PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نصب سیستم ماشین در خانه

ariya2154
19-10-2016, 23:35
سلام
سیستم ماشینمو عوض کردن الان یه جفت باند با یه آمپلی بی استفاده دارم میخواستم تو اتاقم نصبش کنم
اگه میشه به صورت تصویری کمکم کنین که باید چیکار کنم
از نحوه سیم کشی گرفته تا نحوه برق رساندن به آمپلی فایر و تنظیم آمپلی
و اینم بگم فقط برا یک جفت باند میخوام

ممنون میشم سریع یکی جوابمو بده

MOHAMMAD_ASEMOONI
20-10-2016, 13:09
سلام
سیستم ماشینمو عوض کردن الان یه جفت باند با یه آمپلی بی استفاده دارم میخواستم تو اتاقم نصبش کنم
اگه میشه به صورت تصویری کمکم کنین که باید چیکار کنم
از نحوه سیم کشی گرفته تا نحوه برق رساندن به آمپلی فایر و تنظیم آمپلیو اینم بگم فقط برا یک جفت باند میخوام
ممنون میشم سریع یکی جوابمو بده
سلام و خوش آمد به شما
این کار عملی هست اما باید مشکل منبع تغذیه ی سیستم رو حل کنین چون برق 12 ولت با آمپر بالا میخواد
یعنی یا باید باتری ماشین بذارین توی اتاق با شارژر مخصوص که خطر انفجار باتری هم داره و یا یک آداپتور 220 به 12 ولت با آمپراژ بالا بخرین که آمپراژش هم بستگی به آمپر آمپلی فایر داره
البته اگر فقط 2 بلندگو دارین و مجموع واتشون از وات ضبط کمتره پس نیازی به آمپلی فایر نیست و یک آداپتور کوچکتر هم سیستم رو راه میندازه
سیم کشیش خیلی ساده هست
بلندگوها هر کدوم یک مثبت داره و یک منفی که یا از پشت ضبط میگیرین یا از مکان مخصوص در آمپلی فایر
برق 12 ولت هم وصل میشه به ضبط که نباید مثبت و منفیش رو اشتباه نصب کنین . مثبت معمولاً قرمز هست
آمپلی فایر هم یک مثبت و منفی 12 ولت با آمپر بالا میخواد و سپس خروجی صدای ضبط وصل میشه و ورودی آمپلی فایر و از اون میره برای دو بلندگوها
اینها عکسهای سیم کشی هست

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ariya2154
20-10-2016, 13:54
سلام و خوش آمد به شما
این کار عملی هست اما باید مشکل منبع تغذیه ی سیستم رو حل کنین چون برق 12 ولت با آمپر بالا میخواد
یعنی یا باید باتری ماشین بذارین توی اتاق با شارژر مخصوص که خطر انفجار باتری هم داره و یا یک آداپتور 220 به 12 ولت با آمپراژ بالا بخرین که آمپراژش هم بستگی به آمپر آمپلی فایر داره
البته اگر فقط 2 بلندگو دارین و مجموع واتشون از وات ضبط کمتره پس نیازی به آمپلی فایر نیست و یک آداپتور کوچکتر هم سیستم رو راه میندازه
سیم کشیش خیلی ساده هست
بلندگوها هر کدوم یک مثبت داره و یک منفی که یا از پشت ضبط میگیرین یا از مکان مخصوص در آمپلی فایر
برق 12 ولت هم وصل میشه به ضبط که نباید مثبت و منفیش رو اشتباه نصب کنین . مثبت معمولاً قرمز هست
آمپلی فایر هم یک مثبت و منفی 12 ولت با آمپر بالا میخواد و سپس خروجی صدای ضبط وصل میشه و ورودی آمپلی فایر و از اون میره برای دو بلندگوها
اینها عکسهای سیم کشی هست

سلام دوباره
دوست عزیز ، ممنون از راهنماییتون.

من از یه نصاب پرسیدم گفتن برای تامین برق از یک تبدیل Ac به Dc استفاده کنین.
فقط یه مشکلی اونم اینه که میخواستم اگه امکان داره به سیستم کامپیوتر خانگی وصلش کنم به جای استفاده از پخش خودرو اگه میشه بگین باید این قسمتشو چیکار کنم.
و اینکه آمپلیم 320 وات کنوود هستش

ممنون

amir200812
20-10-2016, 18:37
سلام دوباره
دوست عزیز ، ممنون از راهنماییتون.

فقط یه مشکلی اونم اینه که میخواستم اگه امکان داره به سیستم کامپیوتر خانگی وصلش کنم به جای استفاده از پخش خودرو اگه میشه بگین باید این قسمتشو چیکار کنم.
و اینکه آمپلیم 320 وات کنوود هستش

ممنون

1:بهترین کاری که برای منبع تغذیه میتونید انجام بدید، تهیه یه پاور دست دوم کامپیوتر هست!
مثلا یه پاوری که 25 آمپر روی 12 ولت جریان میده با برند گرین رو میتونید 30 تومن تهیه کنید (از کسی که کاملا مطمعن هست)

2:مدل آمپلی رو مشخص کنید ، اگه امپلی ورودی "های ولت" یا Speaker Level داشته باشه، احتمالا میشه خروجی صوتی کامپیوتر رو مستقیم به آمپی زد!

3:ولی در گل پیشنهاد میکنم بجای این دردسر ها، اینارو بفروشید و یک اسپیکر برای کامپیوتر تهیه کنید...

MOHAMMAD_ASEMOONI
20-10-2016, 19:50
سلام دوبارهدوست عزیز ، ممنون از راهنماییتون.
فقط یه مشکلی اونم اینه که میخواستم اگه امکان داره به سیستم کامپیوتر خانگی وصلش کنم به جای استفاده از پخش خودرو اگه میشه بگین باید این قسمتشو چیکار کنم.و اینکه آمپلیم 320 وات کنوود هستشممنونسلام
ممنونِ خدای دانا
تبدیل AC به DC یعنی همون آداپتور چون آداپتور ولتاژ 220 ولتِ برق متناوب شهر (AC) رو ابتدا کاهش میده به برق متناوب 12 ولت یا ولتاژهای دیگه , سپس ولتاژهای تولید شده رو از متناوب به مستقیم (DC) تبدیل میکنه
این آمپلی فایر 320 وات هست پس برای روشن کردنش باید یک ترانس() 220 ولت AC به 12 ولت AC با واتِ خروجی حدود 400 وات یا 500 وات بخرین
بعدش میتونین خروجی صدای کامپیوتر رو وصل کنین به ورودی صدای آمپلی فایر و از خروجیِ صدای آمپلی فایر بدین به بلندگوها
اگر تهران هستین پاساژهای میدان توپخانه (میدان امام) معدن این چیرهاست
در نصبِ برق 12 ولت به آمپلی فایر دقت کنین که مثبت و منفی رو جابجا نزنین چون ممکنه مدارهاش به فنا بره
در نت گشتم , ترانس 12 ولت 10 آمپر () قیمتش 27000 تومنه
نوشته حراج اما نمیدنم نو هست یا دست دوم و آیا استاندارد هست یا نه چون اگر غیر استاندارد باشه ممکنه حتی آتش بگیره

ariya2154
21-10-2016, 13:00
دوستان میخوام عکسی که از خروجی و ورودی آمپلی گرفتم پیوست کنم نمیشه
چیکار باید بکنم ؟
فقط زوود

MOHAMMAD_ASEMOONI
21-10-2016, 14:00
دوستان میخوام عکسی که از خروجی و ورودی آمپلی گرفتم پیوست کنم نمیشهچیکار باید بکنم ؟
فقط زوود

سلام

ariya2154
21-10-2016, 15:12
ببخشید من آپلود کردم تو سایتی که گفتین
ولی دایرکت لینکشو که میخوام بزارم ارور میده :

Errorsدر هنگام فرستاده شدن مطالب شما اين مشکلات بوجود آمده است !

توجه مهم

امکان ارسال لینک فعال ( قابل کلیک ) و عکس ( قابل مشاهده ) برای کاربران جدید امکان پذیر نیست .
این محدودیت بصورت خودکار و به مرور زمان برای شما برداشته خواهد شد.

لطفا لینک ها فعال و عکس ها را از پست خود حذف کنید و سپس مطلب را ارسال کنید.
برای اینکار کافیست از تگ های url و img استفاده نکنید.
در عوض میتوانید url لینک ها و عکس ها را بصورت کد قرار دهید.

