PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کدوم مسیر رفت و آمد بین تهران و کرج امن تر و کم خطر تر است؟ آزاد راه تهران-کرج یا جاده مخصوص؟

Free Spirit
12-09-2016, 19:38
سلام

من 2 ماه گواهینامه گرفتم و هفته ای چند روز در مسیرهای خلوت و کم تردد شهر کرج میرم بیرون تمرین می کنم و تازگی یه کاری در تهران پیدا کردم که الان با مترو این مسیر رو تردد می کنم و بد هم نیست اما می خوام این مسیر رو کم کم با ماشین خودم برم. اما از اتوبان و آزاد راه بخاطر سرعت بالای ماشینها ترس دارم و اینکه بین مسیر آزاد راه تهران – کرج و جاده مخصوص تهران – کرج کدوم یکی از لحاظ رانندگی امن تر است و میزان تصادف خیز بودنش کمتر از دیگری است تا اون رو برای رفت و آمد انتخاب کنم. دلایل دیگری که هر کدوم از این دو مسیر رو بهتر یا بدتر از دیگری نشون می ده رو بگید.

مرسی

amir_t6262
12-09-2016, 19:54
طرف جاده مخصوص و قدیم اصلا نرو. بخاطر تردد وانت بارها و کامیون ها و چه بسا دوچرخه سوار و موتورسوار!

بهترین مسیر همان اتوبان است که حداقل خیالت از بابت این موارد راحت باشد.

shahtab
12-09-2016, 20:40
یه جاده از پیش عوارضی تهران قم میره اون چطوره

Free Spirit
13-09-2016, 12:42
طرف جاده مخصوص و قدیم اصلا نرو. بخاطر تردد وانت بارها و کامیون ها و چه بسا دوچرخه سوار و موتورسوار!

بهترین مسیر همان اتوبان است که حداقل خیالت از بابت این موارد راحت باشد.

ممنون - برای من دکمه تشکر نمایش داده نمیشه. تو تنظمیات هم دیدم چیزی واسه این ندیدم. درست می فرمائید ممکنه آزاد راه بخاطر سرعت بیشتر ماشینها ظاهرا ترسناکتر باشه اما کم خطرتر از جایی است که پر از کامیون و وانت و بخصوص موتور هست که به هوا واسه خودشون می رن.

K!ng of th3 K!ngs
16-12-2016, 01:38
اگر میترسی نباید بری لاین کم سرعت و آروم آروم بری
این جوری اولا راننده های روانی میان میلیمتری از بغلت میرن چون می فهمن ترسیدی بعدم با سرعت کمت برای بقیه اختلال ایجاد میکنی
باید بری لاین وسط و با سرعت 100 تا قشنگ بری از سمت چپت هم مردم با سرعت 120 تا فوقش میرن .
اگر از اتوبان میترسی بهتره اصلا نری. مخصوصا اینکه اتوبان کرج مخصوصا شبا خیلی خرکی میشه

Free Spirit
18-12-2016, 01:18
اگر میترسی نباید بری لاین کم سرعت و آروم آروم بری
این جوری اولا راننده های روانی میان میلیمتری از بغلت میرن چون می فهمن ترسیدی بعدم با سرعت کمت برای بقیه اختلال ایجاد میکنی
باید بری لاین وسط و با سرعت 100 تا قشنگ بری از سمت چپت هم مردم با سرعت 120 تا فوقش میرن .
اگر از اتوبان میترسی بهتره اصلا نری. مخصوصا اینکه اتوبان کرج مخصوصا شبا خیلی خرکی میشه

اتوبان کرج و امثال این اتوبان ها هر باندش چهار Lane یا ردیف داره. این لاین وسط سومی حساب میشه یا دومی؟ منظور از سمت کم سرعت به پرسرعت یا خط سبقته. کم سرعت اولیه و چهارمی خط سبقت و بین این دو تا لاین دو تا دیگه است. درست میگم؟

Persianhb
18-12-2016, 08:31
با سرعت مجاز و سمت راست حرکت کنی حتی خطرناکترین جاده ها امن هستند

