PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مقایسه اینترنت کشور های مختلف با ایران

shirazdownload
23-06-2017, 15:11
دوستان عزیز سلام

در این تاپیک قصد داریم اینترنت موبایل و اینترنت خانگی اپراتور های مختلف دنیا رو از نظر حجم و قیمت بررسی کنیم.
از دوستانی که در کشور های دیگه زندگی میکنن تقاضا میشه که کیفیت و پلن های اپراتور های خودشون رو به اشتراک بگذارن

هدف از ایجاد این تاپیک، مقایسه کشور خودمون با بقیه کشور ها هست و متوجه بشیم که چقدر از این نظر با دنیا فاصله داریم.

shirazdownload
23-06-2017, 15:20
از اپراتور AT&T آمریکا شروع میکنم

تعرفه های اینترنت خانگی در جدول زیر مشخص هست :

همونطور که میبینید اینترنت 50 مگابیت ماهانه 40 دلار هست. حجم 1 ترابایت در ماه و به ازای هر 50 گیگ حجم اضافه 10 دلار

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

لینک منبع : کلیک کنید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

*Forgotten*
23-06-2017, 15:32
از اپراتور AT&T آمریکا شروع میکنم

تعرفه های اینترنت خانگی در جدول زیر مشخص هست :

همونطور که میبینید اینترنت 50 مگابیت ماهانه 40 دلار هست. حجم 1 ترابایت در ماه و به ازای هر 50 گیگ حجم اضافه 10 دلار

لینک منبع : کلیک کنید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

همین اولی رو تقسیم بر 4 بکن میشه ماهیانه :
250 گیگ
سرعت 12 مگابیت
ماهی 10 دلار(40 تومن با این دلار سر به فلک ، تازش)
پینگش هم حتما روی 5 هستش
--
10 دلار برای 50 گیگ اضافه حساب کنیم میشه هر یک گیگ 800 تک تومن

shirazdownload
23-06-2017, 15:32
و این هم تعرفه های اینترنت موبایل AT&T آمریکا :

در عمل میشه گفت که پلن نامحدود یا حجم زیاد ارائه داده نمیشه
در پلن نامحدود فقط 22 گیگ در ماه اجازه مصرف داده میشه . و بعد از 22 گیگ سرعت شما کاهش پیدا میکنه به 3G و دیگه برای دانلود مناسب نیست .
اما تماس و پیامک با تمام اپراتور ها کاملا نامحدود هست.
من برای اطمینان از این قضیه با پشتیبانی AT&T صحبت کردم. سرعت تضمین شده در شبکه 4G رو 5-25 مگابیت اعلام کردن و بعد از 22 گیگابایت مصرف هم سرعت بیشتر برای وب گردی مناسب هست

حجم اضافه :

همونطور که متوجه شدین ، اختلاف قیمت اینترنت موبایل و اینترنت خانگی در این اپراتور بسیار بسیار زیاد هست

لینک منبع ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

shirazdownload
23-06-2017, 15:36
همین اولی رو تقسیم بر 4 بکن میشه ماهیانه :
250 گیگ
سرعت 12 مگابیت
ماهی 10 دلار(40 تومن با این دلار سر به فلک ، تازش)
پینگش هم حتما روی 5 هستش
--
10 دلار برای 50 گیگ اضافه حساب کنیم میشه هر یک گیگ 800 تک تومن

بله دقیقا

و متوسط درامد یک کارگر ساده در آمریکا حدود 1000 تا 1200 دلار هست و متوسط درامد یک کارگر ایرانی حدود 600 تا 800 هزار تومان

XENON24
23-06-2017, 15:55
عالیه داداش فقط تاپیک رو ادامه بده ...مخصوصا از کشورهای اطراف خودمون هم نمونه بزار.

shirazdownload
23-06-2017, 15:57
عالیه داداش فقط تاپیک رو ادامه بده ...مخصوصا از کشورهای اطراف خودمون هم نمونه بزار.

حتما دوست عزیز، ممنون

Dr Nima
23-06-2017, 16:08
طبق آمار رسمی open signal، بیشترین سرعت اینترنت 4G را کره‌ی جنوبی و سنگاپور، و کمترین را نیز هند و کاستاریکا دارند.

ایران در رتبه ۷۰ از ۷۵ قرار دارد.

shirazdownload
23-06-2017, 16:13
اپراتور ورایزن وایرلس آمریکا برای خدمات موبایل

همونطور که از اسمش پیدا هست بیشتر تمرکز این اپراتور روی خدمات بیسیم هست.

تعرفه های اینترنت موبایل این شرکت رو توی عکس زیر میتونید ببینید :
مزیت این پلن ها این هست که شما هیچوقت قطع نمیشید ! هر پلن رو که داشته باشید بعد از استفاده بسته اصلی، سرعت شما محدود میشه به شبکه 3G و دیگه نمیشه سرعت خوبی برای دانلود داشت

تمام پلن ها دارای مکالمه و پیامک نامحدود هستن با کل آمریکا و کانادا و مکزیک

در این اپراتور هم اینترنت نامحدود موبایل وجود نداره. و در پلن نامحدود، بعد از استفاده 22 گیگ شما از شبکه 4G بیرون انداخته میشید تا به سرعت بقیه کاربران و شبکه ضربه ای وارد نشه.

لینک منبع ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mohandes23
23-06-2017, 16:20
فیبر نوری گوگل(Google Fiber) در ایالات متحده امریکا
البته در تمامی ایالت ها هنوز نیست و حجم هم نامحدود.100 مگابیت 50$ و 1 گیگا بیت 70$
لینک:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

apple021
23-06-2017, 16:23
قابل توجه دوستان همین اپراتور ها گوشی رو اقساط میکنن به فرض ایفون 99 دلاری ماهی 1 دلار و بعضی از اپراتور ها هم 9 دلار تازه در یک قرار داد 2 ساله!
بعد اینجا من در تهران منطقه 5 برای adsl فقط پارس انلاین میده بهمون اونم داستان شد سر اینکه به اسم خودم نمیخواستم باشه! تازه مشکل اینجا بوده نپرسیدن به اسم کی باشه!!با بی ادبی هم پاسخ میدن!
شاکی هم نیستم حقمونه!

shirazdownload
23-06-2017, 16:31
اپراتور ورایزن آمریکا برای خدمات اینترنت و تلویزیون خانگی

این اپراتور سرعت های مختلفی رو از 50 تا 500 مگابیت رو بر بستر Fiber ارائه میده
اسم تجاری اون Fios fiber-optic هست

البته سرعت بالای 100 مگ برای همه جا در دسترس نیست و معمولا در شهر های خاصی اون سرعت ها ارائه میشه و بیشتر هم برای شرکت ها.
حجم هم نامحدود

sunshineboy
23-06-2017, 17:35
ســلام .ヽ(^o^)ノ

ممنون واسه این تایپک قشنگتون ✿✿
ی همچین تایپکی واقعا نیاز بود تو این انجمن... ادمای نت گرد زیاد از اینجا رد میشن :n02: لدفا همیشه تاپ باشه این تایپک ک هر کسی رد شد از این جاا بتونه بخونه و بفهمه ! روزی 100 تا ادمم این تایپک رو بخونن خوبه خودش!

این هم قیمت یکماه اینترنت در کشور فنلاند در شهر هلسینکی اسم اون ای اس پی هم هست Welho DNA

ب پول ایران میشه تقریبا 130 هزار تومن این حدود ولی در ازای اون پهنای باند 350 مگی!
جالبه در توضیحات زیر این قیماتم نوشته ک یک مودم هم بهتون میدیم با این پول و همینطور اشاره میکنه ک این یه اینترنت سادس:n02: واسه کاربرای خانگی دیگه خدا میدونه اینترنتای شرکتی یا تجاریشون چ طوریه :n37:

همینطور اشاره میکنه ک سرعت انتقال داده بین 140 تا 350 مگ در ثانیه هست
سرعت اپلود و دانلود برای 4 جی هم نوشته بین 5 تا 40 مگ در ثانیه هست

به صورت :نامحدود(این رو بزرگ بنویسم نامحدودددددددددد) یعنی هیچ محدودیت حجمی نیس تا دلت میخواد استفاده کن میگه هر چ قدر دوس داری بازی کن اهنگ گوش بده از هر نرم افزاری ک نیاز به اینترنت داره استفاده کن بدون نگرانی اینکه حجمت تموم شه !

منبعش:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اهان اینم بگم ک متوسط درامد هر فنلاندی در سال 2017 3800 دلار بوده؟

shirazdownload
23-06-2017, 17:44
اپراتور ترکسل ترکیه - بسته های اینترنت نسل 4.5

بیشترین حجمی که ارائه میشه 20 گیگابایت هست. بسته ها هرکدوم 1000 پیامک مجانی هم دارن
هر لیر ترکیه تقریبا 1000 تومان هست

مثلا بسته 1 ماهه 10 گیگ 80 لیر هست که تقریبا میشه 80 هزار تومان. درکل گرون هست اما باید دید که متوسط درامد مردم ترکیه چقدر هست. من از این مورد بی اطلاع هستم

بسته های کم حجم تر :

کمی هم از اطلاعات فنی این اپراتور براتون بگم
این اپراتور روی باند های 2100 - 800 - 2600 - 1800 اینترنت نسل 4 رو ارائه میده و VoLTE هم فعال هست

برای دستیابی به سرعت 450 مگابیت اسمی ، از 3CA یعنی هر 3 فرکانس برای تجمیع استفاده میکنه با پهنای باند 50MHz یعنی 20+20+10 MHz
البته در جاهایی که فرکانس 2100 داره پهنای باند 60MHz میشه
مثلا ایرانسل فقط 2 باند داره و 2 باند رو ادقام میکنه اونم با 30MHZ پهنای باند یعنی 15+15 ( البته جدیدا شده 30MHz )

*Forgotten*
23-06-2017, 17:48
ســلام .ヽ(^o^)ノ

ی همچین تایپکی واقعا نیاز بود تو این انجمن... ادمای نت گرد زیاد از اینجا رد میشن :n02: لدفا همیشه تاپ باشه این تایپک ک هر کسی رد شد از این جاا بتونه بخونه و بفهمه ! روزی 100 تا ادمم این تایپک رو بخونن خوبه خودش!

این هم قیمت یکماه اینترنت در کشور فنلاند در شهر هلسینکی اسم اون ای اس پی هم هست Welho DNA

....

این تازه home ! خدا رحم کنه به بقیش ،
خجالت بکشن اون نامحترم ها که 3 ساعت میدن تازه میگن قیمتش کمه باید حذف بشن ، بزارید براتون به کف برسونیم:n23:

shirazdownload
23-06-2017, 17:57
ســلام .ヽ(^o^)ノ

خواهش میکنم
ممنون از این پست جالب

بله تمام کشور هایی که تا الان بررسی کردم، اینترنت کابلی خانگی اونها نامحدود بوده یا نهاینا محدودیت 1000 گیگ داشته
اونها سالها از ما جلو هستن، تمام کشورشون Fiber هست و اینترنت های پرسرعت دارن
ما هنوز داریم روی سیم مسی اینترنت میگیریم :|

Mana5
23-06-2017, 18:11
اونجا اینترنت 350 مگابیت نامحدود میدن ولی تو ایران اینترنت 512 کیلوبیت هم حجمیه و با قیمت خون باباشون!

rioman
23-06-2017, 18:36
وقتی اینترنت با سرعت بالا باشه و حجم نامحدود باشه در واقع کل اینترنت میشه هارد کاربر
و دیگه لازم نیست یه عالمه نرم افزار و فیلم و بازی رو دانلود کنه.
تمام کارها بصورت آنلاین و بدون دغدغه فکری انجام میشه.
مگه آدم در طول روز چند تا فیلم می بینه؟
همون رو آنلاین میبینه خب!
مثلا فیلم رو نگه داره که چی بشه؟
فکر کنین تمام فیلم ها - سریالها و بازی های دنیا فقط چند تا کلیک با کاربر
فاصله دارند و چه کاریه بشینه دانلودشون کنه؟
اینطوری چه بسا ترافیک شبکه معقول تر و سبک تر هم بشه.
البته اولش همه حرص میزنن واسه دانلود ولی بعدش عادی میشه.
بخدا این حداقل خواسته است که اینترنت پر سرعت نامحدود ارائه بشه.
همون خارجی ها هم سود میبرن عوضش سرویس درست و حسابی میدن.
سودشون هم نوش جونشون.

shirazdownload
23-06-2017, 18:52
وقتی اینترنت با سرعت بالا باشه و حجم نامحدود باشه در واقع کل اینترنت میشه هارد کاربر
و دیگه لازم نیست یه عالمه نرم افزار و فیلم و بازی رو دانلود کنه.
تمام کارها بصورت آنلاین و بدون دغدغه فکری انجام میشه.
مگه آدم در طول روز چند تا فیلم می بینه؟
همون رو آنلاین میبینه خب!
مثلا فیلم رو نگه داره که چی بشه؟
فکر کنین تمام فیلم ها - سریالها و بازی های دنیا فقط چند تا کلیک با کاربر
فاصله دارند و چه کاریه بشینه دانلودشون کنه؟
اینطوری چه بسا ترافیک شبکه معقول تر و سبک تر هم بشه.
البته اولش همه حرص میزنن واسه دانلود ولی بعدش عادی میشه.
بخدا این حداقل خواسته است که اینترنت پر سرعت نامحدود ارائه بشه.
همون خارجی ها هم سود میبرن عوضش سرویس درست و حسابی میدن.
سودشون هم نوش جونشون.

بله دقیقا همینطور هست
مثلا بجای دانلود آهنگ، از طریق apple music و یا spotify بصورت آنلاین گوش میدن یا فیلم هارو از طریق Netflix

توی کشور های دیگه شما باید ماهانه بابت هرچیز یک پول ثابتی رو بدی
مثلا برای اینترنت، تلفن خونه، موبایل، و یا حتی همین اکانت spotify یا netflix هرکدوم جداگانه باید ماهانه بابتش پول بدین اما بجاش دیگه بصورت نامحدود هرچقدر بخواید میشه از اینترنت استفاده کرد، هرچقدر بخواید فیلم ببینید آهنگ گوش بدین و خلاصه لذت ببرید از تمام امکانات بصورت نامحدود

ms1ove
23-06-2017, 19:02
سلام
اول از همه از دوست عزیز shirazdownload تشکر میکنم که این تایپک رو ایجاد کرد .
به نظر من هم اگه نامحدود کنن همه تا ۲-۳ ماه اول دانلود میکنن دیگه خسته میشن و بیخیال میشن من خودم نت adsl مخابرات دارم شبانه رایگان توی دو ماه اول تو بازه شبانه چیزی حدود ۵۰۰ گیگ دانلود کردم دیگه به نوعی زده شدم از نت و حالا هر موقع که نیاز داشته باشم دانلود انجام میدم .

فرستاده شده از ALE-L21ِ من با Tapatalk

shirazdownload
23-06-2017, 19:10
سلام
اول از همه از دوست عزیز shirazdownload تشکر میکنم که این تایپک رو ایجاد کرد .
به نظر من هم اگه نامحدود کنن همه تا ۲-۳ ماه اول دانلود میکنن دیگه خسته میشن و بیخیال میشن من خودم نت adsl مخابرات دارم شبانه رایگان توی دو ماه اول تو بازه شبانه چیزی حدود ۵۰۰ گیگ دانلود کردم دیگه به نوعی زده شدم از نت و حالا هر موقع که نیاز داشته باشم دانلود انجام میدم .

فرستاده شده از ALE-L21ِ من با Tapatalk
خواهش میکنم ممنون از شما
بله دقیقا همینطور هست
من خودم چندین بار که شرکت اینترنتم توی جشنواره اینترنت نامحدود داد از بس حریص بودم که الکی کلی فیلم دانلود کردم توی اون تایم که مثلا استفاده برده باشم! و باور کنید حتی ۱ دونشو هم نگاه نکردم.

