PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اینترنت نامحدود ؟؟ کی و چه موقع ؟

صفحه ها : [1] 2

elshaarawy
24-07-2017, 21:52
آقا یکی ما رو روشن کنه ..اینا که هی میان تو اخبار میگن از این به بعد سرعت میفروشیم و حجم برداشته میشه ولی فعلا اتفاقی نیوفتاده !:n13:

rioman
24-07-2017, 21:56
چرت محضه. محدودیت حجمی داره. نامحدود نیست.

alireza9t9
25-07-2017, 01:56
آقا یکی ما رو روشن کنه ..اینا که هی میان تو اخبار میگن از این به بعد سرعت میفروشیم و حجم برداشته میشه ولی فعلا اتفاقی نیوفتاده !:n13:

من که به شخصه هردفعه اخبار مربوط به این مزخرفات رو میشنوم اعصابم میریزه بهم ، خب شاید کسی مثل من نخواد همچین کاری کنه ! من همین الان از همه چی راضیم ! سرویس محدود دارم توی تایم رایگان سرعت دانلودمم 1.5 مگ هست ، همه نیاز هامم برطرف میشه ! افت سرعت هم ندارم ، ولی این سرویس جدیدی که اینا قراره جایگزین کنن ، بعد از یه حجم مشخصی کلا به فنا میره ...
ظاهرا هم که تا دوماه دیگه روی اپراتور ها اعمال میشه...

italodance
25-07-2017, 07:39
هیچوقت و هیچ زمان مثل اینکه ایرانی ها رو نمیشناسی نه؟ :n21:
فقط براشون پول مهمهم پولللللللللللللللللللللل فقط پوللللللللللللللللللللللل لللللللللللل :n10:

Dr Nima
25-07-2017, 08:07

محمود واعظی امروز در حاشیه مراسم رونمایی از شبکه ملی اطلاعات در نمایشگاه الکامپ، از تصویب مدل جدید فروش اینترنت در کشور، خبر داد و اظهار داشت: تاکنون بارها شاهد گلایه مردم و رسانه‌ها درباره نحوه محاسبه حجم مصرفی کاربران بوده‌ایم که در مطالب نادرستی تصور کم‌فروشی می‌کردند و بارها اعلام کرده بودیم که این‌طور نیست.
به این دلیل تصمیم جدیدی اتخاذ شده که سنت قبلی فروش اینترنت در کشور را تغییر می‌دهد.
وی گفت: در گذشته کاربر اول ماه ۱۰ هزار تومان برای اينترنت می‌پرداخت و در ادامه یک بار ۸ هزار تومان، یک بار ۵ هزار تومان اضافه پرداخت می‌کرد که در نهایت ماهانه حدود ۲۸ هزار تومان هزینه اینترنت پرداخت می‌کرد اما در ظاهر ۱۰ هزار تومان برای اینترنت می‌پرداخت.
اما در روش بعدی، اینترنت را بر اساس سرعت و اتصال می‌فروشیم.
وی توضیح داد: در روش جدید کسی که برای مثال کارش با اینترنت ۵۱۲ راه می‌افتد ۱۰ هزار تومان با ۳ گیگ اینترنت بین‌الملل و دو برابر (۶ گیگ) اینترنت داخلی پرداخت می‌کند کسی که سرعت بیشتری نیاز دارد برای مثال ۲۰ هزار تومان با سرعت بالاتر و دو برابر حجم داخلی خریداری می‌کند.
وی درباره قیمت اینترنت در روش جدید فروش گفت: اگر بخواهیم برای مثال همان ۸ هزار تومان که اول ماه می‌پرداختند را در نظر بگیرید،
اکنون برای مثال قیمت ۱۰ هزار تومان می‌شود اما محدودیت سرعت در شبکه ملی اطلاعات برداشته شده و مردم می‌توانند از محتوای داخلی با پول کمتر،
سرعت بیشتر و کیفیت بالاتر استفاده کنند.وی تأکید کرد: متقاضیان بسته به نیاز می‌توانند سرویس‌های ۵۱۲ یک مگ، ۲ مگ و ۱۶ مگ دریافت کنند.

طبق بیانات محمود واعظی این برنامه امروز (یکشنبه 1 مرداد 96) تصویب شده است و یک ماه تا یک ماه نیم آینده اجرا خواهد شد.

اگرچه محمود واعظی درباره مدل فروش اینترنت در آینده توضیحاتی ارائه داده است، اما هنوز جزییات بسیاری درباره‌ی جزییات این طرح وجود دارد که در این بیانات پاسخی برای آن‌ها وجود ندارد.

mostafa_gm
25-07-2017, 08:38
الان این چه فرقی کرده؟! بازم اگه اون 3 گیگ و 6 گیگ تموم شه دوباره برای اضافه اش پول میگیرید دیگه مفتی که نمی دید؟؟ اینا فکر کردن ملت خرن خودشون پروفسور! تاریخ نشون داده امثال شماها هیچ وفت دلتون برای مردم نسوخته و هر طرحی که تصویب می کنید اول منافع خودتون رو توش حساب می کنید.

mohamadir
25-07-2017, 09:50
محدود کردن شدید حجم اینترنت و نامحدود کردن اینترانت ! از این به بعد به جای مصرف 60 گیگ یوتیوب و ... باید آپارات استعمال کنیم!

hamid_diablo
27-07-2017, 11:18
تا یه حجمی اجازه دارید دان کنید با سرعت خوب
بعد از اون حجم با یه قانون نانوشته دیگه اجازه ندارید دانلود کنید با سرعت خوب !

ul696
28-07-2017, 11:03
عمیدیان، معاون وزیر ارتباطات: فروش اینترنت نامحدود به جای حجمی، این هفته به ارائه‌دهندگان اینترنت ابلاغ می‌شود و به آنها حدود یک هفته مهلت برای اجرا داده خواهد شد

Dr Nima
28-07-2017, 11:15
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

معاون وزیر ارتباطات گفت: فروش اینترنت نامحدود به جای حجمی، این هفته به ارائه‌دهندگان اینترنت ابلاغ می‌شود و
به آنها حدود یک هفته مهلت برای اجرا داده خواهد شد. ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

علی‌اصغر عمیدیان در گفت‌وگو با خبرنگار فناوری اطلاعاتخبرگزاری فارس، بااشاره به تصویب روش فروش نامحدود اینترنت در جلسه‌ روز یکشنبه هفته گذشته کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، گفت: «این مصوبه در هفته جاری به بازیگران حوزه اینترنت کشور ابلاغ می‌شود و ارائه‌دهندگان سرویس اینترنت حدود یک هفته برای اجرای این مصوبه فرصت دارند. »

پیش از تصویب این مصوبه گفته می‌شد احتمالاً بازه حدوداً چند هفته‌ای برای اجرای این روش توسط ارائه‌دهندگان اینترنت پیش‌بینی شود که به این ترتیب به نظر می‌رسد تا دو هفته دیگر شاهد تغییر عملی شیوه فروش اینترنت در کشور باشیم.

براساس روش جدید فروش اینترنت نامحدود در کشور، دیگر ملاک محاسبه تعرفه اینترنت حجم مصرفی کاربران نیست، بلکه سرویس براساس سرعت به مشترکان فروخته می‌شود که در آن معیار مصرف منصفانه وجود دارد.

XENON24
28-07-2017, 11:35
اوه اوه خدا به داد برسه، معلوم نیست باز چه خوابی دیدن برامون . [emoji37][emoji58]

Sent from my WAS-LX1A using Tapatalk

naasr
28-07-2017, 11:47
میخواد بشه مثل اینترنت شبانه فعلی
یعنی تا یه حدی میتونی با سرعت بالا دانلود کنی بعدش سرعت چنان افت میکنه که حتی صحفات وب هم زورکی باز بشه
خودشون رو مسخره کردن

محمد7966
28-07-2017, 11:58
یه سوال :سرویس های حجمی هنوز باقی میمونن یا همه شون برچیده میشن؟؟

من نیازی نمیبینم سرویس نامحدود بگیرم اونم نامحدود 512

الان 128 محدود شبانه رایگان دارم از پارس.خطم رو هم روی 9 مگ بستن .تو این 5 ماه نزدیک 600 گیگ دانلود داشتم.ماهی هم میانگین 30 هزاتومان میدم

ShadowDragon
28-07-2017, 17:34
دو سال پیش کلی دهوا راه انداختن باید نامحدود حذف شه ، الان برعکس!!!!

shangil
28-07-2017, 18:26
اینکه چیزی نیست
با هزار وامصیبتا دیپلم 4 ساله رو حذف کردن و به جاش پیش گذاشتن الان چند سالیه دوباره برگشتن نظام قدیم!
یا با جنگ و دعوا واحد پول رو کردن ریال الان تازه یادشون افتاده صفر بردارن!

albertxx
28-07-2017, 22:02
اون سرویس ها واقعا نامحدود بود
ولی این سرویس ها فکر نکنم
احتمالا (( احتمال نه صد در صد)) تا یه حجمی نامحدود هست بعدش سرعت در حد 16 کیلوبیت...

italodance
29-07-2017, 07:47

چه ساده ای؟ کلا مردم چه ساده اند اره 40 سال پیش قرار بود آب و برق و گاز رایگان شوند.

وضع رو به وخامت تیغ زنی و گرانی میره نکنه برعکسه؟ ما (مردم - همه) گرانترین مالیات دنیا رو هم داریم میدیم آن هم حتما خبر نداریم/ندارید

هر چی میخری ضربدر 4 و 5 داره میشه همین اینترنتت رو بگو تا بقیه. :n35:

desperanish
29-07-2017, 11:24
چه ساده ای؟ کلا مردم چه ساده اند اره 40 سال پیش قرار بود آب و برق و گاز رایگان شوند.

وضع رو به وخامت تیغ زنی و گرانی میره نکنه برعکسه؟ ما (مردم - همه) گرانترین مالیات دنیا رو هم داریم میدیم آن هم حتما خبر نداریم/ندارید

هر چی میخری ضربدر 4 و 5 داره میشه همین اینترنتت رو بگو تا بقیه. :n35:

1. به دقت گوش بده: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

2. میشه منبع حرفتون رو بگید: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

3. من اینترنت نامحدود مخابرات دارم ماهی حداقل 150 گیگ آپلود و دانلود میکنم فقط 25 هزار تومان میدم
و هر موقع که سرعت لازم داشته باشم از اینترنت ایرانسلم استفاده میکنم.

italodance
29-07-2017, 12:00
1. به دقت گوش بده: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

2. میشه منبع حرفتون رو بگید: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

3. من اینترنت نامحدود مخابرات دارم ماهی حداقل 150 گیگ آپلود و دانلود میکنم فقط 25 هزار تومان میدم

1 نگو که فیلمش رو برات رو کنم همه دیدند تو ندیدی به ما چه

2 منبع؟ تو ایران زندگی میکنی؟ نمیبینی هر جنسی تو ایران میاد قیمتش توسط گمرک ضربدر 4 میشه؟ نکنه عادت کردی؟ این منبع که دادی اصلا شامل ایران نیست و ایران و کره شمالی اصلا تو این رده ها نیستند . اصلا نیازی به منبع نداریم وقتی خودرو 40 تومانی رو 240 تومان به خورد مردم ساده می دهند. نکنه باز منبع میخوای؟ منبع من و مردم چشماشونند .

3 تبلیغ مخابرات میکنی با اینترنت ذغالیش؟ اسم ان اینترنته؟ اصلا اینترنت دیدی؟ استانداردهاشو می شناسی؟ مگه هر چی بت بدند یعنی همونه؟ ما هر چی کالای خارجی بخریم همونه؟ جنس چینی اینجا بخریم با بقیه یکیه؟
به اسم ایننرنت بت یک چیزی دادند

اگر مشکل نداری اینجا ننویس برو تو همون خوشیت باش که غرق شدی اینجا تاپیک درد مردم هست نه رضایت مردم .

siava5h
29-07-2017, 12:16

« ﺳﻮﺋﺪ‏» ﻳﻜﻲ ﺍﺯ ﻫﺸﺖ ﻛﺸﻮﺭ ﺍﺭﻭﭘﺎﻳﻲ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺑﺎﻻﺗﺮﻳﻦ ﻧﺮﺥ ﻣﺎﻟﻴﺎﺗﻲ ﺭﺍ ﺩﺭ ﺩﻧﻴﺎ ﺩﺍﺭﺩ . ﺩﺭ ﺣﺎﻟﻲ ﻛﻪ ﺩﺭﺁﻣﺪ ﻣﺘﻮﺳﻂ ﻫﺮ ﺷﻬﺮﻭﻧﺪ ﺳﻮﺋﺪ ﺩﺭ ﺳﺎﻝ 48 ﻫﺰﺍﺭ ﻭ 800 ﺩﻻﺭ ﺍﺳﺖ، ﻧﺮﺥ ﻣﺎﻟﻴﺎﺕ ﺷﺨﺼﻲ 56.6 ﺩﺭﺻﺪ ﻳﻌﻨﻲ ﭼﻴﺰﻱ ﺑﻴﺶ ﺍﺯ ﻧﺼﻒ ﺩﺭﺁﻣﺪ ﻫﺮ ﻓﺮﺩ ﺩﺭ ﺳﺎﻝ ﺍﺳﺖ .

48800*3700 = 180560000
180560000 / 12 = 15046666.67
15046666.67 * 0.566 = 8516413.3
15046666.67 - 8516413.3 = 6,530,253.37 تومن درآمد ماهیانه برای هر شهروند. (شیش میلیون و پانصد برای هر انسان جنبنده)

« ﺩﺍﻧﻤﺎﺭﻙ‏» ﺩﺭ ﺳﺎﻝ 2008 ﻫﻤﺰﻣﺎﻥ ﺑﺎ ﺁﻏﺎﺯ ﺑﺤﺮﺍﻥ ﻣﺎﻟﻲ ﺩﺭ ﺍﺭﻭﭘﺎ، ﻧﺮﺥ ﻣﺎﻟﻴﺎﺕ ﺭﺍ ﺗﺎ 62.3 ﺩﺭﺻﺪ ﺍﻓﺰﺍﻳﺶ ﺩﺍﺩ ﻭ ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﻃﺮﻳﻖ ﺗﻮﺍﻧﺴﺖ ﺗﺎ ﺣﺪﻭﺩﻱ ﺑﺮ ﺑﺤﺮﺍﻥ ﺍﻳﻦ ﻛﺸﻮﺭ ﺗﺴﻠﻂ ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﺪ ؛ ﺩﺭ ﺳﺎﻝ 2010 ﻧﺮﺥ ﻣﺎﻟﻴﺎﺕ ﺷﺨﺼﻲ ﺩﺭ ﺩﺍﻧﻤﺎﺭﻙ ﺑﻪ 55.4 ﺩﺭﺻﺪ ﻛﺎﻫﺶ ﻳﺎﻓﺖ . ﺍﻳﻦ ﺩﺭ ﺣﺎﻟﻲ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭﺁﻣﺪ ﻣﺘﻮﺳﻂ ﺳﺎﻟﻴﺎﻧﻪ ﻫﺮ ﺩﺍﻧﻤﺎﺭﻛﻲ 64 ﻫﺰﺍﺭ ﺩﻻﺭ ﺍﺳﺖ .

64000 * 3700 = 236800000
236800000 /12 = 19733333.3
19733333.3 * 0.554 = 10932266.67
19733333 - 10932266.67 = 8,801,066.33 تومن درآمد هر ماه برای هر شهروند دانمارکی.

اون نوشته های تفسیر داره. 2 تا جمله بعدش، 2 تا جمله قبلش رو باید بخونی ببینی چی میگه.

khoodet
29-07-2017, 14:45
کسی اطلاعات دقیق تری نداره از این طرح
اگر میخواد مثل نا محدود هایی باشه که شاتل اینا میدن و ترافیکش هم در همون حد باشه که به درد نمیخوره

Sent from my SM-G900FD using Tapatalk

fragari
30-07-2017, 16:16
حتماً نامحدود و تا حجم مشخصی سرعتش زیاده، بعد سرعت کمتر میشه و باید شارژِ افزایش سرعت به حالت اول رو بپردازی و اگر نه تا آخر ماه با همون سرعت کم ادامه میده و بعد سر ماه که شارژ کنی دوباره سرعت زیاد میشه.

mohandes23
30-07-2017, 16:26
نامحدودی در کار نیست 100 یا 50 گیگ احتمال زیاد حق دنلود از سایت هایی که مشخص کردن مثل اپارات نه سایت های دانلود فیلم.قیمت ترافیک بین مللی هم زیاد میشه .خلاص

sima_6600
30-07-2017, 23:08
هیچ وقت دولت به فکر مردم نیست بلکه به فکر جیب خودش هست.یوتیوب تعطیل بجاش اپارات نگاه کنید که سالی یک بار بروزرسانی میشه ویدو هاش. مسخره.

aref.kh
31-07-2017, 00:06
من یه جا خونده بودم که قراره این طرح با توجه به سرعت تقیسم بندی بشه مثلا شما اگه اینترنت بین الملل استفاده کنی 3 مگ بر ثانیه و اگه اینترنت داخلی استفاده کنی میشه6 مگ بر ثانیه و اگه یه محدودیت حجمی تا سقف 100 گیگ بزارن واقعا خوب میشه حالا بعضی ها میان میگن اینترنت تو خارج نامحدود واقعیه البته اگه به باطن قضیه بریم مال اونا هم واقعی نیس چون اونا بر حسب نیازشون استفاده میکنن نه مثل ما که هر چی اومد دستمون اومد میزاریم دانلود با بالاترین کیفیت ممکن مثلا فیلمی که تمشک طلایی گرفته رو میزاره دانلود با کیفیت blueray 50گیگ بعد خودشم مطمینه که نگاه نمیکنه بهش سریالی رو دانلود میکنه همه فصل هاشو با بالاترین کیفیت و بعدا حتی یه قسمتشو نگاه نمیکنه بازی رو که مطمین اصلا به سیستمش نمیخوره رو دانلود میکنه اینا بخشی از کار های کسانی هست که دانلود زیاد دارن اما تو خارج اینطوری نیس مثلا تنها فایل هایی رو که لازم داره از اینترنت دریافت میکنه نه هر چی که دستش اومد بزاره دانلود و پنهای شبکه رو بیاره پایین من با درصد احتمال بالایی میتونم بگم اگه چند کاربر ایرانی که 24 ساعت دانلود میکنن رو بفرستن خارج اونجا ispاینترنت اینارو محدود میکنه پس بهتره اینترنت نامحدود محدودیت حجمی داشته باشه که پهنای شبکه پایین نیاد البته نه درحد 4 گیگ در حد 50 80 گیگ محدودیت داشته باشه خوبه

Mohsen_mzh
31-07-2017, 02:25
من یه جا خونده بودم که قراره این طرح با توجه به سرعت تقیسم بندی بشه مثلا شما اگه اینترنت بین الملل استفاده کنی 3 مگ بر ثانیه و اگه اینترنت داخلی استفاده کنی میشه6 مگ بر ثانیه و اگه یه محدودیت حجمی تا سقف 100 گیگ بزارن واقعا خوب میشه حالا بعضی ها میان میگن اینترنت تو خارج نامحدود واقعیه البته اگه به باطن قضیه بریم مال اونا هم واقعی نیس چون اونا بر حسب نیازشون استفاده میکنن نه مثل ما که هر چی اومد دستمون اومد میزاریم دانلود با بالاترین کیفیت ممکن مثلا فیلمی که تمشک طلایی گرفته رو میزاره دانلود با کیفیت blueray 50گیگ بعد خودشم مطمینه که نگاه نمیکنه بهش سریالی رو دانلود میکنه همه فصل هاشو با بالاترین کیفیت و بعدا حتی یه قسمتشو نگاه نمیکنه بازی رو که مطمین اصلا به سیستمش نمیخوره رو دانلود میکنه اینا بخشی از کار های کسانی هست که دانلود زیاد دارن اما تو خارج اینطوری نیس مثلا تنها فایل هایی رو که لازم داره از اینترنت دریافت میکنه نه هر چی که دستش اومد بزاره دانلود و پنهای شبکه رو بیاره پایین من با درصد احتمال بالایی میتونم بگم اگه چند کاربر ایرانی که 24 ساعت دانلود میکنن رو بفرستن خارج اونجا ispاینترنت اینارو محدود میکنه پس بهتره اینترنت نامحدود محدودیت حجمی داشته باشه که پهنای شبکه پایین نیاد البته نه درحد 4 گیگ در حد 50 80 گیگ محدودیت داشته باشه خوبه
همه ش هم تقصیر یوزر نیست تو ایران. وقتی یه چیزی ثبات نداشته باشه و آدم احساس امنیت نکنه که فردا بتونه اون سرویس (اینجا مثلا یه سریال یا فیلم) رو با همین شرایط و هزینه دریافت کنه اینطوری حریص میشه نسبت به انبار کردنش. اثراتش تو اقتصاد خودشو به صورت خرید دلار و طلا و غیره نشون میده، تو اینترنت هم درست کردن آرشیو. وگرنه تو کشور های دیگه شاید نسبت به ثبات اینترنت احساس امنیت بیشتری داشته باشند تا هارد دیسکشون!

italodance
31-07-2017, 08:44
هیچ وقت دولت به فکر مردم نیست بلکه به فکر جیب خودش هست.یوتیوب تعطیل بجاش اپارات نگاه کنید که سالی یک بار بروزرسانی میشه ویدو هاش. مسخره.

متاسفانه داستان همین رویکرد و آوردن اینترنت ملی یا داخلی مثل کره شمالی دقیقا همین هدف رو نشون میده که یک کلام:

هر چی سلیقه و نظر فلان شخص هست بایستی بازور و اجبار ملاک باشه

این یعنی ضد ارزشهای انسانی و حقوق شهروندی و آزادی

اجبار مانند هر جای جای دیگر اجبار

تازه خوبه که بعضی از خدمات مانند تلگرام و شبکه های اجتماعی معروف رو نمیتونند تو این مسیر بکشونند دقت کردید؟ چون امکان تولید و پیاد سازی و حتی اعتماد استفاده کنندگان به این سرویس رو (داخلی مثلا ساختن شبکه اجتماعی داخلی مانند تلگرام) ندارند به زور و سلیقه و اجبار هم که شده میخوان سرورهای این شبکه ها (مانند تلگرام) و یا مشابه را به داخل و همان مسیر و سیر بکشونند.

غافل از اینکه هیچگونه استاندارد و قوانین و کپی رایتی در ایران نیست حتی قوانین سازمان ملل و یونیسف هم معدوم شده و کنار گذاشته شده وای به حال مجازیشون.

تلگرام عذر میخوان مغز ....نخوره بیاد سرورهاشو تو یک کشور مشکل دار و بی قانون و بی کپی رایت راه اندازی کنه که فردا به بی نهایت دردسر و مشکل بخوره

ولی زوره حرف فقط حرف یکی اقا زوره میخوای بخای (که ساکت باش) میخوای نخوای نابودی (اینترنتت نابوده , نامحدود؟ نامحدود کجاست تو نقشه نشون بره یک سری به شهرش بزنیم :n31: )

Golbarg01
31-07-2017, 08:59

به نظر من می تونن سرویس شبه نامحدود بدن به جای نامحدود یعنی سقف مصرف رو ببرن روی 200-300 گیگ در ماه که واسه کاربران عادی اینترنت حکم نامحدود رو داره و اینجوری دیگه کسی سواستفاده نمی کنه که کل اینترنت رو در عرض یک ماه دانلود کنه بریزه رو هادرش و هر کسی در حد نیازش مصرف می کنه
یا اینکه سرویس حجمی برقرار باشه ولی قیمت حجم رو بیارن پایین مثلا هر گیگ 300 تومن، اینجوری هم باز هر کسی در حد نیازش مصرف می کنه و به قول شما 50 گیگ رو خرج یه فیلم بدردنخور نمی کنه که تازه نمی خواد ببینتش و کاربرانی هم که واقعا مصرفشون زیاده و روزی 20-30 گیگ دانلود دارن می تونن از بسته های شبانه نامحدود ایرانسل یا همراه اول استفاده کنن که سرعت فورجی هم بالاست
ولی این طرح که اسمشو گذاشتن نامحدود بعد سقف مصرف 4 گیگ در ماه داره توهین به شعور مخاطبه! اگر هم منظورشون از نامحدود قطع نشدن اینترنت و به جاش پایین اومدن سرعت بعد از 4 گیگ هست که بازم کف سرعت باید در یه حد معقول و مناسبی باشه نه اینکه سرعت رو بیارن روی 256 و 128 کیلوبیت که کلا غیرقابل استفاده هست و کاربر مجبور بشه برای افزایش سرعت شارژ بخره تازه اونم هر گیگ 3000 تومن!

