلاین طرحی ارائه ندادن!...
دقیقا شما دو سه تا کاربر از کدوم انصاف و قانون دم میزنید؟...

من با پشتیانی های وب صحبت کردم و گفتند تا جایی که خط بکشه سرعت بهتون میدیم! شما از کی پرسیدید این موضوع رو ؟
آسیاتک هم پایین جدول تعرفه توضیحات رو داده و من مشکلی ندیدم!
پارس آنلاین هم این لینک تعرفه ش [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
شاتل هم که تعرفه ها رو برا اصلاح مجدد حذف کرد
الان مشکل چیه دقیقا ؟

f_s10224
02-12-2017, 00:26
شاتل کلا بند تعرفه داخلی و خارجی رو حذف کرده .فکر کنم فهمید اشتباه کرده ...مخابرات هم اصلا هیچ توضیحی برای طریقه مصرف قرار نداده .
این بند هم در شاتل اضافه شده

*بنابر سیاست‌های تشویقی شاتل، سرعت هر یک از سرویس‌‌ها تا بیش‌ترین میزان کشش خط و پشتیبانی بستر مخابراتی، تا ۱۶ مگابیت بر ثانیه باز خواهد بود و شاتل در صورت فراهم بودن بستر مناسب، (صرف‌نظر از سرعت پایه) به هر سرویس سرعتی فراتر از تعهدات قید شده در قرارداد اختصاص خواهد داد.

f_s10224
02-12-2017, 00:33
اصلاح می کنم تو سایت شاتل این بند هنوز هست .فقط سرعت هارو بیشتر کرده که توی ای دی اس ال به خاطر نویز خطوط خیلی فرقی نمی کنه .....

کاربر می‌تواند به اندازه یک سوم میزان مصرف منصفانه را برای ترافیک بین‌الملل استفاده کند

poorya_2
02-12-2017, 00:35
من ندیدم چنین جمله ای..
لطفا منبع بزارید

Milad._.R
02-12-2017, 00:36
در اینستاگرام وزیر خیلیا دارن میگن پارس انلاین دمش گرم ، یکی میگه های وب عالی شده! خیلی خوب شده و...

ظاهرا مردم راضی و خوشحال هستن! فقط شاتلیا کمی اعتراض کردن که با چند گیگ بیشتر کردن مصرف منصفانه اونا هم راضی میشن یا نهایتش میرن یه isp دیگه

با این وضعیت بعید میدونم دیگه زیاد تغییری کنه، نهایت شاتل شبیه های وب و اسیا تک و.. بشه

متاسفانه خیلی از مردم اطلاع ندارن تفکیک چیه و... فقط دارن میگن دمشون گرم عالی شده!

اصلا نمیگن غیر حجمی چرا سقف به این کوتاهی داره!

هرچی میکشیم از دست مردم خودمون میکشیم...

Life24
02-12-2017, 00:40
در اینستاگرام وزیر خیلیا دارن میگن پارس انلاین دمش گرم ، یکی میگه های وب عالی شده! خیلی خوب شده و...

ظاهرا مردم راضی و خوشحال هستن! فقط شاتلیا کمی اعتراض کردن که با چند گیگ بیشتر کردن مصرف منصفانه اونا هم راضی میشن یا نهایتش میرن یه isp دیگه

با این وضعیت بعید میدونم دیگه زیاد تغییری کنه، نهایت شاتل شبیه های وب و اسیا تک و.. بشه

متاسفانه خیلی از مردم اطلاع ندارن تفکیک چیه و... فقط دارن میگن دمشون گرم عالی شده!

دوست عزیز پله پله باید رفت بالا
قطعا شما و خیلی های دیگه یادمون هست که یک زمانی ماهی 3 گیگ ترافیک داشتیم و روزها اینترنت قطع میشد
منتها در سال های اخیر انصافا بهتر شده.
الان هم ضریب اشتراک برداشته شده و سرعت تضمین شده باید بدهند و قیمت و سرعت ثابت هست و سر ترافیک باید شرکت ها با هم رقابت کنند...
کم کم در بحث ترافیک هم وضعیت بهتر خواهد شد...چون این بار جز کاربران، شرکت ها روی وزارت خونه فشار میارند تا ترافیک ارزان تر و بیشتری داشته باشند و ارائه دهند..

mahmoodsoft
02-12-2017, 00:44

الان تفکیک دیگه معنا نداره! حجمی که ارائه میشه تمام خارجی هست ، داخلی نیم بها حساب میشه

f_s10224
02-12-2017, 00:46
دوست عزیز پله پله باید رفت بالا
قطعا شما و خیلی های دیگه یادمون هست که یک زمانی ماهی 3 گیگ ترافیک داشتیم و روزها اینترنت قطع میشد
منتها در سال های اخیر انصافا بهتر شده.
الان هم ضریب اشتراک برداشته شده و سرعت تضمین شده باید بدهند و قیمت و سرعت ثابت هست و سر ترافیک باید شرکت ها با هم رقابت کنند...
کم کم در بحث ترافیک هم وضعیت بهتر خواهد شد...چون این بار جز کاربران، شرکت ها روی وزارت خونه فشار میارند تا ترافیک ارزان تر و بیشتری داشته باشند و ارائه دهند..
ضریب اشتراک را در اینترنت شیر برداشتن که امکان پذیر نیست . فقط سرویس اختصاصی ضریب اشتراکش 1:1 .
نکته ای که این طرح ها دارن اینه ضریب 8:1 رو دقیق باید اجرا کنن یا حتی بالاتر . و دیگه 40 نفر رو شیر نمی کنن .

albertxx
02-12-2017, 01:09
ملت مارو نگاه کن !!!:n29:
برید پیج وزیر
چه تعریف و تمجیدی میکنن
آقا این خوبه اون خوبه فقط فلانی بده !!

گیر ملت شده 5 گیگ حجم نت !! ( قشنگ فقط نوک بینی خودشون رو میبینن نه جلوتر رو )
آخه این کیفیت افتضاح با این پینگ و اختلالات شبکه چیه که همینم اومدن گرون کردن و مرز بندی کردن ؟؟؟
توجه کردید کیفیت نت هیچ تغییری نکرده و حتی بعضیا میگن پینگ به محض شروع این طرح بدتر هم شده ؟؟

گیرتون 5 گیگ و 10 گیگ هست ؟؟؟ که یک شرکت 40 تومان میده یکی 45 تومان !
قشنگ واسه اهداف خودشون ملت رو جلو کشیدن بعد انداختن به تعریف و تمجید
آخه این نت مذخرف چیه که بخوایم واسه 5 و 10 گیگش این همه بحث کنیم
آخه 40 گیگ چیه که ملت این شکلی حمایت میکنن ؟ تازه واسه همونم دارن کلی پول میگیرن !!!
یه نیم ساعت یوتیوب بگردید ببینید چیزی میمونه واستون ؟؟
یه چند قرنی عقبیم بعد سر همین اینترنت ذغالی دعواست و به قول خودشون رقابت !!!!!!

اختلالات وحشتناک شبکه
پینگ بالای شبکه خارجی
محدودیت پهنای باند در اراه vdsl و حتی FTTH
نویز همین سیم های مسی
انحصار مخابرات
و ..........

بعد ملت درگیر 4 گیگ نت هستن که زیر پیج وزیر چه تعریف و تمجیدی میکنن
هرچی میکشیم از خودمون هست
اونا هم قشنگ میدونن چطور باید ملت رو راضی نگه داشت
یه ذره بالاتر به قضیه نگاه کنید میبینید از چاله افتادیم تو چاه !! باز صد درحمت به نت نامحدود که محدود میکردن

Life24
02-12-2017, 01:23
بند دوم از صفحه وزیر

babak13592006
02-12-2017, 01:37
ببینید اینا می تونه خوب باشه برای مصرف معمولی در ماه اما درصورتی که طرح های تشویقی مانند شاتلند یا شبانه هم اضافه بشه که حداقل طرف می خواد چهار گیگ اضافه بگیره بتونه نصف شب که شبکه سبکه این کاررو بکنه
اما اگه نقشه ایی باشه برای حذف کامل این طرح ها ی تشویقی و بعد هم برن سراغ طرح های تشویقی همراه بدون شک فقط کیسه دوختن برای چاپیدن وعملا دیگه رقابتم بی معنا می شه همشون می شن یک طرح کاملا یکسان که برای اینکه بتونی چند گیگ اضافه بگیری باید حتما جیب اقایون رو پر کنی که این موضوع در ماه های اینده مشخص خواهد شد هدف اصلی ازاین طرح چی بوده خیر رساندن یا چاپیدن

babak13592006
02-12-2017, 02:02
الان با این طرح هایی که شرکت ها اعلام کردن که همشون شبیه به همه دقیقا چه رقابتی ایجاد شده این که بدتر شد همون یک ذره تفاوت هم از بین رفت اگه طرح های تشویقی نزارن عملا همشون رو یکی کنن بهتره

Mohsen_mzh
02-12-2017, 02:52
یه تیکه از توضیحات های-وب خیلی بامزه ست: "در صورت اتمام حجم سرویس های «غیر حجمی» ..." !
در کل هم تفاوت خاصی ایجاد نشده، هر کسی با همون هزینه قبلی که پرداخت میکرده میتونه سرویس مشابه بگیره؛ فقط شاید نیاز باشه کوچ کنه سمت آی اس پی دیگه ای. انقدر موضوع جنجالی نیست کلا که نیاز به این بحث ها باشه.
تفاوت خاص وقتی ایجاد میشه که پهنای باند سراسری رو زیاد و کم کنن و نه اینکه قیمت های داخلی رو انگولک کنن.
کلا مقاومت در برابر تغییر یه واکنش طبیعیه بین آدم ها و حتی بقیه جاندارا ولی یکم فکر کنیم میبینیم وضعیت جدید بدتر از قبلی نیست.

farzad_angel
02-12-2017, 03:19
من یک سئوال دارم از دوستان که میدونند لطفا توضیح بدن اینترنت نامحدود در کدام یک از این بندها هستش یا شاید من سواد درست حسابی ندارم یکی به من بگه ممنون میشم البته من از مخابرات 100 گیگ بدون احتساب مالیان 80 میگیرم الان

mohandes23
02-12-2017, 13:25
داداش از قصد اینکارو میکنه... هدفشم دیگه کاملا مشخص هست.
میخواد همه رو عصبی کنه با حرفهاش تا تاپیک ها به حاشیه‌ برن و در نهایت بسته بشن...
بخدا من آدم عصبی نیستم، ولی این چندروزه پست هاش رو که میخونم میخوام آتیش بگیرم انقدر جفنگ میگه!!!
قدیم این فروم کاربران ترول رو سریع بن میکرد ولی نمیدونم چرا جدیدا به همچین افرادی اجازه فعالیت میده!
حالا خوبه با سند و مدرک هم حرف میزنیم و مثل خودش توی رویا نیستیم!!!...