بقول دوستمون وقتی از اینترنت خیالمون راحت باشه اگر بخوایم فیلمی رو نگاه کنیم خب آنلاین نگاه میکنیم.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

ericCantona
23-06-2017, 20:00
الان از خانواده تو اسلواکی هستن ، اینترنت یک مگ دارن و میگن سرعت دانلود بین 500 کیلو تا 1 مگابایت است، نامحدود هم است، قیمت 40 هزار تومن ماهانه به پول ما، میگن تلویزیون اینترنتی هم روش رایگان هست .

A-L PC
23-06-2017, 22:15
سرویس دهنده rcs-rds رومانی ،

سرویس اینترنت ۱ گیگابیت ، پهنای باند نامحدود ، ماهیانه حدود ۹ یورو ! (چند درصدی هم مالیات بهش اضافه میشه)

گارانتی دانلود تا ۱ گیگابیت ، آپلود هم تا ۵۰۰ مگابیت.

لینک سایت : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

alireza20202003
23-06-2017, 22:43
در زمینه اینترنت موبایل فکر نمیکنم جایی رو پیدا کنید که 4G هم قیمت ایران باشه. اینجا ایرانسل ۱۰۰ گیگ رو میده ۱۷۵ تومن که میشه ۴۶ دلار و فکر نمیکنم حداقل تو کشورهای توسعه یافته بتونید نزدیک این رقم رو هم پیدا کنید.

shirazdownload
23-06-2017, 23:01
در زمینه اینترنت موبایل فکر نمیکنم جایی رو پیدا کنید که 4G هم قیمت ایران باشه. اینجا ایرانسل ۱۰۰ گیگ رو میده ۱۷۵ تومن که میشه ۴۶ دلار و فکر نمیکنم حداقل تو کشورهای توسعه یافته بتونید نزدیک این رقم رو هم پیدا کنید.

بله از نظر اینترنت موبایل ما در وضعیت خوبی قرار داریم.
البته فقط به لطف ایرانسل هست که میشه گفت وضعیت خوبی داریم.
بسته های متنوع ، نامحدود و قیمت تقریبا مناسب از ویژگی های اینترنت ایرانسل هست ( البته اگه تا مدتی دیگه جلوش گرفته نشه! )

از نظر کیفیت هم نمیگم خیلی خوبه اما درکل قابل قبول هست. من تست های بعضی از اپراتور های آمریکایی و اروپایی رو که دیدم سرعت های مختلفی از 20 مگابیت تا 150 یا حتی 200 مگابیت دارن که بهرحال اونجا هم سرعتشون ثابت نیست. منم با ایرانسل تا سرعت 120 مگابیت رو تجربه کردم. معمولا اگر شرایط خوب باشه روی +4G سرعتم 40-50 مگابیت هست بعضی وقتا هم میاد روی 20-30 مگابیت

اما مشکل ما توی ایران این هست که وضعیت کابلی ما اصلا خوب نیست ! با این وضعیت مخابرات و سیم مسی هیچ راهی جز اینترنت های بیسیم نداریم. بخاطر همین هست که همه مجبورن از 4g به عنوان اینترنت اصلی و دانلودی استفاده کنن. بنظرم تا زمانی که وضعیت اینترنت کابلی ما درست نشده اپراتور های موبایل بااید اینترنت با حجم بالا و قیمت مناسب ارئه بدن. نمیشه بگیم چون همه ی دنیا اینترنت موبایلشون گرون و حجمی هست ما هم گرون کنیم !
بله اگر اینترنت موبایل توی همه ی کشور ها گرون تر هست و حجم زیادی ارائه نمیشه ، بجاش اینترنت کابلی نامحدود و پرسرعتی دارن

alireza20202003
23-06-2017, 23:28
بله از نظر اینترنت موبایل ما در وضعیت خوبی قرار داریم.
البته فقط به لطف ایرانسل هست که میشه گفت وضعیت خوبی داریم.
بسته های متنوع ، نامحدود و قیمت تقریبا مناسب از ویژگی های اینترنت ایرانسل هست ( البته اگه تا مدتی دیگه جلوش گرفته نشه! )

از نظر کیفیت هم نمیگم خیلی خوبه اما درکل قابل قبول هست. من تست های بعضی از اپراتور های آمریکایی و اروپایی رو که دیدم سرعت های مختلفی از 20 مگابیت تا 150 یا حتی 200 مگابیت دارن که بهرحال اونجا هم سرعتشون ثابت نیست. منم با ایرانسل تا سرعت 120 مگابیت رو تجربه کردم. معمولا اگر شرایط خوب باشه روی +4G سرعتم 40-50 مگابیت هست بعضی وقتا هم میاد روی 20-30 مگابیت

اما مشکل ما توی ایران این هست که وضعیت کابلی ما اصلا خوب نیست ! با این وضعیت مخابرات و سیم مسی هیچ راهی جز اینترنت های بیسیم نداریم. بخاطر همین هست که همه مجبورن از 4g به عنوان اینترنت اصلی و دانلودی استفاده کنن. بنظرم تا زمانی که وضعیت اینترنت کابلی ما درست نشده اپراتور های موبایل بااید اینترنت با حجم بالا و قیمت مناسب ارئه بدن. نمیشه بگیم چون همه ی دنیا اینترنت موبایلشون گرون و حجمی هست ما هم گرون کنیم !
بله اگر اینترنت موبایل توی همه ی کشور ها گرون تر هست و حجم زیادی ارائه نمیشه ، بجاش اینترنت کابلی نامحدود و پرسرعتی دارن

وضعیت کابلی با ADSL بهتر نخواهد شد و باید منتظر فیبر بود.

در مورد اینترنت موبایل به نظر من تنها یک مشکل وجود داره که البته برای اینترنت کابلی هم هست. همه جای دنیا وقتی حجمت تموم شد یک سرعت پایه به صورت نامحدود تا پایان ماه و تمدید بسته خواهی داشت اما تو ایران قطع میشه ! ارتباط با اینترنت هیچ وقت نباید قطع بشه حتی اگه حجم تموم شده باشه. واقعا که این مورد خیلی خنده داره و سالیانه ساله هیچ کاری براش نکردن. دیگه یک سرعت در حد GPRS هم نمیتونن در اختیار بذارن ؟!

*Forgotten*
24-06-2017, 00:21

او قیمتو در اکثر مواقع برای سرویسی میدن که 6 ماه به بالا باشه تو این مدت هم کلی بلا سرت میارن مطمئن باش

شما فقط قیمت رو در نظر نگیرید ، باید مواردی مثل تضمین سرعت و سرعتی که اعلام میکنند(مثلا سرعت واقعی 4g یا حداقل سرعتی که در قوانینشون تضمین میکنن) ، وضعیت فیلترینگ ، پینگ ، قطعی وصلی ، آنتن دهی و کیفیت

مطمئنن شما موافقید این موارد اصلا وجود خارجی ندارن در سرزمین گل و بل بل

●●●FDR●●●
26-06-2017, 02:06
یکی از اعضای فامیل :

کانادا

ماهی یک ترابایت ( یک هزار گیگا بایت ) با سرعت 150 مگابیت بر ثانیه قیمت 100 دلار در ماه ( دلار کانادا ) یعنی میشه 292 هزار تومان در ماه

یعنی هر گیگا بایت 292 تومان ناقابل تازه کانادا اینترنتش جزو ارزونها حساب نمیشه .

شرمنده یادم رفت بگم 12 درصد هم مالیات اضافه میشه . بنابراین قیمتش میشه 327 هزار تومن و هر گیگ میوفته 327 تومن

MMDFullHD
26-06-2017, 15:14
تو هلند سرویس vdsl سرعت تا ۱۰۰ مگابیت بدون محدودیت با مودم رایگان حجم با مالیات حدود ۳۰ یورو هست که میشه ۱۲۰ تومن ما
تمامی اپراتور های اینترنیشون بر اساس سرعت قیمت تعین کردن
اپراتور های همراه هم بدون محدودیت هستن احتمالا از ۲۶ یورو سرعت ۲۰ مگابیت تا ۸۰ مگابیت ۴۰ یورو در ماه قیمت داره

esmiz
26-06-2017, 15:38
البته برای مقایسه اینترنت ایران و خارج باید نحوه استفاده رو هم حساب کرد اینجا اگه بخوای اینترنت نامحدود از نظر حجم بزاری مردم رحم نمی کنن چون اینجا که قانون کپی رایت رعایت نمی شه همین طوری دانلود می کنن الان من خودم می شناسم کسی رو که 6 ترابابت فقط فیلم دانلود کرده تو یه سال الان من خودم تو یه ماه گذشته 219 گیگ فقط بازی دانلود کردم ولی تو خارج قانون کپی رایت رعایت می شه واسه هر فیلم یا بازی باید و پول پرداخت کرد عین ازنجا نیست که ده تا فیلم دانلود می کنیم بعد حالا شاید یکی دوتاش رو ببینیم یا مثلا 40 گیگ بازی دانلود کنیم بعد باهاش حال نکنیم پاکش کنیم الان بحث من این نیست که قیمت اینترنت باید کم بشه، که باید کم بشه بحث اینه که مردم تو همود چند ساعت رایگان اینترنت رحم نمی کنن و همش در حال دانلودن بحث من اینه که اگه قرار چیزی درست شه باید از پایه درست شه اگه قرار اینترنت بشه مثل کشور های خارجی باید فرهنگ مردم هم بشه عین کشور های خارجی

فرستاده شده از F5122ِ من با Tapatalk

vampireXZX
26-06-2017, 15:48
البته برای مقایسه اینترنت ایران و خارج باید نحوه استفاده رو هم حساب کرد اینجا اگه بخوای اینترنت نامحدود از نظر حجم بزاری مردم رحم نمی کنن چون اینجا که قانون کپی رایت رعایت نمی شه همین طوری دانلود می کنن الان من خودم می شناسم کسی رو که 6 ترابابت فقط فیلم دانلود کرده تو یه سال الان من خودم تو یه ماه گذشته 219 گیگ فقط بازی دانلود کردم ولی تو خارج قانون کپی رایت رعایت می شه واسه هر فیلم یا بازی باید و پول پرداخت کرد عین ازنجا نیست که ده تا فیلم دانلود می کنیم بعد حالا شاید یکی دوتاش رو ببینیم یا مثلا 40 گیگ بازی دانلود کنیم بعد باهاش حال نکنیم پاکش کنیم الان بحث من این نیست که قیمت اینترنت باید کم بشه، که باید کم بشه بحث اینه که مردم تو همود چند ساعت رایگان اینترنت رحم نمی کنن و همش در حال دانلودن بحث من اینه که اگه قرار چیزی درست شه باید از پایه درست شه اگه قرار اینترنت بشه مثل کشور های خارجی باید فرهنگ مردم هم بشه عین کشور های خارجی

اتفاقا 95 درصد کاربران تورنت خارجی هستند!

esmiz
26-06-2017, 15:50
اتفاقا 95 درصد کاربران تورنت خارجی هستند!
خوب معلومه چون نمی تونن راحت غیر قانونی دانلود کنن ولی تو ایران با این وضعیت راحت دانلود غیر قانونی چرا باید کسی از تورنت استفاده کنه؟

rioman
26-06-2017, 16:02

خوب معلومه چون نمی تونن راحت غیر قانونی دانلود کنن ولی تو ایران با این وضعیت راحت دانلود غیر قانونی چرا باید کسی از تورنت استفاده کنه؟

سلام

اگه اینترنت پر سرعت و نامحدود باشه دلیلی نداره فیلم یا بازی رو دانلود کنیم!
خب آنلاین می بینیم. مگه کسی بخواد بفروشه که اونم کی میاد میخره؟!
وقتی آنلاین در اختیارش هست.
اولش چرا دانلود زیاد میشه بعدش دیگه کمتر کسی دانلود می کنه.
فرهنگ و رفتار مردم با شرایط شکل میگیره و عوض میشه.
بله با 512 یا یک مگ مجبورن دانلود کنن ولی با 100 مگ نامحدود خیر.

تورنت بیشتر بخاطر فایلهای کمیاب طرفدار داره وگرنه دانلود چه با تورنت یا بی تورنت
در خارج جرم محسوب میشه.

ما اگه اینترنت خوب میخواییم برای خدمات آنلاین هست وگرنه واسه دانلود همین
الانش با اینکه شبانه رایگان دارم دانلود نمی کنم چون چیزی ندارم واسه دانلود.
اگه اینترنت خوب داشته باشم دیگه فیلم و سریال برای چی دانلود کنم؟

esmiz
26-06-2017, 16:07
من در کل منظورم اینه هرچیزی قبل از اومدن فرهنگش لازمه وگرنه من همین الان هم دارم با کیفیت خوب بدون کم شدن حجم فیلما رو از سایت های vod می بینم 16 مگ آسیاتک دارم برای استفاد ه از بیشتر شرکت های vod حجم کسر نمی کنه قانونی فیلم می بینم حجمم کم نمی شه کیفیتش هم بالاست ولی هنوز از لحاظ فرهنگی خیلی کار مونده

vampireXZX
26-06-2017, 17:16

از تورنت بخاطر مرجع بودن و کامل بودنش استفاده میکنن!تو ایران به دلیل سرعت پایین و فیلتر از تورنت زیاد استفاده نمیشه!البته کلا استفاده از تورنت هم پیگردقانونی داره و باید ار v.pn استفاده کنن

mohandes23
26-06-2017, 17:28
میشه شما جای شرکتا نباشی هی برای جیب اونا و مردم تصمیم نگری.مردم اگه یه چیزی رو خوششون بیاد می خرن قیمتا هم بالاس الان هم نت فیلیکس اومده و خیلی ارزون هست.تورنت و تمام این کرک ها هم از خارج و اکثرا امریکاست.اگه سود نداشته باشه خودشون درشون رو می بندن.در ضمن اینترنت حداقل باید ماهی 1 ترا باشه.با این محتوای 4k و این بازی ها به سرعت تموم میشه.پس نمی خواد هی بگید مردم بی جنبه هستن و فلان.اگه راه قانونی اش راحت باز بود کلی می خریدن.