alireza12827
31-07-2017, 09:58
معاون رگولاتوری در گفت‌وگو با فارس مطرح کرد

تشریح جزئیات روش جدید فروش اینترنت برای نخستین بار/ اینترنت اتصال

محور جایگزین تعرفه محور می‌شوده

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، اخیرا کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در مصوبه‌ای شیوه جدید فروش اینترنت در کشور را تغییر داده که به زودی این مصوبه ابلاغ و اجرایی خواهد شد.طبق این مصوبه فروش حجمی اینترنت برای همیشه در کشور متوقف می ‌شود.صادق عباسی شاهکوه معاون بررسی‌های فنی و صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در گفت‌وگو با خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، جزئیات مصوبه تغییر فروش اینترنت در کشور را تشریح کرد.به گفته عباسی در این مصوبه بر تقویت ترافیک داخلی و شبکه ملی اطلاعات تمرکز شده و مدل اقتصادی شبکه ملی اطلاعات به طور کامل در آن پیاده‌سازی شده است.*فروش اینترنت از تعرفه‌محور اتصال‌محور می‌شود/ عنوان اینترنت نامحدود صحیح نیستشاهکوه گفت:‌ روش قبلی فروش اینترنت در کشور تعرفه‌محور بود که اکنون اتصال‌محور می‌شود و اسم روش جدید اینترنت نامحدود نیست.وی گفت: ردپای تغییر روش فروش اینترنت و چرخش به سمت فروش غیرحجمی از مردادماه 95 اعمال شد که به صورت انتخابی بود و گرایش زیادی به سمت آن ایجاد نشد. در نتیجه به این تصمیم رسیدیم که برای اجرایی شدن کامل فروش غیرحجمی در کشور باید روش فروش غیرحجمی باید تنها گزینه کاربران باشد.*دو روش مرسوم در دنیا برای مصرف منصفانه معاون بررسی‌های فنی و صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ادامه داد: در دنیا در روش اتصال‌محور حد مصرف به عنوان مصرف منصفانه پیش‌بینی می‌شود که دو حالت دارد. در حالت اول وقتی مصرف از مقدار مشخصی عبور کرد، سرعت را کم می‌کنند و در حالت دوم کاربران حجم اضافی خریداری می‌کنند که با توجه به اینکه در ایران پیش از این خرید حجم اضافی مرسوم بود، حالت دوم را برای اجرا انتخاب کردیم.*جزئیات سرعت، قیمت و ترافیک اینترنت در روش فروش اتصال محور شاهکوه ادامه داد: در روش جدید چند محدوده‌ سرعت تعریف و برای هر محدوده قیمتی پیش‌بینی شده است که علاوه بر محدود سرعت‌های اصلی یک رنج ویژه با سرعت کمتر و قیمت پایین تر برای مشترکان کم مصرف نیز وجود دارد. وی توضیح داد: محدوده‌های سرعتی شامل سرعت تا 2 مگابیت بر ثانیه، سرعت 2 مگ تا 6 مگ، سرعت 6 تا 16 مگ (تا 20 مگ) است.معاون بررسی‌های فنی و صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اضافه کرد: این سه محدوده به ترتیب 20 هزار تومان، 35 هزار تومان و 50 هزار تومان قیمت دارند و هر سه محدوده سرعتی دارای 10 گیگ ترافیک بین‌الملل و 20 گیگ ترافیک داخلی است.شاهکوه اظهار داشت: همچنین بسته ویژه مشترکان کم مصرف نیز با سرعت زیر یک مگابیت بر ثانیه با قیمت 10 هزار تومان دارای 3 گیگ ترافیک خارجی و 6 گیگ ترافیک داخلی دیده شده است.عباسی تأکید کرد: در روش جدید فروش اینترنت بر اساس اتصال محور قیمت‌ها به گونه‌ای تعیین شده که از قیمت‌های قبلی برای مشترک پایین‌تر تمام می شود.*ارائه حجم داخلی به میزان حداقل 2 برابر تا حداکثر 10 برابر ترافیک خارجیوی گفت: در تمام محدوده‌های سرعتی کف میزان ترافیک داخلی دو برابر ترافیک خارجی تعیین شده است و حتی اجازه ارائه ترافیک داخلی تا 10 برابر ترافیک خارجی نیز پیش‌بینی می‌شود. به این معنا که برای مثال سرویس 2 مگ با قیمت 20 هزار تومان دارای 10 گیگ حجم اینترنت بین‌الملل و 20 گیگ اینترنت داخلی است که میزان ترافیک داخلی قابل افزایش تا 200 گیگ نیز است و با این حجم مشترک می‌تواند روزانه تا 10 ساعت دانلود کند که اگرچه در کلمه مصداق نامحدود مطلق نداریم اما در عمل سرویس نامحدود می‌شود.وی تأکید کرد: اختیار ارائه حجم داخلی از حداقل دو برابر تا 10 برابر حجم خارجی بسته به امکانات انتقال داخلی شرکت‌های اینترنتی دارد که اکنون همه شرکت ها این امکان را ندارند اما به تدریج در آینده این اتفاق رخ خواهد داد و همه شرکت ها به سمت ارائه حجم داخلی بیشتر از 2 برابر حجم خارجی خواهند رفت.*هر گیگ حجم اضافه بر سقف تعیین شده 3 هزار تومانعباسی درباره پایان حجم و نیاز به خریداری حجم بیشتر، توضیح داد: برای مصرف بیشتر از سقف تعیین شده، قیمت هر گیگ ترافیک مشخص شده که تقریباً مشابه قبل است و هر گیگ ترافیک بین‌الملل 3 هزار تومان و هر گیگ ترافیک داخلی با نصف قیمت آن فروخته می‌شود.وی ادامه داد: همچنین در این مصوبه امکان فروش حجم اضافی بین‌الملل تا 40 درصد ارزان‌تر پیش‌بینی شده و کاهش قیمت حجم داخلی اضافه تا یک دهم قیمت نیز ممکن است که تفاوت تخفیف مجاز حجم داخلی و خارجی برای رونق ترافیک داخلی است.* امکان تبدیل حجم خارجی به حجم داخلیعباسی تاکید کرد: بسته به مصرف کاربر و در صورت تمایل، امکان تبدیل هر گیگ ترافیک خارجی به 2 گیگ داخلی نیز فراهم است برای مثال متقاضی می‌تواند 5 گیگ ترافیک خارجی را با 10 گیگ ترافیک خارجی جابه جا کند.*تعرفه‌گذاری سرعت‌های 20 مگ تا 50 مگ برای نخستین بار در کشور معاون بررسی‌های فنی و صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از تعرفه‌گذاری سرعت‌های بیش از 20 مگابیت بر ثانیه برای نخستین بار در کشور خبر داد و گفت: تا قبل از این مصوبه برای سرعت های بالاتر از 20 مگ تعرفه مصوب وجود نداشت که اکنون تعرفه سرویس های 20 مگ تا 50 مگ نیز تعیین شده و سرعت 20 مگ و بالاتر ارائه سرویس روی فیبر نوری است.وی گفت: در این مصوبه تعرفه از فناوری مستقل شده و برای سرعت تمام سرویس‌های مبتنی بر سیم مسی از جمله ADSL یا VDSL یا فیبر نوری یکجا تعرفه گذاری شده است.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

afshin75
31-07-2017, 10:13
معاون رگولاتوری گفت:
به زودی اینترنت اتصال محور با سرعت‌های تا 2 مگ، 2 تا 6 مگ، 6 تا 16 مگ (تا 20 مگ) با 10 گیگ حجم خارجی و 20 گیگ حجم داخلی با قیمت‌ 20، 35 و 50 هزار تومان و یک رنج ویژه کم‌مصرف‌ها ارائه می‌شود.
بسته ویژه مشترکان کم مصرف نیز با سرعت زیر یک مگابیت بر ثانیه با قیمت 10 هزار تومان دارای 3 گیگ ترافیک خارجی و 6 گیگ ترافیک داخلی دیده شده است.فروش اینترنت از تعرفه‌محور اتصال‌محور می‌شود/ عنوان اینترنت نامحدود صحیح نیست
هر گیگ حجم اضافه بر سقف تعیین شده 3 هزار تومان
امکان تبدیل حجم خارجی به حجم داخلی
ارائه حجم داخلی به میزان حداقل 2 برابر تا حداکثر 10 برابر ترافیک خارجی

soheilsh
31-07-2017, 10:18
معاون رگولاتوری گفت:
به زودی اینترنت اتصال محور با سرعت‌های تا 2 مگ، 2 تا 6 مگ، 6 تا 16 مگ (تا 20 مگ) با 10 گیگ حجم خارجی و 20 گیگ حجم داخلی با قیمت‌ 20، 35 و 50 هزار تومان و یک رنج ویژه کم‌مصرف‌ها ارائه می‌شود.
بسته ویژه مشترکان کم مصرف نیز با سرعت زیر یک مگابیت بر ثانیه با قیمت 10 هزار تومان دارای 3 گیگ ترافیک خارجی و 6 گیگ ترافیک داخلی دیده شده است.فروش اینترنت از تعرفه‌محور اتصال‌محور می‌شود/ عنوان اینترنت نامحدود صحیح نیست
کلاه برداری جدید اقایونه ، با اینکار قیمت اینترنت میره بالاتر ، اقا ما ناحدود نخوایم باید کیو ببینیم؟

khoodet
31-07-2017, 10:37
واقعا خودشون مسخره کردن ۱۰ گیگ اینترنت میدن بعد اسمش میزارن نا محدود
به قول معروف این جمله برو تو خارج بگو بهت پناهندگی میدن
این حرف ها فقط بهونه ای بود برای پول گرفتن بیشتر از مردم
یعنی دزد تر از اینها پیدا نمیشه
اون موقع اون معاون مسخره میاد میگه تو طرح جدید ما میانگین بیشترین مصرف رو گرفتیم و روزی میشه ۵ ساعت ویدیو دید

footballist
31-07-2017, 10:42
یکی تو توییتر چیزی به وزیر اطلاعات بگه.جایی هست بشه شکایت کرد بابت این طرح؟

alireza12827
31-07-2017, 11:11
شاهکار کردند!!

+AMIR+
31-07-2017, 11:15
الان با این طرح ها اگه سقف اینترنت خارجی رو رد کنیم اینترنت قطع میشه یا سرعتش کم میشه ؟

soheilsh
31-07-2017, 11:16
شاهکار کردند!!

شاهکار نیست ، ریدمونه

sasan.69
31-07-2017, 11:16
سايتاى آشغال ايرانى چى داره که بخوايم ذوق کنيم که بعله ترافيک جدا در نظر گرفتن و دمشون گرم!!!!

bahman_0121
31-07-2017, 11:24
الان فرق بین محدود و نامحدود رو نفهمیدم من
یعنی اشغالا شما معنی کلمه رو هم عوض کردین
اینترنت همینطوریش براتون میلیاردی سود داره میخواین خودکفا شین تیلیاردی در مردم بزنین
این دزدها یهویی ی مملکت افتاده دستشون تا خورد داره دارن مردمو میزنن
مملکتی که تا 10 سال دیگه هیچی ازش باقی نمیمونه

bigbang0661
31-07-2017, 11:29
شاهکار کردند!!

من در حال جاضر ماهی 90 گیگ مصرف دارم. حب الان این به کجای من میرسه؟! بعد بیشتر از حد مجاز مصرف کنیم چی میشه/؟!!
اسمشو گداشته نامحدود!!!! خدا خیرت بده وقتی سقف مصرف بزاری، خب یعنی حجمی!!!

ms1ove
31-07-2017, 11:30
آقا اینا که زدن همه چیز رو خراب کردن
من الان حجمی دارم با شبانه رایگان مخابرات هزینه هم دو ماه رو قبض میاد ۲۱ تومن سرعتم ۷ مگابیت هست و تو تایم رایگان هم سرعت افت نمیکنه من راضیم اینجور که خوب نیست اگه حداقل بعد از اینکه حجم مشخص رو تموم کنیم سرویس قعط نشه ولی محدود بشه خوبه مثلا یه سرویس بگیریم ۲ تا ۱۶ مگابیت با مصرف منصفانه ماهانه ۳۰گیگ
بعد موقع مصرف سرعت تا ۱۶ مگ باز باشه بعد که ۳۰ گیگ تموم شد بیاد رو ۲ مگ سرعت (همه رو مثال زدم ) اینجوری باشه خریدش به صرفه هست وگر نه همینجوری که الان ارائه میشه بمونه بهتره

aref.kh
31-07-2017, 12:03
شاهکار کردند!!

من یه سوال دارم اگه من این بسته 35 تومنی رو بخرم و حجم مصرفیم تموم بشه سرعت من میاد رو کف قفل میشه آیا؟؟؟؟چون انگار میگن کف تضمین شده است یا اینکه میگه حجم مصرفیه شما تموم شد لطفا حجم بخر اگه رو کف قفل بشه میشه256 و سرعت خوبیه بازم ولی اگه بگه حجمت تموم شد خیلی بد میشه

salarp20500
31-07-2017, 12:07
دوستان هدف این طرح فقط این است که در وهله اول پول بیشتری از مصرف کننده گرفته شود و در وهله دوم دسترسی به اینترنت جهانی رومحدود تر کنند.فراموش نکنید که در این طرح (طبق آنچه که حضرات قبلاً به صورت مختصر بیان کرده اند)چندین برابر ترافیک بین‌الملل (اینترنت)، به مشتری اینترانت (اینترنت ملی) داده میشودبرای اینکه تشویق به استفاده از اینترانت شود . تصمیم گیران عرصه اینترنت بعد از آنکه دیدند حتی با نیم بها شدن قیمت اینترانت، کسی به اینترنت داخلی علاقه ایی نشان نمی دهد،سعی دارند از این طریق (که به نوعی اجبار محسوب می‌شود) مصرف کننده را به سمت اینترانت سوق دهند.به همین دلیل در طرح جدید مبنای مصرف را اینترانت قرار داده اند (طبق آنچه که قبلاً اعلام کرده‌انددر طرح جدید، حجم ترافیک داخلی چندین برابر ترافیک بین‌الملل است)، در صورتی که در طرح های کنونی میزان و مبنای مصرف، اینترنت بین المللی هستش.دوستان تنها یک راه برای مصرف کننده باقی مانده و آن درخواست از ISP ها برای در نظر گرفتن سهم بیشتر اینترنت از اینترانت در قرار دادهای جدید است. من خودم به شخصه به ISP خودم زنگ زدم و اعلام کردم که اگر در قراردادهای جدید از سوی شرکت محدودیتی اعمال شود قراردادم را فسخ کرده و از اپراتورها، اینترنت حجمی خریداری میکنم.

khoodet
31-07-2017, 12:12
من یه سوال دارم اگه من این بسته 35 تومنی رو بخرم و حجم مصرفیم تموم بشه سرعت من میاد رو کف قفل میشه آیا؟؟؟؟چون انگار میگن کف تضمین شده است یا اینکه میگه حجم مصرفیه شما تموم شد لطفا حجم بخر اگه رو کف قفل بشه میشه256 و سرعت خوبیه بازم ولی اگه بگه حجمت تموم شد خیلی بد میشه
باید دوباره حجم بخری
اسمش هم اینترنت نا محدود هست و در همه دنیا متدوال هست[emoji1] [emoji1] [emoji1]
واقعا آدم نمیدونه اینا مردم چی فرض کردن

bahman_0121
31-07-2017, 12:23
اینترنت نامحدود با محدودیت ویژه
اینا رو به سگ بگی سکته میزنه
الان این کدوم بخشش نامحدود جز پول نامحدود پاش دادن !!

mohandes23
31-07-2017, 12:28
شورش رو دراوردن دیگه مسخره ها.الان گوگل با 70 دلار سرعت 100 مگا بایت(یه گیگ) داره می ده با حجم نامحدود.با دلار 4 تومن هم بگیم میشه میشه 280 تومن اونوحت اینا می خوان 50 مگابیت (تقسیم به 8) رو بدن با 200 گیگ 300 تومن با هزار فیلتریگ .....رسمن به *ا رفتیم.اخه این چه وضعیه مگه ما سر گنج نشستیم که باید از اون امریکایی با اون درامد هاش بیشتر بدیم! بعد می گه 10 گیگ نامحدود.تازه فیبر الان به هیچکه نمی دن باید کل محله رو با خودت ببری مخابرات.اخه عوضی 10 گیگ میشه نامحدود؟!وقاحت هم حدی داره. بعد 1400 گیگ برا اون اپارات قراضه که و... اصن ما 1400 گیگ محتوای این سایتای داخلی مث اپارات داریم توی نت! رسما درش ببند بگو اسمش رو هم بذار اینترنت با کنسرسیوم مشترک کره شمالی ......:n34::n34::n34::n34::n34:

Gaming X
31-07-2017, 12:34
واقعا لعنت به من که تو این کشور درپیت زاده شدم! خاک بر سر من.
د آخه خدا بگم چیکارت نکنه! الان این چه کاری بود کردی!؟ چرا هی میخواید محدودیت ایجاد کنید؟!
آخر کاری همه چیز رو زدی ناکار کردی! من با سایتهای داخلی چیکار کنم؟! برم وبلاگ آشپزی کوکب خانم؟!
بابا بسته دیگه، راحت بگو میخوایم پول بیشتر بگیریم، این کارا چیه هی طرح جدید میارین اسمشم میذارین "تکنولوژی"!

+AMIR+
31-07-2017, 12:35
باید دوباره حجم بخری
اسمش هم اینترنت نا محدود هست و در همه دنیا متدوال هست[emoji1] [emoji1] [emoji1]
واقعا آدم نمیدونه اینا مردم چی فرض کردن
شما مطمئنید ؟
اخه میگفتن بعد از تموم شدن حجم سرعت یک هشتم میشه ولی اینترنت قطع نمیشه
و حجم خریدن مال زمانی هست که نخواهیم سرعت کم بشه

khoodet
31-07-2017, 12:40
شما مطمئنید ؟
اخه میگفتن بعد از تموم شدن حجم سرعت یک هشتم میشه ولی اینترنت قطع نمیشه
و حجم خریدن مال زمانی هست که نخواهیم سرعت کم بشه
عباسی درباره پایان حجم و نیاز به خریداری حجم بیشتر، توضیح داد: برای مصرف بیشتر از سقف تعیین شده، قیمت هر گیگ ترافیک مشخص شده که تقریباً مشابه قبل است و هر گیگ ترافیک بین‌الملل 3 هزار تومان و هر گیگ ترافیک داخلی با نصف قیمت آن فروخته می‌شود.

Gaming X
31-07-2017, 12:46
فکر کنم پست قبلی منو ادمین تایید نکنه ولی خلاصشو میگم که،

به طرح جدید حاج محمود و برادران با همکاری تکنولوژی دود و آتیش سرخپوستان خوش آمدید.
در این طرح میتونید از سایتهای داخلی پر محتوا دو برابر (با برداخت پول بیشتر) لذت ببرید و از وبلاگ آشپزی کوکب خانم و سایت عکسهای عاشقانه تتلو (بهمراه اووف بیا تو ببین چه خبره، عکسهای خاکبرسری بقال محلمون رو گذاشتم) بیشتر از هر موقع دیدن کنید. :n26:

Golbarg01
31-07-2017, 12:55
الان فکر کرده بگه خرید حجم داخلی تا 10 برابر حجم بین الملل هم امکان پدیره مردم ذوق مرگ میشن!
خودشون کلاهشون رو قاضی کنن ببینن مردم چقدر اینترنت بین الملل مصرف می کنن و چقدر داخلی!
الان تلگرام و اینستاگرام و بقیه شبکه های اجتماعی که خارجیه همین پی سی ورلد خارجیه سایت های دانلود موزیک و فیلم و سریال و نرم افزار هم همشون خارجین
فقط یه مشت سایت داخلی که حجم زیادی هم مصرف نمی کنن داخلین که اکثرا به درد نخورن و بهترینشون همون اپاراته که در مقابل یوتیوب عددی نیست

mr korash
31-07-2017, 12:57

این طرح ها شبانه رایگان داره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

arming900
31-07-2017, 13:04
هدف فقط این بوده که دسترسی به نت مردم کمتر بشه حالا مطمئن باشید اون ده گیگ تموم بشه سرعت انقدر میاد پایین که قید دانلود رو بزنی چون اگر بالا باشه دانلود کنی محدودیتی وجود نداره و اونا(شرکت ها و آقایون) ضرر میکنن من برم سرکوچه کارت اینترنت بخرم :n21:

باز هم مشخص نمیگن چجوریه یه جا میگه سرعت میاد پایین یه جا قیمت حجم داده چکار کنیم از دست اینا

nimakh
31-07-2017, 13:16
معاون رگولاتوری در گفت‌وگو با فارس مطرح کرد

تشریح جزئیات روش جدید فروش اینترنت برای نخستین بار/ اینترنت اتصال

محور جایگزین تعرفه محور می‌شود

ه

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، اخیرا کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در مصوبه‌ای شیوه جدید فروش اینترنت در کشور را تغییر داده که به زودی این مصوبه ابلاغ و اجرایی خواهد شد.طبق این مصوبه فروش حجمی اینترنت برای همیشه در کشور متوقف می ‌شود.صادق عباسی شاهکوه معاون بررسی‌های فنی و صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در گفت‌وگو با خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، جزئیات مصوبه تغییر فروش اینترنت در کشور را تشریح کرد.به گفته عباسی در این مصوبه بر تقویت ترافیک داخلی و شبکه ملی اطلاعات تمرکز شده و مدل اقتصادی شبکه ملی اطلاعات به طور کامل در آن پیاده‌سازی شده است.*فروش اینترنت از تعرفه‌محور اتصال‌محور می‌شود/ عنوان اینترنت نامحدود صحیح نیستشاهکوه گفت:‌ روش قبلی فروش اینترنت در کشور تعرفه‌محور بود که اکنون اتصال‌محور می‌شود و اسم روش جدید اینترنت نامحدود نیست.وی گفت: ردپای تغییر روش فروش اینترنت و چرخش به سمت فروش غیرحجمی از مردادماه 95 اعمال شد که به صورت انتخابی بود و گرایش زیادی به سمت آن ایجاد نشد. در نتیجه به این تصمیم رسیدیم که برای اجرایی شدن کامل فروش غیرحجمی در کشور باید روش فروش غیرحجمی باید تنها گزینه کاربران باشد.*دو روش مرسوم در دنیا برای مصرف منصفانه معاون بررسی‌های فنی و صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ادامه داد: در دنیا در روش اتصال‌محور حد مصرف به عنوان مصرف منصفانه پیش‌بینی می‌شود که دو حالت دارد. در حالت اول وقتی مصرف از مقدار مشخصی عبور کرد، سرعت را کم می‌کنند و در حالت دوم کاربران حجم اضافی خریداری می‌کنند که با توجه به اینکه در ایران پیش از این خرید حجم اضافی مرسوم بود، حالت دوم را برای اجرا انتخاب کردیم.*جزئیات سرعت، قیمت و ترافیک اینترنت در روش فروش اتصال محور شاهکوه ادامه داد: در روش جدید چند محدوده‌ سرعت تعریف و برای هر محدوده قیمتی پیش‌بینی شده است که علاوه بر محدود سرعت‌های اصلی یک رنج ویژه با سرعت کمتر و قیمت پایین تر برای مشترکان کم مصرف نیز وجود دارد. وی توضیح داد: محدوده‌های سرعتی شامل سرعت تا 2 مگابیت بر ثانیه، سرعت 2 مگ تا 6 مگ، سرعت 6 تا 16 مگ (تا 20 مگ) است.معاون بررسی‌های فنی و صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اضافه کرد: این سه محدوده به ترتیب 20 هزار تومان، 35 هزار تومان و 50 هزار تومان قیمت دارند و هر سه محدوده سرعتی دارای 10 گیگ ترافیک بین‌الملل و 20 گیگ ترافیک داخلی است.شاهکوه اظهار داشت: همچنین بسته ویژه مشترکان کم مصرف نیز با سرعت زیر یک مگابیت بر ثانیه با قیمت 10 هزار تومان دارای 3 گیگ ترافیک خارجی و 6 گیگ ترافیک داخلی دیده شده است.عباسی تأکید کرد: در روش جدید فروش اینترنت بر اساس اتصال محور قیمت‌ها به گونه‌ای تعیین شده که از قیمت‌های قبلی برای مشترک پایین‌تر تمام می شود.*ارائه حجم داخلی به میزان حداقل 2 برابر تا حداکثر 10 برابر ترافیک خارجیوی گفت: در تمام محدوده‌های سرعتی کف میزان ترافیک داخلی دو برابر ترافیک خارجی تعیین شده است و حتی اجازه ارائه ترافیک داخلی تا 10 برابر ترافیک خارجی نیز پیش‌بینی می‌شود. به این معنا که برای مثال سرویس 2 مگ با قیمت 20 هزار تومان دارای 10 گیگ حجم اینترنت بین‌الملل و 20 گیگ اینترنت داخلی است که میزان ترافیک داخلی قابل افزایش تا 200 گیگ نیز است و با این حجم مشترک می‌تواند روزانه تا 10 ساعت دانلود کند که اگرچه در کلمه مصداق نامحدود مطلق نداریم اما در عمل سرویس نامحدود می‌شود.وی تأکید کرد: اختیار ارائه حجم داخلی از حداقل دو برابر تا 10 برابر حجم خارجی بسته به امکانات انتقال داخلی شرکت‌های اینترنتی دارد که اکنون همه شرکت ها این امکان را ندارند اما به تدریج در آینده این اتفاق رخ خواهد داد و همه شرکت ها به سمت ارائه حجم داخلی بیشتر از 2 برابر حجم خارجی خواهند رفت.*هر گیگ حجم اضافه بر سقف تعیین شده 3 هزار تومانعباسی درباره پایان حجم و نیاز به خریداری حجم بیشتر، توضیح داد: برای مصرف بیشتر از سقف تعیین شده، قیمت هر گیگ ترافیک مشخص شده که تقریباً مشابه قبل است و هر گیگ ترافیک بین‌الملل 3 هزار تومان و هر گیگ ترافیک داخلی با نصف قیمت آن فروخته می‌شود.وی ادامه داد: همچنین در این مصوبه امکان فروش حجم اضافی بین‌الملل تا 40 درصد ارزان‌تر پیش‌بینی شده و کاهش قیمت حجم داخلی اضافه تا یک دهم قیمت نیز ممکن است که تفاوت تخفیف مجاز حجم داخلی و خارجی برای رونق ترافیک داخلی است.* امکان تبدیل حجم خارجی به حجم داخلیعباسی تاکید کرد: بسته به مصرف کاربر و در صورت تمایل، امکان تبدیل هر گیگ ترافیک خارجی به 2 گیگ داخلی نیز فراهم است برای مثال متقاضی می‌تواند 5 گیگ ترافیک خارجی را با 10 گیگ ترافیک خارجی جابه جا کند.*تعرفه‌گذاری سرعت‌های 20 مگ تا 50 مگ برای نخستین بار در کشور معاون بررسی‌های فنی و صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از تعرفه‌گذاری سرعت‌های بیش از 20 مگابیت بر ثانیه برای نخستین بار در کشور خبر داد و گفت: تا قبل از این مصوبه برای سرعت های بالاتر از 20 مگ تعرفه مصوب وجود نداشت که اکنون تعرفه سرویس های 20 مگ تا 50 مگ نیز تعیین شده و سرعت 20 مگ و بالاتر ارائه سرویس روی فیبر نوری است.وی گفت: در این مصوبه تعرفه از فناوری مستقل شده و برای سرعت تمام سرویس‌های مبتنی بر سیم مسی از جمله ADSL یا VDSL یا فیبر نوری یکجا تعرفه گذاری شده است.