MOHAMMAD_ASEMOONI
21-10-2016, 16:00
ببخشید من آپلود کردم تو سایتی که گفتینولی دایرکت لینکشو که میخوام بزارم ارور میده :بعد از آپلود عکس روش کلیک کنین

زیرش چند گزینه هست
یکیش نوشته
thumbnail for forum
همون لینک رو کپی کنین و اینجا بچسبونین

mb1372
21-10-2016, 16:25
سلام
ممنونِ خدای دانا
تبدیل AC به DC یعنی همون آداپتور چون آداپتور ولتاژ 220 ولتِ برق متناوب شهر (AC) رو ابتدا کاهش میده به برق متناوب 12 ولت یا ولتاژهای دیگه , سپس ولتاژهای تولید شده رو از متناوب به مستقیم (DC) تبدیل میکنه
این آمپلی فایر 320 وات هست پس برای روشن کردنش باید یک ترانس() 220 ولت AC به 12 ولت AC با واتِ خروجی حدود 400 وات یا 500 وات بخرین
بعدش میتونین خروجی صدای کامپیوتر رو وصل کنین به ورودی صدای آمپلی فایر و از خروجیِ صدای آمپلی فایر بدین به بلندگوها
اگر تهران هستین پاساژهای میدان توپخانه (میدان امام) معدن این چیرهاست
در نصبِ برق 12 ولت به آمپلی فایر دقت کنین که مثبت و منفی رو جابجا نزنین چون ممکنه مدارهاش به فنا بره
در نت گشتم , ترانس 12 ولت 10 آمپر () قیمتش 27000 تومنه
نوشته حراج اما نمیدنم نو هست یا دست دوم و آیا استاندارد هست یا نه چون اگر غیر استاندارد باشه ممکنه حتی آتش بگیره
سلام
ببخشید برام چند تا سوال برام پیش اومد:
- اگه آمپلی فایر 320 وات هست چرا باید ترانس 400 یا 500 وات خرید؟
- ترانسی که بین 400 تا 500 وات رو در ولتاژ 12 ولت ایجاد کنه، جریان حدود 37 آمپر رو میده. ولی ترانسی که معرفی کردید 10 آمپره.

amir200812
21-10-2016, 16:49
سلام
ببخشید برام چند تا سوال برام پیش اومد:
- اگه آمپلی فایر 320 وات هست چرا باید ترانس 400 یا 500 وات خرید؟
- ترانسی که بین 400 تا 500 وات رو در ولتاژ 12 ولت ایجاد کنه، جریان حدود 37 آمپر رو میده. ولی ترانسی که معرفی کردید 10 آمپره.

شما مدل دقیق آمپلی رو باید بگید تا بشه نظر داد!

ولی ایشون در کل اشتباه کردن، آمپلی فایر شما 320 وات نیست، در واقع احتمالا یا 2 تا 60 وات هست یا 4 تا 30 وات و ...
یعنی توان rms مهمه!!! که بهتره درصدی بیشتر از این باشه توان منبع تغذیه شما!

و اینم بگم با ترانس و آداپتور هایی که تو اینترنت و بازار میفروشن که 99 درصدشون چینی و بینام و نشان هستند، نمیتونید به نتیجه دلخواه برسید ، چون هم ولتاژ درستی ندارند و هم آمپری که روشون نوشته با واقعیت فاصله داره!

بازم پیشنهاد میکنم همه لوازمت رو بفروش، پولی هم که میخوای برای منبع تغذیه و قاب و ... هزیه کنی رو هم بهش اضافه کن به اسپیکر با کیفیت و خوب رو بخر! مطمعن باش خیلی نتیجه بهتری بهت میده...

مثلا Creative A550 5.1 Gaming Speakers حدود 200 تومنه!
یا Logitech Z506 5.1 Surround Sound حدود 280 تومنه!
واقعا اینا صدای بهتری به شما خواهند داد، اونم بدون دردسر...

ariya2154
21-10-2016, 19:40
اینم عکس آمپلی

حالا چی ؟

*به جای (-) دات (همون نقطه) بزارین.
دوتاش یه لینکه فقط یکیش کوتاه شده که میتونین چک کنین

شرمنده هر کاری کردم نشد پیوستش کنم برا همین.