A-L PC
26-06-2017, 17:36

اونوری هم مطمئنا مصرف بالا دارن ، منتها شرکت های اونقدر سخت گیر نیستن .
این خبر بخون ، در مورد یک کاربر Verizon هست که توی یک ما ۷۷ ترابایت پهنای باند مصرف کرده بوده ! تازه بعد این همه مصرف که داشته شرکت اش زنگ زده به کاربر و پیگیر شده که ، اینهمه پنهای باند رو چیکار میکنه ؟ (طرف سرور خونگی داشته)

sunshineboy
26-06-2017, 18:09
خوب معلومه چون نمی تونن راحت غیر قانونی
خیلی هم راحت میتونن دانلود کنن هر چی دلشون بخواد هر نرم افزار کرک شده ای فقط ظاهر خوبی نداره مثلا به چشم یه دزد نگاهت میکنن اکثرشون به این جور ادماالبته نه همشون
ی سریشون پول میدن ی سریشونم مث ماهان
اونام خودشون رحم نمیکنن همون انلاین تماشا کردن هم تو نت فلیکس هم فک کنم رحم نکردن به اینترنت میشه دیگه؟ با اون کیفیت؟ پس حجم زیادی مصرف میکنه فقط فرقشون اینه ک فیلمشو انلاین میبینه اهنگش انلاین گوش میده ج ااینکه دانلود کنه چون نیازی نداره شمام اگه به ادمای پی س ورلد یه نت 1 ترابایتی با سرعت 100 مگ بدی هیچ کسی دیگه علاقه ای ب دانلود هیچ فیلمی نداره فرهنگش خودش میاد با خود اون تکنولوژی دیگه کسی هم بی رحم بازی در نمیاره :n02:
درسته قانون کپی رایت دارن ولی واسه اونام شبیه قانون فیلترینگ ماس کسی اهمیت میده؟:n02: اونی ک خوشش نیاد اهمیت نمیده
همین اروپایی ها نرم افزارایی ک حتی کرکشم نیست من دیدم چال میشه تو نرم افزار:n37: ی سری امکاناتش رو مجانی میکنه اهل هلندم هست تازه طرف یعنی دیگه گشور متمدن :n31:ب قول شما مردمش پوست موزم کف خیابون نمیندازن ولی ی چیز عادیه اینکه انیترنت پر سرعت نیس چون مردم فرهنگ ندارن درست نیس اصن استفاده از نرم افزار کرکی یا دانلود بیش ار حد بی فرهنگی نیس ک! هر موقع درامد مردممون شد در سطح اکثر کشورای اروپایی و ی زندگی مرفه اون وقت شاید بشه گف استفاده از نرم افزار کرک شده مثلا بی فرهنگیه حالا ک نشده؟

ehsanehsan007
26-06-2017, 22:34

موافقم انصافا فرهنگ هم مهمه...اینجا اینترنت شبانه میزارن از دو شب که گربه ها هم تو کشورهای دیگه خوابن میشنن تا جایی که علایم حیاتیشون کار میکنه دانلود میکنن که استفاده کرده باشن و مثلا فکر میکنن ضرر وارد شده به شرکت ....بعضیا به فایلش نیاز ندارن دوست دارن فقط دانلود کرده باشن حالا هر چی...اینجوری میشه که هم سرعت کسی که واقعا نیاز داره میاد پایین و هم متاسفانه بخاطر عرضه و تقاضا قیمت میره بالا...خب معلومه با این وضعیت شرکت جرعت نمیکنه نامحدود بده و میاد مثله های وب شده هفتاد گیگ میده ولی نامحدود نه

Parsa_HZ
27-06-2017, 07:57

موافقم انصافا فرهنگ هم مهمه...اینجا اینترنت شبانه میزارن از دو شب که گربه ها هم تو کشورهای دیگه خوابن میشنن تا جایی که علایم حیاتیشون کار میکنه دانلود میکنن که استفاده کرده باشن و مثلا فکر میکنن ضرر وارد شده به شرکت ....بعضیا به فایلش نیاز ندارن دوست دارن فقط دانلود کرده باشن حالا هر چی...اینجوری میشه که هم سرعت کسی که واقعا نیاز داره میاد پایین و هم متاسفانه بخاطر عرضه و تقاضا قیمت میره بالا...خب معلومه با این وضعیت شرکت جرعت نمیکنه نامحدود بده و میاد مثله های وب شده هفتاد گیگ میده ولی نامحدود نه

:n04::n04:

خیلی عذر میخوام، جسارتا امکانش هست بفرمایید شما چند سال در کشور های مختلف جهان زندگی کردین که از فرهنگ و میزان مصرفشون اینقدر با اطمیمنان صحبت میکنین؟
بنده هم نمیتونم درمورد مصرف متوسط مردم در کشور های جهان اول نظر دقیق بدم ولی با توجه به صفحه های اجتماعی که معمولا سر میزنم (مثل /r/piracy/ و /r/datahoarder/ ) و تورنت و همینطور سرویس های پخش انلاین مثل نتفلیکس و امازون و پلکس که خیلی خیلی فراگیر هستند، میشه نتیجه گرفت که اکثر اونا اصلا و ابدا دغدغه چیزی بنام حجم اینترنت ندارند!
قبول دارم که نبود قانون کپی رایت، ازادی مردم ایران رو برای دانلود بالا برده ولی از اونطرف اونا ترابایتی برای سرویس های انلاینی که نام بردم حجم مصرف میکنند که در ایران به علت سرعت پایین اینترنت استفاده ای ندارند (یا خیلی کم). اصلا بیشترین حجمی که ما میتونیم در ساعات رایگان دانلود کنیم برای دانلودر های خارجی خنده داره!
همینجور که دوستان گفتند فرهنگ سازی با آمدن امکانات خودش کم کم انجام میگیره (گرچه من مشکلی در فرهنگ استفاده حجم زیاد نمیبینم :/ )
مثلا اگه شرکت های دزد بی شرف ایران اینترنت خوب اراده بدهند (در رویا و خیال) دیگه چرا مردم باید بیش از حد دانلود کنند تا به شرکت ضرر وارد بشه؟! اصلا درضمن این بحث فقط به اینکه شرکت ها تصمیم بگیرند که اینترنت خوب و نامحدود بدند نیست! باید از زیر ساخت ها شروع کنند و کیفیت رو ببرند بالا وگرنه اگه همین الان همه نامحدود بدون محدودیت سرعت ارائه بدند، به علت کیفیت افتضاح خط ها فکر کنم همشون داغون بشن. برای همین فکر نمیکنم حداقل تا 10-15 سال آینده بتونیم طعم اینترنت با کیفیت و بدون محدودیت رو در ایران بچشیم.
واقعا ظلمه. :n28: این بحث ها هم چیزی به جز حسرت برای ما نمیاره. کلا تاپیکو قفل کنین افسردگی ما از این بیشتر نشه:n14:

mohandes23
27-06-2017, 14:23
نه تاپیک قفل نیازی نیست بشه.اتفاقن خیلی هم خوبه.منتها مسایل نامربوط نذارید در تاپیک که ....فقط موضوع تاپیک سرعت نت های مخلف گذاشته شود و بس برای اطلاع رسانی.با تشکر از مدیر انجمن و تاپیک

shirazdownload
27-06-2017, 15:02
:n04::n04:

خیلی عذر میخوام، جسارتا امکانش هست بفرمایید شما چند سال در کشور های مختلف جهان زندگی کردین که از فرهنگ و میزان مصرفشون اینقدر با اطمیمنان صحبت میکنین؟
بنده هم نمیتونم درمورد مصرف متوسط مردم در کشور های جهان اول نظر دقیق بدم ولی با توجه به صفحه های اجتماعی که معمولا سر میزنم (مثل /r/piracy/ و /r/datahoarder/ ) و تورنت و همینطور سرویس های پخش انلاین مثل نتفلیکس و امازون و پلکس که خیلی خیلی فراگیر هستند، میشه نتیجه گرفت که اکثر اونا اصلا و ابدا دغدغه چیزی بنام حجم اینترنت ندارند!
قبول دارم که نبود قانون کپی رایت، ازادی مردم ایران رو برای دانلود بالا برده ولی از اونطرف اونا ترابایتی برای سرویس های انلاینی که نام بردم حجم مصرف میکنند که در ایران به علت سرعت پایین اینترنت استفاده ای ندارند (یا خیلی کم). اصلا بیشترین حجمی که ما میتونیم در ساعات رایگان دانلود کنیم برای دانلودر های خارجی خنده داره!
همینجور که دوستان گفتند فرهنگ سازی با آمدن امکانات خودش کم کم انجام میگیره (گرچه من مشکلی در فرهنگ استفاده حجم زیاد نمیبینم :/ )
مثلا اگه شرکت های دزد بی شرف ایران اینترنت خوب اراده بدهند (در رویا و خیال) دیگه چرا مردم باید بیش از حد دانلود کنند تا به شرکت ضرر وارد بشه؟! اصلا درضمن این بحث فقط به اینکه شرکت ها تصمیم بگیرند که اینترنت خوب و نامحدود بدند نیست! باید از زیر ساخت ها شروع کنند و کیفیت رو ببرند بالا وگرنه اگه همین الان همه نامحدود بدون محدودیت سرعت ارائه بدند، به علت کیفیت افتضاح خط ها فکر کنم همشون داغون بشن. برای همین فکر نمیکنم حداقل تا 10-15 سال آینده بتونیم طعم اینترنت با کیفیت و بدون محدودیت رو در ایران بچشیم.
واقعا ظلمه. :n28: این بحث ها هم چیزی به جز حسرت برای ما نمیاره. کلا تاپیکو قفل کنین افسردگی ما از این بیشتر نشه:n14:

دوست عزیز من این تاپیک رو برای اطلاع رسانی ایجاد کردم و اصلا دوست ندارم بحث های اینطوری پیش بیاد بین کاربران .
درسته من خودم وقتی میبینم فلان کشور داره چنین اینترنتی رو نامحدود در اختیار مردمش قرار میده حسرت میخورم ! اما نمیشه بگیم ما هم با این وضع بسازیم
بهتر هست که همه از وضعیت اینترنت کشور خودمون در مقایسه با دیگر کشور ها باخبر باشن و شاید همین اعتراض ها شاید روزی باعث شد که ما هم پیشرفت کنیم.

یا مثلا خیلی از افراد از اینترنت موبایل دیگر کشور ها بی خبر بودن و فکر میکردن همه ی دنیا اینترنت موبایل ارزان و نامحدود در اختیار کاربرا قرار میدن درصورتی که اگر محتوای این تاپیک رو بررسی کنید متوجه میشید که چنین چیزی نیست.
قرار هست هم نکات مثبت هم منفی مقایسه بشه
ممنون از شما

Parsa_HZ
27-06-2017, 17:55
دوست عزیز من این تاپیک رو برای اطلاع رسانی ایجاد کردم و اصلا دوست ندارم بحث های اینطوری پیش بیاد بین کاربران .
درسته من خودم وقتی میبینم فلان کشور داره چنین اینترنتی رو نامحدود در اختیار مردمش قرار میده حسرت میخورم ! اما نمیشه بگیم ما هم با این وضع بسازیم
بهتر هست که همه از وضعیت اینترنت کشور خودمون در مقایسه با دیگر کشور ها باخبر باشن و شاید همین اعتراض ها شاید روزی باعث شد که ما هم پیشرفت کنیم.

یا مثلا خیلی از افراد از اینترنت موبایل دیگر کشور ها بی خبر بودن و فکر میکردن همه ی دنیا اینترنت موبایل ارزان و نامحدود در اختیار کاربرا قرار میدن درصورتی که اگر محتوای این تاپیک رو بررسی کنید متوجه میشید که چنین چیزی نیست.
قرار هست هم نکات مثبت هم منفی مقایسه بشه
ممنون از شما

اون صحبت قفل کردن بنده رو نادیده بگیرین از روی ناراحتی بود. :n01:
ولی بقیش جدی بود
درست میفرمایید
ممنون

rioman
27-06-2017, 19:03
بنظر شما اگه اینترنت نامحدود بخوان بدن چطوری میدن از نظر سرعت و تعرفه؟
یعنی میان مثل بقیه دنیا اینترنت پرسرعت ( 50 یا 100 مگ ) بدن؟
یا میان 1 مگ و 2 مگ میدن؟
چه قیمتی بنظرتون درنظر میگیرن؟
طوری میشه که مردم راحت استفاده کنن؟ یا در انحصار پر درآمد ها قرار میگیره؟

shirazdownload
27-06-2017, 19:27
بنظر شما اگه اینترنت نامحدود بخوان بدن چطوری میدن از نظر سرعت و تعرفه؟
یعنی میان مثل بقیه دنیا اینترنت پرسرعت ( 50 یا 100 مگ ) بدن؟
یا میان 1 مگ و 2 مگ میدن؟
چه قیمتی بنظرتون درنظر میگیرن؟
طوری میشه که مردم راحت استفاده کنن؟ یا در انحصار پر درآمد ها قرار میگیره؟

قطعا تا چندسال آینده شاهد اینترنت نامحدود پرسرعت در ایران نخواهیم بود.
اگر هم دوباره اینترنت نامحدود ADSL برگرده سرعت رو خیلی محدود میکنن که نشه زیاد دانلود کرد.

اما اتفاقی که کم کم داره میفته این هست که سرعت های بالا با حجم های بالا ارائه میدن
مثلا سرویس تانوما که اینترنت روی بستر فیبر نوری هست رو ببینید :

سرعت 50 مگابیت ارائه میشه و قرار هست سرعت 100 مگابیت هم ارائه بشه . البته فعلا توی شهر های محدود اونم مناطق خاص ارائه میشه و امیدوارم تا 1-2 سال آینده شاهد پیشرفت زیادی باشیم توی این موضوع :

درکل بستر کابلی ایران افتضاح هست و فعلا امیدی نیست که همه جا بتونن فیبر رو گسترش بدن
بخاطر همین بیشتر مردم برای سرعت های بالا مجبورن به خدمات بیسیم رو بیارن

مثلا شرکت آسیاتک برای سرویس وایرلس سرعت 40 و 50 مگابیت ارائه میده با حجم های زیاد :

همچنین با این 2 طرح مبین نت میتونید سرعت 20 تا 40 مگابیت رو روی TDLTE با حجم بالا تجربه کنید

و در آخر ایرانسل رو داریم با سرعت 20 تا 50 مگابیت روی TDLTE با این چند طرح :

بهرحال باز هم تاکید میکنم که فعلا حتی تا 3-4 سال آینده اینترنت نامحدود پرسرعت محال هست
ولی کم کم شاهد ارائه حجم های بالا با تعرفه های مناسب تر خواهیم بود طی 2-3 سال آینده با سرعت های بالاتر

البته هرچی باشه بازهم ما از همه کشور ها عقب هستیم چون اونها دارن سرعت های 1 گیگابیت رو به خونه ها میرسونن اونم با حجم نامحدود اما ما تازه تا 2-3 سال آینده به سرعت های 50 تا 100 مگ با حجم تقریبا بالا میرسیم

rioman
28-06-2017, 17:23
با تشکر از جناب shirazdownload گرامی بخاطر مطالب خوب پست بالا

من تو این چند روزه همه اش تو این فکر بودم که بالاخره نامحدود چطوری بدن خوبه؟
تا همه راضی باشن. درسته امکانات زیر ساخت کشور ما مثل خارج نیست.
شبکه فیبر درست و حسابی نداریم که هیچ همین شبکه مسی هم هزار مشکل
داره و گواهش همین نویز های وحشتناکی که تجربه می کنیم.
امیدوارم مسئولین به موضوع تغییر کاربری اینترنت در طی سالهای اخیر توجه داشته باشن.
یه زمانی کاربرا وبگردی میکردن و در کنارش یه چند تا MP3 هم دانلود میکردن.
بعدش فیلم های کم حجم و کم کیفیت مد شد. ولی حالا حجم فایلهای مورد نیاز کاربرا
خیلی بالا رفته و موضوع سرویس های آنلاین مثل تماشای فیلم - گیم و ... هم هست.
کاش طوری باشه که نیازهای حداقلی مردم تامین بشه.
اگه قرار باشه 512 و 1 مگ و 2 مگ باشه فقط بدرد دانلود میخوره. و گیم و فیلم رو باید فراموش کرد.
من بشخصه سرویس پرسرعت با رویکرد حجم های بالا رو به نامحدود با سرعت 1 مگ و 2 مگ ترجیح میدم.
چون افزایش حجم دست کاربره ولی سرعت یه بار ست میشه و کاربر دیگه کاری نمیتونه بکنه.

ShadowDragon
02-07-2017, 14:43

همچین حرفی درست نیست
دوست من روسیه، اصلا رعایت نمیکنه، رو.کاغذ بله ولی کسی کاری نداره

حالا شاید کشورای دیگه

*Forgotten*
03-07-2017, 05:56
ADSL-اتصالات - مصر

Unlimited Packages

Speed
1 Mbps
2 Mbps
4 Mbps
8 Mbps

Monthly Subscription
95 EGP
110 EGP
160 EGP
250 EGP

In Case of Discount
71.25 EGP
82.5 EGP
119.5 EGP
187. 5 EGP

Tornado Packages

Speed
10 Mbps
10 Mbps
10 Mbps

Monthly Subscription
70 EGP
99 EGP
149 EGP

Price After Discount
52.5 EGP
74.25 EGP
111.75 EGP

هر egp برابر 180 تــــک تومان
حجم نامحدود
قیمت ماهیانه + تخفیف
لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

italodance
03-07-2017, 08:42
با این محتوای 4k و این بازی ها به سرعت تموم میشه.پس نمی خواد هی بگید مردم بی جنبه هستن و فلان.اگه راه قانونی اش راحت باز بود کلی می خریدن.