من با پشتبانی های وب هم حرف زدم می گفت بعد از این طرح جدید هم احتمالا این ضریب 8 رو اعمال می کنن! بعد من الان خطم رو 16 مگ بسته شده و تا 1.4 مگابایت رو میکشه .یکم مثل اینکه نویز داره ولی سرعتم میره روی 300 الان.های وب گفت از طرف مخایرات مرکزتون این اعمال شده! طبق طرح جدید ضریب 8 نباید اعمال بشه؟! درسته این قضیه؟

sajad-tnt
02-12-2017, 14:13
من با پشتبانی های وب هم حرف زدم می گفت بعد از این طرح جدید هم احتمالا این ضریب 8 رو اعمال می کنن! بعد من الان خطم رو 16 مگ بسته شده و تا 1.4 مگابایت رو میکشه .یکم مثل اینکه نویز داره ولی سرعتم میره روی 300 الان.های وب گفت از طرف مخایرات مرکزتون این اعمال شده! طبق طرح جدید ضریب 8 نباید اعمال بشه؟! درسته این قضیه؟شک نکن امکان نداره هیچ شرکتی ضریب اشتراک 1به8 رو کمتر کنه...
اصلا زیرساخت کشور در این حد نیست!...
همین جمله خودتون گواه این موضوع هست...

albertxx
02-12-2017, 14:53
من با پشتبانی های وب هم حرف زدم می گفت بعد از این طرح جدید هم احتمالا این ضریب 8 رو اعمال می کنن! بعد من الان خطم رو 16 مگ بسته شده و تا 1.4 مگابایت رو میکشه .یکم مثل اینکه نویز داره ولی سرعتم میره روی 300 الان.های وب گفت از طرف مخایرات مرکزتون این اعمال شده! طبق طرح جدید ضریب 8 نباید اعمال بشه؟! درسته این قضیه؟

کاری به ضریب اشتراک گذاری ندارم
ولی مگه میشه مخابرات خودش محدودیت اعمال کنه ؟؟
شما از های وب سرویس داری
مخابرات چیکارست ؟؟؟

otfbax
02-12-2017, 16:35
از اینستاگرام وزیر ارتباطات :

بنا بر اعلام رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی؛ صبح امروز جلسه‌ای با شرکتهای ارائه کننده خدمات دسترسی ثابت برگزار شد. در این جلسه:
۱) انطباق تعرفه اعلامی شرکتها با مصوبه ۲۶۶ کمیسیون تنظیم مقررات بررسی شد.
۲) اینکه در مصرف منصفانه برای مشترکین سقفهای مجزایی برای داخل و بین الملل لحاظ شود؛ مورد تایید نیست. صرفا در محاسبه شمارش مصرف نسبت یک به دو بایستی لحاظ شود. بدین معنا که اگر مصرف منصفانه‌ی اعلام شده برای یک شرکت سیصد و بیست گیگابایت است مشترک می‌تواند یکصد و شصت گیگابایت اینترنت خالص و یا سیصد و بیست گیگابایت ترافیک داخلی خالص مصرف کند. در صورت مصرف ترکیبی هم نسبت یک به دو لحاظ خواهد شد.
۳) به منظور رقابت بیشتر بین شرکتها؛ مخابرات ایران موظف شده است درخواست جابجایی مشترکین را ظرف یک روز انجام دهد تا مشترکین بتوانند سرویس دهنده خود را با کمترین دردسر جابجا کنند.
۴) تعرفه همه شرکتها بر این اساس تا پایان امروز نهایی و برای فردا اجرایی خواهد بود. تاخیر حادث شده در اجرای مصوبه به دلیل احقاق حقوق مصرف کنندگان بوده است.
۵) بنا شد که میزان سرعت مشترکین پس از رسیدن به سقف مصرف منصفانه برای همه سرویس‌ها یکسان نباشد و سقف سرعتهای جدید در هفته جاری مجددا به کمیسیون تنظیم مقررات برای تصویب پیشنهاد گردد.
از مرور تعرفه های اعلامی با شرایط نهایی شده فوق الذکر، می‌توان تفاوت‌ها و بهبود قابل توجه نظام تعرفه‌ای دسترسی ثابت به نفع مشترک نهایی را ملاحظه کرد.
به مرور زمان و طبیعتا بزرگ تر شدن حجم بازار، ضمن رقابت جدی تر در بازار، هزینه های تمام شده کاهش خواهند یافت و شرایط تعرفه‌ای ارائه شده مطلوب تر و نزدیک‌تر به آنچه در کشورهای توسعه یافته جاری است، خواهد شد. انجام تغییرات بزرگ همواره نیازمند همراهی مردمی است، از این رو از همراهی شما و انعکاس نظرات ارزشمندتان تشکر می‌کنم

naasr
02-12-2017, 17:01
از تعرفه جدید صبانت هنوز خبری نیست

otfbax
02-12-2017, 17:03
از تعرفه جدید صبانت هنوز خبری نیست

بله متاسفانه منم بلاتکلیفم تو اینستاگرامش هم هی می گه به زودی اعلام می شود از پریروز!!!

m2music
02-12-2017, 17:12
رقابت ISP ها بر سر تعرفه‌های جدید اینترنت نامحدود

Life24
02-12-2017, 17:32
همان طور که در پست های صفخات قبل گفتم به مرور این طرح از قبل هم بهتر خواهد شد. به زودی رقابت بر سر حجم و سرعت بین شرکت ها بیشتر خواهد شد.
الان برای خیلی ها از نظر حجم و سرعت و قیمت بهتر شده.

naasr
02-12-2017, 17:58
الان دیگه هر شرکتی تعرفه بهتری بده همه هجوم میارن به سمت اون شرکت .برای شرکتی که بخواد مشتری زیادی جذب کنه الان بهترین فرصت هست مثل همین شرکت دیده بان که تا حالا حتی اسمش هم نشنیده بودیم اما الان از همه جا ایران میخوان ازش سرویس بگیرن

misam5526
02-12-2017, 18:30
بسمه تعالی

مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات

مصوبه جلسه شماره 266 مورخ 1396/08/21

کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در جلسه شماره 266 مورخ 1396/08/21، پیشنهاد سازمان تنظیم مقررات و ارتباطاترادیویی را درخصوص لزوم ملحوظ نمودن سطوح مختلف رقابت در بازارهاي مرتبط؛ کاهش مداخلات غیرضروري از سوي مقرراتگذار حوزه بر بازارهاي رقابتی و تدوین مقررات حداقلی مورد نیاز متناسب با وضعیت هریک از بازیگران براساس میزان تاثیر گذاريآنان در بازارهاي مختلف و همچنین حمایت و تقویت محتواي داخلی، استماع و مورد بررسی قرار داد و مقررات به شرح زیر را بهعنوانمقررات حاکم بر تدوین و اجرایی شدن تعرفه در بخش ICT به شرح زیر تصویب کرد.

الف- نظام حاکم بر تعرفهگذاري خدمات در بازارهاي رقابتی شده خرده فروشی
ب- تعرفه خدمت دسترسی پرسرعت ثابت از طریق فناوريهاي باسیم:

1- تمامی ارایهکنندگان خدمت دسترسی پرسرعت ثابت از طریق فناوريهاي با سیم (فیبر و سیم مسی) براساس مفاد اصولحاکم به شرح فوق و جدول زیر میتوانند نسبت به ارایه خدمت اقدام کنند.

2- نرخ بیتهاي (سرعت) اعلام شده در این جدول باید براي نود و پنج درصد(95%) زمان تضمین شود و در پنج درصد(5%)زمان حداکثر میتواند به میزان پنجاه درصد(50%) کاهش یابد.

3- ارایه کنندگان خدمت میتوانند براساس شرایط رقابتی، نسبت به تعیین آستانه استفاده منصفانه ماهانه براي هریک ازردیفهاي جدول فوق اقدام کند

4- ارایه کننده خدمت ملزم است تا درهمه سطوح جدول و تمامی طرحهاي تنظیمی خود نسبت به تفکیک و ارایه حجمترافیک بینالملل از داخل به نحوي اقدام کند که آستانه استفاده منصفانه ترافیک داخل حداقل دو(2) برابر آستانه استفادهمنصفانه ترافیک بینالملل باشد.

