PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : صفحه سیاه لپ تاپ دل n4030

Smm99
03-08-2016, 08:53
سلام بر همه دوستان.از دیروز لپ تاپم یهو صفحه اش شطرنجی شد و زمانی که با استفاده از نگه داشتن دگمه پاور لپ تاپ را خاموش کردم دیگه لپ تاپ بالا نیامد و فقط روشن میشه صفحه سیاهه وبوق میزنه.مشکلش چیه؟

گرافیم لپ ت انبرد نیست و اختصاصیه.حدود 6 سال هست که داره کار میکنه.
چند سوال داشتم:

1 اگر اشکال از چیپست گرافیک باشه با توجه به اینکه تعمیر نشده میشه با ریبال کردن درست بشه؟اگر بله چقدر عمر میکنه و اینکه ریبال کردن بهتره یا تعویض کل چیپست؟اگر چیپسترو تعویض کنم چقدر عمر میکنه؟

2قیمت چیپست این مدل لپ تاپ چنده؟

3ایا توصیه میکنید لپ تاپ رو تعمیر کنم و بفروشم؟تعمیرش کنم قیمت این لپ تاپ چنده؟

با تشکر.

فرستاده شده از CHM-U01ِ من با Tapatalk

amir_t6262
03-08-2016, 11:31
سلام بر همه دوستان.از دیروز لپ تاپم یهو صفحه اش شطرنجی شد و زمانی که با استفاده از نگه داشتن دگمه پاور لپ تاپ را خاموش کردم دیگه لپ تاپ بالا نیامد و فقط روشن میشه صفحه سیاهه وبوق میزنه.مشکلش چیه؟

گرافیم لپ ت انبرد نیست و اختصاصیه.حدود 6 سال هست که داره کار میکنه.
چند سوال داشتم:

1 اگر اشکال از چیپست گرافیک باشه با توجه به اینکه تعمیر نشده میشه با ریبال کردن درست بشه؟اگر بله چقدر عمر میکنه و اینکه ریبال کردن بهتره یا تعویض کل چیپست؟اگر چیپسترو تعویض کنم چقدر عمر میکنه؟

2قیمت چیپست این مدل لپ تاپ چنده؟

3ایا توصیه میکنید لپ تاپ رو تعمیر کنم و بفروشم؟تعمیرش کنم قیمت این لپ تاپ چنده؟

با تشکر.

قبل از هر کاری توصیه میکنم یک بار رم های دستگاه را جابجا کنی. چون این مورد را در لپ تاپ مشابه دیده بودم و ایراد از رم بود، نه گرافیک.

ضمنا یک مانیتور به لپ تاپ وصل کن و ببین خروجی تصویر داری؟

Smm99
03-08-2016, 11:33
انجام دادم اما نتیجه ای نگرفتم.

amir_t6262
03-08-2016, 11:34
مانیتور هم امتحان کردی؟

چند تا ماژول رم داری؟

Smm99
03-08-2016, 11:35
دو عدد و هر کدام 2 گیگ.منظورتون از مانیتور چیست؟

amir_t6262
03-08-2016, 14:20
منظورم این بود که از خروجی VGA تصویر بگیرید برای یک مانیتور دیگر.
چون ممکن است گرافیک شما سالم باشد ولی کابل های مانیتور لپ تاپ دچار مشکل شده باشد

رم ها را هم تک به تک در هر دو اسلات امتحان کنید، مطمئن شوید که هر دو رم و اسلات ها سالم باشند.

Smm99
04-08-2016, 06:08
منظورم این بود که از خروجی VGA تصویر بگیرید برای یک مانیتور دیگر.
چون ممکن است گرافیک شما سالم باشد ولی کابل های مانیتور لپ تاپ دچار مشکل شده باشد

رم ها را هم تک به تک در هر دو اسلات امتحان کنید، مطمئن شوید که هر دو رم و اسلات ها سالم باشند.
به مانیتور وصل کردم و دیگه لپ تاپ بوق نزد و کارکرد اما تصویر هم نیامد اما خود مانیتور ظاهرا نوشته بود که فرکانس تصویر را پشتیبانی نمیکند

amir_t6262
04-08-2016, 11:13
پس باید در مانیتور جداگانه موقع روشن کردن تصویر لوگو و ... میاد؟ قبل از اینکه ویندوز بالا بیاد.
اگر میاد که شما وارد safe mode شو و در آنجا تنظیمات گرافیکت را درست کن.

Smm99
04-08-2016, 11:59
خیر هیچ چیزی از لپ تاپ در مانیتور ظاهر نمی شود اما لپ تاپ بوق هم نمیزند و کار میکند.به نظر شما اشکال از چیه؟

amir_t6262
04-08-2016, 17:03
بنظرم ایراد از کابل رابط مانیتور لپ تاپ است.
کارت گرافیک شما قاعدتا مشکلی ندارد.
بنظرم با یک مانیتور دیگه و کابل vga دیگه هم امتحان کن. ممکن است در مانیتور دیگه، لپ تاپ تصویر بده. اینطوری مطمئن میشی که اشکال از کابل است.
و اگر نشد هم احتمالا ایراد از گرافیک.

اگر میتوانی، خودت لپ تاپ را باز کن و کابلش را چک کن. معمولا لپ تاپ های dell راهنمای باز کردن و تعمیر قطعات دارند. در سایت dell بگرد، فکر میکنم پیداش کنی.

من inspiron 6400 دارم، راهنمای کامل باز کردنش هست.

اگر زیاد وارد نیستی هم که لپ تاپ را به تعمیرکار بده.