PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل عجیب اینترنت

Parsa_HZ
16-05-2017, 06:51
باسلام
بنده از اینترنت مخابرات استفاده میکنم و تقریبا راضی بودم ولی الان حدود یک ماهه که هر ساعت 2-3 بار با اینکه چراغ مودم روشن و زرد هست، به مدت 1-2 دقیقه هیچ سایتی باز نمیشه. جالبش اینجاست که اگه در حال دانلود باشم، دانلود با سرعت خودش ادامه پیدا میکنه و همینطور مثلا اگه داخل این فروم باشم، پیج های این فروم رو باز میکنه ولی هیچ سایت دیگری رو باز نمیکنه و ارور پایین رو میده!!! صبح ها این نوع قطعی خیلی شدید تره و هربار چندین دقیقه هم طول میکشه، یه جورایی اینترنتم از 6 تا 8 صبح تقریبا غیر قابل استفاده میشه.
تنظیمات مودم + دی ان اس رو دستکاری نکردم. کسی میدونه مشکل از کجاست؟
خیلی ممنون

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

محمد7966
16-05-2017, 07:15
سلام

فقط تو سیستم خودتون و تو این ویندوز مشکل دارید یا با موبایل و دستگاه های دیگه هم این مشکل هست؟

morypory
16-05-2017, 07:23
باسلام
بنده از اینترنت مخابرات استفاده میکنم و تقریبا راضی بودم ولی الان حدود یک ماهه که هر ساعت 2-3 بار با اینکه چراغ مودم روشن و زرد هست، به مدت 1-2 دقیقه هیچ سایتی باز نمیشه. جالبش اینجاست که اگه در حال دانلود باشم، دانلود با سرعت خودش ادامه پیدا میکنه و همینطور مثلا اگه داخل این فروم باشم، پیج های این فروم رو باز میکنه ولی هیچ سایت دیگری رو باز نمیکنه و ارور پایین رو میده!!! صبح ها این نوع قطعی خیلی شدید تره و هربار چندین دقیقه هم طول میکشه، یه جورایی اینترنتم از 6 تا 8 صبح تقریبا غیر قابل استفاده میشه.
خیلی ممنون

به احتمال زیاد مشکل شما مربوط به firewall سیستم می باشد یا از آنتی ویروسی استفاده میکنید که دارای فایروال است مانند آوست بهتره ابتدا آنتی ویروس را برای مدت کوتاهی غیر فعال کنید و همچنین فایروال سیستم و وارد سایتی که از لحاظ امنیت به آن اطمینان دارید ببینید مشکل حل میشود یا نه

Parsa_HZ
16-05-2017, 07:43
سلام

فقط تو سیستم خودتون و تو این ویندوز مشکل دارید یا با موبایل و دستگاه های دیگه هم این مشکل هست؟

بله در هنگام قطعی با موبایل هم سایتی باز نمیشه

به احتمال زیاد مشکل شما مربوط به firewall سیستم می باشد یا از آنتی ویروسی استفاده میکنید که دارای فایروال است مانند آوست بهتره ابتدا آنتی ویروس را برای مدت کوتاهی غیر فعال کنید و همچنین فایروال سیستم و وارد سایتی که از لحاظ امنیت به آن اطمینان دارید ببینید مشکل حل میشود یا نه

اگه مشکل از فایروال سیستم باشه پس چرا در موبایل هم همین مشکل هست؟:n03:

محمد7966
16-05-2017, 07:46
مودم رو ریست فکتوری کنید و دوباره از اول کانفیگ کنید

اگر باز این مشکل بود با پشتیبان تماس بگیرید و بگید مشکل dns دارید

Parsa_HZ
16-05-2017, 08:02
مودم رو ریست فکتوری کنید و دوباره از اول کانفیگ کنید

اگر باز این مشکل بود با پشتیبان تماس بگیرید و بگید مشکل dns دارید

خیلی ممنونم از کمکتون:n40:

ak313
04-07-2017, 22:38
باسلام
خیلی ممنون

اینم انجام بدید .. بد نیست

در قسمت لن مودم تون برید و دستی dns ست کنید
4.2.2.6
8.8.8.8

mj-75
05-07-2017, 21:16
باسلام
خیلی ممنون

منم مخابرات هستم و دقیقا همین مشکل رو دارم
جالبیش اینجاست که برنامه هایی مثل تلگرام که با مرورگر کار نمیکنن مشکل ندارن چه رو گوشی چه کامپیوتر دانلود هم مشکلی نداره همونطور که گفتید.
پایین مرورگر رو Resolving host میمونه بعد هم ارور میده و صفحه باز نمیشه. با VPN مشکل حل میشه
یادمه چند ماه پیش هم اینجوری شده بود خود به خود درست شد اینبار هم با VPN سر میکنم به امید درست شدن من فکر میکنم مشکل از مخابراته

ak313
05-07-2017, 21:30
مشکل شما با دی ان اس سرور هست .. توی توضیحات ویندوز هم مشخصه
وقتی ارتباط برقرار بشه دیگه نیازی به دی ان اس سرور نیست اما برای سایتهای جدید نیاز هست
دی ان اس ها رو اونطوری که گفتم در مودم تغییر بدید اگر اونو بلد نیستید
حداقل برید در قسمت پراپرتیز و ip 4 دی ان اس رو دستی ست کنید
بزارید 4.2.2.6 و 8.8.8.8
در چنین موارد در cmd دستور ipconfig /fushdns رو هم بزنید بد نیست اما همون اولی مهمه

Parsa_HZ
10-07-2017, 20:29
اینم انجام بدید .. بد نیست

در قسمت لن مودم تون برید و دستی dns ست کنید
4.2.2.6
8.8.8.8

سلام دوست عزیز این کار را کردم اما متاسفانه مشکلم حل نشد و قطعی ها ادامه داره...

ak313
10-07-2017, 23:07
یعنی دانلود میشه اما وب گردی ندارید؟ دانلود رو قطع کنید ادامه بدید به دانلود ادامه میده؟

Parsa_HZ
11-07-2017, 12:15
یعنی دانلود میشه اما وب گردی ندارید؟ دانلود رو قطع کنید ادامه بدید به دانلود ادامه میده؟

سلام بله
ایندفعه که قطع شد، سریع یکی از دانلود های idm رو resume کردم و خیلی عادی شروع به دانلود کرد. در عین حال هم وقتی صفحه ای رو ریلود میکردم بازم اون ارور رو میداد :/

ak313
11-07-2017, 19:49
برنامه dns jumper رو انتخاب کنید و از طریق اون دی ان اس ها رو تغییر بدید و دوباره بررسی کنید...با موبایل هم همین مشکل رو دارید؟