من خودم عادت به خریدن فیلم و سریال و موزیک دارم و الان یکسالی هست با گیفت کارت از ایتونز میخرم
پس ربطی به باز بودن و نبودن نیست
همیشه امکان هست
ولی متاسفانه این مورد هم مثل تمامی موردهای دیگر تو ایران فرهنگ سازی نشده بنابراین موافقم که هر اینترنی رو به هر کسی ندید اول فرهنگ سازی و آموزش داده بشه آن وقت ان علم امکانات تسهیلات و خدمات را در اختیار عموم قرار بدهیم.

این مشکلات متفرقه تو ایران همگی به دلیل عدم اموزش اولیه و استفاده هست چه اینترنت چه رانندگی
ابتدا بایستی از روی سبک زندگی و مدرنیزه تعالیم روز رو انتقال داد بعد درش رو باز کرد ولی اینجا برعکسه اول دره باز بعد بیا و ببین

Parsa_HZ
03-07-2017, 10:07
من خودم عادت به خریدن فیلم و سریال و موزیک دارم و الان یکسالی هست با گیفت کارت از ایتونز میخرم
همیشه امکان هست
ولی متاسفانه این مورد هم مثل تمامی موردهای دیگر تو ایران فرهنگ سازی نشده بنابراین موافقم که هر اینترنی رو به هر کسی ندید اول فرهنگ سازی و آموزش داده بشه آن وقت ان علم امکانات تسهیلات و خدمات را در اختیار عموم قرار بدهیم.

این مشکلات متفرقه تو ایران همگی به دلیل عدم اموزش اولیه و استفاده هست چه اینترنت چه رانندگی
ابتدا بایستی از روی سبک زندگی و مدرنیزه تعالیم روز رو انتقال داد بعد درش رو باز کرد ولی اینجا برعکسه اول دره باز بعد بیا و ببین

با توجه به پست و امضاتون، بنظر موضع گیری خیلی سرسختی نسبت به ایرانیان گرفتین. فراموش نکنین خودتون هم "ایرانی" هستین و باتوجه به برچسب زدن هاتون به "تمام" مردم ایران، "شما" هم...:n37:

اولین قدم برای پیشرفت، از بین بردن این افکار از سر مردم هست. که بنظر هر روز از بین رفتنش سخت تر میشه... بگذریم...

محدودیت ها و منزوی بودن ایران بخاطر سیاست های دولته و مردم بیچاره این وسط تقصیری ندارن که ایران قانون کپی رایت اصلا نداره و مردم هم نمیتونن فیلم ها و آهنگ هارو به صورت اوریجینال تهیه کنند! باز آهنگ وضعش بهتره و میشه از spotify استفاده کرد ولی فیلم و سریال اصلا خوب نیست.
اگر شما زیاد فیلم نمیبینین و بیشتر فیلم هایی که میبینین اصطلاحا mainstream باشه و وضع مالیتون تقریبا خوب باشه، خریدن اوریجینال فیلم ها در ایران از آیتیونز میتونه تا حدودی قابل قبول باشه. ولی باز باید خیلی ولخرج باشین تا برای هر فیلمی که میخرین، پول مفت به شرکت های واسطه گیفت کارت بدین. (البته درصورتی که با واسطه خرید میکنین و آشنا ندارین در خارج) وباز هم باید پول زیادی هم برای حجم مصرفیتون خرج کنین.
برای یک فیلمباز خیلی خیلی معمولی که در هفته حداقل 4-5 فیلم میبینه، با توجه به ارزش کم پول ما، اصلا و ابدا نمیارزه که بخواد براشون پول بده!!!
درضمن بسیاری از فیلم های ناب و قدیمی برای خرید اوریجینال در هیچکدام از استور های انلاین پیدا نمیشن و برای فیلمباز های کمی حرفه ای تر (مثلا بعد از 3-4 سال فیلم دیدن)، راه غیرقانونی تنها منبع تهیه فیلمشونه
همچنین در دنیای تورنت، فیلمهارو میتونین با کیفیت بهتر و حجم به صرفه تر از آیتیونز پیدا کنین.
همه ی این ها باعث شده که تعداد بیشماری از خارجی ها هم باوجود داشتن پول و نداشتن محدودیت، رو به تورنت بیارن. (حتی در کشور ایتالیا که عکس پروفایلتون هست و احتمالا بهش علاقه دارین، دولت به تورنت زیاد گیر نمیده و تورنت باز های زیادی داره)
بد نیست سری به این پیج بزنین و کامنت هارو بخونین:

درمورد نحوه فرنگ سازی هم اصلا متوجه حرفتون نمیشم. یعنی مثلا دبیران مدرسه به دانش آموزان توصیه کنند که فیلماتون رو از مغازه و سایت های رسمی و اوریجینال بگیرین. بعد دانش آموز بپرسه از کجا بگیریم؟ دبیر هم بگه صبر کنین چند سال فیلم و سریال نبینین فرهنگ سازی کنیم بعد بهتون اینترنت بدون محدودیت میدیم که بتونین بگیرین!!! خیلی خنده داره:n08:

italodance
03-07-2017, 11:28
با توجه به پست و امضاتون، بنظر موضع گیری خیلی سرسختی نسبت به ایرانیان گرفتین. فراموش نکنین خودتون هم "ایرانی" هستین و باتوجه به برچسب زدن هاتون به "تمام" مردم ایران، "شما" هم...:n37:

اولین قدم برای پیشرفت، از بین بردن این افکار از سر مردم هست. که بنظر هر روز از بین رفتنش سخت تر میشه... بگذریم...

محدودیت ها و منزوی بودن ایران بخاطر سیاست های دولته و مردم بیچاره این وسط تقصیری ندارن که ایران قانون کپی رایت اصلا نداره و مردم هم نمیتونن فیلم ها و آهنگ هارو به صورت اوریجینال تهیه کنند! باز آهنگ وضعش بهتره و میشه از spotify استفاده کرد ولی فیلم و سریال اصلا خوب نیست.
اگر شما زیاد فیلم نمیبینین و بیشتر فیلم هایی که میبینین اصطلاحا mainstream باشه و وضع مالیتون تقریبا خوب باشه، خریدن اوریجینال فیلم ها در ایران از آیتیونز میتونه تا حدودی قابل قبول باشه. ولی باز باید خیلی ولخرج باشین تا برای هر فیلمی که میخرین، پول مفت به شرکت های واسطه گیفت کارت بدین. (البته درصورتی که با واسطه خرید میکنین و آشنا ندارین در خارج) وباز هم باید پول زیادی هم برای حجم مصرفیتون خرج کنین.
برای یک فیلمباز خیلی خیلی معمولی که در هفته حداقل 4-5 فیلم میبینه، با توجه به ارزش کم پول ما، اصلا و ابدا نمیارزه که بخواد براشون پول بده!!!
درضمن بسیاری از فیلم های ناب و قدیمی برای خرید اوریجینال در هیچکدام از استور های انلاین پیدا نمیشن و برای فیلمباز های کمی حرفه ای تر (مثلا بعد از 3-4 سال فیلم دیدن)، راه غیرقانونی تنها منبع تهیه فیلمشونه
همچنین در دنیای تورنت، فیلمهارو میتونین با کیفیت بهتر و حجم به صرفه تر از آیتیونز پیدا کنین.
همه ی این ها باعث شده که تعداد بیشماری از خارجی ها هم باوجود داشتن پول و نداشتن محدودیت، رو به تورنت بیارن. (حتی در کشور ایتالیا که عکس پروفایلتون هست و احتمالا بهش علاقه دارین، دولت به تورنت زیاد گیر نمیده و تورنت باز های زیادی داره)
بد نیست سری به این پیج بزنین و کامنت هارو بخونین:

درمورد نحوه فرنگ سازی هم اصلا متوجه حرفتون نمیشم. یعنی مثلا دبیران مدرسه به دانش آموزان توصیه کنند که فیلماتون رو از مغازه و سایت های رسمی و اوریجینال بگیرین. بعد دانش آموز بپرسه از کجا بگیریم؟ دبیر هم بگه صبر کنین چند سال فیلم و سریال نبینین فرهنگ سازی کنیم بعد بهتون اینترنت بدون محدودیت میدیم که بتونین بگیرین!!! خیلی خنده داره:n08:

سلام عزیز اولا امضام عموم هست بله من هم ایرانی هستم و مشمول میشم ولی این نکات حقیقت داره و دروغ نیست خودت هم قبول داری.

بله متاسفانه شرایط سیاسی ایران روی شرایط اجتماعی اقتصادی تجاری هنری و....اثر می گذارد که قابل ملموس هست. اما نکته مهم "خوب بودن" و "موندن" است که انگار خیلی سخت شده؟ یعنی چون طرف رفت تو چاه من هم برم تو چاه؟ یک صحبتی رو یک جا خوندم برام جالب بود عنوان اعتراض به حضور موتور سیکلت در پیاده رو ها در ایران بود که مردم اعتراض داشتند چرا و به چه قانون و حقی ورود موتورسیکلت مجازه و تازه برخورد و اسیب هم به افراد پیاده و عابر بزنه.

میخوای بدونی جواب یا کامنت چی گفتند؟ گفتند اگر وضع و درماندگی و فقر و استیصال ان موتور سوار محترم رو درک نکرده بودید و از احوالش خبر نداشتید این طور اعتراض نمی کردید!!! که فقط به فکر خود هستید و...

نظر شما چیه؟ من با اجازه تون بگم به نظر شما اگر وضع من بد باشه و تو فقر باشم یا اصلا مشکل دارم (همه مشکل دارند) باید برم خلاف کنم؟ قانون رو زیر پا بگذارم ! تخطی کنم؟ بی ادبی و بی اخلاقی کنم؟ انگار چون فقیرم پاشم برم بانک بزنم.

بگذریم بحث بازه و جاده درازه عرض من در خصوص درک و فهم و فرهنگ سازیست شاید شما دقت نکرده باشید ولی حتی جشن و شادی خیابانی هم فرهنگ سازی میخواد؟ برم تو خیابان داد بزنم نشانه شادی نیست برم نارنجک بکوبم نشانه لذت نیست.

فرهنگ سازی با الگو ایجاد میشه چطور؟ همانند یک دانش و علم و دانشگاه. زمانی که تو این کشور دانش و علم و دانشگاه میخواست بیاد با الگو سازی از نظام و تبعیت از یک منبع اقدام به اوردن دانشگاه کردند. افراد به کار گرفته اولیه در این امر خود از منبع و مکان الگو مثلا دانشگاه هاروارد امریکا یعنی فارق التحصیلان از خود مکان الگو برداری بودند.

خوب هر چیزی قابل الگوست ولی سالم حتی یک جشن خیابانی اصلا هم شوخی و مضحک نیست.

من خودم سالها تو scene بودم و دسترسی نامحدود به هر چیزی داشتم و هنوز هم دارم ولی از دانلود غیر قانونی زده شدم برای همین روی اوردم به قانونی که مزایای بهتری داره.

Pedram_mrn
03-07-2017, 21:37
دم استارتر تاپیک گرم.

امروز داشتم دنبال یه اینترنت با حجم زیاد و پینگ پایین میگشتم که به این تاپیک رسیدم، آخرش هم به نتیجه‌ای نرسیدم

تمام سرویس ها دردسر های خودشون رو دارند و هیچکدوم درست و درمون نیستند. داریم به سال ۲۰۲۰ می‌رسیم ولی هنوز اینه وضعیت اینترنت مملکتمون.

چرا؟

Parsa_HZ
03-07-2017, 22:36
سلام عزیز اولا امضام عموم هست بله من هم ایرانی هستم و مشمول میشم ولی این نکات حقیقت داره و دروغ نیست خودت هم قبول داری.

بله متاسفانه شرایط سیاسی ایران روی شرایط اجتماعی اقتصادی تجاری هنری و....اثر می گذارد که قابل ملموس هست. اما نکته مهم "خوب بودن" و "موندن" است که انگار خیلی سخت شده؟ یعنی چون طرف رفت تو چاه من هم برم تو چاه؟ یک صحبتی رو یک جا خوندم برام جالب بود عنوان اعتراض به حضور موتور سیکلت در پیاده رو ها در ایران بود که مردم اعتراض داشتند چرا و به چه قانون و حقی ورود موتورسیکلت مجازه و تازه برخورد و اسیب هم به افراد پیاده و عابر بزنه.

میخوای بدونی جواب یا کامنت چی گفتند؟ گفتند اگر وضع و درماندگی و فقر و استیصال ان موتور سوار محترم رو درک نکرده بودید و از احوالش خبر نداشتید این طور اعتراض نمی کردید!!! که فقط به فکر خود هستید و...

نظر شما چیه؟ من با اجازه تون بگم به نظر شما اگر وضع من بد باشه و تو فقر باشم یا اصلا مشکل دارم (همه مشکل دارند) باید برم خلاف کنم؟ قانون رو زیر پا بگذارم ! تخطی کنم؟ بی ادبی و بی اخلاقی کنم؟ انگار چون فقیرم پاشم برم بانک بزنم.

بگذریم بحث بازه و جاده درازه عرض من در خصوص درک و فهم و فرهنگ سازیست شاید شما دقت نکرده باشید ولی حتی جشن و شادی خیابانی هم فرهنگ سازی میخواد؟ برم تو خیابان داد بزنم نشانه شادی نیست برم نارنجک بکوبم نشانه لذت نیست.

فرهنگ سازی با الگو ایجاد میشه چطور؟ همانند یک دانش و علم و دانشگاه. زمانی که تو این کشور دانش و علم و دانشگاه میخواست بیاد با الگو سازی از نظام و تبعیت از یک منبع اقدام به اوردن دانشگاه کردند. افراد به کار گرفته اولیه در این امر خود از منبع و مکان الگو مثلا دانشگاه هاروارد امریکا یعنی فارق التحصیلان از خود مکان الگو برداری بودند.

خوب هر چیزی قابل الگوست ولی سالم حتی یک جشن خیابانی اصلا هم شوخی و مضحک نیست.

من خودم سالها تو scene بودم و دسترسی نامحدود به هر چیزی داشتم و هنوز هم دارم ولی از دانلود غیر قانونی زده شدم برای همین روی اوردم به قانونی که مزایای بهتری داره.

از اونجايي كه سيستم آموزشي ما تقريبا از سي سال پيش تغييري نداشته و مطالبي كه در مدارس به ما آموزش داده شده ٩٩ درصد نادرست و غير كاربردي بوده و فرهنگ سازي انچناني هم نديدم، هرچقدر تلاش ميكنم نميتونم تصور كنم كه فرهنگ سازي قبل از آوردن امكانات چجوري انجام ميشه (اون مثالي كه اخر پست قبليم زدم مثلا)
بحث جالبي رو شروع كردين... ممنون ميشم بيشتر توضيح بدين

دم استارتر تاپیک گرم.

امروز داشتم دنبال یه اینترنت با حجم زیاد و پینگ پایین میگشتم که به این تاپیک رسیدم، آخرش هم به نتیجه‌ای نرسیدم

تمام سرویس ها دردسر های خودشون رو دارند و هیچکدوم درست و درمون نیستند. داریم به سال ۲۰۲۰ می‌رسیم ولی هنوز اینه وضعیت اینترنت مملکتمون.

چرا؟

درحال حاضر بايد تركيبي كار كنين و از يه شركت (ايرانسل، شاتل(شاتل لند)، همراه اول ) براي دانلود و حجم هاي اضافه استفاده كنين
و شركت هاي ديگه رو براي كيفيت نسبتا بالا و پينگ نسبتا پايين امتحان كنين و بهترينشونو انتخاب كنين.

