PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بحث و مقالات درباره فن سیستم

Lord_theOne
23-09-2006, 10:53
امروز درباره چگون فن کیس را قرار بدهیم گپ می زنم
اگر یک فن داشتید
فن را جوری تنظیم کنید که هوا را از بیرون به داخل بیاورد این در موقعی است که دمای هوای خونه زیره 29 است غیر از این باید برعکس بشود البته بهتر است هوا را بیاورد بیرون بهتر است
در تابستان باید هوا را بیاورد بیرون
اگر دو عدد فن داشتید
فن جلوی کیس را هوا بیاورد داخل و پشت کیس بیاورد بیرون در صورتی که دمای اتاق زیره 29 درجه باشد در غیر اینصورت دوتاش بیاورد بیرون هوا را
اگر کیس شما از بقل فن می خورد باید فنها را تنظیم کنید تا هوا را بیاورد بیرون در هر حالت ]منظورم دمای اتاق است
اگر از سه فن استفاده می کنید در تابستان منظورم دمای بالای 29 است همه را جوری تنظیم کنید که هوا را به بیرون هدایت کند
اگر دما زیر 29 بود
اون فنی که جلوی کیس است را هوا بدهد بیرون و اون دوتا بیاورند بیرون
منظورم از دمای زیر 29 این است که در ماههای مهر یا ابان تا فروردین و اردیبهشت است
بالای 29 هم از اردیبهشت تا مهر است
همیشه در کیس بسته باشد
اینها براساس تجربه هست

مومن خدا
23-09-2006, 10:59
سلام بر مسعود جان عزيز دلم...دمت گرم منم كه قبلا اعلام آمادگي كردم...در ضمن اين تايپك مشترك من و داش مسعود هستش... :biggrin:

Lord_theOne
01-10-2006, 10:34
خوب امروز درباره کسانی که گرافیکشون هدسینگ دارند
می توانند از فنهای کوچک کیس استفاده کنند
من وقتی از بازی می آمدم بیرون دمای گرافیک 70 درجه بود اما حالا 43 درجه است
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Lord_theOne
04-10-2006, 13:29
آموزش نصب فنهاي گيگابايت

Inkareeeeeeeeee
10-10-2006, 18:56
Lord_theOne گرامی درود بر شما ......
خوش تیپ جان شما که تاپیک Water Cooler من رو بستید و پیشنهاد کردید که اینجا دوباره بنویسمش فکر نمیکنین که اینجا جای تاپیک من نیست ؟؟؟؟ آخه سیستم خنک کننده ای که من دارم ازش استفاده میکنم جای فن های سیستم رو میگیره .... شما چجوری ربطش دادین به فن نمیدونم ... بهتر نیست همون تاپیک رو باز کنین تا من بقیه شو ادامه بدم ؟؟؟ چون چیزیه که هم به کارت گرافیک ربط داره و هم به سی پی یو و هم به چیزای دیگه و دیگه نیاز ما رو به این فن های هندلی کلنگی از بین میبره ..... شما نظرتون چیه حالا ؟؟؟؟

hiwa_it
10-10-2006, 19:09
با درود
از دیروز نشستم که دوست خوبمون اینکاره بیاد اینور یه چیزی بنویسه دیدم خبری نشد امیدوارم اینور بیاد و یه حالی بده
خنک کردن سی پی یو و کارت گرافیک و چیپست های مین از طریقه مایع
اول بهتره بگیم چه چیزهایی لازم داریم چون میشه دستی هم ساخت و کاره زیاد مشکلی نیست البته بجز water block که باید خریداری بشه
90% اور کلاک کارهای دنیا معمولا از این طریق استفاده میکنند چون به حد قابل توجهی دما رو پایین میاره
water block
pomp
radiatore
fan
شیلنگ
مایع مخصوص که کم کم توضیح میدم مخصوص یعنی چی و چه چیزهایی در داخش هست
منبع که میشه استفاده هم نکرد

1.water block: بخشی هست که در بالای cpu قرار میگیره و دقیقا مانند یک فن بر روی سوکت های مختلف بسته میشود
یکی از بهترین واتر بلوکها رو زالمن میزنه
این هم واسه vga
این بخش بسیار مهم میباشد و مثل همیشه خیلیها دنبال مارک خوب با جنس خوب ولی ارزون میگردند مثل من
thermaltake یک مدل رو زده با جنس مس که دما رو در خودش نگه نمیداره و باعث میشه که cpu همیشه خنک بمونه

وظیفه water block : همانطور که در عکس میبینید water block دارای یک و ورودی و یک خروجی یا دو خروجی یک مدل از cooler master میباشد از ورودی مایع خنک وارد شده و از خروجی مایع بعد از گذر از روی cpu گرم شده و خارج میشود

ادامه دارد از دوستان تمنای همکاری دارم مرسی

hiwa_it
10-10-2006, 19:11
من هم حق رو به Inkareeeeeeeeee میدم داشتن یک تاپیک مخصوص بدک هم نیست

Inkareeeeeeeeee
10-10-2006, 19:30
من هم حق رو به Inkareeeeeeeeee میدم داشتن یک تاپیک مخصوص بدک هم نیست

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][1].gif
خداییش خیلی حال دادی ....... منم همینو میگم که ایشون اگه تاپیک منو باز کنه خوب میشه ... چون ما یه جای مشخص برای سیستمهای آبی داریم و با همکاری شما راهش میندازیم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Lord_theOne
10-10-2006, 22:13
ببينيد عزيزان من اين تاپيك را زدم مخصوص فن اينجوري بازدهي مي رود بالا چون فقط درباره فن صحبت مي شود و راهنماي قوي مي باشد بازدهي سايت بالا مي رود

مومن خدا
11-10-2006, 17:14
رفقا منم در تایید گفته ها داش مسعود بگم که این تایپک قدیمی تر از اون تایپک بسته شده هستش در ضمن من کاملا موافق با داشتن چنین تایپکی هستم...که جاش همینجاس...انشا الله که اطلاعات دوستان در این زمینه کمک رسان بچه ها باشه...ممنونم.

Inkareeeeeeeeee
11-10-2006, 19:36
ببينيد عزيزان من اين تاپيك را زدم مخصوص فن اينجوري بازدهي مي رود بالا چون فقط درباره فن صحبت مي شود و راهنماي قوي مي باشد بازدهي سايت بالا مي رود

مارو باش که با کیا اومدیم سیزده بدر [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من میگم که سیستم آبی کلا" سیستم فن رو منسوخ میکنه و به تاریخ اعتبارش خاتمه میده و شما میگی اینجا مطرح بشه !!!!!!!! آقا جان من میخوام تاپیکم باز بشه ..... شما باز نمی کنی ؟!!!! زوریه ؟!!! مگه قراره تاپیک انجمن ها انحصاری باشه ؟!!!!! کسی که میادش اینجا کارش تو فن گیره نه تو Water Cooler ها .... کسی که نتونه از یه فن ساده و ارزون سر در بیاره و کارش اینجا گیره شما میخواهی که از سیستم آبی گرون قیمت و یه کمی پیچیده سر در بیاره ؟!!!! مثل این میمونه که من بگم مونیتورم صدا میده و شما بگی که میز کامپیوترتو عوض کن
آخه چه ربطی داره ؟! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ... ... ...

Inkareeeeeeeeee
11-10-2006, 19:48
رفقا منم در تایید گفته ها داش مسعود بگم که این تایپک قدیمی تر از اون تایپک بسته شده هستش در ضمن من کاملا موافق با داشتن چنین تایپکی هستم...که جاش همینجاس...انشا الله که اطلاعات دوستان در این زمینه کمک رسان بچه ها باشه...ممنونم.

منظورت اینه که شما میخواستی این تاپیک رو بزنی ولی چون من زودتر زدم واسه همینم بهت بر خورده ؟؟؟ من هم سیستمش رو میدونم چیه و هم دیدمش و هم خریدمش و هم رو کامپیوترم نصبه ... شما هم هروقت چهارصدهزارتومن پول مبارک رو دادین و یه همچین سیستمی رو خریداری و نصب کردین اونوقت بیاین من اشکالاتتونو اگه تونستم حل میکنم .... اگرم حرفت سر قدیمی تر بودن تاپیکه که شما هم باید برین هرچی تاپیک مربوط به ویندوز میشه ببندین چون داس قدیمیتر هستش در آخرشم من کجا از شما پرسیدم ؟؟؟؟

Inkareeeeeeeeee
11-10-2006, 21:57
OOOOOOOOOOOKKKKKKKKKKKK
اینهم سیستمی که بدرد این تاپیک میخوره و دوستدارانش میتونن استفاده کنن

مومن خدا
11-10-2006, 21:57
اولا این طرز صحبت کردن شما اصلا درست نیست...در ضمن بنده حرفم این بود که در رابطه با فن وخنک کننده ها این تایپک کافی هستش...بعدشم شما فکر میکنی ما با شما دشمن هستیم...؟؟؟

Inkareeeeeeeeee
11-10-2006, 22:55
اولا این طرز صحبت کردن شما اصلا درست نیست...در ضمن بنده حرفم این بود که در رابطه با فن وخنک کننده ها این تایپک کافی هستش...بعدشم شما فکر میکنی ما با شما دشمن هستیم...؟؟؟

این طرز رفتار شما هم درست نبود ... بود ؟؟؟؟ اینجا شونصدتا تاپیک چرت وجود داره چرا فرتی مال من بایستی بسته بشه ؟؟؟

خب هستین دیگه ... نیستین ؟؟؟!!! ثابت کن که نیستی ...

omidbooter
30-07-2009, 06:00
سلام.

الان جدیدترین فن ها که خنک کنندگی بالایی داشته باشن کدومان؟و اگه توضیخ کامل با عکس بدید ممنون میشم

Lord_theOne
02-08-2009, 13:29
تاپيكهايي در اين باره زياد هستند و چه فني مي خواهي معمولي يا Water Cool يا حرفه اي