PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اینترنت بر بستر فیبر نوری FTTH مخابرات، تانوما

صفحه ها : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

shahryar84
24-04-2017, 12:23
شبکه دسترسی بر پایه فیبر نوری (FTTH) تحت عنوان (تانوما) در هشت استان به صورت رسمی افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، مرحله نخست گسترش شبکه دسترسی به فیبر نوری در منازل توسط شرکت مخابرات ایران، امروز با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهوری و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مرکز مخابرات شهید فرد اسدی تهران افتتاح شد.

بر این اساس، انتقال فیبر نوری در هشت استان تهران، مشهد، اصفهان، تبریز، شیراز، اهواز، کرمانشاه و کرج آغاز به کار کرد. بدین ترتیب در استان تهران ۲۴۵ هزار پورت، اصفهان ۸۵ هزار پورت، مشهد ۸۰ هزار پورت، شیراز ۶۱ هزار پورت، خوزستان ۶۱ هزار پورت، کرج ۲۸ هزار پورت و کرمانشاه ۲۰ هزار پورت فیبر نوری آماده واگذاری به متقاضیان است.

اینترنت پرسرعت برای دانلود فیلم و نرم‌افزار، تلفن تصویری، مشاهده برنامه‌های زنده تلویزیونی با کیفیت HD و ۴K، بانکداری الکترونیک، بازی و خرید آنلاین، آموزش و پزشکی از راه دور و اینترنت اشیا از جمله سرویس‌های قابل ارائه به صورت همزمان بر بستر فیبر نوری است.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

post98
24-04-2017, 12:31
فکر کنم تا به خانه های تک واحدی بدن یه یک سالی طول بکشه فعلآ در مرحله تست هستش .

arminkhosravy
24-04-2017, 12:42
دوستان تو اصفهان كسي واسه فيبر اقدام كرده؟

albertxx
24-04-2017, 13:10
یعنی احمقانه ترین حالت فروش اینترنت تو ایرانه
همش دزدی

بسته 16 مگ با حجم 30 گیگ !!! :n13:
بحث مسخره حجم و مانیتورینگ رو فقط به این صورت مسخره میشه تو ایران دید !!!!

با افزایش کیفیت به سرعت 100 مگ بازم این بسته های حجمی هست که باعث خنده میشه !!!!!

L.utus
24-04-2017, 13:24
اگر درخواست بدیم یعنی یک خط جدید با شماره جدید به خونه واگذار میشه ؟
یا همون خط و شماره ای که داریم تبدیل می کنن به FTTh؟

hajoo
24-04-2017, 13:35
چطوري براي ثبت نام اقدام كنيم؟

Sent from my iPhone using Tapatalk

shahryar84
24-04-2017, 14:38
اگر درخواست بدیم یعنی یک خط جدید با شماره جدید به خونه واگذار میشه ؟
یا همون خط و شماره ای که داریم تبدیل می کنن به FTTh؟
اصلا رو خط مسی نیست و فیبر نوری تا خونه شما میاد.

a66sh
24-04-2017, 15:15

الان يعنى هر كى درخواست بده براش فيبر مى كشن بدون هزينه..؟!!

shahin_ak
24-04-2017, 15:16
من الان چك كردم شماره تلفن خونه رو واسه فيبر پاسخ داد كه فعلا امكان پذير نيست- من اهواز هستم

shahryar84
24-04-2017, 15:33
الان يعنى هر كى درخواست بده براش فيبر مى كشن بدون هزينه..؟!!
چند نفر تو ساختمان باید درخواست بدن، فعلا برای یه نفر نمیکشن

a66sh
24-04-2017, 15:54
کار داره پس حالا.. البته من مصرفم زیاده و تو این شش هفت ماه که از مخابرات سرویس گرفتم نزدیک به 700 گیگ حجم خریدم که البته به اضافه ی ترافیک رایگان شبانه م فکر کنم 2.5 ترابایت بود مصرفم یک دفعه چک کردم.. حالا یک سر مرکز مخابراتی میرم ببینم چی میگن، مصرفم هم که اونجا مشخصه شاید ببینن زیاده بکشن فیبر:n02:

L.utus
24-04-2017, 20:29

ما تا جایی که می دونم سیم کشی منطقمون فیبر نوریه و مسی نیست چون اومدیم خونه جدید می خواستم isp قبلی رو انتقال بدم ولی گفتن شما فیبر نوری هستید و نمی تونید جز مخابرات از جای دیگه سرویس بگیرید
پس الان درخواست بدیم میارن یا بازم باید چند نفر تو ساختمون درخواست بده؟
هزینه اولیش چقدر میشه؟ شماره جدید میدن یا میشه با شماره فعلی خونه باشه؟

a66sh
24-04-2017, 21:34
ما تا جایی که می دونم سیم کشی منطقمون فیبر نوریه و مسی نیست چون اومدیم خونه جدید می خواستم isp قبلی رو انتقال بدم ولی گفتن شما فیبر نوری هستید و نمی تونید جز مخابرات از جای دیگه سرویس بگیرید
پس الان درخواست بدیم میارن یا بازم باید چند نفر تو ساختمون درخواست بده؟
هزینه اولیش چقدر میشه؟ شماره جدید میدن یا میشه با شماره فعلی خونه باشه؟

اين قضيه ى فيبر نورى كه ميگن از مخابرات منطقه تا كافو هستش تا اونجايى كه مى دونم كه خونه ى ما هم همين طوره، قرار باشه فيبر بكشن بايد تا در خونه بكشن كه بايد درخواست بديم ببينيم چى ميگن و قاعدتا كشيدن فيبر تا درب منزل هزينه ش بايد به عهده ى خود مخابرات باشه همون طورى كه گفتن..

mr.arbab28
29-04-2017, 10:09
خب من حرفاتون خوندم حالا حرفای خودم میزنم

این سرویس دو حالت داره
۱-vdsl
2-ftth
مورد اول با مودم های معمولی سرعت تا ۵۰ مگ میده و نیازی به فیبر کشی نیست
مورد دوم برای اتصال مسقیم به فیبر نوری اول باید مودم ftthبخرید که قیمتش حدودا ۶۰۰ هزارتومانه و باید مخابرات بیاد براتون از مرکز مخابراتی فیبر بکشه و مستقیم وصل بشین
قیمت حجم ترافیک بر بستر فیبر نوری. هرگیگ ۷۶۰ تک تومان در میاد
ترافیک نمیسوزه و به دوره های بعد منتقل میشه سوال دیگه ای بود بپرسید در خدمتم

فرستاده شده از Lenovo K50a40ِ من با Tapatalk

essien
29-04-2017, 10:37
من که حضوری رفتم مخابرات پرسیدم گفتن مودم 350 تومنه .
...
البته مدلهای مختلف قیمتهای متفاوت ، احتمالا گرونتر از این رقمی که شما گفتین هم باید باشه !

ولی مهمتر از این حرفا اینه که vdsl و گفتن تقریبا واگذار نمیشه مگر به برجهای مسکونی یا پاساژهای تجاری آنچنانی .
میمونه ftth که اونم گفت آپارتمانهای مسکونی با حداقل درخواست 10 واحد میایم انجام میدیم ...

البته شاید سیاست هر منطقه مخابراتی هم متفاوت باشه.

jjjan
29-04-2017, 10:57
کانال گارشناس رو میتونین share کنین

IVAN
29-04-2017, 15:08
به این تاپیک مراجعه کنین

a66sh
29-04-2017, 20:00
دوستان كجا شماره رو چك مى كنين كه سرويس ميدن يا نه..؟!!

Pooya Rezaie
01-05-2017, 08:36
دوستان کسی تونسته از طریق سایت سرویس تانوما ثبت نام کنه؟ سرویس رو که انتخاب میکنم بعد شماره میخواد که وارد میکنم و ارور میده خطای نامشخص هر شماره ای میزنم همین پیغام میده. یه قسمت دیگه سایت هم هست که شماره میزنید استعلام میگیرید اونجا هم هر شماره ای میزنم هیچ جوابی نمیده. کلا سایتشون تعطیله

sima_6600
01-05-2017, 10:35
دوستان کسی تونسته از طریق سایت سرویس تانوما ثبت نام کنه؟ سرویس رو که انتخاب میکنم بعد شماره میخواد که وارد میکنم و ارور میده خطای نامشخص هر شماره ای میزنم همین پیغام میده. یه قسمت دیگه سایت هم هست که شماره میزنید استعلام میگیرید اونجا هم هر شماره ای میزنم هیچ جوابی نمیده. کلا سایتشون تعطیله

من هم همین طوری شد باید بگم این سرویس فکر کنم فقط در تهران و تنها در بعضی از مراکز مخابراتی نه همه اجرایی شده و تا به شهر های دیگه بره خیلی زمان میبره شاید طی 4 الی 5 سال به شهر های دیگه هم برسه.

srx190d
01-05-2017, 10:46
احتمالا روي اون شماره خاص كه قرار به شما اختصاص بدن بايد ثبت نام بشه

from my iPhone 7 using Tapatalk by JAVAD

Pooya Rezaie
01-05-2017, 14:31
من هم همین طوری شد باید بگم این سرویس فکر کنم فقط در تهران و تنها در بعضی از مراکز مخابراتی نه همه اجرایی شده و تا به شهر های دیگه بره خیلی زمان میبره شاید طی 4 الی 5 سال به شهر های دیگه هم برسه.
فکر نکنم اینطور باشه. چون اعلام شده ۸ شهر سرویس فیبر نوری برقرار میکنن . الان شیراز منطقه ما نزدیک ۷ ساله فیبر نوری شده و از هیچ شرکتی نتونستم ای دی اس ال بگیرم و همه شرکت ها بهونه کافو نوری بودن میاوردن واسه سرویس ندادن. شیراز اکثر مناطق فیبر نوری هست. چند روز پیش با فردی حرف میزدم از زیرساخت که میگفت الان میتونیم بهت سرویس بدیم هزینه دستگاه و تجهیزات حدود ۴۰۰ گفت + کابل کشی داخل ساختمون که با خودته.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

aliprince
01-05-2017, 14:44
فکر نکنم اینطور باشه. چون اعلام شده ۸ شهر سرویس فیبر نوری برقرار میکنن . الان شیراز منطقه ما نزدیک ۷ ساله فیبر نوری شده و از هیچ شرکتی نتونستم ای دی اس ال بگیرم و همه شرکت ها بهونه کافو نوری بودن میاوردن واسه سرویس ندادن. شیراز اکثر مناطق فیبر نوری هست. چند روز پیش با فردی حرف میزدم از زیرساخت که میگفت الان میتونیم بهت سرویس بدیم هزینه دستگاه و تجهیزات حدود ۴۰۰ گفت + کابل کشی داخل ساختمون که با خودته.

دوست عزیز اونجا tdlte نیست؟ چون خیلی به صرفه تره

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Pooya Rezaie
01-05-2017, 14:49

هست ولی سرعتش دوستان میگن جالب نیست در حد ۲۰-۳۰ مگ میگن پهنای باندش هست. در صورتی که fdd سرعت ۴۰ مگ دارم. fdd سرعت خیلی بالاتری داره هدف ایرانسل چی بوده از tdlte.
نکته بعد تعرفه ها هست که واسه نسل ۴ و ۴.۵ خیلی گرونه ولی فیبر نوری خیلی تعرفه ها بهتره و امکانات بیشتر و اینده بهتری داره فیبر نوری به نظرم

aliprince
01-05-2017, 14:51
هست ولی سرعتش دوستان میگن جالب نیست در حد ۲۰-۳۰ مگ میگن پهنای باندش هست. در صورتی که fdd سرعت ۴۰ مگ دارم. fdd سرعت خیلی بالاتری داره هدف ایرانسل چی بوده از tdlte.
نکته بعد تعرفه ها هست که واسه نسل ۴ و ۴.۵ خیلی گرونه ولی فیبر نوری خیلی تعرفه ها بهتره و امکانات بیشتر و اینده بهتری داره فیبر نوری به نظرم

من تی دی مبین نت دارم اون هم ۴۰ هست. فکر نمیکنم فیبر نوری مخابرات بیشتر ازینا بده یا اگرم بده خیلی گرون خواهد داد. باید صبر کنیم بمونه رو دستشون ارزون کنن.

Pooya Rezaie
01-05-2017, 15:04
من تی دی مبین نت دارم اون هم ۴۰ هست. فکر نمیکنم فیبر نوری مخابرات بیشتر ازینا بده یا اگرم بده خیلی گرون خواهد داد. باید صبر کنیم بمونه رو دستشون ارزون کنن.

شما که تهرانی دیگه چرا؟ الان مخابرات تهران سرویس vdsl با سرعت ۵۰ و ۱۰۰ مگ ارایه میده که صدرصد ثبات و پایداری بهتری داره نسبت به مبین نت الان تاپیک تی دی مبین نت همه از افت سرعت در بیشتر ساعات روز شاکی هستند.

aliprince
01-05-2017, 15:11
شما که تهرانی دیگه چرا؟ الان مخابرات تهران سرویس vdsl با سرعت ۵۰ و ۱۰۰ مگ ارایه میده که صدرصد ثبات و پایداری بهتری داره نسبت به مبین نت الان تاپیک تی دی مبین نت همه از افت سرعت در بیشتر ساعات روز شاکی هستند.

هیچ جا توضیح کاملی از قیمت تجهیزات و تعرفه وسرویس و مابقی چیزها پیدا نکردم که بخوام برم سمتش. اگر هم نیاز به کابل کشی داخلی داشته باشه که اصلا نمیرم سمتش

ahmad110110110
01-05-2017, 15:12
سلام دوستان
اعیاد شعبان بر همه عزیزان مبارک باشد

من چند دقیقه پیش با 2020 تماس گرفتم(شیراز) خانمی که تماس را جواب داد خیلی پیگیر بود و از همکاراش هم پرسید تا مطمئن بشه

گفت که تا 1 ماه دیگه حدودا ثبت نام شروع میشه و هنوز مناطق را مشخص نکردن

فقط گفت کلیتش تا الان معلوم شده که سرعت 50 مگ و مکالمه رایگان هست ولی جرییاتش نه

Pooya Rezaie
01-05-2017, 15:29
هیچ جا توضیح کاملی از قیمت تجهیزات و تعرفه وسرویس و مابقی چیزها پیدا نکردم که بخوام برم سمتش. اگر هم نیاز به کابل کشی داخلی داشته باشه که اصلا نمیرم سمتش

نیاز به کابل کشی نیست رو بستر همین سیم مسی که استفاده میکنید ارایه میشه.

این سایتشون هست بخونید توضیحات رو دادند. قیمت و تعرفه ها هم مشخصه بازم با 2020 تماس بگیرید کامل هزینه ها رو میگن.

aliprince
01-05-2017, 15:34
جایی تاپیک نداره افرادی که خریدن بگن چجوریه؟ مخابرات تو ای دی اس ال که حسابی خراب کرده

Pooya Rezaie
01-05-2017, 15:35
سلام دوستان
اعیاد شعبان بر همه عزیزان مبارک باشد

من چند دقیقه پیش با 2020 تماس گرفتم(شیراز) خانمی که تماس را جواب داد خیلی پیگیر بود و از همکاراش هم پرسید تا مطمئن بشه

گفت که تا 1 ماه دیگه حدودا ثبت نام شروع میشه و هنوز مناطق را مشخص نکردن

فقط گفت کلیتش تا الان معلوم شده که سرعت 50 مگ و مکالمه رایگان هست ولی جرییاتش نه

اره به منم گفتند تا یک ماه دیگه خودشونم اطلاع درستی ندارند . الان این سایت tci.ir رو راه انداختند واسه کی پس ؟ مگه واسه ثبت نام کل کشور نیست؟ هم با شماره تهران و شیراز امتحان کردم سایت قاطی داره . هم با 2020 تهران و هم شیراز صحبت کردم که هیچ کدوم اطلاع درستی نداشتند مشخص نیست از کجا باید پیگیری کرد مشکل سایت رو. فقط قسمت تانوما ایراد داره قسمت درخواست adsl تا مرحله اخر بدون مشکل رفتم با شماره شیراز واسه ثبت نام.

