PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل قطع شدن اینترنت وقتی ...

Iloveu-ALL
09-08-2016, 22:35
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این مشکل رو من قبلا داشتم بعد از عوض کردن سیم کشی داخلی فکر میکردم درست شده (یعنی از دم در تا بالا پشتمون عوض کردم ولی از اونجا تا پریز ها همون قبلی هستن) بعد که همسایمون برقکار اورد برای سیم تلفنش دوباره انگار واسه قاط زد (قبلن هم قاط میزد ولی کمتر یا شاید من متوجه نمیشدم)
زمانی که زنگ میخوره گوشی برداری که قطع میشه اون هیچی !! وقتی چراغ یک اتاقی رو روشن میکنی اینترنت قطع میشه :n27: بعضی وقت ها هم که خودش قطع میشه!! 2تا مودم تست کردم درست نشد -- این کار هم کردم اسپلیتر و نویزگیر گذاشتم رو مودم یک بار فقط گذاشتم رو پریزی که تلفن هست یک بار رو هردو یک بار هر دو رو آوردم رو یک پریز و... که معمولا بدتر میشه گاهی وقت ها مجبور میشم نت بهتر شه تلفن رو در بیارم و ... ولی درست نمیشه که نمیشه بازم قطع میشه گاهی وقت ها واسه خودش قاط میزنه و باید هی خاموش روشن کنی و ناز کنی تا کمتر قطع بشه مشکل از کجا هست؟

وقتی این اتفاق میفته: چراغ ADSL خاموش میشه به کل! =>
بعد از 1-2 دقیقه شروع میکنه به چشمک زدن => بعد ثابت میشه و اینترنت چشمک میزنه
بعضی روز ها این این اتفاق میفته و بعضی روز ها بیشتر کمتر قطع میشه مشکل از کجا هست آخه؟ :n03:
الان به کل تلفن خارج هست و فقط مودم وسله بدون اسپلیتر و باز این قطع و وصلی پیش میاد

sajad-tnt
11-08-2016, 00:04
سلام.
لطفا از داخل تنظیمات مودمت در قسمت ADSL STATISTICS و snr یک عکس قرار بده تا مشخص بشه وضعیت نویز خط شما چطور هست...

Sent from my H30-U10 using Tapatalk

Iloveu-ALL
11-08-2016, 00:40
سلام امروز و این چند ساعت مشکل نداشته فقط غروب چند بار قطع شد ولی شب خوب بود:

Armin.Computer
11-08-2016, 01:23
شما مودم رو ببری دم در خونه هم اینجوریه؟؟؟

Iloveu-ALL
11-08-2016, 09:09
شما مودم رو ببری دم در خونه هم اینجوریه؟؟؟

همیشه اینطوری نمیشه که بتونم بفهمم! یعنی بعضی وقت ها قاطی میکنه که همونم یهو دیدی خوب شد و دیگه خراب نشد نمیشه اینطوری بفهمم ....... دم دروازه ببرم بارون میخوره فضای آزاده دم در حال میشه گذاشت فرقی نمیکنه؟
sajad-tnt

محمد7966
11-08-2016, 09:19
همیشه اینطوری نمیشه که بتونم بفهمم! یعنی بعضی وقت ها قاطی میکنه که همونم یهو دیدی خوب شد و دیگه خراب نشد نمیشه اینطوری بفهمم ....... دم دروازه ببرم بارون میخوره فضای آزاده دم در حال میشه گذاشت فرقی نمیکنه؟
@sajad-tnt ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

من از این مشکل عجیب زیاد داشتم

شما تو این لحظه که قطع میشه نوسان SNR ندارید؟مودم رو مرتبا رفرش کنید ببینید نوسان نمیکنه؟من این مشکلو با پارس داشتم،مشکل از سمت خود شرکتا هم میتونه باشه اگر مطمئنید سیم کشی ایرادی نداره

یه چیز دیگه اگر با زدن کلیدهای برق خونه لینک میپره یه جورایی شاید بشه گفت مشکل از سیم کشی برق خونه است

یه چیر دیگه به شرکت بگید آپلود رو براتون کمتر ببنده SNR آپلود روی 7.7 ممکنه به خاطر همین 7.7 لینک بپره شاید مودم نکشه 7.7

Iloveu-ALL
14-08-2016, 20:43
این چند تا عکس زمانی که وضعیت خرابه و قطع و وصلی زیاده!! (دلیلش هم روشن بودن چراغ همون اتاقی که سیم تلفن مودم بهش وصله)

لطفا جواب بدید

محمد7966
14-08-2016, 23:23
این چند تا عکس زمانی که وضعیت خرابه و قطع و وصلی زیاده!! (دلیلش هم روشن بودن چراغ همون اتاقی که سیم تلفن مودم بهش وصله)

لطفا جواب بدید

شما که دلیلشو میدونید از سمت چراغ پس چرا کاری نمیکنید

سیم های برق چراغ های برق تلفن بیسیم و...همه اینها نویز میندازه روی خط تلفن

پس الان به فکر درمانش باشید

چراغ رو خاموش کنید و ببینید اعدادش چقدر فرق میکنه ؟

Gregar
14-08-2016, 23:56
متاسفانه خیلی از سیم کشهای برق اصلا مفهوم نویز و تاثیر سیم کشی روی نویز رو نمیدونن و از هر جایی که بشه رد میکنن سیم ها رو . منم الان اوضاعم همینطوره . سیم تلفن از تو جعبه تقسیم برق رد شده .

باید بگم این مشکل از زمانی واسه من پیش اومده که پهنای باند ADSL بالای 2 مگ رفته . بعضی از مودم های قدیمی هم نمیتونن به خوبی این پهنای باند بالا رو ساپورت کنن . اگه مودمت تقریبا قدیمیه با یه مودم جدیدتر هم تست کن . تاثیر نویز هم زمانی که پهنای باند زیاد میشه بیشتره .

sajad-tnt
15-08-2016, 08:55

لطفا جواب بدید

اوه اوه ... خب معلومه وقتی نویز خطت میاد روی 6 ،نتت قطع میشه عزیز...
شما از سر خط سیم تلفن که وارد منزل میشه ،چندمتر (به اندازه ای که از سر خط تا جایی که مودمت هست) تهیه کن و به مودمت وصل کن...
قیمتش هم متری 500 تا 1000 تومان هست.
با اینکار دیگه لازم نیست خرج اضافه کنید و کل سیمکشی منزل رو عوض کنید...
منم دقیقا مشکل شما رو داشتم، سیم تلفن به شکل افتضاحی از داخل تقسیم برق عبور کرده بود و همیشه نویز داشتم.
چندماه روش بالا رو انجام دادم و مشکل حل شد.
بعدش هم حوصله پیداکردم و کل سیم کشی منزل رو از اول و اصولی انجام دادم.
موفق باشید.

paveej
15-08-2016, 21:16

لطفا جواب بدید

اگه مطمئن هستی فقط موقع روشن بودن لامپ نویز زیاد میشه ممکنه منبع نویز خود لامپ باشه.بخصوص اگه لامپ کم مصرف یا led باشه احتمالش هست.یه بار لامپ رو عوض کن
بجاش یه لامپ معمولی حبابی بزار ببین موقع روشن کردن بازم نویز زیاد میشه یا نه.

Iloveu-ALL
18-08-2016, 15:47
دوستان ممکن خود سیم برق مودم یا پریز برقی که مودم بهش وصله باعث نویز بشه؟ (چون از طریق سه راهی وصله) اصلا داریم چنین چیزی؟ اگه از این نیست باید برم تو تست مورد های زیر

مشکل از مودم نیست مودم قبلی هم این مشکلو داشت. ارزش دارم ببرم مودم رو تست کنن؟ بعد طبق گفته دوستمون شاید آپ استریم کم کردن || سیم کشی حیاط مشکل نداره ولی شاید آب بخوره بخاطر همون نویز بگیر ؟؟ همینطور سیم آویزه و میتونه خیلی تکون بخوره!! || ممکنه از پریز باشه (چندتا دوشاخه تست کردم نتیجه نداد البته همشون تقریبا مثل هم بودن)
از خود اندیشه پرسیدم گفت مشکل از سیم تلفن هست احتمال زیاد

محمد7966
18-08-2016, 15:55
دوستان ممکن خود سیم برق مودم یا پریز برقی که مودم بهش وصله باعث نویز بشه؟ (چون از طریق سه راهی وصله) اصلا داریم چنین چیزی؟ اگه از این نیست باید برم تو تست مورد های زیر

مشکل از مودم نیست مودم قبلی هم این مشکلو داشت. ارزش دارم ببرم مودم رو تست کنن؟ بعد طبق گفته دوستمون شاید آپ استریم کم کردن || سیم کشی حیاط مشکل نداره ولی شاید آب بخوره بخاطر همون نویز بگیر ؟؟ همینطور سیم آویزه و میتونه خیلی تکون بخوره!! || ممکنه از پریز باشه (چندتا دوشاخه تست کردم نتیجه مساوی بود البته همشون تقریبا مثل هم بودن)
از خود اندیشه پرسیدم گفت مشکل از سیم تلفن هست احتمال زیاد

بله ممکنه پریز تلفن هم مشکل داشته باشه و اون نویز ایجاد کرده

Iloveu-ALL
21-08-2016, 11:56
بله ممکنه پریز تلفن هم مشکل داشته باشه و اون نویز ایجاد کرده

چطوری میشه فهمید مشکل از دوشاخه ضد برق یا پریز نیست؟

دیشب و امروز چند بار قطعی داشتم:
1. پریز برق رو چک کردم از یک سه راهی مینی قدیمی استفاده میکرد عوض کردم زدم به 4 راهی خوب! تغییر نکرد
2. دکمه خاموش روشن مودم مشکل داره بعضی موقع ها گیر میکرد الان دوباره خوب شد :n02:

آقا امروز دوباره قطع و وصل میشد رفتم آنتن قدیمی بالا پشتمون قطع کردم ولی به وسیله ای وصل نبود ... چندبار از کنار سیم عبور میکرد جاهایی که چسبیده بودن فاصله دادم از هم -- تا آخر دنبالش کردم دیدم از خرطومی که به پریز وصله هم مسیرن فعلا آنتن قطع هست و فقط سیم خالیه
1-2 ساعت قطع نشده ولی نمیتونم نتیجه بگیرم /// حال و هوای مودم اینطوریه:

دوتای اولی هر دو رو 6 - 6.5 میرن تا 7 هم میرن

مشکلاتی که مونده
1. پریز یا دوشاخه ضدبرق
2. عبور احتمالی سیم برق کنار سیم تلفن (از بالا پشتمون تا پریز) یا مشکل دار بودن همین سیم
3. خود مودم و نکشیدن down/upstream

که دومی نیاز هست فقط یک سیم از دم خونه بکشی تا خود مودم (از یک برقکار بابام پرسید اینو گفت)
ولی نمیدونم دوباره واسه تلفن هم باید سیم بکشیم یا نه اون نویز داره باشه رو مودم تاثیر نمیذاره؟؟ :n27: اگه میذاره کلا قطع کنم ... بچه ها ببخشید من 3-2 دوباره برقکار آوردم عوض کردم درست نشد چون هیچ وقت مستقیم تا دم مودم نیاوردم
دیگه چه دلایلی میتونی باعث نویز بشه؟؟

محمد7966
21-08-2016, 12:42
چطوری میشه فهمید مشکل از دوشاخه ضد برق یا پریز نیست؟

دیشب و امروز چند بار قطعی داشتم:
1. پریز برق رو چک کردم از یک سه راهی مینی قدیمی استفاده میکرد عوض کردم زدم به 4 راهی خوب! تغییر نکرد
2. دکمه خاموش روشن مودم مشکل داره بعضی موقع ها گیر میکرد الان دوباره خوب شد :n02:

آقا امروز دوباره قطع و وصل میشد رفتم آنتن قدیمی بالا پشتمون قطع کردم ولی به وسیله ای وصل نبود ... چندبار از کنار سیم عبور میکرد جاهایی که چسبیده بودن فاصله دادم از هم -- تا آخر دنبالش کردم دیدم از خرطومی که به پریز وصله هم مسیرن فعلا آنتن قطع هست و فقط سیم خالیه
1-2 ساعت قطع نشده ولی نمیتونم نتیجه بگیرم /// حال و هوای مودم اینطوریه:

دوتای اولی هر دو رو 6 - 6.5 میرن تا 7 هم میرن

مشکلاتی که مونده
1. پریز یا دوشاخه ضدبرق
2. عبور احتمالی سیم برق کنار سیم تلفن (از بالا پشتمون تا پریز) یا مشکل دار بودن همین سیم
3. خود مودم و نکشیدن down/upstream

که دومی نیاز هست فقط یک سیم از دم خونه بکشی تا خود مودم (از یک برقکار بابام پرسید اینو گفت)
ولی نمیدونم دوباره واسه تلفن هم باید سیم بکشیم یا نه اون نویز داره باشه رو مودم تاثیر نمیذاره؟؟ :n27: اگه میذاره کلا قطع کنم ... بچه ها ببخشید من 3-2 دوباره برقکار آوردم عوض کردم درست نشد چون هیچ وقت مستقیم تا دم مودم نیاوردم
دیگه چه دلایلی میتونی باعث نویز بشه؟؟

شما میراییتون خیلی خوبه 28

یعنی مودمتون تا 10 مگ و بالاتر هم باید بکشه ولی خب چندتا سوالو میپرسم جوابشو اگر بدونید شاید بفهمیم مشکل از کجاست

1-شما قبلش snr تون و پهنای خط تون روی چند مگ بوده؟جواب این سوال خیلی مهمه شاید مشکل از شرکت باشه یا کلا کابلای زیرزمینی مخابرات

چون snr نسبت سیگنال به نویز مودم هست تا مرکز مخابراتیتون،اگر دم جعبه تست کردید و باز دیدید اعداد تغییر نکردند و همیناست پس مشکلتون یا ممکنه از سمت شرکت باشه یا از سمت کابلای زیرزمینی

اگر از سمت شرکت باشه باز میشه کاریش کرد ولی اگر از سمت کابلای مخابراتی زیرزمین باشه اصلا کاریش نمیشه کرد،چون بعید میدونم مخابرات بیاد کابلا رو تعویض کنه اونم برای یک نفر

sajad-tnt
21-08-2016, 12:53
نویز خطتتون بشدت مشکل داره...
تنها و بهترین راه حل همون خرید کابل تلفن و وصل کردنش از سر خط تا خود مودم هست.
همین حالا این روش رو تست کنید ،جواب همه ی سوالاتتون رو میگیرید دوست گلم.
موفق باشید.

Iloveu-ALL
09-09-2016, 19:39
نویز خطتتون بشدت مشکل داره...
تنها و بهترین راه حل همون خرید کابل تلفن و وصل کردنش از سر خط تا خود مودم هست.
همین حالا این روش رو تست کنید ،جواب همه ی سوالاتتون رو میگیرید دوست گلم.
موفق باشید.

بالاخره بعد از 5-6 سال دست و پنجه نرم کردن با این مشکل کل سیم ها رو عوض کردم از دم در گرفته تا توی حیاط و سقف و داخل خرطوم ها تا خود پریز ها!! پریز ها رو درست کردم هر چند دوشاخه ها یکی شون زنگ زده ولی مشکلی که داشت...
- سیم بصورت تیکه تیکه وصل شده بود : باید یک تیکه وصل میشد یا نهایت 2-3 تا وصله : دی
- دوم چیز اینکه نباید چسب بزنه یا آب خورش خوب باشه که این باعث میشه سیم خراب بشه یا سولفات بزنه
- سیم های تلفن از یک خرطوم کنار برق و حتی آنتن عبور می کرد
- به جای سیم تلفن ، از سیم برق داخل خرطوم ها استفاده می شد!!
- سیم های مخابراتی هم جز معمولی ها بود که عایق نویز نداشت
و جالب تر هزینه دستمزد کل کارش از اون قبلی که فقط تو حیاط کار کرد خیلی منصفانه تر بود (نفر قبلی همون اولین کسی بود که این گند ها رو بالا آورد)
خدا رو شکر تا الان که خوب بوده امیدوارم دیگه مشکلی پیش نیاد ... اگر بیاد دلیلش =>
1. مخابرات و بیرون از خونه
2. مودم (هر چند دکمه پاور مودم ام نابود شده و باید مودم رو عوض کنم از بس تو این 5 سال مودم خاموش روشن شد جز رکورد دار ها هستم) یا بالا بستن up / downstream که ممکنه مودم نکشه

Iloveu-ALL
09-09-2016, 19:49
ممنون از همگی که کمک کردن منتها این آخری دیگه تیر خلاصی رو زد :n02:
بازم اگه خدا نکرده مشکلی پیش بیاد دیگه منبع رو میدونم :n06:
روی سیمی که تلفن هست نویزگیر گذاشتم الان دیگه مثل آدم شده گوشی رو بر میدارم چراغ لینک DSL نمی پره :n09:

اینم snr جدید: (بعد از وصل کردن نویزگیر یا اسپلیتر)