PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نویز بالای خط تلفن

Mohammad Hosseyn
29-06-2017, 20:54
سلام

من مدتیه متوجه شدم که اینترنت ADSLم قطعی زیادی داره برخی مواقع... ماهها پیش که شاتل استفاده میکردم اینطور بود و الان که سرویس دهنده هم عوض کردم به اسیاتک همینه و خب هر دو سرویس دهنده هم بهم گفته بودند که خط کیفیت خوبی نداره ...

بالاخره یکسری نکاتی بود در این مورد که رعایت کردم. مهمترینش اینکه من از اول هم خط تلفنی که به مودمم میاد رو از ورودی تلفن به خونه جداگانه گرفتم و از سیمکشی داخل خونه استفاده نکردم. سیم کیفیت خوبی داره و حدود 3 متر طول داره تا برسه به مودم.

وقتی که نت قطع میشه چراغ اینترنت و خط هر دو قطع میشن و بعد چند دقیقه برمیگرده و این اتفاق هی تکرار میشه ...

وقتی قطع میشه هم وضعیت مودم به این صورته :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بعد از اینکه وصل میشه هم خیلی سریع CRC میره بالا که تو دوتا عکس نشون دادم تا چه حد شدت داره!

و نکته ی عجیب اینکه این اتفاق شب میافته. حدود ساعت 8 تا 12! تو روز سرعت نت خیلی خوبه و CRC حتی دو رقمی هم نمیشه!

به نظرتون مشکل چی هست؟

محمد7966
29-06-2017, 21:47
سلام

شبها snr افت پیدا میکنه و با این خط شما خب مشخصه snr زیر 6 میاد و قطعی پیش میاد

باید به پشتیبان بگید خط رو روی 8 مگ ببندن

یا تو خود مودم هم مودلاسیون رو عوض کنید و بذارید روی g.dmt تا پهنا رو خود مودم کم کنه ولی ممکنه اینطوری خیلی کم کنه

به نظرم اگر بگید به خود شرکت براتون روی 8 مگ ببنده بهتر باشه

حیزون
29-06-2017, 23:00
شبا اتفاقای عجیب زیاد میفته .. چون همه یا جلوی ماهواره هستن یا پشت اینترنت ، من الان خودم که شبه سرعت آپلودم از دانلودم بیشتره ! snr افت میکنه ، پارازیت ماهواره بهتر میشه .. مگه اینکه اینترنت ت تانوما باشه

fanoostalaei
30-06-2017, 18:04
فاصله شما تا مرکز مخابراتی زیاده و 10 مگ هم برای این فاصله خیلی خوبه ! ولی اینکه شبا نویز داری دلیل زیاد داره
2 تا نویزگیر پشت سر هم وصل کن ( شاید جواب داد ، من قبلا وضعیت خطم خیلی داغون تر بود و با این روش جواب میگرفتم ) و هر چی عوامل نویز اندازنده داری رو کمتر کن ( حدالامکان سیم مودم جدا اومده باشه )
کار نکرد باید بگی تا خطت رو بیارن روی 8 مگ لیمیت کنن

Iloveu-ALL
30-06-2017, 18:30
من مدت ها مشکل داشتم و سال ها باهاش دست و پنجه نرم کردم :
از تغییر ISP و مودم ** مودمم تی پی لینک بود و قبلتر از اون دی لینک ** بگیر
و تغییر پریز و دو شاخه و بدون پریز وصل کردن و تعویض تلفن و حتی سیمکشی ساختمون رو 2 - 3 بار عوض کردم
اجرای حالت های مختلف با 2 تا نویزگیر و دوباره نویزگیرهای جدید خریدم حتی آوردن کارشناس مخابرات و کارشناس adsl هم کمک نکردم جالب بود چون مخابراتیه میگفت مشکل از بیرون نیست اون یکی میگفت داخل که مشکل نداره مشکل از بیرونه ... خب راست هم میگفتن شواهدی که من دیدم همین رو میگفت چون یک بار بیرون بد بود یک بار خوب ... بدبختی من این بود خط هم بعضی وقت ها مشکل هاش عود میکرد و نویزش میرفت بالا ... بعضی وقت ها تک و توک قطع میشد.. یا چنین ساعت اتصال stable نبود اصلا ... تلفن کار قطع میشد کلا یا تلفن زنگ میخورد قطع میشد یا گوشی تلفن رو میگرفتی نویز داشت شدید و نتم قطع میشد نمیدونم مشکل از چی هست نوع تلفن یا استهلاک سریع نویزگیر ...
زنگ زدم مرکز یه سری کار ها انجام دادن و چند بار سرعت مو اوردن پایین نشد که نشد ...
خلاصه هیچ کدومشون فایده نداشت ... چه روی لن چه روی وای فای *چون چراغ خاموش می شد مشکل داشتم ...

