PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مدیریت پهنای باند مودم خانگی

babriman
27-08-2017, 09:00
سلام دوستان
من می‌خوام که با داشتن مک آدرس هر کاربری که به مودم وصل میشه، سرعت هر فرد رو بتونم جداگانه کنترل کنم و کلا اجازه ندم که بتونه بیش‌تر از اون سرعت استفاده کنه؛ مثلاً سه کاربر A و B و C رو دارم که میخوام سرعت کاربر A حداکثر روی 30 کیلوبایت باشه و بالاتر نره، سرعت کاربر B محدودیتی نداشته باشه و سرعت کاربر C روی 100 کیلوبایت باشه و بالاتر نره و می‌خوام که فقط با mac address این کارا رو بکنم چون کار با شبکه رو بلد نیستم و فقط در همین حد می‌خوام. ممنون از وقتی که گذاشتید
مودم فعلی من هم D-Link 2750U هست
ممنون میشم راهنمایی کنید

ardeshir n
27-08-2017, 11:45
سلام دوستان
من می‌خوام که با داشتن مک آدرس هر کاربری که به مودم وصل میشه، سرعت هر فرد رو بتونم جداگانه کنترل کنم و کلا اجازه ندم که بتونه بیش‌تر از اون سرعت استفاده کنه؛ مثلاً سه کاربر A و B و C رو دارم که میخوام سرعت کاربر A حداکثر روی 30 کیلوبایت باشه و بالاتر نره، سرعت کاربر B محدودیتی نداشته باشه و سرعت کاربر C روی 100 کیلوبایت باشه و بالاتر نره و می‌خوام که فقط با mac address این کارا رو بکنم چون کار با شبکه رو بلد نیستم و فقط در همین حد می‌خوام. ممنون از وقتی که گذاشتید
مودم فعلی من هم D-Link 2750U هست
ممنون میشم راهنمایی کنیددرود.
خیر نمیشه.

Sent from my ASUS using Tapatalk

babriman
27-08-2017, 12:05
درود.
خیر نمیشه.

راه حل چی هست؟

ardeshir n
27-08-2017, 12:09
راه حل چی هست؟متاسفانه راهی نداره.
مگر گوشی شخص دستکاری شه.

babriman
27-08-2017, 12:18
متاسفانه راهی نداره.
مگر گوشی شخص دستکاری شه.

من شنیدم که بعضی مودم‌ها این قابلیت رو دارند یا باید دستگاهی به نام میکروتیک خرید ولی کامل و دقیق نمی‌دونم چجوری هست

ardeshir n
27-08-2017, 12:22
من شنیدم که بعضی مودم‌ها این قابلیت رو دارند یا باید دستگاهی به نام میکروتیک خرید ولی کامل و دقیق نمی‌دونم چجوری هستدر مورد میکروتیک اطلاعی ندارم امل مودم های ایسوس دارن.

babriman
27-08-2017, 13:16
در مورد میکروتیک اطلاعی ندارم امل مودم های ایسوس دارن.

شما کدوم مدل رو پیشنهاد میدید که این قابلیتی که من می‌خوام رو داشته باشه؟

ardeshir n
27-08-2017, 13:44
شما کدوم مدل رو پیشنهاد میدید که این قابلیتی که من می‌خوام رو داشته باشه؟
الآن میشه گفت همشون دارن.البته با آخرین نسخه Firmware

kerminio
27-08-2017, 14:55
مدمت باید QoS داشته باشه واسلام . تو مشخصات ش ببین همچین چیزی داره یا نه بهترین QoS را هم لینک سیس داره نه ایسوس ، لینک سیس از زمان wag120n ، قوس داشت

ardeshir n
27-08-2017, 17:25
مدمت باید QoS داشته باشه واسلام . تو مشخصات ش ببین همچین چیزی داره یا نه بهترین QoS را هم لینک سیس داره نه ایسوس ، لینک سیس از زمان wag120n ، قوس داشتدرسته.
البته ایسوس رتبه ۱ جهان هست توی Networking!

green-mind
29-08-2017, 01:04
شما که میخواهید هزینه کنید چرا مودم ؟
بیایید یک hap lite میکروتیک بخرید 80-90 تومان
فکر نمیکنم 2750 QOS داشته باشه و این مودم هایی که دوستان پیشنهاد دادن معمولا قیمتش بالاس مخصوصا مودم لینکسیس
با 80-90 یک پکیج حرفه ای بخرید که اگه خواستید حتی روش HOTSPOT هم ران کنید ولی وب باید کانفیگش رو هم بلد باشید

babriman
29-08-2017, 10:24
شما که میخواهید هزینه کنید چرا مودم ؟
بیایید یک hap lite میکروتیک بخرید 80-90 تومان
فکر نمیکنم 2750 QOS داشته باشه و این مودم هایی که دوستان پیشنهاد دادن معمولا قیمتش بالاس مخصوصا مودم لینکسیس
با 80-90 یک پکیج حرفه ای بخرید که اگه خواستید حتی روش HOTSPOT هم ران کنید ولی وب باید کانفیگش رو هم بلد باشید

