PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد خرید باتری برای لب تاپ فوجیتسو مشکلات مربوط به آن

ّfarzad543
26-07-2016, 12:04
سلام دوستان....

باتری لب تاپم خراب شده و 30 ثانیه جدا از برق هم روشن نگه نمیداره....البته چند ماهه که همین طوری با برق دارم کار میکنم و ولی باتری هم وصله!

چیزی که خیلی مهمه اینه که من کارم با لب تاپ خیلی زیاده و لب تاپم 24 ساعته در حال کاره و یه نرم افزار در حال اجرا همیشه هست.

میخواستم با این شرایط چه پیشنهادی بهم میکنین و راهنماییتون رو ممنون میشم بهم بگین که چکار کنم برای این که باتریم بیشتر عمر کنه....اینطوری که معلومه من باید همزمان برق و لب تاپ با هم وصل باشه چون موقع خواب من کنار لب تاپ نیستم...خواب من هم حدود 7-8 ساعته و ایا باتری لب تاپ این مقدار ساعت جدا از برق ،لب تاپ رو روشن نگه میداره؟؟!!!

در مورد باتری لب تاپ هم یه مقدار توضیح بدین که ایا تاریخ انقضا داره؟!! میلی آمپرش چقدر باشه خوبه؟چه ویزگی هایی داشته باشه بهتره؟

ایا همین مدل خودشو بگیرم بهتره یا مدل لب تاپهای دیگه هم مشکلی نداره؟

خلاصه ممنون میشم راهنمایی کنین چون من زیاد وارد نیستم...

لب تاپم 14 اینچ هست ..مدلش LH 532

باتشکر

amir_t6262
26-07-2016, 12:41
بنظرم برای شما که دایم لپ تاپت روشن است، باتری اش را در مواقعی که داری از برق استفاده میکنی، جدا کن.

هیچوقت هم برای مدت طولانی، باتری را روی 100 درصد شارژ نگه ندار. یعنی مثلا اگر باتری را داری کنار میگذاری، تا حدود 60 درصد شارژش کن و بعد در یک جای خنک نگهداری اش کن

گرما برای باتری خیلی مضر است. بهمین خاطر در مواقعی که باتری روی لپ تاپ است، از یک کول پد برای خنک کردن لپ تاپ و باتریش استفاده کن.

در مورد تاریخ هم بله بالاخره باتری هم عمر مفیدی دارد
ضمنا سعی کن باتری ات از نظر ظرفیت و ... مشابه باتری اریجینال دستگاه باشد.

ّfarzad543
26-07-2016, 13:14
سلام ممنون....

اگه باتری رو در بیارم، قطع و وصل برق مشکلی برای لب تاپ ایجاد نمیکنه؟

ّfarzad543
26-07-2016, 13:19
روی باتری تاریخ انقضاشو رده؟

ّfarzad543
26-07-2016, 13:20
بنظرم برای شما که دایم لپ تاپت روشن است، باتری اش را در مواقعی که داری از برق استفاده میکنی، جدا کن.

هیچوقت هم برای مدت طولانی، باتری را روی 100 درصد شارژ نگه ندار. یعنی مثلا اگر باتری را داری کنار میگذاری، تا حدود 60 درصد شارژش کن و بعد در یک جای خنک نگهداری اش کن

گرما برای باتری خیلی مضر است. بهمین خاطر در مواقعی که باتری روی لپ تاپ است، از یک کول پد برای خنک کردن لپ تاپ و باتریش استفاده کن.

در مورد تاریخ هم بله بالاخره باتری هم عمر مفیدی دارد
ضمنا سعی کن باتری ات از نظر ظرفیت و ... مشابه باتری اریجینال دستگاه باشد.

چرا تا صد درصد شارز نکنم؟

amir_t6262
26-07-2016, 15:12
چرا تا صد درصد شارز نکنم؟

صد در صد شارژ شدن و دشارژ شدن کامل باتری آن هم بطور مداوم، آسیب جدی به باتری میزند.
خصوصا اگر میخواهی باتری را برای مدت چند روز استفاده نکنی، نباید خالی خالی یا پر پر باشد.
البته اکثر سازنده های لپ تاپ به شکل های مختلف جلوی 100 درصد شارژ شدن باتری را میگیرند. مثلا بعضی ها بطور نرم افزاری نمیگذارند که این اتفاق بیفتد و ... .
برخی هم برنامه هایی دارند مثل lenovo energy management که با فعال کردن یک گزینه اش، باتری تا 60 درصد شارژ میشود و دیگر شارژ نمیشود.

- - - Updated - - -

روی باتری تاریخ انقضاشو رده؟
معمولا روی باتری ها تاریخ تولید چاپ میشود. حالا یا بطور کامل یا به صورت کد.
شما هم از جایی که میگیری، باید تا چند ماه باتری را برایت گارانتی کند.

اینجا را هم ببین بد نیست
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

amir_t6262
26-07-2016, 15:19
سلام ممنون....

اگه باتری رو در بیارم، قطع و وصل برق مشکلی برای لب تاپ ایجاد نمیکنه؟

در این خصوص توصیه های مختلفی شنیدم.
اما نظر خودم این است که بودن باتری یا نبودن آن روی نوسانات برق اثری ندارد.