5- پس از عبور از آستانه استفاده منصفانه ماهانه، دارنده پروانه می تواند نسبت به اعمال سیاست استفاده منصفانه اقدام کند ونسبت به کاهش سرعت کاربر تا حداقل سرعت 128 Kbps اقدام نماید و یا آنکه براساس اطلاعرسانیهاي قبلی انجامشده به کاربر و اخذ تاییدیه هاي مربوطه از وي، نسبت به فروش حجم اضافه ترافیک بین الملل و داخلی اقدام کند.

تبصره: در صورت فروش حجم اضافه، سقف تعرفه هر گیگابایت ترافیک بینالملل، بیست هزار (20000) ریال تعیین میشود کهبراساس مصوبه جلسه شماره 251 کمیسیون، ارایهکننده خدمت موظف است تا نسبت به اعمال سقف تعرفه ترافیک داخلی، بهمیزان پنجاه درصد(50%) سقف تعرفه ترافیک بینالملل اقدام کند

6- حداقل سرعت آپلود به میزان یک هشتم (1/8) حداقل نرخ بیت دانلود در هر ردیف تعیین میشود.7- با تصویب این مصوبه، جدول 1 و تبصره هاي 3 ،1 بند 1و بندهاي 4 ،3 ،2 و 15 مصوبه شماره 1 جلسه شماره 237 مورخ1395/03/22 براي ارایه خدمات دسترسی ثابت ADSL لغو میشوند.

پ- تعرفه مکالمات ثابت به ثابت بین شبکهاي (Offnet) :
ت- تعرفه خدمت پهناي باند اینترنت براي سرعت 100Mbps و بالاتر
ث- تعرفه خدمت انتقال نقطه به نقطه اختصاصی (Dedicated) براي سرعت 100Mbps و بالاتر
ج- تعرفه خدمت ابر انتقال براي سرعت 100Mbps و بالاتر
چ- تعرفه خدمت خاتمه مکالمات (اتصال متقابل) به شبکه هاي ثابت و همراه
ح- سایر مقررات

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

مشاهده فایل سند 6 صفحه ای مصوبه یاد شده :

* این مصوبه سازمان تنظیم مقررات رادیویی به عنوان بالاترین مرجع تصمیم گیری و نظارت در باره شرکتهای اینترنتی هست! (نه یه مصاحبه یا پست اینستگرامی)

** هر عمل یا بند و مفهومی از قراردادهای اینترنتی در یک شرکت که نقص داشته یا ناقض این مصوبه باشه قابل شکایت و حق خواهی مشترک خواهد بود!

Life24
02-12-2017, 18:52
این مصوبه خیلی بهتر شد برای کاربر ها
قدیم تا حرف می زدی میگفت شما الا نحداکثر با سرعت 25 کیلوبایت بر ثانیه باید دانلود کنی و 150 کیلوبایت دانلود میکنی و منت هم میزاشت.
بعد هم دستشون باز بود...با قیمت و حجم و سرعت هر جور دوست داشتند بازی میکردند...یک سیاست بدی بود...عملا هر شرکت 100 تا تعرفه و سرویس برای خودش درست کرده بود.
الان دستشون بسته شده...قیمت یکسان هست و سرعت باید تضمین بشه و ترافیک شناور هست و سرعت هم میتونند بالاتر بدن
تنها راهی که میشد از پس شرکت های اینترنتی بر امد همین بود..وگرنه من یادمه واعظی وزیر قبلی چند بار قیمت ترافیک رو کم کرد برای شرکت ها اما دیدیم هزار تومن هم کسی بهمون تخفیف نداد یا ترافیک بیشتر بده
همش رو شرکت ها میخوردند

Life24
02-12-2017, 18:59
اگر میبینید این چنین به شرکت های اینترنتی فشار آوردند، به خاطر اینکه وزیر از سمت رئیس دفتر ریاست جمهوری یعنی وزیر سابق(واعظی) حمایت میشه وگرنه هیچ کسی نمی توانست این طور دست شرکت های اینترنتی رو ببنده و محدود کنه
هر سری تخفیف در ترافیک به شرکت ها میدادند، خود شرکت ها می خوردند و تا حرف میزدی ، میگفت سرعت رو تقسیم بر 8 بکن، پس باید 16 کیلوبایت بر ثانیه دانلود کنی و می زدند تو سر کاربر

R O O T
02-12-2017, 19:31
اینم تعرفه های isp که ازش نت دارم (uznet . زیر شاخه ای از پیشگامان هست ). دمش گرم این باز بهتره از بقیه انگار (16 مگ)[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

2_ahmadzadeh
02-12-2017, 20:02
اینم تعرفه های isp که ازش نت دارم (uznet . زیر شاخه ای از پیشگامان هست ). دمش گرم این باز بهتره از بقیه انگار (16 مگ)[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بقیشو چک نکردم ولی 8 مگش 20 گیگ بین الملل از دیدبان کمتره

ShadowDragon
02-12-2017, 20:13
512 هم از دیدبان کمتره

amir000098
02-12-2017, 20:13

دوستان این vdsl تجهیرات خاصی نصب میکنن؟ چون خط من نویز بالایی داره بهترین حالتش 9 مگ میگیره

albertxx
02-12-2017, 20:21
512 هم از دیدبان کمتره

بقیشو چک نکردم ولی 8 مگش 20 گیگ بین الملل از دیدبان کمتره

آخه مشکل اینجاست دیده بان isp سراسری نیست و فقط تو کرمان به همراه چند استان محدود دیگه سرویس میده !

تجربه ثابت کرده هرچی اینا گسترده تر میشن حریص تر میشن و گرون فروش تر

ShadowDragon
02-12-2017, 20:24
برسی شماره کرمانشاه رو زدم قبول کرد... عجیبه
تهران هم خط تلفنم قطع تست نکردم اما احتمالا پوشش داره

mosa1365
02-12-2017, 20:31
دوستان سرعت پایه سرویس 16 مگابیت چنده؟ کسی میدونه؟

meysam2578
02-12-2017, 20:31
دوستان به نظر شما کار عاقلانه تر این نیست که کلا قید اینترنت ثابتو بزنم و برم یه مودم همراه فورجی بخرم و یه سیمکارت ایرانسلم بندازم روش . یه بسته یکساله بخرم با حجم 120 گیگ به 200 هزار تومن ؟؟؟

crazyrobot
02-12-2017, 20:35

این به نظر جالب میاد به خصوص اینکه بعد از مصرف سرعت های بالاتر هنوز میشه یه کاری باهاش کرد.

یه سوال، کسی یوتیوبش باز میشه؟ واسه من الان بازه! اگه همینطور بمونه عالی میشه:n02:
دیگه با بدبختی نمیرم دو تا آموزشی ببینم.

2_ahmadzadeh
02-12-2017, 20:41
این به نظر جالب میاد به خصوص اینکه بعد از مصرف سرعت های بالاتر هنوز میشه یه کاری باهاش کرد.

یه سوال، کسی یوتیوبش باز میشه؟ واسه من الان بازه! اگه همینطور بمونه عالی میشه:n02:
دیگه با بدبختی نمیرم دو تا آموزشی ببینم.
قضیه یوتیوب خیلی وقته اینطوریه.رو بعضی ای اس پی ها با [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] باز میشه رو بعضی ها نمیشه.
درباره این شرکت و کلا تعرفه ها باید بگم شاتل میخواد با سرویسای جدیدش بسته شبانه هم ارائه کنه.اگه اینکارو بکنه که به نظر میکنه،میزنه رو دست همه شرکتا و البته شنیدم مخابرات هم همینکارو بکنه

mahmoodsoft
02-12-2017, 20:42

یه نکته مثبتی که داره این تعرفه اینکه هر سرویس بعد از تموم شدن ترافیک منصفانه ، سرعت به خصوص خودشو داره و همشون رو 128 محدود نمیشن

mosa1365
02-12-2017, 20:43
یه نکته مثبتی که داره این تعرفه اینکه هر سرویس بعد از تموم شدن ترافیک منصفانه ، سرعت به خصوص خودشو داره و همشون رو 128 محدود نمیشن

یعنی ممکنه بقیه شرکت ها هم مثل شرکت پیشگامان عمل کنن و سرعت پایه همه سرویس هارو، رو 128 نبندن؟

mahmoodsoft
02-12-2017, 20:51
یعنی ممکنه بقیه شرکت ها هم مثل شرکت پیشگامان عمل کنن و سرعت پایه همه سرویس هارو، رو 128 نبندن؟
فعلا که چیزی اعلام نکردن ولی یه مدت بگذره شرکت ها برا رقابت و جذب کاربر احتمالش هست مثل پیشگامان عمل کنن

mosa1365
02-12-2017, 20:55
فعلا که چیزی اعلام نکردن ولی یه مدت بگذره شرکت ها برا رقابت و جذب کاربر احتمالش هست مثل پیشگامان عمل کنن
امیدوارم همینطور بشه که شما میگید چون واقعا درستش هم همینه که سرعت های پایه سرویس های رده پایین، پایین تر باشه و مال سرویس های رده بالا هم بالاتر باشه.

fanoostalaei
02-12-2017, 21:04
برای اهالی اذربایجان :

تعرفه شرکت همارا سیستم :

و تعرفه شرکت مکس نت :

vahidreza2007
02-12-2017, 21:23
برای اهالی اذربایجان :

تعرفه شرکت همارا سیستم :

و تعرفه شرکت مکس نت :