آخر طبق پیشنهاد کارشناس adsl که میگفت فعلا دست نگه دارم تا راه های دیگه رو امتحان کنیم رفتم یک مودم جدید خریدم دادم همونجا تنظیم کرد ، مارک TP-Link بود که دیگه تقریبا مثل ساعت بعد اون واسم کار کرد :n01: روی کار با سرعت چند مگ و بازی هایآنلاین سنگین امتحان نکردم ولی بازی سبک و دانلود و وب گردی و اینجور موارد خوب و بدون مشکل میکشه و کشیده..
فقط موقع های که بارون میاد دوباره مشکلات شروع میشن تا هوا خوب بشه ورطوبتش کمتر شه من ساکن گیلان بعضی روزها که بارش زیاده اذیت کننده میشه

سورس: 1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])| 2 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])| P ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

آپدیت: قسمتی که نوشتم سورس شامل 2 تا از تاپیک هام و سومی شامل پست هام تو تاپیک بحث و بررسی نویز می باشد ***

نکته که همین الان فهمیدم ! شماره کاربری م: 701807 | نامـ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ـ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])ـ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ـبرز ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ???
آدرس کاربری:
تاپیک با ای دی مشابه با شماره کاربریم:
همین الان از روی بیکاری سرچ کردم که دیدم با موضوع تاپیک یکی هست و اینجا اسـپـم کردم
خیلی جالبه نه ؟؟؟:n02:

ham33d
30-06-2017, 18:36
بهترین کار اینه سیم مستقیم بکشی تا پیش مودم از کنار برق هم رد نشه
جای که هم سیم وصله میخوره کانکتور عدسی بزن
سیم مخابراتی بگیر

arminba
30-06-2017, 19:31
عامل نویز سیم کشی قدیمی ساختمون که اغلب سیم تلفن از کنار کابل های برق رد میشه که نویز میندازه
میتونید کابل کشی رو طولانی تر کنید یا از دو اسپلیتر استفاده کنید ممکنه مشکلتون رو تا حدودی برطرف کنه

Mohammad Hosseyn
30-06-2017, 23:43
اول تشکر ویژه از همه دوستان که کمک کردن با نظراتشون.

سلام

شبها snr افت پیدا میکنه و با این خط شما خب مشخصه snr زیر 6 میاد و قطعی پیش میاد

باید به پشتیبان بگید خط رو روی 8 مگ ببندن

یا تو خود مودم هم مودلاسیون رو عوض کنید و بذارید روی g.dmt تا پهنا رو خود مودم کم کنه ولی ممکنه اینطوری خیلی کم کنه

به نظرم اگر بگید به خود شرکت براتون روی 8 مگ ببنده بهتر باشه
بله مثل اینکه من کیفیت خطم خوب نیست و شبها دیگه شروع میکنه به قطعی... وقتی سرویسم رو داشتم فعال میکردم چند روز پیش پشتیبانی بهم گفت که خط رو روی 10مگ تنظیم میکنه ولی میگفت که کیفیت خط خوب نیست.

به هر حال با کاری که شما گفتی قطعی کمتر شده و سرعت هم اومده روی 6مگ ولی وقتی دانلود میکنم عملا سرعت 1مگ (مگابیت!) هست واقعیش!!
بقیه مودلاسیون ها رو هم تست کردم و برداشتن تیک snr که همگی عملا خیلی تفاوت نمیکردن یا کلا قطع بودن!

به هر حال تا اینجا با کمک شما خط یکم استیبل تر شده ...

فاصله شما تا مرکز مخابراتی زیاده و 10 مگ هم برای این فاصله خیلی خوبه ! ولی اینکه شبا نویز داری دلیل زیاد داره
2 تا نویزگیر پشت سر هم وصل کن ( شاید جواب داد ، من قبلا وضعیت خطم خیلی داغون تر بود و با این روش جواب میگرفتم ) و هر چی عوامل نویز اندازنده داری رو کمتر کن ( حدالامکان سیم مودم جدا اومده باشه )
کار نکرد باید بگی تا خطت رو بیارن روی 8 مگ لیمیت کنن
فاصله من با مرکز مخابراتی کمتر از 2کیلومتره!!!
ولی چه روی شاتل و چه روی اسیاتک سرعت بالاتر از 8 مگ رو خیلی کم تجربه کردم ... ولی قبلا مشکل انقدر شدید نبود که الان هست!