Pooya Rezaie
01-05-2017, 15:37
جایی تاپیک نداره افرادی که خریدن بگن چجوریه؟ مخابرات تو ای دی اس ال که حسابی خراب کرده

اینجا هست

Saysooka
01-05-2017, 17:47

عزيزم شما مه تهران نيستي ببيني چيا ميگن الان مثل اينكه vdsl رو به برج ها يا مراكز تحاري ميدن فقط بعدسم سرعت 20-30 كمه براي ما كه تا دو سال پيش 10 مگ بالاتربن سرعت بود؟ بعدشم اشتباه خوندي پستو فقط شبا افت سرعت داره كه من استفاده ندارم زياد برام مهم نيست در ساعات روز همون سرعت هميشه رو ميده لطفا با دقت و با تمركز حرفي بزنيد كه از همه لخاط درست باشه

Pooya Rezaie
01-05-2017, 21:10
عزيزم شما مه تهران نيستي ببيني چيا ميگن الان مثل اينكه vdsl رو به برج ها يا مراكز تحاري ميدن فقط بعدسم سرعت 20-30 كمه براي ما كه تا دو سال پيش 10 مگ بالاتربن سرعت بود؟ بعدشم اشتباه خوندي پستو فقط شبا افت سرعت داره كه من استفاده ندارم زياد برام مهم نيست در ساعات روز همون سرعت هميشه رو ميده لطفا با دقت و با تمركز حرفي بزنيد كه از همه لخاط درست باشه
داداش حالت خوبه ؟ من اصلا با شما حرف زدم که پریدی وسط ؟ شما هر تایمی دوست داری استفاده کن طرف صحبت من کسی دیگه بود شما چرا خودت قاطی میکنی ؟ شما لطفا قبل نظر دادن بیشتر دقت کن بعد حرف بزن !

mohammad_1992
03-05-2017, 10:57

همه ی مناطق فیبر نوری نیست ! 1 درصدم نیست

mahdi_z100
03-05-2017, 14:26
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]!/service/ftth
من الان زنگ زدم مخابرات گفت سرویس تانوما به یک مشترک هم واگذار میشه . فقط نپرسیدم مودم میخواد یا همین مودم adsl کافیه . تعرفه هاش خیلی بصرفه هستش . بعد داخل قسمت تعرفه نوشته برگردان به فیبر نوری رایگان . یعنی اگه سرویس رو بخرید براتون خط مسی رو به فیبر نوری تغییر میدن

Pooya Rezaie
03-05-2017, 18:15
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]!/service/ftth
من الان زنگ زدم مخابرات گفت سرویس تانوما به یک مشترک هم واگذار میشه . فقط نپرسیدم مودم میخواد یا همین مودم adsl کافیه . تعرفه هاش خیلی بصرفه هستش . بعد داخل قسمت تعرفه نوشته برگردان به فیبر نوری رایگان . یعنی اگه سرویس رو بخرید براتون خط مسی رو به فیبر نوری تغییر میدن

مودمش فرق داره دوست عزیز قیمتش حدود 400 هست. با کابل کشی و بقیه تجهیزات حداقل حدود 500-600 باید هزینه کنید واسه فیبر نوری . تعرفه ها که به صرفه هست نسبت به adsl و اینترنت نسل 4و 4.5 ولی خوب یه سری هزینه اولیه هم داره سرویس فیبر نوری

malek911
04-05-2017, 17:13
البته یه هزینه آبنمان ماهانه ۶۰ تومن هم داره

malek911
04-05-2017, 17:14
با یه آی پی استاتیک

albertxx
04-05-2017, 21:56
البته یه هزینه آبنمان ماهانه ۶۰ تومن هم داره

جااااااااان ؟؟؟؟
یعنی 110 تومان پول نت بدم و 60 تومان ابنمان ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:n13:

rioman
05-05-2017, 10:47
طرح مروارید 1 : 50 مگ + 50 گیگ ترافیک -----> 60000 تومن

دیگه آبونمان نداره

malek911
05-05-2017, 22:38
طرح مروارید 1 : 50 مگ + 50 گیگ ترافیک -----> 60000 تومن

دیگه آبونمان نداره

من خودم ثبت نام کردم و 60 تومن ماهیانه ازم آبنمان گرفتن که واسه یک سالش شد 720 تومن.امروز فرداست که وصلش کنن(البته با توجه با سابقه خوش قولیشون بعید میدونم)

Pooya Rezaie
05-05-2017, 22:40
من خودم ثبت نام کردم و 60 تومن ماهیانه ازم آبنمان گرفتن که واسه یک سالش شد 720 تومن.امروز فرداست که وصلش کنن(البته با توجه با سابقه خوش قولیشون بعید میدونم)
از سایت ثبت نام کردید یا حضوری ؟ کامل توضیح میدید مراحل ثبت نام و کل هزینه ها رو

malek911
05-05-2017, 22:44
حضوری رفتم مخابرات جلفا.سرویس یک ساله 500 گیگ با یه آی پی استاتیک که اونم یک سالش شد 120 تومن.جمعا 1400 دادم.یه هفته بعدش پیمانکار اومد حفاری و از تابلو کافو 300 متر فیبر نوری رو تا دم ساختمان کشید.الان 2 ماهه امروزفردا میکنن که کارشناسشون از تبریز بیاد تا اتصالات رو جوش بزنه.مودم رو هم رایگان میدن.البته بهم گفتن سرعت 1 گیگ هستش ولی از اونجایی که اطلاعات فنیشون در حد نخوده فعلا نمیشه دقیق گفت

Pooya Rezaie
05-05-2017, 22:55
حضوری رفتم مخابرات جلفا.سرویس یک ساله 500 گیگ با یه آی پی استاتیک که اونم یک سالش شد 120 تومن.جمعا 1400 دادم.یه هفته بعدش پیمانکار اومد حفاری و از تابلو کافو 300 متر فیبر نوری رو تا دم ساختمان کشید.الان 2 ماهه امروزفردا میکنن که کارشناسشون از تبریز بیاد تا اتصالات رو جوش بزنه.مودم رو هم رایگان میدن.البته بهم گفتن سرعت 1 گیگ هستش ولی از اونجایی که اطلاعات فنیشون در حد نخوده فعلا نمیشه دقیق گفت
۱۴۰۰؟ یه میلیون و چهارصد ؟ ماشالله! سرویس ۵۰۰ گیگ یکساله تو سایت زده ۴۸۰ حالا با ایپی هم بگیم ۶۰۰ هزینه برگردان از سیم مسی به فیبرم زده رایگان. چجور حساب کردن واسه شما؟ بعد یه چیز دیگه شنیدم که کابل کشی تا در ساختمون به عهده شرکته فقط هزینه کابل داخل ساختمون با مااست

Pooya Rezaie
05-05-2017, 23:42
حالا این هزینه ها گفته شد یاد سرویس اینترنت گوگل فایبر تو امریکا افتادم سرویس 100 مگ 50 دلار در ماه و سرویس 1000 مگ یا یه گیگ 70 دلار در ماه هست !

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اینا گرونه تازه دوستی دارم رومانی زندگی میکنه از شرکت rcs & rds سرعت 1 گیگ گرفته ماهی 10 دلار به پول ما ماهی 40 هزار تومان برای سرعت 1000 مگ .

تمام این سرویس ها هم نامحدود هستند اصلا این سرعت ها محدودیت حجمی یه چیز مسخره هست براشون. اونا کجا هستند و ما به کجا پیش میریم برای اینترنت مزخرفشون 700 هزار تومان و یک میلیون میگیرند بعد باید گیگ گیگ هم شارژ کنید:n15:

Armin.Computer
05-05-2017, 23:47
این سرویس چه جوریه؟؟؟
یعنی هر مشترکی که درخواست بده می یان واسش زمین رو حفاری می کنن؟؟؟

malek911
05-05-2017, 23:54
من چون واسه شرکت درخواست داده بودم و از لحاظ حفاری مشکلی وجود نداشت چون هنوز پیاده رو ها آماده نشده.واسه همین بیل بکو ظرف نصف روز تمومش کرد.ولی فکر کنم واسه مناطق دیگه مشکل پیش بیاد چون بیل بکو رسما پدر آسفالت و پیاده رو رو درمیاره

srx190d
05-05-2017, 23:57
به نظر من براي مصرف كننده خانگي زود هنوز
هم گران هم نياز نداره

MMDFullHD
06-05-2017, 10:17
حالا این هزینه ها گفته شد یاد سرویس اینترنت گوگل فایبر تو امریکا افتادم سرویس 100 مگ 50 دلار در ماه و سرویس 1000 مگ یا یه گیگ 70 دلار در ماه هست !

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اینا گرونه تازه دوستی دارم رومانی زندگی میکنه از شرکت rcs & rds سرعت 1 گیگ گرفته ماهی 10 دلار به پول ما ماهی 40 هزار تومان برای سرعت 1000 مگ .

تمام این سرویس ها هم نامحدود هستند اصلا این سرعت ها محدودیت حجمی یه چیز مسخره هست براشون. اونا کجا هستند و ما به کجا پیش میریم برای اینترنت مزخرفشون 700 هزار تومان و یک میلیون میگیرند بعد باید گیگ گیگ هم شارژ کنید:n15:

دوست گرامی
همه جا حتی گوگل هم 300 دلار برای راه اندازی اولیه میخواد
میاد خودشون خونه رو هم فیبر کشی میکنن اینطوری بهتره شما که دارین این همه هزینه رو میکنین بهتره خودشون هم بیان فیبر کشی کنن
یه موقع اشکالاتی داشت خودشون بر طرف کنن بعد شما سخته بخواید پیدا کنید بیاد یه نفر براتون فیبرکشی ساختمون رو هم انجام بده

ولی با نامحدود بودن موافقم کامکست که فیبر هم داره میده با 2 گیگابایت سرعت هم محدودیت سرعت نداره
حداقل اینترنت داخلی روش نامحدود کنن عالی تر میشه

mr.arbab28
06-05-2017, 10:20
به گفته مخابرات قبل اجرای شدن فیبر قرار بود فیبر تا دم خونه برسون چی شد؟ چرا دارن پول میگیرن؟ حالا چون پهنای باند فلان اورده باید تا جای که جا داره ملتو تیغ بزنه؟ قرار بود برای کاربر خونگی تا دم در خونه فیبر بکشن و با هزینه خیلی ارزان اینترنت فیبر نوری بدن چی شد؟ وعده علکی بود؟ قرار بود طرح روی فیبر : یکساله با ۱۰۰ گیگ ترافیک ۷۰۰۰۰ تومان بشه ؟ چون کاربر خونگی اطلاعات تخصصی نداره از فیبر اینا هم تا جای که میتونن مردوم تیغ میزنن

Sent from my Lenovo K50a40 using Tapatalk

Zeitgeist
06-05-2017, 14:57
اصلاً به صرفه نیست وقتی ساعات رایگان نداره و حجمش انقدر کم و گرونه...

با سرعت 100Mbps حجم 100GB در عرض دو ساعت و نیم تموم میشه اگه کسی بخواد دانلود کنه lol

تازه هم دانلود محاسبه میشه هم آپلود!

aliprince
06-05-2017, 14:57
به گفته مخابرات قبل اجرای شدن فیبر قرار بود فیبر تا دم خونه برسون چی شد؟ چرا دارن پول میگیرن؟ حالا چون پهنای باند فلان اورده باید تا جای که جا داره ملتو تیغ بزنه؟ قرار بود برای کاربر خونگی تا دم در خونه فیبر بکشن و با هزینه خیلی ارزان اینترنت فیبر نوری بدن چی شد؟ وعده علکی بود؟ قرار بود طرح روی فیبر : یکساله با ۱۰۰ گیگ ترافیک ۷۰۰۰۰ تومان بشه ؟ چون کاربر خونگی اطلاعات تخصصی نداره از فیبر اینا هم تا جای که میتونن مردوم تیغ میزنن

تقصیر مردمه که فرتی از هرچیز گرونی استقبال میکنن تا گرونتر هم بشه.

mohandes23
06-05-2017, 17:49
کسی اطلاع داره تو قم هست یا نه؟ کجا برم بپرسم؟

Pooya Rezaie
06-05-2017, 17:51
کسی اطلاع داره تو قم هست یا نه؟ یکی از دوستان برای اذربایجان شرقی (جلفا)نوشته بود که دادن در حالی که جز شهر های اعلام شده نیست!کجا برم بپرسم؟
مخابرات منطقتون باید مراجعه کنید

alireza_asol
07-05-2017, 00:53

رومانی رو باورم نشد رفتم چک کردم دیدم از 10 دلارم کمتره :n04::n02::n02::n02::n02:
منم اینجا ماهی 45 میدم 1 مگابیت نا محدود :n02: تفاوت خاصی نداره 999 تا فقط:n08:

shahin_ak
07-05-2017, 14:36
در ايتاليا هم اپراتور ودافون الان داره سرويسي كه شامل اينترنت فيبر FTTH با سرعت ١ گيگابيت و حجم نامحدود + تماس نامحدود تلفني به شماره تلفن هاي ثابت بين الملي + تماس نامحدود تلفني به موبايل در سطح كشور ايتاليا+ اگر مشترك تلفن همراه ودافون هم باشيد ١ گيگ اينترنت 4G ارائه ميده كه همه ي اينا براي فقط ماهيانه ٣٠ يورو اين قيمت شامل ٨٪‏ ماليات بر ارزش افزوده هم شده و قيمت نهايي محسوب ميشه.

توجه كنيد كه مقايسه كردن ارزش ريال و يورو كاملا غير منطقيه با اين حال براي ما ميشه ماهي ١٢٠ تومن -
حالا اگر شما به يورو حقوق بگيريد و به يورو هم خرج كنيد كاملا منطقيه اين قيمت پول يك وعده غذا رستوران در ميلان هم نميشه. ( هرچند بعضي از ماها حتي بيشتر از ١٢٠ تومن در ماه براي اينترنت هزينه ميكنند. يكيش خود من از يك ماه گذشته نزديك ١٤٧ تومن بسته از ايرانسل خريدم.

Zeitgeist
07-05-2017, 15:10
در ايتاليا هم اپراتور ودافون الان داره سرويسي كه شامل اينترنت فيبر FTTH با سرعت ١ گيگابيت و حجم نامحدود + تماس نامحدود تلفني به شماره تلفن هاي ثابت بين الملي + تماس نامحدود تلفني به موبايل در سطح كشور ايتاليا+ اگر مشترك تلفن همراه ودافون هم باشيد ١ گيگ اينترنت 4G ارائه ميده كه همه ي اينا براي فقط ماهيانه ٣٠ يورو اين قيمت شامل ٨٪‏ ماليات بر ارزش افزوده هم شده و قيمت نهايي محسوب ميشه.

توجه كنيد كه مقايسه كردن ارزش ريال و يورو كاملا غير منطقيه با اين حال براي ما ميشه ماهي ١٢٠ تومن -
حالا اگر شما به يورو حقوق بگيريد و به يورو هم خرج كنيد كاملا منطقيه اين قيمت پول يك وعده غذا رستوران در ميلان هم نميشه. ( هرچند بعضي از ماها حتي بيشتر از ١٢٠ تومن در ماه براي اينترنت هزينه ميكنند. يكيش خود من از يك ماه گذشته نزديك ١٤٧ تومن بسته از ايرانسل خريدم.

در ایتالیا فساد موج میزند و علت آن هم همین است. :jealous:

mr.arbab28
07-05-2017, 15:22
در ایتالیا فساد موج میزند و علت آن هم همین است. :jealous:
طرف اومده در مورد ایتالیا حرف میزنه شما میگی فساد؟ چه ربطی داشت؟ شما سعی کن دسمال کشی نکنی

sima_6600
07-05-2017, 15:58
طرف اومده در مورد ایتالیا حرف میزنه شما میگی فساد؟ چه ربطی داشت؟ شما سعی کن دسمال کشی نکنی

شما نگرفتی ایشون مسخره میکنه.

mohandes23
07-05-2017, 16:11
بابا قم مگه کلان شهر نیست چرا نمیده فیبر نوری اخه.خوب من چه کار کنم.عجب گیری افتادیم به خدا:n34::n34::n34:

aliprince
07-05-2017, 16:19
بابا قم مگه کلان شهر نیست چرا نمیده فیبر نوری اخه.خوب من چه کار کنم.عجب گیری افتادیم به خدا:n34::n34::n34:
قم؟ کلان‌شهر؟
وسعت و جمعیتش چقدره مگه؟

mohandes23
07-05-2017, 16:31
شهر های بالای یک میلیون (طبق تعریف ایران) کلان شهره.استان قم جمعیت زیادی نسبت به برقیه نداره ولی شهر قم تراکم جمعیتی بالایی داره.و هشتمین کلان شهره.
قم؟ کلان‌شهر؟
وسعت و جمعیتش چقدره مگه؟

hosseinscoot
07-05-2017, 16:38
سلام. من 2 دفعه به 2020 زنگ زدم ثبت نام کردم ولی گفتن برگشت خورده و دوباره باید ثبت نام کنی. تو سایت مخابرات هم که رفتم واسه ثبت نامش شماره م رو وارد میکنم میگه امکان نصب روی این شماره نیست. چه جوریه باید برم مخابرات درخواست بدم؟ ما که چند ساله نمیتونیم اینترنت شرکتی بگیریم چون میگفتن خط روی فیبر نوریه اینترنت مخابرات داریم.

aliprince
07-05-2017, 16:41
شهر های بالای یک میلیون (طبق تعریف ایران) کلان شهره.استان قم جمعیت زیادی نسبت به برقیه نداره ولی شهر قم تراکم جمعیتی بالایی داره.و هشتمین کلان شهره.
حالا شما بزار توی کلان شهرای اصلی بدن ببینیم چی از آب درمیاد
فعلا که tdlte به نظر من ب صرفه تره

mohandes23
07-05-2017, 16:53
برا من پینگ مهمه که فیبر فقط خوبه.در ضمن طبق تعریف جهانی شهر های بالای 8 میلیون میشه کلان شهر که میشه فقط تهران توی ایران.پس اونای دیگه هم فرعی اند
حالا شما بزار توی کلان شهرای اصلی بدن ببینیم چی از آب درمیاد
فعلا که tdlte به نظر من ب صرفه تره

mr.arbab28
07-05-2017, 20:02
اقا فیبر نوری مودمش کجا گیر میاد بریم؟؟؟ مودم vdsl فقط مخابرات میفروشه که اصلا نمیدونم چه برندی هست چه مدلیه؟ مودم های که ساپورت کنن vdsl ازکجا میشن فهمید؟ کجا میشه در مورد اطلاعات کسب کرد؟ تو گوگل سرچ کردم مثلا برند asus مدل n14u تو سایتش زده که ساپورت میکنه vdsl ولی چرا تو سایت های دیگه نزده
در کل له دنبال جای هستم که مودم های vdsl بفروشن

