PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آهنربا

Ehsan NS
20-11-2017, 23:56
با سلام
سوال درمورد آهن ربا الکتریکی و داعم (داءم) است.
یک اهنرابا داعم و یک اهنربا الکتریکی دارم .می خواهم با نزدیک کردن این 2 اهن ربا دافعه ایجاد شود.
مشکل اینجاست با نزدیک کردن 2 قطب هم نام دافعه ایجاد می شود ولی هنگامی که خیلی به هم نزدیک شوند اهنربای داعم اهن اهن ربای الکتریکی را جذب می کند.
توضیح بیشتر:
می دانید که اهن ربا الکتریکی شامل:سیم پیچ و اهن فریت است.من با 9 روش آزمایش کردم.
1.با اهن ربای داعم متوسط(ازنظر شار مغناطیسی متوسط)واهنربای الکتریکی متوسط (از نظر شارمغناطیسی متوسط) که با نزدیک شدن 2 قطب همنام در فاصله 2cm نسبت بهم که در این فاصله دافعه ایجاد شد ولی در فاصله 1cm نسبت به هم اهن ربای داعم اهن اهنربای الکتریکی را جذب کرد و این طور می توان گفت که اهنربا داعم از شار دافعه ای که وجود داشت غلبه کرد و آهن اهنربای الکتریکی را جذب کرد.
2.ابن کار هم با اهنربای داعم ضعیف وقوی و هم با اهنربای الکتریکی ضعیف و قوی آزمایش شده است و دقیقا همین مشکل جذب هم دیگر هنگام کم شدن فاصله (1cm) بوده است.
3.اهن ربای الکتریکی دارای برق DCاست.
نتیجه:
حل شدن این موضوع خیلی برابم مهم است و می خواهم 100% دافعه بین 2 قطب وجوذ داشته باشد. :n03::n03::n03:

Reza Azimy_RW
20-01-2018, 00:41
میخای اختراعی چیزی بزنی ؟ :دی
مشکلت اینه طول اهنربای الکتریکیت کمه بنابر این وقتی نزدیک اون میشه قطب مقابلو جذب میکنه و یه جورایی خ نثی میشه توضیحش سخته ولی میتونی تصور کنی / در کل میله ای که باهاش اهربای الکتریکی رو ساختی طولشو افزایش بده تا طول هر قطب بیشتر باشه و نزدیک هم نباشن .

ahmadndi89
19-05-2018, 15:33
سلام میتونی اهن ربای الکتریکی رو بدون هسته بسازی

فرستاده شده از H60-L04ِ من با Tapatalk