دو نویزگیر رو تست میکنم. سیم هم جداگانه اومده از همون اول از سیمکشی داخل ساختمون استفاده نکردم هیچوقت! با اینحال میخوام برم با یه سیم نیم متری دوباره سر ورودی تلفن به خونه تست کنم (سیم فعلی حدود 5 6 متر شده) و ببینم چطوره که اگر خوب نبود به مخابرات اعلام کنن بیان و چک کنن.

آخر طبق پیشنهاد کارشناس adsl که میگفت فعلا دست نگه دارم تا راه های دیگه رو امتحان کنیم رفتم یک مودم جدید خریدم دادم همونجا تنظیم کرد ، مارک TP-Link بود که دیگه تقریبا مثل ساعت بعد اون واسم کار کرد :n01: روی کار با سرعت چند مگ و بازی هایآنلاین سنگین امتحان نکردم ولی بازی سبک و دانلود و وب گردی و اینجور موارد خوب و بدون مشکل میکشه و کشیده..
فقط موقع های که بارون میاد دوباره مشکلات شروع میشن تا هوا خوب بشه ورطوبتش کمتر شه من ساکن گیلان بعضی روزها که بارش زیاده اذیت کننده میشه

سورس: 1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])| 2 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])| P ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

آپدیت: قسمتی که نوشتم سورس شامل 2 تا از تاپیک هام و سومی شامل پست هام تو تاپیک بحث و بررسی نویز می باشد ***

نکته که همین الان فهمیدم ! شماره کاربری م: 701807 | نامـ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ـ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])ـ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ـبرز ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ???
آدرس کاربری:
تاپیک با ای دی مشابه با شماره کاربریم:
همین الان از روی بیکاری سرچ کردم که دیدم با موضوع تاپیک یکی هست و اینجا اسـپـم کردم
خیلی جالبه نه ؟؟؟:n02:

عالی بود!! شما خیلی خلاقی:n02:
حالا میدونستی من قدیمی‌ترین کاربر انجمن هستم که هیچوقت دکمه تشکر رو نزده؟! :n36:

ولی اینکه میگی گیلان، میفهمم چون این مشکل در واقع مال خونه پدیرمه که تو مازندرانیم :n02:

بهترین کار اینه سیم مستقیم بکشی تا پیش مودم از کنار برق هم رد نشه
جای که هم سیم وصله میخوره کانکتور عدسی بزن
سیم مخابراتی بگیر
سیم مخابراتی رو تست میکنم ... ولی خب سیم مستقیم هست تا خود مودم.

عامل نویز سیم کشی قدیمی ساختمون که اغلب سیم تلفن از کنار کابل های برق رد میشه که نویز میندازه
میتونید کابل کشی رو طولانی تر کنید یا از دو اسپلیتر استفاده کنید ممکنه مشکلتون رو تا حدودی برطرف کنه
:n12:

Mohammad Hosseyn
30-06-2017, 23:52
من نویزگیرم پشت تلفن خونه وصله و به مودم ADSL نویزگیری وصل نیست ...
این مسئله مهمه؟

MMDFullHD
01-07-2017, 12:58
بنده رو های وب هستم
تلفن زنگ میخورد قطع میشد نت بلااستفاده میموند قطع میشد سرعت اینترنت هم با مرکز مخابراتی که ما داریم از 400 تا بالاتر نمیره نهایت 500 تا بشه
زنگ زدم گفتم خطم رو رو 6 مگ ببنید رو 16 مگ بود
snr روزا میشه 15 تو بدترین حالت میاد رو 8
یه اسپلیتر هم انداختم پشت مودم خط
چن روزیه که دیگه اصلا قطعی ب کنار رفته
چنتا راه بوده که تست کردم جواب گرفتم خودم
رو تلفن گوش بدید خش خش صدا ندارید اگ دارید صد در صد مخابرات بگید اوکی میکنن براتون
دوم ببنید نهایت سرعتی که ای اس پی بهتون میده تو ریت بالاتر ببیند چقده اگ مثل من ریتتون 16 مگه ولی عملا رو 4 مگ مرکزتون محدوده ریت رو بیارید رو 16
چون ریت بالاتر بدون اینکه پهنای باند داشته باشن بی فایدس یه تست کنید ببنید رو اخرین ریت سرعتتون نهایت به چقد میرسه هرچقد که دانلود میداد بگید خطتون رو هم رو همون بذاره
بهتون یه راه دیگرم رو پیشنهاد میکنم ی مودم تک پورت و بدون وایرلس بیست تومنی دی لینک بگیریدچیپ بروادکام هست عالیه بذارید سر در خونه و با یه کابل cat6 بسته به متر که هزارتومنه بگیرید بکشیدش تا ی مودم که اکسس پوینت باشه و تو خونه استتفاده کنید
اتصال های سر در خونه رو هم یه نگاه بندازید اگه تیکه تیکه اس با یه هویه و لحیم لحیم کاری کنید نویز کمتر میشه اگ نشد به مرکز مخابرات برید با یکیشون طرح دوستی بریزید سیم کشی هارو چک کنن براتون

