PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمپین درخواست از پلیس راهور برای افزایش دوربین های نظارتی

Persianhb
11-12-2016, 00:04
ضمن تشکر از پلیس راهور
دوربین های کنترل سرعت و کنترل چراغ های قرمز باعث شده خیلی ها به اجبار هم شده بیشتر از سرعت مجاز رانندگی نکنند
و باعث کاهش تصادفات بشه
دوستان هر چه تعداد این دوربین ها زیاد بشه میزان تصادفات رانندگی کمتر میشه
پس از وجود این دوربین ها در جاده ها و شهرها ناراحت نشید
و از کنترل پلیس راهور حمایت کنیم

sasan.69
11-12-2016, 00:49
من خودم پليس راه خدمت کردم واقعا ى مشت راننده گاو(دور ازجون گاو) و نفهم داريم ک هيچ جوره نمى شه کنترلشون کرد...
باجرىمه و دوربىن و اىنا چاره ساز نمى شه... بايد خود ملت رعايت کنن

mohamad skystar
11-12-2016, 00:54
من خودم پليس راه خدمت کردم واقعا ى مشت راننده گاو(دور ازجون گاو) و نفهم داريم ک هيچ جوره نمى شه کنترلشون کرد...
باجرىمه و دوربىن و اىنا چاره ساز نمى شه... بايد خود ملت رعايت کنن

با حرف شما موافقم
فرهنگ سازی بسیار ابتدایی انجام شده و برخورد با متخلفین هنوز آنچنان شدید نیست
چون متاسفانه اکثر قشر جامعه پشت فرمان به انسان های خشن و عصبی تبدیل میشن
یعنی به هر شکلی باید به مقصد برسن بدون توجه به رعایت نکات ایمنی
دوربین ها هیچوقت نمیتونن این شرایط رو تغییر بدن مگر اینکه قشر جامعه یه تکونی به خودش بده

Persianhb
11-12-2016, 07:12
با حرف شما موافقم
فرهنگ سازی بسیار ابتدایی انجام شده و برخورد با متخلفین هنوز آنچنان شدید نیست
چون متاسفانه اکثر قشر جامعه پشت فرمان به انسان های خشن و عصبی تبدیل میشن
یعنی به هر شکلی باید به مقصد برسن بدون توجه به رعایت نکات ایمنی
دوربین ها هیچوقت نمیتونن این شرایط رو تغییر بدن مگر اینکه قشر جامعه یه تکونی به خودش بده

دوست عزیز دوربین های نظارتی تونستن عملکرد بسیار موفقی داشته باشن
پلیس خودش اعلام میکنه که کجاها دوربین کنترل سرعت یا نظارت بر چراغ قرمز نصب شده
به نظرتون چرا ؟
چون می خواد راننده ها همون قسمت رو بیشتر رعایت کنن
مثل معلم که جاهای مهم رو میگه علامت بزنید
به تصور غلط ما معلم سوالات امتحانی رو لو می ده !!! نه اینطور نیست شما اگه همون قسمت های مهم درس رو بفهمید برای معلم یا استاد کافیه
در مورد پلیس هم همینطور شما در قسمت های حادثه ساز سرعت مجاز رو رعایت کنید برای پلیس کافیه
حالا اگه حمایت کنیم و این دوربین ها در اکثر جاهای شهر باشه دیگه کم کم همه رعایت می کنن و تبدیل به فرهنگ میشه
حتی پولدارترین افراد دوست ندارن جریمه بشن اتفاقا خسیس تر میشن
عوامل بازدارنده می تونه تا حدود زیادی موفق عمل کنه

اینکه با نصب دوربین های نظارتی مخالف باشیم نشون میده خودمون هم رعایت نمی کنیم
کشور گرجستان تونسته با دوربین های نظارتی امنیت قوی رو در کشور داشته باشه
حتی رو سینه پلیس ها دوربین هست
کشور انگلیس و سایر کشورهای جهان اول هم از هوامل نظارتی استفاده می کنن
اون وقت شما میگید بی فایده هست ؟

Sina
11-12-2016, 11:10
یک بعد قضیه هم اینه که پلیس میره زیر تابلو 60 کیلومتر ( توی جاده های بین شهری که معمولا سرعت 95 الی 110 هست ) و ماشین هارو بر حسب انتخاب خودش جریمه میکنه
یعنی انتظار داره شما وقتی تابلو رو دیدی چنان بزنی روی ترمز که در عرض 2 ثانیه سرعتت بیاد پایین تر از 60
حالا اگر از پشت 10 تا ماشین کوبیدن بهت ایراد نداره ! بیمه دهد خسارت
برام پیش اومده که میگم

Persianhb
11-12-2016, 11:22
یک بعد قضیه هم اینه که پلیس میره زیر تابلو 60 کیلومتر ( توی جاده های بین شهری که معمولا سرعت 95 الی 110 هست ) و ماشین هارو بر حسب انتخاب خودش جریمه میکنه
یعنی انتظار داره شما وقتی تابلو رو دیدی چنان بزنی روی ترمز که در عرض 2 ثانیه سرعتت بیاد پایین تر از 60
حالا اگر از پشت 10 تا ماشین کوبیدن بهت ایراد نداره ! بیمه دهد خسارت
برام پیش اومده که میگم

