PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : لپ تاپ نخرید اگه پولتون رو دوست دارید

3aman021
24-09-2016, 18:26
سلام دوستان
خواستم بگم اگه کارتون بیشتر تو منزل یا اداره هستش هیچی پی سی نمیشه
لپ تاپ آشغاله میدونین چرا؟
چون باعث اعصاب خوردیتون میشه
نه که بخواد قدرتش کم باشه برای کارای روزانه و تا حدودی گیم خوبه
دلیلش اینه که فوق العاده آسیب پذیر و در معرض خطر هستش
الان لپ تاپ خودم تو پر قو بزرگ میکنم با ناخن و کلید خش نمیفته اما یه جوری از یه جایی که خودتم نمیفهمی چجوری میبینی یه خط گنده و غیر قابل تعمیر میفته روش
کیفیت ساختشون تو بخش نمایشگر خیلی ضعیف هستش
طوری که برای من با مراقبت بالا توش دو تا هاله سفید افتاده نمیدونم اصلا چجوری شده!!!
تازه به جز این یه حشره خیلی ریز داخل صفحه نمایشش جون داده یه قسمت صفحه نمایشم کلا داغون شده از روبه رو سیاه از بغل سفید نشون میده فهمیدم اون قسمت کلا پیکسل مرده
گارانتی هم یعنی کشک فک میکنید پول اینارو نمیگیره!!!
یعنی هیچ راهی برای بازگشت به روزی که لپ تاپ سالم بود نیست
کاملا پشیمونم چرا پی سی نگرفتم...
لپ تاپ کاملا یه چیز دکوری هستش
مثلا لپ تاپم سری n اسوس هستش با اون همه ادعای کیفیت ساخت...

aghazadeh_hastam
24-09-2016, 18:49
اول باید نیازتو بشناسی بعد اقدام به خرید کنی .

3aman021
24-09-2016, 18:56
حتی نیازمم متناسب با لپ تاپ بود این ایرادای روی مخ که با بهترین نوع مراقبت هم پیش میاد رو باید چیکار میکردم؟؟
مثلا من در طول روز جابه جا میشم پس لپ تاپ نیاز دارم اما اینکه این صفحه نمایش یه جا بشینی باهاش کار کنی ببینی توش یه حشره رفته و پیکسلا رو سوزنده اینو باید چیکارش کرد؟؟ فکرشم نمیکردم همیچین اتفاقی قراره بیفته باید الان ۳۵۰ ناقابل تقدیم گارانتی مفت خور کنم.

aghazadeh_hastam
24-09-2016, 19:48
مدل لپ تاپت چیه؟ من یه وایو دارم فقط باطریش خراب شد . الان 5 ساله دارمش

3aman021
24-09-2016, 21:10
Asus n551
کیفیت کلی بدنه خوبه
اما بخش نمایشگر و قسمت های پلاستیکی طوری آسیب میبینه که هرقدر سعی کنی نمیشه
طوری که نمیدونی از کجا شده!!!

Mohammad Hosseyn
26-09-2016, 09:24
حتی نیازمم متناسب با لپ تاپ بود این ایرادای روی مخ که با بهترین نوع مراقبت هم پیش میاد رو باید چیکار میکردم؟؟
مثلا من در طول روز جابه جا میشم پس لپ تاپ نیاز دارم اما اینکه این صفحه نمایش یه جا بشینی باهاش کار کنی ببینی توش یه حشره رفته و پیکسلا رو سوزنده اینو باید چیکارش کرد؟؟ فکرشم نمیکردم همیچین اتفاقی قراره بیفته باید الان ۳۵۰ ناقابل تقدیم گارانتی مفت خور کنم.
در یک کلام شما بدشانسی آوردی! وگرنه اصلا نمیشه کلیت داد...

Sent from my GT-N5100 using Tapatalk

mahyarSAMSUNG
29-09-2016, 09:06
لپ تاپ فقط این . قطعات از نوع دسکتاپه و فرقی با دسکتاپ نداره :n19::n19: قیمتشم 5 هزار دلاره یه بنده خدایی که وارد کنندس گفت 25 میلیون تومن میاره تحویل میده ایران

Display: 18.4" Full HD Non Reflection 1920x1080 | Operating System: Windows 10
Processor: Intel Core i7-6920HQ Quad Core Processor (2.9-3.8GHz)
Graphics Card: NVIDIA's Latest Dual GeForce GTX 1080 [SLI]
RAM: 64GB (16GB x4) DDR4 2400MHz | Hard Drive: Super RAID 4 1TB SSD (PCIE Gen3 x4) [512GB x2] + 1TB (SATA) 7200rpm
Special features: VR READY | Cherry MX Mechanical Steel Series Keyboard (red backlit) | Thunderbolt 3 | Killer Gaming Network E2400 | Metal Build

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

bas ali
29-09-2016, 09:52
دوست عزیز وسایل الکتریکی مثل هندوانه سربسته میمونه . حالا شماهم از بدشانسی این اتفاق براتون پیش اومده .

