PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : tcp/ip

y454m!n
02-11-2017, 10:34
روزتون بخیر♡دونستن tcp/ip بچه دردی میخوره؟

sunshineboy
23-11-2017, 13:12
بچه

سلام امیدوارم دیر نشده باشه واسه جواب ولی:

تی سی پی ای پی یه مدل یا الگو و استاندارد پذیرفته شده شبکه است ک شامل پروتکل های مختلفه.
به این خاطر میگن بهش تی سی پی ایپی چون دو قسمت مهمش یکیش پروتکل تی سی پی و یکی دیگش پروتکل ایپی
. کسیی اگه بخواد وارد دنیای آیتی بشه این رو باید بلد باشه کلا مقدمه همه چیه چ تو بحث امنیت چ تو خود مبحث شبکه به نظر من الفبای کامپیوتره کلا چون الان دیگه همه جا شبکه وجود داره و اگه شما درک نکنی شبکه چیه و چ طوری کار میکنه پیش نمیره کارت!
به این درد میخوره ک شما متوجه میشی چ داره اتفاق میفته تو شبکه و کلا اینترنت!.وقتی ک وقت بزاری قشنگ بخونی و بفهمی خیلی واست استفاده از اینترنتت و کامپیوتر شیرن تر میشه دیگه الاان ک همه جا اینترنت و شبکه هست حتی در حد کوچیک( گوشیت و مودمت و ارتباط وایفای) تی سی پی ای پی هم دونستنش لازمه! ی مثال ساده به درد خوردنش میگم: شما مثلا اینترنت داری وقتی گوگل رو پینگ میکنی پینگ بهت میده ولی وقتی صفحه گوگل رو تو مروگر باز میکنی میبینی عه باز نمیشه! وقتی بدونی شبکه چ طوری کار میکنه(تی سی ای پی چیه و لایه هاش چیان) سریع میفمی یا دی ان اس مشکل داره یا مروگرت خرابه؟ ولی اگه ندونی تی سی پی ای پی رو نمیتونی بفمی مشکلت کجاس یه بار مودم خاموش میکنی یه بار سیم چک میکنی یه بار کامپیوتر ریست میکنی اخر کارم میگی برم ویندزو عوض کنم این ک درس نمیشه خاک تو سر اسیا تک با این اینترنتش! در صورتی ک اصن حواست به دی ان اس نیست! اینو کی میفمه؟ کسی ک تی سی پی ای پی رو درک کنه( نه ک فقط بخونه حفظ کنه امتحان بده نمره بیار بعد یادش بره) کلا یه مبحث مفهومی هست باید درکش کنی نه حفظ!این یه مثال سادش بود وخیلی فواید دیگه مثل حروف الفبای فارسیه! شما باید اول اخرش بدونی اجزاشو بدونی و الا نمیتونی ی خط بنویسی( اگه ک میخوای وارد حوضه ایتی بشی یا امنیت باید بدونی این رو)
مزایای دیگش اشنایی کلی با لایه های شبکس ک هر لایه چیه چ طوری کار میکنه پروتوکلاش چیه همینطور درک کامل اینترنتت و درک میکنی وقتی وارد پی سی ورلد شدی چ اتفاقی افتاده از کامپیوترت تا اینجا و... عیب یابی شبکه و...

pyrex
23-11-2017, 13:21
یه سوال در این مورد داشتم یک مشکلی که من با مودم TD-LTE ایرانسل دارم . مشکل portforwarding و DMZ host است من قبلا با اینترنت ADSL کار میکردم و DMZ host جواب میداد مثلا روش سایت و سرور بازی هاست میکردم و افراد دیگر از کشور های مختلف بدون مشکل وصل میشدند اما با اینترنت ایرانسل هر کاری کردم نشد . سرعتش واقعا عالیه ولی نمیدونم چطوری هاست رو روش فعال کنم بنظر شما مشکل از NAT Type 3 بودن هست؟ من از کارشناسای ایرانسل پرسیدم گفتن که هیچ محدودیتی برای اینکار وجود ندارد.
مودم من TD-LTE GP-2101 هست لطفا راهنماییم کنید .

pyrex
23-11-2017, 14:05
یه سوال در این مورد داشتم یک مشکلی که من با مودم TD-LTE ایرانسل دارم . مشکل portforwarding و DMZ host است من قبلا با اینترنت ADSL کار میکردم و DMZ host جواب میداد مثلا روش سایت و سرور بازی هاست میکردم و افراد دیگر از کشور های مختلف بدون مشکل وصل میشدند اما با اینترنت ایرانسل هر کاری کردم نشد . سرعتش واقعا عالیه ولی نمیدونم چطوری هاست رو روش فعال کنم بنظر شما مشکل از NAT Type 3 بودن هست؟ من از کارشناسای ایرانسل پرسیدم گفتن که هیچ محدودیتی برای اینکار وجود ندارد.
مودم من TD-LTE GP-2101 هست لطفا راهنماییم کنید .

light flight
21-02-2019, 11:08
سلام اگر راهمایی های دوستان نتونست سوال شما رو برطرف کنه حتما به این لینک مراجعه کنید چون من خودم جواب سوال خودمو از توش پیدا کردم:n26:
atranet.org/tcp-ip-protocol/