اگه باهمديگه و با كيفيت خوب ميخواين، صبر كنين دو-سه سال ديگه وقتي وضعيت فيير نوري ايران پايدار شد، با هزينه زياد تهيه كنين

و اگر هم با همديگه و قيمت معقولانه ميخواين، به نوه هاتون وصيت كنين وقتي همچين چيزي تو ايران اومد، بيان سر قبرتون بهتون بگن.

دليلشم خيلي واضحه: اينجا ايران است!

ehsanehsan007
04-07-2017, 01:35
بسته های اینترنت موبایل... وودافون هلند

*Forgotten*
04-07-2017, 04:30
همیشه امکان هست

من کاری به اون امضاتون ندارم
ولی در مورد اینترنت امثال شما ، چرا فقط کاربر رو متهم به همه چیز میکنید و اصلا کاری به مسئولین نا محترم - دلار و غیره ندارید ؟

بعد هم کابر با حجم 5 گیگ در ماه ، از نظر جنابعالی چطوری فرهنگ سازی کنه که یه 3 گیگ هم اضافه براش بمونه سر ماه اونوقت ؟؟؟؟؟؟؟

بعدش اون فیلمو سریالی که میخرید که همش فیزیکی نیست که دم در خونه با پست تحویل بدن ، بعد از خرید باید دانلود بفرمایید

میشه بفرمایید یوتیوب رو چطوری فرهنگ سازی کنیم!؟ تا ما هم یاد بگیریم

کسی که خوابه میشه بیدارش کرد ولی کسی مثل شما که خودشو بخواب زده نه:n23:

rioman
04-07-2017, 07:23
دوستان بحث جالبی رو شروع کردند.

من نظر خودم رو میگم و نمیخوام با کسی موافقت یا مخالفت کرده باشم.

من خودم دانلود می کنم و نسخه اریجینال تهیه نمی کنم.
علتش اینه که صاحب اثر هم طبق قوانین کشورش و باورهای خودش منو جز دنیا
حساب نمی کنه. مثلا وقتی میخوام نرم افزاری رو آپدیت کنم با این پیغام روبرو
میشم که این آپدیت برای کشور شما نیست!
چرا باید کاربرای ایران رو بخاطر گناه نکرده تنبیه کنن؟
مثلا اجازه ندن ما فلش پلیر مرورگر مون رو آپدیت کنیم مسئولین کشور ما تنبیه شدن؟!
همین موضوع مثلا تو سایتهای معتبر دیگه اعمال میشه.
من ناراحت میشم واقعا و مصمم میشم حتما اون برنامه خاص رو مخصوصا مجانی
دانلود کنم. یا اون استریم که برای کشور من ممنوع شده حتما ببینم.
اگه سایتی اجازه دانلود قانونی نمیده یا اجازه خرید به جرم ایرانی بودنم نمیده
از جای دیگه ای تهیه کنم یا اگه راهی داشته باشه اون قانون ناجوانمردانه همون سایت
ممنوع کننده رو دور بزنم.
اونا خودشون ما رو از بقیه جدا می کنن چرا من بخوام بزور خودم رو مقید به قانون بدونم.

این فقط یک دلیل بود. درسته درآمد سرانه ما خیلی کمتر از کشورهای پیشرفته است
ولی خب شاید بگیم به اونا چه؟ اونا چیکار کنند؟ ایم مشکل ماست.
صاحب اثر میخواد محصول زحمتش رو قانونی بفروشه حالا هر کی زورش رسید میخره.
ولی وقتی خودش میگه به شما نمی فروشم قضیه فرق می کنه.

شما ببینین محصولات جهانی در ایران با قیمت چند برابر قیمت کشورهای دیگر
فروخته میشن ولی بدون کمترین گارانتی!
به بهانه اینکه در کشور شما نمایندگی نداریم یا نمی زنیم کوچکترین خدمات پس از فروشی
رو برای ایران ارائه نمیدن.

دلیلی نمی بینم که برای دیدن فوتبال یا چند تا فیلم درآمد یک ماهم رو بدم!

italodance
04-07-2017, 08:48
از اونجايي كه سيستم آموزشي ما تقريبا از سي سال پيش تغييري نداشته و مطالبي كه در مدارس به ما آموزش داده شده ٩٩ درصد نادرست و غير كاربردي بوده و فرهنگ سازي انچناني هم نديدم، هرچقدر تلاش ميكنم نميتونم تصور كنم كه فرهنگ سازي قبل از آوردن امكانات چجوري انجام ميشه (اون مثالي كه اخر پست قبليم زدم مثلا)
بحث جالبي رو شروع كردين... ممنون ميشم بيشتر توضيح بدين

ممنون از پاسختون خوب ببینید من هم متاسفانه وضعیت رو میبینم که به امضام رسیدم خودتون دارید میگید فرهنگ سازی موفق نبوده که درسته

اما فرهنگ سازی سالم بستگی به همون الگو برداری سالم میشه که توضیح دادم

ببینید مثلا ما تا همین چند سال پیش که وضعیت اینترنت اسفبار بوده در زمینه تسهیلات اینترنتی هیچ موفقیتی نداشتیم این یعنی چی؟

شما نگاهی به چند سال پیش بنداز ایا دی جی کالا بوده؟ اسنپ بوده؟ فیلیمیو و شبکه های VOD یا استریم بودند؟ و نمونه های دیگر

خیر نبودند این مثالها با رویه فرهنگ سازی به وجود امده اما از طریق الگو برداری نه کپی برداری

کپی برداری با الگو برداری فرق میکنه و 2 مورد مجزاست

دیجی کالا با الگو برداری از امازون و ای بی
اسنپ با الگو برداری از اوبر
فیلمیو و..با الگو برداری از نتفلیکس و امازون پرایم

خوب شما به من بگید ایا این الگو برداری خوب بوده؟ بودنش از نبودنش اهمیت داره؟ تو زندگی شما نقش داشته؟ و از همه مهمتر توی فرهنگ سازی برای شهر و محیط زندگیتان اثر گذاشته و داشته؟

اگر جواب بله هست پس ما همچنان فرهنگ سازی سالم میتونیم بکنیم :n18: امکانش هست.

خوب اگر فردا بیان تو این مملکت کپی رایت را برای رعایت و احترام از حق مولف اجرا کنند به نظرت ناموفق میشه؟ هر چیزی با سختی اغاز میشه تغییر سبک زندگی مردم و نگاهشان کار ساده ای نیست اما با مزایا میشه, میگید مزایا خوب این چیه دیگه؟ همین شبکه های فیلمیو...الان مزایا دارند مثلا اینترنت رایگان سرعت دانلود فول استریم بی لگ .....
فردا اگر موسسه خارجی بیاد بگه بگه اگر شما مجاز بگیری مزایاش ماندگاری در cloud ,کیفیت 4k ,دانلود پرسرعت ,داشتن منوی دیجیتالی فیلم برای متعلقات و.....

میتونه همه گیر بشه.

خوب فردا اگر اینترنت هر سرعتی, هر چی, فردا بیاد اینترنت بده ولی یک نفر فقط و تنها کارش شده دانلود غیر مجاز داخلی و خارجی خودی و بیگانه این درسته؟ تخریب مولف داخلی و حتی خارجی درسته؟ این نشانه فرهنگی هست؟ نشانه وجدانی, اخلاقی هست؟ شما خودتو بگذار جای یک مولف اصلا تهیه کننده سریال ایرانی فلان چه هسی داری؟ حتی خارجی.
خنده دار اینکه همه دم از طرفداری و عاشق بودن فلان هنرمند میکنند و ادای طرفداری و طرفدار می کنند موقع دادن 10 هزار تومان فلان کار میرند و دانلود غیر مجاز می کنند
بارها و بارها تو شبکه های اجتماعی دیدم (ایرانیان) همه میاند به به و چه و چه و ناز و قربون مثلا شخص می کنند یک دونه عدد نگفته اینو خریدم! خندت نمیگیره برو ببین خیلی اسفباره. طرف حاظر پول حاشیه به دود پارکینگ پیتزا و....

یک پیتزا تو ایران الان 20 تومان هست معادل 7 دلار ایا 7 دلار دادن به یک البوم موسیقی بده و عجیبه به پیتزا درسته؟

دود قلیان 40 تومان هست میشه 10 دلار میشه پول یک فیلم ایا اینجا هم قلیان مهمه؟ شخصیت چی؟ شعور چی؟

گفتم من خودم تو شبکه مادر اپلود دنیا یعنی scene بودم و هستم همه رو گروهها رو میشناسم فکر میکنی ان ور کسانی که دانلود میکنند خیلی راحت می کنند/ ممکنه بکنند ولی راحت نمی کنند با انواع و اقسام bnc vpn ip و.....ان هم معدود نه همه جامعه بدبختها از ترس دستگیری شب خواب به چشم ندارند میدونی مجازاتش چیه؟ اگه بخوان بگیرند سریع می گیرند اینجوری نیست فکر کنی بش رحم می کنند و...

تو ایران خیلی ها از vpn استفاده می کنند به خیال خودشون مثلا فلان موسسه (گوگل) رو دور میزنند که فکر کنه ای پی ایران نیست و خیلی هم زرنگیم و اینا. اولا شرکتهای بزرگ دنیا مثل همون گوگل اپل ماکروسافت و..خالق این چیزها هستند انها برنامه هایی امنیتی دارند که 1 ثانیه می فهمند یارو کدام کشور و براش اقدام کنند اگر بخواهند.

خوب فکر کردید تو خارج گوگل مثلا شعبه المانش نمیفهمه فلان چیز غیر قانونی گرفته شده خنگ هم هست ردش هم نگرفت شرکت کم پولیه و..

ببینید انجا ریسکه ولی اینجا نه اینجا اوکیه بر عکسه اما اما اما اینها همه رو گفتم نه برای وضعیت کنونی برای فرهنگ سازی اینده که اگر فلان امکان هم افزوده شد باید به سبک زندگیش هم دقت گردد.

italodance
04-07-2017, 09:10
من کاری به اون امضاتون ندارم
ولی در مورد اینترنت امثال شما ، چرا فقط کاربر رو متهم به همه چیز میکنید و اصلا کاری به مسئولین نا محترم - دلار و غیره ندارید ؟

بعد هم کابر با حجم 5 گیگ در ماه ، از نظر جنابعالی چطوری فرهنگ سازی کنه که یه 3 گیگ هم اضافه براش بمونه سر ماه اونوقت ؟؟؟؟؟؟؟

بعدش اون فیلمو سریالی که میخرید که همش فیزیکی نیست که دم در خونه با پست تحویل بدن ، بعد از خرید باید دانلود بفرمایید

میشه بفرمایید یوتیوب رو چطوری فرهنگ سازی کنیم!؟ تا ما هم یاد بگیریم

کسی که خوابه میشه بیدارش کرد ولی کسی مثل شما که خودشو بخواب زده نه:n23:

دستت درد نکنه رفیق روزی دوست بودیم یادت نیست؟

نه دانلود رو معمولا تا ساعات رایگان صبح میکنم نه ساعات اصلی

اره خواب بودم وقتی که غیر مجاز هر چیزی رو میگرفتم و وجدان نداشتم خواب خواب بودم وقتی وجدانم بیدار شد من هم بیدار شدم.

italodance
04-07-2017, 09:25
دوستان بحث جالبی رو شروع کردند.

من نظر خودم رو میگم و نمیخوام با کسی موافقت یا مخالفت کرده باشم.

من خودم دانلود می کنم و نسخه اریجینال تهیه نمی کنم.
علتش اینه که صاحب اثر هم طبق قوانین کشورش و باورهای خودش منو جز دنیا
حساب نمی کنه. مثلا وقتی میخوام نرم افزاری رو آپدیت کنم با این پیغام روبرو
میشم که این آپدیت برای کشور شما نیست!
چرا باید کاربرای ایران رو بخاطر گناه نکرده تنبیه کنن؟
مثلا اجازه ندن ما فلش پلیر مرورگر مون رو آپدیت کنیم مسئولین کشور ما تنبیه شدن؟!
همین موضوع مثلا تو سایتهای معتبر دیگه اعمال میشه.
من ناراحت میشم واقعا و مصمم میشم حتما اون برنامه خاص رو مخصوصا مجانی
دانلود کنم. یا اون استریم که برای کشور من ممنوع شده حتما ببینم.
اگه سایتی اجازه دانلود قانونی نمیده یا اجازه خرید به جرم ایرانی بودنم نمیده
از جای دیگه ای تهیه کنم یا اگه راهی داشته باشه اون قانون ناجوانمردانه همون سایت
ممنوع کننده رو دور بزنم.
اونا خودشون ما رو از بقیه جدا می کنن چرا من بخوام بزور خودم رو مقید به قانون بدونم.

این فقط یک دلیل بود. درسته درآمد سرانه ما خیلی کمتر از کشورهای پیشرفته است
ولی خب شاید بگیم به اونا چه؟ اونا چیکار کنند؟ ایم مشکل ماست.
صاحب اثر میخواد محصول زحمتش رو قانونی بفروشه حالا هر کی زورش رسید میخره.
ولی وقتی خودش میگه به شما نمی فروشم قضیه فرق می کنه.

شما ببینین محصولات جهانی در ایران با قیمت چند برابر قیمت کشورهای دیگر
فروخته میشن ولی بدون کمترین گارانتی!
به بهانه اینکه در کشور شما نمایندگی نداریم یا نمی زنیم کوچکترین خدمات پس از فروشی
رو برای ایران ارائه نمیدن.

دلیلی نمی بینم که برای دیدن فوتبال یا چند تا فیلم درآمد یک ماهم رو بدم!

عزیز دوست گلم Parsa_HZ فرمودند شما از اول نخوندی این مشکلات تحریم و ....همگی ناشی از نفرت به ایرانی نیست ریشه در مشکلات سیاسی داره که همه با خبریم و اینجا هم تاپیک سیاسی نیست که بازش کنیم.

اکثریت مردم و شهروندان جهان به ایرانیان احترام می گذارند اما این احترام دو جانبه و متقابل هست و بایستی باشه. من با خیلی از هنرمندان خارجی در حوزه موسیقی و سینما ارتباط دارم این یعنی تمامی دنیا نه یک کشور وقتی که اثر فلان هنرمند عرضه جهانی میشه این یعنی شما هم تو این جهان هستی و باید باشی نکه جدا بشی و خارج بشی

شما هم به نوبه خود میتونی حمایت کنی ببین حمایت حمایت هست طریق و روش فرق داره ولی همچنان راهش یکیست.

خوب الان همین الان شما میتونی از اپل امازون و...خرید داشته باشی اپل بازه من خودم بارها باشون در ارتباطم ساپورت عالی هر مشکلی داشته باشی بشون رجوع میکنی خدا شاهده نزدیک به 10 باز ازشون refund گرفتم بنا به دلایل مختلف و هیچ وقت با نه و نمی کنیم مواجه نشدم.
امازون که فیزیکیش تو ایران شاپ داره و مجازیش هم میتونید بگیرید

ضمنا این شرکتها خیلی هاشون هم تقاضای ورود به ایران داشتند مثلا نت فلکس دولت ایران ممانعت کرد ایا این هم شد تحریم و تقصیر ان؟ اینکه ما فکر کنیم همش تقصیر ان ور و کل دنیا باید راهش جدا بشه اینها همش نشانه از استیصاله

خلاصه کنم تا زمانی که راهش و امکانش هست شما میتونی و خواستن توانستن هست. شما همین الان میتونی از هر جا بخری و نیازی به فیلتر شکن نداری اگر باشه کسی نگفته ان ور کرده نگاهی هم این ور بنداز نه نگاه تماما یکجانبه.