تعرفه مكس نت انصافا خوبه ! اگر كيفيتش مثل گذشته (4-5 سال پيش داشتم ازشون ) باشه ميارزه ! منتظرم ببينم 2020 چيكار ميكنه و چه تعرفه اي ميده ! اگر مثل مكس نت بده ميمونم نده ميرم مكس نت

shayan10-10
02-12-2017, 21:31
تعرفه های اینترنت پیشگامان هم اومده
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ].tab-content
نکته مهم :برای بدست اوردن حجم بین الملل باید تقسیم بر 3 کنید

italodance
02-12-2017, 21:37
تعرفه های اینترنت پیشگامان هم اومده
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ].tab-content
نکته مهم :برای بدست اوردن حجم بین الملل باید تقسیم بر 3 کنید

خوب بود خوشم امد ۵۰ تومان اش می ارزه

sad1000
02-12-2017, 21:58
دوستان به نظر شما کار عاقلانه تر این نیست که کلا قید اینترنت ثابتو بزنم و برم یه مودم همراه فورجی بخرم و یه سیمکارت ایرانسلم بندازم روش . یه بسته یکساله بخرم با حجم 120 گیگ به 200 هزار تومن ؟؟؟

اگر مغز خر خوردی اینکارو حتما انجام بده

misam5526
02-12-2017, 22:14
برای اهالی اذربایجان :

تعرفه شرکت همارا سیستم :

و تعرفه شرکت مکس نت :

ماکس نت رو مگه اسیاتک نخریده بود؟ چرا تعرفش مجزاس پس؟

fanoostalaei
02-12-2017, 22:30
نه فکر نکنم
=======
تو آذربایجان هنوز بلوط و رسانت تعرفه ندادن

misam5526
02-12-2017, 22:38
نه فکر نکنم
=======
تو آذربایجان هنوز بلوط و رسانت تعرفه ندادن

آخه زمانی که تبریز بودم یه دوره از ماکس نت داشتم یادمه گفتن سهامش بخشیش رو اسیاتک خریده. نبولوم والا :n13:

فرق ماکس نت و اسیاتک:

ماکس نت الان به تعرفه های اسیاتک یه هدیه ترافیک داخلی اضافه کرده و سرویس 3 مگم داره که اسیا نداشت ظاهرا. سرویساش به این صورت میشه

سرعت سرویس = حجم اسیاتک + حجم داخلی ماکس نت
1 مگ = 15 (خارجی) +25 (داخلی)
2 مگ = 25 + 40
3 مگ = 40+48
4 مگ = 50+60
8 مگ = 75 + 90
16 مگ = 150+ 180

الان ماکس نت از شاتل هم بهتر شده!!

mohandes23
02-12-2017, 22:46
من که از های وب جمع می کنم می رم این.پینگش چه طور هست ؟ پشیبانی؟

R O O T
03-12-2017, 00:28
من که از های وب جمع می کنم می رم این.پینگش چه طور هست ؟ پشیبانی؟

توجه کنید که این isp تا اونجایی که اطلاع دارم کوچیک هست فعلا و فقط 2 استان سمنان و گلستان سرویس میده ( میتونید تماس بگیرید شاید بقیه کشور هم سرویس بدن )
من که فغلا راضیم ارش 6ماهه سرویس دارم فقط این اواخر تایم اوت شدیدی داشت که تهدید به جمع اوری سرویس کردم دیدم همون روز اوکی شد . پینگش هم معمولا بین 110 تا 140 هست .
گرچه خودم با این طرح های جدید شاتل و حذف نشدن شاتللند وسوسه شدم دوباره برگردم سمت شاتل . اون موقعی که داشتمش خوب بود فقط قیمت حجم روزانم زیاد میفتاد که الان با این طرحها بهتر شده برام تقریبا .

babak13592006
03-12-2017, 01:06
دم فن اوا گرم طرح هاش از همه بهتره دومگش 37.5 حجم ترافیک خارجیشه بعلاوه شبانه یعنی خیلی خوبه خدایی

mohandes23
03-12-2017, 01:49
ولی با نگاه کلی به تعرفه های شرکت های مختلف میشه گفت که نسبت به قبل بهبود چشمگیری پیدا کرده.همینی هم که میشه ظرف 24 ساعت اپراتور رو انلاین عوض کنی خیلی عالی هست.البته اگر سایتش هست دوستان اعلام کنن.رقابت هم واقعن بیشتر شده و شرکت های کمتر شناخته شده دارن خودی نشان می دن.درسته در سرعت های بالا کمی افزایش قیمت داشتیم ولی با افزایش حجمی که قرار دادن و قطع نشدن سرویس به صرفه هست.تضمین سرعت واگذاری هم خیلی مهم هست که امیدوارم رعایت بشه.در ضمن طرح های تشویقی شرکت ها و پایین امدن سرعت به نسبت سرعتی که خریدید هم اگر اجرایی بشه که خیلی خوبه.اینی هم که تعرفه داخل و خارج جدا نشد هم خوبه.در کل به نظرم خیلی جایی برای انتقاد نمی ذاره و باید با دید مثبت به این قضیه نگاه کنیم و انتقاد بی مورد صورت نگیره.

2_ahmadzadeh
03-12-2017, 01:52
اقا من بجای بقیه افراد ناراضی نمیتونم صحبت کنم ولی به طور مثال از سرویس فن اوا کاملا کاملا کاملا راضیم.تایم شبانش عالیه.برای سرویس 8 مگ هم 112.5 گیگ در ماه در نظر گرفته که به شخصه شاید بتونم نصفشو استفاده کنم.به جز دانلود چون اونارو میذارم برای شبانه:n02:.
نکته ای که اینجا فن اوا برای ما رسما روشن کرد اینه که شرکت ها میتونن شبانه ارائه بدن و منعی ندارن.پس اگه شرکتی شبانه نداد از بی صفتی خودشونه

Life24
03-12-2017, 03:32
میگم این شاتل عجب جنس خرابی هست. تو تعرفه قبلی وقتی شرکت های دیگه سرویس ها رو اعلام نکردند برای سرعت 4 مگ زده بود 51 گیگ ترافیک که 17 گیگ بین المللی هست.
الان همان 4 مگ شده 110 گیگ که 55 گیگ بین المللی هست . عملا چقدر طمع کرده بوده و میخواسته هر چی پهنای باند اضافه هست رو بعد به صورت بسته به کاربرانش بفروشه :n35::n24:

naasr
03-12-2017, 06:42
بهترین سرویس رو فن اوا فعلا گذاشته که هم حجم ترافیکش خوبه هم دانلود شبانه داره

erfan.it
03-12-2017, 11:28
تعرفه های جدید مخابرات :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]!/service/news/details/19

misam5526
03-12-2017, 12:14
دو شرکت مخابرات و پارس انلاین اصلاح تعرفه داشتند. فن اوا رو هم به لیست اضافه میکنم. پیشگامان هم تعرفش رو خودم با اشتباه نوشته بودم که اصلاح میکنم

لیست پنج شرکت مخابرات+اسیاتک+های وب +پارس انلاین+ شاتل +پیشگامان+ فن اوا

تعرفه مخابرات رو از نمونه موجود در سایت کشوری (نه استانی) قرار میدم و تفکیک رو هم فعلا چیزی نمینویسم تا مشخص بشه

سرویس 2 مگ: (25 تومن)
های وب: 20 گیگ خارجی
مخابرات: 37.5 گیگ خارجی
آسیاتک : 25 گیگ خارجی
پارس آنلاین: 32 گیگ خارجی
شاتل: 32.5 گیگ خارجی
پیشگامان: 25 گیگ خارجی
فن آوا: 37.5 گیگ خارجی

سرویس 3 مگ: (35 تومن)
های وب: 32 گیگ خارجی
مخابرات: نداره
آسیاتک: نداره
پارس آنلاین: 50 گیگ خارجی
شاتل: نداره
پیشگامان: 35 گیگ خارجی
فن آوا: نداره

سرویس 4 مگ: (40 تومن)
های وب: 40 گیگ خارجی
مخابرات: 60 گیگ خارجی
آسیاتک : 50 گیگ خارجی
پارس آنلاین: 64 گیگ خارجی
شاتل: 55 گیگ خارجی
پیشگامان: 50 گیگ خارجی
فن آوا: 75 گیگ خارجی

سرویس 8 مگ ( 45 هزار تومن) -- مختص مخابرات
مخابرات: 45 گیگ خارجی

سرویس8 مگ: (50 تومن)
های وب: 60 گیگ خارجی
مخابرات: 90 گیگ خارجی
آسیا تک: 75 گیگ خارجی
پارس آنلاین: 96 گیگ خارجی
شاتل: 80 گیگ خارجی
پیشگامان: 75 گیگ خارجی
فن آوا: 112.5 گیگ خارجی

سرویس 16 مگ (65 تومن) مختص مخابرات
مخابرات: 105 گیگ خارجی

سرویس 16 مگ (80 تومن)
های وب: 120 گیگ خارجی
مخابرات: 175 گیگ خارجی
آسیاتک: 150 گیگ خارجی
پارس آنلاین: 200 گیگ خارجی
شاتل: 160 گیگ خارجی
پیشگامان: 150 گیگ خارجی
فن آوا: 225 گیگ خارجی

پی نوشت:
1- حجم داخلی نصف حجم خارجی محاسبه خواهد شد.
2- فعلا آسیاتک فقط به صراحت قانون جدید تضمین سرعت رو اضافه کرده
3- ترافیک داخلی در پیشگامان یک سوم ترافیک خارجی محسوب میشه (فقط این شرکت اینجوریه)
4- تنها شرکتی که اقدام به تغییر و تنوع دهی به قیمتها کرده مخابرات بوده
5- بسته های تشویقی از طرف بعضی از شرکتها مثل شاتل و فن اوا ارائه شده