الان خودشم فهمید چی گفته؟
اول گفته :"طبق این مصوبه فروش حجمی اینترنت برای همیشه در کشور متوقف می ‌شود"
بعد میگه مردم خودشون انتخاب نکردن ما به زور مجبورشون کردیم "ردپای تغییر روش فروش اینترنت و چرخش به سمت فروش غیرحجمی از مردادماه 95 اعمال شد که به صورت انتخابی بود و گرایش زیادی به سمت آن ایجاد نشد. در نتیجه به این تصمیم رسیدیم که برای اجرایی شدن کامل فروش غیرحجمی در کشور باید روش فروش غیرحجمی باید تنها گزینه کاربران باشد."
بعد دوباره میگه چون عادت کردن حجم بخرن ما هم حجم بهشون می فروشیم "در حالت دوم کاربران حجم اضافی خریداری می‌کنند که با توجه به اینکه در ایران پیش از این خرید حجم اضافی مرسوم بود، حالت دوم را برای اجرا انتخاب کردیم."
پس اون قسمت اول حرفات چی شد؟
من که میگم اصلا اینترنت نگیریم دیگه هیچ اتفاقی نمیوفته کلی وقتمون هم آزاد میشه کلی پول هم میذاریم جیبمون میریم صفا
اینا هم برن اینترنت نامحدودشون رو بذارن در کوزه آبشو بخورن

italodance
31-07-2017, 13:56
شورش رو دراوردن دیگه مسخره ها.الان گوگل با 70 دلار سرعت 100 مگا بایت(یه گیگ) داره می ده با حجم نامحدود.با دلار 4 تومن هم بگیم میشه میشه 280 تومن اونوحت اینا می خوان 50 مگابیت (تقسیم به 8) رو بدن با 200 گیگ 300 تومن با هزار فیلتریگ .....رسمن به *ا رفتیم.اخه این چه وضعیه مگه ما سر گنج نشستیم که باید از اون امریکایی با اون درامد هاش بیشتر بدیم! بعد می گه 10 گیگ نامحدود.تازه فیبر الان به هیچکه نمی دن باید کل محله رو با خودت ببری مخابرات.اخه عوضی 10 گیگ میشه نامحدود؟!وقاحت هم حدی داره. بعد 1400 گیگ برا اون اپارات قراضه که و... اصن ما 1400 گیگ محتوای این سایتای داخلی مث اپارات داریم توی نت! رسما درش ببند بگو اسمش رو هم بذار اینترنت با کنسرسیوم مشترک کره شمالی ......:n34::n34::n34::n34::n34:

دوست خوبم

گمرک
مالیات بر ارزش افزوده
تیغ زنی

هنوز به اینها عادت نکردی؟ ماشین خارجی گمنام بی کیفیت چینی رو میدند 150 تومان :n21:
وای به حال این

sima_6600
31-07-2017, 14:07
خسته نباشین زحمت کشیدین که دارین همه چیز رو نابود میکنید.

ardeshir n
31-07-2017, 14:09
خسته نباشین زحمت کشیدین که دارین همه چیز رو نابود میکنید.نابود تر :(

Sent from my ASUS using Tapatalk

Mohsen_mzh
31-07-2017, 15:09
من نمیدونم جدی اینا احمقن یا چی کلا. وقتی در حال حاضر اکثر ترافیک اینترنت مربوط میشه به شبکه های اجتماعی مثل تلگرام و غیره این 1400 گیگابایت ترافیک داخلی چه xشری هست دیگه!
تو همه چیز مردم میخوان به زور سرک بکشن. به زور چادر سر مردم می کنن، به زور مردم رو وادار به استفاده از سرویس و کالای ایرانی می کنن. فقط یه مستراح مونده بهمون بگن کدوم وری بشین کارتو بکن

mohamadir
31-07-2017, 15:22
لعنت بر مردم آزار ...
عملا قیمت سرعت ها +6 مگ رو بالا بردن ، رسما دیگه اسمش اینترنت نیست و اینترانت میدن ، شبانه رایگان هم حذف شد و ...
تنگ نظری و کوته بینی تا کجا ...
صد رحمت به کره شمالی که رو بازی میکنه!

hamidreza785
31-07-2017, 15:24
تعریف نامحدود رو از بیخ وبن زیر و رو کردن
اخه 50 تومن بدیم ده گیگ بین الملل کفاف اینستاگرام رفتنمون رو هم نمیده:n38:
همین سرویس های فعلی رو حفظ کنید نامحدود نخواستیم

Rahpooyan
31-07-2017, 15:24
من نمیدونم جدی اینا احمقن یا چی کلا.
نه اتفاقا. خوب زرنگند. ملتو شناختند. خوب و تر و تمیز هم شناختند. میدونن ازین ملت سیب زمینی بخاری بلند نمی شود پس هر کاری که بخوان انجام می دهند. ازین بدتر هم می شود شک نکنید.

albertxx
31-07-2017, 15:26
با این اوصاف اینترنت اپراتور های همراه هم تحت تاثیر قرار می گیره....
اگه هدف اینا این باشه که مردم رو از اینترنت بین المللی دور کنن (( که همینه)) پس بیکار نمیشینن که مردم برن سراغ نت نامحدود با سرعت چند مگابایت همراه ...

با این تعرفه ها فاتحه اینترنت کابلی خونده شده
فقط مونده اینترنت همراه
Fdd و td-lte و.....
باید دید چه خوابی واسه این سرویس ها میبینن...

ShadowDragon
31-07-2017, 15:29
مفت نمیارزه
3, گیگ 10 تومن به درد خودش میخوره!!!! یه جوریگفتن نامحدود فکر کردیم حداقل داخلی دیگه نامحدوده...

arming900
31-07-2017, 15:33
با این اوصاف اینترنت اپراتور های همراه هم تحت تاثیر قرار می گیره....
اگه هدف اینا این باشه که مردم رو از اینترنت بین المللی دور کنن (( که همینه)) پس بیکار نمیشینن که مردم برن سراغ نت نامحدود با سرعت چند مگابایت همراه ...

با این تعرفه ها فاتحه اینترنت کابلی خونده شده
فقط مونده اینترنت همراه
Fdd و td-lte و.....
باید دید چه خوابی واسه این سرویس ها میبینن...

حتما رو اون ها هم اجرا میشه رد خور نداره،بقول یه نفر سرعت هم مگابیت زدن نه مگابایت کسی حواسش به اون نیست،بالون های اینترنتی گوگل چنده قیمت ندارید؟!:n34:

albertxx
31-07-2017, 15:40
فکر کنید فیبر میگیرید سرعت 1 گیگابیت یعنی 120 مگابایت در ثانیه با حجم 10 گیگ
تو 1 دقیقه 25 ثانیه تمومه

Golbarg01
31-07-2017, 15:42
فکر کنید فیبر میگیرید سرعت 1 گیگابیت یعنی 120 مگابایت در ثانیه با حجم 10 گیگ
تو 1 دقیقه 25 ثانیه تمومه

مثل اینه که بگن می تونی بوگاتی بخری ولی فقط ماهی یه بار باهاش بری سر کوچه و برگردی

mohandes23
31-07-2017, 15:47
مثل اینه که بگن می تونی بوگاتی بخری ولی فقط ماهی یه بار باهاش بری سر کوچه و برگردی
نه عزیزم بوگاتی چیه.اینا سرعت یک گیگ ندادن.در واقع مثل این هست پیکان 57 رو فقط سوار شی بعد پاشی

ESPSV
31-07-2017, 15:57
از اونجایی که طرحهایی که در مملکت ما ارائه میشه بی سر و ته هست و غیر کارشناسی
و اکثرا راه به جایی نمیبره ... اینم یه طرح شکست خورده هست
به نظر من زیاد نگران نباشید .
مطمئن باشید این همه شرکت بالاخره یه جوری همین اینترنت فعلی را ارائه میکنن و دور میزنن
به نظر من اگه استقبال نشه که نمیشه ... زیاد کاری نمیتونن بکنن

اینترنت نامحدود محدود نشنیده بودم تاحالا !!

naasr
31-07-2017, 15:58
تف به ذاتشون
مردم رو خر فرض کردن اسمش گذاشتن نامحدود! بعد نوشته ماهی 10 گیگ ترافیک

mohandes23
31-07-2017, 16:04
دوستان اینستگرم دار می تونن اعتراضشون رو برن بگن . این صفحه وزیر هست:

R.P.G
31-07-2017, 16:38
یه سوال، الان اگه اون 10 گیگ که سقف گذاشتن رو مصرف کردیم، بعدش چی میشه ؟ نت قطع میشه یا سرعت کمتر میشه ؟

rioman
31-07-2017, 16:43
دیگه فاتحه اینترنت رو باید خوند. با این قیمتها اصلا نباید سراغ این سرویسها رفت.
من که قرار دادم تموم بشه اگه تمدید نکنن تخلیه می کنم.
ما رو باش فکر میکردیم بالاخره اینجا هم درست میشه مثل کشورهای درست و حسابی
ملت بجای اینکه بشینن 24 ساعته دانلود کنن میتونن آنلاین فیلم ببینن و بازی کنن.
زهی خیال باطل

کلی فیلم و سریال دارم بخوام ببینم 3-4 سالی طولی میکشه.
تا اون موقع هم شاید مردم و از این دنیا راحت شدم. :n03:

alphamaster
31-07-2017, 16:54
خیلی برای من سواله این کسایی که این قوانینو تصویب می کنن اصلا تا حالا پای کامپیوتر نشستن، یا حتی می دونن یک گیگابایت چقدره، حس می کنم اینا خیلی از دنیای واقعیت فاصله دارن هر کس دیگه ای بود یکم مردم رو درک می کرد:n37:

ps2005
31-07-2017, 16:56
واقعا متاسفم.شاخ دراوردم این اینترنت مثلا نامحدود رو دیدم.بابا شورشو دراوردین..بس کنید مردم رو خسته کردین به خدا.نامحدود نخواستیم بابا.. همون روال قبل بذارین باشه.مثلا اومدین لطف کنید این طرح رو گذاشتین............

MMDFullHD
31-07-2017, 17:05
دولت کی دلش به حال مردم سوخته
این طرحشون واقعا رید به اینترنت مملکت
همون موقع که بی سرو صدا اپلودو گفتن حساب کنید همون موقع باید فحش خارناموس میذاشتن زیر پستای واعظی
الانم جز تظاهرات و پخش کمپین اینستاگرامی بهتر نمیشه
ی واعظی خوب داشت کار میکرد اخریا که دیگه از سمتش بلند شد قشنگ تر زدو رفت
طبق روال همیشه سیاست مدارای کشوره این حرکتا

mohandes23
31-07-2017, 17:05
خیلی برای من سواله این کسایی که این قوانینو تصویب می کنن اصلا تا حالا پای کامپیوتر نشستن، یا حتی می دونن یک گیگابایت چقدره، حس می کنم اینا خیلی از دنیای واقعیت فاصله دارن هر کس دیگه ای بود یکم مردم رو درک می کرد:n37:
خوب می دونه چیه منتها برای خودشون همه چی ازاده به مردم که می رسه.....

STTIGER
31-07-2017, 17:11
به نظرم یه مشورت جدی باید با حداد عادل در مورد معنی کلمه "نامحدود" بکنن. چون اینجور که مشخصه علاوه بر اینترنت ادبیات هم داره به فنا میره

rioman
31-07-2017, 17:19
وی افزود: در دنیا این مدل سرویس دهی که ما قرار است پیاده سازی کنیم به مصرف منصفانه یا Fair Usage Pallsy معروف است و کاربر بابت سقف حجم تعریف شده، باید هزینه پرداخت کند.

من این کلمه رو تو دیکشنری پیدا نمی کنم! :n10:
به چه زبونیه؟!

tak2750
31-07-2017, 17:41
من که الان اینترنت محدود مخابرات دارم.
هم حجمم بیشتره
هم ارزونتره
هم سرعتش بیشتره
این دیگه چه طرح نامحدودی بود که جناب وزیر یه ماه همه رو گذاشت سر کار
امیدوارم در دور بعدی دیگه ویز نباشه

ardeshir n
31-07-2017, 17:41
به نظرم یه مشورت جدی باید با حداد عادل در مورد معنی کلمه "نامحدود" بکنن. چون اینجور که مشخصه علاوه بر اینترنت ادبیات هم داره به فنا میرههمینجوری حداد داره گند میزنه اونوقت معنی نامحدود رو بدتر هم میکنه.اینا همشون سر و ته یه کالباسن :)

toomaj2911
31-07-2017, 17:43
من خودم تو مخابرات کار میکنم. مدیر کل منطقه خودش هیچی از اینترنت سر در نمیاره. فرق سرعت و پهنای باند رو نمیدونه. بهش میگی پینگ میره تو فکر. اینا واسه ماها تصمیم میگیرن

ardeshir n
31-07-2017, 17:52
من خودم تو مخابرات کار میکنم. مدیر کل منطقه خودش هیچی از اینترنت سر در نمیاره. فرق سرعت و پهنای باند رو نمیدونه. بهش میگی پینگ میره تو فکر. اینا واسه ماها تصمیم میگیرنمیتونید اطلاعات بیشتری درباره این طرح برای ما بذارین؟!
ممنون میشم.

toomaj2911
31-07-2017, 17:57
میتونید اطلاعات بیشتری درباره این طرح برای ما بذارین؟!
ممنون میشم.

باورت نمیشه هیچ کسی نمیدونه. چه ۲۰۲۰ چه خود مدیر کل که تمام مراکز زیر دستشه. کلا دانش اینترنت ندارن.

ardeshir n
31-07-2017, 18:00
باورت نمیشه هیچ کسی نمیدونه. چه ۲۰۲۰ چه خود مدیر کل که تمام مراکز زیر دستشه. کلا دانش اینترنت ندارن.خب اینو که میدونم.کلا ۲۰۲۰ که اوتن.
باید با اوپراتور ها بد حرف بزنی تا جواب درست و حسابی بدن.
۳ روز نت نامحدودم قطع بود ۵ بار زنگ زدم ممحترمانه حرف زدم هیچ.دفعه ششم دادم در اومد درست کردن نتو!!!میگفتم مشکل داره و فلان و نمیشه درستش کرد.

mohandes23
31-07-2017, 18:14
وی افزود: در دنیا این مدل سرویس دهی که ما قرار است پیاده سازی کنیم به مصرف منصفانه یا Fair Usage Pallsy معروف است و کاربر بابت سقف حجم تعریف شده، باید هزینه پرداخت کند.

به چه زبونیه؟!
به همون زبونی هست که نامحدود ینی محدود و اینترنت ینی اینترانت.

danielo
31-07-2017, 18:28
مسئولین همیشه به فکر مردم هستند. این یاوه گوهایی شما کار استکبار و صیونیستاست. معلوم نیست واقعا کاربر باشید یا روبات های امریکایی

ardeshir n
31-07-2017, 18:49
حذف شود با تشکر از Canadian

mohamadir
31-07-2017, 18:52
اینترنت نامحدود بلاد کفر :

اینترنت نامحدود ما :

Canadian
31-07-2017, 18:54
خواب دیدی خیر باشه.
من عاشق کشورم هستم.عاشق نظام کشورم هستم.
اما... .بذار بحث سیاسی نگنیم اینجا.
جنابعالی هم مراقب حرف زدنت باش که خودتو کوچیک میکنی.

تند برخورد نکن دوست عزیز
منظور این دوستمون یه چیز دیگست:n08:

ardeshir n
31-07-2017, 18:56
حذف شود.
با تشکر از Canadian

ardeshir n
31-07-2017, 19:01
تند برخورد نکن دوست عزیز
منظور این دوستمون یه چیز دیگست:n08:ممنون.
فعلا پست هامو معلق کردم.
منظورشون رو میشه بفرمایید؟

Canadian
31-07-2017, 19:01
اگه این طرح اینترنت نامحدود رو راه بندازن من باید برم پناهنده بشم :|
من اگه کیفیت بیشتر نخوام باید کی رو ببنیم؟؟
من با دانلود شبانم هر شب 45 تا 50 گیگ دانلود میکنم
حالا تکلیف من چیه من چیکار کنم که مصرفم بالاست؟
همش نقشست میخوان پول ملتو بالا بکشن

naasr
31-07-2017, 19:02
قبلا فقط حجم محدود بود و برای سرعت محدودیتی نبود تا هر چه خط میکشید سرعت را باز میزاشتن اما با این طرح به اصطلاح نامحدود هم حجم و هم سرعت محدود میشه و هم قیمت بالاتر از قبل هست به اسم نامحدود کلاه گشادی سر کاربران اینترنت گذاشتن

salarp20500
31-07-2017, 19:03
مسئولین همیشه به فکر مردم هستند. این یاوه گوهایی شما کار استکبار و صیونیستاست. معلوم نیست واقعا کاربر باشید یا روبات های امریکایی

اینجا هم دست از سر تتلو برنمیدارین:n02:
صرفا جهت شفاق سازی:n12:

Canadian
31-07-2017, 19:07
ممنون.
فعلا پست هامو معلق کردم.
منظورشون رو میشه بفرمایید؟

حرفی که danielo ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عزیز زد درواقع دیدگاه خودش نیست
منظورشون حرفیه که مسئولین بعد از دیدن این کامنت ها میزنن که منو یاد تتلو و یکی از رئیس جمهور های محترم کشور میندازه:n08:

naasr
31-07-2017, 19:09

- - - Updated - - -

کسی که 200 گیگ بخواد ماهیانه دانلود کنه باید بالای 250 هزارتومن بده

arming900
31-07-2017, 19:24

- - - Updated - - -

اونم فکر نکنم به شخصی بدن چون نوشته تجاری !

naasr
31-07-2017, 19:29
الان از مخابرات سرویس دارم شبانه اش رایگانه دانلودهام رو تو تایم شبانه انجام میدم اما با این گندکاری دیگه باید بیخیال دانلود و نت شد خیلی افتضاح میشه همه دنیا پیشرفت میکنن ایران پسرفت:n28:

naasr
31-07-2017, 19:31
من موندم این کجاش نامحدوده اینکه هم سرعتش هم حجمش محدوده

m2music
31-07-2017, 19:36
وضع اینترنت از الان هم بدتر میشه. میخواستن گرونش کنن ولی نمیدونستن چطور که این طرح مسخره رو ریختن و ارائه کردن. من نمیدونم تا کی این مملکت دست یک مشت خر پیر و نفهم که بوی از اسلام هم نبردن باید باشه. خدا فقط خودش به داد مردم ایران برسه

Golbarg01
31-07-2017, 19:37

- - - Updated - - -

این تعرفه ها برای همه isp ها مشترکه؟
اگر همه بخوان همین چند تا طرح رو با این قیمتها بدن که دیگه حق انتخابی نمی مونه
مثلا همین الان هر شرکتی طرح ها و قیمت های مخصوص خودش رو داره

naasr
31-07-2017, 19:40
این تعرفه ها برای همه isp ها مشترکه؟
اگر همه بخوان همین چند تا طرح رو با این قیمتها بدن که دیگه حق انتخابی نمی مونه
مثلا همین الان هر شرکتی طرح ها و قیمت های مخصوص خودش رو داره

اینجور که گفتن تمام isp باید با این قیمت بفروشن

Golbarg01
31-07-2017, 19:48
اینجور که گفتن تمام isp باید با این قیمت بفروشن

خوب اینجوری باشه خیلی نامعقول و عجیبه
اصلا تعدد isp ها به خاطر وجود طرح های مختلف هست که هر کسی بنابر سلیقه و نیازش مشترک یکی از اونها میشه
اگر قرار باشه همه یه مدل سرویس بدن که همه مردم هجوم میارن سمت یه isp مشخص که اونجا پورت خالی داره
وقتی قیمت ها و طرح ها کاملا مشابه باشه مثل اینه که همشون یکی هستن

rioman
31-07-2017, 19:58
این سرویسهایی که تا 20 مگ و یا بیشتر از 20 مگ هست رو میخوان رو سیم مسی
ارائه بدن؟ با این سیم کشی افتضاح؟
چند در صد از مردم میتونن بالای 12 مگ بگیرن؟
همین سرویسهای تا 16 مگ رو نمیشه همه اش رو گرفت. نهایت 10-11 مگ
مگه یکی نزدیک مرکز مخابراتی باشه یا خطش فیبر باشه.
حالا چطوری میخوان 20 مگ بدن و تضمین کنن؟
آدم فکر می کنه این جدول کسی یا کسانی تهیه کردند که از مخابرات ایران و اینترنت
چیزی نمیدونن.

Canadian
31-07-2017, 20:04
این سرویسهایی که تا 20 مگ و یا بیشتر از 20 مگ هست رو میخوان رو سیم مسی
ارائه بدن؟ با این سیم کشی افتضاح؟
چند در صد از مردم میتونن بالای 12 مگ بگیرن؟
همین سرویسهای تا 16 مگ رو نمیشه همه اش رو گرفت. نهایت 10-11 مگ
مگه یکی نزدیک مرکز مخابراتی باشه یا خطش فیبر باشه.
حالا چطوری میخوان 20 مگ بدن و تضمین کنن؟
آدم فکر می کنه این جدول کسی یا کسانی تهیه کردند که از مخابرات ایران و اینترنت
چیزی نمیدونن.

فکر کنم این نوع سرویس ها adsl نباشه و به صورت اینترنت 4G ارائه بشه

italodance
31-07-2017, 20:11
به جای این حرفها از اینها یاد بگیرید و یک دست و هماهنگ بشیم:

تظاهرات در مسکو علیه محدودیت اینترنت VS تعرفه اینترنت ثابت نامحدود در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات به تصویب رسید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

rioman
31-07-2017, 20:15
فکر کنم این نوع سرویس ها adsl نباشه و به صورت اینترنت 4G ارائه بشه

یعنی سقف ADSL شد 6 مگ؟!!!
بعیدم نیست!
با این 10 گیگ هم روزی 5 ساعت فیلم می بینیم و این رفتار رو هر روز تکرار
می کنیم بدون اینکه از تمام شدن حجم نگران باشیم!

hamidreza785
31-07-2017, 20:36
دلمون خوش بود قبل رونمایی فکر میکردم مثلا حداقل 30 گیگ اینترنت میدن 300 گیگ اینترانت

اینترنت بین الملل رو بزاریم کنار برای دادن اینترانت هم خساست به خرج دادن پهنای باندی که تقریبا مجانی در میاد رو این همه پول میگیرن بعدش فقط 20 گیگ میخوان بدن !

mohandes23
31-07-2017, 20:44
اینستگرم روحانی جهت اعتراض خواهشا انتقال دهید و اطلاع رسانی کنید به گوش همه برسه:

J@viD
31-07-2017, 20:49
آقا تقصیر خودتونه دیگه همش میرین تو این سایتها و شبکه های اجتماعی خارجی اخبار استکبار جهانی میخونین و گوش میدین که همش در حال دروغ پراکنی و سیاهنمایی هستن.
اگر از روز اول اینترنت ملی داشتیم و شما نمیدونستین مردم کشورهای دیگه از اینترنت با چه سرعتی استفاده میکنن الان همین 10 گیگ نامحدود رو میزاشتین رو سرتون و از تمامی مسئولین تشکر میکردین.بدکاری میکنن؟ هدفشون اینه که شما از همین امکاناتی که دارین لذت ببرین.چیکار دارین سرعت اینترنت کره جنوبی چقدره؟ وقتی خبر نداشته باشین مقایسه ای هم در کار نیست ناراحتی هم در کار نیست.ازونور اون سایت ملعون یوتیوب میرین پر از کلیپ های سیاهنمایی.همین صداوسیمای میلی خودمون چشه که نمیبینید؟ میلیارد میلیارد داره هزینه میکنه برای من و شما این درسته بعضیاتون چهار پنج ساله یه نگاه هم بهش ننداختین؟
نتیجه اینکه هرچقدر پهنای باند اینترنت جهانی گرونتر و محدودتر بشه کمتر ازش استفاده میکنین.کمتر از میزان پیشرفت کشورهای دیگه با خبر میشین.کمتر از میزان دزدی و اختلاس با خبر میشین.
به فکر روح و روان خودتونن میخوان آرامش داشته باشین.به عنوان نمونه به مردم دوست داشتنی کشور دوست و همسایه کره شمالی عزیز نگاه کنید. اینترنت دارن؟ ببینید چطور بدون داشتن اینترنت بدون داشتن آزادی بدون داشتن حقوق اولیه یک انسان احساس خوشبختی میکنن.یک درصد هم احتمال بدید همین وجود اینترنت هست که جلوی احساس خوشبختی مارو گرفته.به امید روزی که بزرگترین مانع خوشبختیمون برطرف بشه.

Gaming X
31-07-2017, 21:46
نمیدونم این پست ما چرا از صبح تایید نمیشه. :n37:

من نمیفهمم واقعا این سایتهای داخلی چه محتوای خاصی دارند! کل سایتهای داخلی مفید خلاصه میشه به چندتا انجمن و سایت پرطرفدار و خبرگزاری (!!) بقیشون هم که یا سایتهای تبلیغاتین، یا اسپم، یا در مقابل سایتهای خارجی هیچن! وبلاگهامون هم که نسلشون از بیخ نابود شد.

آقای وزیر (!!)، شما به ما بگید. ما با سایتها و محتوای داخلی چیکار کنم؟! بریم وبلاگ آشپزی کوکب خانم ( آخرین پست ۱۳۹۱) یا سایت عکسهای عاشقانه تتلو یا شایدم وبلاگ اووفف بیا تو عکسهای لختی بقال محلمونو گذاشتم!؟

بخدا از اولش هم میدونستیم میخواید قیمتارو ببرید بالا و ما رو محدودتر کنید، چرا خودتون رو زحمت میدید آقای وزیر (!!) که اینهمه طرح با اسمهای رنگ و وارنگ از خودتون پس بدید؟

واقعا آخر کاری گل کاشتید! دمتون گرم.
احساس میکنم تو حلقه محاصره ایم، هر روز محدودتر از روز قبل... متاسفم برای این دزدیای یهویی سر گردنه... :|

Gaming X
31-07-2017, 21:47
نمیدونم این پست ما چرا از صبح تایید نمیشه. :n37:

من نمیفهمم واقعا این سایتهای داخلی چه محتوای خاصی دارند! کل سایتهای داخلی مفید خلاصه میشه به چندتا انجمن و سایت پرطرفدار و خبرگزاری (!!) بقیشون هم که یا سایتهای تبلیغاتین، یا اسپم، یا در مقابل سایتهای خارجی هیچن! وبلاگهامون هم که نسلشون از بیخ نابود شد.

آقای وزیر (!!)، شما به ما بگید. ما با سایتها و محتوای داخلی چیکار کنم؟! بریم وبلاگ آشپزی کوکب خانم ( آخرین پست ۱۳۹۱) یا سایت عکسهای عاشقانه تتلو؟

بخدا از اولش هم میدونستیم میخواید قیمتارو ببرید بالا و ما رو محدودتر کنید، چرا خودتون رو زحمت میدید آقای وزیر (!!) که اینهمه طرح با اسمهای رنگ و وارنگ از خودتون پس بدید؟

واقعا آخر کاری گل کاشتید! دمتون گرم.
احساس میکنم تو حلقه محاصره ایم، هر روز محدودتر از روز قبل... متاسفم برای این دزدیای یهویی سر گردنه... :|

Iloveu-ALL
31-07-2017, 23:27
آقا یه سوال دارم الان 10 گیگ دانلود کنیم بعد چی میشه؟ نت تموم میشه؟:n03:
من الان 16 گیگ دارم به اسم نا محدود وقتی تموم میشه سرعتش کم و کمتر میشه ... ماه قبل نزدیک 24 استفاده داشتم 25 تا 30 تومان هزینه میگیره
الان به این روش 10 گیگ دانلود کنم 14 گیگ مابقی رو به نرخ 3 تومان اگه حساب کنم 20 به اضافه 42 میشه نا قابل 62 تومان ...
وای به حال دوستانی که بیشتر استفاده میکنن ...
تکلیف سرویس های دیگه از جمله نامحدودی که من دارم یا سرویس های با دانلود رایگان شبانه چی میشه اونا سرجاش میمونن؟

mohandes23
01-08-2017, 00:50
من خودم تو مخابرات کار میکنم. مدیر کل منطقه خودش هیچی از اینترنت سر در نمیاره. فرق سرعت و پهنای باند رو نمیدونه. بهش میگی پینگ میره تو فکر. اینا واسه ماها تصمیم میگیرن
دوست عزیز لطف می کنید یکم در مورد این فیبر توضیح بدید.مثلا کسایی که محله فیبر نیست زمین رو می کنن.کلا چه جوریاس؟

sara_2656
01-08-2017, 01:12
فکر کردید این شبکه ملی چطوری به وجود اومد !!! هر چی بیشنر پول بگیرن شبکه کسترده تر میشه و همینطور فیلترینگ و محدود شدن اینترنت خدا می دونه تا کجا قراره پیش برن این ملت خواب زده رو به این راحتی نمیشه بیدار کرد هنوز زوده جیب هامون هنوز جا داره برای خالی شدن

Farhad.Farhadi
01-08-2017, 02:44
اگر بعد از مصرف 10-30گیگ بخوان محدود کنن
دیگه عملا فاتحه ما دانلودرها تلاوت شده
ماهی 600-700گیگ کجا !!!! 30گیگ کجا

ShadowDragon
01-08-2017, 05:21
معاون رگولاتوری گفت:

به چه زبونیه؟!

