PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل روشن نشدن Acer Aspire

H.M.D
20-06-2016, 12:46
سلام، مدل لپ تاپ من هست: Acer Aspire V5-561G

چند ماهیه یه مشکلی پیدا کرده، این که برای اینکه لپ تاپ بالا بیاد، مجبورم چند بار روشن خاموشش کنم.
یعنی بار اول که دکمه روشن رو میزنم، چراغ آبی روشن میشه، فن هم صدای روشن شدنش میاد، ولی صفحه اسکرین همونجوری مشکی میمونه.
مجبورم یه چند ثانیه ای دکمه روشن خاموش رو نگه دارم تا خاموش شه.

بار دوم که روشنش میکنم، تقریبا 10 ثانیه میاد روشن میشه، دوباره چراغ آبی روشن میشه ولی صفحه اسکرین سیاه میمونه، و بعد تقریبا 10 ثانیه خود به خود خاموش میشه.

بار سوم که دکمه روشن رو میزنم، بدون هیچ مشکلی میاد بالا!

همه چیز دستگاه اوکیه، فقط این موضوع اذیتم میکنه. گارانتی سازگار داره، ولی واقعا به چند دلیل جرات نمیکنم بدم گارانتی چک کنن:
اولا که گفتن ممکنه تا 30 روز دستگات پیش ما میمونه، که عملا برای من امکانپذیر نیست.
واقعا می ترسم توی بررسی و تعمیرات، بزنن یه سری چیزای دیگه که الان داره سالم کار میکنه رو هم خراب کنن!
و اینکه فایل های شخصی توی لپ تاپ رو مطمئن نیستم بتونم اعتماد کنم بدم دست کس دیگه یی باشه. به خصوص همه اطلاعات دراپ باکس که مجبور میشم کلا دراپ باکس رو پاک کنم، و بعدا که دوباره نصب کنم، کلی دردسره برام که چند گیگ فایل رو sync کنه با لپ تاپم!

mhda69
20-06-2016, 14:15
دوست عزیز در مورد نگرانی هاتون از گارانتی باید بگم گارانتی سازگار در حدی هست ک بشه کاملا بش اطمینان کرد از هر لحاظ...من خودم چندین مورد تجربه شو داشتم و تو هیچ کدوم حداقل ناراضی نبودم...
از اطلاعات روی یه هارد اکسترنال بکاپ بگیرین قبل از فرستادن ب گارانتی...
یکم هم اونجا پیگیری و سماجت داشته باشین تا دستگاه رو 2.3 روزه بتون بدن...من موفق ب این کار شدم یه بار!

اما بازم اگر مایل ب استفاده از گارانتی نیستین چیزی ک ب ذهن من میرسه اینه ک شاید با آپدیت بایوس مشکل حل شه...البته این کار نسبتا ریسک بالایی داره و مسولیتش با خودتون...

بد نیس سلامتی هارد و رم تون رو با نرم افزارای مخصوص چک کنید...هرچند زیاد ربطی نداره...
مشکل تصویر ندادن میتونه از کارت گرافیک هم باشه ک اونم جای بحث داره...
گاهی هم مشکل از منبع تغذیه اس یعنی باتری یا آدابتور...

ازین احتمالات خارج نیس...

amir_t6262
20-06-2016, 20:16
چند وقت است که لپ تاپ را داری؟
ویندوزش چیه؟
آخرین بار کی ویندوز عوض کردی؟
ضد ویروست به روز است؟ سیستم ویروسی نیست؟

پیشنهاد اولم تعویض ویندوز است.
از اطلاعاتت بک آپ بگیر و ویندوز عوض کن.

اگر مشکل حل نشد، آن وقت به فکر گارانتی و ... باش.

mehrdadb3
14-08-2016, 21:02
خوب هاردت رو از رو لپ تاپ بردار و بدون هارد بهشون بده مشکل فقط اولش هست که درست روشن نمیشه دیگه
یا اطلاعات مهمت رو بردار (بکاپ بگیر) فقط ویندوز روش بمونه بفرست گارانتی