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk

alex_love
29-09-2016, 09:57
مشخصا نمیشه کلی گفت !
من الان 7 ساله اچ پی 2020 دارم ، روزی 12-13 ساعت روشنه، اخ نگفته ! (جز باطریش که اونم مهم نیست ! )
اصولی هم نگاه کنی خط و خش چندان مهم نیست ! حالا اون مشکل گیر کردن حشره زیر مانیتور !!!! یه چیزی !
البته لپتاپ هیچ وقت پی سی نمیشه ! اما در جای خودش لازم و کاربردی هست !

ardeshir n
29-09-2016, 19:31
وقتی حرف خرابی ایسوس میاد وسط همه یاد بد نگهداری کردن میفتن :|

Sent from my K00E

baren
29-09-2016, 20:39
من dell 5010 دارم بیچارش کردم. فقط باتریش خراب شده که طبیعیه بعد 4-5 سال.
به جرات میتونم بگم که میانگین روزانه بالای 14 ساعت روشنه.

mahyarSAMSUNG
02-10-2016, 14:18
مشخصا نمیشه کلی گفت !
من الان 7 ساله اچ پی 2020 دارم ، روزی 12-13 ساعت روشنه، اخ نگفته ! (جز باطریش که اونم مهم نیست ! )
اصولی هم نگاه کنی خط و خش چندان مهم نیست ! حالا اون مشکل گیر کردن حشره زیر مانیتور !!!! یه چیزی !
البته لپتاپ هیچ وقت پی سی نمیشه ! اما در جای خودش لازم و کاربردی هست !

:n27::n27::n27: اون لپ تاپی که من گذاشتم رو ندیدی ؟ پی سیه ها . فقط اگه بحث قیمت و مانیتور 18.4 اینچش رو بزاریم کنار همه چیش پی سیه

alex_love
02-10-2016, 14:43
:n27::n27::n27: اون لپ تاپی که من گذاشتم رو ندیدی ؟ پی سیه ها . فقط اگه بحث قیمت و مانیتور 18.4 اینچش رو بزاریم کنار همه چیش پی سیه
درسته از نظر امکانات چیزی کم نداره !
اما لپتاپ از اسمش معلومه وظیفش چیه ! وسیله ای که بتونی بزاریش رو زانوهات و ازش استفاده کنی ! (به تعبیری :n02: ) از اونورم رایانه ی همراه !!! بتونی همراه خودت ببری اینور اونور ! حالا این غولی که شما عکسشو گذاشتید کم کم 4 تا 5کیلو وزنشه ! رو پا بزاری ، پات نصف شده ، حمل و نقلشم که یه فورقون میخواد :n02::n02::n02: در نتیجه این فقط برا به رخ کشیدن قدرت کمپانی ساخته شده ، کاربردش خیلی خاصه، حتی جدا از قیمتش ! با این قیمت میشه یه پی سی جمع کرد که این لپتاپو میخوره :n02: از طرف یه مادربورد دو تومنی هم بگیری 4 تا کارت بندازی روش اینو نوش کرده :n02:
مه یه مدل از این سری از ام اس ای رو دیده بودم که فکر کنم خریده بودن 4 تومن ! خیلی روون و کامل بود . اما سنگین بود !

behnam_tr
03-10-2016, 01:04
هر کدوم کاربرد خودشو داره
ولی من شخصا کیس پنتیوم رو به لپ تاپ i5 ترجیح میدم لپ تاپ سرعتش پایینه نسبت به پی سی چون محدوده

Sent from my SM-G7102 using Tapatalk

years
06-10-2016, 07:36
مشکل ایرانی ها چیه که نمیدونن چیو کجا استفاده کنن
مثلا تو دانشگاه هستیم طرف میاد میگه رشته برق قدرت از الکترونیک بهتره سخت تره یا برعکس
طرف مهندس مکانیکه میگه از رشته برق بهتره
یا اینکه طرف پزشکه میاد میگه پزشکی از رشته برق سخت تره
نمیان بگن همه اینها جز شاخص درخت علم هستن و تشکیل یک مکانیزم را میدن برای چرخاندن زندگی
حتی این جماعت تو رشته خودشون هم لنگ میزنن
حالا در مورد لپ تاب و پی سی قضیه همینه
بخاطر محدودیت استفاده از برد و بحث خنک کنندگی و خرابی لپ تاب استفاده محدودی داره
خود شرکت ها هم میدونن که پی سی قویتر از لپ تابه