دوست عزیز اون palsy خودشونه، که کاش داشتن که هیچ وقت قانون بیخود تصویب نکنن

sad1000
01-08-2017, 08:31
احتمالا فروش این نوع اینترنت بصورت پس پرداخت باشه

alphamaster
01-08-2017, 08:36
حالا از کی می خوان اوپراتور ها این طرحو اجرا کنن:n02:؟؟؟
می گفتن اوایل مرداد که خدایی دیگه الان وسطشیم

VatanGame
01-08-2017, 09:48
حالا از کی می خوان اوپراتور ها این طرحو اجرا کنن:n02:؟؟؟
می گفتن اوایل مرداد که خدایی دیگه الان وسطشیم
اینطور مشخص هست از 1 شهریور

rioman
01-08-2017, 10:37
مردم عادت دارن وقتی چیزی گرون میشه حمله می کنن میخرن تا یه وقت گرونترش نکنن
اینا ضرر کنن. مثل ماشین
من مطمئن هستم حتی یه پورت خالی هم نمی مونه.
مردم بد جوری به اینترنت و شبکه های اجتماعی معتاد شدن.

rioman
01-08-2017, 10:38
دوست عزیز اون palsy خودشونه، که کاش داشتن که هیچ وقت قانون بیخود تصویب نکنن

حداقل املاش رو یاد بگیرن درست بنویسن.

2_ahmadzadeh
01-08-2017, 11:59
لعنت به دشمن مردم.لعنت به کسی که نمیخواد مردم در آسایش و رفاه باشن.لعنت به کسانی که مردم رو خر فرض میکنن و اینترنت 10 گیگ خارجی و 20 گیگ داخلی رو نامحدود صدا میزنن.
اخه نامسلمونا در سال 2017 حرف زدن از اینترنت 10 مگابیتشم خنده داره،بعد شما دوباره دارین مارو برمیگردونید به عصر حجر و 256 و 512؟فقط بازی با کلمات.اتصال محور.مصرف منصفانه.
اقای وزیر نامحترم که برای وزارت نفت برنامه ریخته میخواد تا وزیر نفت نشده اخرین خنجرم به مردم بی گناه بزنه؟بی شرفا 10 گیگ مصرف 2 روز اینستاگرام و تلگرامه این الان مصرف منصفانست؟ دانلودم که تعطیل.
نمیخواد شماها به فکر مردم باشید مردم با همین سرویسای سره گردنه ایه الان خیلی خوشحالترن تا سرویسای حمایتیه شماها.
تهرانیا واقعا باید یه کاری بکنن ماکه دستمون کوتاهه کاری نمیتونیم بکنیم.
من دیگه به حرف یه بنده خدایی ایمان اوردم که گفت تو این مملکت نه اصولگرا داریم نه اصلاح طلب.نه چپ داریم نه راست.نه خوب داریم نه بد.همش بازیه انتخاباته.سر و ته همشون یه کرباسن

ms1ove
01-08-2017, 12:15
با این طرح نامحدود و قیمت گزاریشون واقعا ..... به تفکرات پدید آورندگان اینترنت .

2_ahmadzadeh
01-08-2017, 12:16
فکر کردید این شبکه ملی چطوری به وجود اومد !!! هر چی بیشنر پول بگیرن شبکه کسترده تر میشه و همینطور فیلترینگ و محدود شدن اینترنت خدا می دونه تا کجا قراره پیش برن این ملت خواب زده رو به این راحتی نمیشه بیدار کرد هنوز زوده جیب هامون هنوز جا داره برای خالی شدن
هدف و نیتشون از همون اول که اسم اینترنت ملی(خیلی خنده داره که مسئولان یه مملکت 80 میلیونی با ادعای مدیریت جهانی به اینترانت بگن اینترنت) رو اوردن معلوم بود.وقتی که سیستماشون تکمیل شد یه قیچی برمیدارن،همون سیمه بود که هی لنگر کشتی و لنج بهش گیر میکرد و پاره میشد و اینترنت قطع میشد،یادته؟ اونو با دستای خودشون قطع میکنن و میگن به به.ما به ارمانهای اقتصاد مقاومتی و شبکه اطلاعات سوپر مقاومتی رسیدیم!!
دیگه استکباران جهانی نمیتونن از ما اطلاعات بدزدن.
هموطنان عزیز از این به بعد از مسنجرهای فوق امن بیسفون و سیفون و سروش استفاده کنید
از این به بعد عکساتون رو در شبکه اجتماعی شانستاگرام به اشتراک بذارید
از این به بعد در انجمن های تبیان هشتگ بزنید
از این به بعد فیلمای ماجرای نیمروز و خاگینه دانلود کنید بجای فیلمای تهاجم هالیوودی و تهاجم فرهنگی
از این به بعد میخواین لایو شبکه تلویزیونی ببینید؟ شبکه افق که هست.بهترین شبکه دنیا.شبکه خارجی واس چیتونه؟استکبار جهانی میخواد مغزتون رو شست و شو بده.

تا فردا حرف دارم بنویسم ولی خودم حوصلشو ندارم فقط میگم که سلام کره شمالی ما داریم می اییم

naasr
01-08-2017, 12:33
دوستم که تو صبانت کار میکنه میگفت از 10 یا 15 روز دیگه قراره سرویسها جدید به اصطلاح نامحدود جایگزین سرویسهای فعلی بشه برای جذب مشتری هم فقط روی قیمت مودم و مدت سرویس 6 ماهه و یکساله میتونن تخفیف بدن

siava5h
01-08-2017, 12:43
اگر بعد از مصرف 10-30گیگ بخوان محدود کنن
دیگه عملا فاتحه ما دانلودرها تلاوت شده
ماهی 600-700گیگ کجا !!!! 30گیگ کجا

700 گیگ؟!
شما اگه هر روز 3 تا فیلم نگاه کنی و هر فیلم هم 3 ساعت باشه میشه 9 ساعت. هر فیلم هم 3 گیگ باشه میشه 9 گیگ در ماه میشه 270 گیگ..!
شما چی دانلود میکنی که میشه 700 گیگ؟ شک ندارم 500 گیگش رو فقط هدر میدی و هرز مصرف میکنی. من حتی دیدم آدمایی که شب تا صبح فیلم دانلود میکنن. صبح همون فیلم رو پاک میکنن و فردا شب دوباره دانلودش میکنن.
الکی که به ما نمیگن ایرانی... یه چیزی توش هست.!

فکر نمیکنی به خاطر امثال شماها این کارارو میکنن؟ اونوقت معترض هم هستی؟!

700 گیگ رو اگه به ازای هر فیلم 4 گیگ حساب کنیم میشه 175 فیلم. یعنی هر روز 6 فیلم. هر فیلم 3 ساعت میشه 18 ساعت. یعنی شما در روز 18 ساعت فیلم نگاه میکنی؟!
اصلا فرض مثال که نگاه میکنی. خوب بخر. چرا مفتی؟! یعنی همش رو بایستی مفتی نگاه کنی؟!

روزی که یارانه ها رو از روی اقلام قطع میکردن من راضی بودم. چون از اون یارانه چیزی گیر من نمیومد. همش میرفت تو باک بنزین امثال شماها که روزی 100-150 لیتر بنزین 100 تومنی رو واسه عشق و حال خودشون مصرف کنن و آخرش هم دولت بیاد به ما بگه که سوبسید میدیم بهتون. حالا هم ناله همون آدمایی که مفت خوری میکردن در اومده. به حال ما هیچ فرقی نکرده.

قضیه اینترنت هم همینه. درد و ناراحتیش فقط واسه شماهاست.. به حال ما هیچ فرقی نمیکنه. ماهی 4-5 گیگ واسه ما کافیه.

من راضیم از اینکه اینترنت نامحدود رو قطع کنن.
اگر فرهنگ درست استفاده کردن از منابع رو بلد بودین الان حال و روزتون این شکلی نبود.

rioman
01-08-2017, 12:47
دوستم که تو صبانت کار میکنه میگفت از 10 یا 15 روز دیگه قراره سرویسها جدید به اصطلاح نامحدود جایگزین سرویسهای فعلی بشه برای جذب مشتری هم فقط روی قیمت مودم و مدت سرویس 6 ماهه و یکساله میتونن تخفیف بدن

دوستتون نگفتن قراره برای مشترکین قدیمی چیکار کنن؟
سرویسهای اونا تمدید میشه یا مجبورشون می کنن این سرویس های آشغال رو بخرن؟
اگه براتون امکانش هست ازشون بپرسین.
ممنون

mohandes23
01-08-2017, 12:52
این احمقا که می خوان ملی کنن نمی دونن ملی در کار نیست و کلا از بین می ره.کل سایتای ایرانی تقریبا تشکیل شده از 99 درصد اطلاعات کپی شده و دزدی.نمونش اپارات.مثل دزدا می رن کلیپ های یوتوب رو می ذارن با کیفیت بسیار بدتر.وقتی دیگه دسترسی نداشته باشن به یوتوب و ... 99 درصد به اصطلاح محتوا از بین می ره و دیگه نه اینترنتی هست نه اینترانتی :n02:

naasr
01-08-2017, 12:53
700 گیگ؟!
شما اگه هر روز 3 تا فیلم نگاه کنی و هر فیلم هم 3 ساعت باشه میشه 9 ساعت. هر فیلم هم 3 گیگ باشه میشه 9 گیگ در ماه میشه 270 گیگ..!
شما چی دانلود میکنی که میشه 700 گیگ؟ شک ندارم 500 گیگش رو فقط هدر میدی و هرز مصرف میکنی. من حتی دیدم آدمایی که شب تا صبح فیلم دانلود میکنن. صبح همون فیلم رو پاک میکنن و فردا شب دوباره دانلودش میکنن.

700 گیگ رو اگه به ازای هر فیلم 4 گیگ حساب کنیم میشه 175 فیلم. یعنی هر روز 6 فیلم. هر فیلم 3 ساعت میشه 18 ساعت. یعنی شما در روز 18 ساعت فیلم نگاه میکنی؟!
اصلا فرض مثال که نگاه میکنی. خوب بخر. چرا مفتی؟! یعنی همش رو بایستی مفتی نگاه کنی؟!

روزی که یارانه ها رو از روی اقلام قطع میکردن من راضی بودم. چون از اون یارانه چیزی گیر من نمیومد. همش میرفت تو باک بنزین امثال شماها که روزی 100-150 لیتر بنزین 100 تومنی رو واسه عشق و حال خودشون مصرف کنن و آخرش هم دولت بیاد به ما بگه که سوبسید میدیم بهتون. حالا هم ناله همون آدمایی که مفت خوری میکردن در اومده. به حال ما هیچ فرقی نکرده.

قضیه اینترنت هم همینه. درد و ناراحتیش فقط واسه شماهاست.. به حال ما هیچ فرقی نمیکنه. ماهی 4-5 گیگ واسه ما کافیه.

اگر فرهنگ درست استفاده کردن از منابع رو بلد بودین الان حال و روزتون این شکلی نبود.

بنده خدا نوشته که دانلودر هست یعنی کارها و سفارشهای دانلود رو انجام میده ننوشته که ماهی 700 گیگ فیلم دانلود میکنه و نگاه میکنه

A-L PC
01-08-2017, 12:54
700 گیگ؟!

حالا ماهی ۷۰۰ گیگ نه ، اما حداقل باید ماهی ۱۰۰ گیگ رو به هر کاربر بدن ، من خودم اصلا فیلم دانلود نمیکنم ، اما مصرف روزانه ام حدود ۳-۴ گیگه ، (بیشترش تماشای ویدیو آنلاین از یوتیوب و چندتا سایت دیگه ، همینطور پخش آهنگ اسپاتیفای)
شما مصرف اینترنت تون کمه ، دلیل نمیشه که همه اینطور باشن.
الان اینترنت بیشتر محتوای چند رسانه ای هست ، چه بخواهیم چه نخواهیم مصرف بالا ،و با این حجم هایی که میدن ، هیچ کاری نمیشه کرد.

naasr
01-08-2017, 12:56
دوستتون نگفتن قراره برای مشترکین قدیمی چیکار کنن؟
سرویسهای اونا تمدید میشه یا مجبورشون می کنن این سرویس های آشغال رو بخرن؟
اگه براتون امکانش هست ازشون بپرسین.
ممنون

میگفت کسایی که الان چند ماه از سرویسشون مونده تا پایان دوره سرویسشون تغییر نمیکنه اما بعدش تمدید نمیشه و باید سرویسهای جدید رو بخرن

2_ahmadzadeh
01-08-2017, 12:58
700 گیگ؟!

اولا ایشون بی خود میکنه اسم دانلودر رو خودش میذاره.با این حرفایی که امثال ایشون میزنن فقط گند میزنن به وجه دانلودرها.و من به نظرم این کار هدفمنده چون میخوان بگن ببینید اینا چه زالوهایی هستند که ترافیک رو فله ای میکشن بالا،ما داریم بخاطره اینا این محدودیت ها رو انجام میدیم.شما خودت عقلت رو قاضی کن اخه 700 گیگ در ماه به درد کسی میخوره؟ طرف باید ربات باشه 24 ساعت بشینه پا دانلود
البته بحث سرعت 4جی جداست ما داریم اینترنت ثابت رو میگیم.
بنده کسی هستم که اسم دانلودر رو خودم میذارم.فیلم دانلود میکنم ولی فیلمای تاپ و بدرد بخور.بیکار نیستم که بشینم پای هر اشغالی
موزیک دانلود میکنم ولی اندازه مصرفم.اسکل نیستم که بخوام ارشیو کنم با خودم به گور ببرم
همیشه اپدیتم و وسایلم رو اپدیت میکنم.از موبایل و ویندوز و تبلت بگیر تا برسی به تلویزیون و ----- و حتی خوده مودم.
تلگرام هستم،اینستاگرام هستم،واتز اپ هستم،هرجا بگی هستم.
خودمو که بخوام پاره کنم ماهی فوقش 80-90 گیگ.که تمام دانلودامم تو تایم رایگانه نه پیک مصرف و کاهش پهنای باند.

خب الان شما راضی که حال و روز من این شکلیه؟ راضی این سرویسارو قطع بکنن؟ ناراحتی اینترنت از منه؟

به هر خزعبلی که هرکی اینجا میاد میگه که نباید شما استناد کنی.از وقتی گوشیای هوشمنده ارزون قیمت ریخت تو بازار و اینترنت خط فراگیر شد گند زده شد به کیفیت جامعه اینترنتی مملکت.
اون از فحشای تو اینستا اینم از دری وریای اینجا

mohandes23
01-08-2017, 13:02
700 گیگ؟!

عزیز من قبل از این که اطلاعات جامع داشته باشی هی اتهام نزن به هم وطن خودت.مگه فقط اینترنت شد دانلود فیلم 800 مگی؟ شما اگه اطلاع نداری بگم خدمتت که تازه این فیلما فرمت کم حجم شده هست و اصل بلوری بین 30 تا 50 گیگ هست.الان یک گیم بالای 100 گیگ هست.یوتوب بخوای یه کلیپ ببینی 10 دقیقه ای با کیفیت 1080p بالای 500mb میشه.اینترنت اصلا ربطی به بنزین نداره و حتی با وجود این که با حرفات موافقم ولی چون ایران تولید کننده بنزین هست و نفت مف براش در میاد و دولتی هم هست.امریکا و اروپا خصوصییه وهر کی می تونه بره چاه نفت بزنه و....پس همه شرایط رو باید در نظر گرفت.حالا امریکا یا اروپا بنزینش گرونه اینجام باشه اشکال نداره ولی برقیه شرایط هم باید مثل اون باشه.در مورد نت یک ترابایت ماهانه حداقل هست.اینجا زیرساخت نداره پهنای باند نداره شبکه فیبر نوری نداره و....به مردم ربطی نداره.تازه تمام اینها هم انحصار داره و اصلا رقابتی در کار نیست.پس به جای این که بگیم مردم فلان و بیسار ببینیم اشکال از کجاست!

ardeshir n
01-08-2017, 13:12
میگفت کسایی که الان چند ماه از سرویسشون مونده تا پایان دوره سرویسشون تغییر نمیکنه اما بعدش تمدید نمیشه و باید سرویسهای جدید رو بخرنخب من که بیچاره شدم :(

behnamcp
01-08-2017, 13:17
سلام دوستان
خواهش می کنم اگه کسی جواب سئوال منو می دونه جواب بده:
وقتی حجم اختصاص داده شده به کابری تموم بشه چی میشه ؟(یکی میگه باید حجم بخره یکی دیگه میگه سرعتش میاد پایین تا دوباره تا آخر ماه حجم بخره)

siava5h
01-08-2017, 13:23
خودکشی نکنین...!

چرا حاضر نیستین پول چیزی رو که مصرف میکنین رو بدین؟
شما باید پول ویندوزی که استفاده میکنی رو هم بدی. حتی پول تک تک نرم افزارهایی که کرک میکنی رو هم بدی.
مفت خوری یه حد و اندازه داره. آخه چقدر مفت خوری؟!
تا حالا مفتی بود، خواستن حال بدن. از امروز نمیخوان حال بدن. مشکلیه؟!
از شما بیشتر بر میاد؟! بفرما شما ISP شو ببینم چیکاره ای...!
دوقورتونیمشونم باقیه.. چه روزگاری شده..!

من ماهی 5 گیگ استفاده میکنم. همه این 5 گیگ رو هم پولش رو میدم.
طوری شده که اینترنت 3G ایرانسل که 1 مگ بر ثانیه دانلود میداد الان رسیده به 100 کیلوبایت. چرا؟! چون امثال شما دنبال مفت خوری هستن. اونم چی. در حد بابک زنجانی. خو 100 تومن خوردی برو کنار دیگه، حتما باید 8000 میلیارد دانلود کنی؟!

چقدرم با محاسبات علمی این کار خودشون رو هم منطقی جلوه میدن. ..!

نه داداش حق با توئه.. بفرما راحت باش. دانلودتو بکن.
اسمهای قلمبه سلمبه هم میزان واسش. دانلودر..
خو لامصب پول دانلود منجرتو دادی که اسمتو گزاشتی دانلودر؟!

شما با این سیاست مخالفی، چراکه مفت خوری ها داره تموم میشه. من از این سیاست حمایت میکنم چون سودش واسه منه. من پول همون ماهی 5 گیگم رو میدم، تازه چی با 10 برابر سرعت قبلی. دیوانم مگه از شما حمایت کنم؟!

اگه سر مفت خوری هاتون منصف بودید، همه میشستیم دور هم میخوردیم. نه اینکه شما شب خوابیدی دانلودرتو روشن بزاری که چی، ما یه کلیپ میخوایم تو تلگرام آپلود کنیم 3 ساعت طول بکشه.

نه داداش. من هنوز راضیم سرویسهای رایگان برداشته بشه. همچین هم ارث پدریتون نبوده...!

بنده خدا نوشته که دانلودر هست یعنی کارها و سفارشهای دانلود رو انجام میده ننوشته که ماهی 700 گیگ فیلم دانلود میکنه و نگاه میکنه
بله.... اون آقا هم که بنزین رو میخرید 100 تومن میبرد مرز میفروخت 800 تومن، اون آقا هم بنزینر بود

Iloveu-ALL
01-08-2017, 13:34
خودکشی نکنین...!

شما باید پول ویندوزی که استفاده میکنی رو هم بدی. حتی پول تک تک نرم افزارهایی که کرک میکنی رو هم بدی.

طوری شده که اینترنت 3G ایرانسل که 1 مگ بر ثانیه دانلود میداد الان رسیده به 100 کیلوبایت. چرا؟! چون امثال شما دنبال مفت خوری هستن. اونم چی. در حد بابک زنجانی. خو 100 تومن خوردی برو کنار دیگه، حتما باید 8000 میلیارد دانلود کنی؟!

شما با این سیاست مخالفی، چراکه مفت خوری ها داره تموم میشه. من از این سیاست حمایت میکنم چون سودش واسه منه. من پول همون ماهی 5 گیگم رو میدم، تازه چی با 10 برابر سرعت قبلی. دیوانم مگه از شما حمایت کنم؟!

اگه سر مفت خوری هاتون منصف بودید، همه میشستیم دور هم میخوردیم. نه اینکه شما شب خوابیدی دانلودرتو روشن بزاری که چی، ما یه کلیپ میخوایم تو تلگرام آپلود کنیم 3 ساعت طول بکشه.

نه داداش. من هنوز راضیم سرویسهای رایگان برداشته بشه. همچین هم ارث پدریتون نبوده...!

شما حتما باید وضعتون خوب باشه که با این وضعیت بازار کار و درآمد و البته مهم تر از همه نرخ بالا دلار به ریال
که مجبوریم هر نوع نرم افزار رو چند برابر و سخت افزار و قطعات بی کیفیت رو گرونتر از قیمت نوع باکیفیت و اصلش درگذشته بخریم...
این شرایط برابره آیا با خارج؟
یک چیز دیگه این حرکت تا بصورت همه گیر اجرا نشه که میتونه به کمک قانون اجرا بشه ... ثمره ای چشم گیری را حاصل نمیشه ... مثال میزنم:
شما صاحب یک شغل که رایانه در اون کاربرد داره وقتی شما میبینی رقیبت میاد با یک نرم افزار کرکی ، شما رو توی شغل تون جلو میزنه شما می ایستید و باز از نرم افزار رایگان استفاده میکنید که ممکنه باعث بشه عقب بیفتید و همه مشتریان رو از دست بدید؟ گذشته از این خیلی از پلاگین ها فقط روی نرم افزار های مشخص هستن که اونام پولی ان
کی این قدر پول داره واسه یه شغل که نیاز به رندرینگ داره پول بده تو ایران؟ اونم با عدم پشتیبانی شرکت های خارجی حتی سایت شون هم بعضی ها میبندن که مبادا کسی درایوری نرم افزاری یا سوالی در فرومشون بپرسه ... نهایتا شاید خرید ویندوز برای ما راحت باشه اما نرم افزار ها...
میدونم توی خارج براشون ارزون در نمیاد و اون ها هم باید تو انتخاب شون دقت کنن تا پولشون هدر نره -یکی از فلسفه های trial-
ولی اگه همه یکم قضاوت کمتر کنیم و توقعاتمون رو بیاریم پایین و هم صدا باشیم چه بدی داره؟

خیلی تجربیات دیگه هست که افراد حرفه ای بهتر میدونن
وگرنه استفاده از نرم افزار پولی کرک شده خلاف انسانیت و قوانین و حتی ممکنه غیرایمن و خطرناک باشه برای سیستم

naasr
01-08-2017, 13:36
سلام دوستان
خواهش می کنم اگه کسی جواب سئوال منو می دونه جواب بده:
وقتی حجم اختصاص داده شده به کابری تموم بشه چی میشه ؟(یکی میگه باید حجم بخره یکی دیگه میگه سرعتش میاد پایین تا دوباره تا آخر ماه حجم بخره)

سرعتش کم میشه در حدی که صفحات وب هم بزور باز بشه تا زمانی که حجم اضاف خریداری کنه

naasr
01-08-2017, 13:42
خودکشی نکنین...!

بله.... اون آقا هم که بنزین رو میخرید 100 تومن میبرد مرز میفروخت 800 تومن، اون آقا هم بنزینر بود

شما ظاهرا دچار توهم شدی کدوم سرویس اینترنت رایگان هست هر سرویسی بخوایید بگیرید باید ماهیانه هزینه پرداخت کنید اگه هم منظورت هم تایم دانلود شبانه هست که اونهم برای قشنگی نزاشتن برای کسایی هست که چند گیگ دانلود دارن بتونن دانلودشون رو انجام بدند که اونهم محدودیت سرعتی داره نهایتش 3 یا 4 گیگ بشه دانلود کرد بعد اینجا تایپک اینترنت هست تایپک مصرف سوخت و بنزین و گازییل و یارانه نیست که اشتباه گرفتی

2_ahmadzadeh
01-08-2017, 13:43
خودکشی نکنین...!

تو الان خودت خیلی قانونی هستی و لایسنس همه چیتو خریدی؟ همین ویندوزی که الان باهاش اومدی اینجا رفتی از بقالی محلت خریدی فوقش.
حالا اگه جایی زندگی میکنی که نه از اینترنت سر درمیارن نه میدونن شبکه های اجتماعی چیه به بقیه ربطی نداره.ما که تو شهر زندگی میکنیم فقط مصرف خبر و کلیپایی که تو تلگرام دانلود میکنیم 10 گیگ در ماهه

دوستانم الکی اب تو هاونگ نکوبن.این کاربر از اون دسته ادمای بخیلیه که چشم دیدن استفاده کردن بقیه رو نداره حالا چون خودش نمیتونه استفاده.
ازین کاربرا زیاد اینجا دیدم که میگن دیگی که برای من نجوشه میخوام سر سگ توش بجوشه مملکت با اینا حتما درست میشه:n08:

mohandes23
01-08-2017, 13:48
خودکشی نکنین...!

هر موقع ماکروسافت اومد اینجا نمایندگی داشت ما می خریم.وقتی اونا ما رو به رسمیت نمی شناسن و مثلا اگه با ایدی ایران بری نمی تونی بخری و کلا فروشگاه ماکروسافت و خیلیای دیگه بسته هست.در مورد ویندوز هم که ویندوز 10 ملا برای کسایی که از 8 و... اومدن رایگانه و احتمالا نسخه بعدی کاملا ریگان میشه.اخه فیبر گوگل با قیمت 70 دلار با سرعت یک گیگ دانلود نا محدود واقعی هست اونوخت اینجا 300 تومن برای این اشغال؟؟؟ چی می گی برا خودت!اینجا وقتی همه چی دولتی هست هیچ شرکت امریکایی مثل گوگل حرف از فلان می زنی ....کشوری که دولتی هست این همه درامد داره با این پهنای باند داغون خوب چرا ما زیر ساخت نداریم چرا فیبر نداریم؟!

mohammad_1992
01-08-2017, 13:50
700 گیگ؟!