*Forgotten*
04-07-2017, 11:54
دستت درد نکنه رفیق روزی دوست بودیم یادت نیست؟

نه دانلود رو معمولا تا ساعات رایگان صبح میکنم نه ساعات اصلی

اره خواب بودم وقتی که غیر مجاز هر چیزی رو میگرفتم و وجدان نداشتم خواب خواب بودم وقتی وجدانم بیدار شد من هم بیدار شدم.

عزیز من یادم هست
ولی این حرفاتون در مورد فرهنگ سازی اینترنتی چیه ! که میزنید و یا خرید فیلم و سریاد ز این حرفا
من منظورتونو از این حرفای در مورد اینترنت میزنید درک نمیکنم
اینترنتی که توی ایران میدن یه آب باریکست ، چیه اینو باید فرهنگ سازی بکنیم ! (بقیه حرفاتونو قبول دارم جز این)

از حرفام ناراحت نشید ولی انگار شما عوض شدید
بهرحال منم نمیخام دیگه این تاپیکو به بیراهه بکشونم

shirazdownload
04-07-2017, 12:29
ممنون از صحبت ها و نظرات خوب دوستان

ببینید چه یک کاربر بخواد فایلی رو قانونی دانلود کنه چه غیر قانونی، نیاز به اینترنت پرسرعت و نامحدود هست
این مواردی که برای فرهنگ سازی میگید خیلی خوبه، این مشکلی بزرگی هست توی ایران که کاربران عادت کردن که همه چیز رایگان در اختیارشون باشه. درصورتی که به این فکر نمیکنن که ساخت یک آلبوم، فیلم و یا یک اپ چقدر برای سازنده سخت، زمان بر و هزینه بر هست.

اما مثلا من که میخوام همه چیز رو قانونی تهیه کنم هم نیاز به اینترنت پرسرعت و نامحدود دارم، اگر بخوام یک فیلم رو خریداری کنم به غیر از اینکه باید یک هزینه ای برای خود فیلم بدم، باید 2-3 گیگ اینترنت هم بخرم که هرگیگ 3 هزار تومان هست، کلی هم وقتم گرفته میشه. خب به خودم میگم چرا من 2 بار 2 بار هزینه کنم.
موضوع دوم اینه که این سرعت کم و حجم محدود باعث میشه که من فیلم رو دانلود کنم حتما، و آنلاین نگاه نکنم. و برای بقیه دوستام هم هرچی فیلم دارم بریزم روی فلش و همینطور دست به دست این فیلم ها غیر قانونی میچرخه.

بنظر من این فرهنگی که بین کاربرا هست بخاطر همین محدودیت ها هست وگرنه شاید اگر ماهم امکانات خوب در اختیارمون باشه فرهنگ متفاوتی با الان داشتیم .
متاسفانه شرکت ها فقط به فکر این هستن که کاربر گیگ بخره تا شرکت سود کنه. در صورتی که شرکت ها باید اینترنت نامحدود بدن اما درآمد رو از طریق محتوا داشته باشن.
مثل شاتل لند، فیلیمو، آسیا دی ال و..

alireza_asol
04-07-2017, 12:54
برید اینجا
با کروم بزنید ترجمه بشه
سرعت و شرایط و قیمت رو ببینید
قیمت ماهیانه رو تبدیل به دلار کنید
در حالی که جامه می درید سر به بیابان بگذارید.:n02:

*Forgotten*
04-07-2017, 13:35
ممنون از صحبت ها و نظرات خوب دوستان

ببینید چه یک کاربر بخواد فایلی رو قانونی دانلود کنه چه غیر قانونی، نیاز به اینترنت پرسرعت و نامحدود هست
این مواردی که برای فرهنگ سازی میگید خیلی خوبه، این مشکلی بزرگی هست توی ایران که کاربران عادت کردن که همه چیز رایگان در اختیارشون باشه. درصورتی که به این فکر نمیکنن که ساخت یک آلبوم، فیلم و یا یک اپ چقدر برای سازنده سخت، زمان بر و هزینه بر هست.

اما مثلا من که میخوام همه چیز رو قانونی تهیه کنم هم نیاز به اینترنت پرسرعت و نامحدود دارم، اگر بخوام یک فیلم رو خریداری کنم به غیر از اینکه باید یک هزینه ای برای خود فیلم بدم، باید 2-3 گیگ اینترنت هم بخرم که هرگیگ 3 هزار تومان هست، کلی هم وقتم گرفته میشه. خب به خودم میگم چرا من 2 بار 2 بار هزینه کنم.
موضوع دوم اینه که این سرعت کم و حجم محدود باعث میشه که من فیلم رو دانلود کنم حتما، و آنلاین نگاه نکنم. و برای بقیه دوستام هم هرچی فیلم دارم بریزم روی فلش و همینطور دست به دست این فیلم ها غیر قانونی میچرخه.

بنظر من این فرهنگی که بین کاربرا هست بخاطر همین محدودیت ها هست وگرنه شاید اگر ماهم امکانات خوب در اختیارمون باشه فرهنگ متفاوتی با الان داشتیم .
متاسفانه شرکت ها فقط به فکر این هستن که کاربر گیگ بخره تا شرکت سود کنه. در صورتی که شرکت ها باید اینترنت نامحدود بدن اما درآمد رو از طریق محتوا داشته باشن.
مثل شاتل لند، فیلیمو، آسیا دی ال و..

دقیقا درستش همینه
اینم اضافه کنم وقتی سرعت اینترنت هم بالا باشه باعث میشه که هدر رفتن منابع برقی - استهلاک دستگاه ها - و هدر رفت وقت و زمان کاربر بسیار پایین بیاد
مثلا اگه دانلود هم کنیم یه کاربر اگه سرعتش بالا باشه برای دریافت یه فایل نیازی نیست کامپیوتر رو ساعت ها روشن بزاره و کلی پول برق بده و کلی هم زمان و وقتش هدر بره

خودم دقیقا یادم میاد زمانی که دایلاپ داشتم برای یه فایل آموزشی که حجمش 3 گیگ بود نزدیک به 10 15 روز دانلود میکردم ، کلی هزینه کارت میدادم ، پدر کامپیوتر در اومد ، کلی وقت تلف میشد

rioman
04-07-2017, 13:52
اگه ما ها دانلود می کنیم بخاطر این نیست که آدم بدی هستیم.
شرایط ما رو به این سمت کشونده.
من اگه تو یوتیوب بخوام یه ویدئو آموزشی رو ببینم و مجبور بشم عقب جلو کنم
تا بعضی قسمتها و توضیحات رو دوباره ببینم همه اش نگران حجم هستم.
با خودم میگم خب یه دفعه دانلودش کنم خلاص دیگه!
100 بار ببینم و هر چقدر خواستم مکث کنم. یه دفعه ترافیک براش صرف کنم.
در حالیکه اگه اینترنت نامحدود داشتم آنلاین میدیدم. بیخود هارد سیستم پر نمیشد.
میدونین چقدر فایل ما دانلود می کنیم و بعدش پاک می کنیم؟
مجبوریم!
امکانات درست بیاد و بدن فرهنگش هم خودبخود میاد.
آدم اینترنت پرسرعت واقعی داشته باشه و نامحدود مگه بیکاره بشینه دانلود کنه؟
من 4 ترابایت هارد دارم. بیشتر از 1 تومن پولش شده.
حالا شما ببینین ملت ایران چقدر پول هارد اکسترنال دادن؟
اینترنت خوب و پرسرعت با تک کانکشن پرسرعت و البته نامحدود برای هر کاربر
هاردی فراهم می کنه به وسعت کل اینترنت. یعنی میلیونها ترابایت!
اگر شرکتهای ISP فقط به فکر سود فروش حجم نباشند.

Amir Namdari
04-07-2017, 14:32
yes. it's right

Pedram_mrn
04-07-2017, 14:51
درحال حاضر بايد تركيبي كار كنين و از يه شركت (ايرانسل، شاتل(شاتل لند)، همراه اول ) براي دانلود و حجم هاي اضافه استفاده كنين
و شركت هاي ديگه رو براي كيفيت نسبتا بالا و پينگ نسبتا پايين امتحان كنين و بهترينشونو انتخاب كنين.

ممنون اتفاقا امروز داشتم به همین ترکیبی فکر میکردم به نظر میاد های وب با ۷۰ گیگ ۴۰ تومن بهترین گزینه تو پرحجم ها باشه و برای پینگ پایین هم اینترنت وایرلس پارس آنلاین یا شاتل

اگه باهمديگه و با كيفيت خوب ميخواين، صبر كنين دو-سه سال ديگه وقتي وضعيت فيير نوري ايران پايدار شد، با هزينه زياد تهيه كنين

و اگر هم با همديگه و قيمت معقولانه ميخواين، به نوه هاتون وصيت كنين وقتي همچين چيزي تو ايران اومد، بيان سر قبرتون بهتون بگن.

مگه آفتاب توی ایران کمتر از شرق و غرب میتابه؟ یا باد تو ایران نمی‌وزه یا بارون نمی‌باره؟ یا خود خاکمون کمتر از خاک کشورهای دیگست؟

دوستای عزیزم ایران ما هیچ مشکلی به خودی خود نداره، نمونه کشور هایی که از خاک بلند شدند و ۲۰ ساله جز اقتصاد های برتر دنیا شدن کم نیست.

خودمون رو محدود به این باور نکنیم که چون اینجا ایران هست همین آش و همین کاسه‌ست.

بهتر مسبب مشکلات توسعه اقتصادی کشورمون رو که خیلی واضح هست چی هست رو مورد سوال و پاسخگویی قرار بدیم تا اینکه خودمون و کشورمون رو مقصر بدونیم.

Parsa_HZ
04-07-2017, 15:56
مگه آفتاب توی ایران کمتر از شرق و غرب میتابه؟ یا باد تو ایران نمی‌وزه یا بارون نمی‌باره؟ یا خود خاکمون کمتر از خاک کشورهای دیگست؟

دوستای عزیزم ایران ما هیچ مشکلی به خودی خود نداره، نمونه کشور هایی که از خاک بلند شدند و ۲۰ ساله جز اقتصاد های برتر دنیا شدن کم نیست.

خودمون رو محدود به این باور نکنیم که چون اینجا ایران هست همین آش و همین کاسه‌ست.

بهتر مسبب مشکلات توسعه اقتصادی کشورمون رو که خیلی واضح هست چی هست رو مورد سوال و پاسخگویی قرار بدیم تا اینکه خودمون و کشورمون رو مقصر بدونیم.

وقتي مسئولين (در اين مورد تيم هاي مديريتي isp ها) بي كفايت باشن و فقط به فكر سود خودشون، ديگه از مردم كاري بر نمياد.
شعار دادن كار اسونيه
شما چه كاري براي بهبود اينترنت ايران انجام دادين يا اصلا ميتونين انجام بدين كه همچين حرفايي ميزنين؟

چند باري كه دنبال اين موضوعات رفتم، عجيب ترين موضوع برام اين بود كه مصرف شبانه مردم ايران هرچقدرم زياد باشه، نبايد براي isp ها هزينه ي قابل ملاحضه اي داشته باشه. با اين حال سرعت شبانه رو محدود ميكنن و حتي بعضي ها كلا شبانه مجاني رو برداشتن!

PLAΨMID
04-07-2017, 16:17
یعنی این مطالب رو که میبینی ، میفهمی داری کجا زندگی میکنی !!! احساس اون حیوون بدبختی رو دارم که پشت میله های باغ وحشه و تماشاچی های آزاد ، با چیپس و تخمه و بستی دارن از بیرون تماشا می کنن !
واقعا از زندگی ناامید شدم .

وقتي مسئولين (در اين مورد تيم هاي مديريتي isp ها) بي كفايت باشن و فقط به فكر سود خودشون، ديگه از مردم كاري بر نمياد.
شعار دادن كار اسونيه
شما چه كاري! براي بهبود اينترنت ايران انجام دادين يا اصلا ميتونين انجام بدين كه همچين حرفايي ميزنين؟

دوست عزیز ، سرعت دانلود بنده دیشب حدود 150 کیلو بود ( بله درست متوجه شدید 150 kb/s) . منظورتون از بی کفایتی چیه ؟ وقتی همه جا دزد بازاره و دزدا نه تنها دارن آزاد میگردن ، بلکه مورد احترام هم هستند ، اینترنت انحصاریه و صد نمونه فیلتر و layer روش هست ، توقع دارید شرکت های خدمات دهنده دلشون واسه ملت بسوزه ؟ حرف از سرعت توی ایران بی معنی هست .

Parsa_HZ
04-07-2017, 17:23
یعنی این مطالب رو که میبینی ، میفهمی داری کجا زندگی میکنی !!! احساس اون حیوون بدبختی رو دارم که پشت میله های باغ وحشه و تماشاچی های آزاد ، با چیپس و تخمه و بستی دارن از بیرون تماشا می کنن !
واقعا از زندگی ناامید شدم .

دوست عزیز ، سرعت دانلود بنده دیشب حدود 150 کیلو بود ( بله درست متوجه شدید 150 kb/s) . منظورتون از بی کفایتی چیه ؟ وقتی همه جا دزد بازاره و دزدا نه تنها دارن آزاد میگردن ، بلکه مورد احترام هم هستند ، اینترنت انحصاریه و صد نمونه فیلتر و layer روش هست ، توقع دارید شرکت های خدمات دهنده دلشون واسه ملت بسوزه ؟ حرف از سرعت توی ایران بی معنی هست .

نمیدونم شاید منظور پستمو متوجه نشدین وگرنه باهم همنظریم
واقعا در ایران در هر زمینه ای کمی عمیق بشی، چیزی جز افسردگی برای آدم نمیاره. بیخود نیست که افسرده ترین مردم جهان رو داریم!

دوستان امروز به یه تاپیکی برخوردم که مردم کشور های دیگه درمورد اینترنت حجمی نظر میدادن
کلا در این انجمن اسپم زیاده ولی اگه بیکارین خوندن کامنت های این تاپیک میتونه جالب باشه:

italodance
05-07-2017, 07:50
پاک گردد لطفا.

italodance
05-07-2017, 07:55

ایران ایران ایران....

ایرانی چطور؟

Amir Namdari
05-07-2017, 09:58
مهم اینه که تو ایران افتضاحه تمــــــــــــــام

Pedram_mrn
05-07-2017, 23:12
شعار دادن كار اسونيه
شما چه كاري براي بهبود اينترنت ايران انجام دادين يا اصلا ميتونين انجام بدين كه همچين حرفايي ميزنين؟

چند باري كه دنبال اين موضوعات رفتم، عجيب ترين موضوع برام اين بود كه مصرف شبانه مردم ايران هرچقدرم زياد باشه، نبايد براي isp ها هزينه ي قابل ملاحضه اي داشته باشه. با اين حال سرعت شبانه رو محدود ميكنن و حتي بعضي ها كلا شبانه مجاني رو برداشتن!

این حرفارو زدم در جواب صحبت هایی که راجع به نبود فرهنگ شد و اینکه اینجا همینه که هست.

انتظار زیادی از ماها نیست، همین که بدونیم مقصر ما نیستم و به بقیه هم آگاهی بدیم که مقصر رو بشناسن کافی هست.
بقیه کار ها خود به خود انجام میشه.

