PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل دسترسی به هارد در G501VW

silvergh0st
26-07-2016, 11:10
سلام

همونطوری که خودتون می دونید G501 در کنار 128 گیگ اس اس دی یه هارد 5400 یک ترابایت هم داره. مشکل اینجاست که وقتی می خوام یه فایل ویدیویی حجیم مثل یک فیلم 2 گیگابایتی که روی هارد هست رو پخش کنم چه با مدیا پلیر چه با نرم افزار دیفالت وین 10 هر چند ثانیه فیلم یه لحظه گیر می کنه صدای به کار افتادن هارد میاد و فیلم راه میفته. انگار که بخش بخش فیلم رو بافر کنه و پخش کنه. حالا اگر یه فیلم رو با مدیا پلیر و یکی دیگه رو با برنامه خودش باز کنم که مجبور باشه هارد رو فعال نگه دراه این مشکل پیش نمیاد. مشکل از تنظیمات پاور هم نیست چون روی مود پرفورمنس هم این مشکل هست. ضمنا فیلم ها رو از روی اس اس دی بدون هیچ مشکلی پخش می کنه. حالا می خوام ببینم دوستان با مشکل مشابه مواجه شدن و اگر اینطوره چه راه حلی داره؟؟ آبروی آدمو می بره مثلا لپ تاپ گیمینگ نمی تونه یه فیلم رو بدون مشکل پخش کنه!
پیشاپیش ممنون.

saeed_136915
26-07-2016, 11:13
سلام

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

amir_t6262
26-07-2016, 12:37
من بعید میدانم دیگه آنقدر هارد سریع بخواهد sleep یا turn off شود که مثلا وسط فیلم گیر کند.
بنظرم که این ایراد سخت افزاری است.

باز جهت اطمینان شما با نرم افزارهای تست هارد مثلا HDD Tune pro یا Hard disk sentinel ، هاردتان را تست کنید.

silvergh0st
26-07-2016, 18:01
سلام

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

هر جفت این مقادیر روی Never هستن اما باز هم داستان همونه

من بعید میدانم دیگه آنقدر هارد سریع بخواهد sleep یا turn off شود که مثلا وسط فیلم گیر کند.
بنظرم که این ایراد سخت افزاری است.

باز جهت اطمینان شما با نرم افزارهای تست هارد مثلا HDD Tune pro یا Hard disk sentinel ، هاردتان را تست کنید.

جالبیش اینجاست که اگر دوتا فیلم همزمان بذارم پخش بشه چنین مشکلی نداره!!! اگر هارد مشکل داشت باید تو این مورد وضعیت بدتر میشد.

silvergh0st
26-07-2016, 20:14
با HD Tune Pro هم بنچمارک گرفتم، ارور چک هم‌کردم، مشکلی نداشت. البته عدد خوندنش میانگین ۸۵ شد. نمیدونم خوبه یا بد. ریسپانس تایم هم ۲۰ میلی ثانیه