خب این واست تجربه می شه همه جا سرعت رو رعایت می کنی
پلیس نگفته وقتی دوربین نظارتی نیست با هر سرعتی خواستی برو

منم منظورم همینه اگه همه جا دوربین باشه همه جا رعایت می کنی و نیازی نیست با سرعت بری و فقط جایی که دوربین هست پاتو بزاری رو ترمز که از پشت بزن

Persianhb
11-12-2016, 11:33
رییس پلیس راهور پایتخت خبر داد

افزایش دوربین‌های کنترل تخلفات رانندگی

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ شایع‌ترین تخلفات رانندگی تهرانی‌ها را تشریح کرد و با اشاره به برنامه‌ریزی راهور برای توسعه کمی و کیفی دوربین‌های ثبت تخلفات، از نصب دوربین‌های ثبت تخلف ورود کامیون به محل‌های غیرمجاز در آینده نزدیک خبر داد.
سردار سیدتیمور حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار«انتظامی» ایسنا، درباره استفاده از دوربین‌های جدید ثبت تخلفات رانندگی در تهران، اظهارکرد: طبق مصوبه شورای شهر بنا بود که در سال 95 شهرداری دوربین‌های ثبت تخلفات را دو برابر کند که این موضوع در حال انجام است و تاکنون به تعداد دوربین‌های پایتخت افزوده شده است.
وی با بیان اینکه پلیس درصدد توسعه کمی و کیفی دوربین‌هاست، اظهار کرد: این یعنی علاوه بر اینکه دوربین‌های جدید برای ثبت تخلفات نصب خواهند شد به قابلیت‌های دوربین‌های فعلی نیز افزوده می‌شود.
شایع‌ترین تخلفات رانندگی تهرانی‌ها

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ درباره شایع‌ترین تخلفات رانندگی در تهران نیز گفت: ‌عمده‌ترین تخلفات مربوط به تخلفات ساکن است. توقف غیرمجاز و استفاده از تلفن همراه در صدر تخلفات رانندگی در تهران قرار دارد و تخلفاتی همچون «ورود ممنوع» و «ورود غیرمجاز به محدوده زوج و فرد» نیز از جمله دیگر تخلفاتی است که شایع است.
حسینی درباره تخلفات رانندگی کامیون‌ها نیز اظهارکرد: همچنان تا ساعت 22 برای تردد کامیون‌ها در شهر ممنوعیت وجود دارد که این محدودیت در روزهای تعطیل و در برخی از مناطق شمالی تهران تا ساعت 24 است.
وی با بیان اینکه سرعت کامیونها با دوربین‌ کنترل می‌شود، افزود: همچنین به دنبال این هستیم تا دوربین‌های اختصاصی برای ثبت تخلف کامیون‌ها نصب کرده و در آینده نزدیک نیز دوربین‌های ثبت تخلف ورود کامیون‌ها به محدوده‌های ممنوعه را نیز نصب خواهیم کرد.
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با بیان اینکه با استفاده از این دوربین‌ها ورود کامیون‌ها به معابرغیرمجاز ثبت خواهد شد، خاطرنشان کرد: امیدواریم تا پایان امسال این طرح نیز اجرایی شود.

hosseinf722
11-12-2016, 11:52
حسینی درباره تخلفات رانندگی کامیون‌ها نیز اظهارکرد: همچنان تا ساعت 22 برای تردد کامیون‌ها در شهر ممنوعیت وجود دارد که این محدودیت در روزهای تعطیل و در برخی از مناطق شمالی تهران تا ساعت 24 است.

چرا شمال شهر تا ساعت 24 ولی بقیه جاها تا ساعت 22 ـه ؟

Sina
11-12-2016, 13:58
خب این واست تجربه می شه همه جا سرعت رو رعایت می کنی
پلیس نگفته وقتی دوربین نظارتی نیست با هر سرعتی خواستی برو

منم منظورم همینه اگه همه جا دوربین باشه همه جا رعایت می کنی و نیازی نیست با سرعت بری و فقط جایی که دوربین هست پاتو بزاری رو ترمز که از پشت بزن

دوست عزیز شما پست من رو کامل خوندی اینطوری از بالا به پایین داری جواب میدی ؟ من کی گفتم با هر سرعت غیر مجاز و دلبخواهی رانندگی میکردم ؟
گفتم سرعت اعلام شده توی مسیر جاده ای وقتی 110 تا هست ، اینکه یه جا تابلو بزنن 60 و همون زیرش دوربین مستقر کنن که هر کی مثلا 70 تا سرعت داشت جریمش کنن ( اونم دل بخواهی ) خیلی غیر منطقی هست !
اتفاقا من همونجا زنگ زدم چند جا شکایت کردم تا برای اون افسر تجربه بشه بر حسب سلیقه شخصی ماشین ها رو جریمه نکنه ( اگر کارشون قانونی بود باید همه رو جریمه میکردند )

تانکر
11-12-2016, 15:52
این دوربین ها واقعا مصداق بارز دزدی هستش. بعضی هاش از قصد جوری تنظیم شده که درآمد زایی کنه.