Golbarg01
07-05-2017, 20:02
من الان با 512 کیلوبیت نامحدود مخابرات ماهی 80 90 گیگ دانلود می کنم اونم با ماهی 22 تومن
حالا بیام با سرویس 100 مگابیت ماهی 50 گیگ دانلود کنم تازه با قیمت 3 برابر!؟
سرویس پرسرعت لطفش به اینه که نامحدود باشه و بتونی هر چی میخوای دانلود کنی یا حداقل حجم بالا بدن مثلا ماهی 1000 گیگ نه ماهی 50 گیگ و هر گیگ اضافه هم 1500 تومن!! وگرنه حجم پایین و وبگردی معمولی که سرعت زیر 1 مگ هم کفایت می کنه
در ضمن ما چون منطقمون قیبر نوریه جز مخابرات از جای دیگه نمی تونم سرویس بگیرم و شنیدم مخابرات میخواد کم کم همه جا adsl رو جمع کنه و این vdsl رو جایگزین کنه؟
درست میگن؟

mr.arbab28
07-05-2017, 20:05
من الان با 512 کیلوبیت نامحدود مخابرات ماهی 80 90 گیگ دانلود می کنم اونم با ماهی 22 تومن
حالا بیام با سرویس 100 مگابیت ماهی 50 گیگ دانلود کنم تازه با قیمت 3 برابر!؟
سرویس پرسرعت لطفش به اینه که نامحدود باشه و بتونی هر چی میخوای دانلود کنی یا حداقل حجم بالا بدن مثلا ماهی 1000 گیگ نه ماهی 50 گیگ و هر گیگ اضافه هم 1500 تومن!! وگرنه حجم پایین و وبگردی معمولی که سرعت زیر 1 مگ هم کفایت می کنه
در ضمن ما چون منطقمون قیبر نوریه جز مخابرات از جای دیگه نمی تونم سرویس بگیرم و شنیدم مخابرات میخواد کم کم همه جا adsl رو جمع کنه و این vdsl رو جایگزین کنه؟
درست میگن؟
خب الان ببینید هر گیگ در طرح vdsl قیمتش ۷۶۰ تک تومان هست تو ایران توغع نامحدود نباید داشت

saeed9009
07-05-2017, 20:54
اقا فیبر نوری مودمش کجا گیر میاد بریم؟؟؟ مودم vdsl فقط مخابرات میفروشه که اصلا نمیدونم چه برندی هست چه مدلیه؟ مودم های که ساپورت کنن vdsl ازکجا میشن فهمید؟ کجا میشه در مورد اطلاعات کسب کرد؟ تو گوگل سرچ کردم مثلا برند asus مدل n14u تو سایتش زده که ساپورت میکنه vdsl ولی چرا تو سایت های دیگه نزده
در کل له دنبال جای هستم که مودم های vdsl بفروشن

Asus DSL-AC52U دارم که قیمتش هم مناسبه. VDSL ساپورت میکنه و وایرلس AC750

mr.arbab28
08-05-2017, 06:45
Asus DSL-AC52U دارم که قیمتش هم مناسبه. VDSL ساپورت میکنه و وایرلس AC750

بیا تلگرام mr_n4ser@

فرستاده شده از Lenovo K50-T5ِ من با Tapatalk

mikadoandru
08-05-2017, 10:54
من روی بیش از هفت خط مخابرات تهران تست کردم و بر روی همه یک پیغام خطای مشخص داد "امکان نصب سرویس FTTH بر روی این شماره وجود ندارد"

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

تمامی این خط ها هم فیبر نوری هستند و خاطرم هست که غیر از مخابرات، سرویس دهنده دیگری روش اینترنت نمیداد، با 2020 تماس گرفتم، گفتند که میتونند تلفنی درخواست رو ثبت کنند تا مخابرات امکان سنجی کنه، ولی وقتی گفتم توی crm مخابرات گفته امکان fttx روی این خط نیست، گفت احتمالا جواب مخابرات هم همین باشه و بهتره حضوری مراجعه کنم

بررسی خط برای سرویس fttx

البته برای بررسی تمام این امکانات روی خط خودتون باید یوزر بسازید در tci.ir که کاری نداره و سریع انجام میشه

حالا اگر حضوری به نتیجه رسیدم که حتما اینجا اعلام میکنم

shahryar84
08-05-2017, 14:43
ورود MTN به عرصه فیبرنوری ایران

shahryar84
08-05-2017, 14:48
شرکت MTN پس از اما و اگرهای زیاد به عنوان سرمایه‌گذار خارجی شبکه فیبرنوری با وزارت ارتباطات تفاهم نامه امضا کرده است. 

ام تی ان آفریقای جنوبی پس از تجربه اپراتور دوم موبایل ( ایرانسل ) و مشارکت با شرکت راکت اینترنت آلمان در ایجاد استارتاپهایی چون زودفود، اسنپ، بامیلو و .... حالا روی شبکه فیبرنوری با اپراتور چهارم فیبرنوری به توافق رسیده است آن هم درست یک هفته پس از آنکه وزارت ارتباطات مجوز توسعه فیبرنوری را به رقیب آن یعنی شرکت مخابرات هم اعطا کرده است. 

به نظر می‌رسد تمهید وزارت ارتباطات در جلب توجه ام تی ان (  که سالهاست در مورد سرمایه‌گذاری با ایرانیان نت مشغول مذاکره است ) با اعطای مجوز به مخابرات جواب داده و حالا بحث فیبرنوری نیز دارای دو متولی در کشور است. 

مخابرات البته به دلیل داشتن زیرساخت‌های قبلی قطعا جلوتر از رقیب خود ایرانیان نت است اما به نظر می‌رسد این شرکت که در دولت احمدی‌نژاد مجوز فعالیت گرفت با 300 میلیون دلار سرمایه‌گذاری مستقیم و 450 میلیون دلار سرمایه‌گذاری به صورت فاینانس بالاخره شروع به حرکت خواهد کرد هرچند این شرکت فرصت قابل توجهی را برای توسعه فیبرنوری در طی سالهای اخیر از دست داده است. 

نکته قابل توجه در ارایه مجوز به توسعه شبکه به شرکت ایرانیان نت تمدیدانحصار این شرکت است. 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره نحوه سرمایه‌گذاری در این پروژه گفته است: ایرانیان نت شرکتی است که باید همه شهرهای ایران را پوشش دهد. هشت شهر از کل شهرها انتخاب شده که 49 درصد شریک خارجی و 51 درصد سهامدار ایرانی است.

واعظی با اشاره به انحصار ایرانیان نت بیان کرد: انحصار برای هشت کلان شهر بر اساس پروانه ای است که به ایرانیان نت داده شده است. ما این شرط را قایل شدیم که اگر ایرانیان نت بتواند سرمایه‌گذار بیاورد انحصارش را تمدید کنیم، بنابراین با سرمایه‌گذاری MTN این انحصار تمدید می‌شود. البته شرکت مخابرات با توجه به اینکه از ابتدا شبکه‌دار غالب بود و شامل این انحصار نمی‌شود.

L.utus
08-05-2017, 15:28
این دو تا تاپیک نباید با هم ادغام بشن؟
چون به نظر میاد موضوعشون در راستای همدیگه باشه

MMDFullHD
08-05-2017, 15:29
من روی بیش از هفت خط مخابرات تهران تست کردم و بر روی همه یک پیغام خطای مشخص داد "امکان نصب سرویس FTTH بر روی این شماره وجود ندارد"

تمامی این خط ها هم فیبر نوری هستند و خاطرم هست که غیر از مخابرات، سرویس دهنده دیگری روش اینترنت نمیداد، با 2020 تماس گرفتم، گفتند که میتونند تلفنی درخواست رو ثبت کنند تا مخابرات امکان سنجی کنه، ولی وقتی گفتم توی crm مخابرات گفته امکان fttx روی این خط نیست، گفت احتمالا جواب مخابرات هم همین باشه و بهتره حضوری مراجعه کنم

بررسی خط برای سرویس fttx

البته برای بررسی تمام این امکانات روی خط خودتون باید یوزر بسازید در tci.ir که کاری نداره و سریع انجام میشه

حالا اگر حضوری به نتیجه رسیدم که حتما اینجا اعلام میکنم

مشکلی نداره که
بدون ثبت نام هم میتونی ببینی تحت پوشش هستی یا ن

alireza_asol
08-05-2017, 15:49
شرکت MTN پس از اما و اگرهای زیاد به عنوان سرمایه‌گذار خارجی شبکه فیبرنوری با وزارت ارتباطات تفاهم نامه امضا کرده است. 

ام تی ان آفریقای جنوبی پس از تجربه اپراتور دوم موبایل ( ایرانسل ) و مشارکت با شرکت راکت اینترنت آلمان در ایجاد استارتاپهایی چون زودفود، اسنپ، بامیلو و .... حالا روی شبکه فیبرنوری با اپراتور چهارم فیبرنوری به توافق رسیده است آن هم درست یک هفته پس از آنکه وزارت ارتباطات مجوز توسعه فیبرنوری را به رقیب آن یعنی شرکت مخابرات هم اعطا کرده است. 

به نظر می‌رسد تمهید وزارت ارتباطات در جلب توجه ام تی ان (  که سالهاست در مورد سرمایه‌گذاری با ایرانیان نت مشغول مذاکره است ) با اعطای مجوز به مخابرات جواب داده و حالا بحث فیبرنوری نیز دارای دو متولی در کشور است. 

مخابرات البته به دلیل داشتن زیرساخت‌های قبلی قطعا جلوتر از رقیب خود ایرانیان نت است اما به نظر می‌رسد این شرکت که در دولت احمدی‌نژاد مجوز فعالیت گرفت با 300 میلیون دلار سرمایه‌گذاری مستقیم و 450 میلیون دلار سرمایه‌گذاری به صورت فاینانس بالاخره شروع به حرکت خواهد کرد هرچند این شرکت فرصت قابل توجهی را برای توسعه فیبرنوری در طی سالهای اخیر از دست داده است. 

نکته قابل توجه در ارایه مجوز به توسعه شبکه به شرکت ایرانیان نت تمدیدانحصار این شرکت است. 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره نحوه سرمایه‌گذاری در این پروژه گفته است: ایرانیان نت شرکتی است که باید همه شهرهای ایران را پوشش دهد. هشت شهر از کل شهرها انتخاب شده که 49 درصد شریک خارجی و 51 درصد سهامدار ایرانی است.

واعظی با اشاره به انحصار ایرانیان نت بیان کرد: انحصار برای هشت کلان شهر بر اساس پروانه ای است که به ایرانیان نت داده شده است. ما این شرط را قایل شدیم که اگر ایرانیان نت بتواند سرمایه‌گذار بیاورد انحصارش را تمدید کنیم، بنابراین با سرمایه‌گذاری MTN این انحصار تمدید می‌شود. البته شرکت مخابرات با توجه به اینکه از ابتدا شبکه‌دار غالب بود و شامل این انحصار نمی‌شود.

همون mtn تنها بود خیلی بهتر بود!
این ایرانیان نت بری تو سایتش حالت به هم میخوره مال 10 سال پیشه.
من خیلی وقت بود سایت این شکلی ندیده بودم!
ببین دیگه اوضاع شرکت و مدیریت و ... چطوره!
احتمالا تنها عملکردش هدر دادن و خوردن سرمایه mtn خواهد بود :n02:

shahryar84
08-05-2017, 15:51
همون mtn تنها بود خیلی بهتر بود!
این ایرانیان نت بری تو سایتش حالت به هم میخوره مال 10 سال پیشه.
من خیلی وقت بود سایت این شکلی ندیده بودم!
ببین دیگه اوضاع شرکت و مدیریت و ... چطوره!
احتمالا تنها عملکردش هدر دادن و خوردن سرمایه mtn خواهد بود :n02:
ایرانیان نت متاسفانه از شرکتهای زمان ا.ن. که کلی پول هم هدر کرده

حیزون
08-05-2017, 15:55
این سرویس چه جوریه؟؟؟
یعنی هر مشترکی که درخواست بده می یان واسش زمین رو حفاری می کنن؟؟؟

حفاری جایی احتیاج هست که سیم تلفن با تیر های چوبی هوایی رسیده باشه به خونه ها مثل امریکا . ایران که مخابرات همه جا زیر زمینی داره احتیاجی نیست

حیزون
08-05-2017, 16:09
همین کلان شهر ما ، من یه روز تو روزنامه خوندم به بانک ها و موسسات دولتی فیبر میدن پس فرداش از خونه اومدم بیرون دیدم همین بانک کناری دارن دیش ماهواره ش رو جمع میکنند یعنی از همون زیر زمین بهش فیبر دادن بی سر و صدا و بدون حفاری و بیل کلنگ. یعنی همین الان هم خیلی جاها فیبر کشیدن منتها اینا فیبر دادن به خونه رو معادل سوسول بازی و غربی گرایی میدونند ..

xomax
08-05-2017, 16:21
حفاری فیبر نوری مثل فاضلاب و اینا نیست که کلی خراب کاری و کارگر و بیل و کلنگ داشته باشه. یه دستگاهی هست که روی همین بیل مکانیکی کوچیکا ( bob cat) نصب میشه، شبیه یه اره بزرگ هست. آسفالت رو به عرض نیم متر یا کمتر برش میزنه، فیبر رو سریع میخوابونن و پر میکنن. منتها با سیستم چاله پر کنی شهرداری ، همون یه تیکه بعد یه مدت تبدیل به خندق میشه :V2::n34:

حیزون
08-05-2017, 16:27
علت اینکه 100 مگ بیشتر نمیدن حتما اینه که کارت شبکه های خود مخابرات 100 مگ بیشتر نمیکشه .. وگرنه اینا اگه سرعت های گیگابیتی ، همون حجمی ارائه بدن کلی براشون فروش داره ! اسکلن به خدا

mohandes23
08-05-2017, 17:20
حالا معلوم شد این هشت کلان شهر کجاهان؟امیدوار باشم قم هم میاد این ایرانیان نت یا نه.!

saeed9009
08-05-2017, 18:45
علت اینکه 100 مگ بیشتر نمیدن حتما اینه که کارت شبکه های خود مخابرات 100 مگ بیشتر نمیکشه .. وگرنه اینا اگه سرعت های گیگابیتی ، همون حجمی ارائه بدن کلی براشون فروش داره ! اسکلن به خدا

رئیس مخابرات منطقه ما میگفت بیشتر از 100 مگ به خانگی نمیدن اما به شرکت ها محدودیتی وجود نداره.

پ.ن
البته یادمون نرفته که همین 4 سال پیش واسه سرعت بالای 128 باید نامه از دانشگاه و شرکت و ... میگرفتیم ! اما الان دیگه سرعت های 100 مگابیت هم جوابگوی بعضی از دوستان نیست. سوال اینجاست کدوم سایتی به شما اجازه میده با سرعت بالای صد مگابیت از سرورهاش دانلود کنید؟

aliprince
08-05-2017, 18:46
رئیس مخابرات منطقه ما میگفت بیشتر از 100 مگ به خانگی نمیدن اما به شرکت ها محدودیتی وجود نداره.

پ.ن
البته یادمون نرفته که همین 4 سال پیش واسه سرعت بالای 128 باید نامه از دانشگاه و شرکت و ... میگرفتیم ! اما الان دیگه سرعت های 100 مگابیت هم جوابگوی بعضی از دوستان نیست. سوال اینجاست کدوم سایتی به شما اجازه میده با سرعت بالای صد مگابیت از سرورهاش دانلود کنید؟
شما به من بگو اصلا ۱۰۰ مگ نامحدود هم بدن میخوان رو کدوم هارد این همه دیتا رو ذخیره کنن

sima_6600
08-05-2017, 18:48
همون بهتر که 100 مگ نامحدود نمیدن چون این جماعت جنبه استفاده از تکنولوژی رو ندارن و راه سو استفاده ازش رو پیدا میکنند.

srx190d
08-05-2017, 18:50
اصلا ديگه ذخيره و آرشيو بازي تموم شده
چي كسي ديگه حوصله دانلود داره
كلا فقط آنلاين
هستن واقعا دوستاني كه هنوز سيستم شب تا صبح روشن ١٢٨ نامحدود مخابرات دانلود كنن

Gamemaster
08-05-2017, 19:14
کسی این سرویس گرفته ؟ تستی چیزی بزارین
و سوال بعدی
این سرویس انحصاریه یا بعدها شرکت ها عم میتونن ارایه بدن؟؟

mr.arbab28
08-05-2017, 19:38
خب چه فایده وقتی هزینه هاش بالاس ؟ مثلا برای vdsl باید ۷۰۰ هزینه کنی بعلاوه مودم که ساپورت کنه خود مخابرات مودم میده ولی ازین اشغالیا هست کشس نداره بعدشم پهنای باند اختصاصی نمیدن که نا سلامتی فیبره اینا شر میکنن گفته شده ۱۶ مگ هست تا ۵۰ مگ اپ میشه و نکته بعدی اینکه بخای تا ۱۰۰ اپ بشه باید ftth بخری که من یکبار تماس گرفتن گفتن کلی هزینش میشه چون باید حفاری بشه فیبر بکارن تا دم خونه فیبر برسونن که اصلا به صرفه نیست حالا سوالم از شما این هست که ایا کاربر خونگی حاضره این هزینه های هنگفت رو تقبل کنه؟؟ طبیعتا نه دیگه ؟ پس این فیبر علکیه چون فقط میخان تیغ بزنن مردوم رو ! هیچ توحیهی نداره اگر بحث پهنای بانده طرف میره از فورجی ایرانسل استفاده میکنه تا ۷۰ مگ خودم شخصا تجربه کردم با گوشیم بعد مخابرات توجیهش چیه واسه این هزینه ها؟ قرار بود ایرانیان نت فیبر برسونن به دم منازل به صورت رایگان؟؟ چی شد پس؟

حیزون
08-05-2017, 20:48

پ.ن

به سایت نیست که دوست گرامی ، شما باید کارت شبکه گیگابیتی داشته باشید و با سیم cat6 و cat 5e و غیره وصل کنید به کامپیوتر اون موقع از خیلی جاها میتونید با سرعت های بالای 100 مگ دانلود کنید .. مثلا میتونید تورنت دانلود کنید و بعد برید فایل هاتون رو بفروشید . این هایی که مثلا گوگل از 5 6 سال پیش تو کانزاس امریکا یا آرکانزاس ؟ بهشون فایبر داده مگه چی کار میکنن ؟ دانلود میکنن ! وقتی هم خسته میشن بازی میکنن باهاش . بازی هم سخت افزار گرون میخواد پس دانلود میکنند ! اون هارد های 10 ترابایت هم که اومده فکر کردید برای دوربین مدار بسته هست واقعا ؟ نه برای همین کاراست ...

