PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : [بحث و بررسی] TD-LTE Irancell / اینترنت ثابت نسل 4 ایرانسل

صفحه ها : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34

Armin.Computer
16-08-2016, 16:39
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پس از ارائه اینترنت 4G برای اولین بار در ایران، اکنون فناوری جدید اینترنت نسل 4 ثابت (TD-LTE) را برای اولین بار در کشور در اختیار شما قرار می‌دهیم.
اینترنت نسل 4 ثابت در حقیقت آخرین نسل اینترنت ثابت است و بهترین گزینه برای تامین اینترنت سازمان‌ها، موسسات و شرکت‌های تجاری و همچنین منازل مسکونی به شمار می‌رود.
اگر در حال حاضر از اینترنت ADSL استفاده می‌کنید ولی از کیفیت خدمات ارائه شده رضایت ندارید، یا اگر در منطقه زندگی شما پورت خالی برای ارائه خدمات اینترنت ثابت وجود ندارد، اینترنت نسل 4 ثابت با سرعت نامحدود، بهترین گزینه است.

مزایا و قابلیت‌ها

پایداری بالای سرویس در آپلود و دانلود
مودم‌های مبتنی بر سیم‌کارت
امکان ارائه سرویس با سرعت بیشتر در قالب بسته‌هایی با حجم بالاتر مناسب برای مصارف خانگی و شرکتی
عدم نیاز به خط تلفن ثابت برای راه‌اندازی سرویس
سهولت در جابجایی مودم و امکان استفاده در تمامی مناطق تحت پوشش
شبکه بهینه و با کیفیت بالاتر
راه‌اندازی سریع سرویس
بسته‌های متنوع با امکان انتخاب حجم و بازه‌های زمانی متفاوت
پوشش گسترده در ۲۵ مرکز استان

مودم

تعرفه ها : ( یک ماهه - سه ماهه - شش ماهه - یک ساله )
لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

محدوده پوشش :

در فاز نخست، خدمات اینترنت نسل 4 ثابت در 25 شهر ارائه شده است.

اراک - اردبیل - ارومیه -ایلام - بجنورد - بندر عباس - بوشهر - بیرجند - خرم آباد - رشت - زاهدان - زنجان - ساری - سمنان - سنندج - شهرکرد - قزوین - قم - کرمان - کرمانشاه - گرگان - مشهد - همدان - یاسوج - یزد

بررسی مناطق تحت پوشش ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] A%20%D9%BE%D9%88%D8%B4%D8%B4)

روش خرید :

پر کردن فرم پیش خرید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] A%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%86%D8%AA-%D8%AB%D8%A7%D8%A8%D8%AA-%D8%A8%DB%8C%D8%B3%DB%8C%D9%85-%D8%AE%D8%A7%D9%86%DA%AF%DB%8C-%D9%88-%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C#)
تحویل فوری با مراجعه به یکی از نمایندگی‌ها و فروشگاه‌‌های مجاز ایرانسل ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
تماس با شماره 600 (از خط ایرانسل) یا 09366000000 (از سایر خطوط)

Armin.Computer
16-08-2016, 16:40
رزرو...................

Le0nard0
16-08-2016, 17:12
تهران راه میفته یا نه؟ کسی خبری اطلاعی داره ؟ توی سایتش که نگفته به زودی شهرهای جدید اضافه میشن

Armin.Computer
16-08-2016, 17:48
تهران راه میفته یا نه؟ کسی خبری اطلاعی داره ؟ توی سایتش که نگفته به زودی شهرهای جدید اضافه میشن

یه سری منطقش پوشش داره
ولی ظاهرا هنوز فروش نداره
اینم کم کم فروشش راه می افته

starpars
16-08-2016, 19:41
تست های سرعت که تا الان بچه ها از td lte گذاشتن رو اگه کسی میتونه بزاره چون تست ها قاطی تاپیک قبلی شد

m_amin
16-08-2016, 19:44

فك كنم اگه مودمش موجود باشه تو تهران بشه هريد چون پوششش بد نيست اگه داخل منطقه باشي

iran202
16-08-2016, 22:51
تست پوشش و سرعت که تو مشهد گرفتین رو بزارین

ms368
16-08-2016, 22:56
چرا استانای بزرگ مثه تهران و فارس توی مناطق تحت پوشش نیست ؟

dverbame
16-08-2016, 23:11
فك كنم اگه مودمش موجود باشه تو تهران بشه هريد چون پوششش بد نيست اگه داخل منطقه باشي

ترجیحا دوستان اگه مودم خود ایرانسل نخرن بهتره. در تاپیک قبلی در پستم گفتم.. چند مشکل داره این مودم...

1. دکمه خاموش روشن نداره...
2. دکمه های wifi و wps عملا قابل استفاده نیستند...

3. و مهم تر از همه. در صورتی که گوشی چیزی دور و بر مودم هست... سیگنال یدفه قطع میشه . کلا میپره .. باید از برق بکشید و مجدد وصل کنید. حتما باید یه منطقه و یک جهت خاص باشه مودم که این مشکل پیش نیاد.

------------

اینم تست های سرعت من

نکته : من تا به این لحظه سرعت حداکثر 4 گرفتم از هر سروری که تست کردم

Electronic-Arts
17-08-2016, 00:11
------------

اینم تست های سرعت من

نکته : من تا به این لحظه سرعت حداکثر 4 گرفتم از هر سروری که تست کردم و اصلا اون 6 که میبینید رو به چشم ندیدم :n31:

6 مگابیت فرق داره با 6 مگابایت برای بار چند ده میلیاردم که دوستان دیگه هم گفتن و سعی کردن توضیح بدن!!!!!

dverbame
17-08-2016, 00:51
6 مگابیت فرق داره با 6 مگابایت برای بار چند ده میلیاردم که دوستان دیگه هم گفتن و سعی کردن توضیح بدن!!!!!

من عذرخواهی میکنم. حواسم به این عکسی که گذاشتم نبود. فکر کردم عکس دیگه رو گذاشتم. :n03:

----------------------------------
ساعت 2 شب : 3 شب هست دارم تست میکنم که مطمئن بشم.

همونطور که میبینید دقیقا راس ساعت 2 کلا سیگنال و ... قطع میشه. و تا زمانی که مودم رو از برق نکشم و مجدد وصل نکنم خبری از اینترنت نیست.

تصاویر :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

به پشتیبانی امروز در ایرانسل من پیام زدم.. گفت شما تست کنید فردا زنگ بزنید مجدد پیگیری بشه :n29:

m_amin
17-08-2016, 01:34
فعلا مودم به غیر ایرانسل موجود نیست و حتی اگه مودم دیگه هم جور کنین سیم کارت خالی نمیدن بهتون

جیوه
17-08-2016, 02:40
معایب به نظر من تا اینجا :
1 . قیمت بالا برای مودم بدرد نخور
2 . سرعت مثل fdd هست الان تقریبا
3 . تنوع بسته ای نداره تا حدودی مثل شبانه و افت مصرف
4 . قابلیت داشتن چند سیمکارت ندارید ( شاید من اشتباه کنم ؟؟؟ )

مزایا :
چون کلا یوزر ها کم هستن و کلا بعیده جز استفاده خاص مثل دولتی و شرکت استفاده بشه ! بعدا که محدودیت رو بردارن خودتونید و خودتون و نهایت سرعت ممکن رو خواهید داشت :n02:

Click 1
17-08-2016, 13:12
ولی به نظرم جایگزین خوبی برای ای دی اس ال بشه
:n10:

mehdi0016
17-08-2016, 18:51
سلام
یه سوال: کلا چه فرقی یا مزیتی نسبت به 4g معمول داره؟ فقط بحث سرعت ه؟
چون مودم های 4g متنوع ترند و سرعتش هم خوبه.
ممنون.

Electronic-Arts
17-08-2016, 21:35
سلام
یه سوال: کلا چه فرقی یا مزیتی نسبت به 4g معمول داره؟ فقط بحث سرعت ه؟
چون مودم های 4g متنوع ترند و سرعتش هم خوبه.
ممنون.

الان هیچ فرقی نداره 4G بهتره الان

arming900
17-08-2016, 22:35
پس فرق این مودم ها چیه با بقیه؟ مثلا مودم هست توی دیجیکالا همین td lte هم نوشته پشتیبانی میکنه چون طرح ها هم فرق داره با سیم معمولی کلا سیستم فرق داره؟

بعد هر سیمی نمیخوره پس اگه اینجوره؟ اگه طرح ها متنوع تر بشه و خراب نشه از ای دی اس ال بهتره الان اسیاتک طرح هارو عوض کرده عملا پول میدیم به هیچی

esmiz
17-08-2016, 23:08
به نظر من کل مزیت اینترنت خانگی به دانلود شبانه رایگانشه حالا سرعت اینترنت هرچه قدر باشه اگه نتونی راحت دانلود کنی چه فایده ای داره ! بعد من الان در کل نفهمیدم فرق این فناوری با اینکه یه مودم 4g بخریم و سیم کارت عادی ( با قابلیت تماس) چیه؟

فرستاده شده از E2333ِ من با Tapatalk

fandak
18-08-2016, 12:02
خوبه این تاپیک جدا شد . ممنون

morypory
18-08-2016, 12:15
به نظر من کلا سیاستشون مثل وایمکس می باشد شما مجبور بودید مودم خود شرکت را بگیرید و مثلا نمیتوانستید به مبین نت وصل بشید هرچند مبین نت هم مثل ایرانسل بود و از لحاظ سرعت فرقی نمیکرد . من هرچه سایتهای خارجی را زیرورو کردم مودمی که قابلیت ساپورت فرکانس 3500 را داشته باشد را پیدا نکردم پس این یک نکته منفی دوم که سرعت را محدود کرده اند . اصولا من چون تجربه وایمکس را دارم دل خوشی از این سرویس ندارم من سال 90 وایمکس گرفتم چیزی حدود 400-500 خرجم شد 2 ماه استفاده کردم دیدم از لحاظ سرعت افتضاح است رفتم همون dial-up را راه انداختم آخه محله ما adsl نبود حا لا هم که adsl دارم مودمش شده آینه دق افتاده گوشه به ایرانسل هم پیام دادم اصلا جواب نداد حاضر نیستند سرویسی را که انحصاری ارائه می دهند پشتیبانی کنند. یا حداقل یک مزایائی برای کاربرانشون ایجاد کنند جالب است که شعار مشتری مداری هم می دهند . حداقل شما که دیگه پاسخگوی کاربران وایمکس نیستید یک امکانی جهت تعویض مودم های وایمکس بگذارید

starpars
18-08-2016, 18:21
به نظر من کل مزیت اینترنت خانگی به دانلود شبانه رایگانشه حالا سرعت اینترنت هرچه قدر باشه اگه نتونی راحت دانلود کنی چه فایده ای داره ! بعد من الان در کل نفهمیدم فرق این فناوری با اینکه یه مودم 4g بخریم و سیم کارت عادی ( با قابلیت تماس) چیه؟

فرستاده شده از E2333ِ من با Tapatalk
فعلا هیچ فرق خاصی نداره و بدتر هم هست مگه اینکه سرعت و پایداریش خیلی بهتر از FDD باشه همچنین قیمتش ک امیدواریم اینجوری بشه وگرنه که همون مودم یا گوشی FDD بهتره
بعدم وقتی مودمش انحصاری باشه و کیفیت سیگنال و محدودیت سرعت توی منطقه در ابهام هست کسی ریسک نمیکنه این همه پول مودمش رو بده جهت اینکه تست کنه
لذا ایرانسل باید یه فکری بحال این موضوعات بکنه

چون بنظرم کسی که سیگنال fdd رو نداره سیگنال tdd رو هم نداره چون برد tdd کمتر هست پوشش شبکه tdd هم که ایرانسل توی سایتش گذاشته مخصوص فضای بیرون هست و داخل آپارتمان ها مخصوصا جاهایی که آپارتمان های بلند دور و برشون هست باید حتما قبلش تست بگیرن بعد بخرن که ایرانسل این اجازه رو نمیده

جیوه
18-08-2016, 18:24
آقا این خودپرداز های رو دیدید ؟ مودم های بعضی هاشون wimax ایرانسل هست + شبکه اختصاصی بانک
یعنی اینترنت نداره
خیلی هم مشتری پر و پاقرصی هستن این بانک ها و خود پردازهاشون
هدف tdd هم شاید جایگزینی اداری و بانک باشه
نمی دونم بشه شبکه اختصاصی اداری و بانک روش ارائه داد یا نه ؟

starpars
18-08-2016, 18:35
آقا این خودپرداز های رو دیدید ؟ مودم های بعضی هاشون wimax ایرانسل هست + شبکه اختصاصی بانک
یعنی اینترنت نداره
خیلی هم مشتری پر و پاقرصی هستن این بانک ها و خود پردازهاشون
هدف tdd هم شاید جایگزینی اداری و بانک باشه
نمی دونم بشه شبکه اختصاصی اداری و بانک روش ارائه داد یا نه ؟

بانکها برای شبکه بکاپشون معمولا از وایمکس و ماهواره استفاده میکنن خط اصلیشون معمولا mpls هست
پایداری سرعت و آپ تایم بالا خیلی براشون مهمه شعبه هاشون سرعت بیشتر از ۲ مگابیت هم زیاد بکارشون نمیاد

gigaht
19-08-2016, 23:43
از ایرانسل بعیده این طرح رو هم به سرنوشت وایمکس دچار کنه بعد اینهمه هزینه .
اینجا در این مملکت حتی شرکتهای فوق بزرگ هم از روش چونه زنی دلال کنار خیابونی پیروی میکنن مثلا ماشینی 10 تومن میارزه
اول بهت میگن 15 تومن , اگه قیمت دستت نباشه چه بسا که بخری حتی ! و اگه هم بگی چه خبره این فوقش 8 تومن میارزه!
اونوقت میان سر قیمت اصلی و ..
احتمالا داستان این طرح هم باین شکل داره پیش میره

sorush59_sh
20-08-2016, 10:56
حدودا یک هفته پیش این مودم رو خریدم و در چند مکان مختلف تست سرعت گرفتم که متاسفانه از 8 مگابایت بالاتر نرفت. من هم خیلی شیک و مجلسی مودم رو گذاشتم تو کارتونش و توی کمدم گذاشتم و به ایرانسل بابت دروع های بزرگی که در تبلیغاتش به مردم میگه لعنت فرستادم.

Iman Bala
20-08-2016, 13:00
حدودا یک هفته پیش این مودم رو خریدم و در چند مکان مختلف تست سرعت گرفتم که متاسفانه از 8 مگابایت بالاتر نرفت. من هم خیلی شیک و مجلسی مودم رو گذاشتم تو کارتونش و توی کمدم گذاشتم و به ایرانسل بابت دروع های بزرگی که در تبلیغاتش به مردم میگه لعنت فرستادم.

٨ مگابايت يا ٨ مگابيت
اگر ٨ مگابايت باشه كه خيلي خوبه!

sorush59_sh
20-08-2016, 13:59
والا 8 یعنی دانلود 1 مگابایت در ثانیه. حالا این بیته یا بایت؟

saeedrele
20-08-2016, 14:11
والا 8 یعنی دانلود 1 مگابایت در ثانیه. حالا این بیته یا بایت؟

دانلود يك مگابايت در ثانيه ميشه ده مگابيت در ثانيه سرعت

[emoji266]

m_amin
20-08-2016, 16:10

[emoji266]

نه دوست عزيز
ميشه همون ٨ مگابيت در ثانيه
١٢٨ كيلو بايت هست هر مگابيت كه ميشه همون ٨ مگابيت

starpars
20-08-2016, 16:11

[emoji266]
نه داداش یک مگابایت در ثانیه میشه 8 مگابیت در ثانیه
در واقع هر هشت بیت یک بایت هست
و هر 1024 بایت یک کیلوبایت
هر 1024 کیلوبایت یک مگابایت
و...
پس وقتی میگن سرعت 8mbps یا 8 مگابیت هست یعنی سرعت 1MBps یا 1 مگابایت هست
بایت با B نشون داده میشه و بیت با b

mehban
21-08-2016, 00:02
سلام. اگر کسی قصد خرید مودم td ایرانسل رو داره پیام خصوصی بزنه

Mr.World.Wide
22-08-2016, 08:12
دوستان من هم مودمم رو میفروشم
اگر کسی خواست بهم خبر بده
دیروز شاتل برام اوکی شد و دیگه نیازی به این اینترنت محدود مسخره ندارم

sir bob paisley
22-08-2016, 10:22

تو این مملکت افرادی هستند- یکیش خود من- که همچین سرعتی رو که شما تست گرفتین رو توتیای چشم میکنن.
خونه ما هم از مرکز تلفن خیلی دوره ( با ADSl بالاترین سرعت دانلودم حدود 380 کیلوبایته) و هم در محدوده خوبی از آنتن های ایرانسل نیستیم ( تازگی ها که بهتر شده، تازه شده حدود دو مگابایت بر ثانیه)

mehban
22-08-2016, 12:54
منظور ایشون 8 مگابیت بوده نه مگابایت

mobile1199
22-08-2016, 13:15
بیخیال مگابیت و مگابایت :n27: این موارد رو میشه با سرچ تو گوگل هم فهمید ...
الان یه جوونمردی بیاد بگه فرقی داره فعلا با 4g معمولی ایرانسل ؟
فعلا که تست های دوست عزیزی که صفحه اول قرار دادن ، سرعت اکثر اوقات من با lte ایرانسل هست و دلیلی وجود نداره که پولم رو بریزم تو جیب ایرانسل واسه td lte که فقط رو کاغذ سرعتش به 600 مگابیت میرسه ...

hamed_korn
22-08-2016, 22:02
خود ایرانسل گفته سرعت محدود شده روی 8 مگابیت.
پس اگه کسی از اینترنت سیم کارتش همین حدود سرعت یا بالاتر میگیره توجیه نداره بره سمت این سرویس و انقدر پول خرج کنه.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Mohsen_mzh
23-08-2016, 00:03
یه بزرگواری که این سرویس رو داره مقایسه کنه با اینترنت 4g موبایل.
سرعت تک کانکشنه با یه نرم افزار مثل IDM از سرور های مختلف (داخل و خارج)
یا سرعت باز کردن سایت های مختلف با یه افزونه مثل پایینی که برای فایرفاکس هست
یا این برای کروم

خیرتون به ما ندار ها برسه :D

EDWARD WHITE
23-08-2016, 06:02
من فکر می کنم الان مشکل ایرانسل اینه که مثل روش قبل که اومده بود آنتن 4g نصب کرده بود محله ما و مدت طولانی حتی 6 ماه 3g بود . بعد 1 سال 4g کم سرعت را راه انداخت و بعد الان 4g پرسرعت هست ... ( تجهیزات فرق نکرده ) بعد مرحله آخر حتما 4g+ رو می خاد راه بندازه ... ت

الان td-lte هم داره همون پروسه رو طی می کنه و گرنه با قابلیت فرکانس 3500 باید سرعت خیلی خیلی بالا باشه !

اشتباه بزرگش هم اینه که این مودم آشغالی رو اول کار داده بیرو که اصلا معلوم نیست چیه !

fandak
23-08-2016, 08:58
این پروژه هم مثل وایمکس قالب کردن به ملته و پول چاپیدن مثل قالب کردن گنجشک جای قناری

MOH@ND3S
23-08-2016, 09:29
دوستان بنده از مدیران فنی ایرانسل پیگیری کردم هیچ گونه محدودیتی نداره TD..و اگر کسی از طرف روابط عمومی ایرانسل یا جای دیگه گفته شده اشتباهه و اصلاح میکنن.
اگر سرعتتون از یه حدی بالا نمیره احتمالا بخاطر سیگنال دریافتی ضعیفتون هست..وگرنه یکی از دوستان تو بیرجند که تست گذاشته بودن 25 مگابیت بر ثانیه سرعتشون بود با سیگنال -99

mehban
23-08-2016, 11:05
دوستان بنده از مدیران فنی ایرانسل پیگیری کردم هیچ گونه محدودیتی نداره TD..و اگر کسی از طرف روابط عمومی ایرانسل یا جای دیگه گفته شده اشتباهه و اصلاح میکنن.
اگر سرعتتون از یه حدی بالا نمیره احتمالا بخاطر سیگنال دریافتی ضعیفتون هست..وگرنه یکی از دوستان تو بیرجند که تست گذاشته بودن 25 مگابیت بر ثانیه سرعتشون بود با سیگنال -99
تقریبا برای همه دوستان همون 8 مگابیت ثابت ه. با تماسی که خودم داشتم دفتر امور مشترکین و دو نفر از پشتیبانی ایرانسل هم 8 مگ رو تایید کردن. با این وضع قطعا پروژه شکست میخوره

MOH@ND3S
23-08-2016, 11:15
همه دوستانی که 8 مگ بود تستاشون از قم بودن درسته ؟ احتمال داره مشکل تو قم باشه...اگر بقیه دوستان هم شهرای دیگه مشکل دارن اینجا بذارن من بگم بهشون

sorush59_sh
23-08-2016, 11:55
من در مشهد در سه مکان مختلف تست سرعت گرفتم و هر دفعه هم از 8 مگابیت بالاتر نرفت. ضمنا دیروز به ایرانسل تماس گرفتم و خود اپراتور بر خلاف دفعه های قبلی به سرعت محدود روی ۸ اعتراف کرد و در جواب من که از برداشتن محدودیت سرعت در آینده پرسیدم اظهار بی اطلاعی کرد.

mehban
23-08-2016, 12:22
من هم مشهد هستم

sorush59_sh
23-08-2016, 12:27
تو این مملکت افرادی هستند- یکیش خود من- که همچین سرعتی رو که شما تست گرفتین رو توتیای چشم میکنن.
خونه ما هم از مرکز تلفن خیلی دوره ( با ADSl بالاترین سرعت دانلودم حدود 380 کیلوبایته) و هم در محدوده خوبی از آنتن های ایرانسل نیستیم ( تازگی ها که بهتر شده، تازه شده حدود دو مگابایت بر ثانیه)
حرف شما کاملا صحیح هستش و سرعت 8 مکابیت تفریبا سرعت مناسبی هست ولی این صحبت شما در شرایطی صدق میکنه که امکان دریافت بالاتری نباشه در حالی که بنده با اینترنت 4g ایرانسل در شرایط معمولی سرعت 20 مگابیت رو دارم و در بهترین شرایط سرعت 58 مگابیت رو تجربه کردم.

starpars
23-08-2016, 20:02
معلوم نیست ولی ممکنه این محدودیت سرعت به این دلیل باشه که هنوز پهنای باند لازم رو ایجاد نکردن چون در این صورت اگه با این فرکانس بخوان محدودیت رو هم بردارن سرویس های 4G و 3G به شدت افت کیفیت پیدا میکنن و در اون حالت افراد بیشتری شاکی میشدن و الان اینجا پست بد و بیراه بیشتری می بود
بنظرم محدودیتش برداشته میشه، فعلا برای اینکه به شبکه اصلی فشار نیاره اکثر جاها رو محدودیت دستی اعمال کردن بجز بعضی مناطق مثل شمال غرب که همیشه از نظر پهنای باند بهتر از جاهای دیگه کشور بوده

sorush59_sh
23-08-2016, 20:30
امروز از ایرانسل با من تماس گرفتن بابت مشکل با td-lte. بعد از کلی تعریف و تمجید از فرکانس ۳۵۰۰ و توضیحات من مبنی بر اینکه این قضیه فرقی به حال ما نمیکنه( حداقل در حال حاضر) گفتند که در تلاش هستند تا مشکل رو برطرف کنند. من هم به بنده خدا گفتم تا به گوش بالا دستیهاش برسونه که این قضیه باعث بی اعتمادی کابران حرفه ای اینترنت ایرانسل میشه و ضررش در نهایت به ایرانسل میرسه ، هرچند که کلاه بزرگی سر ما گذاشته شده.

Mr.World.Wide
24-08-2016, 11:18

خب الان رفتم و تو سه نقطه خونه دوباره چک کردم
اول حیاط طبقه همکف:

سرعت دانلود مثل همون توی اتاق خوابه
فقط کیفیت سیگنال بهتر شده و سرعت آپلود بیشتر شده

بعد بالکن طبقه بالا:

اینجا سیگنال بهتر شده سرعت دانلود همون قبلیه ولی سرعت آپلود خیلی خفن شده

دوباره برگشتم توی اتاق خواب گذاشتم:

این پست من بود
توی قم
ربطی به ضعف سیگنال نداره

MufcTalk.com
25-08-2016, 07:52
سلام دوستان خب من هم یک هفته ای دارم از این مودم و اینترنت استفاده میکنم (شهر کرمان هستم و تقریبا اکثر نقاط شهر تست کردم)
در حالت کلی نقاط ضعف و قوت این فناوری را با تست هایی که کردم میگم:
نقاط ضعف:
1-مودمش دکمه خاموش روشن نداره
2-پروتکل ipsec و ikev2 رو بستن در نتیجه قند شکن هایی که از این دو پروتکل استفاده میکنند فعلا جواب نمیده روش ( واسه خود من که از قند شکن های خارجی روی ios استفاده میکنم مشکل بزرگی است)
3-هنوز پایداری خوبی نداره و در طول روز ممکن چند بار سیگنال یهدفعه بپره و قطع بشه اینترنت بعد از چند دقیقه و تلاش کردن دوباره وصل میشه بعضی اوقات هم باید از برق بکشیم (این مورد را از طریق ایرانسل پیگیری کردم گفتن یا سیم کارت مورد داره یا مودم چون نمیشه همه جای شهر اینجوری باشه که به نظر من همون مشکل از دکل ها میتونه باشه نه از سیم کارت و مودم چون دیدم یکی از دوستان هم اینجا این مشکل را داشته)

نقاط قوت:
1-سرعت دانلود بین 2.5 تا 5 مگابایت در ثانیه هست واسه من (مگابایت نه مگابیت)
2-پینگ تایمش خیلی عالیه (واسه سایت های که سروروشون تو ایران هست زیر 50 میلی ثانیه و خارجی ها هم نهایت تا 200 میلی ثانیه میره (مثلا 4.2.2.4 روی 150 تا 120 هست)
3-قابل حمل هست و میشه مثلا ببریم جاهای دیگه استفاده کنیم البته فقط با برق کار میکنه

در کل به نظر من بهتر از ADSL هست با توجه به تعرفه های مثلا یکساله 200 گیگ +100 گیگ شبانه و سرعت عالی و پینگ تامی که نسبت به Adsl داره مهمترین مشکل هم اول قطعی است و دوم پروتکل به نظرم
باتشکر

ir.ghost
25-08-2016, 09:10
+۴G را با TDD LTE اشتباه نگیریم

morypory
25-08-2016, 11:52
سلام اول از همه عذ خواهی میکنم بابت اینکه این موضوع را اینجا مطرح میکنم امیدوارم مدیر گرامی تذکر نده که بحث مودم اینجا نیست فقط یک سوال داشتم دوستانی که از مودم یرانسل استفاده میکنند آیا سیم کارتش فقط با این مودم متچ میشه چون من یک مودم برای باند 42 جستجو کردم که علاوه بر باند 3500 باندهای 1800و2600 رو هم ساپورت میکنه البته مدلش متاسفانه در ایران نیست و من از سایت aliexperes جستجو کردم مدلش هم Huawei E5776s-420 است که میتوانیم سیم کارت معمولی بگذاریم و قابل حمل نیز می باشد

iDownload & iGame
25-08-2016, 12:02
سلام دوستان خب من هم یک هفته ای دارم از این مودم و اینترنت استفاده میکنم (شهر کرمان هستم و تقریبا اکثر نقاط شهر تست کردم)
در حالت کلی نقاط ضعف و قوت این فناوری را با تست هایی که کردم میگم:
نقاط ضعف:
1-مودمش دکمه خاموش روشن نداره
2-پروتکل ipsec و ikev2 رو بستن در نتیجه قند شکن هایی که از این دو پروتکل استفاده میکنند فعلا جواب نمیده روش ( واسه خود من که از قند شکن های خارجی روی ios استفاده میکنم مشکل بزرگی است)
3-هنوز پایداری خوبی نداره و در طول روز ممکن چند بار سیگنال یهدفعه بپره و قطع بشه اینترنت بعد از چند دقیقه و تلاش کردن دوباره وصل میشه بعضی اوقات هم باید از برق بکشیم (این مورد را از طریق ایرانسل پیگیری کردم گفتن یا سیم کارت مورد داره یا مودم چون نمیشه همه جای شهر اینجوری باشه که به نظر من همون مشکل از دکل ها میتونه باشه نه از سیم کارت و مودم چون دیدم یکی از دوستان هم اینجا این مشکل را داشته)

نقاط قوت:
1-سرعت دانلود بین 2.5 تا 5 مگابایت در ثانیه هست واسه من (مگابایت نه مگابیت)
2-پینگ تایمش خیلی عالیه (واسه سایت های که سروروشون تو ایران هست زیر 50 میلی ثانیه و خارجی ها هم نهایت تا 200 میلی ثانیه میره (مثلا 4.2.2.4 روی 150 تا 120 هست)
3-قابل حمل هست و میشه مثلا ببریم جاهای دیگه استفاده کنیم البته فقط با برق کار میکنه

در کل به نظر من بهتر از ADSL هست با توجه به تعرفه های مثلا یکساله 200 گیگ +100 گیگ شبانه و سرعت عالی و پینگ تامی که نسبت به Adsl داره مهمترین مشکل هم اول قطعی است و دوم پروتکل به نظرم
باتشکر

تا جایی که بنده تست کردم مدتیه که ایرانسل IPSec روی FDD-LTE هم بسته و این محدودیت فقط شامل TD-LTE نمیشه.

iDownload & iGame
25-08-2016, 12:07
طبق تست های انجام شده ظاهرا" در مودم TD-LTE ایرانسل امکان استفاده از سیم کارت FDD-LTE ایرانسل بر روی باندهای 1800 و 2600 مگاهرتز نیز وجود داره.

ir.ghost
25-08-2016, 12:07
ایرانسل در ابتدای راه اندازی سرویس LTE خود از MiMO 1×1 (با همان SiSo فرقی نداشت) استفاده میکرد. عبارت MiMo کوتاه شده عبارت Multiple Input Multiple Output میباشد و به این معنا است موبایل (تعداد محدود) ویا مودم شما دارای ۲ آنتن میباشد و همزمان به ۲ فرستده ارتباط برقرار کرده و اطلاعات دریافت میکند و میتواند به صورت ۲به۲ ویا ۴به۲ ویا ۴به۴ باشد تصویر زیر را مشاهده کنید.

در این حالت ( MIMO ) پوشش دهی و سرعت ارسال و دریافت اطلاعات افزایش پیدا میکند به تصویر زیر دقت کنید

Click here to view the original image of 729x686px.

ایرانسل مدتی پیش سرویس جدیدی راه اندازی کرد به اسم TDD LTE و همزمان شروع به تغییر فناوری از MIMO 1×1 به MIMO 2×2 کرد که باعث شد افراد این افزایش سرعت را با TDD LTE اشتباه بگیرند.

ابتدا باید در این باره توضیح داد که تکنولوژی های TDD-LTE یا TD-LTE و FDD-LTE دو تکنولوژی ارائه ی خدماتِ اینترنت پرسرعت بی سیم مبنتی بر نسل ۴ (۴G) می باشند. به طوریکه TDD مخفف “time-division duplexing” و FDD مخفف “frequency-division duplexing” می باشد.

اگر واکی تاکی های قدیمی را به یاد داشته باشید حتما به خاطر می آورید که دو طرف در آن واحد نمی توانستند با یکدیگر صحبت کنند، یعنی تنها یکی از دو طرف می توانست به انتقال صدا بپردازد و وقتی صحبت یک طرف تمام می شد طرف دیگر می توانست صحبت کند، که در اصطلاح به این تکنولوژی “simplexing” گفته می شد. حال Duplexing در حقیقت نمونه ی کامل شده ی این تکنولوژی بوده که اجازه می دهد در آن واحد هر دو طرف گیرنده و فرستنده با یکدیگر به تبادل اطلاعات بپردازند که به این تکنولوژی Duplexing یا مضاعف(دو سمتی) گفته می شود.
برای فهمیدن مفهومِ عبارت Time-Division در TDD باید بدانید که در تکنولوژی TD-LTE چون تبادل اطلاعات (دریافت و ارسال) در یک فرکانس صورت گرفته و تنها زمان (ثانیه) به دو قسمت مساوی یا نا متساوی تقسیم می گردند به آن “تقسیم زمانی” گفته می شود. یعنی بر اساس نیاز اپراتور می تواند پهنایِ باند اختصاص یافته برای تبادلِ اطلاعات در حالت ارسال و دریافت را به یکدیگر تغییر دهد. بنابراین در این تکنولوژی می توان بر اساس نیاز پهنای باند بیشتری را به آپلود یا دانلود اختصاص داد و دقیقا به همین علت است که به این تکنولوژی Asymmetric یا نامتقارن نیز گفته می شود (همانند تکنولوژی ADSL که حرف A اول مخفف ASYMMETRIC می باشد). از مزایای این تکنولوژی می توان به ارزان بودن این سرویس در مقایسه با تکنولوژی FDD نام برد.

به طور کلی از لحاظ تکنولوژی TDD-LTE یا همان TD-LTE بسیار به وایمکس نزدیک بوده و به همین دلیل دکل های وایمکس به راحتی و با صرف هزینه ای اندک قابل تغییر به TD-LTE هستند. شاید یکی از دلایل تمایل ایرانسل به تبلیغات گسترده بر روی این تکنولوژی همین باشد چرا که با تغییری اندک در دکل های وایمکس این شرکت، ایرانسل می تواند از ظرفیت های معطل مانده در این بخش دوباره استفاده نماید.

حال کاربرد عبارت frequency-division در تکنولوژی FDD به این دلیل است که در این تکنولوژی فرکانس های مختلفی برای ارسال و دریافت اطلاعات استفاده می شود و به همین دلیل به آن “تقسیم فرکانسی” گفته می شود. دقیقا به همین علت است که این تکنولوژی در زمره ی تکنولوژی های انتقالِ داده ی Symmetric یا متقارن دسته بندی می شود. تقارن در تکنولوژی ۴G به این معنی است که پهنای باندِ اختصاص یافته برای آپلود و دانلود تقریبا یکی باشد و بالا بودن یکی باعث محدود شدنِ دیگری نگردد. بنابراین به همین علت است که در تکنولوژی FDD-LTE معمولا سرعت دانلود و آپلود تقریبا متقارن و یکسان است. از مزایای FDD می توان به پوشش دهی بهتر سیگنال و پایداری آن اشاره نمود. لازم به ذکر است که درصد استفاده از تکنولوژی FDD در سراسر دنیا از تکنولوژی TDD بیشتر و اکثر اپراتور ها در کشور های پیشرفته خدمات داده را در این تکنولوژی به کاربران ارائه می کنند. البته اخیر در بعضی کشور ها مثل چین و استرالیا و یا بعضی از کشور های اروپای شرقی این تکنولوژی در حال گسترش است.

نتیجه گیری

ایرانسل از تکنولوژی FDD-LTE برای سرویس های ۴G (حالت MIMO 1×1 ) و +۴G (حالت MIMO 2×2) استفاده میکند

مبنع : میکروتیکفا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mehban
25-08-2016, 12:17
طبق تست های انجام شده ظاهرا" در مودم TD-LTE ایرانسل امکان استفاده از سیم کارت FDD-LTE ایرانسل بر روی باندهای 1800 و 2600 مگاهرتز نیز وجود داره.

سلام. از دوستان کس دیگه ای این رو تست کرده؟

mehban
25-08-2016, 12:30

تست جدید من. اول سرعت روی 13 بود بعد روی 8.2 ثابت شد

naasr
25-08-2016, 12:49

تست جدید من. اول سرعت روی 13 بود بعد روی 8.2 ثابت شد

تایم دانلود رایگان هم داره

mehban
25-08-2016, 12:54
تایم دانلود رایگان هم داره

اعنباری 2 تا 8 صبح داره

sorush59_sh
25-08-2016, 15:00
سلام. از دوستان کس دیگه ای این رو تست کرده؟
تست شد. جواب میده و مشکلی نداره

m_amin
25-08-2016, 15:02
اعنباری 2 تا 8 صبح داره

البته اين رايگان نيست داري پولش رو ميدي با يه حجم خاص

ak313
25-08-2016, 15:22
تست شد. جواب میده و مشکلی نداره
از مشخصات سیگنال باند 3 و 7 در مودم تی دی دی عکس میزارید.؟

Sent from my X1 7.0 using Tapatalk

m_amin
25-08-2016, 15:38
از مشخصات سیگنال باند 3 و 7 در مودم تی دی دی عکس میزارید.؟

و اينكه ميشه تعيين كرد به كدوم باند وصل بشه؟!

sorush59_sh
25-08-2016, 16:05
سوالهای سخت کردید و از سطح سواد من بیشتره. اگر قابل آموزش و یادگیری هستش توضیح بدید تا هم من یک چیزی یاد بگیرم و هم شما به جواب سولاتون برسید.

saeediranzad
25-08-2016, 17:11
به طور کلی از لحاظ تکنولوژی TDD-LTE یا همان TD-LTE بسیار به وایمکس نزدیک بوده و به همین دلیل دکل های وایمکس به راحتی و با صرف هزینه ای اندک قابل تغییر به TD-LTE هستند. شاید یکی از دلایل تمایل ایرانسل به تبلیغات گسترده بر روی این تکنولوژی همین باشد چرا که با تغییری اندک در دکل های وایمکس این شرکت، ایرانسل می تواند از ظرفیت های معطل مانده در این بخش دوباره استفاده نماید.
کاش درمورد مودمهاش هم همینطور بود.
یعنی مودم وایمکس به همین راحتی به مودم سیمکارتخور تبدیل میشد.

mehban
25-08-2016, 17:17
من که سیمکارت عادی گرفتم با همین مودم برم رو fdd

سیمکارت رو که تحویل گرفتم تست میکنم

S I G N A L
25-08-2016, 20:02
ایرانسل ....
نتیجه گیری

ایرانسل از تکنولوژی FDD-LTE برای سرویس های ۴G (حالت MIMO 1×1 ) و +۴G (حالت MIMO 2×2) استفاده میکند

مبنع : میکروتیکفا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سلام. متاسفانه متن فارسی این نوشته اشتباهات زیادی داره. نتیجه گیری هم کاملاً غلط هست.

Iman Bala
25-08-2016, 20:12
وقتی سرعت LTE روی گوشی هم سریع تر هست هم انتن دهی بهتر هم قابل استفاده در حرکت , بسته های متنوع , قیمت هم انچنان تفاوتی نداره واقعا توجیحی برای خرید TD-LTE وجود نداره. مگر اینکه در آينده سرعت افزایش بدن قیمت پایین بیارن مودم ارزون تر و ... .

ir.ghost
25-08-2016, 21:10
سلام. متاسفانه متن فارسی این نوشته اشتباهات زیادی داره. نتیجه گیری هم کاملاً غلط هست.

شما ذکر کن اشتباهات رو

MOH@ND3S
25-08-2016, 22:12

تایید میشه..

شما ذکر کن اشتباهات رو

در حال حاظر تمامی شبکه های LTE بالای Cat2 از mimo 2x2 استفاده میکنن...نه تنها تو ایران بلکه 99% کشور های دیگه... mimo 4x4 هم در حال تست هستش تو 1 % کشور ها.

4G+ هم زمانی که پهنای فرکانس بالای 20 مگاهرتز بشه با تکنولوژی Carrier Aggregation بالای آنتن علامتش میاد..یعنی وقتی Cat4 رو رد کنه.

mimo 2x2 هم 2 استریم رو یکی رو موج عمودی و یکی رو موج افقی ارسال و دریافت میکنه..

ایرانسل مثلا میگیم 10 مگاهرتز 1800 داره و 15 تا 2600 اینطوری نیست که بگیم mimo 1x1 هست و فقط 10 تاشو رو حالت عمودی میبره و مایمو 2x2 میشه و 15 تای 2600 رو تو حالت افقی میبره!!!

نه...سرعت 150 مگی که با پهنای 20 مگاهرتزی Cat4 قابل دریافت هست با mimo2x2 هست...اگر mimo 1x1 باشه سرعت رو همون 20 مگاهرتز نصف میشه.

مایمو کمک میکنه تا از پهنای فرکانسی کمتر بشه سرعت بیشتری گرفت..درکنارش چون امواج به صورت عمودی و افقی میرن نیازی به دید مستقیم برای دریافت نیست و پوشش کمی بیشتر میشه.

TDD ایرانسل هم 2x2 هست.

به طور خلاصه و مثال :

Mimo 2x2 با پهنای 20 مگاهرتز:

یک استریم 20 مگاهرتزی به صورت عمودی و یم استریم 20 مگاهرتزی به صورت افقی

Mimo 4x4 با پهنای 20 مگاهرتز :

یک استریم 20 مگاهرتزی عمودی...یکی افقی .. یکی ( مورب به صورت \ ) یکی هم ( مورب به صورت / ) یعنی + و x

میمو یا مایمو (به انگلیسی: MIMO ) با تلفظ انگلیسی میمو - me-moh [۱] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]_note-1)، که عبارت اختصاری چند ورودی - چند خروجی (Multiple Input - Multiple Output) است، یک فناوری انتشار امواج (آنتن) برای سیستم‌های مخابراتی بی‌سیم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] B3%DB%8C%D9%85) است، بدین صورت که در هر دو طرف فرستنده و گیرنده از چند آنتن استفاده می‌شود. سیگنال های ارسالی در انتهای مدار مخابراتی با هم ترکیب می‌شوند تا خطا به حداقل رسیده، سرعت انتقال اطلاعات به بیشینه، افزایش پیدا کند. دقت کنید که واژه های ورودی و خروجی در عنوان مقاله، به کانال ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رادیویی حامل پیام بر می گردد، نه به سیستم شامل آنتن ها. فناوری مایمو، با افزودن چشمگیر گذردهی داده ها (data throughput) و برد لینک مخابراتی، آن هم بدون نیاز به پهنای باند یا توان ارسالی اضافی، جایگاه ویژه ای در مخابرات بی‌سیم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] B3%DB%8C%D9%85) یافته است.

ir.ghost
25-08-2016, 22:31
تایید میشه..

در حال حاظر تمامی شبکه های LTE بالای Cat2 از mimo 2x2 استفاده میکنن...نه تنها تو ایران بلکه 99% کشور های دیگه... mimo 4x4 هم در حال تست هستش تو 1 % کشور ها.

4G+ هم زمانی که پهنای فرکانس بالای 20 مگاهرتز بشه با تکنولوژی Carrier Aggregation بالای آنتن علامتش میاد..یعنی وقتی Cat4 رو رد کنه.

mimo 2x2 هم 2 استریم رو یکی رو موج عمودی و یکی رو موج افقی ارسال و دریافت میکنه..

ایرانسل مثلا میگیم 10 مگاهرتز 1800 داره و 15 تا 2600 اینطوری نیست که بگیم mimo 1x1 هست و فقط 10 تاشو رو حالت عمودی میبره و مایمو 2x2 میشه و 15 تای 2600 رو تو حالت افقی میبره!!!

نه...سرعت 150 مگی که با پهنای 20 مگاهرتزی Cat4 قابل دریافت هست با mimo2x2 هست...اگر mimo 1x1 باشه سرعت رو همون 20 مگاهرتز نصف میشه.

مایمو کمک میکنه تا از پهنای فرکانسی کمتر بشه سرعت بیشتری گرفت..درکنارش چون امواج به صورت عمودی و افقی میرن نیازی به دید مستقیم برای دریافت نیست و پوشش کمی بیشتر میشه.

TDD ایرانسل هم 2x2 هست.

به طور خلاصه و مثال :

Mimo 2x2 با پهنای 20 مگاهرتز:

یک استریم 20 مگاهرتزی به صورت عمودی و یم استریم 20 مگاهرتزی به صورت افقی

Mimo 4x4 با پهنای 20 مگاهرتز :

یک استریم 20 مگاهرتزی عمودی...یکی افقی .. یکی ( مورب به صورت \ ) یکی هم ( مورب به صورت / ) یعنی + و x

بنده دقیقا موضوع رو چک کردم شما میتونی توی موبایلت نگاه کنی وقتی 4g هست mimo 1 هست وقتی 4g+ هست mimo2

دوما بنده درباره mimo داخل TDD صحبتی نکردم بله هست داخل رادیو های وایرلس هم هست

MOH@ND3S
25-08-2016, 22:37
بنده دقیقا موضوع رو چک کردم شما میتونی توی موبایلت نگاه کنی وقتی 4g هست mimo 1 هست وقتی 4g+ هست mimo2

دوما بنده درباره mimo داخل TDD صحبتی نکردم بله هست داخل رادیو های وایرلس هم هست

زمانی که شما تو محدوده هر 2 باند باشید ولی گوشی کار خاصی نکنه بخاطر مصرف کمتر هم فقط از یه باند استفاده میکنه هم از یه استریم عمودی استفاده میکنه برای برقراری ارتباط ... و زمانی که بار سنگین بخواد استفاده کنه هم از استریم دوم استفاده میکنه هم از یه باند دیگه به صورت همزمان...شما گوشی رو روی 1800 یا 2600 لاک کنید که سراغ باند دیگه نره..رو همون 4G بار روی گوشی بندازید ( ترجیحا هات اسپات کنید با لپتاپ تست بگیرید که بشه رو گوشی همون لحظه مشاهده کرد ) .. بعد میبینید که Mimo از 1 به 2 تغییر میکنه :n06:

MOH@ND3S
25-08-2016, 22:49
اینم Mimo 2 در حالت 4G تک باند 2600 که بلافاصه بعد از تست گرفتم چون بعد چند ثانیه بیکاری دوباره 1 میشه :n01:

ir.ghost
25-08-2016, 22:52

اینم Mimo 2 در حالت 4G تک باند 2600 که بلافاصه بعد از تست گرفتم چون بعد چند ثانیه بیکاری دوباره 1 میشه :n01:

این هم درحال دانلود

MOH@ND3S
25-08-2016, 22:57
این هم درحال دانلود

تا زمانی که سرعت فایلتون در حدی باشه که همچنان پهنای باند 1 استریم کافیه دومی فعال نمیشه..با هات اسپات با لپتاپ اسپید تست بگیرید که بیشتری بار رو میندازه..و با گوشی دوباره چک کنید.

ir.ghost
25-08-2016, 23:03
تا زمانی که سرعت فایلتون در حدی باشه که همچنان پهنای باند 1 استریم کافیه دومی فعال نمیشه..با هات اسپات با لپتاپ اسپید تست بگیرید که بیشتری بار رو میندازه..و با گوشی دوباره چک کنید.

بنده تست کردم و هیچ جا به جز جاهای که آنتن 4g+ هست mimo2 نمیشه
در صورتی که منابع بیشتری درباره 4g+ دارید قرار دهید چون تاجایی که اطلاع داشتم تا مدتی پیش ایرانسل از MIMO 2x2 استفاده نمیکرد و همین باعث اشتباه بنده شد

MOH@ND3S
25-08-2016, 23:04
اینم 4G+ ... همونطور که میبینید mimo1 هست .. پس بحث 4G 4G+ مربوط به mimo نمیشه.

ir.ghost
25-08-2016, 23:13
اینم 4G+ ... همونطور که میبینید mimo1 هست .. پس بحث 4G 4G+ مربوط به mimo نمیشه.

شما اینجا از 2 فرکانس استفاده نمیکنی؟

MOH@ND3S
25-08-2016, 23:17
بنده تست کردم و هیچ جا به جز جاهای که آنتن 4g+ هست mimo2 نمیشه
در صورتی که منابع بیشتری درباره 4g+ دارید قرار دهید چون تاجایی که اطلاع داشتم تا مدتی پیش ایرانسل از MIMO 2x2 استفاده نمیکرد و همین باعث اشتباه بنده شد

تو یو تیوب هم سرچ کنید Carrier Aggregation کلیپ های خوبی میاره..

مخففش هم CA هست که زمانی که یک باند دیگه کنار باند فعلی اضافه میشه تو همون کد سامسونگ مینویسه CA:ADDED SC_NUM:1 یعنی CA فعاله و یک باند اضافه شده..که تا 4-5 تا باند هم امکانش هست ادغام بشن.

MOH@ND3S
25-08-2016, 23:21
شما اینجا از 2 فرکانس استفاده نمیکنی؟

منظورتون از 2 فرکانس چیه ؟ اینجا هم از 2600 هم از 1800 داره با هم استفاده میشه.. . اگه MIMO منطورتونه فرکانس نیست..استریم آنتن ها هست برای ارسال امواج هست به صورت عمودی افقی ضربدری .
که اینجا بعد از تست کمی طول کشیده و استریم دوم از کار افتاده.

MOH@ND3S
25-08-2016, 23:23

A 1x1 router or client adapter supports by one transmit stream and one receive stream. A 2x2 device supports two streams in each direction, and a 3x3 device supports three.

mimo تو تمام تکنولوژی ها نحوه کارش به یه شکله..wifi و LTE فرقی نمیکنه

ir.ghost
25-08-2016, 23:26
بنده این مطالب را مطالعه کردم و از شما کمال تشکر را دارم که بنده رو از اشتباه خارج کردید
از مدیر خواهش میکنم این پست ها را پاک کند

MOH@ND3S
25-08-2016, 23:32
بنده این مطالب را مطالعه کردم و از شما کمال تشکر را دارم که بنده رو از اشتباه خارج کردید
از مدیر خواهش میکنم این پست ها را پاک کند

خواهش میکنم..چه خوب که تونستم کمکی کنم :n01:...به نظرم
پست ها بمونن شاید بقیه هم بتونن استفاده کنن.

ir.ghost
25-08-2016, 23:34
خواهش میکنم..چه خوب که تونستم کمکی کنم :n01:...به نظرم
پست ها بمونن شاید بقیه هم بتونن استفاده کنن.

پست اشتباه بنده رو منظورم بود

mehban
26-08-2016, 10:29

پهنای باند شده 30 مگ

sorush59_sh
26-08-2016, 12:19
ظاهرا محدودیت سرعت مودم td-lte در مشهد برداشته شده. امروز سرعتم بالای 20 مگابیت هست.

contact_mehdi
26-08-2016, 12:20

پهنای باند شده 30 مگ

یعنی محدودیت 8 مگ شده 30 مگ ؟

پ.ن : با اپراتور آنلاین ایرانسل الان صحبت کردم ، کلا منکر محدودیت شدن !

fandak
26-08-2016, 12:24
این اپراتورها اطلاعاتشون به روز نیست که .بهشون دیکته میکنن اینها هم فقط جواب بلد بدن

contact_mehdi
26-08-2016, 12:46
در این که شکی نیست

ولی با صحبت mehban در پست قبل ار بنده ، تصورم از اینکه محدودیت برداشه شده باشه ، قوت گرفت.

لطفا سایر دوستان که این سرویس رو تهیه کردن ، نتیجه بررسی شون رو اعلام کنن.

.::Mohammad::.
26-08-2016, 13:17
سلام
عزیران یک سوالی داشتم
وقتی با مودم 4G در حال دانلود هستم اگر همون موقع هم زمان با یک سیم کارت 4G دیگه که در موبایلم هست شروع به دانلود کنم روی سرعت مودم و موبایل تاثیر میگذاره و سرعت رو نصف و گاهی کمتر از نصف میکنه یعنی هم برای موبایل و هم برای مودم هم زمان کم میشه و هر موقع هر کدوم رو قطع کنم سرعت دستگاه دیگه افزایش پیدا میکنه. چطوری میشه کاری کرد که هم زمان وقتی در یک منطقه هستی سرعت دو یا چند دستگاه کاهش پیدا نکنه ؟

S I G N A L
26-08-2016, 13:36

پهنای باند شده 30 مگ
سلام. لطف می‌کنید از سایت pingtest.ne ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])t با سرور فرانکفورت یک تست بگیرید؟ اگه تست خواستید بگیرید ترجیحاً از مرورگر IE (یا فایرفاکس اگه هنوز Java پشتیبانی کنه) استفاده کنید و Java هم نصب شده باشه تا مقدار Packet Loss رو هم نشون بده. تشکر.

mehban
27-08-2016, 01:09
جاوا نصب ه ولی باز کار نکرد

m_amin
27-08-2016, 01:35
جاوا نصب ه ولی باز کار نکرد

كيفيت خططت عالي هست

FXPRO
27-08-2016, 02:57
سلام

درسته که میشه سیم کارت های معمولی رو استفاده کرد روی این مودمTD ؟ و اینکه اگه جواب مثبته آیا CA رو ساپورت میکنه این مودم در حالت FDD ؟

با تشکر

Mohsen_mzh
27-08-2016, 13:58
سلام

مشخص نیست برای تهران کی رسما آماده میشه؟ تو یه جا نوشته بود تو هفته دولت که الانه ولی چیزی اتفاق نیفتاده

Gamemaster
27-08-2016, 15:28
کسی تو مشهد طرفای صیاد تست نداره؟
واقعا سرعتش پایدار هست؟

Mr.World.Wide
27-08-2016, 18:34
بله مثل اینکه محدودیت هشت مگ رو برداشتند

تست در شهر قم محله آذر منبع آب
مودم هم پشت پنجره رو به حیاط طبقه همکف

Gamemaster
27-08-2016, 18:44

این سرعت هینطوری باقیه یا یهو مثلا تا زیر ۱۰۰ هم میاد؟
حالا ۴.۱ شد ۳.۹ مشکلی نیست

morypory
27-08-2016, 21:58
دوستان کسی امتحان کرده که سیم کارت 4G ایرانسل ( سیم کارت معمولی ) را داخل مودم گذاشت و از اینترنت 4G ایرانسل هم استفاده کرد یا فقط مخصوص TD-LTE است

mehban
27-08-2016, 22:51
دوستان تست کردن میشه

Mr.World.Wide
27-08-2016, 23:41
این سرعت هینطوری باقیه یا یهو مثلا تا زیر ۱۰۰ هم میاد؟
حالا ۴.۱ شد ۳.۹ مشکلی نیست

تا اخر رو همون چهار مگ و حتی پنج مگ باقی میمونه
الان اسکرین شات جدید گرفتم جای مودم رو عوض کردم سرعتم به 42 مگ بایت رسید
یعنی سرعت دانلودم به شش مگ در ثانیه س

J@viD
27-08-2016, 23:53
دوستان لطف میکنین تو cmd پینگ بگیرین از 4.2.2.4 و google.com
بدرد بازی آنلاین میخوره؟ پینگ در طی روز ثابت هست؟
ممنون

shayan5800
28-08-2016, 00:59
دوستانی که دارن پینگش چه طوره؟؟ و nat type چنده؟؟

Electronic-Arts
28-08-2016, 04:21

دوست عزیز یه لطفی میکنید برای من و دوستان ؟ تو یه ساعت که خلوت تر هست مودم رو جابه جا میکنید تا سیگنال بهتر بگیرید و یه تست با سرور خارج ترجیحا آلمان فرانکفورت leaseweb یا softlayer بگیرید؟
پیشاپیش ممنون

ir.ghost
28-08-2016, 09:22

مگابیت نه مگابایت

Gamemaster
28-08-2016, 09:39
ممنون از دستمون برا پاسخ
حالا سوال اصلی اینه
نکنه این سرعتا بخاطر حجم کم کاربری باشه و فردا روز با فراگیر شدنش حتی سرعت معقول هم نداشته باشه؟
امکان دارد ایا؟

shayan10-10
28-08-2016, 10:02
دوستان تست کردن میشه
هر دو باند پشتیبانی میشه؟

shayan5800
28-08-2016, 10:42
دوستان مودمی غیر مودم پیشنهادی ایرانسل هست که ساپورت کنه باند رو؟؟ انگار مودمش کیفیت خوبی نداره

Sent from my SM-N930F using Tapatalk

vapid.mk
28-08-2016, 10:47
چه مودم هایی غیر از مودم ایرانسل میشه گرفت و قیمتشون حدودا چند در میاد؟

Sent from my LG-H502 using Tapatalk

morypory
28-08-2016, 11:04
چه مودم هایی غیر از مودم ایرانسل میشه گرفت و قیمتشون حدودا چند در میاد؟

یک مودم هست که البته من تو بازار ایران پیدا نکردم چندین سایت خارجی هم گشتم که نبود مدل Huawei E5776s-420 یک مدل دیگه هم هست که مودم خارجی است
HUAWEI B222s-42 LTE Outdoor CPE باید دنبال مدلهائی که انتهاشون به 42 یا 420 ختم میشوند بگردی

vapid.mk
28-08-2016, 11:07
یک مودم هست که البته من تو بازار ایران پیدا نکردم چندین سایت خارجی هم گشتم که نبود مدل Huawei E5776s-420
خیلی ممنون
فقط اینکه طرح های ساعت رایگان هم روی این td lte هست؟ منظورم همون یک ساعت و سه ساعت رایگان 4g ایرانس هست
و اینکه اگه حجم تموم بشه میشه حجم خرید و قیمتش چقدره

morypory
28-08-2016, 11:14
خیلی ممنون
فقط اینکه طرح های ساعت رایگان هم روی این td lte هست؟ منظورم همون یک ساعت و سه ساعت رایگان 4g ایرانس هست
و اینکه اگه حجم تموم بشه میشه حجم خرید و قیمتش چقدره

من یک وایمکس از ایرانسل گرفتم پشت دستم را داغ کردم دیگه دنبال این شرکت نرم و زیاد در خصوص این اینترنت جدیدش هم اطلاع ندارمم ولی این صفحه طرح تعرفه هاش

shayan5800
28-08-2016, 11:37
واقعا مهم هست دوستان..کسانی که اطلاع دارن میگن که طرح های ساعتی شبانه فعال میشه روی این نوع اینترنت؟؟

mehban
28-08-2016, 11:51
واقعا مهم هست دوستان..کسانی که اطلاع دارن میگن که طرح های ساعتی شبانه فعال میشه روی این نوع اینترنت؟؟

نه نمیشه. دوستان چه اصرار ی به td دارید؟ عادی هم از لحاظ قیمت هم سرعت بهتر ه. برای مودم هم دستتون باز تر ه

J@viD
28-08-2016, 15:54
اگه پینگ پایین و ثابت داشته باشه خوبه.
نسل چهار همراه پینگش نوسان داره بدرد بازی آنلاین نمیخوره.

Mr.World.Wide
28-08-2016, 16:53
دوست عزیز یه لطفی میکنید برای من و دوستان ؟ تو یه ساعت که خلوت تر هست مودم رو جابه جا میکنید تا سیگنال بهتر بگیرید و یه تست با سرور خارج ترجیحا آلمان فرانکفورت leaseweb یا softlayer بگیرید؟
پیشاپیش ممنون

این رو همین عصر امروز گرفتم از سرور های فرانکفورت
اصلا عالیه

morypory
28-08-2016, 17:02
اصلا عالیه

پینکش زیاد جالب نیست

m_amin
28-08-2016, 17:19
پینکش زیاد جالب نیست

عزيزم پينگ خارجي هست! جالب نيست؟!
داخلي نيست كه جالب نباشه

mehban
28-08-2016, 21:58
فرانکفورت برای من

Electronic-Arts
28-08-2016, 22:25
اصلا عالیه

ممنون بابت تست
یک سوال دیگه شما توی ایرانسل من که میرید میتونید بسته شبانه نامحدود بخرید ؟

ak313
28-08-2016, 23:11
دوستانی که میگن روی مودم تی دی دی سیم کارت اف دی دی وصل میشه بررسی بیشتری کنند از کجا معلوم که به باند 3 و 7 وصل میشه احتمال بالایی وجود داره که با اون سیم معمولی هم به 3500 وصل بشه و به عبارتی با سیم معمولی هم امکان رجیستر فعلا وجود دارد

تنها راه اطمینان این هست که در جایی که سیگنال تی دی دی نداری ولی سیگنال اف دی دی داری سیم کارت معمولی رو بزاری اگر آنتن اومد یعنی به فرکانس 1800 هم وصل میشه و اگر آنتن نیومد یعنی فقط باند 3500 رو ساپرت می کنه و صرفا با اون سیم رجیستر میشه و تنها فایدش بحث تعرفه است که ممکنه اونم ایرانسل بلاک کنه
شخصا فکر می کنم باند 3 و 7 رو ساپرت نمی کنه و الا هر فروشنده ای این ویژگی ها رو هم روی مشخصات کالاش می نوشت تا مشتری بیشتری جذب کنه و دلیل نداره به جای 1800 توی ص وضعیت سیگنال بنویسه 3500

mahdi_z100
29-08-2016, 00:11
تهران پشتیبانی نمیشه ؟

Le0nard0
29-08-2016, 00:57
توی نقشه پوشش بعضی مناطق تهران هم هست ولی توی شهرهای 25 گانه پوشش تهران نیست. کسی از تهران سوال کرده ازشون؟ درخواست واسه خرید مودم داده؟

mehban
29-08-2016, 10:15
سیم کارت عادی رو مودم td ایرانسل

وضعیت انتن

سرعت خیلی نوسان داره

Damask Roses
29-08-2016, 11:25

وضعیت انتن

سرعت خیلی نوسان داره

سیمکارت عادی میره روی فرکانس 3500 جالبه !
بعد چرا مودم شما ایرانسل نیست منو هاش سبزه ؟ من اشتباه نمی کنم ؟

iDownload & iGame
29-08-2016, 11:45

وضعیت انتن

سرعت خیلی نوسان داره
با این اوصاف حدس کاربر ak313 در این لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) در خصوص امکان رجیستر شدن سیم کارت های معمولی 4G ایرانسل (FDD-LTE) بر روی مودم های TD-LTE درسته و مودم TD-LTE ایرانسل از FDD-LTE پشتیبانی نمیکنه.

karwan125
29-08-2016, 11:47
سیمکارت عادی میره روی فرکانس 3500 جالبه !
بعد چرا مودم شما ایرانسل نیست منو هاش سبزه ؟ من اشتباه نمی کنم ؟

فک کنم دوست مون از مودم های ایرانسل استفاده نکرده و از مودم های شرکت GreenPacket استفاده میکنه..

chicaewourio
29-08-2016, 11:50
دوستان این مودمی که ایرانسل میفروشه از ۴جی عادی با سیم کارت یو سیم هم پشتیبانی میکنه؟ چه فرکانس هایی؟
بعد محدودیت سرعت ۸ مگ توی تی دی ال تی برداشته شده؟ میانگین سرعتش چنده؟
مودم کیفیت خوبی داره کلا؟

- - - Updated - - -

دوستان این مودمی که ایرانسل میفروشه از ۴جی عادی با سیم کارت یو سیم هم پشتیبانی میکنه؟ چه فرکانس هایی؟

Damask Roses
29-08-2016, 11:50
با این اوصاف حدس کاربر ak313 در این لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) در خصوص امکان رجیستر شدن سیم کارت های معمولی 4G ایرانسل (FDD-LTE) بر روی مودم های TD-LTE درسته و مودم TD-LTE ایرانسل از FDD-LTE پشتیبانی نمیکنه.

دوستانی که میگن روی مودم تی دی دی سیم کارت اف دی دی وصل میشه بررسی بیشتری کنند از کجا معلوم که به باند 3 و 7 وصل میشه احتمال بالایی وجود داره که با اون سیم معمولی هم به 3500 وصل بشه و به عبارتی با سیم معمولی هم امکان رجیستر فعلا وجود دارد

تنها راه اطمینان این هست که در جایی که سیگنال تی دی دی نداری ولی سیگنال اف دی دی داری سیم کارت معمولی رو بزاری اگر آنتن اومد یعنی به فرکانس 1800 هم وصل میشه و اگر آنتن نیومد یعنی فقط باند 3500 رو ساپرت می کنه و صرفا با اون سیم رجیستر میشه و تنها فایدش بحث تعرفه است که ممکنه اونم ایرانسل بلاک کنه
شخصا فکر می کنم باند 3 و 7 رو ساپرت نمی کنه و الا هر فروشنده ای این ویژگی ها رو هم روی مشخصات کالاش می نوشت تا مشتری بیشتری جذب کنه و دلیل نداره به جای 1800 توی ص وضعیت سیگنال بنویسه 3500
الان ربطی به 1800 و 2600 نداره
کلا سیکارت معمولی رفته روی 3500

اما کاشکی اون ایرانسل باند 800 های وب رو هم می خرید روش نت میداد ... روستا 4g های وب خییییییییلی گرونه ... بعد روستا 2g هم ایرانسل به زور آنتن می ده بعضی جاها ... کلا یه مشکل بزرگ کشور حل می شد.

HITB0Y
29-08-2016, 12:47
توی نقشه پوشش بعضی مناطق تهران هم هست ولی توی شهرهای 25 گانه پوشش تهران نیست. کسی از تهران سوال کرده ازشون؟ درخواست واسه خرید مودم داده؟

بله,من پرسیدم گفتن که فعلا تهران پوشش نداره!

HITB0Y
29-08-2016, 12:50

وقتی رجیستر شده یعنی پشتیبانی میکنه دیگه!

mehban
29-08-2016, 13:00
فک کنم دوست مون از مودم های ایرانسل استفاده نکرده و از مودم های شرکت GreenPacket استفاده میکنه..

برادر من هم این رو از ایرانسل گرفتم دیگه! مودم های ایرانسل همین ه فقط رنگ ش کردن. به من نمیدونم چرا بی رنگ ش رو دادن!

mehban
29-08-2016, 13:03

این تست اخری رو برای این گذاشتم که ببینید مودم td ایرانسل از سیم کارت fdd پشتیبانی میکنه!

mehban
29-08-2016, 13:07

- - - Updated - - -

سرعت روی td برای من بین 30 تا 45 هست. مودم هم کیفیت ش معمولی ه و انتن هم نمیخوره

برام عجیب ه که سرعت با سیمکارت td از fdd بیشتر بود. کلا به نظرم td پایدار تره و نوسان ش کمتره و پینگ بهتری هم داره. باز هم حالا دوباره مقایسه میکنم

hajoo
29-08-2016, 13:13
درود. دوستان از كجا بدونم به چه فركانسي وصلم و از كجا بدونم به td lte وصلم كلا.
سيگنال شما چطوره من تو تنظيمات مودم ميرم سيگنالم خيلي ضعيفه.
كلا براي افزايش كيفيت ميشه كار خاصي كرد؟

Sent from my iPhone using Tapatalk

iAr$hia
29-08-2016, 13:49
دوستانی که استفاده میکنن لطفا راجب سرعت هم بگن چه در عادی و چه در td

ak313
29-08-2016, 14:07
این تست اخری رو برای این گذاشتم که ببینید مودم td ایرانسل از سیم کارت fdd پشتیبانی میکنه!
در اینکه سیم کارت عادی روی مودم تی دی دی کار می کنه و به شبکه ایرانسل وصل میشه حرفی نیست،
مساله اینه که به فرکانس 1800 و 2600 وصل نمیشه،
نتیجه تست یکی از دوستان هم جالبه
عین نوشته ایشان

دوستان سلام
به یکی از دوستانم که مودم TD-350 داره گفتم مودم از خونه ببره محله کارش که TDD پوشش نداره. ببینه آیا با سیم کارت FDD به شبکه وصل می شود یا خیر!؟
لازم به ذکر است در محل کارش 4G پوشش داره.
حدس من درست بود و به شبکه متصل نشد!
این مودم فقط از باند 42 و 43 پشتیبانی میکند و زمانیکه شما سیم کارت FDD داخل دستگاه میگذارید به آنتن های TD ایرانسل رجیستر می شوید ولی چون سیم کارت با 093 شروع می شود و سیم کارت با IMEI مودم در شبکه ثبت نیست پهنای باند کامل در اختیار شما قرار نمیدهد.
برای همین است که در صفحه کنسول مودم شما فرکانس های 1800 و 2600 را مشاهده نمی کنید.
چون این مودم از این دو فرکانس پشتیبانی نمی کند.

m_amin
29-08-2016, 15:06
در اینکه سیم کارت عادی روی مودم تی دی دی کار می کنه و به شبکه ایرانسل وصل میشه حرفی نیست،
مساله اینه که به فرکانس 1800 و 2600 وصل نمیشه،
نتیجه تست یکی از دوستان هم جالبه
عین نوشته ایشان

دوستان سلام
به یکی از دوستانم که مودم TD-350 داره گفتم مودم از خونه ببره محله کارش که TDD پوشش نداره. ببینه آیا با سیم کارت FDD به شبکه وصل می شود یا خیر!؟
لازم به ذکر است در محل کارش 4G پوشش داره.
حدس من درست بود و به شبکه متصل نشد!
این مودم فقط از باند 42 و 43 پشتیبانی میکند و زمانیکه شما سیم کارت FDD داخل دستگاه میگذارید به آنتن های TD ایرانسل رجیستر می شوید ولی چون سیم کارت با 093 شروع می شود و سیم کارت با IMEI مودم در شبکه ثبت نیست پهنای باند کامل در اختیار شما قرار نمیدهد.
برای همین است که در صفحه کنسول مودم شما فرکانس های 1800 و 2600 را مشاهده نمی کنید.
چون این مودم از این دو فرکانس پشتیبانی نمی کند.

همه چي منطقي هست اما اينكه پهناي باند كامل نميده غير منطقي هست!
يعني ربطي به پهناي باند كامل اينا نداره!
يه مورد ديگهاي بايد باشه كه سرعت كمتر ميشه
يعني به فركانس اين چيزا بايد ربط داشته باشه

isbn
29-08-2016, 15:17
مودم TL-MR6400 از TDD LTE پشتیبانی مکنه ؟
و اینکه من الان با سیم کارت معمولی هستم توی سایت جایی برای خرید سیم کارت td نبود ! از کجا باید تهیه کرد ؟

Majidson
29-08-2016, 15:22
همه چي منطقي هست اما اينكه پهناي باند كامل نميده غير منطقي هست!
يعني ربطي به پهناي باند كامل اينا نداره!
يه مورد ديگهاي بايد باشه كه سرعت كمتر ميشه
يعني به فركانس اين چيزا بايد ربط داشته باشه
دلیلش این است که در شبکه TD-LTE سیم کارتی که با پیش شماره 09411 شروع میشه را به شما میدهند و این شماره با IMEI مودمی که به شما تحویل می شود در شبکه ایرانسل ثبت می گردد.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

m_amin
29-08-2016, 15:28
دلیلش این است که در شبکه TD-LTE سیم کارتی که با پیش شماره 09411 شروع میشه را به شما میدهند و این شماره با IMEI مودمی که به شما تحویل می شود در شبکه ایرانسل ثبت می گردد.

ميدونم اين رو
ولي وقتي سيم معمولي هم وصل مبشه يعني رجيستر ميشه!
چيزي به اسم رجيستر نصفه مه نداريم
يعني يا رجيستر ميشه يا رجيستر نميشه!
من احتمال ميدم وقتي سيم معمولي ميزاريم و به انتن تي دي وصل ميشيم ميزاره كانكت شيم ولي خودش ميفرسته رو شبكه انتقال fdd واسه همين سرعت فرق داره
چون جاهاي كه آنتن تي دي نصب مردن ١٠٠٪‏ انتن fdd هم نصب هست
يه حوري ميفرسته رو شبكه اون
و فقط سيم مخصوص تي دي رو ميفرسته رو شبكه خودش

Majidson
29-08-2016, 15:35

منظورم از رجسیتر شدن این نیست که در شبکه رجیستر نمی شوید.
منظورم این است که در شبکه TD-LTE به عنوان یوزر TD شناخته نمی شوید و پهنای باند کافی در اختیار شما نمی گذارد.
وقتی که جایی پوشش TD-LTE نیست حتی با وجود پوشش فورجی FDD شما سیگنال ندارید، بدلیل اینکه این مودم فقط به باندهای 43 و 42 یا همون ال تی ایی ثابت متصل شده و پشتیبانی می شود.

mehban
29-08-2016, 15:53
جناب جسارتا چجوری خط TD رو وارد ایرانسل من کردی؟

Majidson
29-08-2016, 16:34
جناب جسارتا چجوری خط TD رو وارد ایرانسل من کردی؟
وقتی که شماره وارد کردی گزینه رمز یکبار مصرف انتخاب کن.
رمز ورود به ایمیلی که در هنگام ثبت نام ارائه کردید ارسال میشه.

mehban
29-08-2016, 18:09
وقتی که شماره وارد کردی گزینه رمز یکبار مصرف انتخاب کن.
رمز ورود به ایمیلی که در هنگام ثبت نام ارائه کردید ارسال میشه.

ممنون. از طریق سایت دیگه؟ متاسفانه ارسال نشد

Electronic-Arts
29-08-2016, 18:21
یک نفر میشه بگه این بسته های شبانه رو میشه برای td خرید یا نه ؟

shayan5800
29-08-2016, 18:21
نمیشه برادر

ak313
29-08-2016, 18:58
خوب وقتی توی سیستم رجیستر میشه چرا نشه خرید.

m_amin
29-08-2016, 19:19
خوب وقتی توی سیستم رجیستر میشه چرا نشه خرید.

چون واسه اون شماره ها اين بسته هارو نشون نميده!
مگه اينكه سيم معمولي بندازي توش و واسه اونا بسته بگيري كه اونم سرعتش پايين تر هست

shayan10-10
29-08-2016, 19:27
چون واسه اون شماره ها اين بسته هارو نشون نميده!
مگه اينكه سيم معمولي بندازي توش و واسه اونا بسته بگيري كه اونم سرعتش پايين تر هست
راستی اینم خودش سواله
اگه سیم معمولی بندازی تو مودم td و به td وصل میشه بسته های معمولی رو نشون میده یا td یا هر دو؟

Majidson
29-08-2016, 19:37

تست TD-LTE در تهران

reza2700
29-08-2016, 19:39
اکثر تست ها ی تووانجمن دوستان زحمت کشیدن و گذاشتن سیگنالشون ضعیف بوده...تا حالا از دوستان کسی با سیگنال قوی تست کرده؟

فرستاده شده از SM-G360Hِ من با Tapatalk

m_amin
29-08-2016, 20:02
راستی اینم خودش سواله
اگه سیم معمولی بندازی تو مودم td و به td وصل میشه بسته های معمولی رو نشون میده یا td یا هر دو؟

بسته هاي سيم معسمولي رو نشون ميده
چون بسته هاي سيم رو نشون ميده ماري به اينترنت نداره

Le0nard0
29-08-2016, 20:14

بله,من پرسیدم گفتن که فعلا تهران پوشش نداره!

تست TD-LTE در تهران

بلاخره تهران پوشش داره یا نه؟ یکی میاد مینویسه پرسیدم گفتن پوشش نداره یکی میاد تستش رو میذاره

m_amin
29-08-2016, 20:25
بلاخره تهران پوشش داره یا نه؟ یکی میاد مینویسه پرسیدم گفتن پوشش نداره یکی میاد تستش رو میذاره

پوشش كه داره تو نقشه هست ميتوني ببيني اما فروش رسمي در تهران اغاز نشده
اما شما از حاي ديگه مودم تهيه كنين ميتوني وصل شين و استفاده كنين

HITB0Y
29-08-2016, 20:47

من فقط حرف اپراتور رو انتقال دادم!
خودت زنگ بزن بپرس که دیگه انقدر بلاتکلیف نمونی!

09366000000

shayan10-10
29-08-2016, 21:12
بسته هاي سيم معسمولي رو نشون ميده
چون بسته هاي سيم رو نشون ميده ماري به اينترنت نداره
یعنی میشه با اینترنت td بسته های شبانه 4g معمولی رو گرفت؟

m_amin
29-08-2016, 21:15
یعنی میشه با اینترنت td بسته های شبانه 4g معمولی رو گرفت؟

نه نميشه
ميتوني سيم مارت معمولي بندازي توش بيته معمولي بگيري!
اما سرعتت تي دي نيست و به دكلهاي تيدي وصل ميشي فقط

shayan10-10
29-08-2016, 21:21
نه نميشه
ميتوني سيم مارت معمولي بندازي توش بيته معمولي بگيري!
اما سرعتت تي دي نيست و به دكلهاي تيدي وصل ميشي فقط
منظورم با سیم کارت معمولی
درسته که سرعتت کمتر از تی دی میشه ولی خب باز سرعتش اگه خوب باشه مشکلی نیس
فک کنم ایرانسل فیکسش کنه مشکلو

Le0nard0
29-08-2016, 22:05
پوشش كه داره تو نقشه هست ميتوني ببيني اما فروش رسمي در تهران اغاز نشده
اما شما از حاي ديگه مودم تهيه كنين ميتوني وصل شين و استفاده كنين

سیم کارتش چی؟

ak313
29-08-2016, 23:08
دوستان نظرشون درباره این مطلب در راستین بازار چیه.
یه عکس از جایی که گفتن میزارید

Le0nard0
29-08-2016, 23:39
من فقط حرف اپراتور رو انتقال دادم!
خودت زنگ بزن بپرس که دیگه انقدر بلاتکلیف نمونی!

09366000000
اون اوپراتور هم یکیه مثل تو که هرچی واسش نوشتن رو میگه . من از کسی میخوام بپرسم که خودش امتحان کرده .

mehban
30-08-2016, 00:09
دوستان نظرشون درباره این مطلب در راستین بازار چیه.
یه عکس از جایی که گفتن میزارید

حالت پیش فرض همین ه

m_amin
30-08-2016, 00:27
سیم کارتش چی؟

---------
با سيم كارت ميده
راستين بازار هم فك كنم با سيم كارت ميده

Majidson
30-08-2016, 02:54
اون اوپراتور هم یکیه مثل تو که هرچی واسش نوشتن رو میگه . من از کسی میخوام بپرسم که خودش امتحان کرده .
دوست عزیز
در تهران فروش رسمی ندارند. و اگر بگویید از تهران هستید به شما مودم نمی فروشند.
باید با مسئولیت خودتان و اینکه در حال مسافرت به شهرهای قم و یا مشهد هستید به شما مودم و سیم کارت را می فروشند.
سایت فروش هم --------- هستش.
فعلا در مناطقی که در نقشه تهران می توانید مشاهده کنید قابل استفاده هستش.
دقت داشته باشید گاهی اوقات حتی در مناطق تحت پوشش نقشه ای هم ممکن است با توجه به نوع قرارگیری منزل شما پوشش نداشته و یا ضعیف باشد که به هیچ عنوان مودم را پس نمیگیرند.
و این موضوع را در تماس تلفنی قبل از ارسال مودم با شما عنوان می کنند.

Majidson
30-08-2016, 03:31
تست TD-LTE در تهران:

سرور IPM/IRANET

سرور ترکیه Turk Telecom

سیگنال شبکه

ak313
30-08-2016, 08:07

حالت پیش فرض همین ه
پس این تنها 4g fdd رو راستین بازار از کجا اورده؟

mehban
30-08-2016, 10:14
از خودش یک چیزی نوشته :n02:

Mohsen_mzh
31-08-2016, 17:12
سیم کارت های td lte قیافشون مشخصه؟ شمارشون فرق داره؟
سفارش مودم td lte دادم بعد زنگ زدن طرف میگه یه مودم دیگه هست آنتن دهیش بهتره (D100) من ساده دل هم قبول کردم! بعد که تلفنو قطع کردم حدس زدم چی شده رفتم مشخصاتو دیدم اصلا باند 42 رو ساپورت نمی کنه!(اگر این اسمش دزدی نیست چیه واقعا؟!)
جالبه بهش میگم اگر آنتن دهیش بهتره چطور قیمتش همونه؟ میگه جدید اومده!
دوباره زنگ زدم همون قبلی رو بیارن، ولی شک دارم که اشتباهی بیارن
حالا فردا میارن مودم و سیم کارت رو، خب مودم مشخصه چی باید باشه، ولی سیم کارت چی؟ از ظاهرش مشخصه؟ چطور بفهمم قبل تحویل گرفتن؟

m_amin
31-08-2016, 17:23
سفارش مودم td lte دادم بعد زنگ زدن طرف میگه یه مودم دیگه هست آنتن دهیش بهتره (D100) من ساده دل هم قبول کردم! بعد که تلفنو قطع کردم حدس زدم چی شده رفتم مشخصاتو دیدم اصلا باند 42 رو ساپورت نمی کنه!(اگر این اسمش دزدی نیست چیه واقعا؟!)
حالا فردا میارن مودم و سیم کارت رو، خب مودم مشخصه چی باید باشه، ولی سیم کارت چی؟ از ظاهرش مشخصه؟ چطور بفهمم قبل تحویل گرفتن؟

اگه مودم tdd lte بيارن سيم كارتشم تي دي ميارن برات
شمارش ٠٩٤١ هست پيش شمارش
و براي تست هم بزار تو موبايلت اگه زنگ و اس ام اس نتوني بزني يعني درسته اما اگه آنتن داد يعني معمولي هست

tohid231
31-08-2016, 18:21
سلام کسی هست که تو ارومیه از این مودم استفاده کنه؟
و اینکه پینگ این سرویس واسه بازی انلاین جواب میده؟
ممنون

Electronic-Arts
01-09-2016, 04:03
D100 که اصلا TDD نیست و FDD هست

tohid231
01-09-2016, 10:13
.. . .. .. .

tohid231
01-09-2016, 10:30
.. . .. .. .

تست TD-LTE در تهران:

سرور IPM/IRANET

سرور ترکیه Turk Telecom

سیگنال شبکه

سلام سرعت دانلودت به 5.3 مگابایت میرسه دیگه؟

الان این سیگنالت خوبه یا کمه؟

tohid231
01-09-2016, 11:51
و میشه این مودمو آنلاک کرد ؟

ak313
01-09-2016, 14:19
و میشه این مودمو آنلاک کرد ؟
آخه کدوم اپراتور دیگه روی 3500 تی داره که از الان به فکر آنلاکشی داداش.

contact_mehdi
01-09-2016, 15:19
سلام
از کرمانشاه کسی هست که این سرویس رو تهیه کرده باشه ؟

ممون میشم اگه هست ، بهم اطلاع بده

tohid231
01-09-2016, 15:48
.. . .. .. .

آخه کدوم اپراتور دیگه روی 3500 تی داره که از الان به فکر آنلاکشی داداش.

منظورم TD نیست، حالت FDD سایر اپراتورها
و اینکه اگه نشه ، میشه با ترابرد ایرانسل روی همراه اول یا رایتل وصل شد؟؟

m_amin
01-09-2016, 15:54
منظورم TD نیست، حالت FDD سایر اپراتورها
و اینکه اگه نشه ، میشه با ترابرد ایرانسل روی همراه اول یا رایتل وصل شد؟؟

دوست عزيز مودم تي دي هست
به اف دي دي هم وصل نميشه با سيم معمولي به همون تي دي وصل ميشه!
قسمت دومتون هم اصلا نفهميدم ربطش به ترابورد و اين مودم چيه

tohid231
01-09-2016, 17:48
دوست عزيز مودم تي دي هست
به اف دي دي هم وصل نميشه با سيم معمولي به همون تي دي وصل ميشه!
قسمت دومتون هم اصلا نفهميدم ربطش به ترابورد و اين مودم چيه

راستین بازار خودش تضمین کرده که با سیم معمولی به FDD وصل میشه
یعنی سیم ایرانسلو ترابرد کنی همراه اول استفاده کنی، بسته همراه بزنی تو این مودم استفاده کنی یا رایتل، میشه؟

m_amin
01-09-2016, 19:27
راستین بازار خودش تضمین کرده که با سیم معمولی به FDD وصل میشه
یعنی سیم ایرانسلو ترابرد کنی همراه اول استفاده کنی، بسته همراه بزنی تو این مودم استفاده کنی یا رایتل، میشه؟

عزيزم دارم ميگم نميشه! به تي دي وصل ميشه! بيش از ٤-٥ نفر از بچه ها امتحان كردن! پس اون قضيه شما كنسل هست!
حالا باز اگه ميخواي به گفته يك سايت اعتماد كنين ميتونين خريداري كنيد و امتحان كنيد اونوقت ببينم اگه نشد ازتون پس ميگيرن يا نه

tohid231
01-09-2016, 19:45
عزيزم دارم ميگم نميشه! به تي دي وصل ميشه! بيش از ٤-٥ نفر از بچه ها امتحان كردن! پس اون قضيه شما كنسل هست!
حالا باز اگه ميخواي به گفته يك سايت اعتماد كنين ميتونين خريداري كنيد و امتحان كنيد اونوقت ببينم اگه نشد ازتون پس ميگيرن يا نه
ممنون، سرعت با سیم معمولی اون وقت مثه TD هست یا نه؟
با این مودم میشه راحت آنلاین بازی کرد؟
پینگش چقده؟ اگه میشه با IP، 4.2.2.4 پینگ بگیرید

Mohsen_mzh
01-09-2016, 23:04
این مودم dt-350 از وایمکس هم پشتیبانی می کنه؟ اگه پشتیبانی می کنه چطوریه؟ سیم کارت میخواد؟

mehban
01-09-2016, 23:33
این مودم dt-350 از وایمکس هم پشتیبانی می کنه؟ اگه پشتیبانی می کنه چطوریه؟ سیم کارت میخواد؟

نه پشتیبانی نمیکنه

MMDFullHD
02-09-2016, 01:27
دوستان ی سوال دارم
توی این فناوری مثل lte که cat بندی داره این فناوری تا چقد کشش سرعت داره 100 مگابیت رو میده یا بیتشر؟

tohid231
02-09-2016, 13:00

داداش ممنون از تست هات، یه سوال با سیم معمولی امتحان کردی؟ سرعتش چطوره؟
میتونی با 4.2.2.4 پینگ بگیری بزاری؟ ممنون

isbn
02-09-2016, 14:31
مودم TL-MR6400 از TDD LTE پشتیبانی مکنه ؟
و اینکه من الان با سیم کارت معمولی هستم توی سایت جایی برای خرید سیم کارت td نبود ! از کجا باید تهیه کرد ؟

:n13::n36:

J@viD
02-09-2016, 15:37
بچه ها تست پینگ بزارین لطفا با cmd از چنتا سرور.

tohid231
02-09-2016, 15:57
بچه ها تست پینگ بزارین لطفا با cmd از چنتا سرور.

آره اگه بزارن خوب میشه:n01:

mehban
02-09-2016, 19:26

tohid231
02-09-2016, 19:36
mehban

عالیه خطت داداش نسبت به سیگنالت، ممنون
من با ADSL مخابرات ، 136 میده پینگ

tohid231
02-09-2016, 20:57
دوستان این مودم پشتیبانی میکنه TD LTE؟
Huawei E5776s-420

Le0nard0
02-09-2016, 21:37
اگه سیم کارت رو توی مودم دیگه ای بذاریم وصل میشه یا ایرانسل کاری کرده که فقط روی مودم خودش سیمکارتش کار کنه؟

ak313
02-09-2016, 23:49
دوستان این مودم پشتیبانی میکنه TD LTE؟
Huawei E5776s-420
آره فکر کنم این مدل پشتیبانی می کنه

ak313
03-09-2016, 00:48
اگه سیم کارت رو توی مودم دیگه ای بذاریم وصل میشه یا ایرانسل کاری کرده که فقط روی مودم خودش سیمکارتش کار کنه؟

فکر کنم یه جایی خوندم که ایرانسل گفته روی هر دستگاهی که باند رو ساپرت کنه میشه استفاده کرد. البته طبیعتا باید سیم کارت رو بدون مودم بشه تهیه کرد که این خودش مساله سازه

tohid231
03-09-2016, 10:26
آره فکر کنم این مدل پشتیبانی می کنه

قیمتش هم مناسبه تو سایتای خارجی، اگه بیارن خیلی خوب میشه ، هر سیمکارتی هم میشه انداخت توش، هم حالت FDD هم TDD

m_amin
03-09-2016, 11:41
قیمتش هم مناسبه تو سایتای خارجی، اگه بیارن خیلی خوب میشه ، هر سیمکارتی هم میشه انداخت توش، هم حالت FDD هم TDD

شما ارل سيم كارتشو گير بيار بعد دنبال مودم باش
سيم كارتش رو نميدن الان جدا

tohid231
04-09-2016, 11:31
دوستان با سیم معمولی تو این مودم سرعتش چقده؟

hhh111
05-09-2016, 14:03
سلام
اون دوستانی که براشون سوال شده که آیا سیم کارتهای معمولی TDD ساپورت میکنن یا نه.
اگر یک سیم کارت معمولی رو روی دیوایسی که TDD ساپورت میکنه بندازیم میتونه روی TDD و فرکانس تا 2600 رجیستر بشه. ولی اصل تفاوت TDD روی هیم موضوع هست که میتونه روی فرکانس 3000 کار کنه.
اون مودم بالایی که دوستمون گذاشته درسه TDD ساپورت میکنه ولی تا باند 2600 که زیاد تفاوتی نمیکنه.

ak313
05-09-2016, 14:22
سلام
اون دوستانی که براشون سوال شده که آیا سیم کارتهای معمولی TDD ساپورت میکنن یا نه.
اگر یک سیم کارت معمولی رو روی دیوایسی که TDD ساپورت میکنه بندازیم میتونه روی TDD و فرکانس تا 2600 رجیستر بشه. ولی اصل تفاوت TDD روی هیم موضوع هست که میتونه روی فرکانس 3000 کار کنه.
اون مودم بالایی که دوستمون گذاشته درسه TDD ساپورت میکنه ولی تا باند 2600 که زیاد تفاوتی نمیکنه.
میشه یه بار دیگه فارسی تر بنویسید، من نفهمیدم چی نوشتید؟
شما با سیم معمولی به فرکانس 2600 وصل شدید؟ مشخصات سیگنال رو میزارید.

Mohsen_mzh
06-09-2016, 15:09
با سیم کارت معمولی به همون باند 42 وصل میشه ولی سرعت همون نیست.
//
تو تهران منطقه ای که پوشش دهی داشت رو امتحان کردم ، تو تقریبا نقطه مرکزی اون منطقه سیگنال خیلی ضعیف بود. حتی بالای ساختمون 5طبقه هم فرق خاصی نکرد

tohid231
06-09-2016, 17:19
//
تو تهران منطقه ای که پوشش دهی داشت رو امتحان کردم ، تو تقریبا نقطه مرکزی اون منطقه سیگنال خیلی ضعیف بود. حتی بالای ساختمون 5طبقه هم فرق خاصی نکرد

سرعت تو حالت TD نوسان نداره؟ همیشه ثابت بوده؟

isbn
06-09-2016, 18:03
دوستان این 4g+ چیه ؟ بعضی جاها برام اینو میزنه بعضی جاها همون 4g

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Mohsen_mzh
06-09-2016, 19:01
سرعت تو حالت TD نوسان نداره؟ همیشه ثابت بوده؟
سیگنال ضعیف کلا نوسانش زیاده
جای دیگه تست نکردم هنوز

ak313
07-09-2016, 18:43
//

الان ما صدبار هم بگیم این مودم تی دی فرکانس 2600 1800 ساپرت نمی کنه یه عده میان میگن سایت راستین بازار نوشته 2600 و 1800 هم هست

ak313
07-09-2016, 18:45
دوستان این 4g+ چیه ؟ بعضی جاها برام اینو میزنه بعضی جاها همون 4g

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

این به اف دی دی مربوط میشه این معناش اینه که فرکانس 1800 و 2600 رو داری باهم میگیری
تاپیک ایرانسل

tohid231
08-09-2016, 12:01
حالا نمیدونم این مودمو (DT350) بگیرم یا TP link mr200 :n36:
اینم سرعتش تا 4 یا 5 مگابایت
با mr200 هم تا 4مگابایت سرعت دانلود
کسی راهنمایی میکنه؟

mehban
09-09-2016, 18:24

m_amin
09-09-2016, 20:02
حالا نمیدونم این مودمو (DT350) بگیرم یا TP link mr200 :n36:
اینم سرعتش تا 4 یا 5 مگابایت
با mr200 هم تا 4مگابایت سرعت دانلود
کسی راهنمایی میکنه؟

دوست عزيز اين ٢ تا هيچ وبطي به هم ندارند!

tohid231
09-09-2016, 20:25
دوست عزيز اين ٢ تا هيچ وبطي به هم ندارند!
میدونم اولیش TD هست ولی ولی دومی نه
اما پایداری mr200 هم خوبه هم انلاکه، ولی نمیدونم این TD رو بگیرم یا mr200 ؟

m_amin
09-09-2016, 21:21
میدونم اولیش TD هست ولی ولی دومی نه
اما پایداری mr200 هم خوبه هم انلاکه، ولی نمیدونم این TD رو بگیرم یا mr200 ؟

شما اول ببين TDD ميخواي يا FDD
چون هم قيمتاش فرق ميكنه هم بسته هاش هم اينكه يكيشون شبانه بسته داره اون يكي نداره!
اينو اول انتخاب كني ديگه مسدوني چي بگيري
اگه TDD انتخاب كردي كه انتخابت همون d350 هست
اگرم FDD انتخاب كردي كه اون MR200 هم نگير يه
Huawei B315
بگير

tohid231
10-09-2016, 11:47
شما اول ببين TDD ميخواي يا FDD
چون هم قيمتاش فرق ميكنه هم بسته هاش هم اينكه يكيشون شبانه بسته داره اون يكي نداره!
اينو اول انتخاب كني ديگه مسدوني چي بگيري
اگه TDD انتخاب كردي كه انتخابت همون d350 هست
اگرم FDD انتخاب كردي كه اون MR200 هم نگير يه
Huawei B315
بگير
مرسی
من میخوام سرعت نت بالاتر از 2مگابایت باشه و هم اینکه پایدار باشه، حالا TD بهتره یا FDD ؟

m_amin
10-09-2016, 12:29
مرسی
من میخوام سرعت نت بالاتر از 2مگابایت باشه و هم اینکه پایدار باشه، حالا TD بهتره یا FDD ؟

TDD پايدارتر هست خيلي
انتن هم زياد توش تاثير نداره ميانگين هم ٤ مگابايت رو بهت ميده

amirbrad
10-09-2016, 15:58
دوستانی که با td lte تست میزارن لطفا شهر و محله هم ذکر کنید چون این سرویس تازه اومده و به نقشه ایرانسل هم نمیشه زیاد اکتفا کرد بهترین گزینه تجربه کاربران هست , ممنون

Sent from my iPhone 6s using Tapatalk

mehban
10-09-2016, 19:07

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مشهد - احمداباد

Lamanta
12-09-2016, 17:10
سلام چندتا سوال داشتم

1- TD-LTE بگیریم یا نه ؟
2-مودم پیشنهادی ایرانسل رو بگیرم یا مودم دیگه ای رو ؟ برد وای فای این مودم چقدر هست ؟
3-قبل از گرفتن TD-LTE چطور تست کنم که فرکانس مورد نیاز از ایرانسل به اینجا میرسه که TD-LTE بگیرم یا نه ؟

ممنون میشم پاسخ منو بدید :n40:

iDownload & iGame
14-09-2016, 08:27
تفاهم‌نامه همکاری با نوکیا برای گسترش تکنولوژی TDD-LTE در ایران امضا شد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Mohsen_mzh
14-09-2016, 11:19
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 3%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%B7%D9%82-%D8%AA%D8%AD%D8%AA-%D9%BE%D9%88%D8%B4%D8%B4
بزنید اینترنت ثابت 4G
امروز فکر کنم اینطوری شد دیروز نبود. تقریبا کل تهران تحت پوشش شد.

ادیت: سیگنال من که فرقی نکرده. همچنان خیلی ضعیفه

mahdi_z100
14-09-2016, 12:57
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 3%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%B7%D9%82-%D8%AA%D8%AD%D8%AA-%D9%BE%D9%88%D8%B4%D8%B4
بزنید اینترنت ثابت 4G
امروز فکر کنم اینطوری شد دیروز نبود. تقریبا کل تهران تحت پوشش شد.

ادیت: سیگنال من که فرقی نکرده. همچنان خیلی ضعیفه

شما کدوم منطقه هسنید ؟ سیگنال ضعیفه سرعت دانلود چند هستش ؟ کلا از خریدتون راضی هستید ؟
ممنون میشم جواب بدی . میخوام بگیرم دو دل هستم . من بیشتر برای پینگ پایین میخوام بگیرم تا دانلود

Mohsen_mzh
14-09-2016, 13:51
شما کدوم منطقه هسنید ؟ سیگنال ضعیفه سرعت دانلود چند هستش ؟ کلا از خریدتون راضی هستید ؟
ممنون میشم جواب بدی . میخوام بگیرم دو دل هستم . من بیشتر برای پینگ پایین میخوام بگیرم تا دانلود
تجریش. خیلی ضعیفه سیگنال، پرش هم داره. ولی در حالت دانلود حدود 2.5 الی 3 مگابایت(20-25 مگابیت)
ریسک داره گرفتنش. تصمیمش با خودته

Armin.Computer
14-09-2016, 16:01
تعرفه های TD خیلی گرونه
باید ارزون بشه به نظرم

Mohsen_mzh
14-09-2016, 16:13
تعرفه های TD خیلی گرونه
باید ارزون بشه به نظرم
چرا خیلی گرونه؟
اینترنت موبایل بسته صد گیگی میشه 175 هزار تومن یعنی گیگی 1750 تومن. TD بسته 300 گیگی که 200 گیگش روزانست میشه 405 هزار تومن یعنی اون صد گیگ رو هم اگر فاکتور بگیریم میشه گیگی حدود 2 هزار تومن.
یعنی فقط حدود 15% گرونتر حتی اگر اون 100 گیگ شبانه رو لحاظ نکنیم.
قیمتاش خوبه اتفاقا، اگر پایدارتر از اینترنت موبایل باشه به نظرم صرفه داره خریدش.

Armin.Computer
14-09-2016, 16:27
چرا خیلی گرونه؟
اینترنت موبایل بسته صد گیگی میشه 175 هزار تومن یعنی گیگی 1750 تومن. TD بسته 300 گیگی که 200 گیگش روزانست میشه 405 هزار تومن یعنی اون صد گیگ رو هم اگر فاکتور بگیریم میشه گیگی حدود 2 هزار تومن.
قیمتاش خوبه اتفاقا، اگر پایدارتر از اینترنت موبایل باشه به نظرم صرفه داره خریدش.

داداش قیمت های ADSL رو یه نگاه بنداز
من الان تو جشنواره 90 گیگ 90 روز خریدم با قیمت 70 تومن
به نظرم TD رقیب ADSL باید باشه و نه 4G

Mr.World.Wide
14-09-2016, 16:27
چرا خیلی گرونه؟

الان شاتل داره صد گیگ رو میده پنجاه تومن
تازه شاتل لند هم داره
بعد یه چیزی
این برای شما حجم خوری نداره؟؟؟
مثلا من الان هم شاتل دارم هم این td رو
شاتل بسته صد گیگی خریدم پنجاه گیگ ش مصرف شده
از شاتل لند هم شصت گیگ دانلود کردم تو این یه ماه
ولی با این ایرانسل من شاید دو یا سه تا فیلم بیشتر دانلود نکرده باشم و بس
درسته گوشی م وایرلس بهش وصله
ولی گوشی م مگه چقد مصرف میکنه؟
الان زده سی و هفت گیگ از پنجاه گیگ روزانه ای که داشتم مصرف شده
اون هم کمتر از یه ماه
اصلا تعجیبه
اینکه بگیم مودمم هک شده باشه و اینها هم نیست
مودمم هم بحث های امنیتی ش رو اوکی کردم
هم لاگ ها و کلاینت هاش رو که میبینم جز گوشی خودم کسی بهش کانکت نمیشه هیچ وقت
سری قبلی هم یه طرح بیست گیگ روزانه خریده بودم توی کمتر از یه هفته ، ده گیگم مصرف شده
و جالبه از وقتی که هیچ استفاده ای به جز وایرلس از این مودم ندارم ترافیک رو همون دوازده گیگ باقی مونده
خب اگه قراره غیر مجاز کسی ازش استفاده کنه چرا پس ترافیکم چیزی ازش کم نشده جدیدا؟و رو همون دوازده گیگ باقی مونده ؟
حس میکنم تا از این سرویس دانلود میکنم ، مثلا یه گیگ دانلود کنم اندازه سه گیگ ازم کم میکنن
حس میکنم
برای کسی آیا این مورد پیش اومده؟؟؟

Mohsen_mzh
14-09-2016, 17:33
داداش قیمت های ADSL رو یه نگاه بنداز
من الان تو جشنواره 90 گیگ 90 روز خریدم با قیمت 70 تومن
به نظرم TD رقیب ADSL باید باشه و نه 4G
چه سرویسی؟ بحث سرعت و محدودیت و جابجایی مودمه. الان اگر درست سیگنال بده اصلا ADSL نمیتونه به اون اندازه سرعت برسه
وقتی فیبرنوری بیاد اون موقع جای انتخاب هست وگرنه الان با این سرعت جایگزین بهتری فکر نکنم باشه

الان شاتل داره صد گیگ رو میده پنجاه تومن
تازه شاتل لند هم داره
بعد یه چیزی
این برای شما حجم خوری نداره؟؟؟
مثلا من الان هم شاتل دارم هم این td رو
شاتل بسته صد گیگی خریدم پنجاه گیگ ش مصرف شده
از شاتل لند هم شصت گیگ دانلود کردم تو این یه ماه
ولی با این ایرانسل من شاید دو یا سه تا فیلم بیشتر دانلود نکرده باشم و بس
درسته گوشی م وایرلس بهش وصله
ولی گوشی م مگه چقد مصرف میکنه؟
الان زده سی و هفت گیگ از پنجاه گیگ روزانه ای که داشتم مصرف شده
اون هم کمتر از یه ماه
اصلا تعجیبه
اینکه بگیم مودمم هک شده باشه و اینها هم نیست
مودمم هم بحث های امنیتی ش رو اوکی کردم
هم لاگ ها و کلاینت هاش رو که میبینم جز گوشی خودم کسی بهش کانکت نمیشه هیچ وقت
سری قبلی هم یه طرح بیست گیگ روزانه خریده بودم توی کمتر از یه هفته ، ده گیگم مصرف شده
و جالبه از وقتی که هیچ استفاده ای به جز وایرلس از این مودم ندارم ترافیک رو همون دوازده گیگ باقی مونده
خب اگه قراره غیر مجاز کسی ازش استفاده کنه چرا پس ترافیکم چیزی ازش کم نشده جدیدا؟و رو همون دوازده گیگ باقی مونده ؟
حس میکنم تا از این سرویس دانلود میکنم ، مثلا یه گیگ دانلود کنم اندازه سه گیگ ازم کم میکنن
حس میکنم
برای کسی آیا این مورد پیش اومده؟؟؟
تو شاتل نوشته ۱۰۰ گیگابایت، ۱۶۵،۴۰۰ تومان. کدوم سرویس 100 گیگ میده 50 تومن؟
من پیش نیومده برام تاحالا حجم خوری

amirbrad
14-09-2016, 17:33
این مودمشون مشکلی که داره پورت Lan نداره فقط با وای فای میشه متصل شد متاسفانه

Mohsen_mzh
14-09-2016, 17:37
این مودمشون مشکلی که داره پورت Lan نداره فقط با وای فای میشه متصل شد متاسفانه

دو تا پورت شبکه داره. چه مودمی گرفتی اشتباهی؟

من هنوز نگرفتم دوتاپورت rj داره تو مشخصات و عکس لن ندیدم مگه rj لن معمولی کار میکنه؟ شما دارید این مودم ؟ DT 350

همونه ، پورت لن ه

amirbrad
14-09-2016, 18:25
دو تا پورت شبکه داره. چه مودمی گرفتی اشتباهی؟

من هنوز نگرفتم درسته انگار دوتا پورت RJ45 داره اگر اشتباه نکنم همون پورت لن معمولیه دیگه؟ به کامپیوتر بقیه دستگاه ها فقط وصل بشه کافیه . منظورممودم DT 350 هستششما گرفتیم راضین؟ پایداری وگیرندگی قوی و پوشش وای فای ....؟

Mr.World.Wide
14-09-2016, 18:32
چه سرویسی؟ بحث سرعت و محدودیت و جابجایی مودمه. الان اگر درست سیگنال بده اصلا ADSL نمیتونه به اون اندازه سرعت برسه
وقتی فیبرنوری بیاد اون موقع جای انتخاب هست وگرنه الان با این سرعت جایگزین بهتری فکر نکنم باشه

این طرح 100 گیگ پنجاه تومن ولی صد روزه باید استفاده کرد
تو جشنواره هاش میذاره
الان من خریدم دیگه
ولی برا من حس میکنم حجم خوری داره

HITB0Y
14-09-2016, 19:33
نوکیا برای گسترش تکنولوژی TDD-LTE به ایران می‌آید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
شرکت نوکیا با امضای قرارداد همکاری با کنسرسیوم دارنده فرکانس TDD-LTE برای گسترش این فناوری به ایران می‌آید.

ماه پیش در مزایده‌ای برای باندهای مختلف TDD-LTE (از جمله ۲۳۰۰ و ۲۶۰۰ مگاهرتز)، کنسرسیومی متشکل از اپراتورهای اینترنتی برنده‌ی باند ۲۶۰۰ مگاهرتزی تشکیل شد.
این کنسرسیوم برای ارائه با کیفیت خدمات TDD-LTE سعی در مذاکره و انتخاب یک شریک خارجی داشت که از این میان شرکت نوکیا برای این کار برگزیده شد و در حاشیه سفر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران به فنلاند قراردادی در این زمینه با شرکت فنلاندی نوکیا به امضاء رسید.
در مراسمی با حضور وزیران ارتباطات ایران و فنلاند، مدیرعامل نوکیا و رئیس هیات مدیره شرکت شاتل (به نمایندگی از کنسرسیوم دارندگان فرکانسTDD-LTE)، تفاهم‌نامه‌ی همکاری با شرکت فنلاندی نوکیا برای توسعه‌ی فناوری TDD-LTE در کشور به امضاء رسید.
به گفته‌ی محمد حسن شانه ساز زاده، رئیس هیات مدیره شاتل، قرار است براساس این تفاهم‌نامه از دانش فنی و راهکارهای نوکیا برای ارائه سرویس TDD-LTE در کشور استفاده شود.
شرکت نوکیا با داشتن ۱۱۴ هزار نیرویی انسانی و درآمد سالانه ۲۷ میلیارد یورویی یکی از مطرح‌ترین شرکت‌های دارنده دانش فنی در زمینه شبکه‌های تلفن همراه است.
حدود یک ماه پیش کنسرسیومی که عمده سهام آن در اختیار شرکت‌های شاتل، های‌وب، پیشگامان کویر یزد و آسیا‌تک بود، توانستند برنده مزایده دریافت فرکانس TDD-LTE از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی شوند.
فناوری TDD-LTE یکی از فناوری‌های استفاده شده در بستر نسل چهارم تلفن همراه (4G) است که در بستر این فناوری با استفاده از مودم‌ها و موبایل‌های مخصوص با باند فرکانسی مشخص، اتصال به اینترنت را با سرعت بالا ارائه داد.
این فناوری بیشتر برای خدمات اینترنت ثابت به‌کار می‌رود و از آن در برقراری تماس استفاده نمی‌شود. TDD-LTEسیم‌کارت خاص خود را دارد.
در مزایده اخیر رگولاتوری، به غیر از این کنسرسیوم، کنسرسیوم دیگری توانست باند ۲۳۰۰ مگاهرتز را برای ارائه خدمات از آن خود کند.
سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی چهار باند ۲۱۰۰، ۲۳۰۰، ۲۶۰۰ و ۳۵۰۰ مگاهرتز را برای ارائه خدمات فناوری TDD-LTE در نظر گرفته است که باند ۲۳۰۰ و ۲۶۰۰ از طریق مزایده واگذار شد و باند ۳۵۰۰ در اختیار ایرانسل و مبین‌نت قرار گرفت.
هم اکنون ایرانسل خدمات اینترنت TDD-LTE را در بیش از ۲۵ شهر ارائه می‌دهد که آخرین شهر اضافه شده به این فناوری در ایرانسل شهر کرج بود.
براساس برنامه کنسرسیوم یاد شده، خدمات بر بستر این شبکه جدید تا ۶ ماه آینده در شهرهای بزرگ کشور و به صورت عمومی در اختیار کاربران نهایی قرار خواهد گرفت.

amirbrad
14-09-2016, 19:58
امیدوارم زودتر راه بیوفته اونوقت دستمون بازه برای مودم های با فرکانس 2300،2600 چون 3500 کمتر مودمی داره یه جورایی انحصاریه ایرانسله و مورد بعدی اینکه پوشش ها پخش بشه نه اینکه همه تو همون مناطق فقط پوشش بدن.این سرویس نت واسه ماها که خطمون داغون شده و نه مخابرات نه سرویس دهنده درست نمیکنه بهترین جایگزینه بشرطیکه ثبات و سرعت بالایی داشته باشه. تعجبم از وزیر ارتباطات اینه که چرا فیبر نوری گسترش نمیدن !!!

tohid231
14-09-2016, 21:56
کسی از TDD LTE مبین نت استفاده کرده ببینه چطوره؟ سرعت و پایداری مبین نت خوبه یا ایرانسل ؟

Majidson
14-09-2016, 22:52
کسی از TDD LTE مبین نت استفاده کرده ببینه چطوره؟ سرعت و پایداری مبین نت خوبه یا ایرانسل ؟
مبین نت هنوز خوابه

در حال حاضر سرویس TD-LTE راه اندازی نکرده است.

Armin.Computer
15-09-2016, 00:11

سرعت خیلی بالا برای اینترنتی خوبه که حجم زیاد داشته باشه
مثلا 40 مگ با 20 گیگ در ماه چه کاربردی داره؟

amirbrad
15-09-2016, 00:26
دوستانی که مودم dt 350 ایرانسل گرفتن فقط فرکانس 3500 ساپورت میکنه تو ثابت یا فرکانس دیگم داره و ایا lte fd هم داره یا فقط td هستش؟

Mohsen_mzh
15-09-2016, 00:47
سرعت خیلی بالا برای اینترنتی خوبه که حجم زیاد داشته باشه
مثلا 40 مگ با 20 گیگ در ماه چه کاربردی داره؟
اینم به طور کلی حرف درستیه ولی حجم دویست گیگ رو به طور مثال لازم نیست تو یک سال استفاده کرد حتما.
یا برای یکی مثل من که خط تلفنش کشش بیشتر از ۴ مگابیت رو نداره سرعت وسوسه انگیزیه این tdd

Armin.Computer
15-09-2016, 02:15
اینم به طور کلی حرف درستیه ولی حجم دویست گیگ رو به طور مثال لازم نیست تو یک سال استفاده کرد حتما.
یا برای یکی مثل من که خط تلفنش کشش بیشتر از ۴ مگابیت رو نداره سرعت وسوسه انگیزیه این tdd

100 درصد
من خودم خطم بیشتر از 2 مگ کشش نداره
دارم به زور تحمل می کنم
ولی حداقل جا داشت که ایرانسل طرح های متنوع تری بذاره
مثلا بسته های حجم بالا با محدودیت زمانی کم برای افراد پر مصرف

m_amin
15-09-2016, 02:16
100 درصد
من خودم خطم بیشتر از 2 مگ کشش نداره
دارم به زور تحمل می کنم
ولی حداقل جا داشت که ایرانسل طرح های متنوع تری بذاره
مثلا بسته های حجم بالا با محدودیت زمانی کم برای افراد پر مصرف

يا حداقل مثل ٤جي شبانه نامحدود بزاره كه بشه بسته خريد

m_amin
15-09-2016, 02:32
بچه ها امكانس هست يك تست سرعت از سرور ايران و يك تست هم از سرور اروپا مثل آلمان انگلستان يا جاهاي ديگه بزارين؟! همون تايم!
ميخوام بدونم اختلاف سرعت چقدر بين سرور داخلي و خارجي وجود داره در اين سرويس
پيشاپيش تشكر!

Lamanta
15-09-2016, 11:40
سلام چندتا سوال داشتم

1- TD-LTE بگیریم یا نه ؟
2-مودم پیشنهادی ایرانسل رو بگیرم یا مودم دیگه ای رو ؟ برد وای فای این مودم چقدر هست ؟
3-قبل از گرفتن TD-LTE چطور تست کنم که فرکانس مورد نیاز از ایرانسل به اینجا میرسه که TD-LTE بگیرم یا نه ؟

ممنون میشم پاسخ منو بدید :n40:

اینارو که ج نداد کسی، حداقل بگید الان توی تهران میشه گرفت ؟

amirbrad
15-09-2016, 11:49

سلام
چون مثل خودم تهران هستید فعلا نگیرید تو نقشه بعضی جاها پوشش داره اما دیروز زنگ زدم ایرانسل گفت قطع و وصلی تو تهران داره نگیرید فعلا تا ثبات و پوشش بهتری داشته باشه
مودم که 3500 ساپورت کنه فعلا همین مودم ایرانسل هستش

m_amin
15-09-2016, 17:23

٢-٣ نفر از بچه ها گرفتن موردي ندارن استفاده ميكنند
اما موقع خريد نبايد بگين ميخوام تهران استفاده كنم
از سايت يلو دات ار ميتونين بگيرين

contact_mehdi
15-09-2016, 17:59
از کرمانشاه کسی تهیه کرده این سرویس رو؟

MMDFullHD
15-09-2016, 19:19
دوستان یه سری شهرستان ها هم هستن که تحت پوشش اند ولی تو سایت و تو نقشه نشون میده نیست
باید دکل هارو ببینید که td-lte دارند یا ن

Lamanta
15-09-2016, 23:54
پس از کی به صورت رسمی آغاز میشه توی تهران ؟
خط ADSL من به مشکل خورده ، فناوری دیگه ای توصیه میکنید الان ؟

amirbrad
16-09-2016, 02:01
پس از کی به صورت رسمی آغاز میشه توی تهران ؟
خط ADSL من به مشکل خورده ، فناوری دیگه ای توصیه میکنید الان ؟

منم خطم داغون شده شدیدا منتظرم تو تهران فعال بشه باید فقط صبر کرد و تحمل کرد

Lamanta
17-09-2016, 22:40
دوستان به نظرتون برای تلکام که 4 تا 7 مهره TD-LTE رسما توی تهران اوکی میشه ؟ یا هنوزم کار داره راه افتادنش ؟

mahdi_z100
17-09-2016, 23:04
الان که پوشش تهران تکمیل شده مراکز فروش مودم+سبمکارت ارائه میدن ؟

ak313
18-09-2016, 00:58
الان که پوشش تهران تکمیل شده مراکز فروش مودم+سبمکارت ارائه میدن ؟

از اینجا برید ببینید میشه یا نه

*Forgotten*
18-09-2016, 12:21
من متوجه نشدم الان این تی دی ال تی یی انحصاریه ایرانسله فعلا یا نه؟
توی سایت یلو یه مودم بیشتر نیست اونم قیمتش سر به فلکه ، معلوم نیست این همه پول مودم بدیم کیفیت اینترنتش بعد از 1 سال یا بیشتر فاجعه نشه
توی این کشور هم هیچی تظمینی نیست فقط ریسک و جیب ملت رو خالی کردنه
من مودم mr200 دارم ولی توی مشخصاتش فرکانس 3500 نیست ، بنظرتون ساپورت میکنه ؟

sasan.69
18-09-2016, 12:42
سلام مدل
LH92 ایرانسل چطور هس؟ یه چیز میخوام که بتونم با کامپوتر دانلود کنم و البته با وای فا هم اوکی باشه