PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : من تازه گواهینامه گرفتم، تازه می خوام برم پمپ بنزین و استرس دارم، بخصوص تو مواقع شلوغ و صف طولانی ماشینها!

Nostophobia
17-09-2016, 16:02
سلام به همگی

من 2 هفته است گواهینامه رو گرفتم و می خوام برای اولین بار برم پمپ بنزین باک ماشین رو پر کنم و خارج شم. ولی چون بار اولم است و ترس و استرس :n30:از شلوغی و راننده های بی حوصله رو دارم نمی خوام یه جوری رفتار کنم که سوختگیری کند پیش بره و صدای راننده های عقبی و مسئول پمپ بنزین در بیاد:n34:. بی سواد و بیلمز نیستم و می دونم پمپ و نازل و جایگاه چیه و می دونم چیز شاقی نیست ولی روش کار رو تا حالا خودم انجام ندادم. یکی دقیق بگه به ترتیب چکار کنم. و اینکه از سر ریز شدن بنزین از دریچه باک می ترسم که خودش نشون می ده طرف حواسش نیست یا بار اولشه (مثل من). چکار کنم که بنزین به اندازه بزنم. اگر عقربه سوخت رو وسط باشه یعنی نصف باک خالیه. ماشینم پرایده، پس نصفش میشه 25 لیتر. خوب اگه چشم من به شمارشگر روی پمپ باشه وقتی رسید به 25 باید قطع کنم تا بنزین سر ریز نشه؟:n13: خلاصه به داد من تازه کار برسید تا درست برم تو پمپ بنزین و سوختیگری کنم تا ترس و استرسم بریزه.

anti-military
17-09-2016, 16:38
سلام به همگی

من 2 هفته است گواهینامه رو گرفتم و می خوام برای اولین بار برم پمپ بنزین باک ماشین رو پر کنم و خارج شم. ولی چون بار اولم است و ترس و استرس :n30:از شلوغی و راننده های بی حوصله رو دارم نمی خوام یه جوری رفتار کنم که سوختگیری کند پیش بره و صدای راننده های عقبی و مسئول پمپ بنزین در بیاد:n34:. بی سواد و بیلمز نیستم و می دونم پمپ و نازل و جایگاه چیه و می دونم چیز شاقی نیست ولی روش کار رو تا حالا خودم انجام ندادم. یکی دقیق بگه به ترتیب چکار کنم. و اینکه از سر ریز شدن بنزین از دریچه باک می ترسم که خودش نشون می ده طرف حواسش نیست یا بار اولشه (مثل من). چکار کنم که بنزین به اندازه بزنم. اگر عقربه سوخت رو وسط باشه یعنی نصف باک خالیه. ماشینم پرایده، پس نصفش میشه 25 لیتر. خوب اگه چشم من به شمارشگر روی پمپ باشه وقتی رسید به 25 باید قطع کنم تا بنزین سر ریز نشه؟:n13: خلاصه به داد من تازه کار برسید تا درست برم تو پمپ بنزین و سوختیگری کنم تا ترس و استرسم بریزه.

لازم نیست حتما باک رو پر کنی. برو 10 لیتر بزن بشه 10 هزار تومن ... سعی کن 50 تا تک تومنی همیشه کمتر بزنی.
پراید که 50 لیتر جا نداره! (شاید این جدیدا 50 لیتری باشه ولی تا جایی من میدونم 35 لیتر بیشتر جا نمیشه) اگه تا نصفه باک پره همون 10-15 تومن بزنی فکر کنم پر بشه ...

EhsanCPU
17-09-2016, 16:57
شما که بار اولت هست و یکم حساسی اینطوریه برات ... کاری به بوق های راننده های پشت سری نداشته باش کار خودت رو بکن
بعدش یه بار که رفتی برات طبیعی و عادی میشه
همون طور که دوستمون گفتن بار اول 10 تا 20 لیتر بزن بعد خودت مصرفت دستت میاد بارهای بعدی میتونی زیاد و کمش کنی
زیاد سخت نگیر :n39:

hellbrain666
17-09-2016, 17:43
اگر اینقدر باعث استرس شده سعی کن با یه نفر همراه بری
یا نهایتا دفعات اول در ساعات آخر شب که خلوته
و اینکه سرریز شدن بنزین هم اصلا نشانه تازه کار بودن نیست خیلی وقتا خراب بودن نازل و خطای محاسبات راننده و حواس پرتی هم باعث میشه خلاصه برای همه این اتفاق میفته
+هرگز تا خرخره باک رو پر نکن

alex_love
17-09-2016, 17:54
دوستان موارد اصلی رو گفتن !
استرس برای بار اول مشکلی نیست ! ولی اتفاق خاصی هم نخواهد افتاد ! شما سعی کن اول پمپ بنزینی که خلوت تر هست رو انتخاب کنی ثانیا در ساعتی بری که خلوتتره ، مثل شب یا ساعت 3 ظهر ! به جایگاههای بزرگ هم سر بزن که قشنگ جای مانووردادن داشته باشی .

amir_t6262
17-09-2016, 20:06
همانطور که دوستان گفتند، بهتر است یکی دو بار با فردی واردتر به پمپ بنزین بری.