ولی حرف من چیز دیگه بود ، من گفتم مخابرات اگه واقعا هدفش سود بود از همون اولش سرعت های بالا ارائه میداد چون طرف تو کف سرویس میمونه هی دانلود میکنه هی حساب شو شارژ میکنه پول میره تو جیب مخابرات .. اون دوستانی هم که میگن نه به درد نمیخوره ، همون td lte خوبه ، نا محدود نیست و غیره فیبر نوری زمین تا آسمون با اینا فرق میکنه با فیبر شما یک خط دارید باهاش همه کار میتونید بکنید بازی با پینگ پایین دانلود بدون جفتک زدن سرعت ، با پایداری .

برای شرکت هم 10 گیگابیت حداکثرش هست بیشتر از اون نیست فعلا .. 10 گیگابیت هم شرکت اش باید خدا مشتری داشته باشه تا بتونه آبونمان شو پرداخت کنه. 100 مگ محدودیت خیلی از دستگاه های وایرلس هست که باهاش پهنای باند ارائه میدن

J@viD
08-05-2017, 21:04
کلا زمانی که در مورد اینترنت با سرعت بالا صحبت میکنید قضیه دانلود کردن رو فراموش کنید مگر فایلی که لازم داشته باشید.
با سرعت بالا کل اینترنت تبدیل به هارد شما میشه.مفهوم آرشیو کردن از بین میره و بحث استریم آنلاین و کلودینگ میاد وسط.

Gamemaster
08-05-2017, 21:19
بهترین جمله رو گفتین ولی کو کسی که گوش کنه
اینم میگره طرف میره تو کار دان اونم همش فیلم سریال ریپ شده
-------------------------------------------
۸دلار ماهی برای استریم امازون
با این سرعت میچسبه

mohandes23
08-05-2017, 21:20
کلا زمانی که اینترنت با سرعت بالا صحبت میکنید کلا قضیه دانلود کردن رو فراموش کنید مگر فایلی که لازم داشته باشید.
با سرعت بالا کل اینترنت تبدیل به هارد شما میشه.مفهوم آرشیو کردن از بین میره و بحث استریم آنلاین و کلوینگ میاد وسط.
دانلود برا گیم فعلا می مونه.پینگ در فیبر خیلی برتری داره.در ضمن امکان استفاده از اینترنت توسط تمامی اعضا خانوداه به صورت هم زمان می تونه اتفاق بیوفته.استریم و دیدن 4k , و 8k هم ممکن می شه.کلا دانلود به اون معنای سابقش کم رنگ میشه.

aliprince
08-05-2017, 21:22
دانلود برا گیم فعلا می مونه.پینگ در فیبر خیلی برتری داره.در ضمن امکان استفاده از اینترنت توسط تمامی اعضا خانوداه به صورت هم زمان می تونه اتفاق بیوفته.استریم و دیدن 4k , و 8k هم ممکن می شه.کلا دانلود به اون معنای سابقش کم رنگ میشه.
مشکل پینگ اینترنت ایران به خاطر سیستم شیلترینگ هست.

حیزون
08-05-2017, 21:34
مشکل پینگ ایران از چند جا نشات میگیره ولی اگه به جای سیم مسی فیبر نوری باشه پینگ حداقل نصف میشه

alireza_asol
08-05-2017, 22:21
زیاد دلتون رو به پینگ فیبر خوش نکنید!
من adsl مخابرات داشتم پینگش با سرور های همه جای ایران زیر 10 بود.اما پینگ بین الملل؟ با 4.2.2.4 120میلی
حالا فکر کنید خط شما تا مرکز مخابراتی منطقه هم فیبر بشه . کل تفاوتش همینه چون از مرکز به بعد فیبره دیگه.

essien
09-05-2017, 00:27
مشکل پینگ ایران از چند جا نشات میگیره ولی اگه به جای سیم مسی فیبر نوری باشه پینگ حداقل نصف میشه
.
نصف نمیشه ، نهایتش نسبت به بهترین حالتی که الان وجود داره 10 میلی ثانیه فرق کنه ...
همین td-lte یا سایر سرویس های وایرلس پینگشون عالیه.
تو برنامه هاشون هست این سیستم هیتلرینگ و بجای لایه اول اینترنت زیرساخت مثل قدیم بیارن تو لایه آخر و بسپرن دست isp ها . منتها نمیدونم سرانجامش به کجا میکشه ولی اینکارو بکنن پینگ بهتر میشه .
ضمن اینکه با جایگزین کردن 80 درصد پهنای باند از مسیر شمال بجای جنوب ، عملا بخاطر کم شدن فاصله تا اروپا و کیفیت بالاتر سمت شمال ، پینگمون تا اروپا خیلی خیلی بهتر شده .
یه زمان نمیشد مثلا ip آلمان و زیر 300 پینگ کرد ، الان راحت با 100 میشه پینگ کرد .

حیزون
09-05-2017, 07:09
.
نصف نمیشه ، نهایتش نسبت به بهترین حالتی که الان وجود داره 10 میلی ثانیه فرق کنه ...
همین td-lte یا سایر سرویس های وایرلس پینگشون عالیه.
تو برنامه هاشون هست این سیستم هیتلرینگ و بجای لایه اول اینترنت زیرساخت مثل قدیم بیارن تو لایه آخر و بسپرن دست isp ها . منتها نمیدونم سرانجامش به کجا میکشه ولی اینکارو بکنن پینگ بهتر میشه .
ضمن اینکه با جایگزین کردن 80 درصد پهنای باند از مسیر شمال بجای جنوب ، عملا بخاطر کم شدن فاصله تا اروپا و کیفیت بالاتر سمت شمال ، پینگمون تا اروپا خیلی خیلی بهتر شده .
یه زمان نمیشد مثلا ip آلمان و زیر 300 پینگ کرد ، الان راحت با 100 میشه پینگ کرد .

والا من الان با adsl پینگ میگیرم ، پینگ من با شیراز هست 38 ! اگه من از اینجا تا مرکز مخابراتی فیبر داشته باشم این پینگ میشه 8 ! چون فاصله من یکی حداقل تا مرکز مخابراتی هست 5 کیلومتر . از اونجا هم دیگه به سواد مخابراتی ها بستگی داره روتر های نوری شون رو چجوری تنظیم کنند. چندتا روتر نوری و از این بند و بساط هاست و مثل اینکه یه multiplexor هست که اطلاعات رو میندازه رو فیبر بین شهری تا برسه به مقصد ... این حرف ها رو هم بی پایه و اساس نمیزنم ، شما برید تو همین فروم های خارجی تست پینگ گذاشتن ببینید مثلا پینگ شیکاگو تا نیویورک هست 5 میلی ثانیه حداکثر . پینگ لوس آنجلس تا نیویورک اونجا احتمالا کمتر هست تا مشهد تهران اینجا !
یا مثلا تو همین فروم یکی از دوستان از تبریز تست گذاشته بودن سرور شهر خودشون بود پینگ بود 1

پینگ هم فقط به درد بازی نمیخوره اگه فکر کردین بچه بازی ه . latency وقتی بیاد پایین درآمد مخابرات نجومی میره بالا .. همین صفحه وب لود میشه سریع تر لود میشه طرف انقدر میشینه پای کامپیوتر تا شارژ ش تموم شه ، بعد دیگه مردم میرن سی سی کم میخرن تا بدون فریز کانال ها رو ببینن iptv میخرن .. همه ی اینها هست فقط بازی نیست . وقتی همه چی نوری شه کن فیکن میشه ، میگید نه صبر کنید ببینید.
وایرلس با نوری اصلا قابل مقایسه نیست . پکت لاس داره .

یه چیزی که یادم رفت بگم اینه که ترافیک داخلی هم بیشتر میشه و اینجوری مردم باید کمتر پول بدن عملا چون خیلی از سایت های داخلی که هاستینگشون تو خارج هست منتقل میکنن به داخل .

همین جوری که یکی دیگه از دوستان چند پست قبل گفتن کلود گیمینگ هم هست . cloud gaming یعنی شما با یه سخت افزار ارزان مثل یه کامپیوتر معمولی یا حتی یک تبلت ! بازی های خفن انجام میدید چون همه پردازش بازی شما چه گرافیکی و چه غیر گرافیکی رو یک سرور قدرتمند انجام میشه و شما فقط استریم میکنید. ..

alireza_asol
09-05-2017, 07:38
والا من الان با adsl پینگ میگیرم ، پینگ من با شیراز هست 38 ! اگه من از اینجا تا مرکز مخابراتی فیبر داشته باشم این پینگ میشه 8 ! چون فاصله من یکی حداقل تا مرکز مخابراتی هست 5 کیلومتر . از اونجا هم دیگه به سواد مخابراتی ها بستگی داره روتر های نوری شون رو چجوری تنظیم کنند. چندتا روتر نوری و از این بند و بساط هاست و مثل اینکه یه multiplexor هست که اطلاعات رو میندازه رو فیبر بین شهری تا برسه به مقصد ... این حرف ها رو هم بی پایه و اساس نمیزنم ، شما برید تو همین فروم های خارجی تست پینگ گذاشتن ببینید مثلا پینگ شیکاگو تا نیویورک هست 5 میلی ثانیه حداکثر . پینگ لوس آنجلس تا نیویورک اونجا احتمالا کمتر هست تا مشهد تهران اینجا !
یا مثلا تو همین فروم یکی از دوستان از تبریز تست گذاشته بودن سرور شهر خودشون بود پینگ بود 1

پینگ هم فقط به درد بازی نمیخوره اگه فکر کردین بچه بازی ه . latency وقتی بیاد پایین درآمد مخابرات نجومی میره بالا .. همین صفحه وب لود میشه سریع تر لود میشه طرف انقدر میشینه پای کامپیوتر تا شارژ ش تموم شه ، بعد دیگه مردم میرن سی سی کم میخرن تا بدون فریز کانال ها رو ببینن iptv میخرن .. همه ی اینها هست فقط بازی نیست . وقتی همه چی نوری شه کن فیکن میشه ، میگید نه صبر کنید ببینید.
وایرلس با نوری اصلا قابل مقایسه نیست . پکت لاس داره .

یه چیزی که یادم رفت بگم اینه که ترافیک داخلی هم بیشتر میشه و اینجوری مردم باید کمتر پول بدن عملا چون خیلی از سایت های داخلی که هاستینگشون تو خارج هست منتقل میکنن به داخل .

همین جوری که یکی دیگه از دوستان چند پست قبل گفتن کلود گیمینگ هم هست . cloud gaming یعنی شما با یه سخت افزار ارزان مثل یه کامپیوتر معمولی یا حتی یک تبلت ! بازی های خفن انجام میدید چون همه پردازش بازی شما چه گرافیکی و چه غیر گرافیکی رو یک سرور قدرتمند انجام میشه و شما فقط استریم میکنید. ..

شما اگه adsl مخابرات داشته باشی پینگت تا شیراز میشه ۱۰ حالا چون احتمالا از شرکت دیگه ای داری اول باید بره مخابرات بعد بره isp برای همین پینگ میره بالا
من خودم از مخابرات رفتم های وب الان پینگ داخلی از ۱۰ شده ۳۰.
این پینگ های خفن خارجی ها هم که میگی فقط مال فیبر نیست. پینگ adsl اونا هم همینه.
چون الکترون ها داخل سیم مسی هم تقریبا با سرعت نور حرکت میکنن. فرقش اینه که روی فیبر نویز نمی‌افته و ظرفیت انتقال بیشتره.
برای همینه که میگم پینگ بین المللی که مهمه خیلی بیاد پایین ۳۰ میلی ثانیه.
اصلا اگه درست یادم باشه توی همین تاپیک بود یا شایدم یه فروم دیگه
یکی تست سرعت و پینگ فیبر رو گذاشته بود از یه پاساژ. حسش بود پیدا میکنم.
قضیه iptv و انتقال هاستینگ و cloud و ... هم ربطی به فیبر کشیدن به منازل نداره.
اولین پارامتر مهم در این موارد حجم نامحدوده که نداریم.
دومی هم پینگ که بازم با فیبر کشیدن فرق خاصی نمیکنه.
با همین adsl هم اگه کیفیتش بالا باشه میشه tv دید یا cloud gaming کرد! روی رزولوشن fhd البته

Gamemaster
09-05-2017, 10:26
ما که هر چی شماره زدیم امکان ارایه نداشت
قزیه چیه؟ کسی هست اقدام کرده باشه

mr.arbab28
09-05-2017, 21:36
در یک کلام سرکاریه !!

Sent from my Lenovo K50-T5 using Tapatalk

shahryar84
09-05-2017, 22:18
فکر کنم حضوری باید ثبت نام کرد

xomax
09-05-2017, 23:16
شما اگه adsl مخابرات داشته باشی پینگت تا شیراز میشه ۱۰ حالا چون احتمالا از شرکت دیگه ای داری اول باید بره مخابرات بعد بره isp برای همین پینگ میره بالا
این پینگ های خفن خارجی ها هم که میگی فقط مال فیبر نیست. پینگ adsl اونا هم همینه.
چون الکترون ها داخل سیم مسی هم تقریبا با سرعت نور حرکت میکنن. فرقش اینه که روی فیبر نویز نمی‌افته و ظرفیت انتقال بیشتره.
با همین adsl هم اگه کیفیتش بالا باشه میشه tv دید یا cloud gaming کرد! روی رزولوشن fhd البته
تست مربوط به پاساژ رو من گذاشته بودم. دوباره میزارم اینجا. حرف دوستمون درسته. پینگ شما با اروپا هر چقدر هم شبکه سریع باشه بهتر از 80-90 میلی ثانیه نمیشه چون فاصله زیاده.بهترین حالت رو از تبریز دیدم که حدود 70 میلی ثانیه بود. مشکل هم اینه که تو ایران که هیچی، تو خاورمیانه هم سرور بازی آنلاین خیلی کمه و اکثرا در اروپا و آسیا و آمریکا متمرکز هست. موضوع دیگه اش هم مسیر های اینترنتی هست که کشور ها رو به هم متصل میکنه. این مسیر ها تغییر میکنه و هر کدوم از یک سری کشور عبور میکنه و پینگ متفاوتی با سرور مقصد داره. به شخصه پینگ 50-60 میلی ثانیه رو با سرور های روسیه تجربه کردم ولی اکثر اوقات وقتی میخواید به سرور روسیه یا ترکیه وصل بشید، مسیر از اروپا دور میزنه بر میگرده به این کشور ها و باعث میشه پینگ بره رو 150 یا بیشتر در صورتی که این کشور ها به ایران نزدیکند و پینگ میتونه کمتر باشه اما این محدودیت مسیر باعث این قضیه میشه.
حالا من تصور میکنم و امیدوارم اگه روزی اینترنت بالنی راه اندازی بشه شاید وضعیت بهتر بشه. چون بالن ها میتونن تو آسمون به هم دیگه متصل بشن و شبکه بدون محدودیتی بین خودشون به وجود بیارن. در این صورت شما میتونی مستقیم به سرور مورد نظرت وصل بشی و دیگه دور زدن دیتا و این مسائل وجود نداشته باشه.

xomax
09-05-2017, 23:47
اینم تست مربوط به اون پاساژ. دقت کنید پینگ با سرور داخلی 2 میلی ثانیه است اما با سرور vodafone انگلیس همون چیزی هست که من الان با TD-LTE مبین نت هم میگیرم. چون فاصله زیاده شما باید به طور میانگین انتظار چنین تاخیری رو داشته باشی و در شرایط محدودی هست که میشه کمتر از این گرفت. اصلا بازی کردن از طریق سروری که هزاران کیلومتر با شما فاصله داره به هیچ وجه منطقی نیست و این مشکل و بدبختی ما هست که سرور برای اینکار نداریم. خود اروپاییه یا آمریکاییه هم از این قاره به اون قاره وصل نمیشه. ماییم که مجبوریم از این سر دنیا دست کنیم تو لقمه اروپاییه!

حیزون
10-05-2017, 07:34

اتفاقا من از خود مخابرات adsl دارم و حرف شما فقط تا حدودی درست است چون مخابرات برای کسایی که فاصله زیاد تا مرکز مخابراتی دارند خوب هست درست ،، ولی بهترین پینگ رو پارس آنلاین میده که خط شما رو میزاره رو no-interleave ..