نمونه اش دوربینی در ورودی و خروجی تونل نیایش هست. داخل تونل حداکثر سرعت 70 کیلومتر هست اما به محض خروج از تونل دوربینی نصب شده با حداکثر سرعت 30 کیلومتر! و اونجا بعد از خروج از تونل سریع جریمه میشی ...

MOHAMMAD_ASEMOONI
11-12-2016, 20:01
من خودم پليس راه خدمت کردم واقعا ى مشت راننده داریم که هيچ جوره نمى شه کنترلشون کرد..
باجریمه و دوربین و اینا چاره ساز نمى شه... بايد خود ملت رعايت کنن

سلام
زور و اجبار و جریمه کارساز بوده همیشه برای بیشتر کسانی که رعایت قانون و قانونمندی براشون اهمیت چندانی نداره
از وقتی دوربینها اومده تصادفات کمتر شده اما چون تعداد ماشبنها دائماً رو به افزایشه مردم فکر میکنند تاثیر نداره یا کمه
اگر تعداد ماشینها به اندازه ی دهه ی 70 بود میدیدین دوربینها باعث کاهش حداقل 50% از تصادفات شده
رئیس راهور گفت از وقتی دوربینهای تونل نیایش نصب شده تصادف بد نداشتیم در اونجا
قانونمندها با آموزش و فرهنگسازی درست میشند اما اونهائی که رعایت قانون رو ضعف و افت و ذلت میدونند !!!! و قانون شکنی رو قدرت و هنر میدونند و براشون لذت داره , اونها رو فقط باید با زور وادار به رعایت قانون کرد
===================================
یه بار توی پلیس بعلاوه 10 یک نفر اومده بود جریمه پرداخت کنه . بهش گفتند نمیتونی پرداخت کنی باید بری دادگاه راهنمائی رانندگی
زیر لب یه چیزهائی گفت (فحش)
وقتی داشتیم میرفتیم بیرون ازش پرسیدم خلافی چی بوده که رفته دادگاه ؟
گفت جای ممنوع پارک کرده بودم , پلیس اومد جریمه بنویسه برام , باهاش درگیر شدم
====================================
جریمه در همه ی کشورها هست چون قانون شکنها همه جا هستند
همین چند روز پیش در اخبار گفت پلیس پاریس جریمه ی آشغال ریختن توی خیابون رو دو سه برابر افزایش داده چون مردم زبادی رعایت نمیکردند
اینجا توی کویت از بس مردم رفتند لب دریا و آشغال و ذغال ریختند , کباب درست کردن کنار دریا ممنوع شد با جریمه ی 6 میلیون تومنی !!!
===================================
از چند روز پیش هم پرواز دادنِ عمود پرواز DRONE بدون اخذ مجوز از وزارت کشور ممنوع شد در کویت
بالاخره اونقدر گند زدند مردم که این هم ممنوع شد
از بس که پرواز دادند در جاهای ممنوعه و روی خونه های مردم و فیلم گرفتند و جاسوسی کردند از در و همسایه و حتی گذاشتند توی نت !!!
حالا پرواز دادنش بدون مجوز 3 سال زندان داره یا 37 میلیون تومن جریمه یا هر دوتاش
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/quote]
جریمه از همون آغاز خلقت انسان وجود داشته
ما به خاطر جریمه شدنِ دو تا از آدمها اینجائیم
البته قولی داده شده به قانونمندان که ازش آگاهند
شک نکنین که نظارت و جریمه بر بسیاری از قانون شکنان تاثیر مثبت داره

Persianhb
11-12-2016, 20:29
این دوربین ها واقعا مصداق بارز دزدی هستش. بعضی هاش از قصد جوری تنظیم شده که درآمد زایی کنه.

نمونه اش دوربینی در ورودی و خروجی تونل نیایش هست. داخل تونل حداکثر سرعت 70 کیلومتر هست اما به محض خروج از تونل دوربینی نصب شده با حداکثر سرعت 30 کیلومتر! و اونجا بعد از خروج از تونل سریع جریمه میشی ...

همه باید تسلیم رأی قانون باشند.
« در مسئله انتخابات و غیر انتخابات همه باید تسلیم قانون باشند در مقابل قانون تمکین کنند. آن حوادثی که در سال 88 پیش آمد - که برای کشور ضرر داشت و ضایعه آفرین بود – همه از همین ناشی شد که کسانی نخواستند به قانون تمکین کنند؛ نخواستند به رأی مردم تمکین کنند. ممکن است رأی مردم بر خلاف آن چیزی باشد که من شخصی مایل به آن نیستم؛ امّا باید تمکین کنم. آنچه که اکثریت مردم، اغلبیت مردم آن را انتخاب کردند، باید همه تمکین کنند؛ همه باید زیر بار بروند ( بخشی از بیانات در اولین روز سال 1392)