PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : وقتی یک راننده از پشت می خواد از کنارم سبقت بگیره و بوق یا چراغ می زنه چطوری باید بهش بگم متوجه منظورش شدم و اجازه بدم برم؟

Nostophobia
22-04-2017, 13:58
سلام

تو روز یک راننده می خواد از سمت چپ تو اتوبان یا جاده (از سمت سبقت) از کنارم سبقت بگیره و یه بوق کوچولو می زنه که به من بگه حواسم باشه و یه دفعه نپیچم جلوش و تصادف بشه. چطوری باید به بوق و یا چراق راننده ای که می خواد از کنارم سبقت بگیره جواب بدم که متوجه شدم و بفرما برو؟ چون ممکنه فکر کنه نفهمیدم و هی بخواد بوق و چراق بزنه. دست تکون دادن غیر حرفه ای و درست نیست.

در شب چطور؟ با روشن خاموش کردن نور بالا/پایین علامت مناسبی هست تا به راننده عقبی که می خواد سبقت بگیره بفهمونم راه براش بازه و منم دارم راهمو می رم و می تونه بدون نگران از کنارم سبقت بگیره؟

ممنون از همگی

K!ng of th3 K!ngs
22-04-2017, 14:16
شما فقط تو لاین پر سرعت با حتی با سرعت مجاز هم دارید حرکت میکنید اگر دیدید ماشین پشتتون هست راهنما بزنید (که یه دفعه نیاد از سمت راست، بفهمه دارید میرید کنار) و برید کنار اجازه بدید رد بشه. نگید من که دارم سرعت مجاز میرم اون داره تند میره نباید بره و از این حرفا، شاید واقعا عجله داره شایدم روانیه شایدم دلش میخواد به کسی ربطی نداره.
البته به توجه به سوال شما، شما بیشتر توی لاین وسط هستید، وقتی کامل توی لاین خودتون نیستید یا کمی متمایل به لاین سبقت هستید و خارج از لاین هستید براتون بوق یا چراغ میزنن که یا حواست باشه یا برو تو لاین خودت. شما هیچ کاری نمیخواد بکنید فقط توی لاین خودتون بمونید یا اگر شد کمی برید کنار تر.
یا مثل راننده کامنیو های قدیم هم میشه یه راهنما کوچوگو زد یعنی برو.

srx190d
22-04-2017, 14:44
معمولا اگر راه داشته باشه كه سريع رد ميشه
حالا ي راه نمايي هم بزنين بد نيست
بيشتر مواقع راه بسته و هي چراغ ميده كه برو كنار
در اين حالت هم كنار برين كفايت ميكنه

from my iPhone 7 using Tapatalk by JAVAD

PLAΨMID
22-04-2017, 15:13
عموما ملت وقتی میخوان به نفر راه بدن بره یه لحظه کوتاه راهنمای سمت چپ رو میزنن . البته خیلی سریع . بعدشم یک کمی ماشین رو میکشن سمت راست تا راننده پشت سری از مجموع این علائم متوجه بشه .

shangil
22-04-2017, 15:47
سلام

تو روز یک راننده می خواد از سمت چپ تو اتوبان یا جاده (از سمت سبقت) از کنارم سبقت بگیره و یه بوق کوچولو می زنه که به من بگه حواسم باشه و یه دفعه نپیچم جلوش و تصادف بشه. چطوری باید به بوق و یا چراق راننده ای که می خواد از کنارم سبقت بگیره جواب بدم که متوجه شدم و بفرما برو؟ چون ممکنه فکر کنه نفهمیدم و هی بخواد بوق و چراق بزنه. دست تکون دادن غیر حرفه ای و درست نیست.

در شب چطور؟ با روشن خاموش کردن نور بالا/پایین علامت مناسبی هست تا به راننده عقبی که می خواد سبقت بگیره بفهمونم راه براش بازه و منم دارم راهمو می رم و می تونه بدون نگران از کنارم سبقت بگیره؟

ممنون از همگی

لازم نیس به کسی بفمونید که متوجه علامت شدسد. راننده باید حواسش به خودش و کارش باشه. اگر عاامت داد شما هم اگر چپ بودی کم کم میای راست اگر ماشینی در سمت راست نبود اگر هم در لاین وسطی هیچ کاری لازم نیس بکنی