پینگ فیبر هم که گفتم خفن ه باز الکی نگفتم .. من قبلا از یه شرکتی وایرلس میگرفتم که با فیبر وصل بود و پینگ من تا اروپا بود 90 ! منتها مشکل من این بود که شرکته خودش خیلی دور بود و ارتباط وایرلس من تا اون شرکت به بادی بند بود.
الان از یه شرکت دیگه وایرلس دارم که نزدیک تره ولی خودش با وایرلس وصله به مخابرات ! یعنی یه شرکت در پیتی تو شهر ما قرار داد داره با یک شرکت درپیت دیگر در شهریار تهران و از این مسیر میگذره ، با این حال پینگ من تا تهران هست 18 ! شما حالا خودت قضاوت کن اگه این شرکته با فیبر وصل بود به مخابرات دیگه چی بود .. این هم تستش

این هم تست با ودافن انگلستان ، میبینی پینگ به ظاهر پایینه ولی انقدر packet loss و از این مسائل داره که عملا هیچ چی نمیمیونه تا مقصد

MMDFullHD
10-05-2017, 12:03
اتفاقا من از خود مخابرات adsl دارم و حرف شما فقط تا حدودی درست است چون مخابرات برای کسایی که فاصله زیاد تا مرکز مخابراتی دارند خوب هست درست ،، ولی بهترین پینگ رو پارس آنلاین میده که خط شما رو میزاره رو no-interleave ..

پینگ فیبر هم که گفتم خفن ه باز الکی نگفتم .. من قبلا از یه شرکتی وایرلس میگرفتم که با فیبر وصل بود و پینگ من تا اروپا بود 90 ! منتها مشکل من این بود که شرکته خودش خیلی دور بود و ارتباط وایرلس من تا اون شرکت به بادی بند بود.
الان از یه شرکت دیگه وایرلس دارم که نزدیک تره ولی خودش با وایرلس وصله به مخابرات ! یعنی یه شرکت در پیتی تو شهر ما قرار داد داره با یک شرکت درپیت دیگر در شهریار تهران و از این مسیر میگذره ، با این حال پینگ من تا تهران هست 18 ! شما حالا خودت قضاوت کن اگه این شرکته با فیبر وصل بود به مخابرات دیگه چی بود .. این هم تستش

این هم تست با ودافن انگلستان ، میبینی پینگ به ظاهر پایینه ولی انقدر packet loss و از این مسائل داره که عملا هیچ چی نمیمیونه تا مقصد

عع شهریاریااا چقد زیادن
وایرلس باید پینگش خوب باشه چرا اینطوریه از داخل برای شما رو وایرلس باید زیر 10 میلی ثانیه باشه
شما اگ دوست دارین بهتره بیاین رو این سرویس دهنده

الان من با همین ای دی اس ال خطی که رو فیبره مخابراته حدود 7 میلی ثانیه پینگ میگیرم از سرور شاتل

حیزون
11-05-2017, 10:32
یه بابایی اومده تو سایت شهر سخت افزار ! کامنت گذاشته که اون باکس سفید که مال تقسیم فیبر در منزل هست ، قیمتش یک میلیون تومان ه ! میگید نه برید کامنت را بخوانید .. اسم طرف هم هست علی

Gamemaster
11-05-2017, 11:09
یه بابایی اومده تو سایت شهر سخت افزار ! کامنت گذاشته که اون باکس سفید که مال تقسیم فیبر در منزل هست ، قیمتش یک میلیون تومان ه ! میگید نه برید کامنت را بخوانید .. اسم طرف هم هست علی
لینک بده بره بخونیم

mohandes23
11-05-2017, 18:51
مدیرعامل اپراتورچهارم مخابراتی کشور:

پروژه فیبر نوری بایک میلیارد و 100 میلیون دلارسرمایه گذاری در هشت شهر اجرا می شود.
تهران-ایرنا- مدیرعامل اپراتورچهارم مخابراتی ایران گفت: پروژه اجرای فیبرنوری در هشت کلانشهر کشور با همکاری سرمایه گذارخارجی طی چهارسال و با یک میلیارد و 100 میلیون دلار سرمایه گذاری اجرا خواهد شد.براساس تفاهمی که امروز(دوشنبه 18 اردیبهشت) در حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور نمایندگانی از شرکت ام.تی.ان و شرکت ایرانیان نت به امضا رسید قرار شد این دوشرکت نسبت به ثبت شرکت جدیدی اقدام کنند که 51 درصد سهام آن متعلق به ایرانیان نت و 49 درصد متعلق به ام.تی. ان خواهد بود تا این سرمایه گذار به صورت رسمی سرمایه گذاری خود را برای اجرای پروژه فیبرنوری در هشت شهر ایران آغاز کند.
باقری چناری ادامه داد:سرمایه گذاری برای 3.9 میلیون شماره نصب شده و 1.6 شماره استفاده شده خواهد بود.
مدیرعامل اپراتورچهارم فیبرنوری کشورهشت شهری که قرار است فیبرنوری در آنها با سرمایه گذاری خارجی کشیده شود را تهران، کرج، اصفهان، قم، تبریز، شیراز، اصفهان، اهواز و مشهد برشمرد.

mr.arbab28
11-05-2017, 19:49
خب الان این شهر ها که وزیر ارتباطات گفته به نظرتون تا دم خونه ها میارن فیبر نوری را ایا؟

alimoosavi15
12-05-2017, 00:19
امروز یه مسیج اومد واسم:

مشترك گرامی سلام
تعدادمحدودی پورت اینترنت فوق سرعت (تانوما) ایجادشده است. جهت كسب اطلاعات بیشتر به مركز مخابرات xyz مراجعه نمایید.

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

a66sh
12-05-2017, 00:32
امروز یه مسیج اومد واسم:

مشترك گرامی سلام
تعدادمحدودی پورت اینترنت فوق سرعت (تانوما) ایجادشده است. جهت كسب اطلاعات بیشتر به مركز مخابرات xyz مراجعه نمایید.

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

ميشه بگين كدوم مركز مخابراتى..؟!!

Firebirds
12-05-2017, 08:50
تست مربوط به پاساژ رو من گذاشته بودم. دوباره میزارم اینجا. حرف دوستمون درسته. پینگ شما با اروپا هر چقدر هم شبکه سریع باشه بهتر از 80-90 میلی ثانیه نمیشه چون فاصله زیاده.بهترین حالت رو از تبریز دیدم که حدود 70 میلی ثانیه بود. مشکل هم اینه که تو ایران که هیچی، تو خاورمیانه هم سرور بازی آنلاین خیلی کمه و اکثرا در اروپا و آسیا و آمریکا متمرکز هست. موضوع دیگه اش هم مسیر های اینترنتی هست که کشور ها رو به هم متصل میکنه. این مسیر ها تغییر میکنه و هر کدوم از یک سری کشور عبور میکنه و پینگ متفاوتی با سرور مقصد داره. به شخصه پینگ 50-60 میلی ثانیه رو با سرور های روسیه تجربه کردم ولی اکثر اوقات وقتی میخواید به سرور روسیه یا ترکیه وصل بشید، مسیر از اروپا دور میزنه بر میگرده به این کشور ها و باعث میشه پینگ بره رو 150 یا بیشتر در صورتی که این کشور ها به ایران نزدیکند و پینگ میتونه کمتر باشه اما این محدودیت مسیر باعث این قضیه میشه.
حالا من تصور میکنم و امیدوارم اگه روزی اینترنت بالنی راه اندازی بشه شاید وضعیت بهتر بشه. چون بالن ها میتونن تو آسمون به هم دیگه متصل بشن و شبکه بدون محدودیتی بین خودشون به وجود بیارن. در این صورت شما میتونی مستقیم به سرور مورد نظرت وصل بشی و دیگه دور زدن دیتا و این مسائل وجود نداشته باشه.
نمی دونم همه چرا فکر میکنند مشکل پینگ مربوط به زیر ساخت ارتباطی شون تا جایی که ازش سرویس میگیرن هست ؟!
این مورد فقط زمانی مطرح هست که شما کل ظرفیت خط تون رو پر کرده باشید؛ دوستان مگه شما همیشه کل ظرفیت بستر اینترنت تون رو پر میکنید ؟

مشکل اصلی پینگ زیر ساخت فی ل تر ینگ هست.
شما از شمال کشور تا جنوب آن را با زیر 30ms میتوانید پینگ کنید.
میتونی یه trace بگیری؛ میبینی بعد از چه hop ای پینگ افزایش پیدا میکند.

Firebirds
12-05-2017, 09:05

هیچ موقعه این اتفاق نمی افتد تا زمانی که روی تک تک بسته های اینترنت داره DPI انجام میشه.

mr.arbab28
12-05-2017, 10:04
اقا از مخابرات مشهد پرسیدم برای دریافت ftth باید چیکار کرد گفتن پیمانکار میاد هزینه تجهیزات داره حالا میخام بدونم این هزینه تجهیزات چقد میشه؟ کسی اطلاعی داره؟ با مخابرات ۷۰۰ متر فاصله داریم گفتن تجهیزات active و passive هزینه داره. چقد میشه؟ ایا چه تجهیزاتی استفاده میشه؟

mohandes23
12-05-2017, 11:22
خب الان این شهر ها که وزیر ارتباطات گفته به نظرتون تا دم خونه ها میارن فیبر نوری را ایا؟

اره.باید بیارن.توی خونه هم میارن منتها هزیننش با مشترک هست.

rioman
12-05-2017, 13:32
اره.باید بیارن.توی خونه هم میارن منتها هزیننش با مشترک هست.

تو خونه برای تمام پریزهای تلفن میارن یا فقط واسه یه مودم؟
تو کار میارن؟

Gamemaster
12-05-2017, 15:03
کسی از مشهد اقدام کرده؟
مخابرات صیاد محلش کجاست؟

mohandes23
12-05-2017, 15:03
تو خونه برای تمام پریزهای تلفن میارن یا فقط واسه یه مودم؟
تو کار میارن؟
گویا ابتدا برای مودم میارن ولی احتمالا میشه درخواست برای پریز هم کرد منتها وقت بیشتری می بره.فعلا باید یه مقداری صبر کرد یکی دو ماه تا دید چه قدر پیشرفت داره این پروژه.

ahmad110110110
12-05-2017, 23:51
سلام دوستان

اول اینکه نیمه شعبان را به همه تبریک می گم

سوالم اینه اگر مشکل پینگ از چی لتر هست چرا با چی لتر شکن پینگ من یا اصلا تغییر نمی کنه یا شاید 5 تا کمتر میشه

ممنون

aliprince
13-05-2017, 00:20
سلام دوستان

اول اینکه نیمه شعبان را به همه تبریک می گم

سوالم اینه اگر مشکل پینگ از چی لتر هست چرا با چی لتر شکن پینگ من یا اصلا تغییر نمی کنه یا شاید 5 تا کمتر میشه

ممنون
چون بالاخره از همین مسیرا باید عبور کنه با این‌تفاوت که دیگه محتواش قابل خوندن نیست برای فیتیله. البته ممکنه گاهی کمی کمتر‌ یا بیشتر بشه

mr.arbab28
13-05-2017, 01:03
زنگ زدم ۲۰۲۰ گفتن سرویس ftthفعلا در مشهد برای خیابان های عارف وپرستار قابل واگذاریه بعد مجدد زنگ زدم هزینه تجهیزات چقده گفتن فیبر تو مشهد نیومده بعد برای بار سوم زنگ زدم گفتن. هزینه تجهیزات فلان تومانه اما فقط تهران فیبر اومده مشهد باید برید فلان جا درخاست بدین
این مخابرات چرا هر اپراتورش یکجور حرف میزنه چرا هیچکی اطلاعات درست نمیده؟؟

post98
13-05-2017, 12:11
سلام دوستان

به نظرم همه داریم خیلی عجله میکنیم خود مخابرات هم نمیدونه فیبر نوری چیه و اصلآ چرا داره این سرویس رو ارائه میده بعد ما میخوایم بریم ازشون سرویس بگیریم فعلآ بزارید 2 ماه بگذره .چون هنوز فکر نکنم مودم هم داشته باشن اگر هم باشه خیلی گرونه اکثر پرسنل مخابرات از این سرویس بی اطلاع هستن اجازه بدید به صورت کامل این سرویس برای خود مخابرات تعریف بشه بعد شروع به گرفتن سرویس کنیم چون همین تماس گرفتن ها خودش احتمال داره باعث گرون شدن سرویس ها بشه.

.::Mohammad::.
13-05-2017, 16:57
اصلا کسی تونسته این سرویس رو تا حالا از مخابرات بگیره ؟ یعنی همین الان در حال استفاده ازش باشه ؟

به نظر من اینها اگر واقعا می خوان ملت تشویق بشن و برن سمت این تکنولوژی باید تمام هزینه های راه اندازی اش رو برای مشترک صفر کنن در غیر این صورت حالا حالا باید این تکنولوژی خاک بخوره البته اگر واقعا توی همه مراکز منتخب داشته باشن! به نظر من که دروغی بیش نیست و توی تک و توک مراکز مخابراتی شاید اومده باشه و تا بخواد به فرض توی همه مراکز مخابراتی تهران بیاد شاید بیش از یک سال زمان ببره
این تبلیغات الانشون هم فقط جنبه بازار گرمی داره تا ذهن مشترک رو اماده کنن و بگن ما همچین چیزی داریم

حیزون
13-05-2017, 17:14
هیچ موقعه این اتفاق نمی افتد تا زمانی که روی تک تک بسته های اینترنت داره DPI انجام میشه.

دوست گرامی شما که وارد هستی ، آیا راهی هست که dpi ایران را بشه دور زد ؟ من تحقیقات اندکی در این مورد داشتم از سایت های آشیانه و گرداب و منابع انگلیسی و این جور که فهمیدم ، dpi فرای بحث vpn و فیلترینگ هست و بیشتر برای جاسوس گرفتن و خلاف های سنگین استفاده میشه . شما که وارد هستی میتونی بیشتر توضیح بدی شاید من بهتر بفهمم ؟!

tracert هم که گفتید کردم ، همیشه به لوپ 14 که میرسه تایم اون میده . معنی ش چیه ؟ و آیا راهی هست که از اون مسیر هایی که پینگ کمتره بشه رفت ؟!

با تشکر از شما

حیزون
13-05-2017, 17:16
لینک بده بره بخونیم

تو قسمت نظرات اون علی را داشته باش ، که میگه همش vdsl ه و اون باکس تقسیم فیبر قیمت اش 1 میلیون تومانه !
:n08:

مردم برای کل کل کردن و اثبات حرف خودشون چه چیزا که نمیگن ! :n08::n08::n08:

حیزون
13-05-2017, 17:22
نمی دونم همه چرا فکر میکنند مشکل پینگ مربوط به زیر ساخت ارتباطی شون تا جایی که ازش سرویس میگیرن هست ؟!
این مورد فقط زمانی مطرح هست که شما کل ظرفیت خط تون رو پر کرده باشید؛ دوستان مگه شما همیشه کل ظرفیت بستر اینترنت تون رو پر میکنید ؟

مشکل اصلی پینگ زیر ساخت فی ل تر ینگ هست.
شما از شمال کشور تا جنوب آن را با زیر 30ms میتوانید پینگ کنید.
میتونی یه trace بگیری؛ میبینی بعد از چه hop ای پینگ افزایش پیدا میکند.

والا من با داخل کشور هم پینگم خوب نیست با بانک ملت و دیجی کالا پینگ کردم تقریبا 80 ه ... نه 30

شما که واردی من tracert کردم ولی خیلی دستگیرم نشد به نظر میرسه یه مسیر هایی هست که پینگ کمتر ه و یه مسیرهایی که پینگ همونقدر هست که اکثر کاربرا تو ایران دارن . و به لوپ 14 که میرسه تایم اوت میده ؟ حالا جوری میشه از این اطلاعات استفاده کرد دوست گرامی ؟

اون حرفی هم که زدم همش سر سری نبود . من خودم مثلا یه آنتن 4g برای مودم ایرانسل گرفتم سیگنال که فول میده پینگم تا همون شیراز هست 28 ! حالا شما فرض کن به جای ارتباط دکل تا دکل همش از اینجا تا مرکز مخابراتی فیبر بود ....

mr.arbab28
13-05-2017, 17:40
طی تماس تلفنی با ۲۰۲۰ هزینه راه اندازی ftth از مخابرات تا دم مونه مشترک زیر ساختش ۱۵ میلیون تومان در میاد تازه با نرخ دولتی مخابرات پس اینقد بزارین بگذره اینقد بزارین مخابرات تبلیغات کنه و‌کسی نخره که خودشون اخر بیان زیر ساختشو محیا کنن

xomax
13-05-2017, 20:30
طی تماس تلفنی با ۲۰۲۰ هزینه راه اندازی ftth از مخابرات تا دم مونه مشترک زیر ساختش ۱۵ میلیون تومان در میاد تازه با نرخ دولتی مخابرات پس اینقد بزارین بگذره اینقد بزارین مخابرات تبلیغات کنه و‌کسی نخره که خودشون اخر بیان زیر ساختشو محیا کنن

وظیفه مخابراته که زیرساخت درست کنه، پول میگیره برای همین.

mr.arbab28
13-05-2017, 21:51
وظیفه مخابراته که زیرساخت درست کنه، پول میگیره برای همین.
والا من زنگ زدم مخابرات مشهد میگه ۱۹ نفر باید جمع بشن درخاست بدن وگرنه ۱۵ میلسون تومان هزینشه اگر بخای شخصا ادغام کرد اخه من موندم اینا فیبر اوردن وقتی هنوز زیر ساختش اماده نیست چرا دارن میفروشن؟

mohandes23
14-05-2017, 00:33
صبر کنید این شرکت ایرانیان نت بیاد مثل قضیه همراه اول که دیدید بیاد و این قیمت های مضحک میاد پایین.خوب شد که این قضیه از دست مخابرات گرفته شد.امیدوارم mtn سربعا وارد عمل شه.

ahmad110110110
14-05-2017, 01:56
تجهیز یک میلیون نقطه به فیبر نوری/سرعت اینترنت به یک گیگ می رسد

به گزارش خبرنگار حوزه دنیای ارتباطاتگروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ داوود زارعیان درباره فیبر نوری توضیح داد: فیبر نوری بستر انتقالی است که در آن امکان انتقال دیتای پرسرعت بالا از گیگابیت وجود دارد. یعنی اگر تاکنون اینترنت نهایتا ۸۰ مگابیت بر ثانیه سرعت داشت، با فیبر نوری این امکان وجود دارد که سرعت تا هزار مگابیت یا یک گیگابیت بر ثانیه به مشتری تحویل داده شود.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه نیاز مردم به استقاده از خدمات اینترنتی در عرصه‌های بانکداری، سرگرمی، تجارت، ویدیو و فیلم بیشتر می‌شود، شرکت مخابرات تصمیم گرفت توسعه اینترنت بر بستر فیبر نوری را فراهم کند. بر این اساس مخابرات از سال گذشته توسعه زیرساخت‌ها را شروع کرد که اخیرا با حضور معاون اول رییس‌جمهور، یک میلیون بستر یا زیرساخت مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

معاون مشتریان شرکت مخابرات ایران با اشاره به تجهیزات لازم برای تبدیل کابل مسی به فیبر نوری بیان کرد: برای یک میلیون مشترک زیرساخت‌های اولیه فراهم شده که باید کامل شود. این تجهیزات شامل سیم‌کشی در داخل مکان‌ها اعم از منازل و مکان‌های تجاری است که باید تامین شود. سایر تجهیزات برای این یک میلیون هم باید فراهم و به تدریج واگذار شود.