MOHAMMAD_ASEMOONI
22-10-2016, 06:08
اینم عکس آمپلی
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]حالا چی ؟
شرمنده هر کاری کردم نشد پیوستش کنم برا همین.
اگر 2 عکس فرستادین فقط یکیش قابل مشاهده هست
اون فیشهای سفید قرمز , ورودی صدا به آمپلی هست یعنی 2 سیم از ضبط میاد وصل میشه به این دو فیش
اما جائی برای وصل کردن بلندگوها دیده نمیشه (output)
کنار همون دو فیش رنگی هم یه چیز دیگه هست که چون تصویر حجمش کمه معلوم نیست چیه . بالاش نوشته speakers level in ورودی سطح بلندگوها
در مورد وات , وقتی دستگاهی واتش 320 واته باید واتِ منبع تغذیه (آدابتور - ترانس) بیشتر باشه تا آدابتور بهش فشار نیاد و داغ نکنه و نسوزه
ولتاژها باید یکی باشه اما آمپراژ خروجی و واتِ خروجی برق دهنده (منبع تغذیه - power supply ) باید بیشتر از آمپراژ و واتِ برق گیرنده (مصرف کننده ) باشه

amir200812
22-10-2016, 15:01
اون فیشهای سفید قرمز , ورودی صدا به آمپلی هست یعنی 2 سیم از ضبط میاد وصل میشه به این دو فیش
کنار همون دو فیش رنگی هم یه چیز دیگه هست که چون تصویر حجمش کمه معلوم نیست چیه . بالاش نوشته speakers level in ورودی سطح بلندگوها
در مورد وات , وقتی دستگاهی واتش 320 واته باید واتِ منبع تغذیه (آدابتور - ترانس) بیشتر باشه تا آدابتور بهش فشار نیاد و داغ نکنه و نسوزه
ولتاژها باید یکی باشه اما آمپراژ خروجی و واتِ خروجی برق دهنده (منبع تغذیه - power supply ) باید بیشتر از آمپراژ و واتِ برق گیرنده (مصرف کننده ) باشه

1:خروجی های اسپیکر سمت دیگه آمپلی هست!
2:speakers Level input زمانی بدرد میخوره که پخش یا سورس صدا، خروجی RCA نداشته باشه.
3:چیزی که شما متوجه نیستید اینه که آمپلی مثل چراغ نیست که مثلا وقتی توانش 320 واته، همیشه 320 وات مصرف داشته باشه!
اینجا 2 موضوع مطرح هست:
اولی اینکه این 320 وات توان پیک هست نه واقعی!
مثلا تو آمپلی پایونیر 3702 که روش توانش رو 500 وات نوشته، ماکسیموم توانی که بصورت واقعی و RMS تامین کنه، 2 تا 95 وات هست، یعنی 190 وات!!

دومی هم اینکه اون 2x95 وات هم زمانی هست که اسپیکر ها 2 اوهم باشن، و وقتی 4 اوهم هستند ماکسیموم توانش به 2 تا 60 وات کاهش پیدا میکنه!

پس دیدید که آمپلیی که روش نوشته 500 وات، در واقع 2 تا 60 وات در خروجی میده! که میشه 12 ولت / 10 آمپر!

برای همچین آمپلی 500 واتی منبع تغذیه حدود 15~16 آمپر کفایت خواهد کرد!(که 20 آمپر باشه کاملا کافی و مطمعن هست)
*با این حساب برای آمپلی ایشون فکر نکنم منبع تغذیه ای قویتر از 12 ولت/ 15 آمپر نیاز باشه!(بشرط با کیفیت بودن منبع تغذیه)

**شما پیشنهاد دادید که ایشن حداقل یک منبع تغذیه 500 وات باید تهیه کنند، 500 وات روی 12 ولت حدود 42 آمپر میشه! ولی همانطور که تو عکس هم مشخصه، فیوز این آمپلی 25 آمپر (300 وات) هست و به هیچ عنوان شدت جریان بیشتر از این رو اجاره عبور نمیده!(توی عکس دوم مشخصه)
تازه این مرز خطر هست! مطمعنا شدت جریان عادی این آمپلی زیر 12~13 آمپره...

درضمن دوست عزیز، لطف کنید مدل دقیق آمپلی و اسپیکر رو مشخص کنید!(عکس از نوشته های بالای و زیر آمپلی و اسپیکر (با زاویه باز، نه اینکه دوربین رو بچسبونید به سوژه)

چون من هیچ آمپلی کنوود 320 وات مشابه آمپلی شما تو نت پیدا نکردم!
باند هارو هم بگید مدلشون چیه...

برای آپلود عکس از 8pic*ir هم میتونید استفاده کنید.
بجای * باید . قرار بدید!

ariya2154
22-10-2016, 15:37

سلام دوباره
برا دیدن اون یکی دیگه عکس کلمه حالا رو از نوار url حذف کنید فک کنم بهش چسبیده
و اینکه speaker leve linput فک کنم برا سیمی که برای کم و زیاد کردن صدای ساب استفاده میشه هستش .

ممنون

ariya2154
22-10-2016, 15:43

سلام دوباره
برا دیدن اون یکی دیگه عکس کلمه حالا رو از نوار url حذف کنید فک کنم بهش چسبیده
و اینکه speaker leve linput فک کنم برا سیمی که برای کم و زیاد کردن صدای ساب استفاده میشه هستش .

ممنون

MOHAMMAD_ASEMOONI
22-10-2016, 16:06
سلام دوبارهبرا دیدن اون یکی دیگه عکس کلمه حالا رو از نوار url حذف کنید فک کنم بهش چسبیدهو اینکه speaker leve linput فک کنم برا سیمی که برای کم و زیاد کردن صدای ساب استفاده میشه هستش .
ممنونسلام
دوستان عزیزی که حضور دارند در این تاپیک , اطلاعات مهمی نوشتند
بنده هم مطالبی نوستم
حالا اگر هنوز چیزی براتون مبهم و سوال هست مطرح کنین
اون عکس با حذف حالا هم باز نمیشه برای بنده
وارد سایت آپلود بشین , وارد گالریِ عکسهاتون بشین
اگر عکس دوم براتون قابل مشاهده هست روش کلیک کنین , دوباره روش کلیک کنین تا عکس تمام صفحه بشه و چیزی غیر از عکس در صفحه نباشه
حالا از url عکس کپی بگیرین
اون رو در بین این دو کروشه قرار بدین بدون هبچ فاصله ای بین آدرس و 2 کروشه و ارسال کنین تا قابل مشاهده بشه

بنده بین دو کروشه فاصله دادم تا براتون قابل مشاهده بشه . شما باید قبل از قرار دادن آدرس بعکس بینشون , اون فاصله رو حذف کنین

amir200812
22-10-2016, 18:52

ممنون
نه ربطی نداره.

شما به 2 حالت میتونید پخش رو به آمپلی وصل کنید!

اولی با استفاده از اون فیش های سفید و قرمز هست که RCA هستند!

دومی هم در شرایطی هست که اگه پخش شما خروجی RCA نداشته باشه یا به هر دلیلی نخواهید از از اونا استفاده کنید، باید از speaker level input استفاده کنید.
به این صورت که سیمی که به بلندگو هاتون وصل هست رو مستقیم به این سوکت میزنید!

یعنی یا باید از RCA استفاده کنید یا speaker level input .

amir200812
22-10-2016, 18:55
اینم عکس ها:

ariya2154
23-10-2016, 11:50
دوست عزیزمون آپلود کردن عکس ها رو حالا فقط میخوام بدونم به سیستم کامپیوتر وصل میشن بلندگو ها و آمپلی یا نه ؟ اگه آره چطور و از کجاش ؟

مرسی

ariya2154
23-10-2016, 12:31
1:

درضمن دوست عزیز، لطف کنید مدل دقیق آمپلی و اسپیکر رو مشخص کنید!(عکس از نوشته های بالای و زیر آمپلی و اسپیکر (با زاویه باز، نه اینکه دوربین رو بچسبونید به سوژه)

چون من هیچ آمپلی کنوود 320 وات مشابه آمپلی شما تو نت پیدا نکردم!
باند هارو هم بگید مدلشون چیه...

برای آپلود عکس از 8pic*ir هم میتونید استفاده کنید.
بجای * باید . قرار بدید!

مدل آمپلیم کنوود KAC-5203 هستش.

لینک مشخصانش از سایت اصلی کنوود:

www*b2n*ir/69354

--------------------------------------------------------------------------------------

www*img*upload724*com/images/36180819054570677292.jpg

www*img*upload724*com/images/90529000780729615597.jpg

www*img*upload724*com/images/31314011514088317896.jpg

اینم تمام عکسهاش ...

amir200812
23-10-2016, 13:00
مدل آمپلیم کنوود KAC-5203 هستش.

لینک مشخصانش از سایت اصلی کنوود:

www*b2n*ir/69354

--------------------------------------------------------------------------------------

www*img*upload724*com/images/36180819054570677292.jpg

www*img*upload724*com/images/90529000780729615597.jpg

www*img*upload724*com/images/31314011514088317896.jpg

اینم تمام عکسهاش ...

خوب معلوم شد چرا من نمیتونستم تو نت پیدا کنم چون کلا 320 وات نیست این! 350 وات هست...
تو دفترچه نوشته مصرف برقش نهایت 17 آمپر هست!
و خروجیش هم 2 تا 55 وات روی 4 اوهمه...

برای اسپیکر هات هم باید بفکر یک قاب باشی ها!
*پیشنهاد من اینه که هر 2 اسپیکر رو داخل یک قاب یک تکه قرار بدی که داخلش جای کافی برای آمپلی و منبع تغذیه هم داشته باشه!

ariya2154
23-10-2016, 13:58
خوب معلوم شد چرا من نمیتونستم تو نت پیدا کنم چون کلا 320 وات نیست این! 350 وات هست...
تو دفترچه نوشته مصرف برقش نهایت 17 آمپر هست!
و خروجیش هم 2 تا 55 وات روی 4 اوهمه...

برای اسپیکر هات هم باید بفکر یک قاب باشی ها!
*پیشنهاد من اینه که هر 2 اسپیکر رو داخل یک قاب یک تکه قرار بدی که داخلش جای کافی برای آمپلی و منبع تغذیه هم داشته باشه!

تو قاب که قرار میدم ولی به صورت جدا . چون اتاقم 3*5 هستش شاید دو جفت باند استفاده کنم برای هر چار گوش اتاقم
و اینکه باندم هم یک جفتش 300 وات با آر ام اس 100 وات
و یک جفت دیگش هم 300 وات با آر ام اس 150 وات

1. آمپلیم کم نمیاره ؟
2. نگفتین میتونم به کارت صدا کامپیوترم وصل کنم ؟ اگه آره چطور ؟ اگه نه پس بگین چیکار کنم برا وصل کردن به پی سی ؟

amir200812
23-10-2016, 15:13
تو قاب که قرار میدم ولی به صورت جدا . چون اتاقم 3*5 هستش شاید دو جفت باند استفاده کنم برای هر چار گوش اتاقم
و اینکه باندم هم یک جفتش 300 وات با آر ام اس 100 وات
و یک جفت دیگش هم 300 وات با آر ام اس 150 وات

1. آمپلیم کم نمیاره ؟
2. نگفتین میتونم به کارت صدا کامپیوترم وصل کنم ؟ اگه آره چطور ؟ اگه نه پس بگین چیکار کنم برا وصل کردن به پی سی ؟
بصورت عادی که نمیتونید 4 تا اسپیکر متصل کنید! چون آمپلی 2 کاناله هست.
ولی میتونید هر جفت رو 2 به 2 موازی کنید و به آمپلی بزنید! (البته اگه هر 4 تا اسپیکر 4 اوهم باشن)
در این صورت احتمالا نیاز به منبع تغذیه قویتری هم خواهید داشت و اینکه آمپلی هم بیشتر داغ خواهد شد!

کلا آمپلی شما در مقایسه با اسپیکر هاتون ضعیفه!
یعنی در بهترین شرایط هم کمتر از 50% توان اسپیکرهاتون رو خواهید داشت!
دقیق نمیدونم ولی احتمالا بشه خروجی کارت صدا رو به ورودی سطح اسپیکر وصل کرد!

ولی بازم میگم، بجای همچین کارهایی ، بهتره اسپیکر ها و آمپلی هاتو بفروشی و هزینه ای هم که قراره برای ساخت این سیستم خرج کنی رو هم اضافش کن و برو یه اسپیکر دستو حسابی بگیر! مطمعن باش نتیجه بهتری بهت میده.
مثلا
Microlab 6325 Home 5.1 یا Logitech Z506 یا CREATIVE - T6160 و ...

MOHAMMAD_ASEMOONI
23-10-2016, 16:56
تو قاب که قرار میدم ولی به صورت جدا . چون اتاقم 3*5 هستش شاید دو جفت باند استفاده کنم برای هر چار گوش اتاقمو اینکه باندم هم یک جفتش 300 وات با آر ام اس 100 واتو یک جفت دیگش هم 300 وات با آر ام اس 150 وات
1. آمپلیم کم نمیاره ؟2. نگفتین میتونم به کارت صدا کامپیوترم وصل کنم ؟ اگه آره چطور ؟ اگه نه پس بگین چیکار کنم برا وصل کردن به پی سی ؟سلام
یک سیم تبدیل فیش استریو به فیش AV لازم دارین مثل اینها
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 80409
این سیم از فیش هدفون کامپیوتر وصل میشه به فیشهای آبی و قرمز آمپلیفایر
سیم مثبت 12 ولت وصل میشه به پیچی که کنار فیوز 25 آمپره
منفی 12 ولت وصل میشه به کناریش
از out پشت آمپلی هم وصل میشه به دو تا بلندگوها

ariya2154
23-10-2016, 18:32
بصورت عادی که نمیتونید 4 تا اسپیکر متصل کنید! چون آمپلی 2 کاناله هست.
ولی میتونید هر جفت رو 2 به 2 موازی کنید و به آمپلی بزنید! (البته اگه هر 4 تا اسپیکر 4 اوهم باشن)
در این صورت احتمالا نیاز به منبع تغذیه قویتری هم خواهید داشت و اینکه آمپلی هم بیشتر داغ خواهد شد!

کلا آمپلی شما در مقایسه با اسپیکر هاتون ضعیفه!
یعنی در بهترین شرایط هم کمتر از 50% توان اسپیکرهاتون رو خواهید داشت!
دقیق نمیدونم ولی احتمالا بشه خروجی کارت صدا رو به ورودی سطح اسپیکر وصل کرد!

ولی بازم میگم، بجای همچین کارهایی ، بهتره اسپیکر ها و آمپلی هاتو بفروشی و هزینه ای هم که قراره برای ساخت این سیستم خرج کنی رو هم اضافش کن و برو یه اسپیکر دستو حسابی بگیر! مطمعن باش نتیجه بهتری بهت میده.
مثلا
Microlab 6325 Home 5.1 یا
Logitech Z506 یا CREATIVE - T6160 و ...

مرسی از راهنماییتون
مشکلی از لحاظ خرید اسپیکر خانگی ندارم ولی میخوام یه جورایی خاص باشه و تو دست و پا نباشه
در هر صورت مرسی

ariya2154
23-10-2016, 18:35
سلام
یک سیم تبدیل فیش استریو به فیش AV لازم دارین مثل اینها
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 80409
این سیم از فیش هدفون کامپیوتر وصل میشه به فیشهای آبی و قرمز آمپلیفایر
سیم مثبت 12 ولت وصل میشه به پیچی که کنار فیوز 25 آمپره
منفی 12 ولت وصل میشه به کناریش
از out پشت آمپلی هم وصل میشه به دو تا بلندگوها

ممنون از شما
فقط الان یه جورایی گیج شدم
اگه میشه یه جمع بندی راجب بستنش و .. بکنین تا بتونم برم واسه خرید وسایل مورد نیازش.

ممنون میشم

MOHAMMAD_ASEMOONI
23-10-2016, 21:51
ممنون از شما
فقط الان یه جورایی گیج شدماگه میشه یه جمع بندی راجب بستنش و .. بکنین تا بتونم برم واسه خرید وسایل مورد نیازش.
ممنون میشم
سلام
یه فیش تبدیل استریو به AV
یک منبع تغذیه 220 به 12 ولت با واتِ بالاتر از واتِ آمپلیفایر
چند متر سیم بلندگو با ضخامت مناسب . به فروشنده بگین واتِ بلندگوها چقدر تا سیم مناسب بهتون بده
طول سیمهای بلندگو هم بستگی به فاصله تا آمپلیفیر داره

Ali.18sa
26-12-2020, 12:59
دوستان یه سوال داشتم یه جفت باند ۶۹۷۵ پایونیر دارم خواستم بپرسم میشه به فیش بلندگو های سینما خانواده وصلشون کرد؟ ایا اسیبی وارد میکنه به چیزی؟