Mohammad Hosseyn
01-07-2017, 14:40
دوستان من خیلی از مسائل رو دارم تست میکنم. یه چیز جدید مکشوف شد که ازش غافل شده بودم. گوشی تلفن رو از خط جدا که میکنم و اسپلیتر رو پشت مودم میذارم وضعیت خط بهتر میشه (فعلا) ... به نظرتون طبیعی هست که با جدا کردن تلفن بهتر بشه یا نه؟ اگر نه یعنی گوشی ممکنه مشکلی داشته باشه؟
تماس گرفتم با اساتیک گفتند تا 72ساعت تست میشه خط از مرکز تا ببینیم جواب اونها چی هست...

بنده رو های وب هستم
تلفن زنگ میخورد قطع میشد نت بلااستفاده میموند قطع میشد سرعت اینترنت هم با مرکز مخابراتی که ما داریم از 400 تا بالاتر نمیره نهایت 500 تا بشه
زنگ زدم گفتم خطم رو رو 6 مگ ببنید رو 16 مگ بود
snr روزا میشه 15 تو بدترین حالت میاد رو 8
یه اسپلیتر هم انداختم پشت مودم خط
چن روزیه که دیگه اصلا قطعی ب کنار رفته
چنتا راه بوده که تست کردم جواب گرفتم خودم
رو تلفن گوش بدید خش خش صدا ندارید اگ دارید صد در صد مخابرات بگید اوکی میکنن براتون
دوم ببنید نهایت سرعتی که ای اس پی بهتون میده تو ریت بالاتر ببیند چقده اگ مثل من ریتتون 16 مگه ولی عملا رو 4 مگ مرکزتون محدوده ریت رو بیارید رو 16
چون ریت بالاتر بدون اینکه پهنای باند داشته باشن بی فایدس یه تست کنید ببنید رو اخرین ریت سرعتتون نهایت به چقد میرسه هرچقد که دانلود میداد بگید خطتون رو هم رو همون بذاره
بهتون یه راه دیگرم رو پیشنهاد میکنم ی مودم تک پورت و بدون وایرلس بیست تومنی دی لینک بگیریدچیپ بروادکام هست عالیه بذارید سر در خونه و با یه کابل cat6 بسته به متر که هزارتومنه بگیرید بکشیدش تا ی مودم که اکسس پوینت باشه و تو خونه استتفاده کنید
اتصال های سر در خونه رو هم یه نگاه بندازید اگه تیکه تیکه اس با یه هویه و لحیم لحیم کاری کنید نویز کمتر میشه اگ نشد به مرکز مخابرات برید با یکیشون طرح دوستی بریزید سیم کشی هارو چک کنن براتون
سلام ...

بسیار ممنون از جوابت.
خط تلفن اصلا خش خش نداره. فعلا هدفم اینه که کیفیت خط و هرجور شده ببرم بالا تا از 16مگ استفاده کنم. اگر نشد در نهایت بگم رو 8 ببندن که حداقل استیبل بشه. تا همین الان اوردیم روی 13مگ و داره جواب میده دست و پا شکسته تا شب ببینیم وضعیت چطوره:n02:

راه مودم تک پورت که گفتید جالبه ولی خب به دردسرش نمی ارزه... میخوام واقعا زیرساختی مسئله رو درست کنم :n33:

باز هم ممنون از همه دوستان:n12:

fanoostalaei
01-07-2017, 17:13
اگر شما فاصلتون واقعا 2 کیلومتر هم نیس میتونی به ISP بگی برات خرابی تلفن بزنن تا کارشناس بیاد و چک کنه خطت رو
اگر تاید کنه ایراد داره خودشون یه سری بررسی میکنن و نویزت کمتر میشه و سرعت بالا تری میگیری