فقط 700 گیگ !!!! من ماهی 3 ترا دانلود می کنم !!!
به متنت ادم خندش میگیره !!!!!!:n08: تو کل ایران ارشیو دارها و دانلودر ها به 1000 نفرم نمیرسن !!!!! هیچ تاثیری روی نتی که چند ده میلیون استفاده کننده هست ندارن
چه نامحدود بدن چه ندن برای یک دانلودر و ارشیو دار فرق نمیکنه عزیز اول حرفتو بسنج بعد اینجا تراوش کن ! ما زمانی هم که نه 3 جی بود نه 4 جی ماهی کم کم 500 گیگ دانلود می کردیم
اصلا نت بشه گیگی 100 هزار تومن تومن برای امثال من فرق نمیکنه
به عشق خودت این ماه می خوام کم کم 4 ترا دانلود کنم :n09:

Iloveu-ALL
01-08-2017, 13:58
شما حتما باید وضعتون خوب باشه که با این وضعیت بازار کار و درآمد و البته مهم تر از همه نرخ بالا دلار به ریال
که مجبوریم هر نوع نرم افزار رو چند برابر و سخت افزار و قطعات بی کیفیت رو گرونتر از قیمت نوع باکیفیت و اصلش درگذشته بخریم...
یک چیز دیگه این حرکت تا بصورت همه گیر اجرا نشه که میتونه به کمک قانون اجرا بشه ... ثمره ای چشم گیری را حاصل نمیشه ... مثال میزنم:
شما صاحب یک شغل که رایانه در اون کاربرد داره وقتی شما میبینی رقیبت میاد با یک نرم افزار کرکی ، شما رو توی شغل تون جلو میزنه شما می ایستید و باز از نرم افزار رایگان استفاده میکنید که ممکنه باعث بشه عقب بیفتید و همه مشتریان رو از دست بدید؟ گذشته از این خیلی از پلاگین ها فقط روی نرم افزار های مشخص هستن که اونام پولی ان
کی این قدر پول داره واسه یه شغل که نیاز به رندرینگ داره پول بده تو ایران؟ اونم با عدم پشتیبانی شرکت های خارجی حتی سایت شون هم بعضی ها میبندن که مبادا کسی درایوری نرم افزاری یا سوالی در فرومشون بپرسه ... نهایتا شاید خرید ویندوز برای ما راحت باشه اما نرم افزار ها...
میدونم توی خارج براشون ارزون در نمیاد و اون ها هم باید تو انتخاب شون دقت کنن تا پولشون هدر نره -یکی از فلسفه های trial-
ولی اگه همه یکم قضاوت کمتر کنیم و توقعاتمون رو بیاریم پایین و هم صدا باشیم چه بدی داره؟

وگرنه استفاده از نرم افزار پولی کرک شده خلاف انسانیت و قوانین و حتی ممکنه غیرایمن و خطرناک باشه برای سیستم

همین چند روز پیش بود که نرم افزار teamviewer هم ما رو تحریم کرد ...
درسته ما کرکی داریم اما داریم واسه یه چیز های پولی نیست پول میدیم و بعضی جا ها که ارزونه ما داریم گرون تر میخریم نمونش حجم نت ثابت ...
توی خیلی چیز ها هم که قانون دست ما رو از میبنده مثل سایت یـوتیوب که مجبوریم طبق قانون از سایت های مجاز یا سایت های وطنی استفاده کنیم...
الان هم بازی جدیدشو نرو دارن اجرا میکن حجم داخلی حجم خارجی که خدا کنه حجم خارجی رو هی کم و کم ترش نکنن تا کلا یه روزی دیگه از بین بره.......

در ضمن
siava5h ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

یا هر دوست دیگری که تو این تاپیک یا تاپیک های قبلی اینترنت راجع به لایسنس نرم افزار ها در کشورمون صحبت کردن ...
خوشحال میشیم یک تاپیک درباره لاینسنس ها و یا تاپیک دیگری برای استفاده از نرم افزار رایگان ایجاد کنند چه ویندوز چه روی سیستم عامل غیرپولی
بزنید ببین چقدر استقبال میشه ///

1. برای عموم مردم باید فرهنگ سازی بشه این حرکت ها و کم کم
2. اگه دیدید شخصی یا شرکتی در آمد بالا داشت و باز از کـرک و کلید استفاده کرد آن وقت کاملا و صریحا حق با شماست.
// البته باز ریسک و گرونتر افتادن کالا و خدمات بدلیل بسته بودن سیستم های پرداخت بین المللی هم میشه دلیل گفت.

siava5h
01-08-2017, 13:59

هیچ کس از مفت خوردن بدش نمیاد... اما به شرطی که هرکسی سرش تو توبره خودش باشه...
من هم ویندوزم رو کرک میکنم. من هم دانلود منجر رو کرک میکنم.
من هم برای یه بازی 50 گیگ از شب رایگان استفاده کردم اما همون 50 گیگ رو در یک ماه شب رایگان استفاده کردم. تازه اونم چی، اینترنت همسایه بود. یعنی من میتونسم بزنم 400 گیگ اینترنت شب رایگان ازش بگیرم. ولی که چی اینکار؟ چرا الکی اینترنت هرز؟ چرا آپدیت ها بی جهت. طرف تو عمرش جز فرمت mp3 موزیک ندیده، حالا هی میاد برنامه winamp رو آپدیت میکنه. هی آپدیت میکنه. خو چته تو؟! آپدیت کردنت چیه. هروقت لنگ یک مشکل شدی، هر وقت قابلیت چشمگیری تو آپدیت اومد که بدردت میخوره، بفرما آپدیت کن.
برنامه nero تو ورژن 6 قابلیت کاور زنی سیاه و سفید مثلا آورده بوده و بعد تو ورژن 6.1 اومده کاور زنی رنگی رو آپدیت کرده. طرف هم میره نرو رو آپدیت میکنه. خوب مردحسابی، تو اصلا سی دی رامت قابلیت کاور زنی داره که میری آپدیت میکنی؟!
یارو تو autocad جز لاین کشیدن کار دیگه ای بلد نیست، حتما بایستی براش ورژن 2017 باشه. ورژن 2010 تو سیستمش بهش حال نمیده. میره 2 گیگ دانلود میکنه.

ببینیم انتظاراتمون چیه. توانمندیمون چیه. اصلا قادر هستیم از ویژگی های جدید برنامه استفاده کینم یا نه..!
حالا یکی دوتا برنامه رو آپدیت میکنی یا چنتا که کم حجمه آپدیت کردنش منطقیه قبول. اما قرار نیست سرتو بندازی تو انبار همه منابع رو حروم کنی.
من طراح مکانیکم و هنوز دارم از اتوکد 2007 استفاده میکنم. چرا؟ چون نیازهای مورد انتظارم رو برطرف میکنه. قابلیتهای جدیدش به درد من نمیخوره.
باور نمیکنی؟
انینم اسکرین شات.
یک کمی چنبه داشته باشیم.

2_ahmadzadeh
01-08-2017, 14:01
هر موقع ماکروسافت اومد اینجا نمایندگی داشت ما می خریم.وقتی اونا ما رو به رسمیت نمی شناسن و مثلا اگه با ایدی ایران بری نمی تونی بخری و کلا فروشگاه ماکروسافت و خیلیای دیگه بسته هست.در مورد ویندوز هم که ویندوز 10 ملا برای کسایی که از 8 و... اومدن رایگانه و احتمالا نسخه بعدی کاملا ریگان میشه.اخه فیبر گوگل با قیمت 70 دلار با سرعت یک گیگ دانلود نا محدود واقعی هست اونوخت اینجا 300 تومن برای این اشغال؟؟؟ چی می گی برا خودت!اینجا وقتی همه چی دولتی هست هیچ شرکت امریکایی مثل گوگل حرف از فلان می زنی ....کشوری که دولتی هست این همه درامد داره با این پهنای باند داغون خوب چرا ما زیر ساخت نداریم چرا فیبر نداریم؟!
دوست عزیزم یه مثالی میخوام برات بزنم که متوجه اهمیت ماجرایی که داخلش هستیم بشی.البته قطعا هستی.بیشتر بشی

من چون تو کاره خرید و فروش ماشین هستم مجبورم یه مثالی بزنم درباره ماشین چون اونو مطلعم
ببینید دوستان بزرگترین دشمن حرف زور چیه؟ اتحاد.اتحاد با چی به دست میاد؟ با همین گفت و گوها و کانورسیشن ها.ما که نمیتونیم بریم تو کوچه و خیابون با همدیگه صحبت کنیم.باید در فضای مجازی صحبت کنیم.
انجمن تیونینگ تاک معروفترین انجمن ماشینی ایرانه.چندماه پیش که رنو تلیسمان رو نگین خودرو پیش فروش میکرد اومد یه سری پول از مردم گرفت و گفت بقیش موقع تحویل ماشین.ماشین هم پاتون درمیاد 180 اینا.بعد کم کم قیمت تموم شده ماشین رو بردن رو 200.
یه اتحاد خیلی محکمی تو تیونینگ تاک بر علیه نگین خودرو درست شد دیدنی! همه میخواستن برن انصراف بدن.جوری که پدره نگین خودرو درمیومد.ولی نگین خودروییا چیکار کردن؟ برداشتن یه سری یوزر ساختن و یه سری یوزر قدیمی خریدن(ثابت شدست) و شروع کردن تعریف از نگین خودرو و گفتن مزایای ماشینای نگین خودرو از زبون مردم.مثلا میگفتن ماشینی که نگین خودرو وارد میکنه با بنزین ایران سازگاره اگه بخواین از وارد کننده غیر ما بخرید ماشین میترکه:n08: خلاصه

اینجا معروفترین انجمنیه که درباره اینترنت داخلش بحث میشه.درسته مسئولین نظره مردم به هیچ جاشون نیست ولی خب نمیتونن کامل بیخیالش بشن

احتیاج به عواملی دارن که بیان دری وری بافی کنن.یکی بیاد بگه من ماهی 1 ترابایت دانلود میکنم اون یکی هم با کلیدواژه یارانه و مفت خوری و این دری وریا ثابت بکنه که این محدودیت کاملا عادلانست.
منه کاربر تازه وارد و از همه جا بی خبرم هم میگم خب حق دارن محدود میکنن.

حالا درباره اتحاد.ببین چندصفحه صحبت درباره اعتراض بود.الان 2 صفحه همه پستا درباره صحبتای این کاربره.این یعنی منحرف کردن و شکوندن اتحاد. غیر از اینه؟

جان کلامم اینه که خودتونو درگیر این مدل کاربرا نکنید رو اتحاد کار کنید که شاید بتونیم نتیجه ای بگیریم

malek911
01-08-2017, 14:04
خودکشی نکنین...!

یه بابایی اومد از سر نبود شعور اقتصادی گفت آب و برق و نفت مفت میزاریم سر سفرتون.نتیجش شد وضعیت گل و بلبل الان،ملت هم که ماشالا تمام رکوردهای مصرف رو تو کهکشان راه شیی شکوندن

Sadrazeraat
01-08-2017, 14:08
خودکشی نکنین...!

:n12: حرف این آقا خیلی درسته . تا موقعی که فشار رو سر ایرانی جماعت نباشه ، آدم نمیش ه

siava5h
01-08-2017, 14:15

دوست عزیز وقتی به چیزی اشاره میزنن شما فقط نوک انگشت رو نگاه نکن. یکم دورتر نگاه کن.
بحث خریدن نرم افزار نیست. بحث حجم مفت خوریه.

حجمی که طرف سیرمونی نداره و از منابع مردم عادی هم حتی داره استفاده میکنه.
اون مورد یک مثال بود. اون مثال در محتوای خودش ربطی به موضوع بحث ما نداره

Farhad.Farhadi
01-08-2017, 14:19
700 گیگ؟!

:) :)
برادر من یکم آروم
من دارم پولش رو پرداخت میکنم, شبی هم یک یا دو فیلم دانلود میکنم که حجمشون معمولا بین 10 تا 20 گیگه
آرشیو فیلم دارم و از این طریق کسب درآمد میکنم
اگه دقت کرده باشی گفتم که "دانلودر" , پس دیگه احتیاجی به این زور زدنا نبود فقط کافی بود یکم دقت میکردی

Farhad.Farhadi
01-08-2017, 14:25
عزیز من قبل از این که اطلاعات جامع داشته باشی هی اتهام نزن به هم وطن خودت.مگه فقط اینترنت شد دانلود فیلم 800 مگی؟ شما اگه اطلاع نداری بگم خدمتت که تازه این فیلما فرمت کم حجم شده هست و اصل بلوری بین 30 تا 50 گیگ هست.الان یک گیم بالای 100 گیگ هست.یوتوب بخوای یه کلیپ ببینی 10 دقیقه ای با کیفیت 1080p بالای 500mb میشه.اینترنت اصلا ربطی به بنزین نداره و حتی با وجود این که با حرفات موافقم ولی چون ایران تولید کننده بنزین هست و نفت مف براش در میاد و دولتی هم هست.امریکا و اروپا خصوصییه وهر کی می تونه بره چاه نفت بزنه و....پس همه شرایط رو باید در نظر گرفت.حالا امریکا یا اروپا بنزینش گرونه اینجام باشه اشکال نداره ولی برقیه شرایط هم باید مثل اون باشه.در مورد نت یک ترابایت ماهانه حداقل هست.اینجا زیرساخت نداره پهنای باند نداره شبکه فیبر نوری نداره و....به مردم ربطی نداره.تازه تمام اینها هم انحصار داره و اصلا رقابتی در کار نیست.پس به جای این که بگیم مردم فلان و بیسار ببینیم اشکال از کجاست!

چی میشه گفت آخه طرف فرق بلوری از دی وی دی ریپ تشخیص نمیده بعد تز میان :)

Mohsen_mzh
01-08-2017, 14:28
موضوع اینه با این سیاست جدید کاربر رو مجبور می کنن به خاطر ترافیک داخلی هزینه کنه و مجبور شه بیشتر استفاده کنه.
بحث چه ربطی به رعایت کپی رایت و این صحبت ها داشت کلا.
منم موافقم کاربری که کارش دانلوده بیشتر هزینه کنه تا کیفیت سرویس برای بقیه نیاد پایین ولی این سیاستی که الان اینا دارن ارتباطی به این موضوع نداره

mohandes23
01-08-2017, 14:32
یک ترابایت در دنیا عادی هست چرا نمی خواید بفهمید.محتوای 4k و خیلی چیزای دیگه که گفتم.یک ترا پرمصرف حساب نمیشه برید ببیند همین پاکستان اینترنت نامحدود داره.برید به صفحه ای که دوستمون درست کرده که مقایسه ای بین اینترنت ایران و برقیه هست همه چی با جزییات هست.بابا این از امریکا هم گرون تره چرا توجه نمی کنید.حالا هی بیاد از یه طرح بو دار مضخرف هی حمایت کنید و مشکل رو بندازید گردن مردم و هی بگید اخ تو پر مصرفی تو فلانی ایرانی ها بی جنبه ان ایرانی ها بدن اونوخت شما خیلی خوب و با جنبه و ایرانی هم حتما نیستی.پس فردا که اینترنت رو قطع کردن و دیگه دیر شده بود اونوخت میاید می گید فلانی کاش به حرف تو گوش می کردیم و خام نمی شدیم.

Farhad.Farhadi
01-08-2017, 14:40
به متنت ادم خندش میگیره !!!!!!:n08: تو کل ایران ارشیو دارها و دانلودر ها به 1000 نفرم نمیرسن !!!!! هیچ تاثیری روی نتی که چند ده میلیون استفاده کننده هست ندارن
چه نامحدود بدن چه ندن برای یک دانلودر و ارشیو دار فرق نمیکنه عزیز اول حرفتو بسنج بعد اینجا تراوش کن ! ما زمانی هم که نه 3 جی بود نه 4 جی ماهی کم کم 500 گیگ دانلود می کردیم

:))
هزینه های زندگی رفته بالا برادر تازه کم شده شما اگه اینکار باشی خودت میدونی
والا ما همین 700 گیگ رو متواضعانه گفتیم, بنگر ببین 3صفحه اس دارند بد و بیراه میگن:n09:
خدا به دادت برسد که اینا با 3 ترا چه میکنن :n02:

hamidreza785
01-08-2017, 14:41
خودکشی نکنین...!

شما چرا گودرزو ربط دادی به شقایق اینجا بحث نت ثابته شما ناراحتی که چرا سرعت ایرانسلت کم شده ؟

سرعتت نتت کم شده چون نت ثابت گرون بوده مردم نمیتونستن نیازشونو برطرف کنن شک نداشته باش اگه این طرح اجرا بشه
حتی اگه قیمت نت بی سیم ثابت باشه هجوم مردم باعث میشه نت ایرانسل و همراه اول کامل از کار بیفته مگه این که اونارو هم گرون کنن که اون وقت تو برو حال کن 50 تومن بده 5 گیگت رو بخر !

siava5h
01-08-2017, 14:42
شما ظاهرا دچار توهم شدی کدوم سرویس اینترنت رایگان هست هر سرویسی بخوایید بگیرید باید ماهیانه هزینه پرداخت کنید اگه هم منظورت هم تایم دانلود شبانه هست که اونهم برای قشنگی نزاشتن برای کسایی هست که چند گیگ دانلود دارن بتونن دانلودشون رو انجام بدند که اونهم محدودیت سرعتی داره نهایتش 3 یا 4 گیگ بشه دانلود کرد بعد اینجا تایپک اینترنت هست تایپک مصرف سوخت و بنزین و گازییل و یارانه نیست که اشتباه گرفتی
یه چنتا پست عقبتر یه چنتا پست بعدتر رو بخون.. تفسیر داره همینجوری نیستش. تفسیر داره
شما هنوز اندر خم اولین پیچ گیری.

تو الان خودت خیلی قانونی هستی و لایسنس همه چیتو خریدی؟ همین ویندوزی که الان باهاش اومدی اینجا رفتی از بقالی محلت خریدی فوقش.
حالا اگه جایی زندگی میکنی که نه از اینترنت سر درمیارن نه میدونن شبکه های اجتماعی چیه به بقیه ربطی نداره.ما که تو شهر زندگی میکنیم فقط مصرف خبر و کلیپایی که تو تلگرام دانلود میکنیم 10 گیگ در ماهه

دوستانم الکی اب تو هاونگ نکوبن.این کاربر از اون دسته ادمای بخیلیه که چشم دیدن استفاده کردن بقیه رو نداره حالا چون خودش نمیتونه استفاده.
ازین کاربرا زیاد اینجا دیدم که میگن دیگی که برای من نجوشه میخوام سر سگ توش بجوشه مملکت با اینا حتما درست میشه:n08:
من مجبورم همون جوابی که به دوست دیگمون دادم به شما هم بدم. شما از چیزی که اشار میزنن فقط به نوک انگشت نگاه نکن. یه وجب اونورترش رو هم نگاه کن. بحث سر مفت خوریه اون هم در حجمی که از منابع اشخاص عادی هم خورده میشه.
ببین کیا دارن واسه ما کوری میخونن. جامعه مجازی کنتور نداره. کوری بخون. ما اگه قرار بود ب این کوری خوندنا خونمون جوش بیاد که الان بایس گوشه دیوونه خونه بودیم.

خیلی عالیه... احسنت. تلاشتو بکن.
4 تا هم بزنی رکورد گینس رو هم میزنی. حالا به چشم ما که دودی نمیره ولی دوستات زیاد دارن زجه میزنن. چشم اونارو فکر کنم کور کنه.
دقیقا بحث سر کور نشدن همه بود. البته اگر امثال شما بینایی رو درک کنن.

همین چند روز پیش بود که نرم افزار teamviewer هم ما رو تحریم کرد ...
درسته ما کرکی داریم اما داریم واسه یه چیز های پولی نیست پول میدیم و بعضی جا ها که ارزونه ما داریم گرون تر میخریم نمونش حجم نت ثابت ...
توی خیلی چیز ها هم که قانون دست ما رو از میبنده مثل سایت یـوتیوب که مجبوریم طبق قانون از سایت های مجاز یا سایت های وطنی استفاده کنیم...
الان هم بازی جدیدشو نرو دارن اجرا میکن حجم داخلی حجم خارجی که خدا کنه حجم خارجی رو هی کم و کم ترش نکنن تا کلا یه روزی دیگه از بین بره.......

در ضمن
siava5h ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

یا هر دوست دیگری که تو این تاپیک یا تاپیک های قبلی اینترنت راجع به لایسنس نرم افزار ها در کشورمون صحبت کردن ...
خوشحال میشیم یک تاپیک درباره لاینسنس ها و یا تاپیک دیگری برای استفاده از نرم افزار رایگان ایجاد کنند چه ویندوز چه روی سیستم عامل غیرپولی
بزنید ببین چقدر استقبال میشه ///

1. برای عموم مردم باید فرهنگ سازی بشه این حرکت ها و کم کم
2. اگه دیدید شخصی یا شرکتی در آمد بالا داشت و باز از کـرک و کلید استفاده کرد آن وقت کاملا و صریحا حق با شماست.
// البته باز ریسک و گرونتر افتادن کالا و خدمات بدلیل بسته بودن سیستم های پرداخت بین المللی هم میشه دلیل گفت.

شما هم مثل دوست دیگمون. تو مو بینی و ما پیچش مو.
هیچ کس نمیزاره یکی بشینه تنهایی مفت خوری کنه و از منابعی که یکی دیگ پولش رو داده بکشه.

یکی دیگه کجا بود.. گمش کردم.
آها پیدا کردم.

این کاربر از اون دسته ادمای بخیلیه که چشم دیدن استفاده کردن بقیه رو نداره حالا چون خودش نمیتونه استفاده.
مرد حسابی من تمام مودمهای همسایمون رو هک کردم. واسه من اینترنت پولی هم مفهوم اینترنت رایگان داره. ممکلت اگه با ما درست نشه با شما و با ادبتون به لجن کشیده میشه. حداقل یک کمی مودب باش

من دیگه بعضی جوابهای آدمای بی تربیت رو ریپلای نکردم. گاها نظرشون ارزش پاسخ دادن رو هم نداره. پیش خودشون خیال نکن واسشون جوابی نداشتم.

rioman
01-08-2017, 14:55
مرد حسابی من تمام مودمهای همسایمون رو هک کردم. واسه من اینترنت پولی هم مفهوم اینترنت رایگان داره. ممکلت اگه با ما درست نشه با شما و با ادبتون به لجن کشیده میشه. حداقل یک کمی مودب باش

شما از یه طرف ادعا می کنی آدم درستی هستی و به حقوق دیگران احترام میزاری
ولی از طرف دیگه یه دزد حرفه ای هستی!
اینترنت همسایه برای شما حلاله؟!
اگه به ما اینترنت مثل بقیه دنیا بدن حرام میشه؟ حقوق بقیه پایمال میشه؟
ما الان باید کدومش رو باور کنیم؟

salarp20500
01-08-2017, 15:01
در جواب اون مهندسی که اومده کلا بحث تاپیکو عوض کرده کمپین حمایت از نرم افزار خارجی زدی؟ نگران اونا هستی ولی نمیبنی خون مردمو کردن تو شیشه اقا جون نداره نداریم والا پول نیست دیگه 1 تومن بدیم به ویندوز (وقتی تو داری میگی اتوکد 2007 کارتو راه مینداره . ویندوز کرک شده هم کار منو راه مینداره اصلا حال میکنم با اینکار برای چی پول بدم ) . پهنای باند کشور خیلی خیلی زیاد شده پس این حرفای مصخره بزارید کنار برو گوشیتو عوض کن تو که بنظر میاد خیلی پولدار باشی
از دانلودر های شب زنده دار حمایت میکنم تا میتونید دانلود کنید حقتونه به کسی هم ربطی نداره
ما میگیم اینا دارن اینترانتشون که داره خاک میخوره به زور به خورد مردم میدن مارو دارن از نت بین الملل دور میکنن این میگه به دلیل مفت خوری دانلودر ها اینکارو میکنن :n21:

برو گلوتو برای اختلاص های مولتی میلیاردی پاره کن نه برای اینترنت آشغالی اینا

جواب اینو ندین این از طرز رفتارش ملومه چه جونور عقده ایی هست

2_ahmadzadeh
01-08-2017, 15:02
یه چنتا پست عقبتر یه چنتا پست بعدتر رو بخون.. تفسیر داره همینجوری نیستش. تفسیر داره
شما هنوز اندر خم اولین پیچ گیری.

من مجبورم همون جوابی که به دوست دیگمون دادم به شما هم بدم. شما از چیزی که اشار میزنن فقط به نوک انگشت نگاه نکن. یه وجب اونورترش رو هم نگاه کن. بحث سر مفت خوریه اون هم در حجمی که از منابع اشخاص عادی هم خورده میشه.
ببین کیا دارن واسه ما کوری میخونن. جامعه مجازی کنتور نداره. کوری بخون. ما اگه قرار بود ب این کوری خوندنا خونمون جوش بیاد که الان بایس گوشه دیوونه خونه بودیم.

خیلی عالیه... احسنت. تلاشتو بکن.
4 تا هم بزنی رکورد گینس رو هم میزنی. حالا به چشم ما که دودی نمیره ولی دوستات زیاد دارن زجه میزنن. چشم اونارو فکر کنم کور کنه.
دقیقا بحث سر کور نشدن همه بود. البته اگر امثال شما بینایی رو درک کنن.

شما هم مثل دوست دیگمون. تو مو بینی و ما پیچش مو.
هیچ کس نمیزاره یکی بشینه تنهایی مفت خوری کنه و از منابعی که یکی دیگ پولش رو داده بکشه.

یکی دیگه کجا بود.. گمش کردم.
آها پیدا کردم.

من دیگه بعضی جوابهای آدمای بی تربیت رو ریپلای نکردم. گاها نظرشون ارزش پاسخ دادن رو هم نداره. پیش خودشون خیال نکن واسشون جوابی نداشتم.

WTFAAZ??????
من مودب نیستم تو مودبی؟ نظره تو که برام مهم نیست ولی دوستان میتونن مقایسه بکن پست ها رو خودشون تشخیص بدن کی چیه.

