PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای متصل کردن چراغ به باطری موتور سیکلت

hossein019940
09-04-2017, 10:57
سلام
یه سوالی در مورد اینکه میخوام چراغ جلو و بوق موتور رو از بویین به باطری وصل کنم ولی نمیدونم چه سیم هایی رو باید وصل کنم.
چون باید موتور رو گاز بدی تا یکم چراغش روشن بشه.
بوق موتور هم باید گاز بدم تا یکم صداش در بیاد.ولی میخوام سوییچ که بازه هم بوق و هم چراغ عمل کنه.کاسه چراغ رو باز کردم ولی سیم زیاده و نمیدنم چه سیمهایی وصل میشن.
موتور هم قدیمیه 125 رویال

MOHAMMAD_ASEMOONI
12-04-2017, 14:45
سلام
یه سوالی در مورد اینکه میخوام چراغ جلو و بوق موتور رو از بویین به باطری وصل کنم ولی نمیدونم چه سیم هایی رو باید وصل کنم.چون باید موتور رو گاز بدی تا یکم چراغش روشن بشه.
بوق موتور هم باید گاز بدم تا یکم صداش در بیاد.ولی میخوام سوییچ که بازه هم بوق و هم چراغ عمل کنه.
کاسه چراغ رو باز کردم ولی سیم زیاده و نمیدنم چه سیمهایی وصل میشن.موتور هم قدیمیه 125 رویالسلام

شما باید:1- از توی سوئیچ , اون سیمی که با باز کردن سوئیچ برقدار میشه (برق مثبت باتری) رو پیدا کنین . اسمش رو میذاریم P
2- سیمی که الان برق میده به کلید بوق رو از توی کلید قطع کنین و به جاش یک سیم بگیرین از P و وصل کنین به کلید بوق . حالا بوق از باتری برق میگیره از طریق سوئیچ و فقط هم وقتی سوئیچ بازه بوق میزنه
3- همین کار رو برای کلید چراغ هم باید انجام بدین
4- سر سیمهای قطع شده رو چسب برق بپیچین تا به بدنه اتصالی نکنه
میتونین سیمها رو از توی کلیدها قطع نکنین , بلکه ببینین اون سیمها کجا رفته و به چی وصل شده , همونجا قطعشون کنین و از P بهشون برق بدین

hamid3369
22-10-2017, 14:39
سلام

شما باید:1- از توی سوئیچ , اون سیمی که با باز کردن سوئیچ برقدار میشه (برق مثبت باتری) رو پیدا کنین . اسمش رو میذاریم P
2- سیمی که الان برق میده به کلید بوق رو از توی کلید قطع کنین و به جاش یک سیم بگیرین از P و وصل کنین به کلید بوق . حالا بوق از باتری برق میگیره از طریق سوئیچ و فقط هم وقتی سوئیچ بازه بوق میزنه
3- همین کار رو برای کلید چراغ هم باید انجام بدین
4- سر سیمهای قطع شده رو چسب برق بپیچین تا به بدنه اتصالی نکنه
میتونین سیمها رو از توی کلیدها قطع نکنین , بلکه ببینین اون سیمها کجا رفته و به چی وصل شده , همونجا قطعشون کنین و از P بهشون برق بدین

ببخشید تاپیک قدیمی رو زنده میکنم اگه برق چراغ رو بوبین باشه ضرری داره؟؟

siava5h
22-10-2017, 18:22
ببخشید تاپیک قدیمی رو زنده میکنم اگه برق چراغ رو بوبین باشه ضرری داره؟؟

در موتورسیکلتهای قدیمی اغلب، چراغ جلو از طریق برق بوبین کار میکنه ول گاها نور کم در دور موتور پایین داره. ولی عوضش اگر باتری خراب شد، چراغ جلو نور کافی داره و نیازی به تعویض باتری احساس نمیشه.

MOHAMMAD_ASEMOONI
22-10-2017, 18:30
ببخشید تاپیک قدیمی رو زنده میکنم
اگه برق چراغ رو بوبین باشه ضرری داره؟؟سلام

تاپیک قدیمیه اما موضوع تاپیک قدیمی نمیشه . خیلیها موتورسیکلت دارند همین سوالها رو میپرسند
اگر واتِ لامپها کمتر از وات بوبین باشه مشکلی نداره
امروزه با بودنِ لامپهای کم مصرف ال ای دی دیگه اینجور مشکلات وجود نداره یا خیلی کم شده

amir eshghi
01-05-2020, 12:56
نقشه سیم کشی موتور سیکلت هوندا به همراه توضیحات عیب یابی پیکاپ ، بوبین و کوئیل
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]