L05T
03-12-2017, 12:28
البته پارس آتلاین باز تعرفه ها رو برداشت

siamosi60
03-12-2017, 12:39
کم نمیشه . حتما می خواد زیاد شه . بالاخره رقابته دیگه . مطمعنا تمام شرکت ها از مخابرات که ۱۷۵ گیگ خارجی گذاشته بیشتر میزارن با آپشن های بیشتر مثل شبانه یا سرعت باز یا سرعت منصفانه بیشتر از ۱۲۸ . یا مثل شاتلند و...
ولی یه چیزی رو مطمعنم های وب که الان کمترین حدو گذاشته آپدیت لیست می کنه و مطمعنا از پارس که زیر دستشه بیشتر می زاره ولی هر شرکتی باید یه آس رو کنه مثلا یکی شبانه -یکی شاتلند -یکی سقف سرعت بالا بعد مصرف -یکی فشفشه و... وگر نه این رقابت یه گیگ کمتر بیشتر تا ابد می تونه ادامه پیدا کنه.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

mahmoodsoft
03-12-2017, 12:40
البته پارس آتلاین باز تعرفه ها رو برداشت

مثل اینکه تنظیم مقررات تعرفه های قبلیشون رو باطل اعلام کرده :n09:
اینجوری پیش بریم شرکتا به خاطر جذب کاربر ترافیک رو هی افزایش میدن :n10:

L05T
03-12-2017, 13:09
اگر اون حداقل رو هم اعمال کنند که همه بعد از اتمام حجم به 128 کاهش پیدا نکنند، میشه گفت طرح موفقی بوده

M.Sadegh.M
03-12-2017, 13:15
به نظرم بهترین کار خرید سرویس 512 از شرکتی هست که خط را تا تا جایی که کشش داره باز میگذاره و بعد هم بسته های ترافیک بخره.
با این اوضاع فک کنم بسته های ترافیک اضافه ارزونتر از قبل بشه مثلا 500 گیگ ترافیک را بدن 250 هزار تومن

AliMirzaie
03-12-2017, 13:15
دو شرکت مخابرات و پارس انلاین اصلاح تعرفه داشتند. فن اوا رو هم به لیست اضافه میکنم. پیشگامان هم تعرفش رو خودم با اشتباه نوشته بودم که اصلاح میکنم

تعرفه مخابرات رو از نمونه موجود در سایت کشوری (نه استانی) قرار میدم و تفکیک رو هم فعلا چیزی نمینویسم تا مشخص بشه

سرویس 3 مگ: (35 تومن)
های وب: 32 گیگ خارجی
مخابرات: نداره
آسیاتک: نداره
پارس آنلاین: 50 گیگ خارجی
شاتل: نداره
پیشگامان: 35 گیگ خارجی
فن آوا: نداره

سرویس 4 مگ: (40 تومن)
های وب: 40 گیگ خارجی
مخابرات: 60 گیگ خارجی
آسیاتک : 50 گیگ خارجی
پارس آنلاین: 64 گیگ خارجی
شاتل: 55 گیگ خارجی
پیشگامان: 50 گیگ خارجی
فن آوا: 75 گیگ خارجی

سرویس 8 مگ ( 45 هزار تومن) -- مختص مخابرات
مخابرات: 45 گیگ خارجی

سرویس8 مگ: (50 تومن)
های وب: 60 گیگ خارجی
مخابرات: 90 گیگ خارجی
آسیا تک: 75 گیگ خارجی
پارس آنلاین: 96 گیگ خارجی
شاتل: 80 گیگ خارجی
پیشگامان: 75 گیگ خارجی
فن آوا: 112.5 گیگ خارجی

سرویس 16 مگ (65 تومن) مختص مخابرات
مخابرات: 105 گیگ خارجی

سرویس 16 مگ (80 تومن)
های وب: 120 گیگ خارجی
مخابرات: 175 گیگ خارجی
آسیاتک: 150 گیگ خارجی
پارس آنلاین: 200 گیگ خارجی
شاتل: 160 گیگ خارجی
پیشگامان: 150 گیگ خارجی
فن آوا: 225 گیگ خارجی

پی نوشت:
1- حجم داخلی نصف حجم خارجی محاسبه خواهد شد.
2- فعلا آسیاتک فقط به صراحت قانون جدید تضمین سرعت رو اضافه کرده
3- ترافیک داخلی در پیشگامان یک سوم ترافیک خارجی محسوب میشه (فقط این شرکت اینجوریه)
4- تنها شرکتی که اقدام به تغییر و تنوع دهی به قیمتها کرده مخابرات بوده
5- بسته های تشویقی از طرف بعضی از شرکتها مثل شاتل و فن اوا ارائه شده

سرویس های 12 ماهه سه مگ و چهار مگ های وب به ترتیب با هزینه ماهیانه 20 و 25 تومن و ترافیک ماهیانه 48 و 60 گیگ تا رنج قیمت خودشون از نظر سرعت و حجم با اختلاف خیلی زیاد بی رقیبن.
کاش باقی شرکتا هم مثل های وب برای دور زدن این رنج قیمتی که وزارت ارتباطات واسه سرعتای مختلف تعیین کرده از همین روش های وب استفاده کنن و مثلا سرویسا رو به صورت چند ماهه و با قیمت ماهیانه ی خیلی پایین تر از حدی که برای اون سرعت تصویب شده بفروشن.

babak13592006
03-12-2017, 13:28
سرویس های 12 ماهه سه مگ و چهار مگ های وب به ترتیب با هزینه ماهیانه 20 و 25 تومن و ترافیک ماهیانه 48 و 60 گیگ تا رنج قیمت خودشون از نظر سرعت و حجم با اختلاف خیلی زیاد بی رقیبن.
کاش باقی شرکتا هم مثل های وب برای دور زدن این رنج قیمتی که وزارت ارتباطات واسه سرعتای مختلف تعیین کرده از همین روش های وب استفاده کنن و مثلا سرویسا رو به صورت چند ماهه و با قیمت ماهیانه ی خیلی پایین تر از قیمتی که برای اون سرعت تصویب شده بفروشن.
داداش شما چه جوری سه مگ وچهار مگ های وب رو ماهی 20و25 حساب کردی؟

AMIR-AIRGUNNER
03-12-2017, 13:33
کاش باقی شرکتا هم مثل های وب برای دور زدن این رنج قیمتی که وزارت ارتباطات واسه سرعتای مختلف تعیین کرده از همین روش های وب استفاده کنن و مثلا سرویسا رو به صورت چند ماهه و با قیمت ماهیانه ی خیلی پایین تر از قیمتی که برای اون سرعت تصویب شده بفروشن.کجا این قیمت هست؟
60 گیگ 4 مگ 40 تومنه تازه یکساله باید پولش رو اول بدیم.
فن اوا با 40 تومن ماهانه 75 گیگ میده

AliMirzaie
03-12-2017, 13:33
داداش شما چه جوری سه مگ وچهار مگ های وب رو ماهی 20و25 حساب کردی؟

کجا این قیمت هست؟
60 گیگ 4 مگ 40 تومنه تازه یکساله باید پولش رو اول بدیم.
فن اوا با 40 تومن ماهانه 75 گیگ میده

داداشا یه نگاه دیگه به سرویسای 12 ماهه های وب بندازید حله. واسه سه مگ نوشته قیمت کل دوره 240 تومن. دوره اش 12 ماهه ست دیگه یعنی ماهی 20 تومن. 4 مگ هم قیمت کل دوره 12 ماهه اش 300 تومنه که میشه ماهی 25 تومن.

babak13592006
03-12-2017, 13:35
اولی تو سایتش زده سالیانه که بگیری 420در می یاد دومی هم 480که اولی می شه 35 دومی هم 40تازه یکساله هاش تو سه مگ و4 مگ نزدیک می شه به یک ماهه مخابرات و پارس واگرنه در یک ماهه که کمتره

babak13592006
03-12-2017, 13:37
داداشا یه نگاه دیگه به سرویسای 12 ماهه های وب بندازید حله. واسه سه مگ نوشته قیمت کل دوره 240 تومن. دوره اش 12 ماهه ست دیگه یعنی ماهی 20 تومن. 4 مگ هم قیمت کل دوره 12 ماهه اش 300 تومنه که میشه ماهی 25 تومن.
این صفحه رو یک نگاه مجدد بنداز

AliMirzaie
03-12-2017, 13:40

misam5526
03-12-2017, 13:41

سرویس 12 ماهه های وب:

3 مگ = ماهی 48 گیگ+ قیمت کل 420 ( ماهی 35 تومن)
4 مگ = ماهی 60 گیگ + قیمت 480 ( ماهی 40 تومن)

عنوان بدترین شرکت در نهایت رسیده به های وب!!!

babak13592006
03-12-2017, 13:42
اینو از کجا اوردی برای من که تو سایتش همچین چیزی نیست الان اون لینکی که دادم برایز شما چه جوریه؟

AliMirzaie
03-12-2017, 13:43
سرویس 12 ماهه های وب:

3 مگ = ماهی 48 گیگ+ قیمت کل 420 ( ماهی 35 تومن)
4 مگ = ماهی 60 گیگ + قیمت 480 ( ماهی 40 تومن)

عنوان بدترین شرکت در نهایت رسیده به های وب!!!

misam5526
03-12-2017, 13:45

این تصویر فاقد اعتباره.

