PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اینترنت ملی

Shahriar-b
27-09-2006, 16:44
هرکسی در باره اینترنت ملی میدونه اینجا توضیح بده که چیه ؟؟

divoonejoon
27-09-2006, 17:00
اينترنت ملي يعني بستن پورت 80 بطور كامل!!! خيلي خلاصه و مفيد

Shahriar-b
27-09-2006, 17:08
آقا يك جور توضيح بده ما بفهميم چيه !!

sardargom
27-09-2006, 17:12
این کلمه از زیر بنا اشتباهه...
شبکه جهانی ملی......مزخرف نیست؟؟؟
اینا فقط راههائی برای کشیدن بودجه به جیب های .....

M A T I N
27-09-2006, 17:22
سرعتش چقدره؟؟؟؟؟؟؟؟

ARASH BAYAT
27-09-2006, 18:06
1kb in hour

M A T I N
27-09-2006, 18:12
1kb in hour

اووووووووووووووووووو چقدر زیاد :weird::thumbsup:

Diego
27-09-2006, 18:19
اینترنت ملی یعنی یک شبکه ی داخلی ....که ارتباط مردم را از طریق اینترنت با خارج کشور قطع خواهد کرد.یعنی نه هیچی بیرون بره نه داخل بیاد!(مثل کره شمالی!)یعنی شما فقط سایتهایی را خواهید دید که در دیتا سنتر های ایرانی قرار دارند و از همین الان هم معلومه که چه موضوعاتی خواهند داشت!
البته هیچ کدوم از اجرا کننده ها حاضر نیستند به طور کامل روشن سازی کنند چون میدونند که مردم صداشون در میاد....میخواهند ضربتی حال گیری کنند.
در ضمن به قول یه روزنامه نگار لفظ اینترنت ملی غلطه چون به پروژه ای میگن ملی که دل مردم واسه اون پروژه بتپه و اکثر مردم توش شرکت داشته باشند و باعث غرورشون بشه نه پروژه ای که فقط یه نفر میخواد به مردم تحمیل کنه!

soleares
27-09-2006, 18:20
دوستان سرعتش مسلما بالاتر از 512 كيلو بايت خواهد بود و تا سال آينده نيز يه شبكه جهاني متصل مي گردد تنها بديش ف ي ل ت ر ش هست ...

Quick
27-09-2006, 18:22
از کجا می دونی؟

soleares
27-09-2006, 18:24
كوييك جان كي از كجا مي دونه من يا ديگو ؟

Quick
27-09-2006, 18:27
شما soleares

anarchist60
28-09-2006, 01:42
اگه قرار بيشتر ازين ----- كنن ...

:angry: لعنت به اين اينترنت ملي....

راهش اينه كه تهاجم رو با دفاع جواب بديم :thumbsdow يعني وقتي ميزنن تو سرت نشيني يجا بگي من اصلآ راضي نبودم...

اين تهاجم الكترونيكي و كسي پيروز كه بيشتر حاليشه , اینهمه سایتهای دولتی که هک میشن

فقط یه ساماندهی نیاز تا اعتراضمون رو عملا و الکترونیکی بیان کنیم:hmm:

ShayaX
28-09-2006, 02:18
این ف ی ل ت ر ی که میگین رو با هیچی نمیشه دور زد؟ مثلاً استفاده از Vpn !
بعدش مثلاً چه سایتهای روی دیتاسنتر ایرانی هستن که بشه ازشون فیض برد!؟

ali_golden
28-09-2006, 02:37
تا الان دنبال راه حل برای عبور از فیلتر می گشتیم .
فردا باید دنبال یه راه حل برای فرار از دست اینترنت ملی باشیم :biggrin:
پس فردا هم باید دنبال فرار از نام ایران و ایرانی باشیم :sad: و............که نباید راجبش بحث کنم که داد همه در میاد که موضوع سیا شده :puke:

metro
28-09-2006, 06:52
اينترنت ملي يعني اينكه هيچ وقت موقع search كردن با عبارت Access Denied برخورد نمي كني. بجاي اون به شما پيغام " هيچ موردي پيدا نشد " نشون داده ميشه

my friend
28-09-2006, 08:48
تا اونجایی که من میدونم یه چیز مزخرف هست که دارن عملی میکنن
دسترسی کلیه کاربرا به اینترنت ( شبکه جهانی ) قطع میشه
نه کسی میتونه از سایت هایی که در دیتاسنتر های خارجی هاست شدن دیدن کنه ، نه کسی که خارج از ایران هست میتونه به این اطلاعات دسترسی پیدا کنه.