بهرحال، اگر خودت هستی، کافیه فقط سرعت عمل باید داشته باشی. ماشین را که خاموش کردی، سریع بپر پایین و کارت سوخت ( کارت خودت یا جایگاه) را بذار در پمپ. تا کارت را بخواند، در باک را باز کن. بعد از آن سریع نازل را بردار و شروع به زدن بنزین کن.
توصیه اینکه هچیوقت باک را لب به لب پر نکن، چون به کنیستر آسیب میزنه. خود نازل های پمپ قطع کن خودکار دارند که اگر بنزین لب ریز بشه قطع میکنه. اما بهرحال ممکنه این قطع کن کار نکنه، در نتیجه برای چند بار اول، کمتر از میزانی که فکر میکنی باک خالی داره بنزین بزن.
پولت هم قبل از وارد شدن به جایگاه، حساب کن و آماده داشته باش. مثلا حساب کن که الان قراره 10 لیتر بزنم که میشه فلان قدر. اگر هم که با کارت پرداخت میکنی که کارتت دم دستت باشه.
اگرچه بهتره دستی پول بدهی تا کارت. اگر کارت سوخت خودت هست، برش دار و بعد هم سریع در باک را ببند و سوار شو و تمام.

Nostophobia
18-09-2016, 11:26
سلام به همگی و بسیار ممنون از جوابهاتون.

وقتی کارت رو بزنم رو صفحه دیجیتال چی باید ظاهر بشه که نشون بده کارت رو درست وارد کردم و خونده؟ اگر نازل رو زودتر از خوندن کارت برداریم چی میشه و باید دوباره نازل رو بزارم و کارت را در بیارم و دوباره بزنم تا درست بشه؟

EhsanCPU
18-09-2016, 22:13

وقتی کارت رو بزنم رو صفحه دیجیتال چی باید ظاهر بشه که نشون بده کارت رو درست وارد کردم و خونده؟ اگر نازل رو زودتر از خوندن کارت برداریم چی میشه و باید دوباره نازل رو بزارم و کارت را در بیارم و دوباره بزنم تا درست بشه؟
دوست عزیز زیاد سخت نگیر جایگاه ها خودشون کارت سوخت دارن
فقط کارت را فشار بده تو جایگاه ورود کارت دستگاه و منتظر باش تا باقیمانده لیتر روی صفحه نمایان بشه بعدش نازل را بردار و بنزین بزن
اگه خیلی واست سخته بار اول از مامور پمپ بنزین کمک بگیر کمکت میکنه دفعه های بعدی هم که دیگه یاد گرفتی :n39:

برای یه جوون مسائل خیلی مهم تر هست که براش ایجاد استرس میکنه که این مورد توش گمه ...

iranch
18-09-2016, 22:28
شما باید در ساعت خلوت روز همراه با یک فرد دیگر بروی. مثل برادر یا پدر

AhmadReza.
22-09-2016, 11:09

شما اول توجه کن باک ماشینت کدوم طرفه که صف رو درست وایسی . بعد چون باک ماشین قسمت عقب ماشین هست شما یکم جلوتر از پمپ می ایستی. پیاده که شدی کارت رو وارد دستگاه میکنی اگه نوشت لطفا صبر کنید صحیح زدی .اگه هم اشتباه بزنید مینویسه "کارت را بصورت صحیح وارد کنید". بعد اروم در باک رو باز میکنی و نازل رو برمیداری...حین بنزین زدن به پمپ هم نگاه نکردی نکردی.داخل باکت رو نگااه کن هر وقت دیدی داره پر میشه خیلی اروم میزنی و قیمتو رندش میکنی.
من خودم اپراتورم اگه یه نفر بیاد اونجا ازم درخاست کنه که یادش بدم خیلی مفصل براش توضیح میدم.
راستی کار اسون تر اینه که شما مثلا 20 لیتر میخوای بزنی پیاده میشه 21 تومن میدی به مسئول و سوار ماشینت میشی خودش همه کار هارو میکنه.:n02:

EhsanCPU
22-09-2016, 22:41
راستی کار اسون تر اینه که شما مثلا 20 لیتر میخوای بزنی پیاده میشه 21 تومن میدی به مسئول و سوار ماشینت میشی خودش همه کار هارو میکنه.:n02:
جالب بود :n02:

elyartab
22-09-2016, 23:25

سلام
غمت نباشه. من خودم نزدیک 10 ساله رانندگی می کنم اون اوایل که کارت سوخت تازه اومده بود و مثل اسلحه، ناموس آدم بود، اکثر مواقع استرس داشتم که نکنه کارت و جا بذارم که یکی دوبار یادم رفت و از خروجی پمپ برگشتم!!
ولی الان دیگه راحت تره و کارت تو خود جایگاه هست.
کارت خودت یا جایگاه رو میندازی تو حلق دستگاه نزدیک ده ثانیه شمارش میکنه و میگه در حال آماده سازی. بعد که رو مونیتور مقدار سهمیه رو نوشت میتونی نازل و برداری رو با خیال راحت باک رو پر کنی.
الان که نه ولی به مرور زمان سعی کن نکات فنی بنزین زدن رو یاد بگیری. اینکه اهرم نازل رو تا نه فشار ندی ، اینطوری کنتور دقیق میندازه، تو هوای خیلی گرم بنزین نزنی و اینا و ...
حواستم به سوپر و معمولی بودن باشه
دست حق به همرات