زارعیان در ادامه گفت: در حال حاضر فیبر نوری در قالب بسته‌های با سرعت بالا، متناسب با نیاز مشترکان و حجم مشخص در پورتال شرکت مخابرات ایران موجود است. مشترکان می‌توانند با مراجعه به پورتال شماره تلفن خود را وارد کرده، اگر برای آنها بسترسازی شده بود اقدام به ثبت‌نام کرده و بلافاصله دریافت سرویس برای آنها شروع می‌شود.

وی درباره نحوه ارائه سرویس به مشترکانی که فیبر نوری برای آنها ارائه نشده، توضیح داد: مشترکانی که سرویس فیبر نوری را دریافت نکرده‌اند می‌توانند به پورتال مراجعه کرده و با وارد کردن شماره تلفن درخواست خود را ثبت کنند و در نوبت قرار بگیرند. این درخواست رایگان بوده و نیازی به مراجعه حضوری به مخابرات نیست. اولویت با مشترکانی است که نیاز بیشتری به اینترنت پرسرعت دارند از جمله دانشگاه‌ها، مراکز آموزشی و تجاری و این افراد در اولویت هستند. پس از آن به سمت منازل مسکونی می‌رویم.

معاون مشتریان شرکت مخابرات ایران با بیان اینکه هزینه‌ای که واگذاری اینترنت پرسرعت دارد، همان هزینه ADSL است، افزود: اما طبیعتا مشترک نیازمند مودم و تجهیزات الکترونیکی در داخل منازل است که با توجه به فاصله و متراژ منازل هزینه‌ای را در حدود ۳۰۰ تا ۵۰۰ تومان در بر دارد. بنابراین مشترک برای تبدیل کابل مسی به فیبر نوری تا در منازل هزینه‌ای نمی‌پردازد و تنها هزینه سیم‌کشی داخل منازل و مودم را متقبل می‌شود.

زارعیان همچنین درباره لزوم تعویض مودم‌ها اظهار کرد: مودم‌های قبلی مخصوص ADSL، مودم‌های ظرفیت پایین هستند و باید برای فیبر نوری مودم‌های جدید خریداری شود که معمولا در مکان‌های تجاری امکان این‌که با یک مودم تعداد زیادی به صورت بی‌سیم استفاده کنند، وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: سرمایه‌ای که سال گذشته برای تبدیل کابل مسی به فیبر نوری برای یک میلیون انجام شد، ۱۲۰۰ میلیارد تومان است. ما در حدود چهار میلیون و ۶۰۰ هزار مشترک داریم که امیدواریم به همان نسبت سرمایه‌گذاری انجام شود و بنا داریم بخش عمده‌ای از کار امسال انجام شود.

rioman
14-05-2017, 12:57
من امروز برای یه کار دیگه رفته بودم مخابرات. یکی از کارمند ها به من پیشنهاد داد
که برای FTTH ثبت نام کنم. البته از جزئیات که پرسیدم هیچی نمیدونست.
فقط گفت فعلا میزاریم تو نوبت وقتش که شد کامل توضیح میدیم.
حالا تا اون موقع ببینیم چی پیش میاد.

essien
14-05-2017, 13:14
سلام.
نمیدن آقا بیخود خودمون خسته میکنیم ...
مصاحبه بالا رو که دوستمون گذاشته بخونی نوشته :
اولویت با مشترکانی است که نیاز بیشتری به اینترنت پرسرعت دارند از جمله دانشگاه‌ها، مراکز آموزشی و تجاری و این افراد در اولویت هستند. پس از آن به سمت منازل مسکونی می‌رویم.

rioman
14-05-2017, 18:35
میشه فیبر نوری را به سیم تلفن تو کار داخل خونه وصل کرد؟ یا حتما باید تا خود مودم
دوباره داخل خونه فیبر کشی بشه؟

shahryar84
14-05-2017, 19:41
سلام.
نمیدن آقا بیخود خودمون خسته میکنیم ...
مصاحبه بالا رو که دوستمون گذاشته بخونی نوشته :
اولویت با مشترکانی است که نیاز بیشتری به اینترنت پرسرعت دارند از جمله دانشگاه‌ها، مراکز آموزشی و تجاری و این افراد در اولویت هستند. پس از آن به سمت منازل مسکونی می‌رویم.

دانشگاه ها و اینا که خیلی وقته فیبر دارن.

a66sh
14-05-2017, 21:04
منم امروز رفتم مخابرات منطقه فرستادنم پيش مدير اطلاعاتم رو گرفت گفت فعلا اونجا فيبر نداريم حالا كشيديم زنگ مى زنيم، به قول اين دوستمون سر كاريه، جالبه اولش يكى از مسئولا ازم مى پرسيد خونه تون نوسازه؟ گفتم چه فرقى مى كنه بعد ديگه فرستادم پيش مدير..

aliprince
14-05-2017, 21:14
مخابرات هنوز خیلی از کارمنداش راجع به ای دی اس ال که چند ساله ارایه میده اطلاعات کامل و کافی ندارن وای به جال فیبر!!!

mr.arbab28
14-05-2017, 22:34
وقتی قرار باشه به صورت شخصی ۱۵ میلیون هزینه کرد پس این فیبر عملن بلا استفاده هست

Pooya Rezaie
14-05-2017, 23:55
۱۵ میلیون ؟! نه آقا. لینک اختصاصی هم بخوان بکشن براتون فکر نکنم اینقدر بشه. الان چون سرویس جدیدی هست و اکثر پرسنل و مسئولین اطلاع دقیقی ندارند قیمت پرت زیاد داده میشه. یکم صبر داشته باشید وضعیتش مشخص میشه. ولی هزینه ای که من اکثرا شنیدم حدود ۵۰۰-۷۰۰ بوده.

mr.arbab28
15-05-2017, 13:32
به این متن توجه کنید :

زارعی معاون امور مشتریان شرکت مخابرات ایران با بیان اینکه هزینه‌ای که واگذاری اینترنت پرسرعت دارد، همان هزینه ADSL است، افزود: اما طبیعتا مشترک نیازمند مودم و تجهیزات الکترونیکی در داخل منازل است که با توجه به فاصله و متراژ منازل هزینه‌ای را در حدود ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان در بر دارد. بنابراین مشترک برای تبدیل کابل مسی به فیبر نوری تا در منازل هزینه‌ای نمی‌پردازد و تنها هزینه سیم‌کشی داخل منازل و مودم را متقبل میکند
خب الان به گفته جناب معاون هزینه بابت تبدیل مسی به فیبر نباید پرداخت بشه و فقط هزینه تجهیزات داخلی ساختمان که به عهده مشترک هست اونوقت من زنگ زدم به مخابرات میگه. برای فیبر نوری ftth باید ۱۵ میلیون بدیم که بیان یبر بکشن ؟؟؟؟؟ میشه یکی به من بگه تو مخابرات چه خبره؟؟؟؟ داستان چیه؟

mr.arbab28
15-05-2017, 13:37
۱۵ میلیون ؟! نه آقا. لینک اختصاصی هم بخوان بکشن براتون فکر نکنم اینقدر بشه. الان چون سرویس جدیدی هست و اکثر پرسنل و مسئولین اطلاع دقیقی ندارند قیمت پرت زیاد داده میشه. یکم صبر داشته باشید وضعیتش مشخص میشه. ولی هزینه ای که من اکثرا شنیدم حدود ۵۰۰-۷۰۰ بوده.

والا نمیدونم کل هزینه که من نوعی بخام شخصا تجهیزات بخرم حدودا ۵ بیشتر نمیشه تازه اونم در بدترین حالت ممکن اینقد میشه نمیدونم اینا فیب. اوردن که نت بهتری داشته باشن و ارزنتر یا فیبر اوردن ملتو‌تیغ بزنن ؟

saeed9009
15-05-2017, 18:29
به این متن توجه کنید :

زارعی معاون امور مشتریان شرکت مخابرات ایران با بیان اینکه هزینه‌ای که واگذاری اینترنت پرسرعت دارد، همان هزینه ADSL است، افزود: اما طبیعتا مشترک نیازمند مودم و تجهیزات الکترونیکی در داخل منازل است که با توجه به فاصله و متراژ منازل هزینه‌ای را در حدود ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان در بر دارد. بنابراین مشترک برای تبدیل کابل مسی به فیبر نوری تا در منازل هزینه‌ای نمی‌پردازد و تنها هزینه سیم‌کشی داخل منازل و مودم را متقبل میکند
خب الان به گفته جناب معاون هزینه بابت تبدیل مسی به فیبر نباید پرداخت بشه و فقط هزینه تجهیزات داخلی ساختمان که به عهده مشترک هست اونوقت من زنگ زدم به مخابرات میگه. برای فیبر نوری ftth باید ۱۵ میلیون بدیم که بیان یبر بکشن ؟؟؟؟؟ میشه یکی به من بگه تو مخابرات چه خبره؟؟؟؟ داستان چیه؟

نه دوست عزیز اشتباه به عرض تون رسوندن . مشترک تنها هزینه ای که خواهد پرداخت فیبر کشی داخل ساختمان و هزینه مودم هست. که حداکثر 350 تومن هزینه فیبر کشی ساختمان و 300 تا 350 هزینه مودم هست .
اگر هم ساکن برج باشید و اکثر همسایه ها متقاضی این سرویس باشن اینجوری که به من گفتن هزینه فیبرکشی رو هم خود مخابرات متقبل میشه و شما هزینه مودم رو خواهید پرداخت.

SiavElClassico
16-05-2017, 17:10
کسی از دوستان گرفته این سرویسو؟ میشه مراحلشو با جزئیات شرح بدین؟

malek911
17-05-2017, 16:20
بالاخره وصل شد

Gamemaster
17-05-2017, 17:22
کسی از دوستان گرفته این سرویسو؟ میشه مراحلشو با جزئیات شرح بدین؟
سوال منم هست اگه کسی بگه ممنون میشیم

mohandes23
17-05-2017, 17:36
سوال منم هست اگه کسی بگه ممنون میشیم
میشه زمانی که دان نمی کنی یه پینگ از امریکا(شرق و غرب) بگیری.چندتا سرور رو برو که ببینیم بهترینش چنده.مرسی

post98
17-05-2017, 21:16
سلام
این سرویس شما گرفتید تعرفه الماس ۱۰۰ مگابیت هستش ؟

malek911
17-05-2017, 21:24
سرویسی که من گرفتم ۱۰۰ مگابیت یکساله ۵۰۰ گیگ هستش.۱۴۰۰ هم هزینش شده.تست پینگ هم شب میگیرم میزارم

SiavElClassico
17-05-2017, 21:51
بالاخره وصل شد

خیلی خوبه، اگه شبانه داشت عالی میشد. چه تجهیزاتی همراش لازمه و کدوم ناحیه میشینی؟

malek911
17-05-2017, 21:52

malek911
17-05-2017, 21:55
خیلی خوبه، اگه شبانه داشت عالی میشد. چه تجهیزاتی همراش لازمه و کدوم ناحیه میشینی؟

شبانه نداره.مودمو رایگان دادن و سرویس یک ساله 500 گیگ و سرعت هم 100 مگابیت 1400 شد.هر گیگ رو هم 900 تومن میدن.منطقه آزاد ارس هست اینجا

malek911
17-05-2017, 21:59

SiavElClassico
17-05-2017, 22:10

فوق العاده است. امیدوارم هم پوششش بهتر شه و هم قیمتاش پایین تر بیاد یا حداقل شبانه هم بدن.

mohandes23
17-05-2017, 22:17
حالا چرا سرعتش کمتر از 100 هست؟

mohandes23
17-05-2017, 22:25
یه سایتی هست برای پکت لاس یا جیتر اگه اونم بگیری ببینیم پکت لاسی داره یا خیر ؟

post98
17-05-2017, 22:25
حالا چرا سرعتش کمتر از 100 هست؟

آره ٬ زیر ۵۰ مگابیت هستش .

malek911
17-05-2017, 22:33
یه سایتی هست برای پاکت لاس یا جیتر اگه اونم بگیری ببینیم پاکت لاسی داره یا خیر ؟
آدرسش رو بده اونم بگیرم.صبح که تست کردم دانلودم ۹۰ یا ۱۰۰ بود ولی عصر به بعد نصف شده،ولی پینگش ثابته که فکر کنم به خاطر انتخابات و حجم استفاده زیاده مردم باشه خصوصا تلگرام ،تو گیم که فوق العاده جواب داده برام

mohandes23
17-05-2017, 22:49
آدرسش رو بده اونم بگیرم.صبح که تست کردم دانلودم ۹۰ یا ۱۰۰ بود ولی عصر به بعد نصف شده،ولی پینگش ثابته که فکر کنم به خاطر انتخابات و حجم استفاده زیاده مردم باشه خصوصا تلگرام ،تو گیم که فوق العاده جواب داده برام
باشه.ولی من نمی دونم اینا چه کار می کنن سرعتش نباید این همه نوسان داشته باشه.
این سایته برا من که جواب نداد نتونستم چیزی که قبلا استفاده می کردم پیدا کنم.ولی حالا یه تستی بزن خالی از لطف نیست مرسی.

srx190d
17-05-2017, 22:54

مبارك داداش
اگر تونستي با سرور وودافون فرانكفورت ي تست بگيرين
مقايسه بشه با سرعت و پينگ ايرانسل

با سپاس

SiavElClassico
17-05-2017, 23:22
باشه.ولی من نمی دونم اینا چه کار می کنن سرعتش نباید این همه نوسان داشته باشه.
این سایته برا من که جواب نداد نتونستم چیزی که قبلا استفاده می کردم پیدا کنم.ولی حالا یه تستی بزن خالی از لطف نیست مرسی.

دنبال این نیستی؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مثل این که دیگه به صورت مجز ارائه نمیشه. خودش به اپ دسکتاپش ارجاع میده:

واسه تست پینگ بازی Pingplotter خیلی خوبه. آدرس سرور بازی رو بهش بدی تمام مشخصات پینگ و مسیر درسترسی به سرورو در میاره.

Electronic-Arts
17-05-2017, 23:26
شبانه نداره.مودمو رایگان دادن و سرویس یک ساله 500 گیگ و سرعت هم 100 مگابیت 1400 شد.هر گیگ رو هم 900 تومن میدن.منطقه آزاد ارس هست اینجا
یک سوال دوست عزیز
اینجا که نوشته سرویس شما میشه 480 ؟ چرا شد 1400 واسه شما ؟

SiavElClassico
17-05-2017, 23:32
یک سوال دوست عزیز

مثکه هزینه کابل کشی داخلیش زیاده. ولی 900 تومن خیلیه جدا

ادیت: چرا زمرد 2 با سرعت کمتر و مدت سرویس 6 ماهه گرون تره؟

malek911
18-05-2017, 00:58
یک سوال دوست عزیز
ماهانه ۶۰ تومن هزینه آب و نمان داره که اینشو نمیگن تو طرح.۱۲۰ تومن هم آی پی استاتیکش میشه.هزینه کابلکشی و مودم رو هم واسم رایگان انجام دادن

SiavElClassico
18-05-2017, 01:26
ماهانه ۶۰ تومن هزینه آب و نمان داره که اینشو نمیگن تو طرح.۱۲۰ تومن هم آی پی استاتیکش میشه.هزینه کابلکشی و مودم رو هم واسم رایگان انجام دادن

سیم کشیش رو چجور اجرا کردن؟ از لحاظ زمان بر بودن و دنگ و فنگش میگم.