M A T I N
28-09-2006, 14:42
یعنی با اومدن اینترنت ملی در همه ی ISP هارو تخته میکنن ؟؟؟؟؟؟؟؟

راستی دیتاسنتر P30World کجاست؟

mahsoft
28-09-2006, 15:00
براي اينترنت ملي يه تاپيك بود همونجا بحث ادامه ميداديد

نظر من راجب اينترنت ملي ...

به قول مرتضي جان همكار انجمن
اينترنت ملي هم مثل ماشين ملي ميمونه
------------

soleares
28-09-2006, 15:27
دوست عزيزمون m39 سوال جالبي پرسيدن دتاسنتر پي سي كجاست ؟ اتوبان صدر ؟

kazemfdisk
28-09-2006, 16:03
عزیزان چقدر سخت میگیرید اینطوری ها هم که شما میگید نیست اولا باید یه چند سالی روش کار بشه
ثانیا کی گفته دسترسی از سایتهای خارجی قطع میشه
یه مقاله بود در این مورد در دانش کامپیوتر خوب توضیخ داده بود حتما مطالعه کنید

sascovach
28-09-2006, 17:29
عقده هاس سیاسی رو اینجا خالی نکنید
مطمئن باشید که با این کار دسترسی به سایت های خارجی از بین نمیره
دلیل انجام این کار اینه که اگه یه روزی اینترنت ایران قطع شد که اصلا بعید نیست ، ایران یه شبکه داخلی داشته باشه که لنگ نمونه

sascovach
28-09-2006, 17:29
دوستان سرعتش مسلما بالاتر از 512 كيلو بايت خواهد بود و تا سال آينده نيز يه شبكه جهاني متصل مي گردد تنها بديش ف ي ل ت ر ش هست ...
تایید میشه

my friend
28-09-2006, 18:23
عقده هاس سیاسی رو اینجا خالی نکنید
مطمئن باشید که با این کار دسترسی به سایت های خارجی از بین نمیره
دلیل انجام این کار اینه که اگه یه روزی اینترنت ایران قطع شد که اصلا بعید نیست ، ایران یه شبکه داخلی داشته باشه که لنگ نمونه
من فقط گفتم که اینطوری شنیدم.
من اصلا به سیاست کار ندارم که بخوام عقده ای بشم.

soleares
28-09-2006, 18:46
عزیزان این اینترنت ملی عالیه می دونید سرعتش حداقل 100 برابر الان میشه !

Nvidia
28-09-2006, 18:53
فیلتر باشه بابا ! حالا ندیدی ما هر روز تو سایت های ... هستیم ! فقط بیاد که من دیگه خسته شدم !

soleares
28-09-2006, 19:04
عزیز شما اگه خسته شدی شاتل یا پارس انلاین بگیر ماهی 15800 تومان بده راحت حال کن از این ناراحتی هم بیرون بیا .

ShayaX
28-09-2006, 20:18
جواب منم بدین!
ف ی ل ت ر یعنی با Vpn هم نمیشه دورش زد؟
کدوم سایتها مثلاً روی دیتاسنتر ایرانی هستن؟

my friend
28-09-2006, 20:24
فعلا یک یا دو تا دیتاسنتر توی ایران هست که به علت پهنای باند و سرعت پایین هنوز به صورت عمومی راه اندازی نشدن و سایت های دولتی و مهم توشون هاست شدن.

ShayaX
29-09-2006, 00:27
مرسی My Friend جان!
حالا سوال بعدی :دی!
با VPN هم نمیشه دورش زد؟
اگه به سایت خارجی بشه وصل شد که با این PHP ها هم میشه دورش زد! نمیشه؟!