ادم نمیدونه اومده انجمن یا سیرک.تو یه پست میگه برید برنامه هاتون و ویندوزتونو بخرید و این دانلودرا دارن حق مردم عادی رو میخورن بعد میگه من همسایه هامو هک میکنم.
استاد شما وقتی حروم خوری رو کنار گذاشتی و پوله همسایه هاتو دادی بعد حق داری درباره کسی که پول ترافیک و اینترنتشو میده ولو اینکه 2 ترابایت در ماه هم استفاده کنه نظر بدی

mohandes23
01-08-2017, 15:07
در جواب اون مهندسی که اومده کلا بحث تاپیکو عوض کرده کمپین حمایت از نرم افزار خارجی زدی؟ نگران اونا هستی ولی نمیبنی خون مردمو کردن تو شیشه اقا جون نداره نداریم والا پول نیست دیگه 1 تومن بدیم به ویندوز (وقتی تو داری میگی اتوکد 2007 کارتو راه مینداره . ویندوز کرک شده هم کار منو راه مینداره اصلا حال میکنم با اینکار برای چی پول بدم ) . پهنای باند کشور خیلی خیلی زیاد شده پس این حرفای مصخره بزارید کنار برو گوشیتو عوض کن تو که بنظر میاد خیلی پولدار باشی
از دانلودر های شب زنده دار حمایت میکنم تا میتونید دانلود کنید حقتونه به کسی هم ربطی نداره
ما میگیم اینا دارن اینترانتشون که داره خاک میخوره به زور به خورد مردم میدن مارو دارن از نت بین الملل دور میکنن این میگه به دلیل مفت خوری دانلودر ها اینکارو میکنن :n21:

برو گلوتو برای اختلاص های مولتی میلیاردی پاره کن نه برای اینترنت آشغالی اینا

جواب اینو ندین این از طرز رفتارش ملومه چه جونور عقده ایی هست
اگه با من بودی که من نظرم باهات یکی هست اشتباهی گرفتی :n02:

mohandes23
01-08-2017, 15:10
تمام اینایی که می گن مردم دانلود کم کنن و فلان و بیسار خودشون بیشترین دانلود و کارهای غیر قانونی رو می کنن.مثل این ازاده نامداری که هی چادر چادر می کرد بعد تو پارک عمومی می ره اب جو می زنه.همه چی برا مردم بده و حرامه برا اینا خیلی خوب و پاک هست!

siava5h
01-08-2017, 15:13
شما از یه طرف ادعا می کنی آدم درستی هستی و به حقوق دیگران احترام میزاری
ولی از طرف دیگه یه دزد حرفه ای هستی!
اینترنت همسایه برای شما حلاله؟!
اگه به ما اینترنت مثل بقیه دنیا بدن حرام میشه؟ حقوق بقیه پایمال میشه؟
ما الان باید کدومش رو باور کنیم؟

بالاتر گفتم. هیچ کس از مفت خوری بدش نمیاد. اما مفت خوری بایس طوری باشه که از حق اشخاص عادی خورده نشه.
حالا یکی مثل بیل گیتس پول کلان داره، یه ویندوز رو کرک کنی ککش نمیگزه اما اگه جوری از اینترنت مصرف کنی که یه کاربر حتی نتونه با دوستش شبها چت کنه و هی انترنت قطع بشه خیلی ظالمانس.
من اینترنت همه همسایه هارو هک کردم ولی هیچ وقت از نتشون روزها استفاده نکردم. به جرات میتونم بگم در ماه 100 مگ هم از ترافیک اصلی هر کدومشون هم استفاده نکردم. فقط برای اینکه اگر لازم شد از ترافیک شب رایگانش استفاده کنم. اونم در حد 1 گیگ در ماه شاید.

من با وجود اینکه رمز همه مودمهاشون رو حتی رمز تمام یوزهای کاربریشون توی ISP رو هم دارم باز هم از اینترنت خودم استفاده میکنم و پولش رو میدم.
دزد داریم تا دزد.
اینا میخون از جیب ملت بدزدن، کسی حمایتشون نمیکنه به جز همکیشانشون.

واسه آپدیت کردن تلگرام مثلا اندروید لازم نیست حتما بشینی دانلود کنی. میتونی از گوشی رفیقتم بگیری.
آقا اینترنت آزاد داره. گردنش رو کج کرده. نه. من باید دانلود کنم.
درک طرف نمیرسه که مفهوم منابع چیه. مفهوم هرز مصرف کردن چیه. این کار خودش رو با کلاسی میدونه

من نمیگم آدم دزدی نیستم. ولی اگر یک روز جلو این دزدی کردنم رو گرفتن حداقل نمیام شاخو شونه نمکشم.
طرف میاد میگه آقا امروز ماشینم بگیر دور بزن حالشو ببر. فردا هم دستت باشه عشق و حالتو کن. پس فردا میگه امروز ماشین نمیدم بهت. یارو میاد چاک دهنشو 4 متر باز میکنه... هاااا تو غلط کردی به من ماشین نمیدی. باید ماشینتو بدی.
ما دو ساعته این جمله رو میخواییم حالی کنیم که متاسانه بعضی از داشمندان اتفاق نظر ندارن.

AMIR-AIRGUNNER
01-08-2017, 15:19
دوستان باور کنید مصرف کننده اتوکد 2007 اصلا با اینترنت پر سرعت کاری نداره!
فوقش یه مودم دایل اپ 56 کیلوبیتی و دستگاه فکس که نقشه ها رو بفرسته کافی هست
ولی خب بقیه پیشرفت کردن! یک بازی الان ممکنه 90 -100 گیگ باشه. یک قسمت سریال 1080 کیفیت خوب 7 -8 گیگ هست!! استریم کیفیت بالا hd تو یوتوب هر دقیقه اش 80-90 مگ میشه
با این حساب مصرف روزی 5تا 10 گیگ برای یک شخص معمول کاملا عادیه
مگه اینکه بریم از ویدیو کلوپ محله رو نوار vhs یا سی دی فیلم کرایه کنیم!

xaxi
01-08-2017, 15:19
بالاتر گفتم. هیچ کس از مفت خوری بدش نمیاد. اما مفت خوری بایس طوری باشه که از حق اشخاص عادی خورده نشه.
حالا یکی مثل بیل گیتس پول کلان داره، یه ویندوز رو کرک کنی ککش نمیگزه اما اگه جوری از اینترنت مصرف کنی که یه کاربر حتی نتونه با دوستش شبها چت کنه و هی انترنت قطع بشه خیلی ظالمانس.
من اینترنت همه همسایه هارو هک کردم ولی هیچ وقت از نتشون روزها استفاده نکردم. به جرات میتونم بگم در ماه 100 مگ هم از ترافیک اصلی هر کدومشون هم استفاده نکردم. فقط برای اینکه اگر لازم شد از ترافیک شب رایگانش استفاده کنم. اونم در حد 1 گیگ در ماه شاید.

من با وجود اینکه رمز همه مودمهاشون رو حتی رمز تمام یوزهای کاربریشون توی ISP رو هم دارم باز هم از اینترنت خودم استفاده میکنم و پولش رو میدم.
دزد داریم تا دزد.

واسه آپدیت کردن تلگرام مثلا اندروید لازم نیست حتما بشینی دانلود کنی. میتونی از گوشی رفیقتم بگیری.
درک طرف نمیرسه که مفهوم منابع چیه. مفهوم هرز مصرف کردن چیه. این کار خودش رو با کلاسی میدونه
در واقع فکر کنم منظور شما اینه که اینترنت رو جیره‌بندی کنیم!

2_ahmadzadeh
01-08-2017, 15:21
یادش بخیر پارسال کلید خونه همسایمون افتاده بود تو کوچه رفتم یکی از روش زدم و کلید اصلی رو دادم به خودش.
از اون به بعد هروقت خونه نیستن یا مسافرتن رفیقامو میبرم اونجا و حال و حول میکنیم.خونه خالیه دیگه!!! با اینکه طلا و جواهراشون هم اونجاست ولی اصلا و ابدا دست بهشون نمیزنما!!!! اصلا
حتی به یخچالشونم دست نمیزنم همه چیو خودم میخرم میبرم میخوریم.اره من خیلی با وجدانم:n08::n08::n08: چی فکر کردید فکر کردید من دزدم؟ من فقط میخوام از خونشون مواظبت کنم:n08::n08:

دوستان این پست من رو بخونید اون موقع متوجه میشید نباید این بحث رو ادامه بدید.لطفا نه دیگه جواب این مسائل دری وری رو بدید نه واکنش نشون بدید. میخوان از هدف اصلی منحرفمون کنن.با تشکر

siava5h
01-08-2017, 15:29
در واقع فکر کنم منظور شما اینه که اینترنت رو جیره‌بندی کنیم!

جیره بندی رو ما خودمون نکردیم، دارن واسمون جیره بندیش میکنن. اگر در استفاده کردن منصف بودیم. نیاز به جیره بندی کردن نبود. تو یک خانواده که 4 نفر از تلگرام استفاده میکنن، واقعا احمقانس که هر 4 نفر دانلودش کنن.
به اینها اول باستی درس شعور و زندگی یاد داد، تا جامعه مجازی.

تو کافینت بودیم، رو دیوار زدیم آپدیت ناد32 آف لاین. اونوقت طرف میومد زرتی میزد دانلود میکرد. خود مرد بی حساب، میومدی از من میگرفتی، 1000 تومن هم ازت کمتر پول میگرفتم. چرا دانلود کردی..!

اینا مشت نمونه خرواره...
طرف اینجا با افتخار میگه 4ترا میخوام این ماه دانلود کنم.
انگار مثل فرعون به گور میخواد ببره.

ShadowDragon
01-08-2017, 15:33
حداقل املاش رو یاد بگیرن درست بنویسن.

بله، و کلمه ای که من نوشتم، ارزویی برای وزیر محترمه!!!

ShadowDragon
01-08-2017, 15:44
روش فکری یکی مثل شما 4-5 گیگیه، که مارو بدخت کرده....
از یه طرف این ارشیو کن ها وقعا کمبود دارن و کلی بیخود دانلود میکنن

از یه طرف ، یکی مثل تو شده مسئول!!
فقط فکر میکنی فیلمه؟
یه گیم انلاین میدونی چقدر اپدیت داره؟
چقدر حجم مصرفی داره؟
کافیه یه دیسک رو صرفا نصب کنی، 10 گیگ هم اپدیت سریع میاد روش! میفهمی یعنی چی؟ حالا بشین جمع فیلم با کیفیت و ساعتی بکن!
اینستا ندارم اما مصرفشو دیدی؟
تلگرام؟
ما اصلا فیلم نمیبینیم، اما 270 گیگ تو نه، اصلا ماهی 20 گیگ فیلم! میخوام اخر هفته 1-2 تا فیلم با کیفیت ببینم!

malek911
01-08-2017, 15:57

دزد داریم تا دزد.

من نمیگم آدم دزدی نیستم. ولی اگر یک روز جلو این دزدی کردنم رو گرفتن حداقل نمیام شاخو شونه نمکشم.
طرف میاد میگه آقا امروز ماشینم بگیر دور بزن حالشو ببر. فردا هم دستت باشه عشق و حالتو کن. پس فردا میگه امروز ماشین نمیدم بهت. یارو میاد چاک دهنشو 4 متر باز میکنه... هاااا تو غلط کردی به من ماشین نمیدی. باید ماشینتو بدی.
ما دو ساعته این جمله رو میخواییم حالی کنیم که متاسانه بعضی از داشمندان اتفاق نظر ندارن.
عزیز، من با نظرت موافقم که باید مصرفمون رو درست کنیم تو همه ضمینه ها ولی این دلایل و توجیهاتت در مورد دختر همسایه دیگه خیلی رو میخاد :)
اولا نباید به خودت اجازه بدی که وارد حریم خصوصی افراد بشی و بعدشم در کمال پررویی بیای بگی که چون لازم ندارن استفاده میکنم.۲ ساعته داری داستان میبافی ۵ گیگ واسم کافیه ولی دست کردی تو بشقاب بقیه.والا به ما یاد دادن اگه با ۱ بیت میمیری بازم به اکتابایت بقیه نباید دست درازی کنیم

AMIR-AIRGUNNER
01-08-2017, 16:02
جالبه کسی که میاد با اولین پستش کاربران رو مفت خور و دزد اسم میزاره به پست های بقیه لقب هرز میده و حرف از احترام میزنه !
عزیز من شما برو به کار هک کردم مودم همسایه هات برس دیگه اصلا تو این تاپیک چیکار داری ؟!
همین که مصرف اینترنت رو با میزان ساعت فیلم مشخص میکنه نشون میده که چقدر در مورد تعیین میزان مصرف اینترنت برای مردم اطلاعات داره !
امثال این اشخاص وزیر و معاون شدن که وضعیت اینترنت فعلی کشور به این روز افتاده

naasr
01-08-2017, 16:06
من متاسفانه باید به هر کاربر بگم که شما اندر خم اولین پیچ گیری.
اولا که شما میخوای با اینترنت گیم بازی کنی، بفرما پول اینترنتت رو بده. تا حالا بهت رایگان دادن، از امروز دوست ندارن بدن. جنابعالی سرویس بهتری میدی؟ بفرما ISP شو. ببینیم چند مرده حلاجی
ثانیا. شما چشمت 4-5 گیگ من رو میبینه اما 700 گیگ رو نمیبینه، 4 ترا رو نمیبینه؟! من هم جای شما بودم چشامو کور میکردم که نتونم ببینم.
قطعا مشکل ISP حجم 10-20 گیگ نیست. و حتی خیلی بیشتر از این نیست. حالا شما میخوای تشخیصتون رو محدود به همون 4-5 گیگ کنی دیگه من نمیتونم شمارو بینا کنم.

کدوم isp تا حالا اینترنت رایگان ارائه داده که شما هی میگی اینترنت رایگان بوده
اگه منظورت تایم شبانه هست که اونهم بابتش پول گرفته مفتی نبوده

MR.MAHMOOD
01-08-2017, 16:08
یعنی باید طرف خیلی حروم خور باشه که بشینه نت مردم رو هک کنه بشینه استفاده کنه جوری هم میگن هک انگار خیلی کار شاقی میکنه بگو الان هر بچه ک.... ی با این برنامه ها میتونه هک کنه بابا

IVAN
01-08-2017, 16:14
...
طرف اینجا با افتخار میگه 4ترا میخوام این ماه دانلود کنم.
...

مصرف ترافیک اینترنتی هر کشور یکی از شاخصهای پیشرفت به حساب میاد ( مثل پهنای باند بالاتر )
هیچ شخص یا شرکتی حق مانیتورینگ ترافیک مصرفی کاربرو نداره مگر موارد خاص

فقط با همین دو اصل که همه جای دنیا پذیرفته شده هست میشه حرفای شما رو در مورد مصرف اینترنت رد کرد ;)
اینترنت از معدود محصولاتی هست که هرچقدر بیشتر مصرف بشه سود بیشتری هم حاصل میاره ( مثل آب و گاز و ... نیست! )

2_ahmadzadeh
01-08-2017, 16:15
متاسفانه متاسفانه متاسفانه و متاسفانه من هرچقدر میگم که این کاربر هدف و ماموریتش منحرف کردن اعتراض به بسته هاست و جوابش رو ندید که گوش نمیکنید.پیرم کردید:n08:

ولی یه حرفای خنده دار و مسخره میزنه ادم نمیتونه جواب نده.میگه هر دزدی دزدی نیست!!!
اولا دهن قدیمیا رو باید طلا گرفت که گفتند تخم مرغ دزد شترمرغ دزد میشه.از اینترنت مردم شروع میشه و میرسه به ..........
دوما میگه:من به جرات میتونم بگم از ترافیک کسایی که هک کردم 100 مگابایت هم استفاده نکردم! عجب!! دزدی کردن جراتم توش داره احسنت احسنت.
سوما ادمی که منطق نداره اصلا لیاقت بحث نداره.بقیه میگن نره این میگه بدوش.
اونی که 700 گیگ دانلود میکنه داره پولشو میده.اونی که 4 ترا دانلود میکنه داره پولشو میده.تو داری دزدی میکنی حتی 1 مگابایت!!!!!
تو مجرمی!! چطوری حق میدی به خودت که علیه اونا حرف بزنی؟ داره پولشو میده تو که اینترنت مردمو میدزدی حقی نداری که نظری بدی چرا نمیفهمی؟؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟؟!
جالبه نمیدونم کجا زندگی میکنه یا چه امکاناتی داره ولی همش میگه دانلود فیلم.انگار ترافیک فقط صرف دانلود میشه
گوشی هوشمند داریم ایفون داریم ایپد داریم ایکس باکس داریم تلویزیون هوشمند داریم اینستاگرام میریم تلگرام میریم یوتیوب میریم مگه ما مثل بعضیا پشت کوهیم؟
حالا میگه چون مثلا ایفونتون داره با ios10 کار میکنه احتیاجی نیست ios11 دانلود کنید:n08::n08::n08:

ما مفت خوریم شرف داریم به توی حروم خوره مجرم.گزارشتم به فتا میدیم چون این کار جرمه .خودتم با زبون خودت اقرار کردی مدارکشم موجوده

Mohsen_mzh
01-08-2017, 16:33
don't feed the troll

STTIGER
01-08-2017, 16:52
از نظر بعضی ها مصرف کردن در تایم شبانه سرویس خودت که بابتش پول دادی مشکل داره اما مصرف کردن از تایم شبانه اینترنت همسایه کاملا بدون مشکل هست!

ms1ove
01-08-2017, 17:00
آقایون تموم کنید این بحث رو لطفا یه شخص اومد خیلی قشنگ کلا بحث تایپک رو منحرف کرد و رفت بحث الان سر قیمت بالا و حجم و سرعت کم این سرویس هایی که میخوان ارائه بدن هست که واقعا دو روزه کفر منو در اورده

arming900
01-08-2017, 17:11
باو ولش کنین این از اوناس که تازه با وی پی اس پین اشنا شده بیو اینستا و تلگرامش میزنه هکر :n09:

toomaj2911
01-08-2017, 17:41
کس که تو ماه کلا ۵ گیگ استفاده داره من موندم اینجا دنبال چیه. شما ی سایت ایرانی واردش که میشی 20 تا pop-up باز میشه. حالا script بماند. اینا خودش تو ماه میشه چند گیگ واسه خودش.
جدیدا که ی چیزیم یاد گرفتن میگن اورجینال. دیروز Game of Thrones ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) اومد ۴ گیگ بود. فکر کنم ایشون نسخه ۴۸۰ رو هم نبینه .

behnamlider
01-08-2017, 18:44
10 گیگ 50000 تومن؟؟؟اینترنت نامحدود ؟؟؟ هر گیگ ترافیک بین‌الملل ۳ هزار تومان :)))))

XENON24
01-08-2017, 19:13
اگه این طرح اینترنت ثابت به همین شکل اجرا بشه همه هجوم میارن به سمت اینترنت موبایل و ریده میشه به شبکه.

AMIR-AIRGUNNER
01-08-2017, 19:16
دوستان کسی با isp ها تماس گرفته که ایا این طرح ها بهشون ابلاغ شده ؟ (اگه از اول شهریور اجرایی بشن مسلما isp ها الان باید بخش نامه اش رو داشته باشن ! )
ظاهرا این قیمت ها برای adsl و فیبر هستش خب همه به جای اینکه 50 تومن بدن 10 گیگ با سرعت 20 مگ بخرن (که شبانه هم نداره و هر گیگ اضافه هم 3 تومن هست )
میرن با 55 تومن 20 گیگ ایرانسل نسل 4 ثابت میگیرن که سرعتش هم 20 مگ هم میشه ! یا ایرانسل هم تعرفه هاشو مطابق این جدول میکنه ؟

Golbarg01
01-08-2017, 19:21
اینا اگه میخوان اینترنت داخلی رو گسترش بدن باید اینترنت بین الملل رو همینجوری بذارن بمونه و در کنارش قیمت اینترنت داخلی رو یک دهم اینترنت بین الملل کنن
نه اینکه شیر فلکه اینترنت رو تا ته ببندن و فقط بذرن یه قطره چکون بیاد تا مردم به زور از اینترنت داخلیشون استفاده کنن
تالزه الان هم دلشون نمیاد اینترنت داخلی رو رایگان یا حتی یک دهم کنن میخوان نصف کنن نکنه یه وقت حجم مفت خوریهاشون کمتر بشه!

SETIZEN
01-08-2017, 19:27
وقتی ما تمام کارمون با بین الملل هست و داخلی به کارمون نمیاد باید چه کنیم؟:n02:
اون لیست قیمت که من میبینم با حجمی که داریم تفاوتی نداره:n31:
اینا به یه نکته هنوز توجه نکردند و اون هم قیمت هست.
جناب وزیر شما داستان کم فروشی رو رد میکنید. باشه ولی گرون فروشی دیگه فاحش هست.
همون طور که میگید مصرف منصفانه در تمام دنیا وجود داره این هم باید بدونید که قیمت هم منصفانه هست نه مثل قیمت فضایی شما.:n21:
پلن های سرعت هم دیگه کمتر از 5 مگ پیدا نمیشه که حداقل سرعت رو 512 گذاشتید. واقعا زشته:n03:
حالا هر مدل اینترنت شما ببینی و با قیمت اینجا مقایسه کنی میبینی با این پولی که الان داری میدی سرویس خیلی بهتر از چیزی که داری میتونی بگیری. هم از نظر سرعت و هم از نظر حجم
از نظر قیمت (کاری به مدل سرویس ندارم) اون لیست قیمت رو مخصوصا اون آخریا رو با این مقایسه کنید:
سراغ گوگل نرفتم که بگن مال آمریکاست:n02:

alireza12827
01-08-2017, 19:36
دوستان کسی با isp ها تماس گرفته که ایا این طرح ها بهشون ابلاغ شده ؟ (اگه از اول شهریور اجرایی بشن مسلما isp ها الان باید بخش نامه اش رو داشته باشن ! )
ظاهرا این قیمت ها برای adsl و فیبر هستش خب همه به جای اینکه 50 تومن بدن 10 گیگ با سرعت 20 مگ بخرن (که شبانه هم نداره و هر گیگ اضافه هم 3 تومن هست )
میرن با 55 تومن 20 گیگ ایرانسل نسل 4 ثابت میگیرن که سرعتش هم 20 مگ هم میشه ! یا ایرانسل هم تعرفه هاشو مطابق این جدول میکنه ؟
به احتمال خیلی زیاد اپراتورهای تلفن همراه هم تعرفه هاشون رو تعییر خواهند داد

behnamlider
01-08-2017, 19:36
دوستان اگه دقت کنید این طرح هیچ فرقی با اینترنتی که الان داریم مصرف میکنیم نکرده یعنی همونه باید بازم ترافیک بگیریم و البته با سرعت کمتر ولی اصل کاری اینجاست که اینا میخوان از اینترانت ملی سود هنگفتی بکنن یعنی تا دیروز هیچکس اینترنت ملی استفاده نمیکرد یعنی خودم به شخصه به زور ماهی 1 گیگ ولی الان باید زوری استفاده کنیم و پولشو بدیم یعنی هم باید پول نت بین المللی رو بریزیم تو جیبشون هم پول اینترنت ملی رو باور کنید ارزش نداره گیگی 1500 بدیم به این اینترنت ملی این کلاه برداری نیست؟ این دزدی نیست؟
هم مردمو ترقیب به استفاده از اینترنت داخلی میکنن هم کاربرارو مجبور به پول دادن میکنن خیلی باهوشن خدایی
2 ماهه هی میگنن نامحدود نامحدود خجالت هم خوب چیزیه

| SoRoush 8K |
01-08-2017, 19:45
کس که تو ماه کلا ۵ گیگ استفاده داره من موندم اینجا دنبال چیه. شما ی سایت ایرانی واردش که میشی 20 تا pop-up باز میشه. حالا script بماند. اینا خودش تو ماه میشه چند گیگ واسه خودش.
جدیدا که ی چیزیم یاد گرفتن میگن اورجینال. دیروز Game of Thrones ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) اومد ۴ گیگ بود. فکر کنم ایشون نسخه ۴۸۰ رو هم نبینه .
احتمالا فیلمایی که ایشون دانلود میکنه 3gp هست که ماهیانه 5 گیگ مصرفشه و فیلمم میبینه !
.
شمایی که میگی هک میکنی ولی "وجدان" یا هر چیز دیگه ای که اسمشو میذاری بهت اجازه نمیده از اینترنت روزانه همسایه استفاده کنی ؛ در جریان هستی که اینترنت شبانه بابت پول گرفته میشه و نامحدودم نیست ! یعنی هر بیتی که تو دانلود میکنی از حجم شبانش کم میکنی که به یه حدی که میرسه سرعت به 10 کیلوبایت میرسه !
کلمه مفت خوری رو هم استفاده میکنی بدون که ما داریم واسه این اینترنت گه ایران پولی چند برابر کیفیت افتضاحش داریم پرداخت میکنیم ! بهتره قبل از باز کردن اون سوراخ مبارک یه حرفاتو بسنجی بعد بازش کنی.ممنون.
مفت خور تویی که میری پا منبر میشی هرچی به خوردت میدن رو میای اینجا تکرار میکنی و بابت پول میگیری آقای "هــــکر" با وجدان !!!
همین امثال شماست که رفتن آب و برق مجانی واسمون فراهم کردن !
حرف اون دوستمونم که گفت مقدار مصرف اینترنت یک کشور با پیشرفتش رابطه مستقیم داره دوباره تکرار میکنم میتونی قبل از اینکه دهان مبارک رو باز کنی و هرچی توش هست و نیست رو بریزی بیرون یه مطالعه و بررسی کنی بعد ردش کنی ! ( البته اگه حجمت قد بده و مجبور نشی به نت همسایه وصل بشی )
.
هیچ جای دنیا چیزی بنام اینترنت حجمی وجود نداره ! تنها جایی که همچین چیزی هست ایرانه ، اونم که تو این دولت پهنای باند رو خیلی زیاد کردن ، آقای هکر شما که تو کار هک و اینجوری چیزایی باید یه اطلاعات بیس و پایه ای از اینترنت داشته باشی که چیزی نیست که تموم بشه ! نفت و گاز نیست ! هرچی بیشتر هم مصرف بشه به سود اپراتور هست ! فک میکنی برای چی شاتل 5 ترا میده ده تومن ؟؟ به فکر ماست ؟
تو این دولت انقد پهنای باند زیاد شد که میشه اینترنت نامحدود واسه همه و با سرعت مناسبی ارائه کرد .
اومدن اینترانت معرفی کردن دیدن هیچکی سمتشم نمیره و نمیتونن سودی که میخوانو به جیب بزنن حالا دارن اجباری یه کاری میکنن که حتی اگه استفاده هم نکنیم پولشو بدیم ! که اگه زیر بار این طرحشون بریم باید کم کم با نت ایران خدافظی کنیم !
.
پ.ن : اگه یکم به لایکای دوستان تو پستای میختلف نگاه کنی جهت نظر بچه هارو درک میکنی که با توجه به اینکه هکری فک کنم IQ ت انقدری باشه که بحثو ادامه ندی و بری ادامه منبرتو گوش کنی با همون پا منبری هات این حرفاتو به اشتراک بذاری.
.
مرسی.

J@viD
01-08-2017, 20:24
من با نظر اون دوستمون موافقم که گفت وقتی تو فضای مجازی در مورد موضوع مهمی داره بحث میشه یوهو سر و کله بعضیا پیدا میشه که هدفشون منحرف کردن بحث هست.
پیشنهاد میکنم بیخیال جواب دادن به اینجور پست ها بشین و راهکار ارائه بدین.
یه نکته ای که به نظرم در مورد اینترانت مهم هست بهش اشاره بشه اینه که تا جای ممکن به هیچ عنوان از سرویس هایی که تحت اینترانت قرار هست راه اندازی بشه استفاده نکنین.
از جمله انواع پست الکترونیک ایمیل میلی و موتور جستجو و مسنجرهای ملی.دلیل این حرفم این هست که مجوزهای لازم برای راه اندازی این سرویسها فکر میکنین به چه کسانی داده میشه؟
یا چه تضمینی برای محرمانه موندن اطلاعات شخصیتون وجود داره؟ هیچی
همه جای دنیا مصرف کننده ها هستن که خدمات دهندگان رو مجبور میکنن کیفیت و قیمت بهتری ارائه بدن.مطمئن باشین تو همین فضای میتونیم چنان موجی رو بوجود بیاریم که باعث بشه طبق میل ما قیمت ها رو تنظیم کنن.همین الان با جوی که تو جامعه و فضای مجازی میبینم مجبور میشن تغییرات زیادی رو تو اون جدول کذاییشون بوجود بیارن.فقط تا میتونین تو شبکه های مجازی اعتراض کنین.

ShadowDragon
01-08-2017, 20:30
یه خبر دیگم بهتون بدم شاید کمی شاد شید:))

مثلا 512 up to 2 mb منظورش اینه که 512 خارجی ، و در داخلی لطف کردن up to 2 رو!!!

k1ozil
01-08-2017, 20:31
یه خبر دیگم بهتون بدم شاید کمی شاد شید:))

مثلا 512 up to 2 mb منظورش اینه که 512 خارجی ، و در داخلی لطف کردن up to 2 رو!!!

کی گفته ؟ :/

h_gh_gamkhor
01-08-2017, 20:55
زمانی که نهایت سرعت قابل ارائه به کاربر خانگی رو 128 کیلوبیت تعریف کردند ISP ها به مرور سرعت های مگابیتی رو جا انداختند و نهایت خود سیستم متوجه این موضوع شد و محدودیت سرعت کیلوبیتی رو حذف کردند.

حالا باید دید شرکت ها چطوری برای جذب مخاطب ها با پیشنهادهاشون رقابت میکنند با همدیگه.

چیزی که قابل فهمه از این جدول اینه که مسئولین به واقع معنای " پر مصرف " رو نمیدونن که حجم 10 گیگ رو به عنوان سقف برای کاربران پر مصرف در نظر گرفتند.

italodance
01-08-2017, 21:05
دوست عزیز وقتی به چیزی اشاره میزنن شما فقط نوک انگشت رو نگاه نکن. یکم دورتر نگاه کن.
بحث خریدن نرم افزار نیست. بحث حجم مفت خوریه.

حجمی که طرف سیرمونی نداره و از منابع مردم عادی هم حتی داره استفاده میکنه.
اون مورد یک مثال بود. اون مثال در محتوای خودش ربطی به موضوع بحث ما نداره

دوست من
من کاملا بات موافقم منظور شما رو متاسفانه هیشکی نه که متوجه میشه بلکه درک نمیکنه و جای تاسف داره

مقصود شما افراط هست

متاسفانه کشور ما در دنیا نیست و ما کپی رایت نداریم و در ادامه فرهنگ استفاده رو هم یاد نگرفتیم

باورت نمیشه من تو شبکه scene بودم ان هم از 2004 و متاسفانه دانلود میکردم ان هم تو دهه 20 سالگی اما زده شدم امدم بیرون و الان قانونی فیلم و سریال و موزیک و...میخرم

بببن همیشه راهش هست اما فرهنگش نیست مشکل اینه انگار بگی خودروش هست ولی فرهنگ رانندگیش نیست

این مشکلات ریشه ای و خانوادگی هست به وضع درامد و پول و هوش هم ربط نداره

داستان همان داستان جریمه رانندگی هست وقتی برای خلافکار خلافی گرفته شد و طرف خسارات داد آن وقت میفهمه اینجا هم روزی کپی رایت بیاد و طرف بره جریمه بشه ان وقت میفهمه

بگذریم خودتو ناراحت نکن و ادامه نده آخه فرهنگ و زیر ساختش نیست شما ریشه رو نمیبینی ولی گلش رو میبینی

اما بله کسی که زیاد استفاده باید محدود بشه ولی نه هر پرمصرفی منظور غیر نرمال هست. (روزی 50 الی 100 گیک)

| SoRoush 8K |
01-08-2017, 22:00
siava5h
شما که ماشالا مثل اینکه ریش سفید اینجایی بگو ببینم چن سالته عمو جون؟؟
.
ممنون میشم معنی شبانه رایگان رو هم برام توضیح بدی فک کنم بلد نیستم.
.
مشالا به حدی از درک و فهم و دانش رسبدیم ک چیزیو درک میکنیم ک فقط کره شمالی درک کرده اونم جدا کردن اینترنت و اینترانت هست ! ممنون میشم فلسفشو برام توضیح بدی !
.
من‌موندم سن منو از کجا فهمیدی که هی میگی قد نمیده قد نمیده :n13:
.
نحوه‌مصرف اینترنت کسی‌هم به شخص دیگه ای ربط ندارن یکی میخواد بره فیلم دانلود کنه یکی نرم افزار یکی بازی یکی فیلمای آموزشی و ... به شما هیچ ربطی نداره ک کی چیکار میکنه با حجمش .
.
منتظر جواب تک تک سوالامم مرسی :×

mohammad59mm
01-08-2017, 22:45
این دوره زمونه همه وایفای دارند. برای یک خانواده ی 5 نفره 10 گیگ یعنی نفری 2 گیگ در ماه و روزی حدود 66 مگ میشه پرمصرف. واقعآ مسخرس. وقتی 4 تا عقب مونده ذهنی این نرخ ها رو تعیین می کنند، انتظاری نیست. اینارو باید چند سال تیمارستان بستری کنند شاید معالجه بشن.

Canadian
01-08-2017, 22:59
والا من وای فای دارم و تو خونه همه وصل میشن و بعدش تلگرام :n01:
یعنی من روزی حداقل حداقلش 700 مگ مصرف دارم!!:n03:
دانلود شبانه هم حداقل 30 تا 40 گیگ هر شب دان میکنم:n27:
اگه این طرح رو دولت راه بندازه من باید پول ناهار شاممو بدم اینترنت:n27::n41:

ardeshir n
01-08-2017, 23:03
والا من وای فای دارم و تو خونه همه وصل میشن و بعدش تلگرام :n01:
یعنی من روزی حداقل حداقلش 700 مگ مصرف دارم!!:n03:
دانلود شبانه هم حداقل 30 تا 40 گیگ هر شب دان میکنم:n27:
اگه این طرح رو دولت راه بندازه من باید پول ناهار شاممو بدم اینترنت:n27::n41:صبحانه و میان وعده هم باید بدی :)
پراید و پسته هم بفروشیم دیگه پولش در نمیاد.
هفته بعد باید بریم چهار راه بگیم یک هفتست پول نتم در نیومده.
مریض شدم و ... .
یعنی ترکوندن با این طرحشون.

Canadian
01-08-2017, 23:05
صبحانه و میان وعده هم باید بدی :)
پراید و پسته هم بفروشیم دیگه پولش در نمیاد.
هفته بعد باید بریم چهار راه بگیم یک هفتست پول نتم در نیومده.
مریض شدم و ... .
یعنی ترکوندن با این طرحشون.

:n01:
اگه اینکارو بکنن واقعا صدای مردم در میاد دیگه!!

ardeshir n
01-08-2017, 23:08
اگه اینکارو بکنن واقعا صدای مردم در میاد دیگه!!صدا که در اومده.
گریمون در میاد :)

Shahin031
01-08-2017, 23:54
اگه اینکارو بکنن واقعا صدای مردم در میاد دیگه!!

اگه صدای مردم در میومد که این وضع و حال مملکت نبود
هر کاری دوست دارن میکنن کسی هم جرئت نمیکنه حرف بزنه
با همین روال پیش بریم چند سال دیگه از نظر اینترنت به کره شمالی می رسیم:n01:

sara_2656
02-08-2017, 01:35
isp ها خیلی زودتر شروع کردن برای این قضیه از خیلی وقت پیش در پنل اسیاتک ترافیک به دو صورت نمایش داده میشد اکثر کاربرا اعتراض کردن که ریز مصرف دو برابر هست در واقع داشتن اماده طرح می شدن و عملا برای نمایش ترافیگ داخل و خارچ بود مورد بعد داشتم نگاه می کردم یه خبری که چند روز پیش شرکت قرار داده دوست دارم با دقت بخونید برای خیلی ها ثابت شده همیشه اسیاتک نسبت به شرکت های دیگه جلوتر هست یه جورایی اسیاتک تستر هست و با فاصله بقیه هم شرکت ها هم اضافه میشن

دیتاسنتر ملی آسیاتک در ششمین برج بلند مخابراتی دنیا افتتاح شد
تاریخ خبر : ۱۳۹۶/۰۴/۳۱

با حضور جمعی از مقامات کشوری

دیتاسنتر ملی آسیاتک در ششمین برج بلند مخابراتی دنیا افتتاح شد.

دیتا سنتر ملی آسیاتک در مساحتی به بزرگی بیش از ۹۰۰ مترمربع در برج میلاد تهران صبح امروز ۳۱ تیر ماه ۱۳۹۶ افتتاح شد.

این مراسم با سخنرانی مهندس مهدی چمران ریس شورای شهر تهران، دکتر عمیدیان معاون وزیر ارتباطات و ریاست سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، مهندس یوسفی زاده مدیر عامل شرکت انتفال داده های آسیاتک، مهندس درویش پور مدیر عامل برج میلاد و با حضور جمعی از خانواده های شهدای هسته ای، مقامات کشوری و دست اندرکاران صنایع IT و مخابراتی برگزار گردید.

در ابتدای مراسم دکتر درویش پور مدیر عامل برج میلاد ضمن تشریح وضعیت فوق العاده مناسب برج میلاد برای راه اندازی دیتاسنتر ملی آسیاتک بر این نکته تاکید کرد که برج میلاد ششمین برج بلند مخابراتی دنیا و مستحکم‌ترین سازه مخابراتی کشور است و از ظرفیت بسیار مناسبی برای میزبانی دیتا سنتر آسیاتک برخوردار است.

وی با بیان این که "این دیتاسنتر در امن ترین سازه کشور ایجاد شده است و دست مریزاد می گویم به دانشمندان و متخصصینی که در این راستا تلاش کردند" از نقش شرکت آسیاتک در راه اندازی این دیتاسنتر قدردانی کرد.
مهندس مهدی چمران ریس شورای شهر تهران نیز سخنران بعدی مراسم بود. وی با بیان این که طراحی برج میلاد عنوان برج مخابراتی نام برده می¬شد ولی پس از به بهره برداری رسیدن برج، بخش مخابراتی آن غیرفعال بود و اصرار داشتیم تا هرچه سریعتر این بخش نیز فعالیت خود را شروع کند.

ریس شورای شهر تهران با ا اشاره بر این که طبقه مخابراتی برج میلاد به همت شهرداری و شرکت آسیاتک به بهره برداری رسیده است، عنوان کرد: بخش مخابراتی برج میلاد از نظر شهری میتواند کمک بزرگی برای پایتخت و شهروندان باشد و به ارتباطات کیفیت می بخشد.

مهندس یوسفی زاده مدیر عامل آسیاتک نیز طی سخنانی به گزارش فعالیت ها و اقدامات این شرکت برای راه اندازی دیتاسنتر برج میلاد پرداخت. وی عنوان کرد: شرکت آسیاتک همواره در راستای همراهی با شبکه ملی اطلاعات اقدامات مهمی انجام داده است.

وی با بیان این که "از مخابرات در برج مخابراتی برج میلاد خبری نبود". بر این نکته تاکید کرد که اصرار داشتیم امکانات مخابراتی برج راه اندازی شود لذا خوشحالیم که این قرارداد بسته شد و آسیاتک کار را شروع کرد"

مدیر عامل آسیاتک ادامه داد: با توجه به افزایش انتقال دیتای داخلی از خارج به داخل کشور، اهمیت ایجاد و ارتقای فضای امن و کافی در کشور بیش از پیش به چشم می خورد و در این راستا و با توجه به حجم عظیم این پروژه و همچنین اهمیت ویژه امنیت در آن، انتخاب مکانی که دارای ویژگی های منحصر به فرد از نظر تکنولوژی ساخت، امنیت اطلاعات، ارتفاع، تجهیزات، تامین انرژی های پایه و سایر ملزومات تخصصی و تکنیکی باشد، بسیار مهم به نظر می رسید.

وی گفت: بر همین اساس در خصوص انتخاب بهترین فضای ممکن با بهره‌گیری از فناوری روز دنیا، پس از برگزاری جلسات تخصصی و کاربردی، فضایی با مساحت بیش از ۹۰۰ مترمربع در برج میلاد تهران به عنوان ششمین برج بلند مخابراتی دنیا و مستحکم ترین سازه مخابراتی کشور به این پروژه اختصاص داده شد.

وی در خصوص ویژگی های منحصر به فرد برج میلاد به عنوان مستحکم‌ترین سازه مخابراتی کشور، گفت: برق شهری متفاوت از دو مسیر مختلف و Chp پورت و ژنراتورهای دیزلی که طراحی شده است از نکات قابل توجه است. مدل طراحی برق و سرمایش که از کف اتفاق می افتد نیز بسیار حائز اهمیت است. اتاق مانیتورینگ مستقر در فضای ۲۸۴ وجود دارد که به ناک اصلی شرکت مرتبط است و در دو مرحله پایش اطلاعات و مانیتورینگ صورت می گیرد و در صورتی که نیاز به ارائه خدماتی باشد، توسط همکاران ما به مشترکین ارائه خدمت می شود. در همین حال، امکان تفکیک و اختصاصی سازی فضاها برای استفاده و بهره برداری های خاص وجود دارد که قابل ارائه است.

وی در خصوص مزایای ملی راه اندازی دیتاسنتر آسیاتک در برج میلاد، گفت: این اقدام باعث تسهیل انتقال محتواهای ایرانی از خارج به داخل کشور می شود. به دلیل اینکه وقتی ما سال ۹۲ این کار را شروع کردیم ارتباط با هسته شبکه کشور خیلی راحت به دست نمی آمد و ما در اولین اقدام، از فضاهای زیرساخت خودمان استفاده کردیم، فضای زیرساخت تعاریف دیگری داشت و بهینه سازی آن نکات خاص خودش را داشت و بعد از آن دیتاسنتر خود آسیاتک به کمک این ماجرا آمد و در نهایت این فضا در حال حاضر می تواند به راحتی چند ده برابر این اتفاقی که تا الان رخ داده است را مدیریت کند به انتقال دیتاها کمک کند.

مدیرعامل آسیاتک، گفت: اشتغالزایی مستقیم و غیرمستقیم از نکات دیگر است. نکته دیگر سرعت بالای ارتباط است که به هر حال بستر فیبرنوری و شبکه ای که طراحی شده و مقدار IP که قابل اختصاص برای یک برج است برای بهره برداری راحت‌تر کمک می کند و از همه اینها مهمتر ما آمادگی کامل داریم که از شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها حمایت کنیم و با تسهیلات ویژه ای نیازهای سخت افزاری و نیازهای دسترسی به شبکه را در اینجا تامین کنیم که با پروتکل خاص و حمایتی این قضیه اجرایی شود.

وی ضمن اشاره به سرویس های قابل ارائه به سازمان ها و ارگان ها توسط این دیتاسنتر، گفت: ایجاد گیت سنتر و مدیا سنتر از دیگر اتفاقاتی است که معمولا قابل استفاده است و در برج ها دیده می شود که در این دیتاسنتر هم اجرا شده است.

وی، خاطرنشان کرد: ارائه سرویس های بی سیم، دکل ها و رادیوهای نقطه به نقطه بحثی بسیار جدی است، مخصوصا در کلانشهری مانند تهران که می تواند خیلی از اینها را تجمیع و یا کوتاه کند و به زیباسازی شهری کمک شایانی خواهد کرد. برای اینکه دیگر نیازی نباشد برای یک ارتباط، چند نقطه دکل ارتباطی زده شود تا آن دید فراهم شود و رادیوها بخواهند به همدیگر مرتبط شوند.

مدیر عامل آسیاتک با بیان این که : "انتقال محتوای فاخر ملی برای میزبانی در داخل کشور، سرعت بالای ارسال اطلاعات، اشتغالزایی و تامین بهینه فضای همکاری با شرکت های دانش بنیان از مزایای ملی و کلیدی این پروژه می باشند" بر نقش مهم این دیتاسنتر در حمایت از محتوای داخلی تاکید کرد.

وی در بخش نهایی سخنان خود تاکید کرد: با افتتاح دیتاسنتر ملی آسیاتک در برج میلاد و همچنین شروع به کار چند سرویس مهم ارتباطی دیگر از جمله تلفن ثابت کشوری آسیاتک و ارائه خدمات ویژه ارتباطی به شرکت های Servco ، گام مهمی در راستای نیل به اهداف کلان فاز سوم شبکه ملی اطلاعات برداشته شد.

دکتر عمیدیان، معاون وزیر وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و ریاست سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی سخنران بخش پایانی مراسم بود.وی با بیان این که "پراهمیت ترین مزیت دیتاسنتر داخلی امکان معدن کاوی داده ها (Data Mining) خواهد بود خاصیت و فعالیت دیتاسنتر در بخش فن آوری اطلاعات را همانند عملکرد به مانند نیروگاه در سیستم برق رسانی دانست.

در این مراسم از تمبر یادبود دیتاسنتر ملی آسیاتک با حضور خانواده شهدای هسته ای شهیدان علیمحمدی و رضایی نژاد رونمایی شد.

sara_2656
02-08-2017, 01:42
این مورد هم جالبه جدیدا بسته های جدیدی اضافه کردن جای سرویس های دانلود رایگان متن زیر رو که یک کاربر سوال کرده رو ببینید شرکت چی جواب داده

با سلام خسته نباشید.ببخشید این بسته ویژه ۲تا ۸ صبح که جدیدا اومده چه تفاوتی با نامحدود قبلی داره؟

مدیر سایت:
درود بر شما، دوست آسیاتکی عزیز سرویس هایی که دارای بسته ویژه می باشند، از حداقل ۵ گیگ ترافیک بین الملل و ۱۰ گیگ ترافیک داخلی در هر ماه با توجه به مدت زمان سرویس برخوردار خواهند شد.

hamidreza785
02-08-2017, 01:44
یک مطلب سایت زومیت نوشته در مورد مقایسه اینترنت نامحدود و درامد سرانه ایران با 3 کشور ترکیه و استونی و انگلیس که جالبه ترافیک کاملا نامحدود با سرعت بالای 50 مگ حداکثر 180 تومن در میاد (درامد سرانه چند برابری رو بزاریم کنار) در حالیکه ما باید برای ده گیگ اینترنت 50 تومن باید بدیم و حتی فیبر نوری 300 هزار تومنی که خیلی پوشش محدودی داره محدودیت 200 گیگ داره !!!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

به شخصه برای من که حداقل مصرف بالای 70 گیگ دارم الان تنها حالتی که باعث شده هزینه اینترنت یکمی قابل تحمل بشه بسته های زمانی isp هاست که حدود هزارتومن در هر گیگ در میاد اگر بخوان نت رو دوباره با قیمت بالای سه هزار تومن محاسبه کنن واویلاست و خیلی ها برای هزینه اینترنت دچار مشکل میشن

sara_2656
02-08-2017, 01:48
:n18:بای بای کنید از حالا خواب خوبی دیدن حداحافظی کنیم با یوتیوب و اینستاگرام وقتی طرح جدید بیاد دیگه باید پول بیشتر بدیم اگر ندی سرعت میشه 128 قدیم حالا توانش رو داری نخر:n31:

Dr Nima
02-08-2017, 10:12
معاون فنی سازمان تنظیم مقررات اعلام کرد که تعرفه‌های طرح عرضه‌ی اینترنت ثابت اتصال محور، در ماه‌های آینده تغییر خواهند کرد.

معاون بررسی‌های فنی و صدور پروانه‌ی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی درباره‌ی طرح جدید عرضه‌ی اینترنت ثابت اتصال محور که به‌تازگی در کمسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به تصویب رسیده است، گفت:

برای گذر از سرویس‌های حجمی به سرویس‌های اتصال محور در بخش دسترسی ثابت، دو گام در نظر گرفته‌ شده است، تعرفه‌های اعلام‌شده قدم اول این طرح محسوب می‌شود.

به گفته‌ی عباسی شاهکوه، در گام نخست تعرفه‌هایی اعلام‌شده تا ۳۰ درصد نسبت به تعرفه‌های فعلی کاهش دارند؛ این تعرفه‌ها همچنین حداقل سرعت را برای دسترسی به شبکه‌ی ملی اطلاعات تعریف می‌کنند که افزایش کیفیت را نیز به دنبال دارد.

عباسی شاهکوه اعلام کرده است که گام دوم و نهایی این طرح ظرف چند ماه آینده با تنظیم تعرفه‌های انتقالِ داخلیِ افزایشِ ظرفیت‌ها برداشته خواهد شد و در آن صورت، ترافیک داخلی تا ۱۰ برابر هم قابل افزایش است و هزینه‌ها کاهش خواهد یافت و دسترسی به ترافیک داخلی، نامحدود خواهد شد.

zoomit ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

rioman
02-08-2017, 10:36
پس احتمالا کلا میشه اینترانت!
تنها راه فقط نخریدن هست.
من اگه بی اینترنت هم بمونم با این شرایط از شون سرویس نمی خرم.

mdk20
02-08-2017, 10:59
فقط یه مدت باید تحریم کردو نخرید تا حالشون جا بیاد !!!

mohamadir
02-08-2017, 11:33
سازمان تفکیک اینترنت و تکرار مکررات
وزارت قطع اتصالات و ارتباطات
و دیگر شرکای پشت پرده !

میشه بسه؟!

ms1ove
02-08-2017, 12:06
عبارت «اینترنت نامحدود با سقف مصرف 10 گیگابایت در ماه» تهدیدی نه تنها برای کاربرای اینترنت،

بلکه برای زبان فارسی و منطق ارسطویی و تاریخ علم منطق محسوب می‌شه.

mohandes23
02-08-2017, 12:17
اونایی که هی می گن مردم بی جنبن و ....این تعرفه ها در کشور همسایه ترکیه رو ببینید بعد ببینید چه افتضاحی به بار اومده .یه دوست دیگمون گذاشته بود صفحات قبل من دوباره برای اهمیت می ذارمش خواهش می کنم دست به دست کنید:

unepus
02-08-2017, 12:32
دوستان عزیراین مقاله همین امروز تو زومیت اومده برید با دقت بخونید:

باقی دوستان گفتن منم خواهش می کنم لینک این مقاله رو برای همه دوستاتون تلگرام کنید

unepus
02-08-2017, 13:07
دوستان لطفا طومار زیر رو در اعتراض به طرح جدید امضا کنید:

George Shelly
02-08-2017, 13:47
جهرمی سرکرده زیرساخت الان تو پیجش نوشته با توجه به اعتراضات شدید نامه زده به عوضی ( واعظی ) تا اجرای طرح متوقف بشه ! ببینید اینا چقدر پست فطرتن به مرگ میگیرن تا به تب راضی بشیم! بعد بگیم آخیش چقدر عالی شد ! خداروشکر که اجرا نشد ! فقط سیاست رو تصور کنید !

rioman
02-08-2017, 13:58
بی زحمت لینک صفحه اش رو بدین. مرسی

ms1ove
02-08-2017, 13:59
همون بهتر که چنین طرح هایی اجرا نشه والابه خدا توی تایم جشنواره ISP ها میشه طرح های خوب با دانلود شبانه رایگان و قیمت عالی پیدا کرد

mohandes23
02-08-2017, 14:52
فوری:
درخواست توقف اجرای تعرفه های جدید اینترنت به دلیل اعتراض مردم

اتحاد جواب داد دوستان :n16:

Dr Nima
02-08-2017, 14:59
معاون وزیر ارتباطات از درخواست خود از وزیر ارتباطات برای توقف موقت اجرای مصوبه تعرفه جدید اینترنت تا بررسی بیشتر به دلیل اعتراضات مشترکین خبر داد.

به گزارش ایسنا، محمد جواد آذری جهرمی - مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت - امروز در صفحه اینستاگرامش اعلام کرده با توجه به اعتراضات و نیز اینکه اطلاع دارم که تمام تلاش صورت گرفته برای مصوبه جدید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، رضایت مردم بوده است، با ارسال نامه ای از دکتر واعظی خواستم مصوبه جدید تعرفه تا بررسی بیشتر متوقف گردد. امیدوارم موافقت نمایند.

اخیرا صادق عباسی شاهکوه - معاون بررسی های فنی و صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی - درباره تعرفه های جدید اینترنت موسوم به تعرفه های اتصال محور که در کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به تصویب رسیده است، گفت: برای گذر از سرویس های حجمی به سرویس های اتصال محور در بخش دسترسی ثابت دو گام در نظر گرفته شده است، تعرفه های اعلام شده قدم اول محسوب می شود.

وی با اشاره به اینکه در همین گام، تعرفه های اعلام شده تا ۳۰ درصد نسبت به تعرفه های فعلی کاهش دارد، گفته بود: این تعرفه ها همچنین حداقل سرعت را برای دسترسی به شبکه ملی اطلاعات تعریف کرده که افزایش کیفیت را نیز به دنبال دارد.

عباسی با تاکید بر اینکه گام نهایی ظرف چند ماه آینده با تنظیم تعرفه‌های انتقال داخلی و افزایش ظرفیت‌ها برداشته خواهد شد، اظهار کرده بود: در آن صورت ترافیک داخلی تا ۱۰ برابر هم قابل افزایش است تا هم از نظر قیمت کاهش داشته باشیم و هم در دسترسی به ترافیک داخلی عملا محدودیت حجم برداشته شده باشد.

italodance
02-08-2017, 15:03
معاون وزیر ارتباطات از درخواست خود از وزیر ارتباطات برای توقف موقت اجرای مصوبه تعرفه جدید اینترنت تا بررسی بیشتر به دلیل اعتراضات مشترکین خبر داد.

به گزارش ایسنا، محمد جواد آذری جهرمی - مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت - امروز در صفحه اینستاگرامش اعلام کرده با توجه به اعتراضات و نیز اینکه اطلاع دارم که تمام تلاش صورت گرفته برای مصوبه جدید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، رضایت مردم بوده است، با ارسال نامه ای از دکتر واعظی خواستم مصوبه جدید تعرفه تا بررسی بیشتر متوقف گردد. امیدوارم موافقت نمایند.

اخیرا صادق عباسی شاهکوه - معاون بررسی های فنی و صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی - درباره تعرفه های جدید اینترنت موسوم به تعرفه های اتصال محور که در کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به تصویب رسیده است، گفت: برای گذر از سرویس های حجمی به سرویس های اتصال محور در بخش دسترسی ثابت دو گام در نظر گرفته شده است، تعرفه های اعلام شده قدم اول محسوب می شود.

وی با اشاره به اینکه در همین گام، تعرفه های اعلام شده تا ۳۰ درصد نسبت به تعرفه های فعلی کاهش دارد، گفته بود: این تعرفه ها همچنین حداقل سرعت را برای دسترسی به شبکه ملی اطلاعات تعریف کرده که افزایش کیفیت را نیز به دنبال دارد.

عباسی با تاکید بر اینکه گام نهایی ظرف چند ماه آینده با تنظیم تعرفه‌های انتقال داخلی و افزایش ظرفیت‌ها برداشته خواهد شد، اظهار کرده بود: در آن صورت ترافیک داخلی تا ۱۰ برابر هم قابل افزایش است تا هم از نظر قیمت کاهش داشته باشیم و هم در دسترسی به ترافیک داخلی عملا محدودیت حجم برداشته شده باشد.

دروغه دروغهههه این طرح خیلی محبوبه همه دوست دارن همه میخوان دروغههههههههههههههههههههه ههههههههه (:n09::n10:)

Dr Nima
02-08-2017, 15:06
بی زحمت لینک صفحه اش رو بدین. مرسی

محمد جواد آذری جهرمی معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات
مدیرعامل شركت ارتباطات

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

rioman
02-08-2017, 15:15
یا باید اینترنت نامحدود واقعی بدن یا اصلا کاری به کارش نداشته باشند.
همین سرویس ها رو میتونن بهتر کنن.
مثلا سرعت تک کانکشن رو میتونن بالا ببرن. مثل اینه که سرعت سرویس
رو چند برابر کرده باشند.
سرعت مثلا 12 مگ هست اما در عمل 2 مگ هست چرا؟ چون تک کانکشن ضعیفه.
واقعا چرا ما نباید مثل مردم ترکیه از اینترنت استفاده کنیم؟
یعنی ترکیه اینقدر از ما قوی تره؟
استونی هم از ما قویتره؟
این دو تا کشور ابر قدرت هستند؟! :n13:

mohandes23
02-08-2017, 15:20
اگه ایشون بشه وزیر که خیلی خوبه.البته اگه مثل الان عمل کنه و نامحدود واقعی رو عرضه کنه!

XENON24
02-08-2017, 15:26
در این یادداشت بررسی شد که کاربران با الگوی مصرف مختلف چگونه از

تعرفه_جدید اینترنت متضرر می‌شوند

با تشکر از همشهری

سازمان تنظیم مقررات رادیویی، بنا بر اخبار منتشر شده و همچنان که وزیر ارتباطات‌ماه گذشته اعلام کرده بود تعرفه‌های جدید اینترنت را منتشر کرد‌.

به گفته وزير ارتباطات هدف از اين تغيير «با جدي‌شدن بحث استفاده از سايت‌هاي ويدئويي و توليد محتواي چند رسانه‌اي در كشور، اينترنت حجمي ديگر كاربردي نيست.»

اما نگاهي به تعرفه‌هاي جديد نشان‌دهنده طرحي برخلاف منافع مصرف‌كنندگان اينترنت است. در چند مثال نحوه متضرر شدن مصرف‌‌كنندگان را بررسي مي‌كنيم:

1- مشترك پرمصرف ساكن تهران يا مناطق داراي زيرساخت مناسب: اين مشترك به‌طور معمول سرعتي حدود ۸ تا ۱۶ مگابيت برثانيه دارد و در‌ماه ۶۰ گيگ پهناي باند مصرف مي‌كند. ‌هزينه او با تعرفه‌هاي حجمي موجود حدود ماهي ۱۲۰ هزار تومان است. با تعرفه جديد او بايد بيش از دوبرابر هزينه كند ضمن اينكه زيرساخت خطوط مخابرات اجازه سرعتي بيش از آنچه اكنون دارد را فراهم نمي‌كند. مشتركان پرمصرف خانگي كه اتفاقا ويدئو زياد مي‌بينند يا شركت‌ها و دفاتر كوچك همگي جزو اين دسته هستند و ضرر مي‌كنند.

2- مشترك كم مصرف ساكن تهران يا شهرهاي داراي زيرساخت مساعد هم‌اكنون كمتر از روزي هزار تومان براي اينترنت هزينه مي‌كند و باوجود مصرف كم از سرعت حدود 10 مگ برخوردار است و از تجربه كاربري خوبي لذت مي‌برد. با تعرفه‌هاي جديد اين مشترك بايد همان ميزان هزينه كند اما سرعتش تا يك پنجم كاهش خواهد يافت. پس تجربه كمتر و بي‌كيفيت‌تري را شاهد خواهد بود.

3- مشترك ساكن شهرهاي داراي زيرساخت ضعيف: اين مشتركان معمولا سرعتي كمتر از 5 مگ را دارند كه با اين سرعت مي‌توانند ماهانه حدود ۳۰ گيگ مصرف داشته باشند. با تعرفه جديد نه به دلايل زيرساختي امكان افزايش سرعت را دارند و نه ديگر اجازه دانلود به ميزاني كه قبلا داشتند.

4- مشتركان پرمصرف‌تر تجاري كه شركت‌هاي متوسط هستند و علي‌الحساب مشكل چنداني در پرداخت هزينه اينترنت ندارند با تعرفه‌هاي جديد شايد از نظر مالي متضرر نشوند ولي عملا دچار محدوديت درحجم دانلود خارجي خواهند شد.
اما اين طرح تنها به ضرر مشتركان نيست: در اكثر نقاط به‌دليل اشكالات زيرساختي خطوط مخابرات شركت‌هاي سرويس‌دهنده ADSL نيز امكان ارائه سرعت‌هايي نظير ۲۰ مگ يا ۵۰ مگ را ندارند پس مشتريان پرمصرف اين شركت‌ها مجبور به مهاجرت به سرويس TD LTE ‌يا شبكه تازه تاسيس و محدود فيبر نوري مخابرات مي‌شوند.

در مجموع اين تعرفه‌ها نه‌تنها غيرضروري بلكه مضر به‌نظر مي‌رسد. شايسته است سازمان تنظيم مقررات و دولت به تنظيم مقررات اكتفا كنند و اجازه دهند تنظيم بازار در رقابتي سالم و طبيعي بين شركت‌هاي سرويس‌دهنده اتفاق بيفتد. در ارائه سرويس حجمي نيز تاكنون اين دولت بود كه با كنترل كف قيمت مانع از ايجاد رقابت سالم و سودرساني به مردم مي‌شد و تعرفه جديد اين بازار را بيشتر ضدرقابتي گران و بي‌كيفيت مي‌كند.

alireza12827
02-08-2017, 15:36
توقف؟

behnamcp
02-08-2017, 15:43
با نام و یاد خدا
با سلام و عرض ادب و ارادت خدمت تمامی دوستان
حقیقتش به نظر من این طرح برای کاربرهای کم مصرف نه تنها بد نیست بلکه خوب هم هست مثل خود من. بنابراین به نظرم بهتره برای هرکی دوست داره اجرا بشه و کسانی که دوست هم ندارند همون تعرفه هایی که قبلا دوست داشتند اجرا بشه

MOHAMMAD2010
02-08-2017, 15:54
در این یادداشت بررسی شد که کاربران با الگوی مصرف مختلف چگونه از

تعرفه_جدید اینترنت متضرر می‌شوند

با تشکر از همشهری

نمیدونم چرا این مقاله اینقدر روی تهران بودن و سرعت مانور داده !
اصلا ربطی نداره ، ادم داریم خطش روی 4 مگ هست مصرفش ماهی 100 گیگ هم بیشتره !
من خودم خطم روی 6 هست مصرفم ماهی 70 گیگ هست
البته هدف مقاله خیر بوده ولی میشد بهتر هم بررسی کنه

mostafa_gm
02-08-2017, 16:03
به نظر من همه اینها زیر سر شرکت مخابراته و به نظر من دزدتر از این شرکت مخابرات نداریم.
اینترنت به اسم نامحدود، ولی محدودتر از قبل!!
مگه قبلا کسی بعد از تموم شدن حجمش برای خرید حجم اضافه مشکلی داشت که الان فکر کردین با این طرحتون به کشف بزرگی نائل شدید!!

malek911
02-08-2017, 16:15
به نظر من همه اینها زیر سر شرکت مخابراته و به نظر من دزدتر از این شرکت مخابرات نداریم.
اینترنت به اسم نامحدود، ولی محدودتر از قبل!!
مگه قبلا کسی بعد از تموم شدن حجمش برای خرید حجم اضافه مشکلی داشت که الان فکر کردین با این طرحتون به کشف بزرگی نائل شدید!!
مخابرات تازه طرح سرویسای تانوما رو داده بود که قیمتشون خوب بود،خیلی عجیبه که به این زودی تغییرات بنیادی ایجاد کنن

naasr
02-08-2017, 16:18
کاش میشد ار وزیر پرسید روی چه حسابی اسم این طرح را نامحدود گذاشتن اینکه هم سرعتش و هم حجمش محدوده قیمتش هم بالا هست

naasr
02-08-2017, 16:21
ضرب المثلی هست که میگه میخواست ابروش رو درست کنه زد چشمش هم کور کرد! حالا قضیه این طرح جدید هم همینه

George Shelly
02-08-2017, 16:28
الان برای یکی از بازیام فقط 10 گیگ آپدیت اومده فرض کنید این طرح بکبتی شون اجرا شده الان اونوقت من چجوری می تونم با 10 گیگ سر کنم ؟ وقتی حجم یه آپدیت 10 گیگه یا فایلای بازی ها روز بین 50تا 60 گیگ؟ یکی بره این چیزا به اون الاغایی که تو تنظیم مقررات نشستن تفهیم کنه !

rioman
02-08-2017, 16:28
اگه سرویسها همینطور حجمی بمونه ولی اگه واقعا میخوان به مردم خدمت کرده باشند
بیان قیمت ترافیک اضافه رو گیگی 250 -300 تومن در نظر بگیرن خیلی خوب میشه.
بازم کلی سود می کنن.
در واقع ضرر نمی کنن یه کم از طمعشون کم می کنن.
نمیگم نامحدود برای اینکه زیر ساخت کشور شاید اجازه نده.
ولی بزارن مردم به اندازه مصرفشون با قیمت منصفانه حجم بخرن.
در سالهای آتی وقتی پهنای باند کشور رو بالا بردن میتونن اینترنت نامحدود بدن.
شما فرض کنین میشه بیان بگن آقا شما میتونی فقط 2 ساعت در روز آب و برق داشته باشی؟
اینترنت هم همینه دیگه. نیاز مردمه. باهاش کار می کنن.
مگه نمیگین دولت الکترونیک؟
با 10 گیگ در ماه؟ :n04:

rioman
02-08-2017, 16:32
الان برای یکی از بازیام فقط 10 گیگ آپدیت اومده فرض کنید این طرح بکبتی شون اجرا شده الان اونوقت من چجوری می تونم با 10 گیگ سر کنم ؟ وقتی حجم یه آپدیت 10 گیگه یا فایلای بازی ها روز بین 50تا 60 گیگ؟ یکی بره این چیزا به اون الاغایی که تو تنظیم مقررات نشستن تفهیم کنه !

دیشب یکی اینجا بود.
اگه الان آنلاین بشه میاد میگه شما برو need for speed 5 نصب کن.
آپدیت هم نداره! خیالت راحت!
اصلا می گفت همه بدبختی نت ایران بخاطر اون 10 گیگ شماست.
میگفت شما سرعت همه رو کم کردی!
این تعرفه ها رو بخاطر یوزرهایی مثل شما تصویب کردن!
جکی بود خلاصه. :n08:

unepus
02-08-2017, 16:41
طرح پیشنهادی اینترنت متوازن برای کاربران ایرانی در سال ۹۶ (توسط سایت zoomg) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mohandes23
02-08-2017, 16:59
طرح پیشنهادی اینترنت متوازن برای کاربران ایرانی در سال ۹۶ (توسط سایت zoomg) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

طرح به ظاهر خوبی هست.ولی اشکال این هست که فقط برای فیبر نامحدود در نظر گرفته.اصلا کسی فیبر نداره هنوز که.باید برای خط های معمولی هم نامحدود باشه!

J@viD
02-08-2017, 17:17

به نظرت برای این الاغها بازی کردن و اوقات فراغت ماها اهمیتی داره؟
چند وقته به خاطر بستن پورتهای مختلف مشکل داریم از طرق مختلف هم گیمرا به گوش مسئولینش رسوندن ولی واقعا هیچ غلطی نکردن برای برطرف کردن مشکل.
پول بازی اورجینال میدی پول اینترنت میدی یکدفعه میبینی به بازیکنهای دیگه کانکت نمیشی.چرا؟ چون یه عده بیسواد نشستن رو اینترنت مملکت دارن آزمون و خطا میکنن.

aref.kh
02-08-2017, 17:20

طرح خوبیه کاش مسولین محترم که در حال بررسی هستن یه طرح بهتر از طرح زومجی بدن به نظر من هرکسی که از اینترنت برای دانلود فیلم و سریال استفاده میکنه و تلگرام و اینستاگرام استفاده میکنه 70 گیگ در ماه براش کافیه خوب چه ضرورتی داره سریال رو من با1080 ببینم اگه با 480 هم ببینم همون موضوعه و همون داستانه یا چه ضرورتی داره من فیلم رو با حجم با 60 گیگ ببینم همین فیلمو با 1080 معمولی ببینم همون فیلمه یا چه ضرورتی داره من بازی رو باحجم اصلی دان کنم نسخه blackbox استفاده کنم بهتره و به نظر من بهتره مسولین یواش یواش اینترنت ملی رو زیر سازی کنن مثلا سایت خوبی بزنن که مخصوص دانلود بازی های رروز و نرم افزار باشه

arming900
02-08-2017, 17:27
پست اینستاگرامی واعظی،همین الان فقط امیدوارم 10 گیگ نشه 15 :n27:

khoodet
02-08-2017, 17:36
اینم از بازی کثیف ایناست
الان هفته بعد طرح میده با ۳۰ گیگ حجم داخلی
بعد همه هم خوشحال که دیدید وزیر مردمی چه کرد
یعنی این موقع هاست که باید گفت .... خودتی
یا وعده ایترنت نا محدود نده یا مثل یک مرد پای حرفت وایسا

| SoRoush 8K |
02-08-2017, 17:36
دیشب یکی اینجا بود.
اگه الان آنلاین بشه میاد میگه شما برو need for speed 5 نصب کن.
آپدیت هم نداره! خیالت راحت!
اصلا می گفت همه بدبختی نت ایران بخاطر اون 10 گیگ شماست.
میگفت شما سرعت همه رو کم کردی!
این تعرفه ها رو بخاطر یوزرهایی مثل شما تصویب کردن!
جکی بود خلاصه. :n08:
واقعا داره اصراف میکنه باید با دوستاش نفری یک گیگشو دانلود کنن بعد با فلش به هم بدن که در مصرف حجم صرفه جویی بشه :n08:

mr_prince
02-08-2017, 17:54
دوستان اسیاتک هم که شبانه اش رو برداشته جایی هست که بشه مثل اسیاتک دانلود کرد؟امروز تموم میشه نتم موندم چیکار کنم :/

این طرح جدید اینترنت رو عوض کردن؟کسی میدونه چجوریه؟

SETIZEN
02-08-2017, 18:05
قیمت منصفانه حق مسلم ماست.:n16:
کاش این رو مثل مصرف منصفانه که برش تاکید دارند اگر میخوان منافع و مصالح کاربران رعایت بشه در نظر بگیرند:n01:

George Shelly
02-08-2017, 18:43
ما تنها ملتی تو دنیاا هستیم که برای بدست آوردن حقوق حقه خودمون دائما در حال استرس و تشویش هستیم سر چیزایی که جز ملزومات زندگی یه بشر امروزی هست باید در حال جنگ و عذاب باشیم تا شاید بخشی از اون رو بدست بیاریم تازه شاید!!!! واقعا ازم دستم ناراحت نشید دوستان ولی مرگ عروسیه واسه ملت ایران .....

naasr
02-08-2017, 19:25
درستش اینه که این طرح جدید در کنار طرحهای حجمی فعلی باشه که کاربر هر کدومش خواست انتخاب کنن

naasr
02-08-2017, 19:34
ما تنها ملتی تو دنیاا هستیم که برای بدست آوردن حقوق حقه خودمون دائما در حال استرس و تشویش هستیم سر چیزایی که جز ملزومات زندگی یه بشر امروزی هست باید در حال جنگ و عذاب باشیم تا شاید بخشی از اون رو بدست بیاریم تازه شاید!!!! واقعا ازم دستم ناراحت نشید دوستان ولی مرگ عروسیه واسه ملت ایران .....

اینها میدونن اگه مردم آسوده و در رفاه باشن دوباره هوس انقلاب میکنن

albertxx
02-08-2017, 19:46
الان یکی میاد میگه ما که پول کنسول و سیستم قوی نداریم بدیم
فقط بابک زنجانی هست که میتونه همچین خرید هایی کنه.... پس با جیره بندی اینترنت حق ما خورده نمیشه...

حتی میشه با کارتی کردن اینترنت بری isp سهمیه برج رو بگیری...

تازه فیلم بلوری و 4k هم تلویزیون گرون قیمت میخواد که اونم از پس خانواده زنجانی بر میاد
پس کلا فیلم 360p در توان ما هست که با حذف حق بلوری بقیه کمی به سهمیه ما اضافه میشه حدودا میشیم 480 و حتی با پس انداز میشه به 720 رسید..

چرا یکی باید بلوری باشه یکی 360p؟؟؟؟؟؟
چرا؟؟؟؟؟
چرا؟؟؟

تفکرات مردم جالبه...

mohandes23
02-08-2017, 19:54
کسایی که این طرح دادن و ارزوی اینترنت ملی بر سر دارن تقریبا خیلی بعیده که طرج بعدیشون بهتر از این باشه.فقط منتظر سر صدا ها بخوابه بعد دوباره کار خودشون رو بکنن.

George Shelly
02-08-2017, 19:59
کسایی که این طرح دادن و ارزوی اینترنت ملی بر سر دارن تقریبا خیلی بعیده که طرج بعدیشون بهتر از این باشه.فقط منتظر سر صدا ها بخوابه بعد دوباره کار خودشون رو بکنن.

آره دقیقا موافقم! مردم به هیچ وجه تصور نکنید الان میرن 10 گیگ رو می کنن 100 گیگ ! ببینید هدف فقط و فقط و فقط یک چیزه : محدودسازی ! تشما تصور کردید که سلطان شکر که دائما آه و ناله می کنه از دست اینستگرم و تلگرم و ....دلش واسه شماها یا سرعت دانلودتون سوخته ؟ که مثلا شبکه اینترانت گشترش پیدا کنه شماها صبح تا شب از سایتای داخل دانلود کنید ؟ معلومه که اینطور نیست ! اینا هدفشون اینا اینترنت محدود اینترانت نامحدود تا میتونید برید تو سایتای داخلی اما خارجی نه!!! چون آگاه میشید و بیشتر می فهمید این چیزایی که به خوردتون یه عمره میدن همه ش چرتو پرته می دونید منظورم چی هست !

malek911
02-08-2017, 20:00

اینو من هستم :n01: .از این به بعد دانلودهاتون رو بدید من بکنمش

J@viD
02-08-2017, 20:56
طرح خوبیه کاش مسولین محترم که در حال بررسی هستن یه طرح بهتر از طرح زومجی بدن به نظر من هرکسی که از اینترنت برای دانلود فیلم و سریال استفاده میکنه و تلگرام و اینستاگرام استفاده میکنه 70 گیگ در ماه براش کافیه خوب چه ضرورتی داره سریال رو من با1080 ببینم اگه با 480 هم ببینم همون موضوعه و همون داستانه یا چه ضرورتی داره من فیلم رو با حجم با 60 گیگ ببینم همین فیلمو با 1080 معمولی ببینم همون فیلمه یا چه ضرورتی داره من بازی رو باحجم اصلی دان کنم نسخه blackbox استفاده کنم بهتره و به نظر من بهتره مسولین یواش یواش اینترنت ملی رو زیر سازی کنن مثلا سایت خوبی بزنن که مخصوص دانلود بازی های رروز و نرم افزار باشه

وقتی طرف تلویزیون داره 60 اینچ بشینه ویدئو 480p باهاش ببینه؟ شما فکر نکن همه یه مانیتور 17 جلوشون گذاشتن که 1080 با 480 توش تفاوتی نداره.اصل موضوع این هست که تکنولوژی روزبه روز داره پیشرفت میکنه و همه چیز داره به وجود اینترنت وابسته میشه.زمان خیلی زیادی از روزهایی که اینترنت برای بیشتر افراد فقط جنبه سرگرمی داشت گذشته.الان وجود اینترنت با کیفیت و پرسرعت بزرگترین زیرساخت پیشرفت هر کشوری هست.بیاین مصرف اینترنت رو فقط در حد دانلود بازی و فیلم نبینیم.بگذریم که استفاده کردن به عنوان سرگرمی هم حق هرکسی هست به هر میزان هم دلش بخواد و هزینه بپردازه حق داره از پهنای باند استفاده کنه.بعضیا فکر میکنن اینترنت مثل آب هست که باید در مصرفش صرفه جویی کرد.اینترنت جریان آزاد اطلاعات هست که هرچقدر سخت افزار قویتر و شبکه هایی با ثبات بهتر داشته باشید میتونید از پهنای باند بیشتری استفاده کنید.هرزمان هم ببینند میزان استفاده بالا رفته با ارتقاء سرورهای و سخت و افزارها و برنامه نویسی میزان ظرفیت شبکه رو بالا میبرن.به نظرم فقط تو کشور ما هست که آدم میبینه یه کاربر میاد به بقیه میگه ویدئو رو با چه کیفیتی ببین یا نبین.درستش این هست که شما به اپراتور اینترنتت فشار بیاری تا کیفیت بهتری در اختیارت قرار بده.

George Shelly
02-08-2017, 21:03
وقتی طرف تلویزیون داره 60 اینچ بشینه ویدئو 480p باهاش ببینه؟ شما فکر نکن همه یه مانیتور 17 جلوشون گذاشتن که 1080 با 480 توش تفاوتی نداره.اصل موضوع این هست که تکنولوژی روزبه روز داره پیشرفت میکنه و همه چیز داره به وجود اینترنت وابسته میشه.زمان خیلی زیادی از روزهایی که اینترنت برای بیشتر افراد فقط جنبه سرگرمی داشت گذشته.الان وجود اینترنت با کیفیت و پرسرعت بزرگترین زیرساخت پیشرفت هر کشوری هست.بیاین مصرف اینترنت رو فقط در حد دانلود بازی و فیلم نبینیم.بگذریم که استفاده کردن به عنوان سرگرمی هم حق هرکسی هست به هر میزان هم دلش بخواد و هزینه بپردازه حق داره از پهنای باند استفاده کنه.بعضیا فکر میکنن اینترنت مثل آب هست که باید در مصرفش صرفه جویی کرد.اینترنت جریان آزاد اطلاعات هست که هرچقدر سخت افزار قویتر و شبکه هایی با ثبات بهتر داشته باشید میتونید از پهنای باند بیشتری استفاده کنید.درستش این هست که هرزمان هم ببینند میزان استفاده بالا رفته با ارتقاء سرورهای و سخت و افزارها و برنامه نویسی میزان ظرفیت شبکه رو بالا میبرن.به نظرم فقط تو کشور ما هست که آدم میبینه یه کاربر میاد به بقیه میگه ویدئو رو با چه کیفیتی ببین یا نبین.درستش این هست که شما به اوپراتور اینترنتت فشار بیاری تا کیفیت بهتری در اختیارت قرار بده.

الان داشتم به این فک میکردم که طبق مصوبه UN اینترنت شده جز حقوق بشر و جلوگیری عمدی از اون تو هر کشوری توسط حاکمیت نقض حقوق بشر هست !!! بعد اینا وقتی محکوم میشن شروع میکنن به آه و فغان که دنیای استکبار مارو محکوم کرد ولی دوزار فهم ندارم بفهمن چرا!!! مثل خیلی کارای دیگه که می کنن !
واقعا UN خیلی مزخرفه که اینارو با وجود این همه محکومیت باز راه میده اونجا اینا باید کلا اخراج بشن ...

aref.kh
02-08-2017, 21:10
وقتی طرف تلویزیون داره 60 اینچ بشینه ویدئو 480p باهاش ببینه؟ شما فکر نکن همه یه مانیتور 17 جلوشون گذاشتن که 1080 با 480 توش تفاوتی نداره.اصل موضوع این هست که تکنولوژی روزبه روز داره پیشرفت میکنه و همه چیز داره به وجود اینترنت وابسته میشه.زمان خیلی زیادی از روزهایی که اینترنت برای بیشتر افراد فقط جنبه سرگرمی داشت گذشته.الان وجود اینترنت با کیفیت و پرسرعت بزرگترین زیرساخت پیشرفت هر کشوری هست.بیاین مصرف اینترنت رو فقط در حد دانلود بازی و فیلم نبینیم.بگذریم که استفاده کردن به عنوان سرگرمی هم حق هرکسی هست به هر میزان هم دلش بخواد و هزینه بپردازه حق داره از پهنای باند استفاده کنه.بعضیا فکر میکنن اینترنت مثل آب هست که باید در مصرفش صرفه جویی کرد.اینترنت جریان آزاد اطلاعات هست که هرچقدر سخت افزار قویتر و شبکه هایی با ثبات بهتر داشته باشید میتونید از پهنای باند بیشتری استفاده کنید.درستش این هست که هرزمان هم ببینند میزان استفاده بالا رفته با ارتقاء سرورهای و سخت و افزارها و برنامه نویسی میزان ظرفیت شبکه رو بالا میبرن.به نظرم فقط تو کشور ما هست که آدم میبینه یه کاربر میاد به بقیه میگه ویدئو رو با چه کیفیتی ببین یا نبین.درستش این هست که شما به اوپراتور اینترنتت فشار بیاری تا کیفیت بهتری در اختیارت قرار بده.

والله مال من همون 17 انیچ است مانیوترم شما درست میگی باید آدم از اینترنت براساس خواستش استفاده کنه اما متاسفانه با نبودن فیبر نوری در کشورمون و پهنای باند ناکافی نمیشه 24ساعت دانلود کرد وهمنچنین با دانلودیش از حد به شبکه فشار میاد و باعث ضایع شدنحق کابران دیگه یشه پس باید یه محدودیت حجمی باشه درحد 70 گیگ که نت بین همه به خوبی تقسیم شه و به قول شما منی که مانیوترم 17 اینچctr است چه فرقی داره فیلم 700 مگی ببیینم یا 50 گیگی پس بهتره 700 مگ ببینم که هم سرعیتر دان بشه هم فضای هاردم کمتر گرفته بشه

mohandes23
02-08-2017, 21:13
بعضی ها که هی انتقاد می کنند به دانلود فیلم و....هم دیدن فیلم ها بود که فرهنگ ها رو تغییر داد و به مردم فهماند که برقیه دنیا چه خبره!!!