به لینک زیر برید و دوباره چک کنید

AliMirzaie
03-12-2017, 13:46
این تصویر فاقد اعتباره.

به لینک زیر برید و دوباره چک کنید

داخل تصویر مشخصه که بنده از همون لینک عکس گرفتم.

ERF@NIAN
03-12-2017, 13:47
سرویس ماهی 25 برای 60 گیگ یکساله هایوب گذاشته بود ولی الآن گرون کرده اونارو برداشته. دوباره نگاه کنید، برای همین این اختلاف اینجا پیش اومده. گذاشته 40 تومن 60 گیگ و 15 تومن گرون کرده

دیگه واقعا هایوب توجیهی نداره با این قیمت

misam5526
03-12-2017, 13:49
داخل تصویر مشخصه که بنده از همون لینک عکس گرفتم.

الان فقط شما دارید این صفحه رو میبینید! که معنیش اینه یا ما داریم صفحه کش شده رو میبینیم یا شما!!

احتمالا از طرف های وب اپدیت شده ولی یکی از طرفین بحث داره همچنان قیمت قبلی رو میبینه!

AliMirzaie
03-12-2017, 13:49
عجب ظاهرا همین تازگی تغییرش دادن چون با رفرش تغییر کرد.
حق با شماست های وب عنوان بدترین رو به دست آورد بهش تحقیر می گم.
این یکی دو روزه ما رو امیدوار کرده بود به سرعت و حجم قابل قبول تو این رنج قیمت. امیدوارم ورشکست شن با این قیمتاشون.

misam5526
03-12-2017, 14:01
رفع ابهامات شرکت‌ها در رابطه با تعرفه‌های جدیدرئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از برگزاری جلسه با اپراتورهای ثابت و دارندگان پروانه FCP و رفع ابهامات بعضی از شرکت ها در خصوص تعرفه‌های جدید اینترنت خبر داد و گفت: اینکه یکی دو اپراتور تفسیر و برداشت اشتباه در مورد چگونگی محاسبه ترافیک داخلی و ترافیک بین‌المللی در آستانه مصرف منصفانه داشتند که به آنها تذکر دادیم تا اصلاح کنند.

به گزارش ایسنا، حسین فلاح جوشقانی با اشاره به جلسه روز شنبه با اپراتورهای ثابت و دارندگان پروانه FCP پیرامون تعرفه‌های جدید اینترنت ثابت گفت: بعضی از شرکتها ابهاماتی درخصوص مصوبه داشتند که با حضور آنها بررسی و نحوه اجرای مصوبه شفاف شد.

وی با اشاره به اینکه پیش‌بینی می‌کنیم اپراتورهای ثابت و شرکتها در میان مدت و بلندمدت از تعرفه‌گذاری جدید سود ببرند، افزود: انشااله قیمت‌گذاری جدید در میان مدت و بلندمدت منجر به بزرگ شدن حجم بازار از نظر میزان مصرف و حجم گردش مالی می‌شود. ضمن اینکه تعرفه‌های جدید رضایت مردم را جلب می‌کند.

فلاح جوشقانی ضمن تشریح بخشهایی از مصوبه کمیسیون تنظیم ارتباطات از جمله مصرف منصفانه افزود: در طرح جدید کیفیت اینترنت با سرعتش مشخص می‌شود، یعنی با سرعت بالاتر، قیمت بالاتر و به همان نسبت آستانه بالاتر می‌رود. براساس مصوبه ۲۶۶ کمیسیون تنظیم مقررات مدل جدیدی برای تعرفه‌گذاری اینترنت ثابت مشخص شد مبنی بر اینکه برای سرعتهای مختلف، قیمت‌های جدید ارایه شود.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به مطالعات تطبیقی انجام شده در حوزه اینترنت ثابت در دیگر کشورهای دنیا، خاطر نشان کرد: براساس روالی که در دنیا وجود دارد برای هر سرعت، آستانه مصرف منصفانه تعیین می‌شود تا بر اساس آن به کاربر ارایه سرویس شود.

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با تاکید بر اینکه بر اساس مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، شرکتها و اپراتورها موظفند تا سرعت ارایه شده را به صورت تضمین شده ارایه کنند، گفت: مطابق این مصوبه اپراتورها موظف هستند که سرعت را با تضمین ۹۵ درصدی ارایه کنند. درحالیکه در گذشته سرعت به صورت اشتراکی به کاربران ارایه می‌شد و تضمینی در این رابطه وجود نداشت.

وی افزود: تاکید داریم که حتما به روش غیرحجمی برویم هرچند مطابق بازخوردها، اصلاحات را انجام می‌دهیم و مرتب نظارت می‌کنیم.

فلاح سوالات مطرح شده از سوی کاربران را درباره تعرفه‌های جدید ناشی از عدم کسب اطلاعات و همچنین توضیحات ناکافی و غیرشفاف اپراتورها دانست و توضیح داد: در نحوه محاسبه ترافیک برای محاسبه آستانه مصرف منصفانه، اگر اپراتوری FUP را ۳۰۰ گیگابایت اعلام کند، مشترک می‌تواند ۱۵۰ گیگابایت اینترنت بین‌الملل خالص یا ۳۰۰ گیگابایت ترافیک خالص داخلی استفاده کند و اگر مصرف به صورت ترکیبی است با نسبت یک به دو رعایت خواهد شد.

رئیس رگولاتوری همچنین تاکید کرد: ضمناً اپراتورها موظف هستند که در زمان دایرکردن سرویس، سرعت خط را از نظر فنی به مشترک اعلام کنند تا براساس آن خدمات از سوی کاربر و مشترک خریداری شود.

وی با بیان اینکه اپراتور نباید کاربر را در ارایه خدمات محدود کند، افزود: در زمانی که مشترک نزدیک به اتمام سرویس و آستانه مصرف منصفانه خود شود، اپراتور باید به وی اعلام کند تا مشترک متوجه میزان مصرفش باشد.
معاون وزیر ارتباطات با اعلام اینکه در سرویسهای غیرحجمی وقتی کاربر بیشتر از سقف تعیین شده مصرف کند، تا پایان زمان مشخص شده، سرویس وی بصورت یک سرویس رایگان با سرعت ۱۲۸ کیلوبیت بر ثانیه تبدیل می‌شود، گفت: هم اکنون اپراتورهای مختلف برای مصرف منصفانه عددهای مختلفی را ارایه کردند که آنها در فضای رقابتی بر مبنای نیاز مشترکین و فضای رقابتی خود این عدد را در نظر گرفته‌اند.

فلاح با اشاره به اینکه یکی دو اپراتور تفسیر و برداشت اشتباه در مورد چگونگی محاسبه ترافیک داخلی و ترافیک بین‌المللی داشتند که به آنها تذکر دادیم تا اصلاح کنند، تاکید کرد: ضمن اینکه برای راحتی مردم که بتوانند در فضای رقابتی اپراتور خود را عوض کنند، اپراتورها و شرکت مخابرات ملزم شدند تا حداکثر ظرف ۲۴ ساعت با تقاضای مشترک برای تغییر اپراتور اقدام کنند.

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی این فرصت را در گذشته برای اپراتورها ۷۲ ساعت دانست و خاطرنشان کرد: اینطور که برآورد کردیم بخصوص در یکی دو سال گذشته میزان مصرف داخلی نسبت به مصرف ترافیک بین‌المللی رشد قابل توجهی داشته است، بنابراین پیش‌بینی می‌کنیم تا با توجه به میزان مصرف و وضعیت موجود، مردم با آستانه مصرف منصفانه در نظر گرفته شده با سرعت مشخص می‌توانند استفاده لازم خود را بهتر از قبل داشته باشند.

MOHAMMAD2010
03-12-2017, 14:03
امیدوارم های وب هم مثل بعضی شرکت ها تعرفه ها رو عوض کنه چون الان به نسبت بقیه بدتر شده !
------------------------
این تاپیک های وب نمیخواد باز بشه !!!؟

otfbax
03-12-2017, 14:12
و صبانت عزیز همچنان هیچ خبری نداده تازه توی سایتش نوشته تعرفه های جدید به زودی اعلام می شود!!
البته از یه جهت خوبه چون فشار خیلی زیادی روشون هست که تعرفه بالا بدن چون کاربرا الان بقیه شرکتا رو دیدن و به صبانت فشار میارن که حجم بالا بده

mohandes23
03-12-2017, 14:21
های وب دیگه باید خداحافظی کنه با این اوصاف.پینگ خوبی نداشت جدیدن هم که کیفیتا اومده پایین.یه فشفشه بود که اون هم با این تعرفه های جدید نیازی بهش نیست.فک کنم ورشکست بشه!

hamidreza785
03-12-2017, 14:22
دوستان هیچ کدوم از isp ها فروش طرح های جدید رو شروع کردن ؟
فکر کنم با این تغییراتی که هنوز دارن میدن تا هفته بعد باید صبر کنیم

f_s10224
03-12-2017, 14:42
های وب دیگه باید خداحافظی کنه با این اوصاف.پینگ خوبی نداشت جدیدن هم که کیفیتا اومده پایین.یه فشفشه بود که اون هم با این تعرفه های جدید نیازی بهش نیست.فک کنم ورشکست بشه!

های وب یه علتی داره طرح هاشو عوض نمی کنه .....
فشفشه هاشو احتمالا خیلی ارزونتر می کنه و از این راه جبران می کنه .چون 1- هر گیگ معمولی شده 2 تومن و 2- طرح ها همگی حجم بالا به صورت ذاتی دارن ..مثلا 120 گیگ خارجی با قیمت 80 تومن ....می تونه یه فشفشه 20 تومنی به میزان 100 گیگ داشته باشه !!!
الان به نظرم کاربرا فقط ذکر خیرشون شده حجم در حالی که همه شرکت ها حجم رو بالا بردن نسبت به قبل و همین باعث میشه یسری که بخاطر حجم از یوتوب و... استفاده نمی کردن الان ازادانه در ساعت های اوج هم از یوتوب و... با بالاترین کیفیت استفاده کنن و شرکت ها ممکنه در توانشون نباشه مرز اشتراک رو رعایت کنن و خیلی از مراکزشون مشکل پینگ و کمبود پهنا بخورن ....در وقاع اگر شرکت ها تونستن از پس کاربر های کم مصرفی که یجورایی به متوسط مصرف تا پرمصرف در اینده تبدیل خواهند شد بر بیان اون موقع این طرح ها نتیجه خواهد داد وگرنه سرنوشتشون مثل ایرانسل میشه که هر جا یطوره ...یه جا 100 مگ سرعت دارن یه جا 1 مگ هم ندارن !!!!
اون بند خیلی الان مهم تره ....

misam5526
03-12-2017, 15:09
*دوستان دقت کنید که در طرح جدید زمان ثبت نام باید در مورد وضعیت فنی خططون اپراتور با شما صحبت و حداکثر کشش خط رو به شما بگه!

بدیهیه که میدونید اگه خط کشش نداشته باشه نمیشه انتظار داشت سرعتتون از قبل بالاتر بره (در حالت ماکزیمم) بنابراین وظیفه شرکت ثبت نام کنندست که به شما این هشدار رو بده که پول بیشتر برای سرعت بالاتر ندید. (اگه خودتون راضی بودید به خاطر حجم بیشتر که هیچی)

*در مورد تخلیه یا رانژه مجدد گه از 12 ساعت اداری یا 24 ساعت معمول بیشتر طول کشید کار شما به سامانه 195 شکایت کنید.

xomax
03-12-2017, 15:13
نکته جالب توجهی که الان اکثر کاربران اهمیت نمیدن تعرفه مضحک سرویس های بالای 16 مگابیت بر ثانیه است. البته حق دارن و با وضعیت فعلی سیم کشی ها سرعت 16 مگ برای خیلی ها آروزست ولی بالاخره روزی که سرویس های فیبر و VDSL گسترده تر بشه دوباره داستان خواهیم داشت سر این قیمت های فضایی.
نمونه اش سرویس 20 مگابیت بر ثانیه با اختلاف جزئی سرعت و حجم ماهیانه نسبت به 16 مگ و با قیمت ماهی ناقابل 200 هزار تومان در مقابل 80 هزار تومان!!!

m2music
03-12-2017, 15:51
اینترنت غیرحجمی چه هدفی را دنبال می‌کند؟

albertxx
03-12-2017, 16:35
اینترنت غیرحجمی چه هدفی را دنبال می‌کند؟

دوستان پیشنهاد میکنم این مقاله رو بخونید

قسمتی رو واستون میزارم

نظر رئیس سازمان تنظیم مقررات :

میانگین مصرف اینترنت کاربران ۷ تا ۸ گیگابایت است

و بعد نظر یکی از اعضای شرکت های وب

کارشناسان ISPها اما نظری متفاوت با رئیس رگولاتوری دارند. «حسن فرهاد»، مدیر مارکتینگ شرکت «های‌وب» روز گذشته به دیجیاتو گفته بود که حجم استاندارد مصرف کاربران خانگی ۵۰ الی ۱۵۰ گیگابایت است. از نظر وی شرکت‌ها مسلماً حتی مصارفی بالاتر خواهند داشت که در تعاریف فلاح نمی‌گنجد.

آقایون با تفکر اینکه هر ایرانی 7 تا 8 گیگ اینترنت مصرف میکنه دارن زندگی میکنن و طرح اجرا میکنن ! :n02:
بعد مسئولین شرکت ها میگن 50 تا 150 گیگ و حتی بیشتر !!!

در آخر نظر نویسنده

ارزان شدن اینترنت در کشور ما که تورم و افزایش قمیت‌ها در آن ملموس است، اتفاق خوشحال‌کننده‌ای به حساب می‌آید اما اینکه سیاست‌های محدود کننده یا پیشگیرانه‌ای طی اجرای آن عملی شود خود جای بحث و بررسی دارد. هیچ‌کس مخالف استقبال مردم از محتوای فاخر و مطلوب داخلی نیست اما اگر به بهانه حمایت از شبکه اطلاعات داخلی، دسترسی کاربران به اینترنت شرط و شروط پیدا کند مطلبیست که می‌تواند نارضایتی کاربران را به همراه داشته باشد.

کدوم ایرانی 7 تا 8 گیگ از نت استفاده میکنه ؟؟؟
چیزی جز محدودیت در این طرح نبوده !:n01:

MOHAMMAD2010
03-12-2017, 16:49
فعلا که همین های وب کم ترین حجم ها رو ارائه داده ! ( حداقل تا الان )

Dr Nima
03-12-2017, 16:55
تحمیل اينترنت غیرمنصفانه به کاربران

ابهامات اينترنت پرسرعت بر مبنای مصرف منصفانه موجب سردرگمی شرکت‌های اینترنتی در تعیین تعرفه‌ها و تحمیل هزینه‌های غیرمنصفانه به کاربران اینترنت خانگی شده‌است.

اينترنت «نامحدود»، «غيرحجمي»، «پرسرعت» و... اصطلاحاتي است كه وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات طي چند‌ماه گذشته براي شيوه جديد فروش و نظارت بر نوع مصرف اينترنت كاربران خانگي و تجاري به‌كار گرفته است.

بررسي جزئيات و نحوه ارائه اينترنت پرسرعت بر مبناي درصد معين ترافيك داخلي و بين‌المللي كه اكنون نام «مصرف منصفانه» به‌خود گرفته است نيز به‌دليل فراهم نبودن زيرساخت‌ ارائه اينترنت پرسرعت 16مگ به بالا(فيبر نوري يا تركيب فيبرنوري و كابل مسي)،بي‌توجهي به نياز كاربران كم مصرفي كه قبلا با خريد حجم كم اينترنت از سرعت بالاتري استفاده مي‌كردند و دخالت شركت‌هاي اينترنتي در نوع مصرف ترافيك داخلي يا بين‌المللي مشتركان، موجب تحميل تعرفه هايي شده است كه برخي كاربران، نام غير منصفانه را بر آن نهاده‌اند.

كاربراني كه طي سال‌هاي گذشته صداي اعتراض آنها به‌دليل فراهم نبودن زيرساخت‌هاي ارائه اينترنت پرسرعت و كم‌فروشي و حجم‌خوري شركت‌هاي اينترنتي به جايي نرسيده از اين پس نيز با توجه به نبود زيرساخت‌هاي ارائه پهناي باند بيشتر در شبكه كابل مسي و حركت لاك‌پشتي مخابرات در واگذاري شبكه فيبر نوري به متقاضيان مجتمع‌هاي مسكوني و تجاري، ناچار به تحمل هزينه‌ و نظارت بيشتر بر نوع مصرف داخلي يا بين‌المللي اينترنت خود برخلاف رويه‌ جاري در همه كشورهاي دنيا خواهند بود.

همچنين به گفته مسئولان شيوه جديد ارائه اينترنت كه با توجيه ارائه خدمات اينترنتي با سرعت بالاتر و حذف حجم اجرايي شده هنوز نه‌تنها براي كاربران بلكه براي شركت‌هاي اينترنتي نيز مفهوم نيست. اين شركت‌ها به برداشت واحد و درستي از مصوبات رگولاتوري براي تعيين تعرفه با درنظر گرفتن تركيب حجم ترافيك داخلي و بين‌المللي نرسيده‌اند.

مداخله غيرمنصفانه در نوع مصرف اينترنت

در مدل جديد تعرفه‌اي اينترنت مصرف منصفانه كه به گفته معاون وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات بر مبناي سرعت اينترنت در مصرف مشتركان و نه حجم آن درنظر گرفته شده، كاربر مي‌تواند بر مبناي سرعتي انتخاب شده و آستانه مصرفي كه اپراتور براي حجم اينترنت پيشنهاد مي‌دهد از سرويس استفاده كند اما درصورت اتمام حجم، سرعت مشترك به پايين‌ترين حد ممكن رسيده و ناچار به خريد گيگ اضافه به ازاي هر گيگ 2هزار تومان خواهد بود كه باز هم حجم در تعيين تعرفه اينترنت دخيل خواهد بود.

نكته مبهم ديگر مربوط به تعيين حجم استفاده از ترافيك سايت‌هاي داخلي و خارجي است چرا كه نه‌تنها اين شيوه تعيين حجم ترافيك، مداخله در نوع مصرف اينترنت توسط كاربراني محسوب مي‌شود كه در نظام تعرفه‌اي قبلي محدوديتي در اين زمينه نداشته‌اند بلكه حتي درصورتي‌كه كاربران براي استفاده سايت‌هاي داخلي از وي‌پي‌ان استفاده كنند نيز از حجم اينترنت بين‌الملل آنها كسر شده و ناچار به خريد حجم اضافي هستند؛ موضوعي كه حتي موجب تفسير اشتباه شركت‌هاي اينترنتي در تعيين تعرفه‌هاي جديد شده است.

معاون وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات و رئيس سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي (رگولاتوري) در نشست خبري خود اعلام كرد: 2 اپراتور تفسير اشتباهي از بندهاي مصوبه در اين خصوص داشتند اما در جلسه شفاف‌سازي‌ تأكيد كرديم كه بايد در اين مدل از تركيب حجم مصرف داخلي و خارجي يا ميزان مصرف به‌صورت يك به دو براي محتواي خارجي نسبت به داخلي محاسبه شود. حسين فلاح جوشقاني افزود:
براي مثال اپراتورها درصورتي كه مشترك ۵۰‌گيگ اينترنت داخلي استفاده كرده بايد ۲۵ گيگابايت مصرف اينترنت بين‌الملل لحاظ كنند.

تعرفه‌گذاري بر بستري كه فراهم نيست

اجراي تعرفه‌هاي جديد فروش اينترنت منصفانه بر مبناي سرعت درحالي كليد خورده كه به گفته معاون وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات اكنون بيش از 95درصد كاربران اينترنت ADSL در كشور به‌دليل بستر فيبر مسي تنها قادر به استفاده از اينترنت با سرعت 2 تا ۴مگابيت بر ثانيه هستند و ارائه اينترنت با سرعت 16مگابيت بر ثانيه به اين كاربران منوط به استفاده از بستر تركيبي فيبر نوري و كابل مسي است كه احتمالا تا سال آينده فراهم خواهد شد.

نبود زيرساخت‌هاي ارائه اينترنت پرسرعت معضلي است كه تا‌كنون نيز زمينه اجحاف شركت‌هاي اينترنتي به كاربران خانگي را فراهم كرده و اغلب كاربراني كه تا كنون نيز هزينه استفاده اينترنت با سرعت 16مگابيت بر ثانيه را پرداخته‌اند، عملا خروجي سرعت بيش از 2 تا 4مگابيت بر ثانيه دريافت كرده‌اند.از سوي ديگر واگذاري شبكه فيبر نوري به متقاضيان مجتمع‌هاي مسكوني و تجاري از سوي شركت مخابرات عملا متوقف شده و درحد همان 14هزار شبكه اعلام شده قبلي توسط وزير ارتباطات باقي مانده است.

اين نقطه ضعف در تعرفه‌گذاري اخير اينترنت بر مبناي سرعت نيز توسط برخي شركت‌هاي اينترنتي مانند آسياتك به‌عنوان پيش شرط ارائه اينترنت منصفانه اعلام شده است. اين شركت، تضمين 95درصدي ارائه سرويس‌ها با سرعت مشخص ثابت را مشروط به مناسب بودن كيفيت شبكه خط سيم مسي كرده است.

اجراي تعرفه‌هاي جديد اينترنت از امروز

محمدجواد آذري جهرمي، وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در اينستاگرام خود پيرامون تعرفه‌هاي جديد اينترنت ثابت نوشت: «بنا بر اعلام رئيس سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي، صبح شنبه جلسه‌اي با شركت‌هاي ارائه‌كننده خدمات دسترسي ثابت برگزار شد. در اين جلسه:

1- انطباق تعرفه اعلامي شركت‌ها با مصوبه ۲۶۶ كميسيون تنظيم مقررات بررسي شد.

2- اينكه در مصرف منصفانه براي مشتركين سقف‌هاي مجزايي براي داخل و بين‌الملل لحاظ شود؛ مورد تأييد نيست.
صرفا در محاسبه شمارش مصرف نسبت يك به دو بايستي لحاظ شود .
بدين معنا كه اگر مصرف منصفانه اعلام شده براي يك شركت 320گيگابايت است مشترك مي‌تواند 160گيگابايت خالص و يا 320گيگابايت ترافيك داخلي خالص مصرف كند. درصورت مصرف تركيبي هم نسبت يك به دو لحاظ خواهد شد.

3- به‌منظور رقابت بيشتر بين شركت‌ها، مخابرات ايران موظف شده درخواست جابه‌جايي مشتركين را ظرف يك روز انجام دهد تا مشتركان بتوانند سرويس‌دهنده خود را با كمترين دردسر جابه‌جا كنند.

4- تعرفه همه شركت‌ها بر اين اساس تا پايان روز شنبه نهايي و براي يكشنبه اجرايي خواهد بود.تأخير حادث شده در اجراي مصوبه به‌دليل احقاق حقوق مصرف‌كنندگان بوده است.

5- بنا شد كه ميزان سرعت مشتركان پس از رسيدن به سقف مصرف منصفانه براي همه سرويس‌ها يكسان نباشد و سقف سرعت‌هاي جديد در هفته جاري مجددا به كميسيون تنظيم مقررات براي تصويب پيشنهاد شود».

اما و اگرهاي تعرفه‌هاي اينترنت پرسرعت ثابت

يك كارشناس حوزه آي‌تي با بيان اينكه براي دومين بار تعرفه خدمات ثابت با مطرح شدن دركميسيون تنظيم مقررات بازنگري و درنهايت مصوبه 266رگولاتوري براي اجرا ابلاغ شده است به خبرنگار ما،گفت:

اگر ظرفيت‌هاي فني به اجراي اين طرح اجازه داده و به درستي اجرايي شود مي‌تواند رفتار مصرف اينترنت در كشور را تغيير دهد.

محمودرضا نظري افزود:از روز ابلاغ اين مصوبه، تعرفه‌ها از سوي اپراتورهاي خدمات ثابت ارائه و در برخي موارد مجددا دستخوش تغييراتي شده و هنوز هم اين تعرفه‌ها با اما و اگرهايي روبه‌روست.

به گفته وي، گرچه شركت‌هاي فعال اين حوزه از اجراي اين تعرفه‌ها خبر مي‌دهند اما دغدغه جدي و نگراني آنها، مسئله قيمت تمام‌شده ارائه اينگونه خدمات است كه بيم آن مي‌رود تا كيفيت ارائه خدمات اينترنتی توسط اين شركت‌ها را كاهش دهد.

وي افزود: درك نحوه قيمت‌گذاري و اينكه چه ميزان از ظرفيت ترافيك داخلي و چه ميزان از ترافيك بين‌المللي خواهد بود نيز مسئله‌اي است كه نه‌تنها كاربران عادي بلكه كاربران حرفه‌اي را سردرگم كرده و موضوع ديگر آن است كه كاربراني كه فاصله بيشتري از مراكز مخابراتي دارند يا از خطوط مسي قديمي‌تر استفاده مي‌كنند هرگز اينترنت پرسرعت بر پهناي باند 16مگابيت را تجربه نخواهند كرد.

اين كارشناس حوزه آي‌تي افزود: راهكار آن است كه هر چه سريع‌تر براي ارائه خدمات FTTC در سطح كشور برنامه‌ريزي و توسعه شبكه فيبر نوري اجرايي شود. بايد اپراتورهاي خدمات ثابت مجوز توسعه خدمات FTTC را دريافت كرده و شهرداري‌ها نيز به كمك اين شركت‌ها بيايند تا كاربران بتوانند طعم پهناي باند بالاتر و البته با كيفيت و ارزان قيمت را بچشند.

منبع s a k h t a f z a r .com

mahmoodsoft
03-12-2017, 17:01
دوستان پیشنهاد میکنم این مقاله رو بخونید

قسمتی رو واستون میزارم

نظر رئیس سازمان تنظیم مقررات :

آقایون با تفکر اینکه هر ایرانی 7 تا 8 گیگ اینترنت مصرف میکنه دارن زندگی میکنن و طرح اجرا میکنن ! :n02:
بعد مسئولین شرکت ها میگن 50 تا 150 گیگ و حتی بیشتر !!!

در آخر نظر نویسنده

کدوم ایرانی 7 تا 8 گیگ از نت استفاده میکنه ؟؟؟
چیزی جز محدودیت در این طرح نبوده !:n01:

ترافیک ها که الان بهتر شده و شرکت ها در حال رقابتند
من مخابرات ماهانه 30 گیگ میگرفتم 60 تومن بدون شبانه و بسته های ویژه . الان واقعا به صرفه تر شده منظور شما چی هست دقیقا ؟

Sent from my iPhone using Tapatalk

albertxx
03-12-2017, 17:06
فعلا که همین های وب کم ترین حجم ها رو ارائه داده ! ( حداقل تا الان )

وقتی خرخره رو از بالا فشار میدن اینا هم مجبورن محدودتر و گرون تر بفروشن !
قبلا بسته های تشویقی کمک میکرد الان باطل شده کلا !

MOHAMMAD2010
03-12-2017, 17:19
وقتی خرخره رو از بالا فشار میدن اینا هم مجبورن محدودتر و گرون تر بفروشن !
قبلا بسته های تشویقی کمک میکرد الان باطل شده کلا !

بالا چیه داداش ! شما قیمت های جدید های وب رو با بقیه مقایسه کن از همه بدتر شده !!!

fanoostalaei
03-12-2017, 17:34

من که مخابرتمو و مخابرات میمونم خیلی خوب شد که این تعرفه جدید رو دیدم
حال کردم
من اهل دانلود و این چیزا نیستم ! برا همین 37 گیگ خارجی برام خیلی عالیه :n02:

Life24
03-12-2017, 17:55
امروز یکی میگفت من دو ترابایت ماهی دانلود داشتم و الان به صرفه نیست
فرض کتید یکی هم ماهی بیست گیگ دانلود می‌کرد بت سرعت متوسط
واقعا چند برابر اون فرد که بیست گیگ دانلود می‌کرد ، هزینه میداد ؟
این طرح باعث شد عدالت بین کاربران برقرار بشه
عملا اون دو ترابایتی داشته از جیب اون بیست گیگ مصرفی استفاده میکزده

من واقعا از این طرح راضی ام