سلام
ممنو از پاسخت
چون حرفه‌ای نیستم مجبورم همون مودم رو بگیرم
الآن نظرم این هست که ایسوس بگیرم و این دو تا رو دیدم. شما نظرت رو بگو خوبه یا بده و اصلا این قابلیتی که من میخوام رو داره یا نه

مودم-روتر ADSL و بي‌سيم ايسوس مدل DSL-N10 C1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]!/displaycomment-0/page-6/sort-date/tab-comments/)

مودم روتر ADSL بي‌سيم N300 ايسوس مدل DSL-N12E_C1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]!/displaycomment-0/page-8/sort-date/tab-comments/)

ardeshir n
29-08-2017, 19:16
سلام
ممنو از پاسخت
چون حرفه‌ای نیستم مجبورم همون مودم رو بگیرم
الآن نظرم این هست که ایسوس بگیرم و این دو تا رو دیدم. شما نظرت رو بگو خوبه یا بده و اصلا این قابلیتی که من میخوام رو داره یا نه

مودم-روتر ADSL و بي‌سيم ايسوس مدل DSL-N10 C1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]!/displaycomment-0/page-6/sort-date/tab-comments/)

مودم روتر ADSL بي‌سيم N300 ايسوس مدل DSL-N12E_C1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]!/displaycomment-0/page-8/sort-date/tab-comments/)اینطور که چک کردم مثل اینکه داره.
حالا شما قبل خرید از یه جا بپرسید که Quality of Service داره یا نه.

Zachyrock
05-09-2017, 19:16
سلام دوستان

من فقط میخوام سرعت نت کامپیوترم رو کم کنم این امکان پذیره ؟ طوری که پینگ خراب نشه ولی سرعت از 500 به 150 برسه !!!

ardeshir n
05-09-2017, 19:27
سلام دوستان

من فقط میخوام سرعت نت کامپیوترم رو کم کنم این امکان پذیره ؟ طوری که پینگ خراب نشه ولی سرعت از 500 به 150 برسه !!!در مورد پینگ اطلاع ندارم.اما میشه کم کرد.

Zachyrock
05-09-2017, 19:52
در مورد پینگ اطلاع ندارم.اما میشه کم کرد.

خوب چطور كم كنم ؟؟ پارس انلاين دارم تا سرويس وصل شد تو يك ساعت دو گيگ مصرف كردم اينجوري فايده نداره:n35:

ardeshir n
05-09-2017, 19:53
خوب چطور كم كنم ؟؟ پارس انلاين دارم تا سرويس وصل شد تو يك ساعت دو گيگ مصرف كردم اينجوري فايده نداره:n35:جان؟!
یعنی میخواین ISP براتون محدود کنه؟
تماس بگیرید با مرکز یا اپراتور چک کنن میشه یا نه... .

Zachyrock
05-09-2017, 20:00
جان؟!
یعنی میخواین ISP براتون محدود کنه؟
تماس بگیرید با مرکز یا اپراتور چک کنن میشه یا نه... .

نه خودم كم كنم كلا انلاين زياد چيز ميز ميبينم با اين سرعت ميخورههه

masood.ashoori789
05-09-2017, 23:11
درود . مودم ایسوس n12u-c1 که دارم ، در آخرین آپدیت این قابلیت با امکان اعمال محدودیت دقیق هر کلاینت اضافه شد ، و با مک قابل تفکیک هست ، هم پهنای باند ، هم زمان ، بقیه قابلیت های این مودم که دیگه جای هیچ حرفی نمی‌ذاره .

ho3in2012
06-09-2017, 07:54
سلام دوستان

من فقط میخوام سرعت نت کامپیوترم رو کم کنم این امکان پذیره ؟ طوری که پینگ خراب نشه ولی سرعت از 500 به 150 برسه !!!

سلام
بنده مودم Tenda DH301 دارم و این قابلییتی که شما نیاز دارین تحت عنوان Bandwidth Control داخل پنل هست
هر کاربری رو بخواین میشه سرعت دانلود و آپلودش رو محدود کرد
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
امکان تعیین محدودیت بر اساس روز های هفته و ساعت هم در قسمت Parental Control وجود داره
امکان محدود کردن دسترسی سایت های خاص هم وجود داره در قسمت Url Filter

mosi_alfa
07-09-2017, 05:36
سلام
بنده مودم Tenda DH301 دارم و این قابلییتی که شما نیاز دارین تحت عنوان Bandwidth Control داخل پنل هست
هر کاربری رو بخواین میشه سرعت دانلود و آپلودش رو محدود کرد
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
امکان تعیین محدودیت بر اساس روز های هفته و ساعت هم در قسمت Parental Control وجود داره
امکان محدود کردن دسترسی سایت های خاص هم وجود داره در قسمت Url Filter

این که بر اساس ip هست، اگر دیواس ip جدید بگیره چی؟

ho3in2012
07-09-2017, 07:36
این که بر اساس ip هست، اگر دیواس ip جدید بگیره چی؟
باید اول به هر دیوایس بر اساس مک آدرس یک آی پی اختصاص بدین
دیگه آی پی جدید نمیگیره

mehrdadb3
07-09-2017, 10:10
شما باید مودمی تهیه کنید که گزینه Bandwidth Control رو داشته باشه تو مودم های ارزون فکر میکنم این مدل تی پی لینک داره 8961n