PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای تصمیم در انتخاب بین ویندوز 10 و ویندوز 7

alirezawater
05-07-2016, 21:22
سلام دوستان عزیز

برای یک بچه 9 ساله یک سیستم 1150 با سی پی یو i3 و 4 گیگ رم جمع کردم

حالا براش میخوام ویندوز نصب کنم بین ویندوز 10 و ویندوز 7 موندم

توضیحات:

- این کاربر کوچک ما، کار با کامپیوتر رو بلد نیست و تا حالا فقط با تبلت اندرویدی کار کرده، بنابراین حداقل در چندماه اول در حال کشف و یادگیری و البته خراب کردنه :n01:
- خودم روی سیستتم ویندوز 7 دارم، و تا به حال ویندوز 10 رو نصب نکردم ، بنابراین اگر به مشکل بخوره چون بهش دسترسی ندارم باید به صورت تلفنی مشکلش رو حل کنم
- روی سیستمش teamviewer نصب مکینم که اگر به مشکلی خورد بتونم با teamviewer بعضی از مشکلات رو حل کنم
- ساپورت نرم افزارهایی که روی ویندوز 7 بخصوص فارسی ها قابل اجرا هست هم برام مهمه
- اگر به صورت gpt هاردشو پارتیشن بندی کنم ، ممکنه بعضی وقتا بخوام هارد خودم رو که پارتیشن بندیش mbr هست به سیستمش وصل کنم، از این بابت ویندوز 10 هارد منو میشناسه؟
-اکثر کارهایی هم که قراره با این کامپیوتر انجام بشه، بازی و دیگر کارهای عمومی، مثل اینترنت و ... هست
-قبلا برای ویندوز 7 برنامه هایی بود که از طریق یه سی دی بوت میشد از کل ویندوز نصب شده به همراه برنامه هاش، بک آپ بگیری و در یک قسمت هارد ذخیره کنی و هر موقع ویندوز بهم ریخت با این برنامه ویندوز رو دوباره کامل برگردونی
برای ویندوز 10 هم چنین برنامه ای هست؟ لطفا معرفی کنید

حالا به نظرتون با این تفاسیر براش ویندوز 10 نصب کن یا ویندوز 7؟

با تشکر:n40:

stabesh
06-07-2016, 11:42
سلام
ویندوز 10 خودش خودشو آپدیت میکنه ممکنم هست بعضی بازیها روش نصب نشه بازیهای که برای ویندوزهای با ورژن پایینتره

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

sadegh571
06-07-2016, 12:44
به نظر من ویندوز 7 بهتره براش.

behnamy01
07-07-2016, 21:02
نظر من روی 10 هستش، دیگه چه بخواین چه نخواین آینده دست 10 هستش و تمــــام ســرمایه شرکت پشت این وینـدوزه و مطمئن باشید وینـدوز بدی نخواهد بود. دیگه 7 داره قـدیمی میشه. بهش 10 رو یـاد بدید.

اگر خیلی نگرانید که خـرابکـاری نکنه هم در مورد freeze کردن وینـدوز تحیقیق کنید تا هربار که سـیستم خامـوش روشن میشه برگرده به حالت اولش و نتونه خـرابکاری کنه

NaughtyCat
07-07-2016, 22:11
قبلا برای ویندوز 7 برنامه هایی بود که از طریق یه سی دی بوت میشد از کل ویندوز نصب شده به همراه برنامه هاش، بک آپ بگیری و در یک قسمت هارد ذخیره کنی و هر موقع ویندوز بهم ریخت با این برنامه ویندوز رو دوباره کامل برگردونی
برای ویندوز 10 هم چنین برنامه ای هست؟ لطفا معرفی کنید

حالا به نظرتون با این تفاسیر براش ویندوز 10 نصب کن یا ویندوز 7؟

سلام. روی ویندوز 10 اگه مشکلی پیش بیاد راحت میتونید دستگاه رو Reset کنید (مثل موبایل یا تبلت). از این جهت برای شما خیلی بهنره.

از نظر اجرای برنامه ها و تنظیمات کنترل والدین هم تفاوت زیادی ندارن. بنظرم بهتره 10 رو انتخاب کنید.

alirezawater
08-07-2016, 02:17
متاسفانه نه freez به کارم میاد نه reset factory چون مجبور میشم دوباره همه برنامه ها رو نصب کنم
برای قسمت زیر چه نرم افزاری پیشنهاد میکنید؟
-قبلا برای ویندوز 7 برنامه هایی بود که از طریق یه سی دی بوت میشد از کل ویندوز نصب شده به همراه برنامه هاش، بک آپ بگیری و در یک قسمت هارد ذخیره کنی و هر موقع ویندوز بهم ریخت با این برنامه ویندوز رو دوباره کامل برگردونی

jorj
08-07-2016, 09:57
acronis true image