X2Maxer
18-05-2017, 09:17
با pc بازی میکنی یا کنسول ؟ پینگت تو بازی چند میشه ؟

essien
18-05-2017, 09:27
سرویسی که من گرفتم ۱۰۰ مگابیت یکساله ۵۰۰ گیگ هستش.۱۴۰۰ هم هزینش شده.تست پینگ هم شب میگیرم میزارم
سرعت تک کانکشن هم اگه میتونی تست کن .
ممنون ...

post98
18-05-2017, 13:13

الان من دقیق متوجه نشدم شما چقدر ماهیانه پرداخت میکنید کابل کشی و مودم رو در نظر نگیریم (چون فقط یکبار هزینه میشه البته میدونم برای شما رایگان بوده)
هزینه ماهیانه سرویس 100 مگ با 500 گیگ حجم چقدر شد؟ یعنی الان فقط 180 تومن ماهی باید بابت آی پی و آبونمان بدید؟هزینه سرویس جداست؟

malek911
18-05-2017, 13:29
سیم کشیش رو چجور اجرا کردن؟ از لحاظ زمان بر بودن و دنگ و فنگش میگم.
به سختی :) 3 ماه طول کشید.البته کابل کشی که 300 متر بود یه روزه پیمانکار تمومش کرد ولی جوشکاری اتصالات 3 ماه طول کشید.خلاصه که باید پیگر باشی

با pc بازی میکنی یا کنسول ؟ پینگت تو بازی چند میشه ؟
من ps4 میزنم.الان دیگه تو pes17 عین آفلاین میزنم و بقیه بازیها هم اصلا مشکلی ندارم

سرعت تک کانکشن هم اگه میتونی تست کن .
ممنون ...
تست میکنم میزارم همینجا

الان من دقیق متوجه نشدم شما چقدر ماهیانه پرداخت میکنید کابل کشی و مودم رو در نظر نگیریم (چون فقط یکبار هزینه میشه البته میدونم برای شما رایگان بوده)
هزینه ماهیانه سرویس 100 مگ با 500 گیگ حجم چقدر شد؟ یعنی الان فقط 180 تومن ماهی باید بابت آی پی و آبونمان بدید؟هزینه سرویس جداست؟
قبلا خیلی گفتم ولی باز ابهام دارید.
من کلا واسه این اینترنت ftth یک ملیون و چهارصد پول دادم.مدت زمانش هم یکساله هست با 500 گیگ حجم و سرعت 100 مگابیت.از این 1400 تومن 720 تومنش مال هزینه آبنمان 1 ساله هستش(رو قبض تلفنتون نگاه کنید هزینه آبنمان خط رو نوشته و اینم مثل همونه ولی گرونتره).واسه این سرویس باید ip استاتیک هم بگیرید که یک سالش 120 تومنه.پس 840 تومن رو از 1400 کم کنید که میشه هزینه سرویس من.ولی در واقع شما هرسال باید این 1400 رو پرداخت کنید.
هزینه هر گیگ اضافی هم گفتن 900 تومنه

Black.Hawk
18-05-2017, 13:38
به سختی :) 3 ماه طول کشید.البته کابل کشی که 300 متر بود یه روزه پیمانکار تمومش کرد ولی جوشکاری اتصالات 3 ماه طول کشید.خلاصه که باید پیگر باشی

من ps4 میزنم.الان دیگه تو pes17 عین آفلاین میزنم و بقیه بازیها هم اصلا مشکلی ندارم

تست میکنم میزارم همینجا

قبلا خیلی گفتم ولی باز ابهام دارید.
من کلا واسه این اینترنت ftth یک ملیون و چهارصد پول دادم.مدت زمانش هم یکساله هست با 500 گیگ حجم و سرعت 100 مگابیت.از این 1400 تومن 720 تومنش مال هزینه آبنمان 1 ساله هستش(رو قبض تلفنتون نگاه کنید هزینه آبنمان خط رو نوشته و اینم مثل همونه ولی گرونتره).واسه این سرویس باید ip استاتیک هم بگیرید که یک سالش 120 تومنه.پس 840 تومن رو از 1400 کم کنید که میشه هزینه سرویس من.ولی در واقع شما هرسال باید این 1400 رو پرداخت کنید.
هزینه هر گیگ اضافی هم گفتن 900 تومنه
خیلی عجیبه که تو هیچ کدوم از تبلیغ ها از این آبونمان حرفی نمیزنن من حتی بروشور این سرویس ها رو هم دارم...
آخه ماهی ۶۰ هزار تومن واقعا مبلغ کمی نیست که بگیم قابل گفتن نبوده یا بی اهمیت بوده...
به نظر من با این هزینه اصلا برا کاربر معمولی صرفه اقتصادی نداره... مگر اینکه کسی واقعا لازمش باشه...
شاید حتی گرفتن دو تا سرویس TDLTE و استفاده از لود بالانس بصرفه تر باشه...
باید ببینیم در ادامه تغییری بوجود میاد تو قیمت ها یا نه...

malek911
18-05-2017, 13:44
الان شما بری خط تلفن هم بخری به شما که نمیان بگن مثلا ماهی 1500 تومن هزینه آبنمانش میشه.اینم دقیقا یه خط انتقال اطلاعات هستش که به نسبت کیفیتش واسش آبنمان میزارن.البته واقعا 60 تومن یکم زیاده.ولی در آینده قطعا زیاد به درد میخوره

Tehranshahr
18-05-2017, 17:53
بنظرم تا زمانی که دسترسی آسان و ارزان به فیبر فراهم نشه رفتن به سمتش فایده نداره. جوری باید آسون باشه که شما امروز درخواست دادی فردا وصل بشه عین DSL.

این الان پینگ داخلی ADSL مخابرات منه که هیچ فرقی با فیبر نداره. مهم زیرساخته که از سر خیابون فیبره.

mohandes23
18-05-2017, 20:38
بنظرم تا زمانی که دسترسی آسان و ارزان به فیبر فراهم نشه رفتن به سمتش فایده نداره. جوری باید آسون باشه که شما امروز درخواست دادی فردا وصل بشه عین DSL.

این الان پینگ داخلی ADSL مخابرات منه که هیچ فرقی با فیبر نداره. مهم زیرساخته که از سر خیابون فیبره.

ftth از مرکز تا خونه هست.توی خونه رو هم که می کشن.اینی که شما می گی نیست.

sima_6600
18-05-2017, 21:19
بنده adsl شاتل مرکز قدوسی داشتم پینگ داخلی 1ms بود پینگ خارجی هم 86 بود ربطی نداره adsl هم میتونه خوب باشه ولی وقتی پهنایی باند رو درست شیر نمیکنند همین فیبر نوری هم پینگ خوبی نخواهد داشت به زودی و با دادن اشتراک به مشترکین بیشتر حتی از adsl هم افتضاح تر میشه.

mohandes23
18-05-2017, 22:11
بنده adsl شاتل مرکز قدوسی داشتم پینگ داخلی 1ms بود پینگ خارجی هم 86 بود ربطی نداره adsl هم میتونه خوب باشه ولی وقتی پهنایی باند رو درست شیر نمیکنند همین فیبر نوری هم پینگ خوبی نخواهد داشت به زودی و با دادن اشتراک به مشترکین بیشتر حتی از adsl هم افتضاح تر میشه.
پینگ با کجا بود؟ با امریکا چند؟

mr.arbab28
18-05-2017, 23:24
نزنید این حرفو‌فیبر نوری زمین تا اسمون قضیش فرق داره

GGWP
19-05-2017, 19:47
دوستاني كه از اين سرويس استاده ميكنين اگر امكانش هست از سرور هاي مختلف مثل المان، روسيه، شرق امريكا، غرب امريكا پينگ بگيرين قرار بديد :n12::n12:
راستي مودمي كه روي اين طرح ارائه ميدن مدلش چي هست؟

malek911
19-05-2017, 21:45

xomax
19-05-2017, 22:33
تست چه ساعتی هست؟ با idm هم سرعت همینقدره؟ این حتی نصف 100 مگ هم نیست، اعتراض کنید.
لطفا تک کانکشن رو هم بزارید
malek911
19-05-2017, 22:55
با idm درست رو ۱۲ مگابایت قفل میکنه.تک لینکم میزارم

mr.arbab28
20-05-2017, 00:52
تست چه ساعتی هست؟ با idm هم سرعت همینقدره؟ این حتی نصف 100 مگ هم نیست، اعتراض کنید.
لطفا تک کانکشن رو هم بزارید
اعتراض نمیشه کرد چون خودشون گفتن سرعت پایه ۱۶ مگ و اپ ۵۰ مگ هست واسه چی طرف بره شکایت کنه وقتی خودشون گفتن؟

SiavElClassico
20-05-2017, 04:43
اعتراض نمیشه کرد چون خودشون گفتن سرعت پایه ۱۶ مگ و اپ ۵۰ مگ هست واسه چی طرف بره شکایت کنه وقتی خودشون گفتن؟

بعضی وقت ها وقتی تقاضا و تعداد مشترک زیاد نباشه به این جور اعتراضا پاسخ میدن. البته مثل این که دانلود داخلیش راحت میره رو 100تا و دانلود خارجیشه که یکم کند تره

Fusi0n
20-05-2017, 10:42
سلام این سرویس چطوری الان میشه خریداری کرد ؟ قیمت ها رو کجا گذاشته شده ؟ و اینکه به هر خونه و مودم سازگار هست ؟!

malek911
20-05-2017, 13:07

البته با کابل لن که مستقیم به مودم وصل میکنم ۱۰۰ مگ رو میده ولی این روتورم یکم ایراد داره.الان دنبال یه روتور درست درمون میگردم،چون خود مودم وایرلس نداره و تک ip هستش و باید با روتور شیر کنم

a66sh
20-05-2017, 13:43
البته با کابل لن که مستقیم به مودم وصل میکنم ۱۰۰ مگ رو میده ولی این روتورم یکم ایراد داره.الان دنبال یه روتور درست درمون میگردم،چون خود مودم وایرلس نداره و تک ip هستش و باید با روتور شیر کنم

آقا راستى مودمش چى هست در نهايت..؟!!

malek911
20-05-2017, 14:19

malek911
20-05-2017, 15:26

پینگ رو به نظرم اشتباه زده چون من الان جلفام و تقریبا 700 کیلومتر با تهران فاصلمه

and-roid2
20-05-2017, 15:48

پینگ رو به نظرم اشتباه زده چون من الان جلفام و تقریبا 700 کیلومتر با تهران فاصلمه

در cmd دستور زیر را تایپ کنید تا پینگ دقیق رو بهتون نشون بده:
ping tabnak.ir
ping 4.2.2.4

GGWP
20-05-2017, 16:14
اگر امكانش هست از سرور فرانكفورت موقعي كه استفاده نميكنيد يه تست بزاريد

malek911
20-05-2017, 16:39
اگر امكانش هست از سرور فرانكفورت موقعي كه استفاده نميكنيد يه تست بزاريد
پینگش ۷۴ بود

GGWP
20-05-2017, 16:53
پینگش ۷۴ بود
خيلي خوبه فقط با لن تست كرديد ديگه؟ دانلودتون هم با لن از سرور هاي خارجي هم 100 مگابيت هست؟
كاهش پينگ و تبديل اينترانت به اينترنت تست كرديد روش جواب ميده؟

mohandes23
20-05-2017, 18:16

نه اشتباه نزده شما فاصله سرعت نور رو به صورت مستقیم در خلا حساب کن تا تهران تقریبا میشیه معادل فیبر

mohandes23
20-05-2017, 18:17
اونوخت دوست عزیز سرعتتون توی idm چقدر هست؟

mohandes23
20-05-2017, 18:25
خدا رو شکر حالا حداقل می دونیم این قضیه ی فیبر ادامه پیدا می کنه:n19::n05:

shaahani
20-05-2017, 19:43
کسی میدونه در مشهد چطور میشه درخواست خط داد و هزینه اون چقدر میشه ؟

alpha007
20-05-2017, 20:17
اقا تو تهران کسی درست و درمون درخواست نصب فیبر داده؟
سرعت دانلود چقدر میده؟
میخوام برم درخواست بدم یه وقت نکنه بیان فیبر نصب کنن یه چیز بیهوده ای باشه سرعت دانلودش همون adsl باشه؟ یا نوسان داشته باشه؟ یا شبها بیان فیتیله ش رو بکشن پایین اذیت کنن؟

xomax
20-05-2017, 20:40

اگر ممکنه تک کانکشن هم بزارید

Sent from my GT-I9506 using Tapatalk

malek911
20-05-2017, 22:33
نه اشتباه نزده شما فاصله سرعت نور رو به صورت مستقیم در خلا حساب کن تا تهران تقریبا میشیه معادل فیبر
سرعت نور ۳۰۰ هزار کیلومتر در ثانیه هست یعنی در عرض ۱ میلی ثانیه ۳۰۰ کیلومتر میره.پس قاعدتا باید ۷۰۰ کیلومتر رو تو ۲ ثانیه میرفت

malek911
20-05-2017, 22:34
اگر ممکنه تک کانکشن هم بزارید

Sent from my GT-I9506 using Tapatalk
چشم اونم میزارم

Pooya Rezaie
20-05-2017, 22:42
سلام مبارك باشه دوست عزيز، عاليه سرعت، لطف ميكني از پشت مودم يا كارتن عكس بزاري، مدل دقيق مودم يا تجهيزات ديگه اي اگه هست بفهميم

Sent from my iPad using Tapatalk

mohandes23
20-05-2017, 23:50
سرعت نور ۳۰۰ هزار کیلومتر در ثانیه هست یعنی در عرض ۱ میلی ثانیه ۳۰۰ کیلومتر میره.پس قاعدتا باید ۷۰۰ کیلومتر رو تو ۲ ثانیه میرفت
خب گردش کرده.مثلا بوده 1.9 زده یک.حالا یک و 2 که خیلی کمه فرقی نمی کنه.سرعت تو idm چند میده وقتی نزدیک 100 هست؟

malek911
21-05-2017, 11:33
سلام مبارك باشه دوست عزيز، عاليه سرعت، لطف ميكني از پشت مودم يا كارتن عكس بزاري، مدل دقيق مودم يا تجهيزات ديگه اي اگه هست بفهميم

fiberhome an5506-04-b
مدل مودم ایته و فکر کنم یکی از به دردنخورترین مدل های چینب تو بازار باشه.هر کاری هم کردم نتونستم وارد تنظیمات مودم بشم

mohammad_1992
21-05-2017, 11:49
این سرویس با این ابونمان ماهی 60 تومن برای 99 درصد ملت اصلا ارزش خرید نداره انشااله در اینده قیمتش کاهش بیابه
برای اکثرا ترکیبی از سرعت + حجم + هزینه مهم نه یکیش مثلا 500 گیگ ماهانه با سرعت 100 کیلوبایت و همچنین سرعت 100 مگابیت با حجم 50 گیگ ماهانه ارزش نداره
الان من دارم با ماهی 29 تومن 2.4 ترابایت دانلود می کنم ( سرعتم هم 2.5 مگابایت هست راضیم )

a66sh
21-05-2017, 12:27
این سرویس با این ابونمان ماهی 60 تومن برای 99 درصد ملت اصلا ارزش خرید نداره انشااله در اینده قیمتش کاهش بیابه
برای اکثرا ترکیبی از سرعت + حجم + هزینه مهم نه یکیش مثلا 500 گیگ ماهانه با سرعت 100 کیلوبایت و همچنین سرعت 100 مگابیت با حجم 50 گیگ ماهانه ارزش نداره
الان من دارم با ماهی 29 تومن 2.4 ترابایت دانلود می کنم ( سرعتم هم 2.5 مگابایت هست راضیم )

آره جدى اين آبونمان رو هيچ جا حرفى ازش نزده و ماهى ٦٠ تومن هم مبلغ كمى نيست كه آدم نخواد بهش توجه كنه، اين آبونمان بخواد وجود داشته باشه بدرد نمى خوره و نمى ارزه اين سرويس.. من خودمم درخواست دادم ولى اگه اين مبلغ روش بياد حاضر نيستم انقدر هزينه كنم..

pediashkavar
22-05-2017, 08:38
میشه بپرسم از کجا اینترنت گرفتین؟

pediashkavar
22-05-2017, 08:39
میشه بپرسم از کجا اینترنت کرفتین؟

pediashkavar
22-05-2017, 08:41
میشه بپرسم از کجا اینترنتتون رو گرفتین؟

rahman0158
22-05-2017, 09:05
میشه بپرسم از کجا اینترنت کرفتین؟
با شبانه نامحدود همراه اول که میشه ماهیانه 29 تومن دوست عزیز ( 1 شب تا 11 صبح )

amirmahmood
22-05-2017, 10:21
سلام

الان روی دیوار بلوک ما این جعبه ONU یا Optical Network Unit نصب شده. (بلوک ما 24 واحدی هستش)
سوالم این هستش که الان این فیبر هستش؟ یعنی فیبر رو تا ساختمان ما کشیدن؟ از این میشه سرویس تانوما گرفت؟

این هم جعبه تلفن عادی که کنار این ONU وجود داره:

aliprince
22-05-2017, 10:32
۲.۴ ترابایت رو کجا ذخیره میکنی؟!

Zeitgeist
22-05-2017, 10:57

کامپیوتر مامان بزرگم تو سوئد ^_^

mohammad_1992
22-05-2017, 14:41

خداداده هارد:n08:

malek911
22-05-2017, 15:02
جزعیات سرویسهای ftth مخابرات

post98
23-05-2017, 12:12
من با دقت نخوندم ، تو این جزوه مثل اینکه اینترنت خانگی با تجاری رو جدا کردن یعنی امکان داره هزینه آیونمان برای کاربرهای خانگی کمتر باشه؟
من کلآ دو تا کلمه آبونمان نو این جزوه 100 صفحه ای پیدا کردم اونم فکر نکنم درست توضیح داده باشه که هزینه آبونمان کاربران خانگی چقدره.