باقی حرف های شما رو کاملا قبول دارم. مشکل سیستمی هست.

sunshineboy
06-07-2017, 19:19
سلامــ بر همه

قرار بود این تایپکــه همیشه بالا باشه ها حالا اومدم بیارمش بالا..ヽ(•‿•)ノ

اسم ای اس پی مورد نظرمون هست:frontier

کشور:امریکا
شهر:Moscow ID
محدودیت مصرف:نــامــحــدود( تو سایت خودش نبود البته شایدم من درس نگا نکردم ولیرفتم نقدشو تویه سایت دیگه پیدا کردم نوشته بود نامحدود
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید)

خب از مشخصات این سرویس اینه ک پهنای باند 6 مگابایتی داره و یه حسنی ک داره تضمین کرده ک قیمتی ک الان میدید واسه یکماه تا یکسال دیگم همینه عوض نمیشه یعنی اگه 20 دلار دادی ب مدت زمان یکسال همین 20 دلار میمونه و عوض نمیشه در کنار تموم اینها ی سرویس دیگه هم در کنارش رایگان میده ک ی سری خدمات امنتی ارائه میده واسه حفظ امنیت خود خونتون و سیستمتون

اینیه پکیج سادشه ولی پکیجای دیگم داره ..
قیمت:20 دلار= یعنی با تقریبا 75 هزار تومن ناقابل
به صورت یکماه یه اینترنتی بهت میده به پهنای باند 6 مگی و به صورت نامحدود من فک کنم اینجا بخوای 6 مگ نامحدود اسیا تکو بگیری باید 300 هزار تومن بدی تازه اگه باشه ک دیگه وجود نداره قبلا بود بیشتر هم بود بیشتر 300 هزار تومن بود اگه درس تو خاطرم باشه
عکــــــــــــــــــــــس :

- - - Updated - - -

luches
06-07-2017, 23:27
ببخشید چی شد ؟؟؟
frontier - روسیه . موسکو ؟؟؟!!!!! :n04:
فرونتیر نمانیده شرکت Verizon در امریکاست که پکیجهای Fioz و سرویسهای مشابه رو ارائه میکنه .شما از کجا به این نتیجه رسیدید این شرکت مال روسیست :n38:

---------------------------------

اینم یک لیست از تعدادی از ای اس پی های روسیه .
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

sunshineboy
07-07-2017, 03:20
ویرایششش کردم این پست رو:
الان دیدم شما درست میگی این سرویس واسه شهری به اسم Moscow ID و من با مسکوی روسیه اشتباه گرفته بودم چون اون ای دی اخرش دفت نکرده بودم ولی اهمیتی نداره ک مهم قیمت و ایناش هست حالا هر کشوری میخواد باشه..
پستمم ویرایش کردم مرسی ک گفتی

MehranVB
07-07-2017, 16:07
تاپیک جالبیه.
من خیلی خلاصه در مورد استرالیا بنویسیم.

اینترنت فیبر نوری: برای نمونه سرعت ۱۰۰مگ نامحدود رو میشه با ماهانه ۶۰دلار (دلار استرالی AUD) خرید. شرکتای اصلی ارائه‌دهنده Telestra و Optus و TPG هستن.
نمونه سرعت:

ADSL:
به درد زمانی می‌خوره که فیبر نوری در دسترس نباشه. سرعت معمولا از ۲۰ مگ بیشتر نمیشه. برای نمونه ماهانه ۱۵۰گیگ رو میشه با ۴۵دلار خرید، ماهانه ۵۰۰گیگ رو میشه ۵۵ دلار خرید و نامحدود هم ۶۵ دلار.
نمونه سرعت و پینگ (که محدودیت سرعت توسط ادمین روش اعمال شده):

4G:
هزینه ۴جی نسبتا بالاست و البته سرعت و کیفیت هم به همون نسبت بالاست. اپراتورهای اصلی ارائه دهنده هم Telestra و Optus و Vodafone هستن.
برای نمونه ماهانه ۳ گیگ رو میشه ۳۰ دلار و ۶ گیگ رو هم میشه ۴۰ دلار خرید.
البته لازم به ذکره که در این حالت، تمام تماس‌های تلفنی و پیامک داخل استرالیا و از استرالیا به بعضی کشورهای دیگه مثل امریکا و کانادا و ... رایگان خواهد بود و درصدی هم شارژ برای تماس با کشورهای دیگه مثل ایران وجود خواهد داشت.
نمونه سرعت Optus در حالتی که سه آنتن پر بوده:

کیفیت اینترنت در استرالیا برای اکثر شرکتا نزدیک به هم و رو به بالاست، اما قیمت حالت رقابتی‌تری داره و روند طولانی‌مدتش هم کاهشی هست (در مقابل افزایش سرعت).

Pedram_mrn
07-07-2017, 22:31
ایران ایران ایران....

ایرانی چطور؟

نگاهی به دو کشور کره جنوبی و کره شمالی نشون میده که مردم کمترین تقصیر رو دارند، یک مردم هستند ولی تفاوت کشورشون از آسمون تا زمین هست.
مردم همیشه بهترین ها رو برای کشور و هموطنانشون می‌خواهند

italodance
08-07-2017, 10:15
نگاهی به دو کشور کره جنوبی و کره شمالی نشون میده که مردم کمترین تقصیر رو دارند، یک مردم هستند ولی تفاوت کشورشون از آسمون تا زمین هست.
مردم همیشه بهترین ها رو برای کشور و هموطنانشون می‌خواهند

اتفاقا همش مردمند و مردم تقصیر دارند همه از یک جوییم و یک خاک همه دست داریم. خوب مردم کره هم تقصیر دارند کی گفته ندارند؟

حکومت هم از مردمه ادم و ادم از یک نقطند. از فضایی ها نیستند.

یک ضرب المثل ایرانی داریم میگن: از ماست که برماست.

PLAΨMID
08-07-2017, 11:48
نمیدونم شاید منظور پستمو متوجه نشدین وگرنه باهم همنظریم
واقعا در ایران در هر زمینه ای کمی عمیق بشی، چیزی جز افسردگی برای آدم نمیاره. بیخود نیست که افسرده ترین مردم جهان رو داریم!

دوستان امروز به یه تاپیکی برخوردم که مردم کشور های دیگه درمورد اینترنت حجمی نظر میدادن
کلا در این انجمن اسپم زیاده ولی اگه بیکارین خوندن کامنت های این تاپیک میتونه جالب باشه:

نه والا اتفاقا یه جورایی منم داشتم نظرات شما رو تایید می کردم

rioman
08-07-2017, 18:22
تعرفه اینترنت سایت‌های داخلی نصف می‌شود [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]|1110000!2011!250!200!70!160!!F FFFFF!20!13!ffffff!14!logosample.gif!4!16&m=718ff9b2639c7e8e5d55

به گزارش ایسنا، محمود واعظی امروز در حاشیه بازدید از همایش تی جی سی با اشاره به کاهش ۵۰ درصدی تعرفه اینترنت سایت‌های داخلی، اظهار کرد: با راه اندازی شبکه ملی اطلاعات در مرحله‌ی اول ۱۰۰ سایت، سپس ۲۵۰ سایت و در حال حاضر ۵۱۰ سایت برتر داخلی از تعرفه ۵۰ درصدی نسبت به تعرفه بین الملل استفاده کردند.
وی ادامه داد: همچنین تا دو هفته آینده تمامی سایت‌هایی که از سرورهای داخلی استفاده می‌کنند از کاهش ۵۰ درصدی تعرفه اینترنت بهره مند خواهند شد و این موضوع در مراسم راه اندازی فاز سوم شبکه ملی اطلاعات اعلام می‌شود.
واعظی اظهار کرد: ما قصد داریم حجم فروشی را در اف سی پی‌ها و ارائه دهندگان اینترنت حذف کنیم، بنابراین به جای این که عملا به مشترکان حجم بفروشیم، براساس سرعت، ترافیک نامحدود به آنها ارائه دهیم. این کار توسط بعضی شرکت‌ها آغاز شده و ما قصد داریم در برنامه بعدی خود این کار را عملی کنیم که در آن صورت برای بازی‌ها و همچنین فعالیت‌های زنده تحولی ایجاد می‌شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطر نشان کرد: برای این که مردم در داخل کشور از بازی‌ها و ترافیک و محتوای داخل استفاده کنند شبکه ملی اطلاعات را راه‌اندازی کردیم. برای این که مردم بدانند شبکه ملی اطلاعات به معنای محدود کردن آنها نیست، انگیزه‌هایی را ایجاد کردیم که سرعت بالا، کیفیت خوب و تعرفه پایین از آن جمله است.

بقیه صحبتهای آقای واعظی در مورد اهمیت بازی سازی بومی بود که بعلت نداشتن تناسب
با موضوع تاپیک و ارائه اینترنت نامحدود و بخاطر طولانی نشدن پست حذف کردم.

mohandes23
08-07-2017, 20:30
تعرفه اینترنت سایت‌های داخلی نصف می‌شود [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]|1110000!2011!250!200!70!160!!F FFFFF!20!13!ffffff!14!logosample.gif!4!16&m=718ff9b2639c7e8e5d55

به گزارش ایسنا، محمود واعظی امروز در حاشیه بازدید از همایش تی جی سی با اشاره به کاهش ۵۰ درصدی تعرفه اینترنت سایت‌های داخلی، اظهار کرد: با راه اندازی شبکه ملی اطلاعات در مرحله‌ی اول ۱۰۰ سایت، سپس ۲۵۰ سایت و در حال حاضر ۵۱۰ سایت برتر داخلی از تعرفه ۵۰ درصدی نسبت به تعرفه بین الملل استفاده کردند.
وی ادامه داد: همچنین تا دو هفته آینده تمامی سایت‌هایی که از سرورهای داخلی استفاده می‌کنند از کاهش ۵۰ درصدی تعرفه اینترنت بهره مند خواهند شد و این موضوع در مراسم راه اندازی فاز سوم شبکه ملی اطلاعات اعلام می‌شود.
واعظی اظهار کرد: ما قصد داریم حجم فروشی را در اف سی پی‌ها و ارائه دهندگان اینترنت حذف کنیم، بنابراین به جای این که عملا به مشترکان حجم بفروشیم، براساس سرعت، ترافیک نامحدود به آنها ارائه دهیم. این کار توسط بعضی شرکت‌ها آغاز شده و ما قصد داریم در برنامه بعدی خود این کار را عملی کنیم که در آن صورت برای بازی‌ها و همچنین فعالیت‌های زنده تحولی ایجاد می‌شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطر نشان کرد: برای این که مردم در داخل کشور از بازی‌ها و ترافیک و محتوای داخل استفاده کنند شبکه ملی اطلاعات را راه‌اندازی کردیم. برای این که مردم بدانند شبکه ملی اطلاعات به معنای محدود کردن آنها نیست، انگیزه‌هایی را ایجاد کردیم که سرعت بالا، کیفیت خوب و تعرفه پایین از آن جمله است.

بقیه صحبتهای آقای واعظی در مورد اهمیت بازی سازی بومی بود که بعلت نداشتن تناسب
با موضوع تاپیک و ارائه اینترنت نامحدود و بخاطر طولانی نشدن پست حذف کردم.

این همه کشور اینترنت با سرعت بالا دارن و اینترنت ملی هم ندارن ...پس ربطی نداره به هم.البته تعداد سرورها در جاهای مختلف باید خیلی بیشتر بشه

*Forgotten*
09-07-2017, 05:57
اینترنت کره جنوبی

SKBroadband

این شرکت چند سرویس با سرعت های مختلف میده : درمورد اولی نامحدود ذکر شده و در مورد های دیگه هیچ حرفی از حجم زده نشده

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Order Now ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

هر KRW هم به پول ما 3.468 تک تومان که مثلا اولی میشه حدود 134000 تومان در ماه :n02::n03::n04:

================

m_amin
09-07-2017, 09:28
اینترنت کره شمالی

طبق گفته ویکی کلا سه تا شرکت توی کره شمالی اینترنت میده که یکی از اونا SKBroadband

این شرکت چند سرویس با سرعت های مختلف میده : درمورد اولی نامحدود ذکر شده و در مورد های دیگه هیچ حرفی از حجم زده نشده

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Order Now ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

هر KRW هم به پول ما 3.468 تک تومان که مثلا اولی میشه حدود 134000 تومان در ماه :n02::n03::n04:
اینترنت مارو باش 4 - 5 گیگ در ماه میدن :n04: تومن، پینگ - سرعت و اینا که به کنار ، عجب وضعیه
================
دوست عزیز این کره شمالی نیست و کره جنوبی هست
کره شمالی نون شب ندارن اینترنت کجا باشه
تو قسمت about محل شرکت رئ چک کنید
AddressSK Namsan Green Bldg., 24, Toegye-ro, Jung-gu, Seoul, Korea 100-711

Pedram_mrn
09-07-2017, 13:42
دوست عزیز این کره شمالی نیست و کره جنوبی هست
کره شمالی نون شب ندارن اینترنت کجا باشه
تو قسمت about محل شرکت رئ چک کنید
AddressSK Namsan Green Bldg., 24, Toegye-ro, Jung-gu, Seoul, Korea 100-711

من هم که اول دیدم تعجب کردم. کلا کره شمالی اینترنت نداره و یک شبکه ملی هست با محتوای به شدت کنترل شده. فقط اعضای خانواده های حکومتی دسترسی به اینترنت دارند و سازمان های نظامی

luches
09-07-2017, 13:50
اینترنت کره شمالی

طبق گفته ویکی کلا سه تا شرکت توی کره شمالی اینترنت میده که یکی از اونا SKBroadband

اینترنت مارو باش 4 - 5 گیگ در ماه میدن :n04: تومن، پینگ - سرعت و اینا که به کنار ، عجب وضعیه
================

اگر دوستان یک خرده در جمع اوری اطلاعات دقت کنن بد نیستا. بین کره شمالی و جنوبی یک دنیا فرقه . مثلا قراره تاپیک جامع اطلاعاتی باشه و به خودتون زحمت نمیدید پست خودتون رو یک چک بکنید !

*Forgotten*
09-07-2017, 14:14
آره درست میفرمایید حواسم نبود :n02: کره جنوبی هستش
ویرایش شد

*Forgotten*
09-07-2017, 14:58
اینترنت پاکستان - Karachi

شرکت ptcl

سرعت 4 مگ و نامحدود قیمتش حدود 70 هزارتومان ما (هر روپیه 38 تومن نقریبا)

mr korash
09-07-2017, 22:56
آیا , باید باور کنیم ؟؟:n04:

وزیر ارتباطات: از مردادماه اینترنت نامحدود عرضه می‌شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد فروش اینترنت به صورت حجمی به دلیل افزایش استفاده‌ی کاربران از اینترنت، متوقف خواهد شد و کاربران با خرید اشتراک ثابت می‌توانند به هر میزان که بخواهند از اینترنت استفاده کنند. به گفته‌ی واعظی این تصمیم برای فروش اینترنت ثابت ADSL و اینترنت ثابت TD LTE گرفته شده است.

واعظی به اتمام زودهنگام اینترنت‌های حجمی و دغدغه‎‌ی کاربران بابت گیگ خوری اشاره کرد و گفت:

ما معتقدیم که حجم خوری اینترنت وجود ندارد و علت این ادعا این است که در گذشته سرعت دسترسی به دیتا کند بود و به همین دلیل یک ویدئو با سرعت پایین دانلود می‌شد؛ اما هم‌اکنون کاربران ویدئو را به صورت آنلاین می‌بینید و متوجه میزان مصرف حجم اینترنت نمی‌شوند. با توجه جدی‌شدن استفاده از سایت‌های چندرسانه‌ای، اینترنت حجمی دیگر کاربردی نیست.

وزیر ارتباطات تشریح کرد که اپراتورهای موبایل از قبل طرح‌های مختلفی را برای کاربران در نظر گرفته‌اند، به صورتی که هر کاربر با پرداخت مبلغی ثابت به صورت قراردادی ماهانه یا سالانه هر میزان که بخواهد اینترنت استفاده کند، اما این موضوع هنوز برای اپراتورهای ثابت اتفاق نیوفتاده است. به گفته‌ی واعظی این تصمیم در راستای تشویق مردم برای استفاده‌ی مردم از سایت‌های داخلی با سرعت و کیفیت و همچنین تعرفه‌ی مناسب اتخاذ شده است؛ به همین دلیل وزارت ارتباطات درصدد است تا سیاست فروش اینترنت تغییر کند و ترافیک بر بستر شبکه ملی اطلاعات با سرعت و کیفیت بالا و قیمت مناسب به کاربران ارائه شود.

