PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فاينال فانتازي

white-rose
24-09-2006, 13:13
از همه دوستان می خواهم اطلاعات کاملی درباره بازی فاینال فانتازی به من بدهند.مخصوصا درباره داستان بازی از شماره 1 تا اخرین نسخه بازی. با تشکر white rose

Spaniuly
22-09-2007, 00:11
به نظر من فاينال فانتازي نمونه يك بازي عالي هست. من از شماره يك تا شماره هشت رو بازي كردم.
داستان همه شماره هاش تقريبا نزديك به هم هستند ولي امكانات هر بازي با بقيه كلي فرق ميكنه كه باعث شده كه هر شماره مستقل از شماره هاي ديگه بشه.
داستان بازي به زبان ساده مبارزه خير عليه شر ميباشه. به طور كلي در همه شماره ها يه نفر قهرمان كه همون شخيت اصلي داستان هست و در حال سفر كردن و ماجراجويي هست و معمولا آخر بازي معلوم مشه كه فرزند يه آدم مهمي (مثل پادشاه يا غيره) بوده و خودش خبر نداشته. همچنين يه نفر هم كه معمولا يه پادشاه جاه طلبي ميشه، شخيت منفي داستان رو تشكيل ميده كه در صدد اين هستش كه با استفاده از معمولا چند تا كريستال مخصوص و نيروهاي جادويي آنها ميخواد كه قدرت جاويدان رو كسب كنه و بر زمين تيره گي رو بگستره. شخصيت اصلي داستان در طي سفر و ماجراجويي دوستاني رو از سرزمين هاي دور دست و اسرازآميز پيدا ميكنه كه باهاش همراه و همسفر ميشن و در طي سفر شخصيت اصلي رو حمايت ميكنن. خلاصه قسمت اينجوري ميشه كه اين چند نفر كه يه گروه كوچك رو تشكيل ميدن و هر يك از اعضاي آن داراي ويژگي هاي منحصر به فردي هستند، در مقابل پادشاه ظالم قرار ميگيرن و بالاخره اون رو مغلوب ميكنن و با اين كار دنيا رو از تاريكي نجات ميدن و آخر داستان به خوبي و خوشي تموم ميشه و عاشقا با هم ازدواج ميكنن و زندگي ادامه پيدا ميكنه... :11:

Spaniuly
22-09-2007, 00:16
براي دانلود بازي فاينال فانتازي 1 تا 6 به اين تاپيك مراجعه بكنيد :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

براي دانلود ساير نسخه ها به اين سايت مراجعه شود :

توضيح : براي دانلود مي‌بايست عضو (خوشبختانه رايگان) باشيد ولي قابليت resume ندارد. نقطه قوت اين سايت اينكه كه داراي آرشيو كاملي از سري اين بازي براي انواع كنسول ها هست.

Spaniuly
22-09-2007, 00:21
اين هم يه انجمن تخصصي براي فاينال فانتازي به زبان انگليسي كه از من بپرسين زياد بدرد نميخوره و فقط نقطه قوتش اينه كه مثل انجمن خودمون باحال طراحي شده، يه سري بهش بزنيد بد نيست :

Spaniuly
22-09-2007, 00:28
لطفا هر نوع مطلب و درخواست راهنمايي در مورد فاينال فانتازي در اين تاپيك مطرح شود.

Spaniuly
26-09-2007, 09:08
خبر جديد در مورد FFIX :
از اوجايي كه اسكوار سافت خيلي تنبل هست:41: و براي كامپيوتر فاينال فانتازي رو بيرون نميده من خودم تصميم گرفتم اين كار رو بكنم.:21: اين شماره از بازي بر روي يك DVD ماه آينده به بازار خواهد آمد. منبع : خودم :31:

اين هم از اتوراني كه خودم براش ساختم (همراه با راهنماي نصب فارسي) :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

gt_max
26-09-2007, 09:52
من خودم یکی از فن های همیشگی آخرین فانتزی بودم...
از 1 تا 9 رو بازی کردم و مجموعه 5 تا فیلم اون رو دیدم :40:

Spaniuly
27-09-2007, 07:33
به تازگي اسكوار اينيكس تصميم گرفته كه بازي هاي شماره هاي قبل رو (اعم از يك دو چهار پنج و شش) مجددا براي Gba دوباره سازي بكنه. كيفيتشون خيلي فرق كرده. متاسفانه شماره سه رو براي نينتندو دي اس ساخته كه ظرفيتش خيلي زياد شده و به درد دانلود كردن نميخوره و از طرف ديگه هم امولاتور مناسبي براش پيدا نكردم ولي انصافا گرافيك شماره سه خيلي بالا رفته. اين هم يه سري عكس از اين سري (به سال هاي انتشارشون توجه كنيد) :

Spaniuly
27-09-2007, 07:57
و اما در مورد فاينال فاتازي 7 كه يه سري از علاقه مندان به اين شماره طي درخواستي از اسكوار سافت خواسته اند كه اين شماره رو نيز دوباره سازي بكنه. اگه شما هم علاقه مند هستيد شما هم به جمع اين عزيزان بپيونديد. اين هم متن در خواست نامه كه در پايين صفحه اش يه دكمه هست كه با كليك روي اون ميتونين شما هم اين درخواست نامه رو امضا كنيد :

Spaniuly
02-10-2007, 07:23
آقا اصلا كسي اين بازي رو تموم كرده؟ بيايين اينجا نظر بدين آخه همش من تنهايي دارم پست ميزنم.

Maximillion
03-10-2007, 06:34
خبر جديد در مورد FFIX :
از اوجايي كه اسكوار سافت خيلي تنبل هست:41: و براي كامپيوتر فاينال فانتازي رو بيرون نميده من خودم تصميم گرفتم اين كار رو بكنم.:21: اين شماره از بازي بر روي يك DVD ماه آينده به بازار خواهد آمد. منبع : خودم :31:

اين هم از اتوراني كه خودم براش ساختم (همراه با راهنماي نصب فارسي) :

ببينم اين كه الان نوشتي راست گفتي؟ :18:
چه سيستمي ميخواد؟ سي دي نداره؟ :46:

Spaniuly
06-10-2007, 09:32
خوب معلومه كه راست گفتم. فكر كردي كه چي من منتظر اين نميمونم كه خدا از آسمون واسم فاينال فانتازي براي كامپيوتر بندازه پايين. خودم دست به كار ميشم تازه ميخوام يه سري كامل از شماره يك تا شماره نه رو براي كامپيوتر بسازم كه بر روي دو تا دي وي دي خواهد بود ولي يه مشكل دارم اينه كه شماره سه يه كمي اذيت ميكنه. متاسفانه شماره سه كه بازسازي شده براي نينتندو دي اس هست كه واسش ده تا امولاتور دانلود كردم كه هيچ كدوم جواب نميدن. ولي واسه اونم بالاخره يه راهي پيدا ميكنم.
تازه اين شماره نه رو هم خودم شروع كردم خيلي باحال هسش خيلي خوشم اومده ازش.

S A M
07-10-2007, 21:47
واقعا راست ميگي يا شوخي ميكني؟

Spaniuly
10-10-2007, 08:15
System Requirements :
* Windows 98/Me/XP
* Pentium III de 500 Mhz or best
* DVD-ROM
* 32 MB RAM
* 3.0 GB H.D.D free space
* Video card 32 bits or best
* Sound card

ماتاتا
11-10-2007, 11:39
بدون اغراق می گم سری فاینال فانتزی یکی از بهترین بازی های تاریخ بازیست....:10:

من خودم فاینال فانتزی 8 - 9 - 10 - 10.2 - 12 رو بازی کرده و تمومشون کردم...:8:

از همه لحاظ این بازی تکه.....:40:

من با 9ش خیلی حال کردم.... :40:

اگر بتونم از جایی گیرش بیارم دوباره بازی می کنم! آخه رو PS1 بازی کردم و CD هاش رو ندارم! اگر برا کامپیوترش پیدا بشه حتما می خرم...:5:

دوست عزیز اینایی که تبدیل کردی رو چطور میشه گیر آورد من خیلی دنبال 7 گشتم گیر نیاوردم!:41: ولی شنیدم خیلی باحاله....