J A V I D
29-09-2006, 13:51
من فکر می کنم بعضی از دوستان فیلتر ملی رو با اینترنت ملی قاطی کردن !!!

M A T I N
29-09-2006, 15:51
همین حالا خیلی از سایت ها که نباید فیلتر باشن فیلتر اند......مثل Miniclip....

وای به حال وقتی که اینتر....... بیاد

فکر کنم چند وقت دیگه Yahoo و google رو هم فیلتر کنن...

ShayaX
29-09-2006, 19:32
آقاجاوید گل من اینترنت ملی رو با فیلتر ملی اشتباه نگرفتم! :دی!
یه آقایی فرمودند ف ی ل ت ر این اینترنت ملی بسیار مخوف می باشد! :دی!
منم پیگیر شدم ببینم جریان چیه! :دی!
اگه موجبات آزردگی خاطر کسی رو فراهم کردم همینجا عذرخواهی میکنم!
من کوچیک همه م! :دی!

J A V I D
29-09-2006, 20:44
shayah من كلي گفتم منظورم با شما نبود جهت پايان دادن به كليه شبهات .
اينترنت ملي يك شبكه داخلي براي كه بيشتر به منظور برقراري ارتباط در داخل كشور بين سازمان ها و ارگان ها طرح ريزي شده . و همين چند روز پيش رئيس جمهور محترم مملكت اولين مدرسه مملكت رو به اين شبكه وصل كرد تا در صد سال آينده هشت هزارو پونصد مدرسه ديگه به اين شبكه متصل بشن . به عبارتي مثلا تو يه سازمان دولتي كه به اينترنت وصله كارمندا نشينا با اينترنت فيلم دانلود كنن ! و فقط براي كاراي اداري از اين سيستم استفاده بشه جهت پايين آوردن استفاده از باند موجود . و توجه كنين اگه اين اتفاقي كه بعضي از دوستان مي فرماييد بيافته و كلا دسترسي مردم از اينترنت قطع بشه اين اتفاق ها مي افته كليه كافي نت ها رسما تعطيل شده و تبديل به گيم نت مي شن ! نودو پنج درصد سايت هاي اينترنتي تعطيل مي شن . و كليه اي اس پي ها هم تعطيل مي شن و كلي آدم بيكار مي مونه رو دست مملكت !!! پس خيالتون راحت حداقل تا فرستادن كليه جوانان بيكار سر كار يه همچين اتفاقي نمي افته .
و اما ف ي ل ت ر ملي به قول دوستان سيستمي كه بعد از راه اندازي تمامي اي اس پي هاي مملكت بايد از اين سيستم استفاده كنن به طوري كه وقتي شما در خواست يك سايت رو مي دين ابتدا توسط اين سيستم چك شده و سپس در اختيار شما قرار مي گيره . كه اين سيستم قرار بود عيد امسال افتتاح بشه كه ظاهرا نشد بعدا هم صداش رو در نياوردن از بدي هاي اين سيستم پايين آوردن سرعت اينترنت به طرز بسيار وحشتناك و هم چنين سخت تر شدن دور زدنش مي باشد .

اين اطلاعاتم بر اساس انواع اقسام مجالات و هفته نامه هاي كامپيوتري كه مطالعه مي كنم به دست آوردم و سلام نامه تمام من ديگه هيچ اظهار نظري در اين مورد نمي كنم .

soleares
29-09-2006, 20:47
دوستان لطفا بي ربط نگيد بگذاريد هنگامي كه اومد اگر بد بود بگيد بده ولي اگر يه روزي بيا و خوب باشه چي ؟ اون وقت يه مشت چرت و پرت به هم گفتيم ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][1].gif

masoud-lat
29-09-2006, 21:32
فقطON speed
تمام ----- ها رو باز ميكونه

Diego
29-09-2006, 22:01
دوستان چرا بیهوده بحث میکنین؟هنوز واسه قضاوت زوده.واقعا زوده.فقط قرار بر این هست که هر کی هر چیزی میدونه و شنیده در این مورد بدون کم و کاست به بقیه بگه.قضاوت باید با خودمون باشه.

kazemfdisk
29-09-2006, 22:50
فقط اینو بدونید دسترسی از سایتهای خارجی قطه نمیشه
شما فکر کنید سایت چی بود که روی یکی از سرورهای اممرکایی بود حذف کردند

ShayaX
30-09-2006, 00:15
مرسی جاوید جان... مرسی همگی :دی!