البته خب اگر در منطقه ی شما برق زیاد قطع میشود، خوبی داشتن باتری این است که به محض قطع برق از باتری استفاده میکنی.
وگرنه اگر سابقه قطعی برق در منطقه شما کم است، در آوردن باتری ضرری ندارد.

ّfarzad543
27-07-2016, 11:25
ممنون از پاسخگویی.....بدبخیتی من اینه که جایی که هستیم برق زیاد میره...و باعث میشه ان همه اجراشدن نرم افزار بشه هیچ!!!

من فک میکنم باید باتری رو داخل لب تاپ بزارم تا حداقل کار این پروژم تموم بشه ...این پروژم تقریبا 6 ماه دیگه تموم میشه...و امیدوارم تو این 6 ماه باتری زود خراب نشه!

مجبورم شارژر همیشه وصل باشه...چون گاهی ساعت ها کنار لب تاپ نیستم و امکان برق رفتگی هم کم نیست! و ان کامل شارژ شدنایی که گفتین اتفاق میفته!

ولی این که گفتین میشه کنترل کرد تا 60 درصد شارژ بشه بد نیست....الان همینجا یه سوال دارم...مثلا شارژر وصل باشه و تا 60 درصد بیشتر پر نکنه ولی بر اثر کار لب تاپ دوباره شارژش کم بشه آیا دوباره به طور خودکار شارژ میکنه؟
در این مورد یه توضیحاتب بدین....
باتشکر

amir_t6262
27-07-2016, 17:52
ممنون از پاسخگویی.....بدبخیتی من اینه که جایی که هستیم برق زیاد میره...و باعث میشه ان همه اجراشدن نرم افزار بشه هیچ!!!

من فک میکنم باید باتری رو داخل لب تاپ بزارم تا حداقل کار این پروژم تموم بشه ...این پروژم تقریبا 6 ماه دیگه تموم میشه...و امیدوارم تو این 6 ماه باتری زود خراب نشه!

مجبورم شارژر همیشه وصل باشه...چون گاهی ساعت ها کنار لب تاپ نیستم و امکان برق رفتگی هم کم نیست! و ان کامل شارژ شدنایی که گفتین اتفاق میفته!

ولی این که گفتین میشه کنترل کرد تا 60 درصد شارژ بشه بد نیست....الان همینجا یه سوال دارم...مثلا شارژر وصل باشه و تا 60 درصد بیشتر پر نکنه ولی بر اثر کار لب تاپ دوباره شارژش کم بشه آیا دوباره به طور خودکار شارژ میکنه؟
در این مورد یه توضیحاتب بدین....
باتشکر
خب، پس ناچار هستید باتری را بگذارید.

در مورد شارژ 60 درصد، در لپ تاپ های لنوو برنامه ای هست که به این شکل عمل میکند. Lenovo energy management
وقتی گزینه Conservation Mode آن را فعال کنی، باتری با برق شارژ میشود تا 60 درصد.
حالا اگر برق بره، شروع میکند از باتری استفاده کردن.
اگر برق نره هم باتری تا 60 درصد شارژ میشود و بعد دیگه شارژ نمیشود.

هدفش هم همانطور که گفتم این است که باتری برای مدت طولانی با شارژ زیاد باقی نماند. چون روی عمر مفیدش اثر منفی میگذارد.

ّfarzad543
27-07-2016, 20:00
سلام...ممنون...

لینک زیر رو ببینین...با این(Power Manager) میشه تنظیماتی که گفتین رو برای لب تاپم انجام بدم؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ّfarzad543
27-07-2016, 20:11
فقط یه سوالی الان به ذهنم رسید....الان من مجبورم شارژر و باتری دایم وصل باشه.....اینطوری وقتی که 60 درصد کامل پر شه باز از برق استفاده نمیکنه؟

amir_t6262
28-07-2016, 10:19
در برنامه ای که لینک فرستادید، چک کنید ببینید چنین امکانی هست یا نه.
چون این برنامه را باید روی لپ تاپ خودتان نصب و امتحان کنید.

در مورد سوالتان هم اگر نرم افزاری که گفتید چنین قابلیتی داشت، وقتی که شما لپ تاپ را به برق بزنید، فقط تا 60 درصد شارژ میشود و بعد دیگه شارژ نمیشود.
ضمن اینکه در تمام مدتی که لپ تاپ به برق است، از برق استفاده میکنید، نه از باتری.

mehrdad8086
31-07-2016, 16:32
بنظر من اگر میتونید با نرم افزار جلوی 100 درصد شارژ رو بگیرید.بهتره.نیازی به درآوردن باطری نیست.یکی از تفاوتهای مهم لب تاب با کیس همینه دیگه....یهو برق میره و .......تمام....

باطری شما قیمت بالائی نداره پس بخرید و استفاده کنید.خیلی هم نگرانش نباش.و اینم بدون که درآوردن باطری در جلوگیری از نوسانات برق تاثیری نداره.

ّfarzad543
28-09-2016, 22:24
سلام....من الان نزدیک 5 ماه هست که دنبال باطری لب تاپم هستم ولی پیدا نمیشه!!! مگه میشه؟

ممنون میشم راهنماییم کنین.....