Spaniuly
14-10-2007, 10:29
بدون اغراق می گم سری فاینال فانتزی یکی از بهترین بازی های تاریخ بازیست....:10:

من خودم فاینال فانتزی 8 - 9 - 10 - 10.2 - 12 رو بازی کرده و تمومشون کردم...:8:

از همه لحاظ این بازی تکه.....:40:

من با 9ش خیلی حال کردم.... :40:

اگر بتونم از جایی گیرش بیارم دوباره بازی می کنم! آخه رو PS1 بازی کردم و CD هاش رو ندارم! اگر برا کامپیوترش پیدا بشه حتما می خرم...:5:

دوست عزیز اینایی که تبدیل کردی رو چطور میشه گیر آورد من خیلی دنبال 7 گشتم گیر نیاوردم!:41: ولی شنیدم خیلی باحاله....

من همه سري بازي رو از شماره يك تا 10 رو دارم بدترينشون هم 7 بود كه خيلي قيافهاشون مزحك ساخته شده و اصلا دوست داشتني نيستند همون اول هاي بازي ولش كردم. شماره 4 هم واقعا عالي بود و 8 و 9 هم خيلي عالي. 10 رو نتونستم تا حالا بازي كنم چون مال ps2 هست و كامپيوتر من نميكشه.

Maggy_P
17-10-2007, 15:30
من تا حالا اين بازي رو نكردم اما از اونجايي كه اين مطالب رو خوندم به نظرم اومد بايد جالب باشه اما ميخوام بدونم نسخش براي PC هست يا نه؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

S A M
17-10-2007, 19:49
من كه گرفتم همون اول نميدونستم بايد چي كار كنم
خيلي چرت و پرت بود

A-H Entertainment
18-10-2007, 04:47
سلام.
فقط شماره های 7 و 8 و 11 برای کامپیوتر ساخته شده و آن شماره 9 که جناب Krauser معرفی کردن همون فاینال فانتزی 9 پلی استیشن 1 هست که با شبیه ساز Emurayden در کامپیوتر اجرا می شود.

A-H Entertainment
18-10-2007, 05:12
یه Pack توپ که باعث می شه گرافیک بازی از این رو به اون رو بشه. اونایی که بازی فاینال فانتزی 7 نسخه کامپیوتر رو دارن حتما دانلود کنند.

Spaniuly
18-10-2007, 08:53
بابا اي ول دستت درد نكنه.
ضمنا براي شماره 9 بهتر از emurayden ، نرم افزار معروف epsxe1.6 بهتر جواب داد خيلي اشتباه كردم.

ماتاتا
19-10-2007, 14:29
من همه سري بازي رو از شماره يك تا 10 رو دارم بدترينشون هم 7 بود كه خيلي قيافهاشون مزحك ساخته شده و اصلا دوست داشتني نيستند همون اول هاي بازي ولش كردم. شماره 4 هم واقعا عالي بود و 8 و 9 هم خيلي عالي. 10 رو نتونستم تا حالا بازي كنم چون مال ps2 هست و كامپيوتر من نميكشه.

من که 7 رو بازی نکردم! یکی که کرده بود تعریف می کرد!:20:

این شماره 9 رو من خیلی دوست دارم باز هم بازی کنم چون واقعا عالی بود! از این بازی هایی بود که تو ذهن آدم خاطره اش حک میشه! دیدم یه جایی گذاشته بود واسه دانلود اما با سرعت من 24 ساعت یک سره باید بذارم دانلود بشه!! جایی هست که بتونم این بازی رو برای کامپیوتر بخرم؟ :10:

من شماره 9 رو 3 بار تموم کردم! دفعه اول 250 ساعت بازی کردم! البته نزدیک 100 ساعت آخرش فقط می جنگیدم که قوی بشم..!!! دفعه دوم 70 ساعت دفعه سوم 55 ساعت!! حالا ببینید من چقدر تو این بازی غرق شده بودم..!!!:20:

یه چیزی رو هم هیچ وقت نفهمیدم! توی کتابخانه قصر یه قفسه بود وقتی می رفتیم کنارش یکی صحبت می کرد و 2 تا گزینه می امد! اولی ولش می کرد و می رفت! دومی می رفت برای یک جنگ!! غولش یه کتاب بزرگ بود! من هر دفعه جنگیدم باختم آخرش هم بی خیال شدم و رفتم! آخر بازی که خیلی قوی شده بودم برگشتم! اما کتابخانه خراب شده و بود و راهی نبود... این معما موند تو ذهنم که اگر اونو می بردم چی می شد..!!! :41:

یه قصر هم بود وسط کویر اونجا هم معمایی داشت که من نتونستم حلش کنم و نفهمیدم قضیه اش چیه....:41:

کلا بازی های فاینال فانتازی پر از رمز و رازه و شما اگر کل داستان اصلی بازی رو تموم کنید فقط 50 - 60 درصد بازی رو تموم کردید چیزهای جانبی زیاد داره....:18:

خیلی این بازی رو دوست دارم..... :40::40::40:

ماتاتا
19-10-2007, 14:34
من كه گرفتم همون اول نميدونستم بايد چي كار كنم
خيلي چرت و پرت بود

اشتباه می کنی! این بازی خیلی پیچیده است و صبر و حوصله زیادی می خواد تا آدم اصول بازی بیاد دستش...:10:

اما وقتی دستت بیاد نمی تونی از جلوش پا بشی..!!!:46:

البته سلیقه ایه! کسانی که دوست دارن تا بازی شروع می شه تفنگ بگیرن دستشون و شروع کنن به تیر زدن این چیزا از این جور بازی های (RPG) خوششون نمیاد..! :5:

اما من بین تمام بازی هایی که کردم 2 سری بازی در خاطرم نقش بست....:40::40:

1- سری فاینال فانتازی:40::40::40:
2- سری متال گیر:40::40:

این دو سری فوق العاده بودن....:40::40:

Spaniuly
20-10-2007, 02:34
معلومه كه خيلي وارد هستي.
من با نرم افزار ميتونم هكش كنم و هر غولي رو كه بخوام سه سوته داغونش كنم. اين كتابي كه ميگي دقيقا كجاست آدرسشو بده تا برگهاش رو برات ورق ورق كنم بفرستم.

Spaniuly
20-10-2007, 09:36
البته بگم فكر نكني من اين بازي رو با هك ميرم كه اين جوري بازي خراب ميشه. فقط وقتي كه يه غوله كلافهم ميكنه اين كار رو ميكنم كه اونم بعد از يه بار تموم كردن بازي بدون هك هستش.

S A M
21-10-2007, 10:02
اره بازي اينجوري به درد من نميخوره چون بازي هايي كه من ميكنم تفنگ داري ميري به جنگ ولي تو اين يارو عين ماست اين ور و اون ور ميره

A-H Entertainment
22-10-2007, 00:46
یه چیزی رو هم هیچ وقت نفهمیدم! توی کتابخانه قصر یه قفسه بود وقتی می رفتیم کنارش یکی صحبت می کرد و 2 تا گزینه می امد! اولی ولش می کرد و می رفت! دومی می رفت برای یک جنگ!! غولش یه کتاب بزرگ بود! من هر دفعه جنگیدم باختم آخرش هم بی خیال شدم و رفتم! آخر بازی که خیلی قوی شده بودم برگشتم! اما کتابخانه خراب شده و بود و راهی نبود... این معما موند تو ذهنم که اگر اونو می بردم چی می شد..!!! :41:

یه قصر هم بود وسط کویر اونجا هم معمایی داشت که من نتونستم حلش کنم و نفهمیدم قضیه اش چیه....:41:

اون کتابه رو اگه شکست بدی چیز خاصی بهت نمیده.
اون قصر هم معمای خاصی نداشت و فقط باید اون آیتم ها رو از روی دیوار بر می داشتی و اگه منظورت اون صندوق روی لوستره باید وقتی بالای نردبان جای Mog رفتی روی زمین راه بری تا زمین سوراخ بشه و یه راست بیفتی روی لوستر.
راستی اگه سواله دیگه ای داشتید بپرسید چون من این بازی رو تمام ریزه کاریهاشو بلدم.:27:

ماتاتا
25-11-2007, 00:14
اون کتابه رو اگه شکست بدی چیز خاصی بهت نمیده.
اون قصر هم معمای خاصی نداشت و فقط باید اون آیتم ها رو از روی دیوار بر می داشتی و اگه منظورت اون صندوق روی لوستره باید وقتی بالای نردبان جای Mog رفتی روی زمین راه بری تا زمین سوراخ بشه و یه راست بیفتی روی لوستر.
راستی اگه سواله دیگه ای داشتید بپرسید چون من این بازی رو تمام ریزه کاریهاشو بلدم.:27:

ممنون...:11:

خداییش کلی تو کفش بودم..! :31:

rootnt
27-11-2007, 17:56
سلام دوستان
من توی این تاپیکها دیدم خیلی ازش تعریف می کنن
اول اومدم یکیشو بگیرم ببینم چجوریه (از بازیهای ژانر rpg خوشم میاد) شماره ۷ نسخه pc رو دانلود کردم بعد پشیمون شدم (چون آزاد نیست و باید کرک بشه) ، رفتم cd های ps1 ورژن ۷ و ۹ رو خریدم
شماره ۷ رو اومدم توی epsxe در لینوکس بازی کنم که مشکل داره ، وقتی می خواد بره برای جنگ گیر می کنه (ولی توی epsxe در ویندوز مشکلی نداشت) من هم که دیگه بازی رو خریده بودم همون نسخه کامپیوترشو نصب و در هر صورت بازی کردم تا اینکه در Whirlwind Maze دوم گیر کردم (هر کاری کردم از این طوفانه نمی تونم رد بشم ، خیلی روش وقت روش صرف کردم و هر چی سعی کردم نشد)
شماره ۹ رو هم همون اولشو یخورده بازی کردم و دیگه وقت نکردم بیشتر بازی کنم
حالا از شما دوستان اگر کسی می تونه کمک کنه ردش کنم یا اگر نشد یه save از بعد اون طوفان لعنتی بده ممنون می شم
حالا نظرم:
نظرمو فقط راجع به این ۲ می گم چون فقط اینها رو دیدم
به نظرم شماره ۷ خیلی قشنگ تره
شماره ۹ یه جورایی بچه گونه تره اولش که کارت بازی می کنه
حالا وقتی کامل بازی کردم دوباره نظرمو می گم

bahramn
09-12-2007, 21:49
اشتباه كردي كه هفت رو تا آخر تموم نكردي . چون درست آخرش مي فهمي كه چرا تمام دوستداران فاينال اولين فاينالي كه انتخاب مي كنن Final FantasyVII هستش .

rootnt
09-12-2007, 22:05
به
بالاخره یکی توی این تاپیک پست داد
من که گفتم مشکلم چیه
احتمالا توی اون طوفان لعنتی یه چیزیه که توی بازی نسخه pc‌ مشکل داره و نشون نمی ده
هنوز هم اگر کسی راهنمایی کنه یا یه save بعد از اون طوفان رو برام بذاره با این که وقت ندارم می رم آخرش

Spaniuly
17-12-2007, 21:49
يه خبر خوش براي دوستاران بازي فاينال فانتزي : بالاخره پروژه من هم تموم شد.
براي سفارس دي وي دي بازي فاينال فانتزي به من پيغام خصوصي بدهيد.

amirchainsaw
03-02-2009, 09:20
محبوب ترین بازی های RPG طبق معتبر ترین سایت gamerankings.com 1.FINAL FANTASY IX2.SHIM MEGAMI TENSI PERSONA 43.FINAL FANTASY VII4.VAGRANT STORY5.CHRONO CROSS5.FINAL FANTASY X6.XENOGEARS7. FINAL FANTSY XIIاینجاست که به قدرت SQUARE پی میبریم

Firex
24-11-2009, 16:16
من 1و2 رو تموم كردم بقيه هم خيلي گشتم اما پيدا نكردم به جز 11 كه كلمه آنلاين رو روش نديدم و خريدم بعدش فهميدم كه آنلاين بوده:41:

Firex
24-11-2009, 22:31
با توجه به اين فاينال ها كه تو سايت گذاشتين

من نسخه بهبود يافته 1و2 براي پلي استيشن رو بازي كردم كه نسبت به بازي اوليه خيلي باحالتر شده.
دموي بازي كه در نسخه اوليه دمويي وجود نداره !
بالا بردن گرافيك بازي كنان و هيولاها و منظره ها.
اين تفاوت ها از اولين چيزهايي بود كه متوجه شدم و چون نسخه اوليه گرافيك خيلي پاييني داشت چشم درد گرفت فقط 5 دقيقه بازي كردم

ali_asd_1369
12-12-2009, 13:32
man hastam dadash
vincent valintino tamam kardam

liali
08-02-2010, 16:39
من بلاخره بازیه FINAL FANTASY 12 INTERNATIONAL ZODIAC JOB SYSTEM انگلیسی رو گیر آوردم خیلی باحال تر شده
البته داستانش فرقی نکرده ولی گیم پلی تغییرات اساسی کرده