K!ng of th3 K!ngs
18-12-2016, 19:44
اتوبان کرج و امثال این اتوبان ها هر باندش چهار Lane یا ردیف داره. این لاین وسط سومی حساب میشه یا دومی؟ منظور از سمت کم سرعت به پرسرعت یا خط سبقته. کم سرعت اولیه و چهارمی خط سبقت و بین این دو تا لاین دو تا دیگه است. درست میگم؟

شما فقط برای سبفت برید لاین 4 (چپ) و بعد از سبقت هم با آرامش برگردید توی لاین 3. اگر دیدید لاین 3 خیلی بد میرن برید لاین 2 راهنما هم حتما یادتون نره چون دیگه براتون هی چراغ نمیزنن که برید از لاین سبقت کنار.
الان من میگم که چرا توی بعضی اتوبانا از جمله تهران کرج، بعضی وقتا، نباید برید لاین کند رو.

من هر هفته میرم کرج و میام تهران هم هستم. 5 شنبه صبح میرم و شب میام. صبح ها که ترافیک خیلی روون و ملایمه . کسی لایی نمی کشه البته گه گداری میکشن ولی خب مشکلی نیست. اینجا من لاین 3 هستم برای سبقتم میرم لاین 4 و بعضی وقتا باید اونجا بمونم تا از چند تا راننده سبقت بگیرم، ولی بعضی وقتا با اینکه من محدودیت سرعت دارم میرم یعنی 100 کیلومتر ، یه ماشین میاد پشت سر چراغ میده، منم میرم کنار تا بره اونم 120 تا 130 میره...
خب اینجا مشکلی نیست.
ولی 5 شنبه شب که برمیگردم انگار پیست مسابقه هست.
باور کنید هر بار که میرم حد اقل 1 نفر با سرعت بالای 140 میاد از سمت راست میره، یعنی لایی میکشن، شما اگر بری توی لاین کند رو و مثلا 70-80 تا بری یه نفری که داره لایی میکشه میاد از بغلتون رد میشه مثل فشنگ و ترس به شما وارد میکنه . لاین 2 و 3 وضعیت بهتری دارن ولی بهتره بیشتر از 80 تا برید (البته فاصله ی ایمن رعایت بشه و بسته به شرایط ترافیکی سرعت رو انتخاب کنید- نچسبونید با ماشین جلویی که اونجا معمولا قفل میشه و میکوبنونید به پشت ماشین جلویی) هر از گاهی تصادفات زنجیره ای اونجا زیاده به خاطر اینکه یه سری فاصله ایمن رعایت میکنن.
لاین 4 یعنی سبقت هم اون قدر ها بد نیست ولی اصلا طی هیچ شرایطی اونجا نمونید توی اون لاین همه میخوان تند برن و با ماشینی مثل شما که بخواید آروم و ترسو برید برخورد خوبی ندارن. البته اگر اعتماد به نفس و مهارت رو دارید برید ولی خب چون اوایل رانندگی تون هست پیشنهاد نمیکنم.

من 3 ساله گواهینامه دارم تا 1 سال اول بابام نمیزاشت توی جاده بشینم ولی از روزی که سال تموم شد نشتم و آماده آماده بودم.

کلا هر جاده ای هستنید سرعت مطمئنه برید هیچ خطری وجود نداره ولی توی بعضی جاده ها مثل تهران کرج 5 شنبه شب باید خیلی احتیاط بیشتری بکنید، لاین سبقت رو سریع خالی کنید، فاصله ایمن (قانون 2 ثانیه) رعایت کنید و حتما راهنما بزنید تا راننده ها ملاحظه شما رو بکنن و میبینید چقدر راحت تر تغییر مسیر میدید. از لاین های راست هم دوری کنید چون هم پر از کامیون و تریلی هست و هم لایی کشان عزیز. بگذریم از اینکه خیلی از اتوبوسو کامیونو و... هم میان لایی کشی !

mohamad skystar
19-12-2016, 01:07
در کل رعایت سرعت مطمئنه و رعایت قوانین و مهم تر از همه بین خطوط رانندگی کردن از نکات مهمی هست که
در تمام شرایط باید رعایت بشه خصوصا جاده های بین تهران و کرج که بار ترافیکی بسیار سنگینی دارن

بین تهران و کرج الان 3 تا بزرگراه قدرتمند وجود داره اما بازم ترافیک سنگین هست حتی اگر بازهم بزرگراه جدید احداث بشه
این ترافیک سنگین باقی میمونه

اما خوب یه نکته دیگه هم هست که اونم با اینکه شاید همه قوانین رو رعایت کنن اما گاهی اوقات بدشانسی سراغ ادم میاد
که منجر به تصادف میشه.

hosseinf722
19-12-2016, 09:01
من نمی خوام صورت مساله رو کلا پاک کنم ولی به نظرم شما نباید بیاین تو اتوبان، به دو دلیل 1- برای حفظ جون خودتون و بقیه 2- اگه قانونش هنوزم باشه تا یکسال شما نمی تونی خارج شهر رانندگی کنی.

ولی اگه اصرار دارین حتما این کارو بکنین به نظرم آزادراه تهران-کرج بهتر از جاده مخصوص و جاده قدیم هست. از لاین وسط برین و سرعتتون هم زیر 70 نیاد.
اگه به مسیرتون می خوره، همت هم خوبه. یعنی اتوبان رو بیاین تا همت بعد بپیچین تو همت و بقیه اش رو از اون بزرگراه برین.

ولی من بازم می گم شما فعلا نری تو اتوبان بهتره. با این هوای کثیف یه ماشین هم یه ماشینه. خودتون هم اعصابتون با ترافیک خورد نمی شه.

Free Spirit
19-12-2016, 13:07
من نمی خوام صورت مساله رو کلا پاک کنم ولی به نظرم شما نباید بیاین تو اتوبان، به دو دلیل 1- برای حفظ جون خودتون و بقیه 2- اگه قانونش هنوزم باشه تا یکسال شما نمی تونی خارج شهر رانندگی کنی.ولی اگه اصرار دارین حتما این کارو بکنین به نظرم آزادراه تهران-کرج بهتر از جاده مخصوص و جاده قدیم هست. از لاین وسط برین و سرعتتون هم زیر 70 نیاد.اگه به مسیرتون می خوره، همت هم خوبه. یعنی اتوبان رو بیاین تا همت بعد بپیچین تو همت و بقیه اش رو از اون بزرگراه برین.ولی من بازم می گم شما فعلا نری تو اتوبان بهتره. با این هوای کثیف یه ماشین هم یه ماشینه. خودتون هم اعصابتون با ترافیک خورد نمی شه.بله حسین جان حق با شماست و درست می فرمائید. من هنوز 6 - 7 ماه دیگه دارم تا گواهینامه یکساله بشه و به این قانون و حرف شما اعتقاد دارم که باید تا یکسال طرف خارج از شهر نره و درست هم هست. هم برای حفظ و احترام به زندگی خودش و دیگران. فقط دارم نکته های ریز و مهم رو اینجا می پرسم که برام مجهوله و فعلا هم قصد ندارم برم تو آزاد راه تهران کرج تا این یکسال بگذره. و البته فقط این یکسال نیست و مهمتر از این حفظ قانون، دوری از سرعت گرفتن غیر مجاز و شامورتی بازی تو جاده و از این اداهای عشق سرعت و پز ماشین مدل بالا تا حد زیادی امنیت و تصادف نکردن رو کنترل می کنه.

hosseinf722
19-12-2016, 15:01
یه نکته دیگه هم بگم
فاصله طولی رو حتما رعایت کنین، توان ترمز گرفتن همه ماشین ها یکسان نیست. وقتی شما بچسبونی به ماشین جلویی و مثلا با سرعت 100 تا میرین، بعد یه دفعه جلوتون ترافیک میشه یا یکی میپره وسط اتوبان، ماشین جلویی تون شاید بتونه ماشینو جم کنه ولی توان ماشین شما بهتون اجازه نده یا خودتون نتونین به موقع عکس العمل نشون بدین. نتیجه این میشه که جون خودتون و بقیه به خطر می افته و شما هم صد در صد مقصر هستین.