J@viD
06-10-2016, 22:00

داداش به نظر من حساسیت زیاد بخرج میدی.ابزار و وسایل برای استفاده کردن و خراب شدنه.شما دقت کن درست استفاده کنی اگر هم اتفاقی افتاد کاریه که شده بیخیالش باش.منم خیلی حساس بودم هرشب رو پی سی کاور میکشیدم و خیلی مراقبت میکردم.یکدفعه زمستون بود زفتم یه لیوان بزرگ نسکافه با شکر درست کردم گزاشتم رو کیس که خنک بشه بخورم حواسم پرت شد دستم خورد ریخت رفت تو فیهاخالدون کیس :n08:یعنی تا روزی که اون کامپیوترو داشتم دستمالش میکشیدم بازم نوچ بود.لپتاپم که گرفتم بازم خیلی حساس بودم روش.یه بار از کوله دراوردمش دیدم به به پشتش دوتا خط مشتی افتاده نگو یه خط کش تو کوله بود اون خط انداخته بود.با اینکه جای لپتاپ بصورت محافظت شده از بقیه کوله جدا بود بازم خط افتاد.روی صفحه مانیتورشم دوتا نقطه سفید افتاده که احتمال میدم موبایلی چیزی نزدیک اونجا بوده اینجوری شده.بعد این چند سال یاد گرفتم وسایل برای استفاده کردن هستن و خراب شدن هم جزوی از استفاده کردن هست.حساسیتت کم بشه اصلا موقع کار هیچکدوم از عیبهای وسیله به چشمت نمیاد.

bahari6687
05-12-2016, 22:15
من هم پی سی ای که خونه دارم ایسوسه هم لپ تاپم ایسوسه
خدا رو شکر خوب بودن
پی سی یه بار رامش پاک شد که اونم دادم گارانتی. فکر کنم رام مربوط به مادربرد باشه که با تعمیر مادربرد مشکلش حل شد
لپ تاپ هم که دو ساله دارمش و گارانتیش تموم شده. تا حالا خدا رو شکر مشکلی نداشته. اگر هم مشکلی داشته باشه انشالله ببرمش تعمیر لپ تاپ حتما مشکلش حل می شه

lafze-ghalam
06-12-2016, 04:08
من 8 سال پیش یه لپ تاپ ایسر خریدم و هر بلایی که فکرشُ کنی سرش آوردم تا اینکه 2 ماه پیش دیگه روشن نشد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
گفتم خوب خدا رو شکر،ما که از رو نمیرفتیم،این خودش جون داد و بالاخره می تونم برم یه سیستم نو بخرم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
آقا چشمت بد نبینه،ما یه رفیق داریم که رفته بودم بازار برای خرید پی سی دیدمش و از قضا ایشون تعمیرکار لپ تاپه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و قضیه لپ تاپم رو واسش تعریف کردم اونم مدلش رو پرسید و گفت لپ تاپت سالمه و فقط توی پاور این سری یه مشکلی بود که با یه باز و بسته کردن دستگاه حل میشه و یه روز روی لپ تاپ ما کار کرد دوباره زنده شد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این لپ تاپی که من برای امور دانشگاه خریده بودم و یه سیستم خیلی ضعیف بود از هر نظر (سخت افزاری و جنس بدنه و ...) بعد از دانشگاه تبدیل شد به سیستم برای کانفیگ کردن دوربین و رادیوها توی بدترین شرایط آب و هوایی و ده ها بار از دستم افتاد و ضربه خورد و ... اما هنوز داره کار می کنه.
در کل میخوام بگم که خیلی ها میگن ما مراقبیم اما اگه نصف روز پیششون باشی میبینی میزنن دم و دستگاه لپ تاپ رو میریزن بیرون.البته یه عده هم واقعا خیلی مواظب لپ تاپشون هستن اما به هر حال این مشکلات پیش میاد و میشه گفت شانس درش دخیله.

bahari6687
06-12-2016, 12:38
البته ناگفته نماند که قبل از این لپ تاپ ایسوس لپ تاپ دل داشتم که از همون روز اول ساز مخالف باهام می زد و وای فایش درست کار نمی کرد منم از رو نمی رفتم و به هر شکلی بوددرایور وای فای شو نصب می کردم و باهاش کارمو راه می نداختم. تقریبا 6 سالی برام کار کرد تا اینکه پاور جکش ایراد پیدا کرد و بردم تعمیرکار لپ تاپ تا تعمیرش کنن. هر جایی بردم بالا 70 تومن برای تعمیرش قیمت دادن تا اینکه بردم پیشه یه فروشگاه لپ تاپ های دست دوم. اونم گفت پاور جکش نهایت 15 تومنه با هزینه پست 22 تومن میاد دستم می رسه 15 تومن هم می دم تعمیر براش نهایت برات 42 تومن آب می خورده. قبول کردیم و دادیم تعمیر کردن :n20:و خدا رو شکر حالش خوب شد. :n19:بعد ها بازم پاور جکش خراب شد و چون موقع تعمیر بالاسر طرف وایستاده بودم یه چیزایی یاد گرفته بودم و خودم دست به کار شدم و یه برد پاور جدید براش گرفتم و تعویض کردم. دکمه پاور زدم کار کرد و ویندوز بالا اومد ولی بعدش که قابشو گذاشتم سرجاش و همه پیچ هاشو بستم و لپ تاپ روشن کردم دیدم روشن نمی شه.:n36: مشکل کجاست نمی دونم ؟ دوستان شما می تونین راهنمایی کنین؟:n37: