PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : حمایت از کالای ایرانی ؟! نظر شما ؟

mojt90
14-08-2016, 09:10
حمایت از کالای ایرانی ؟! نظر شما ؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام

از آنجا که موج زیادی در این رابطه در رسانه ها راه افتاده است این تاپیک باز شده است .

دوستان تا حالا موقع خرید به ایرانی و یا خارجی بودن کالا مورد نظر دقت کردید ؟

خودتون موقت خرید کدوم رو ترجیح میدید ؟ ایرانی و یا خارجی بودن کالا ؟ و چــــــــــــرا ؟؟؟؟؟؟؟

●●●FDR●●●
14-08-2016, 10:27
No
.....................

bas ali
14-08-2016, 10:41
جنس ایرانی بستگی داره چی باشه
ولی در کل بنظرم نه هست

ODADO
14-08-2016, 10:57
بله به ایرانی بودن و خارجی بودن توجه میکنم و در 98 درصد مواقع ترجیحم بر این هست که طرف جنس ایرانی نرم!

چراش هم این هست که جنس ایرانی یا از لحاظ تکنولوژی کم میاره،اگر هم از تکنولوژی روز استفاده کرده باشن هم از کم کاری و بی مسولیتی سازنده ها لطمه میخورن،حالا چه کارگرش باشه یا مهندس!

یه مثال خیلی ساده میزنم،چن ماه پیش رفتم یه تبدیل آمریکایی بخرم! فروشنده سه نوع تبدیل بهم نشون داد،چینی درجه یک ،ایرانی،یکیشم نمیدوم مال کجا بود!

خریت کردم ایرانی رو انتخاب کردم،نزدیک بود یه لپ تاپ 3 میلیونی رو به باد بدم! داخلش رو که باز کردم اون فاجعه رو به وضوح دیدم!جالب اینجاست که استانداردم داشت! بعد رفتم چینی رو خریدم الان چن ماهه بدون مشکل کارم رو راه انداخته!

البته شاید از شانس من اینطور دراومده ولی در کل من ترجیح میدم کارم رو به شانس و اما و اگر واگذار نکنم و از کالایی استفاده کنم که امتحانش رو سالها در کل دنیا پس داده.

Soroush-S
14-08-2016, 11:02
تقریبا از ۱۲ سال پیش اکثر لوازم خانگی و مابقی کالاهای مصرفی در خونه ما ایرانی هستن. ماشین لباسشویی ، یخچال تلویزیون و .... از همگی راضی هستیم بطوریکه مثلا یخچال بعد ۱۲ سال قراره تعویض کنیم و ازدوباره از همون برند بگیریم. بنظرم خرید کالای ایرانی بجز اینکه هویت ملی ما زنده میکنه باعث اشتغال میشه که متاسفانه مردم هنوز درک نکردن که با خرید کالای ایرانی اشتغال جوانانی امثال من شکل میگیره.

Sent From My XPERIA M4

mojt90
14-08-2016, 12:15
به نظرم جنس ایرانی خوب و بد هم داره .

ولی خودم بر این عقیده هستم که پولی که با زحمت بدست آمده را باید کالای با ارزشی خرید . تا اینکه با خرید کالای بی کیفیت و با ضرر به خودمان به تولید کالای داخلی کمک کنیم !!!!

اما کالاهای ایرانی همیشه بد نیستند

مثلا در بخش لوازم کامپیوتر فراسو خیلی عالی هست واقعا قابل رقابت با نمونه های چینی هست .

در بخش لوازم خانگی هم خب مثل پارس خزر و ... هست .

MAHY@R
14-08-2016, 12:20
کالای ایرانی فقط در صورتی که خودم از کیفیتش مطمئن باشم میخرم وگرنه بنجل به بهانه اشتغال جوانان نمیخرم

MAHY@R
14-08-2016, 12:26
به نظرم جنس ایرانی خوب و بد هم داره .

ولی خودم بر این عقیده هستم که پولی که با زحمت بدست آمده را باید کالای با ارزشی خرید . تا اینکه با خرید کالای بی کیفیت و با ضرر به خودمان به تولید کالای داخلی کمک کنیم !!!!

اما کالاهای ایرانی همیشه بد نیستند

مثلا در بخش لوازم کامپیوتر فراسو خیلی عالی هست واقعا قابل رقابت با نمونه های چینی هست .

در بخش لوازم خانگی هم خب مثل پارس خزر و ... هست .

فراسو قدیم خوب بود الان اصلا کیفیت سابق رو نداره یه کیبرد 8900 گرفتم با بحال سه بار بردم گارانتی تعویض کردن بار اخر هم طرف از من طلبکار بود الانم اینی بهم که دادن خرابه مجبور شدم بزارمش کنار

sisili123456789
14-08-2016, 18:03
NO

..........

Alireza SM
14-08-2016, 18:20
من سعی میکنم طرف جنس ایرانی نرم در کل.
ما رفتیم یه چرخ گوشت خریدیم و آوردیم بعد از اولین استفاده قطعاتش رو باز کردیم تا بشوریم ولی مجددا نمیتونیم سرهم کنیم شرکت فروشنده هم میگه این مورد از ویژگی های این مدل هست ! ماشین لباس شویی ایرانی خریدیم ولی آلارمش که بعد از اتمام شستشوی لباس باید به صدا دربیاد کارنمیکنه و شرکت سازنده میگه این مدل اصلا آلارم ندارن و اون دکمه تزئینی هست.

بی کیفیت بودن محصولات ایرانی دلایل مختلف داره. بسیاریشون اصلا قرار نیست با کیفیت بالا تولید بشن و صرفا بهانه ای برای اخد وام های میلیاردی و کلفت با بهانه تولید و اشتغال هستن. تولید کننده های ایرانی اکثرا با کلی بند پ بازی وام های مختلف برای احداث کارخانه و خط تولید اخذ میکنند و محصولاتی هم که تولید میکنند حتی استاندارد های داخل کشور رو هم ندارن و بازهم بخشی از وام اخذ شده رو صرف بند پ برای دور زدن نظارت های دولتی میکنند تا بتوانند کالای تولید شده رو وارد بازار کنند و بخش عمده ای از کالاهای تولید شده بی کیفیت هستن و با هزار جور دغل و کلک وارد بازار شدن و مجوز توزیع دریافت کردند. از خوراکی گرفته تا پوشاک و خودرو . وقتی یه خودرو 15 ساله داره تولید میشه و در تمام این سال ها هر ماه یکی دو مورد مورد آتش سوزی ازش گزارش میشه و هنوزم داره تولید میشه چرا باید به بقیه اجناس ایرانی اعتماد کرد؟
اگه چندتا یخچال فریزر و لباس شویی و چیزای دیگه هم میبینین که کیفیت داره در اصل تولید ایران نیستن بلکه مونتاژ ایران هستن که آقازاده مربوطه به جای واردات کردن و پرداختن حق گمرک، قطعات رو وارد میکنه و در داخل کشور مونتاژ میکنه و بدون پرداخت حق گمرک همون سود رو به جیب میزنه. که در اینگونه موارد هم نیازی نیست از چنین تولید کننده ای حمایت بشه چون چنین افراد و شرکت هایی درآمد های حاصل رو صرف گسترش اشتغال نمیکنن زیرا به دلیل ماهیت کارشون نیاز به اشتغال زایی ندارن.

در کل جواب من به حمابت از تولید کننده ایرانی نه هست اونم نه بخاطر بی کیفیت بودن بلکه به خاطر اینکه حمایت من از تولید کننده ایرانی کمکی به کشورم نمیکنه و صرفا جیب عده ای از آقازاده ها رو پر پول تر و شکم آقایون رو گنده تر میکنه.

Milad4171
14-08-2016, 19:07
راستش من تجربه ام رو بگم در این مورد.
ما برای کارمون خواستیم با یک شرکت تولیدی داخلی پوشاک همکاری کنیم.
اول اینکه طرف اعلام کرد که ما هر جنسی رو به فروشگاهها نمیدیم. و اینکه ما خودمون مستقیماً به خارج از کشور صادر میکنیم.
این مباحث قبل از اعلام قیمت محصولات بود و من هنوز در بخش قیمت ها وارد نشده بود. در مورد قیمت ها با توجه به اینکه برند های چینی دامپینگ میکنن اما باید برای جذب مشتری تا یه حدی ضرر رو پذیرفت اما وقتی یه شلوار داخلی تفاوت قیمتش با یک برند خارجی 50 هزارتومن هست ( باتوجه به هزینه هایی که انجام میده در مسیر ) باید کمی تفکر کرد که آیا نمیشه کمی از سودمون رو حذف کنیم تا بازار فروش محصولاتمون رو بدست بیاریم؟؟

من واقعا متوجه نشدم این همه کلاس گذاشتن چه منفعتی داره برای تولید کننده ؟ اگه طرف به اندازه کافی فروش داره پس چرا جذب نماینده میکنه. اگه فروش نداره چرا جوری با خریدار یا نماینده صحبت میکنه که طرف بگه بابا بیخیال اینا پس فردا وسط کار دست ما رو میذارن تو پوست گردو .

قبل از این با یک برند دیگه داخلی هم صحبت کردم که برچسب برند های خارجی رو روی محصولاتش میزنه. بهشون گفتم شما برند خودت رو بزن رو محصولاتت من محصولاتت رو به مشتری معرفی میکنم که برند خودت مطرح بشه .
قرار بود با من تماس بگیره که نگرفت منم گفتم وقتی خود طرف علاقه ای نداره چرا من خودم رو اذیت کنم.

واقعیت اینه که بیشتر تولید کننده های داخلی به سرمایه یا فروش ثابتی رسیدن خدا رو بنده نیستن و دوس دارن بگن ما قطب اقتصادی هستیم و با هرکسی هم راه نمیایم!

البته تولید کننده هایی هم هستند که توخونه باهمدیگه در حالت کار هستن و زحمت میکشن. این قشر از تولید کننده ها زحماتشون قابل قدردانی هست و از نظر من ارزشمند هست من خودم از این افراد خرید میکنم !

Soroush-S
14-08-2016, 20:58
یه موضوعی که مدتهاست ذهن من مشغول کرده اینه که چرا وقتی یه کالای ایرانی میخریم و مشکل داره اونو تعمیم میدیم به تمام محصولات ایرانی. در اقوام بارها دیدم که مثلا یه تلویزیون ایرانی بعد ۷ یا ۸ سال خراب میشه میگن جنس ایرانی بدرد نمیخوره ولی یه جاروبرقی الجی بعد دو سه سال موتورش میسوزه طرف بجای انتقاد میره یخچال الجی هم میخره. شاید بخاطر تبلیغات زیاد برندهای خارجی باشه

Sent From My XPERIA M4

Soroush-S
15-08-2016, 01:14
جالب بود ، حریف مجارستانی عبدولی لباس Merooj ایرانی پوشیده بود

Sent From My XPERIA M4

banii
16-11-2016, 00:55
والا من اصلا میخوام که صد سال سیاه هیچ کمکی به منظور آبادانی، توسعه و تولید کالای ملی نداشته باشم.

اصولا نظرم در مورد زندگی در ایران نخریدن تا جای امکان و زندگی در کمترین امکانات و در عوض این پس انداز سرمایه است.

MOHAMMAD_ASEMOONI
16-11-2016, 13:05
سلام
رحم نکنید به تولیدکننده های بی وجدانِ دزدِ متقلبِ مال مردم خور حالا اهل هر شهر و کشوری میخواد باشه . کالاهاشون رو نخرید و به دیگران هم خبر بدین که نخرند .
پوزه ی این بی وجدانهای بی شرم و حیا و دزد رو فقط با نخریدن و یا شکایت به تعداد زیاد میشه به خاک آورد .
اکثر تولیدکننده های ایران فقط به فکر یک چیزند :
کم کردنِ هزینه ی تولید به هر روش و کلکی و بالا بردن قیمتِ فروش به هر روش و کلکی
===================================
بعضی از این تولیدکنندگان بی وجدان مدت کوتاهی یک کالای بی کیفیت رو تولید میکنند و میفروشند و تا بیاد گندش دربیاد رفته اند سراغ تولید یک کالای دیگه
مثال:
سیم برقِ بنجل با ضخامتِ زیادِ روکش و رشته های بسیار کم تولید میکنند و پخش میکنند توی بازار . مردم بی تجربه و کم دانش هم میخرند که نتیجه اش هم معلوم نیست چی بشه (اتصالی , آتش سوزی , خراب شدن خانه یا مغازه , تلفات جانی )
بعد از اینکه چند ملیارد تومن به جیب میزنه میره سراغ تولید یک چیز دیگه
یا شامو بنجل میسازه و پخش میکنه و دو هفته بعدش تولیدش و متوقف میکنه
بعدش ترشی تولید میکنه با سبزیجات فاسد
بعدش میره سراغ روغن موتور بنجل با مارک معروف
بعدش میره سراغ تولید برنج تقلبی ایرانی با مخلوط کردنِ برنج درجه 3 خارجی و کمی ایرانی
گرفتن این بی وجدانها سخت هست مگر اینکه یکی از خودشون لوشون بده موقع تولید کالا

Cortexan
16-11-2016, 13:27
سلام
رحم نکنید به تولیدکننده های بی وجدانِ دزدِ متقلبِ مال مردم خور حالا اهل هر شهر و کشوری میخواد باشه . کالاهاشون رو نخرید و به دیگران هم خبر بدین که نخرند .
پوزه ی این بی وجدانهای بی شرم و حیا و دزد رو فقط با نخریدن و یا شکایت به تعداد زیاد میشه به خاک آورد .
اکثر تولیدکننده های ایران فقط به فکر یک چیزند :
کم کردنِ هزینه ی تولید به هر روش و کلکی و بالا بردن قیمتِ فروش به هر روش و کلکی
بعضی از این تولیدکنندگان بی وجدان مدت کوتاهی یک کالای بی کیفیت رو تولید میکنند و میفروشند و تا بیاد گندش دربیاد رفته اند سراغ تولید یک کالای دیگه
مثال:
سیم برقِ بنجل با ضخامتِ زیادِ روکش و رشته های بسیار کم تولید میکنند و پخش میکنند توی بازار . مردم بی تجربه و کم دانش هم میخرند که نتیجه اش هم معلوم نیست چی بشه (اتصالی , آتش سوزی , خراب شدن خانه یا مغازه , تلفات جانی )
بعد از اینکه چند ملیارد تومن به جیب میزنه میره سراغ تولید یک چیز دیگه
یا شامو بنجل میسازه و پخش میکنه و دو هفته بعدش تولیدش و متوقف میکنه
بعدش ترشی تولید میکنه با سبزیجات فاسد
بعدش میره سراغ روغن موتور بنجل با مارک معروف
بعدش میره سراغ تولید برنج تقلبی ایرانی با مخلوط کردنِ برنج درجه 3 خارجی و کمی ایرانی
گرفتن این بی وجدانها سخت هست مگر اینکه یکی از خودشون لوشون بده موقع تولید کالا

آبلیمو رو نگفتی ..15 تا کارخونه آبلیمو سرزدن تو هیچکدوم 1 قطره آب لیمو پیدا نشده . همش اسید بوده با رنگ. غیر از سرطان خطر خونریزی معده هم داره

MOHAMMAD_ASEMOONI
16-11-2016, 13:37
آبلیمو رو نگفتی ..15 تا کارخونه آبلیمو سرزدن تو هیچکدوم 1 قطره آب لیمو پیدا نشده . همش اسید بوده با رنگ. غیر از سرطان خطر خونریزی معده هم دارهسلام
دوست عزیز , کالاهای بنجل ایرانی یکی و دو تا ده تا صد تا نیست
اونقدر زیاده که نمیشه لیست کاملشون رو تهیه کرد
فریب حمایت از کالای وطنی رو نخورید . به تولید کننده های بی وجدانِ دزد رحم نکنید حتی اگه 1000 تا کارگر پیشش کار میکنند .
حکومت و دولتهاش وظیفشون هست که این مشکلات رو حل کنند . ایران مِلک و املاک اونها نیست . ملک و املاک ملت هست . اونها فقط کارمندان ملتند
هر کسی هم لایق پست و مقامش نیست , یا باید بیاد پائین یا کشیده بشه پائین

amir z
16-11-2016, 13:37
درود

من هر کالایی رو ببینم نسبت به قیمتش کیفیت داره و ارزش داره میخرم، حالا میخواد ساخت چین باشه یا آمریکا یا ایران. ولی در کل توی این چند سال که دزدی به حد اعلای خودش رسیده سعی میکنم به هیچ وجه تا وقتی مجبور نشدم سمت کالای ایرانی نرم چون تولیده کننده ی اون داره خریدار رو احمق فرض میکنه و با استفاده از رانت و رابطه و بازار انحصاری و... خون مردم رو میمکه. از این تولید کننده نباید حمایت کرد...

در مورد اشتغال زایی و این چرندیات، اولا خرید کالای بی کیفیت ایرانی معنیش اشتغال زایی نیست چون در واقع داریم از دزدی (بله همه ی این ها دزد هستن، حتی بی شرف تر از دزد) حمایت میکنیم. ضمنا کالای خارجی هم اینطور نیست که شغل رو از بین ببره. هر کالایی میاد نمایندگی فروش میخواد، تعمیر کار میخواد، حمل و نقل میخواد و... که همه ی این ها هم شغل هستن!!! پس به این چیز های بی معنی که دارن تو گوش مردم فرو میکنن اصلا اهمیت ندین.

ضمنا هر کشوری نباید همه چیز رو تولید کنه که! هر جا باید بنا به زمینه و زیر بنا هایی که داره یه چیزی رو به بهترین شکل تولید کننده و توی جهان بدرخشه و نه اینکه همه چیز رو تولید کنید ولی با کیفیت آشغال (دقیقا چیزی که مسئولین ایران میخوان)

siava5h
16-11-2016, 16:06
ایران بدلیل نداشتن علم و تکنولوژی از بدترین اجناس و مواد اولیه استفاده میکنه و به همین خاطر اجناس ایرانی به شما خسارت وارد میکنن.

و هیچ راهی نداری که به این درد بسوزی. چونکه حکومت مانع از ورود اجناس با کیفیت میشه.
مثل عدم ورود ماشین امریکایی شورلت، ماشینهای ژاپنی،
مثل پخش برنج محسن، و همون آبلیمویی که مثال زده شده. و مانع شدن از پخش مواد با کیفیت
مثل عدم اجازه تولید همبرگر دست ساز به ساندویچی ها و یا عدم اجازه تولید نوشابه در ساندویچی ها.

مثالهای بالا کاملا مشخصه که فقط تکنولوژی نیست که موجب میشه مصرف کننده از زندگی خوب محروم بمونه. بلکه رانت خواری یکی از دلایل این مسئله هست. وگرنه تولید نوشابه دست ساز جز خسارت وارد کردن به شرکت کولا که معلوم نیست توش چی هست خبر دیگ ای واسه دولت نداشت.
همبرگرهای دست ساز رو ساندویچی ها جلو چشمت گوشت رو میریزه تو دستگاه و تولید میکرد.

به عنوان مثال ورود قند و شکر در ایران در انحصار یک نفر قرار داره و هنوزم کسی نتونسه اجازه وارد کردن قند و شکر رو بگیره.

همه اینها به بی خردی مردم بر میگرده...

از طرفی این سیاستها چرخ اقتصاد رو بدلیل وجود رانت خوارها مختل کرده و نقدینگی در دست عموم کمه و اگه دهن این مردم رو نبندی ممکنه یه چیزی از دهنشون در بیاد بگن...!
مسلما آب لیموی طبیعی و دست ساز هم تو بازار یافت میشه و قطعا همون یک شیشه 300-400 سی سی چیزی در حدود 10 هزارتومنی خرجشه. و اگه مردم عادی بخوان این پولارو پرداخت کنن قطعا از دهنشون یه چیزی در میاد..!
اینها هم چاره ای ندارن تا مجوز اون آبلیموی اسیدی رو بدن که این ملت بتونن بخرنش که دهنشون بسته بمونه...

banii
16-11-2016, 16:29
ایران بدلیل نداشتن علم و تکنولوژی از بدترین اجناس و مواد اولیه استفاده میکنه و به همین خاطر اجناس ایرانی به شما خسارت وارد میکنن.

و هیچ راهی نداری که به این درد بسوزی. چونکه حکومت مانع از ورود اجناس با کیفیت میشه.
مثل عدم ورود ماشین امریکایی شورلت، ماشینهای ژاپنی،
مثل پخش برنج محسن، و همون آبلیمویی که مثال زده شده. و مانع شدن از پخش مواد با کیفیت
مثل عدم اجازه تولید همبرگر دست ساز به ساندویچی ها و یا عدم اجازه تولید نوشابه در ساندویچی ها.

مثالهای بالا کاملا مشخصه که فقط تکنولوژی نیست که موجب میشه مصرف کننده از زندگی خوب محروم بمونه. بلکه رانت خواری یکی از دلایل این مسئله هست. وگرنه تولید نوشابه دست ساز جز خسارت وارد کردن به شرکت کولا که معلوم نیست توش چی هست خبر دیگ ای واسه دولت نداشت.
همبرگرهای دست ساز رو ساندویچی ها جلو چشمت گوشت رو میریزه تو دستگاه و تولید میکرد.

به عنوان مثال ورود قند و شکر در ایران در انحصار یک نفر قرار داره و هنوزم کسی نتونسه اجازه وارد کردن قند و شکر رو بگیره.

همه اینها به بی خردی مردم بر میگرده...

از طرفی این سیاستها چرخ اقتصاد رو بدلیل وجود رانت خوارها مختل کرده و نقدینگی در دست عموم کمه و اگه دهن این مردم رو نبندی ممکنه یه چیزی از دهنشون در بیاد بگن...!
مسلما آب لیموی طبیعی و دست ساز هم تو بازار یافت میشه و قطعا همون یک شیشه 300-400 سی سی چیزی در حدود 10 هزارتومنی خرجشه. و اگه مردم عادی بخوان این پولارو پرداخت کنن قطعا از دهنشون یه چیزی در میاد..!
اینها هم چاره ای ندارن تا مجوز اون آبلیموی اسیدی رو بدن که این ملت بتونن بخرنش که دهنشون بسته بمونه...

نه بابا اغلب مردم ایران توسری خور ، مزدور و نون به نرخ روز خورند توی دهنوشونم بزنی چیزی از دهنشون بیرون نمیاد.

MOHAMMAD_ASEMOONI
16-11-2016, 17:26
نه بابا اغلب مردم ایران توسری خور ، مزدور و نون به نرخ روز خورند توی دهنوشونم بزنی چیزی از دهنشون بیرون نمیاد.مردم ایران دچار 2 بلای بزرگ شده اند :
تنبلی
گرگ صفتی
در هر حال , ملت به دولته
گردانندگان هر طور باشند ملت هم اکثراً همانجور میشند

banii
16-11-2016, 17:39
مردم ایران دچار 2 بلای بزرگ شده اند :
تنبلی
گرگ صفتی
در هر حال , ملت به دولته

از طرفی دولت هم به ملته
اگر شایستگی ملتی بیشتر از دولتش باشه اون دولت دوامی نخواهد داشت.

siava5h
16-11-2016, 17:44
از طرفی دولت هم به ملته

دقیقا..
این جمله ی بهتریه

امید رض
16-11-2016, 19:16
از طرفی دولت هم به ملته

در هر حال , ملت به دولته
اخر نفهمیدیم چی شد هنگ کردم
حالا کدومشون کدوم یکیه:n02:الان که هیچ کدوم دوامی ندارن !!راه سوم چیه؟فکرکنم برعکس این دوحرفه باید همشون شایسته باشتن.
........
جنس ایرانی هیچ فکرونواوری وفناوری توش بکارنرفته .دقیقا ساده طراحی شدن وبی خیال هیچ عشق وعلاقه ای وخلاقیتی توساختش نیست مردم فقط به فکرخوش گذرونی و حرف هایه الکی وضربه زدن به دیگران وخودشون هستن
فقط یه دوتا فناوری الکی بهش اضافه کنن ..مثل لباس که یک گونی طراحی.یا یه پنکه که فقط دوتادکمه الکی بهش اضافه شده که برا 100سال پیشه یارنگش قشنگه وشکل عجیبش که هیچ ارزشی نداره

MOHAMMAD_ASEMOONI
17-11-2016, 11:30
اخر نفهمیدیم چی شد هنگ کردم حالا کدومشون کدوم یکیه:n02:الان که هیچ کدوم دوامی ندارن !!راه سوم چیه؟
فکرکنم برعکس این دوحرفه باید همشون شایسته باشتن.........
جنس ایرانی هیچ فکر و نواوری و فناوری توش بکارنرفته . دقیقا ساده طراحی شدن و بی خیال هیچ عشق و علاقه ای و خلاقیتی توساختش نیست
مردم فقط به فکر خوش گذرونی و حرف های الکی و ضربه زدن به دیگران و خودشون هستنفقط یه دو تا فناوری الکی بهش اضافه کنن ..مثل لباس که یک گونی طراحی یا یه پنکه که فقط دو تا دکمه الکی بهش اضافه شده که برا 100سال پیشه یا رنگش قشنگه و شکل عجیبش که هیچ ارزشی ندارهسلام
مسئله کمی پیچیده هست
1- سرنوشت و حال و روز هیچ ملتی تغییر نمیکنه مگر اینکه تغییر کنند
2- بیشتر مردم مُقلّد هستند و از دیگران تقلید میکنند .
3- بیشتر مقلّدها (اکثر مردم) از سران یا رهبران یا فرماندهان یا مسئولان یا مدیران یا گردانندگان یا مشهوران یا بزرگان یا شخصیتهای مورد علاقشون تقلید و پیروی میکنند
حالا ببینیم وقتی این 3 قاعده کنار هم قرار بگیرند چی میشه
عده ای که شخصیتِ فرمانده و رهبری و تقلید شونده دارند , میشند مسئول و گرداننده ی کشور
اگر این عده دروغگو و دزد و مال مردم خور باشند شروع میکنند به دزدیِ ثروتها و درآمدهای کشور به روشهای مختلف مثلاً ثروتهای کشور رو استخراج میکنند و میفروشند و بیشترش رو برای خودشون و اطرافیانشون و حامیانشون برمیدارند و اندکی رو هم میدند به ملت , در حدی که نارضایتیشون فقط در حد غُر زدن باشه اما اونقدر بهشون فشار نیاد که به فکر کودتا و انقلاب و سرنگونی گردانندگان بیافتند
این گردانندگان جاسوسهائی هم بین ملت دارند که دائماً میزان نارضایتی مردم رو بهشون گزارش میدند تا مطمئن بشند که میزان نارضایتی مردم در حد خطرناک نیست چون میدونند توده ی مردم اگر خشمگین بشند دودمانشون رو به باد میدند
البته این گردانندگان روشهای مختلفی هم برای کم کردن نارضایتی ملت دارند مثل اِرعاب مردم از زندان و شکنجه و مرگ , , دستگیری , تهدید , زندان , ممنوعیت , سانسور , وعده های سرخرمن , روی کار آوردن دولتهای مختلف با سیاستهای مختلف مثل تندرو و یا اصلاح طلب و دموکراتیک و غیره , آزادی دادن به ملت در حد معین , افزایش حقوقها , یارانه , سبد کالا , فروشگاههای تعاونی , کوپون خرید , عیدی و روشهای دیگه
==================================-
حالا این گردانندگانِ ریاکار و دزد و مال مردم خور شروع میکنند به چپاول ثروتها و درآمدهای کشور
مردم بهشون فشار میاد و فهمیده اند که گردانندگان حرفهاشون دروغ هست و ثروتها و درآمدهای کشور رو بیشتر برای خودشون برمیدارند اما مردم زورشون به اونها نمیریسه چون گردانندگان برای خودشون دهها هزار حامی جمع کرده اند که جیره خوار گردانندگان هستند و ازشون دفاع میکنند چون پول خوبی بهشون میدند از ثروتها و درآمدهای چپاول شده
ملت که این وضع رو میبینند (دزد بودنِ گردانندگان و قوی بودنشون) به خودشون میگن :
حالا که گردانندگان میچاپند , ما هم میچاپیم , زورمون به گردانندگان نمیرسه اما زورمون به ملت که میرسه
و بدین ترتیب دزدی و غارت و چپاول به روشهای مختلف شیوع پیدا میکنه بین "بیشتر" مردم
فقط عده ای بسیار بسیار اندک هستند که به دلائلی آلوده نمیشند و با تمام سختیها میسازند اما آلوده به دزدی و کلاهبرداری و چپاول و درآمدِ کثیف نمیشند
بقیه ی مردم که اکثریت هستند شروع میکنند به دردیدن و تکه پاره کردن و خوردنِ همدیگه
رشوه , اختلاس , زورگیری , گرونفروشی , کم فروشی , بنجل فروشی , مخلوط فروشی , تقلبی فروشی , خودفروشی , دگرفروشی , قاچاق فروشی , کلاهبرداری , تقلب و غیره و غیره شیوع پیدا میکنه بین مردم
گرگ صفتی شیوع پیدا میکنه .
به هر کی بگیم ندزد , میگه همه میدردند , ندزدند تا ما هم ندزدیم, نچاپند تا نچاپیم , میچاپند ما هم میچاپیم

==================================
حالا این وضع چطور میتونه تغییر کنه ؟
سریعترین راه اینه که گردانندگان درست بشند , درک کنند که ثروتها و درآمدهای کشور متعلق به ملت هست و اونها فقط گرداننده هستند نه مالک و "صاحب مال"
باید اولویتهاشون تغییر کنه بشه امانتداری , رفاه و آسایش و راحتی و سلامتی و بهداشت و امنیت و ایمنی مردم
ثروتها و درآمدها عادلانه توزیع بشه بین همه ی مردم
اگر یک دزد بین گردانندگان پیدا شد فوراً و علناً به اشدّ مجازات برسه تا دزدی شیوع پیدا نکنه بین گردانندگان وگرنه بعدش شیوع پیدا میکنه بین مردم
وقتی گردانندگانِ عاقل و عادل با این نگرش زمام امور رو به دست بگیرند میشند الگوی مردم , مردم ازشون تقلید میکنند چون اکثر مردم مقلّدند و اولویتشون در تقلید , گردانندگان هستند
نمونه ی یک چنین جامعه ای رو در ژاپن مبتونید ببینید
مردمی که 2 تا بمب اتم خورد تو سرشون البته به خاطر رفتارهای ظالمانه ی خودشون , نه نفت داشتند نه گاز , موقعیت استراتژیک نداشتند , اما مثل زنبورهای عسل فکر میکردند (همه با هم با اخلاص کار کنند برای رفاه و آسایش همه )
دروغگوی ریاکارّ دزد و مال مردم خور نداشتند در گردانندگانشون . اگر هم پیدا شد فوراً سرنگونش و مجازاتش کردند
نتیجه اش این شد که از قدرتمندترین اقتصاد دنیا شدند , از مدرنترینها , از تمیزترینها , از زیباترینها , از مُرفّهترینها
پس پاکی و صداقت و اخلاص و خردمندی و عدالتِ گردانندگان میتونه شیوع پیدا کنه بین مردم .
اگر 1000 نفر گرداننده با این ویژگیها زمام امور رو به دست بگیرند میتونند کاری کنند که ملتِ چند ده میلیونیشون هم ازشون تقلید کنند
پس ملت به دولته

تانکر
21-11-2016, 11:43
نخرید جنس ایرانی مثل خودش خرابه. اسنوا که انقدر تبلیغ میکنه و ادعا داره یه ماشین لباسشویی خریدم مفت نمی ارزه.

امید رض
04-12-2016, 13:30
لعنت به جنس ایرانی
چوب کبریت چیه خاک برسرشون تاالان از 30تا چوب کبریت یکیشو نتونستم روشن کنم چوبش انقدرنازکه که براحتی میشکنه:n34::n34:یا یه زیپ شلواررو هزاردفعه هم درستش کنی باز خراب میشه ...ماکجا خواهیم رسید که نمیتونیم یه کبریت درست کنیم

MOHAMMAD_ASEMOONI
04-12-2016, 15:05
لعنت به جنس ایرانی چوب کبریت چیه خاک برسرشون تاالان از 30تا چوب کبریت یکیشو نتونستم روشن کنم چوبش انقدرنازکه که براحتی میشکنه:n34::n34:یا یه زیپ شلواررو هزاردفعه هم درستش کنی باز خراب میشه ...ماکجا خواهیم رسید که نمیتونیم یه کبریت درست کنیم

سلام
خیلی از چیزهائی که بنجل میسازند , میتونند با کیفیت بسازنش اما نمیخوان باکیفیت بسازنش چون هدفشون فقط سود سرشار هست
بعضیهاشون مدت کوتاهی این یک جنس بنجل رو میسازند و توزیع میکنند . بعدش قبل از اینکه ملت بفهمند آشغاله تولیدش رو متوقف میکنند یک جنس بنجل دیگه میسازند
هم گیر نمیوفتند هم دائماً سود سرشارِ کثیف به جیب میزنند
بعدش هم قهقهه میزنند و به ریش همه میخندند
اما از یه چیز غافلند .غافلند از اینکه اندکی بخندند و بسیار گریه خواهند کرد

MXRX
04-12-2016, 15:24
جنس با کیفیت و استاندارد بخرید و حالش رو ببرید نه صرفا" هر جنس خارجی ! این حرفهای حمایت از تولید بنجل داخلی رو بریزید سطل زباله الان تو این مملکت همه دنبال چاپیدن و کلاه سر هم گذاشتن هستند .مونتاژ جنسهای درجه چند چینی اسمش تولید نیست ... بیش از سه دهه پیش تولیدات ایران در خاورمیانه تک بود ولی همش نابود شد یا در حال نابودیه کار به جایی رسیده که تولید تو مملکت اصلا" نمیصرفه دولت هم هیچ حمایتی نمیکنه فکر دزدیهای خودشون و گرفتن پول زور از مردم به بهانه عوارض و مالیات و قبض و این جور چیزهاست مملکت ما یک مملکت ورشکسته است فقط متکی به درآمد نفته پول نفت هم خرج زیرساخت و توسعه نمیشه همش یا هاپولی میشه یا سر چیزهای بی ارزش هدر میره کار به جایی رسیده که یک عده از بدبختیهای مردم کاسبی راه انداخته اند و میلیاردر شده اند . هرکی یکم سرمایه داشته باشه و مخش کار کنه یا بدنبال تحصیل و آینده باشه اینجا عمرش رو هدر نمیده .

mohamad skystar
04-12-2016, 23:58
متاسفانه وقتی کشورهای دیگه در حال پیشرفت بودن ما خواب بودیم
الان که تمام کشورهای توسعه یافته تولیداتشون رو دادن به کشورهای زیر دستشون و خودشون
دارن کارای تحقیقاتی میکنن ما به فکر تولید داخل افتادیم

نمونش صنعت خودروسازی

ایرانخودرو حدود 4 سال زودتر از هیوندای کره جنوبی شروع به کار کرد
الان با گذشت نیم قرن هیوندای محصولاتش رو با قدرت تمام در تلویزیون های آلمان و آمریکا که
ابر خودروسازان دنیا هستن تبلیغ میکنه و میفروشه
ما طی سالیان گذشته پراید ساده قدیمی رو با اسم 131-132-111 تولید کردیم
و چندین سال درگیر موتور پیکان رو محصولات پژو بودیم

حمایت از کالای ایرانی فقط به شرط بالا بردن کیفیت محصولات ایرانی

MOHAMMAD_ASEMOONI
05-12-2016, 00:23
متاسفانه وقتی کشورهای دیگه در حال پیشرفت بودن ما خواب بودیم
الان که تمام کشورهای توسعه یافته تولیداتشون رو دادن به کشورهای زیر دستشون و خودشون
دارن کارای تحقیقاتی میکنن ما به فکر تولید داخل افتادیم

نمونش صنعت خودروسازی

ایرانخودرو حدود 4 سال زودتر از هیوندای کره جنوبی شروع به کار کرد
الان با گذشت نیم قرن هیوندای محصولاتش رو با قدرت تمام در تلویزیون های آلمان و آمریکا که
ابر خودروسازان دنیا هستن تبلیغ میکنه و میفروشه
ما طی سالیان گذشته پراید ساده قدیمی رو با اسم 131-132-111 تولید کردیم
و چندین سال درگیر موتور پیکان رو محصولات پژو بودیم

حمایت از کالای ایرانی فقط به شرط بالا بردن کیفیت محصولات ایرانی

سلام
هیچ چیز کره جنوبی با ایران قابل مقایسه نیست
نه سرانِ کره قابل مقایسه هستتند با سرانِ ایران , نه اولویتهاشون نه آرمانهاشون نه سیاستهاشون نه حکومتشون نه دولتشون نه ملتشون و نه هیچ چیز دیگه
امکانات ایران هم با امکاناتِ کره قابل مقایسه نیست . امکانات ایران دهها برابر کره هست !!!... اما چه فایده
وقتی اون چیزهایی که عرض کردم هیچکدومش درست نیست , امکانات هم یا به کار گرفته نمیشه یا به هدر میره یا به یغما میره
ایران از داخل پوسیده . این حقیقت تلخ تر از زهر مار رو باید قبول کنیم
بزرگترین مدرک هم همین وضع اسف بار و فاجعه بار کشور و ملت هست با وجودِ اون همه امکانات که کمتر ملتی ازش بهرمند هستند

امید رض
05-12-2016, 01:05
بله اون زمانی که ایرانخودرو شروع کرد به کار. کره ای ها توخوابشون هم نمیدیدن همچین شرکتی رو ..اون زمام ازژاپن وکره وکشورهایه اروپایی براکارمیومدن ایران ولی چی شد که همشون بسته شد راهشون .....نه نگاه سیاسی نه نگاه مجلسی عملی باید نگاه کرد ژاپن بمب خورده هسته ای چقدرطول کشید به قدرت رسیدن وازنوساختن ...ملت زحمت کشی داره براما خیر هنوز سرکارنرفته به فکر اخرکارو عشق وکیفیم .......همش تقصیر اموزش وپرورش هست معلم هابه جایه این که به دانش اموزا مامیتوانیم یاد بدن میگن بابا اب داد مامان نان داد بعد از اینا انتظار ساختن کشور رو دارن که حتی یه دوخت ساده روهم بلد نیستن چه برسه ساختن ....هرکی به فکرمنافع خودشه از بالا بگیر بیا تاپایین ..هیچ شور وانگیزه ای براساختن ندارن به فکر چپاول وریخت وپاش وفرارهستن بخواطر اینه که پیشرفت نمیکنیم ...یه خطی رو ادامه میدن تااخرین مسیر نگرمیدارن میچاپن هیچی به این مسیر اضافه نمیکنن تا ازبین بره طرف به جایه این که خانه خودشو توکشورش ابادکنه برا خارجی ها اباد میکنه تولیدش هم خوب باشه برااونا باکیفیت میزنه براما نه ...خارجی ها بفکرخودشون ودیگرانن ..ایرانی ها به فکر خارجی هاوسایرکشورها تو تولید....

Public Enemy
12-12-2016, 01:29
من به شخصه در برخی کالاها برام تفاوتی نداره که ایرانی باشه یا خارجی. مثلا پوشاک... مارک های ایرانی خوبی در این زمینه هستند. به عنوان مثال کیف پول بنده از جنس چرم هستش و ساخت ایرانم هست و 2 سال پیش 70 تومن خریدمش... از اونجا که من وسایل رو خراب نمیکنم هنوز دارمش... زمانیکه دانشجوی دانشگاه آزاد نبودم و نگران هزینه نبودم ختی کفش چرم ایرانی هم میخریدم. الان نمیشه!:n02:

اما برخی وسایل اصلا مدلهای ایرانیش رو نباید سراغش رفت... مثل تلفن همراهی که تو جیب جا میشه ...

Переклад не
24-07-2018, 17:35
تاپیک قدیمیه اما بحث نه تنها قدیمی نشده بلکه اینروزا همه جا صحبت از کالای ایرانی و حمایت و اینچیزاست . من هم خواستم تجربه م رو اینجا به اشتراک بذارم
من یه اجاق گاز سنجر خریدم بالای 2 میلیون هم قیمتش بود . متاسفانه بعد از استفاده متوجه شدم علایمی که رو کلیدهای فرش هست کلا جوکه . همچنین معلوم نیست کجا باید بچرخونی تا مثلا فر بالا و پایین باهم دیگه به کار بیوفتن . فقط باید انقدر امتحان کنی تا بدونی کدومشون هست . همچنین بعد از یه ماه کلید شروع به کار فر از کار افتاده و به مصلحت خودش روشن میشه و برای خاموش کردنش باید از برق بکشی . یه بارم گارانتی زنگ زدم به همکارای دیگه ش پاسم دادن .

بار دوم کت شلوار خریدم از یه فروشگاهی بنام ایران کت که از تولید به مصرف هستش . بعد از سه ماه شلوار خود به خود خراش برمیداره تازه فاقش از وسط جر برداشت کلا . رفتم بهشون گفتم گفتن شرمنده ما فقط کت و شلوار میفروشیم و تکی نداریم منم گفتم آدم فهیم آخه به خاطر به جر بیام 500 تمن بدم باز همون کت و شلوار رو بخرم آخه کتشو کجای دلم بذارم که قانع نشد . متاسفم برای تولید داخل فاجعه مون من که دیگه هرگز تولید داخل نمیخرم مگر اون مواردی که قبلا امتحانشونو پس دادن مثله کفش تبریز که عالیه

radarz
24-07-2018, 19:15
اصلا جنسی که دسته ایرانی بهش خورده نباید خرید //// :n33: مخصوصا تو لوازم خانگی و برقی و الکترونیکی :n26:

pariaTaghizade
20-10-2018, 11:51
جنسای ایرانی خوب زیاد داریم برا قوی تر شدن اقتصاد کشور و حمایت از اقتصاد بهتره حداقل تو اجناسی که با کیفیت خوب تو کشور خودمون تولید میشه از این تولیدات حمایت کنیم و جنس ایرانی بخریم. برای مثال ایران بهترین فرش ماشینی و فرش دستباف رو داره خیلی هم متنوع هست و با کیفیت و صادرات بالایی هم برای کشور داره ولی متاسفانه خیلیا میرن و فرش ترک وارداتی میخرن.
الان فرش پرسان پارس جنسای خیلی شیک و شبیه فرشای ترک داره که کاملا ایرانی هست و با وجود این فرشای زیبا و خوشکل اصلا درست نیست فرش ترک یا چینی وارد بشه یا اگه وارد شد مردم خرید کنن.

این یه مورد فرش بود که حوزه کاریه منه و معرفی کردم بهتون اما در مورد محصولای دیگه هم میتونین با کمی سرچ تولیدات ایرانی خوبی پیدا کنین و همینجا به اشتراک بذارین تا از جنس ایرانی حمایت بشه:n12::n12::n12::n12:

payamkutah.com
20-10-2018, 12:21
حمایت از کالای ایرانی خوبه اما به شرطی که کیفیت لازم رو داشته باشه ، هیچ کس نمیاد جنس بی کیفیت ایرانی بخره و به دلیل اینکه خراب بشه و یا غیر قابل استفاده بشه بره مجددا از همون جس بخره ، در حالی که جنس با کیفیت خارجی ممکنه سالهای بسیار زیادی قابل استفاده باشه.

ضمن اینکه اینکه برخی از تولید کننده گان کم فروشی میکنند ، اجناس بی کیفیت استفاده میکنند تا سود خودشون زیاد باشه و به هیچ عنوان به فکر مصرف کننده نیستند (اکثرا به همین شکل هست)

با این تواصیف جنس خارجی با کیفیت از نظر اقتصادی با صرفه تر هست ، حتی اگر گرونتر از جنس ایرانی باشه.

موفق باشید

MOHAMMAD_ASEMOONI
20-10-2018, 22:47
سلام دوستان
یه حقیقتی رو باید به استحضارتون برسونم:

بسیاری از مردم از وسائلی که میخرند درست استفاده نمیکنند , درست ازش نگهداری نمیکنند , به موقع سرویس رو انجام نمیدند و یا حتی به موقع تعمیر رو انجام نمیدند که درنتیجه باعث از کار افتادن و یا منهدم شدنِ اون وسیله میشه
.
مثال:
حتماً شما هم شنیدین که بعضی از زودپزهای ایرانی در خانه های مردم منفجر شد و خسارت و تلفات به بار آورد
علتِ منفجر شدنشون اینه که اکثر مردم هنوز نمیدونند که وقتی صدای زودپز درمیاد دیگه باید شعله ی زیرش رو کم کرد تا حد 1 سانتیمتر
.
کم نکردنِ شعله باعث میشه فشار وحرارتِ داخلِ زودپز هی بیشتر و بیشتر بشه
زودپزهای باکیفیتِ خارجی اونقدر محکم ساخته شده که حتی اگر اشتباه هم ازش استفاده بشه و شعله رو کم نکنند باز هم منفجر نمیشه
اما بعضی از زودپزهای ایرانی نمیتونه این فشارِ بیش از حد رو تحمل کنه و میترکه
.
منظورم این نیست که همه ی کالاهای ایرانی همینطورند و مردم مقصرند
خیلی از کالاهای ایرانی بنجل هست وخیلیهاش هم عمداً بنجل ساخته میشه برای کاهش هزینه ی تولید و افزایش سودِ فروش و افزایش فروش
اما استفاده ی صحیح و نگهداریِ خوب و سرویسِ به موقع باعث افزایش عمر کالاها میشه حتی کالاهای بنجل .
.
این رو فراموش نکنین:
فریبِ شهارِ حمایت از کالای ایرانی رو نخورید .
کالاهای بنجل رو نخرید تا سازنده اش مجلور بشه ساختش رو متوفف کنه
شعارتون این باشه:
حمایت از کالاهای باکیفیتِ ایرانی
.
.
صرفه جویی های میلیونی در هزینه های خودرو و زندگی

fama9717
28-01-2019, 15:16
سلام
من با حمایت از کالای ایرانی با یفیت و خوب موافقم !
ولی جنسای بنجول و به درد نخور خیر ..

vegas
28-01-2019, 15:24
من خودم کالای خارجی برند های معروف را ترجیح میدم حتی اگه ساخت چین باشند چون کیفیت و تکنولوژیش از کالای ایرانی بهتر و بالاتره ولی خوب یک سری کالای شرکت های چینی ناشناخته در بازار هست که کیفیتش از کالای ایرانی هم بدتره که در اون صورت کالای ایرانی را ترجیح میدم .
نتیجه اینکه کالای با کیفیت و خوب برای من مهمه نه اینکه ساخت کجا باشه .

armin_punisher6
28-01-2019, 23:57
به هیچ وجه به جنس ایرانی اعتماد نمیکنم.
تنها جنس ایرانی که اطمینان دارم روغن موتوره.

kardun
12-02-2019, 13:29
اگه کالای ایرانی با کیفیت باشه چرا که نخریم اما متاسفانه بخاطر منافع خودشون و کسب سود بیشتر کالاها را خوب درست نمی کنند و مردم مجبور میشن کالای خارجی استفاده کنن.
به نظر من هم تنها در صورتی باید از کالای ایرانی حمایت کرد که با کیفیت باشه وگرنه دلیلی نداره کالای بنجل بخریم و پول خودمون رو دور بریزیم، کی میاد جواب ما رو بده جز اینکه روز به روز تولیداتشون رو بدتر بشه و صاحبان کالاها پولدارتر بشن

moon60
18-02-2019, 09:25
دو نوع کالای ایرانی داریم.

اولین نوعش مربوط به کشور خودمونه ولی انقدر گرونه که حداقل قشر ضعیف و متوسط توان خریدش رو ندارن. مثل فرش های دستبافت ، مثل کارای چرم ، برخی صنایع دستی دکوری

دومین نوعش کالاهایی هستن که بواسطه کارگاه ها و تولیدی ها و کارخانه های ایرانی تولید میشن اما کیفیت ندارن. خب علتش این نیست ما مثل خارج نیستیم اونها نه خودشون از فضا اومدن و نه مواد اولیه کاراشون.

حلقه مفقوده بی کیفیتی کالاهای ایرانی عدم نظارت بر کیفیت مواد و مراحل پایانی کار، عدم خلاقیت و جذابیت های ظاهری، استفاده از افراد غیر متخصص و ناکارآمد، واردات ملزومات و مواد اولیه بجای تحقیق پژوهش و احداث کارخانه برای تهیه و تولید در داخل و در نتیجه جایگزین کردن مواد و ملزومات بی کیفیت و درجه سه وارداتی و ضربه به اقتصاد و ناخوشنودی خریدار از محصول نهایی

italodance
18-02-2019, 09:36
هیچ وقت جنس ایرانی نخرید و انرا حمایت نکنید.
اگر بکنید کمک به تورم و افزایش ان و اقتصاد نابودتر کردید.

Pessimist
20-02-2019, 20:02
من فکر میکنم ایران تو زمینه ی لوازم آرایشی و بهداشتی وضعیت خوبی داره و اکثر شرکت هایی که فعالیت میکنن واقعا توانایی اینو دارن که یه محصول با کیفیت و قابل مقایسه با رقبای خارجی رو به بازار عرضه کنن از همه مهمتر ارزون تر هم هستن نسبت به جنس های خارجی اما مشکلی که وجود داره اینه که بعد از یه مدت کیفیت همون جنس ها میاد پایین و شما متوجه میشید که اون شرکت همون اول کار میخواسته مشتری جمع کنه و دیگه فقط به فکر سود خودش هست.

MXRX
20-02-2019, 22:54
صرفا" هر جنس خارجی با کیفیت نیست .... ملت درک و شعور دارن خوب رو از بد تشخیص میدن به زور نمیشه که هر جنس را به اسم تولید داخل و حمایت از تولید داخل بدون توجه به کیفیت آن به مردم غالب کرد و مردم را از خرید اجناس برندهای معروف و معتبر و با کیفیت محروم کرد، مخصوصاً لوازم الکترونیکی و خانگی و .... اون کمپانی یا شرکتی که کم فروشی میکنه یا از کار میدزده یا از کیفیت کار کم میکنه به هیچ عنوان شایسته حمایت نیست حالا ورشکست هم بشه به جهنم که ورشکست میشه. مگه مردم سپر بلای اینها هستن!

azimibz
15-03-2020, 20:37
سلام
استفاده از کالای ایرانی به شرط کیفیت میتونه کشور رو به سمت جلو حرکت بده ولی اگه قرار باشه همیشه یه جنس بد رو تولید کنیم و هیچ پیشرفتی نداشته باشیم بهتر هست که از جنس با کیفیت کشورهای دیگر استفاده کنیم
همیشه باید یه زمانی قرار بدیم برای حمایت
توی این زمان اگه نتونست باید کنار بزاریم
مثل کشور ژاپن
توی این مقاله میتونید معنی واقعی حمایت از کالای داخلی رو ببنید

azimibz
15-03-2020, 20:38
سلام
استفاده از کالای ایرانی به شرط کیفیت میتونه کشور رو به سمت جلو حرکت بده ولی اگه قرار باشه همیشه یه جنس بد رو تولید کنیم و هیچ پیشرفتی نداشته باشیم بهتر هست که از جنس با کیفیت کشورهای دیگر استفاده کنیم

ابر_حیزون
16-03-2020, 03:49
من یه جفت کفش ایرانی خریدم انگار بوت آهنی خریده باشم هر دفعه میپوشم پامو زخم میکنه

mojt90
16-03-2020, 08:33
من موافق نیستم .

حمایت به شرطی معنا پیدا میکنه که جنس ایرانی با کیفیت باشه و بردی دو طرفه برای مشتری و تولید کننده داشته باشه .

والله که من جز ضرر و پشیمونی چیزی ندیدم از کالای ایرانی ! هر چی خریدم پشیمون شدم .;)

تنها کالاهایی ایرانی که از خریدش پشیمون نشدیم کالاهای ایرانی حدود چند ده سال قبل هستند که خب کالاهای الان دیگه اون کیفیت سابق رو ندارند .

ksra
16-03-2020, 09:44
سلام
من هم از حمایت کالای ایرانی موافق نیستم .
وقتی تولید کننده فقط به فکر سود و منفعت خودشته و کیفیت رو میرسونه به حداقل و سود رو میرسونه به حداکثر به چه درد میخوره ؟!!
یه شلوار ایرانی خریدم کلا 1 ماه پوشیدم خورده شد ....:hmm: حالا یه شلوار ترکیه ای که یکی از فامیلامون برای من از ترکیه آورده (بهشون زنگ زدیم گفیتم شلوار لی خوب میخوایم ) برامون گرفت و آورد و پولش رو هم حساب کردیم من الان اونو 9 ماهه میپوشم و آخ نگفته .....:blink:
ترکیه از ما عقب تر بود . اون موقع اونا لگن سوار میشدن ما تو خونه هامون حال میکردیم حالا از ما زده جلوتر
آخه تا کی ؟ آخه تاکی میخوای تولید کننده تمع کنی و کیفیت کار رو بیاری پایین ؟ بابا به فکر این مصرف کننده ی بدبخت هم باش.
والا دیگه حرفی واسه گفتن ندارم
موفق باشید

ابر_حیزون
16-03-2020, 13:27
نمونه جنس ایرانی کیس striker کمپانی ایرانی گرین که جلوش آرم نیرو های ویژه رژیم غاصب ضهیونیزمی را داره :V5:

قبلا بود سیصد چهارصد هزار تومن حالا شده یک میلیون و هشت صد هزار تومن !

با بدترین کیفیت ساخت من این کیس را خریدم نو از کارتن دراومده پیچ قسمت پاور ش هرز بود و باز نمیشد من مجبور شدم پاور رو از طرف دیگر کیس هل بدم بره تو

میگن ایرانی میسازیم که ارز بری نداشته باشه (اونم یه چیزی مثل کیس که فقط پلاستیک و طلق و چهارتا سیم یو اس بی ) و جلوی خروج ارز گرفته بشه

در عمل یه چیز دیگست مشابه خارجی شو میزارن جزو اقلام ممنوعه وارداتی و داخلی شو به هر قیمتی بخوان میفروشن

دست مریزاد

----------

ما اصلا چیزی به اسم ایرانی نداریم و کالای صنعتی را از چین وارد میکنیم و کالای نظامی را از کره شمالی

Ezel
16-03-2020, 23:27
حمایت از کالای با کیفیت ایرانی نه تنها ایرادی نداره ، بلکه به بهبود وضعیت اشتغال کارگر ایرانی کمک هم میکنه .

در یکسری از چیزها محصولات ایرانی بدک نیستن ، بعضی لوازم خانگی مثل لباسشویی یا یخچال و اجاق گاز و آبگرمکن و یا حتی تلویزیون نمونه های خوبی در کشور با قیمت مناسب به نسبت محصولات خارجی وجود داره .

نظر شخصی من اینه که اگه بتونیم به نحوی به اشتغال کارگر ایرانی و جلوگیری از بیکار شدن کارگر ایرانی کمک کنیم خیلی خوبه .

در زمینه ی پوشاک شاید باورتون نشه سری به تولیدی های جمهوری و بازار بزنید اغلب مارک ترک میزنن روی شلوار و پیراهن ها ؛ در صورتی که پارچه و تولید در ایران هست .

ابر_حیزون
16-03-2020, 23:47
بهترین کالای ایرانی ماکارونی مانا هست که نصفه شب گرسنه ت میشه آب جوش بریزی روش و بخوری

بدترین هم سس تند همدانیان هست که به تقلید از سس گلوریا ساخته شده و مزه مایع بهداشتی دهانشویه میده

شلوارک راحتی فتوحی هم بد نیست منتها با اینکه نخ باف هست انقدر گرمه که نمیشه پوشید . سایز پاچه و فاقش خوبه منتها یه کش انداختن دور کمرش مثل سیم بوکسول

من از دیجی کالا یه کالای ایرانی خریدم شلوار رسمی مردانه سایز بزرگ .. برام یه شلوار کردی فرستادن رنگ کرده آبی

خیلی چیزام فقط اسمش ایرانیه مثلا آسانسور ساختمان ما به اسم ایرانیه ولی اصل کاری یعنی موتورش ایتالیاییه

mojt90
17-03-2020, 12:17
بهترین کالای ایرانی ماکارونی مانا هست که نصفه شب گرسنه ت میشه آب جوش بریزی روش و بخوری

بدترین هم سس تند همدانیان هست که به تقلید از سس گلوریا ساخته شده و مزه مایع بهداشتی دهانشویه میده

شلوارک راحتی فتوحی هم بد نیست منتها با اینکه نخ باف هست انقدر گرمه که نمیشه پوشید . سایز پاچه و فاقش خوبه منتها یه کش انداختن دور کمرش مثل سیم بوکسول

من از دیجی کالا یه کالای ایرانی خریدم شلوار رسمی مردانه سایز بزرگ .. برام یه شلوار کردی فرستادن رنگ کرده آبی

خیلی چیزام فقط اسمش ایرانیه مثلا آسانسور ساختمان ما به اسم ایرانیه ولی اصل کاری یعنی موتورش ایتالیاییه

به نظرم تو خوراکی ها اصلا مشکل نداره کالای ایرانی . مثلا چای ایرانی ، برنج ایرانی و ...

اون سس تند گه گفتی هم جزو پرفروشترین سس های تند ایران هست . که بی نهایت عالیه و فلافلی های جنوب از این سس استفاده می کنن :happy:

ksra
17-03-2020, 17:57
به نظرم تو خوراکی ها اصلا مشکل نداره کالای ایرانی . مثلا چای ایرانی ، برنج ایرانی و ...

اون سس تند گه گفتی هم جزو پرفروشترین سس های تند ایران هست . که بی نهایت عالیه و فلافلی های جنوب از این سس استفاده می کنن :happy:

سلام
از نظر طعم که مشکلی نداره چون هرچی کثیف تر خوشمزه تر :D
اگر بدونید کارخونه ی رب سازی چجوری رب درست میکنن دیگه اصلا رب نمیخورید ما از نظر بهداشت بیشتر کالا های خوراکیمون مشکل داره
موفق باشید

Переклад не
18-03-2020, 12:34
من نمیدونستم پابکو برند ایرانی هست . انصافا در این مدت طویلی که از محصولات نوشت افزار پابکو استفاده میکردم فکر میکردم محصول با کیفیت خارجیه خخخ

italodance
08-09-2020, 06:40
یکی از دلایل تورم در کشور ما همان حمایت از کالای ایرانی هست حالا میخواین باور کنید یا نکنید.