Shahriar-b
30-09-2006, 17:10
شما فکر کنید سایت چی بود که روی یکی از سرورهای اممرکایی بود حذف کردند
سايت خبرگازاري ايرنا كه تو يك سرور آمريكايي تو تگزاس بود

kazemfdisk
30-09-2006, 23:08
خوب حالا فکر کنید زبونم لال همین بلا سره پسی ورلد خودمون بیاد

online-amir
30-09-2006, 23:41
سلام.

هنوز اين بحث اينرنت ملي كه سر پا هستش!!! بي خيال شيد!!! تا دولت بعدي هنوز كار داره! هر به چند روز يه نماينده كه مي خواد باهاش مصاحبه بشه اين بحث رو توي مجلس داغ مي كنه!!!

قبول دارم خوبه كه ما از سرورهاي ايراني هاستينگ بخريم! خوبه كه اينترنت تحت حاكميت ما باشه! ----- كردنها دست خودمون باشه! بستن و بلوك كردن دست خودمون باشهو هزاران امتياز ديگر...!

ولي...!

تحريم شركت هاي نرم افزاري رو چكار ميشه كرد؟!

خودمون كه نمي تونيم آنتي ويروس بسازيم! خودمون كه نمي تونيم ويندوز بسازيم! از لحاظ دست كاري كه تو دنيا اوليم! همه نوع ويندوز دست كاري شده اكس پي توي بازار هست!!! يه كار ميشه كرد اونم اينه كه برنامه نويس هاي ايراني اونور اب رو بياري ايران! 100 سال اگر بيان!!!

به چه حقي از اين ايترنت ملي صحبت مي كنند وقتي نمي دونند وي بي دات نت با چه ت نوشته مي شه!؟!! ( شوخي نيست!)

M.K_Soft
05-10-2006, 02:48
خدا كنه مثل كامپيوتر ملي نباشه. با اون قيافه درپيتش. به گفته دوستمون بستن پورت 80 به طور كامل.خدا بخي كنه حال ما رو.

my friend
05-10-2006, 12:47
قضیه کامپیوتر ملی دیگه چیه؟

M.K_Soft
05-10-2006, 21:57
قضیه کامپیوتر ملی دیگه چیه؟

من فكر مي كردم همتون خبر داريد!
موضوع سر يه كامپيوتر با يه كيبورد لبتاپ بولوتوس و يه وب كم فكر كنم با FPS 10 كه هر دو ثانيه يه سيگنال تصوير ميده.
به مانيتور 15 آشغال و رم 512 كه البته اسم سيستم موبايل !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! هم روشه.
اومدن همه رو به هم يه جوري وصل كردن با 40 سانت ارتفاع و 30 سانت قطر بهش ميگن موبايل.
سخت افزار ساخت ايرلند و نرم افزار ساخت ايالات متهده. > !! ( كامپيوتر ملي ) !!
جالبش هم اينجاست ::::
قيمت : 1500000 ( يك ميليون و پانصد هزار تومان )!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
هالا بگو مغز خر هم خورده باشي مياي پولتو خرج اين فرغون بكني؟
فروشگاه مركزيش هم تو مجتمع كامپيوتر پايتخت هست.
بهتون پيشنهاد مي كنم هتما بريد نيگاش كنيد.. من هم اگه عكسي گيرم اومد مي زارم.

my friend
06-10-2006, 14:31
آهان ، الان یه چیزایی یادم اومد...
حیف که من تو تهرون نیستم ، ولی اگه گذرم اونطرفا افتاد حتما میرم ببینمش!
ممنون میشم عکسشو بزاری