دوستان لطفآ با این هزینه آبونمان اینترنت نگیرین تا قیمت ها کاهش پیدا کنه امروز به خونه ما مخابرات تلفن گویاش تماس گرفته که امکان ارائه اینترنت پرسرعت برای شما فراهم شد

من هیچ ثبت نامی هم نکردم . خودشون کم کم دارن التماس میکنن.

mr.arbab28
23-05-2017, 13:16
دوستان که در مشهد هستن لطفا قید مخابرات بزنین من الان برای همسایمون ftth وصل کردن سرعت ۱۰ مگ پینگ ۳۶۵ به سرور ایران !! فیبر نوری تو بدترین شرایط نباید از ۹۹ مگ پایین بیاد چرا سرعت ۱۰ مگ هست؟ ایا این اسمش دوزدی نیست؟ ۵۰۰ گیگ ترافیک دادن از دیشب تا الان دوستم میگفت هیچی دانلود نزده خاب بوده رفته دیده ۲۳۲ گیگ از حجمش رفته وایرلس مودم هم روشن نبوده که بگیم هک شده
پ.ن : میدونم این پستم پاک میکشه چون شرینی خور های مخابرات تو این انجمن حضور دارن

Sent from my Lenovo K50-T5 using Tapatalk

ahmad110110110
23-05-2017, 16:31
به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، علی اصغر روزگارمدیرعامل شرکت مخابرات استان فارس گفت: سال گذشته با اقدامات انجام شده توسط این شرکت، ظرفیت ارائه خدمات تانوما یا کشیدن خط فیبرنوری برای مشترکین تلفن ثابت، به میزان 60 هزار شماره ایجاد شده است؛ امسال نیز ایجاد 120 هزار ظرفیت تانوما در استان فارس در دست اقدام قرار دارد.

به زودی سامانه ثبت‌نام فیبر مستقیم منازل به منزل به زودی برای ثبت‌نام در دسترس مردم قرار می‌گیرد.

Pooya Rezaie
23-05-2017, 16:46
به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، علی اصغر روزگارمدیرعامل شرکت مخابرات استان فارس گفت: سال گذشته با اقدامات انجام شده توسط این شرکت، ظرفیت ارائه خدمات تانوما یا کشیدن خط فیبرنوری برای مشترکین تلفن ثابت، به میزان 60 هزار شماره ایجاد شده است؛ امسال نیز ایجاد 120 هزار ظرفیت تانوما در استان فارس در دست اقدام قرار دارد.

به زودی سامانه ثبت‌نام فیبر مستقیم منازل به منزل به زودی برای ثبت‌نام در دسترس مردم قرار می‌گیرد.

مخابرات فارس بي عرضه ترين مخابرات تو ايران هست !!! مخابرات تهران و اصفهان يا بقيه شهرا ببينيد چند وقته سرويس vdsl ٥٠ مگ و ١٠٠ مگ ارائه ميدند، بعد مخابرات شيراز الان بيشتر ٧-٨ سال هست منطقه ما فيبر نوري كرده يه سرويس adsl نتونستيم بگيريم بيشتر ١٠ تا شركت اينترنتي رفتم اين چند سال نتونستن adsl بدن حتي خود مخابرات هم نميتونه سرويس adsl بده رو كافو نوري چندين بار مراجعه كردم،،،ديگه حسابش كنيد.
والا از همين سرويس وايرلس كه داريم راضي هستيم ٥٠ مگ بي دردسر داريم، تانوما هم ارزوني خودشون...

malek911
23-05-2017, 19:26
والا تا اینجا که من ازش استفاده کردم خیلی راضیم ازش.خصوصا پینگش واسه بازی عالیه

GGWP
23-05-2017, 21:41
والا تا اینجا که من ازش استفاده کردم خیلی راضیم ازش.خصوصا پینگش واسه بازی عالیه
چه بازي اي بازي ميكنيد دوست عزيز؟ پينگتون چند هست؟
ايا تست كرده ايد با سرويس هاي كاهش پينگ پايينتر هم مياد يا نه؟

armin_punisher6
23-05-2017, 21:43
امروز رفتم مخابرات مرکزی رشت و گفتن که فعلا برای عموم راه اندازی نشده و فعلا بعضی مناطق مثل گلسار و میدان فرزانه در حال کابل کشیه.گفت اگه الان بخواین باید شخصی هزینه کنین که خیلی بالاست.یه بیمارستان رو برام مثال زد که گفت حدود 30 میلیون شد.

mohandes23
23-05-2017, 22:02
امروز رفتم مخابرات مرکزی رشت و گفتن که فعلا برای عموم راه اندازی نشده و فعلا بعضی مناطق مثل گلسار و میدان فرزانه در حال کابل کشیه.گفت اگه الان بخواین باید شخصی هزینه کنین که خیلی بالاست.یه بیمارستان رو برام مثال زد که گفت حدود 30 میلیون شد.
فعلا برا کلان شهر ها می کنن.باید دید این اپراتور 4 که اومده اگه سریع کار کنه برا برقیه هم احتمالا انجام بشه.

armin_punisher6
23-05-2017, 22:17
فعلا برا کلان شهر ها می کنن.باید دید این اپراتور 4 که اومده اگه سریع کار کنه برا برقیه هم احتمالا انجام بشه.
خب رشت هم کلانشهره دیگه.

mohandes23
23-05-2017, 22:55
خب رشت هم کلانشهره دیگه.
ما 8 تا کلان شهر داریم که جدیدا شده 9تا . به شهرهای بالای 1 میلیون جمعیت می گن کلانشهر توی ایران.توی اینا مخابرات فیبر می زنه:تهران کرج اصفهان شیراز تبریز اهواز مشهد کرمانشاه
ایرانیان نت توی اینا: تهران کرج اصفهان شیراز تبریز اهواز مشهد قم

sima_6600
23-05-2017, 23:21
کلا همه چیز مال شهر های بزرگ هست در کشور های خارجی و توسعه یافته سعی میشه بهترین امکانات رو برای مناطق کوچک وخصوصا جاهای که کشاورزی میشه و دامداری فراهم کنند تا از کوچ این مردم به شهر ها جلوگیری بشه ولی تو ایران همه چیز برعکس هست مناطق پر جمعیت همیشه اولویت داره و همین باعث شده که شاهد باشیم روستا ها خالی میشه بعضی از این روستا ها هنوز تلفن و اب و برق و گاز نداره بعد میگن چرا مردم میان تهران کار تحصیل امکانات رفاهی تمام این ها باید درست بشه ولی وقتی مسئول یک کشوری روحانی باشه از این بهتر نمیشه.

ahmad110110110
24-05-2017, 01:03
سلام دوستان

قیمت و سرعت ftth در هند
شرکت Airtel
ارزان ترین بسته:
سرعت تا 100 مگ
ماهیانه 200 گیگ
2099 روپیه که با روپیه حدود 60 تومان می شود حدود 120 هزارتومان ماهیانه

مابقی را هم خود دوستان مشاهده بفرمایند
tech.firstpost.com/news-analysis/the-fastest-fibre-optic-internet-providers-in-india-329373.html

حیزون
24-05-2017, 13:04
این پروژه ای بود که دم انتخابات کلید خورد تا دهات ما بیارن احتمالا 3-4 سال طول میکشه

MMDFullHD
24-05-2017, 13:19
این پروژه ای بود که دم انتخابات کلید خورد تا دهات ما بیارن احتمالا 3-4 سال طول میکشه

بیخیال ما ک تو شهر هستیم انتظار داریم 15 سال دیگه بیاد شما ک تو روستا هستید چ انتظاری دارید

amirmahmood
24-05-2017, 14:34
سلام

امروز درخواست FTTH رو به صورت کتبی نوشتم و به مدیر مرکز مخابرات محل مون دادم.
گفتند که حداقل بین 1 تا 2 ماه زمان می بره که سرویس تانوما برقرار بشه.
فعلا باید صبر کنم ببینم چی میشه.
ما غرب تهران هستیم.

sasan.69
24-05-2017, 14:50

کلا این نوع اینترنت چون گرووونه اصلا ارزش نداره ادم بخواد این همه هزینه کنه ...اگه فقط برای دانلوده بسته های ایرانسل و همراه اول مقرون ب صرفه تره

m_amin
24-05-2017, 15:41
امروز مرکز جماران رفتم حضوری با رییس مرکز که صحبت کردم گفت حداقل ۳۰ نفر باید درخواست بدن تو یه مجتمع که بیان فیبر نوری نصب کنند
نفری هم ۱۰۰ تومن میگیرن که تا دمه ساختمان بیان نصب کنند بقیش هم میگه با پیمانکار جدا باید جساب کنید

amirmahmood
24-05-2017, 16:13
امروز مرکز جماران رفتم حضوری با رییس مرکز که صحبت کردم گفت حداقل ۳۰ نفر باید درخواست بدن تو یه مجتمع که بیان فیبر نوری نصب کنند
نفری هم ۱۰۰ تومن میگیرن که تا دمه ساختمان بیان نصب کنند بقیش هم میگه با پیمانکار جدا باید جساب کنید

نه عزیز اینطوری نیستش. حتما پیگیری کنید.
کشیدن فیبر تا خود ساختمان به صورت رایگان توسط مخابرات صورت می گیره و هزینه ای از مشترک دریافت نمیشه.
فقط هزینه سیم کشی داخل ساختمان بعهده مشترک هستش که توسط پیمانکار انجام میشه. اگر 5 تا 10 واحد در مجتمع شما درخواست بدن، هزینه سیم کشی داخل ساختمان هم رایگان میشه.
هزینه سیم کشی داخل ساختمان هم بین 250 تا 500 هزار تومن میشه.(هم از 2020 پرسیدم و هم از مرکز مخابرات محل مون)

m_amin
24-05-2017, 18:32
نه عزیز اینطوری نیستش. حتما پیگیری کنید.
کشیدن فیبر تا خود ساختمان به صورت رایگان توسط مخابرات صورت می گیره و هزینه ای از مشترک دریافت نمیشه.
فقط هزینه سیم کشی داخل ساختمان بعهده مشترک هستش که توسط پیمانکار انجام میشه. اگر 5 تا 10 واحد در مجتمع شما درخواست بدن، هزینه سیم کشی داخل ساختمان هم رایگان میشه.
هزینه سیم کشی داخل ساختمان هم بین 250 تا 500 هزار تومن میشه.(هم از 2020 پرسیدم و هم از مرکز مخابرات محل مون)

دوست عزیز امروز پیس رییس این مرکز بودم دیگه
احتمالا جایی که شما هستی فرق داره
وقتی رییس این مرکز یه چیزی میگیه الکی که نمیگه حتی اگه بگه کاریش نمیشه کرد رییس مرکز هست دیگه
گفت حداقل ۳۰ واحد
هر کدوم هم ۱۰۰ تومن باید بدهند
هزینه داخل مجتمع هم خود مالکان باید جدا گانه به پیمانکار بدند

alireza_asol
24-05-2017, 19:15
چه گیری دادین به این فیبر
با این قیمت اصلا و ابدا ارزش نداره
مگر این که مجبور باشی! وگرنه پینگش که تفاوت فاحشی نداره. حجمشم که کمه

amirmahmood
24-05-2017, 20:36
در سایت TCI یا مخابرات ایران درخواست فیبر رایگان هستش و مخابرات تا خود ساختمان به طور رایگان فیبر میاره.

نمی دونم چطور هستش که مرکز ها مستقل عمل می کنن و هر کسی نرخی اعلام می کنه!!!

essien
25-05-2017, 08:26
تا وقتی رقیب نداشته باشن همینه اوضاع ...
امیدواریم زودتر MTN شروع کنه .

mohandes23
25-05-2017, 12:11
تا وقتی رقیب نداشته باشن همینه اوضاع ...
امیدواریم زودتر MTN شروع کنه .
منم کاملا موافقم.مثل قضیه قیمت سیم کارت که یه وضع بدی بود.ولی چه طور اومد پایین!

ahmad110110110
26-05-2017, 00:26
به مناسبت سالروز گرامی داشت حماسه سوم خرداد سالروز آزادی خرمشهر، فاز نخست طرح کشوری واگذاری فیبر نوری منازل (FTTH) در منطقه آزاد اروند رونمایی شد.

به گزارش ایرنا وزیر روز پنجشنبه در آیین تحویل نخستین لینک فیبر نوری خانگی (FTTH) در منزل خانواده معظم شهید حیاتیان در آبادان در جمع خبرنگاران اظهار کرد:
اجرای پایلوت طرح فیبر نوری خانگی از استان خوزستان شروع شده و مقرر شده تا این فیبر نوری خانگی را به یک میلیون مکان ببریم و با این کار تحول خوبی را در منطقه آزاد اروند و شهر آبادان ایجاد کنیم.

mr.arbab28
26-05-2017, 09:20
در سایت TCI یا مخابرات ایران درخواست فیبر رایگان هستش و مخابرات تا خود ساختمان به طور رایگان فیبر میاره.

نمی دونم چطور هستش که مرکز ها مستقل عمل می کنن و هر کسی نرخی اعلام می کنه!!!

برای خود منم سواله

ahmad110110110
26-05-2017, 17:39
سلام دوستان
گویا مشهد تبلیغات خیلی زیاد شده
سایت هایی مثل

3132 دات آی آر
ba2020 دات آی آر
38113 دات آی آر

and-roid2
31-05-2017, 18:22
این مخابرات قم با خودش چی فکر کرده که چنین تعرفه های گرونی رو مخصوص FTTH ارائه داده:

ahmad110110110
31-05-2017, 23:43
طرح مخابرات خراسان رضوی

زمرد یک ساله 500 گیگ با پهنای باند 100 مگ همراه با مودم فیبر نوری رایگان 708000 تومان

mr.arbab28
01-06-2017, 02:05
نه فایده نداره اینجوری که اینا پیش میرن هزارسالش کاربر خونگی vdsl نمیخرن از مخابرات بعدشم الان جای کسی بودم که اینو داشت سرعتش ۲ مگ بود مثلا فیبره اما سرعتش مث نت معمولیه مخابرات کلا داغونه

Sent from my Lenovo K50-t5 using Tapatalk

malek911
01-06-2017, 02:41
بعد ۲ هفته از این سرویس ftth نظرم کاملا برگشته.کیفیتش از adsl هم بدتره و پینگش خیلی نوسان داره و سرعت ۱۲ مگ رو هم فقط با idm میده وگرنه تو تک لینک و یوتوب یک دهم سرعت واقعی رو هم نمیده.یعنی خاک عالم بر سر مخابرات و زیرساخت و رو ساخت و وزیر و وکیلش

green-mind
01-06-2017, 02:47
برای من جدی سوال شده روی این پهنای باند حجم جدا چه معنایی میتونه داشته باشه ؟

luches
01-06-2017, 03:00
دوستان اگر یک موردی رو مد نظر قرار بدن هیج وقت از مخابرات خرید نخواهند کرد. اگر همه isp ها دزدن. مخابرات رئیس دزداست !

rioman
01-06-2017, 09:37
مخابرات این همه ساله به خودش زحمت نمیده یه گزارش مصرف درست ارائه کنه
و حجم باقیمانده رو نشون بده اونوقت میخواد رو فیبر اینترنت درست و حسابی بده؟
مخابرات برای مشتری ها کوچکترین ارزشی قائل نیست.
اینم یه کلک جدیده واسه فروختن حجم.
سود اصلی تو فروختن حجمه نه سرویس!
بهتره دلمون رو به ftth و vdsl مخابرات خوش نکنیم.

mohandes23
01-06-2017, 10:39
واقعا اینا اعصاب ادم رو خرد می کنن.ابرو فیبر نوری رو هم بردن.دوستان اینجور که بوش میاد بسیار سرویس ضعیفی به اسم فیبر دارن قالب می کنن.اطلاع رسانی کنی کسی از مخابرات نخره.کلا توی ای دی اس ال هم مخابرات داغونه.صبر کنید یه شرکت دیگه بیادو.

essien
01-06-2017, 18:20
بعد ۲ هفته از این سرویس ftth نظرم کاملا برگشته.کیفیتش از adsl هم بدتره و پینگش خیلی نوسان داره و سرعت ۱۲ مگ رو هم فقط با idm میده وگرنه تو تک لینک و یوتوب یک دهم سرعت واقعی رو هم نمیده.یعنی خاک عالم بر سر مخابرات و زیرساخت و رو ساخت و وزیر و وکیلش
یه زمانی یادتونه کاربرا جمع شدن به وزیر نامه نوشتن در مورد بسته بودن پورت udp ...
کاش میشد یه همچین کاری در مورد سرعت تک کانکشن هم که حداقل بفهمن مردم بیشتر از این حرفا حالیشونه !
اصل اینترنت یعنی سرعت تک کانکشن ...
وگرنه اینترنت به این گرونی بدرد دانلود فیلم نمیخوره!! وقتی راه های خیلی ارزونتری هم هست .
بری یهو 2 ترا فیلم بخری خیلی اروزنتر از این حرفا در میاد ...
این پول و حاضریم خرج کنیم که اینترنتمون هم با کیفیت باشه !

aliprince
01-06-2017, 18:32
دوست عزیز از روی سابقه خراب این شرکت در ارایه سرویس های اینترنتی میشد این رو میش بینی کرد. من خودم خوره اینترنت هستم ولی این سرویس رو از‌مخابرات نگرفتم با اینکه گفتن ۱۰۰ مگ میده. حتی ۱ گیگ هم بده با قیمت پایینتر من یکی‌ که آب به آسیابش‌ نمیریزم

J@viD
01-06-2017, 21:28
تا وقتی کار دست شرکت خصوصی نیفته پیشرفت بوجود نمیاد.
الان فکر میکنین سه پاه میاد برا شما اینترنت پرسرعت با تضمین کیفیت راه بندازه؟ وقتی داره پهنای باندو مفت میخره چهارلا پنج لا میکنه تو پاچه ملت هیچکس هم نیست بهش بگه خرت به چند من چرا باید به خودش زحمت بده کار با کیفیت و مشتری مدار انجام بده؟
تنها راهش اینه که از شرکتهای غیر پاسخگو و بی کیفیت مثل مخابرات خرید نکنین.