*Forgotten*
10-07-2017, 20:18

این خبر تکذیب شد
شتر در خواب بیند ...

*Forgotten*
11-07-2017, 19:35
اینترنت کشور کویت

شرکت Zain
4g-LTE

postpaid اینترنت - پلن ها:

گیگ اضافه:
================================================== ====
prepaid اینترنت - پلن ها:
*Night time GB is active from 12 AM to 6 AM

گیگ اضافه:

=================================================
هر KD تقریبا 11000 تومان ، مثلا پلن نامحدود میشه 170 هزار تومان درماه
لینک1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
لینک2 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

shangil
11-07-2017, 20:03
اینترنت کشور کویت شرکت Zain4g-LTEpostpaid اینترنت - پلن ها:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]گیگ اضافه:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ================================prepaid اینترنت - پلن ها:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]*Night time GB is active from 12 AM to 6 AMگیگ اضافه:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ===========================هر KD تقریبا 11000 تومان ، مثلا پلن نامحدود میشه 170 هزار تومان درماهلینک1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])لینک2 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])اینم در نظر بگیرین کویت یکی از کشورهایی هست که سرانه درامدش خیلی بالاست و اون 170 هزار تومان پول چیپسه براشون!

Pedram_mrn
12-07-2017, 15:19
اینترنت پاکستان - Karachi

شرکت ptcl

سرعت 4 مگ و نامحدود قیمتش حدود 70 هزارتومان ما (هر روپیه 38 تومن نقریبا)

حتی پاکستان هم...

ادم میمونه چی بگه دیگه

Pedram_mrn
12-07-2017, 15:24

گفتند تازه میخواهیم در مرداد ماه توی شواری مربوط پیشنهاد بدیم همچین طرحی رو...

شما فکر کنید ۱ درصد بتونند شرکت هارو راضی کنند.

الان یه شرکت میاد ترافیک ارزونتر میفروشه بقیه شرکتا شکایت میکنند که داره بازار رو خراب میکنه و شورای رقابت جلوش رو میگره.

rioman
12-07-2017, 16:05
حتی پاکستان هم...

ادم میمونه چی بگه دیگه

شما پاکستان رو دست کم نگیرین!
اون موقع که ما هنوز تو 128kb دست و پا میزدیم تو پاکستان برای ADSL
کمتر از 512 نمیدادن. یعنی کمتر از 512 رو اصلا ADSL بحساب نمیاوردن.
تو بحث اینترنت هیج جای دنیا مثل ایران به مردم ظلم نمیشه.

حیزون
12-07-2017, 16:14
افغانستان هم به روستاها فیبر نوری دادن ، چه برسه به پاکستان

rioman
12-07-2017, 16:17
گفتند تازه میخواهیم در مرداد ماه توی شواری مربوط پیشنهاد بدیم همچین طرحی رو...

شما فکر کنید ۱ درصد بتونند شرکت هارو راضی کنند.

الان یه شرکت میاد ترافیک ارزونتر میفروشه بقیه شرکتا شکایت میکنند که داره بازار رو خراب میکنه و شورای رقابت جلوش رو میگره.

البته یه مسئله رو در نظر بگیرین:
فرض بفرمایید یه نفر تو تهران همه آب شهر رو گرفته و به هر کس یه جرعه میده
به قیمت 60000 تومن!
هر کسی هم اعتراض کنه میگه من کمتر بدم ضرر می کنم!
همچین کسی رو باید گردنش رو شکست!
اگه اراده واقعی باشه شرکتها بی جا می کنن سرویس با 2 گیگ ماهیانه بدن.
آخه 2 گیگ به کجا میرسه؟
اون ضرر نیست.
ظلم بیش ار حد به مردمه.
اگه سازمان تنظیم مقررات بیاد قیمت گیگ رو 250 تومن اعلام کنه شرکتها میخوان چیکار کنن؟
هر کسی تونست با قیمت منصفانه سرویس دهی کنه هر کسی هم نخواست بره دنبال
یه کار نون و آب دار دیگه. به شرطی که دزدی در روز روشن نباشه.
گیگ 3500 تومن دزدی آشکار هست.
چند برابر قیمت جهانی میخوان اینترنت رو بفروشن.
الان دیگه زمان قدیم نیست به لطف اینترنت به یه سرچ کوچولو همه میفهمن
اینجا قیمت چنده تو دنیا چند.

الان شما بسته ایرانسل برای دانلود شبانه بخرین ببینین چه خبره
هر 100 مگ 100 دفعه قطع میشه - آنتن میره - ...
خب بابا جان من نفروش! چرا حرام میخوری؟
این پول کثیفه!

فقط باید اراده برای اصلاح و جلوگیری از ظلم و ستم در حوزه اینترنت وجود داشته باشه.
امیدوارم آقای وزیر حرفها و درد دل های کاربرای ایرانی رو بخونن.

حیزون
12-07-2017, 16:27
شما پاکستان رو دست کم نگیرین!
اون موقع که ما هنوز تو 128kb دست و پا میزدیم تو پاکستان برای ADSL
کمتر از 512 نمیدادن. یعنی کمتر از 512 رو اصلا ADSL بحساب نمیاوردن.

اصلا 128 اسمش adsl نیست ! بهش میگن ISDN و چیزای دیگه ..

adsl رو خاتمی اورد ایران .. اگه یه آدم حسابی بعد از خاتمی انتخاب شده بود نمیزاشت الکی به جای رسیدگی به وضع اینترنت ، جشن هسته ای بگیرن و نانو تکنولوژی از روسیه و از این مسخره بازی ها ...

البته یه جای دیگه هم هست غیر از افریقا ، که اسمش هست لبنان ! :n02:

سایت شرکت هاش رو هم نگاه کنید مدل کلاه برداری درست مثل ایران ه !

حیزون
12-07-2017, 16:36
فقط مساله قیمت نیست مساله کیفیت هم هست .

تو ایران اینترنت از صد تا فایروال و dpi و کوفت و زهر مار رد میشه تا آخر با سیم مسی برسه به مشتری .. همش هم سیستم های بی کیفیت کشور چین هست که خودشون تبلیغ میکنن the great firewall of china

من یادم میاد 2-3 سال پیش تو بازی کال اف دیوتی وصل شدم از امریکا آدم بود ، از اروپا بود .. من هم بودم .. یه یارویی از استرالیا وصل شد !! فکرش رو بکنید .. پینگش از من بدتر بود ولی پکت لاس packet loss من رو نداشت .. و بهتر میتونست بازی کنه. من مسائل فنی رو وارد نیستم ولی در یک کلام اینترنت با کیفیت داشت

اونوقت تو ایران پینگ با اروپا که باید در حد 30 - 40 میلی ثانیه باشه ، به ضرب و زور تانوما و تارهای نوری مخابرات .. هست 80 -90 چه برسه به بقیه مردم که خانما ندارن

حیزون
12-07-2017, 16:39
سایت بی بی سی انگلیسی هیتلره ، اون وقت سی ان ان که مال خود امریکا هست ، بدون هیچ چی باز میشه ! اینا رو آدم به کی بگه اخه

حیزون
12-07-2017, 17:00
کشور زپرتی مجارستان : که من سال 2010 رفتم ، در کنا ر کشور رومانی ( که سریع ترین اینترنت اروپا رو در حال حاضر داره ) و بقیه کشور های اروپای شرقی .. همه ساختمان های نو ساز شبکه داخلی lan دارن و سوکت رو دیوار هست برای فیبر نوری که اون موقع داشت تکمیل میشد تازه ، اینترنت کابل ی هم دارن مثل امریکا و کانادا ولی من خودم vdsl گرفتم . dslam ها در خود ساختمان و در هر طبقه جدا بودن ! مودم هاش Alcatel بود و زیر ساختش هم siemens

کشور کانادا : من سال 2004 رفتم ، فقط شهر ونکوور الان چون ایرانی زیاد ریخته شرکت shaw که کابلی هست محدوده و سقف استفاده ش 1 ترابایت ه ! در ماه
شهر همیلتون هم که مضخرف ترین شهر کانادا بود اینترنت بود دسته یه شرکتی به اسم cogeco ، اون موقع سال 2004 سرعت دانلود بود 5 مگابیت با کابل

2 سال پیش من خواهرم رفت هلیفکس اونجا با فیبر نوری بوده و نامحدود ، کاملا نامحدود !

دبی ، هم که همگی یه دور رفتیم : ​اینترنت مجانی هتل 4 ستاره (پولی هم داشت در کنار مجانی ..) پینگش با گوگل بود 5 میلی ثانیه !

shangil
12-07-2017, 18:12
فقط مساله قیمت نیست مساله کیفیت هم هست .

تو ایران اینترنت از صد تا فایروال و dpi و کوفت و زهر مار رد میشه تا آخر با سیم مسی برسه به مشتری .. همش هم سیستم های بی کیفیت کشور چین هست که خودشون تبلیغ میکنن the great firewall of china

من یادم میاد 2-3 سال پیش تو بازی کال اف دیوتی وصل شدم از امریکا آدم بود ، از اروپا بود .. من هم بودم .. یه یارویی از استرالیا وصل شد !! فکرش رو بکنید .. پینگش از من بدتر بود ولی پکت لاس packet loss من رو نداشت .. و بهتر میتونست بازی کنه. من مسائل فنی رو وارد نیستم ولی در یک کلام اینترنت با کیفیت داشت

اونوقت تو ایران پینگ با اروپا که باید در حد 30 - 40 میلی ثانیه باشه ، به ضرب و زور تانوما و تارهای نوری مخابرات .. هست 80 -90 چه برسه به بقیه مردم که خانما ندارن

درسته
تا زمانی که از زیر یوغ چین و روسیه نیاد بیرون همینه که هست دادا

حیزون
12-07-2017, 18:25
درسته
تا زمانی که از زیر یوغ چین و روسیه نیاد بیرون همینه که هست دادا

یوغ کجا بود دادا ، دزدی سر گردنه ست

حیزون
13-07-2017, 16:55
کشور عربستان سعودی : که من خودم نرفتم ، ولی اوصاف ش را شنیدم . طبعا مثل همه ی کشور های حوزه خلیج پارس که پولشون از پارو بالا میره همه چی رو حی و حاضر دارن من جمله اینترنت . طبق گفته ویکی پدیا سرعت فیبر نوری در ریاض 200 مگابیت هست برای کابر خانگی. ولی مهم تر از این اینکه اگه تو سایت opensignal یا سایت های مشابه که پوشش 4 جی کشورها رو زده یکم از بالا نگاه کنید ایران و عربستان رو مقایسه کنید به تفاوت پی میبرید همه جا 4 جی هست حتی مثل امریکا تو جاده ها و تا وسط صحرای حجاز که به اوصافی اگه تخم مرغ بندازی رو سنگ نیمرو میشه
نقطه مقابل عجمستان نزولی یا به قولی انزالی

کشور روسیه تزاری : من این کشور رو فقط یه بار با تور رفتم . و اینترنت وای فای هتل رو استفاده کردم .. با این حال اینترنت روسیه از با کیفیت ترین اینترنت های اروپای شرقی و در کل اوراسیا هست . و در وصف اینترنت روسیه همین بس که در بازی آنلاین کال اف دیوتی که فقط و فقط پینگ خوب میخاد ، روس ها که جزو خنگ ترین ها منگل ترین ها و الدنگ ترین ها ، هستن بدون کوچک ترین زحمتی پوز همه رو میزنن

شگرد دروغ بزرگ : وقتی هیتلر در آلمان به قدرت رسید ، یعنی از صدارت عظمی رسید به دیکتاتوری .. و هنوز جنگ نزده بود و خصومت نداشت با بقیه کشور ها ، همون موقعی که المپیک تابستانی 1936 برلین بود و از این خبرا .. یه ارتباط شبه تلویزیونی براش راه انداختن با امریکا ! مسلما تاخیر داشته ولی باز خودش خیلی ه فکرش را بکنید اون موقع ارتباط تصویری از آلمان تا امریکا ! یعنی ما انقدر از دنیا عقبیم .. هیتلر همون قدر تاخیر داشته با امریکا اون موقع که شما الان از ایران قند شکن بزنید با وانز اپ با فامیلاتون تو امریکا تصویری بزنید !

ehsanehsan007
16-07-2017, 00:53

rioman
16-07-2017, 06:46
متاسفانه نگاه به اینترنت در کشور ما مثبت نیست. بخاطر همین هم پیشرفت
نکرده و نخواهد کرد.
سرویس ها هم اکر بهتر بشن قیمتی روش میزارن که کمتر کسی بتونه طرفش بره.
مثلا کسی اگه سرش تو اینترنت باشه اول میگن آدم درستی نیست.
یا داره با نامحرم چت می کنه یا داره عکس و فیلم غیر اخلاقی می بینه.
نمیگن داره دنبال جواب سوال یا اشکالی که نمیدونه میگرده و یا داره در مورد
موضوعی تحقیق می کنه.
اینترنت خوب یعنی یه دوست دانا که همیشه در دسترس هست.
اگه یه نفر با ماشین کسی رو زیر بگیره بخاطر اون یه نفر بقیه مردم رو از داشتن
ماشین و استفاده های بسیار مفید اون محروم نمی کنن.

حیزون
16-07-2017, 07:51
این همه نظارت و کنترل مرکزی رو اینترنت و dpi زدن و پالایش پکت ها در تهران و همش روی همین آب باریکه ای که روسیه و ترکیه در اختیار ایران قرار دادن .. که فقط اینترنت رو بی کیفیت تر میکنه .. آخرش چی شد ؟

نه تونستند جلوی ویروس استاکس نت stuxnet اسرائیل رو بگیرند ، که زد سانتریفیوژ های دکتر ا.ن. رو سوزوند و جلوی همه خیت ش کرد . نه جلوی همین باج افزار های اخیر که کامپیوتر شرکت ها رو قفل میکرد و ازشون باج میخواست .

هیچ کدام هم ایده های بومی نیستند و همشون پیشنهاد کشور های امثال چین به ایران هستند . حالا نظارت بر یه چیزی مثل شبکه اجتماعی تلگرام ( که با همکاری شرکت روس سازنده اش انجام میشه ) جدا .. به اون میگن backdoor و این کار در کشور های غربی هم انجام میشه و همه شرکت های معظم اینترنتی مثل google و yahoo و غیره یک backdoor در اختیار نیروهای قضایی و جاسوسی قرار میدن .. ولی بقیه اش هیچ توجیهی نداره

--------------------

همین کشور روسیه تزاری که در پست قبل بهش اشاره کردم ، فقط با قمپز اتحاد شوروی سابق زنده ست و خالی بندی های پوتین .. پوتین که بمیره معلوم نیست چی میشه و مسلما یه بلایی بدتر از قبل سرشون میارن حداقل به خاطر دخالت در انتخابات امریکا که همش از طریق اینترنت انجام شد ، نفت هم نداره و قصه نفت روسیه مثل نفت دریای خزر آذربایجان خالی بندی بیش نیست . فقط برای اینه که در عرصه بین المللی جلوی ایران و کشور های عربی کم نیارند . اون چندر غاز نفتی که روسیه داره مثل نفت کانادا و آذربایجان و امریکا نفت خاک هست که تصفیه اش کلی گرون تموم میشه و آخرش هیچی ش به هیچ جا نمیرسه . نه مثل خلیج عزیز همیشه پارس خودمون که یه حفاری میکنن مثل فواره میزنه بالا ! و نهایتا کشور های شوتی مثل فرانسه له له میزنن که بیان با کمک چین ! میدان فلان چی چی اک رو توسعه بدن .. بدبخت مصدق اگه همچین روزایی رو میدید الکی زندگی خودشو به فتا نمیداد .