PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک برای چاق شدن

sajjadm1
09-06-2016, 14:38
سلام دوستان من بیست سالمه و 175 تا قدم هس ولی وزنم فقط 45 کیلو هس و از لاغری رنج می برم میخوام چاق بشم چیکار کنم بنطرتون اخه خیلی خیلی لاغرم
ممنون میشم کمکم کنید

mhda69
09-06-2016, 16:04
بدنسازی اصولی و با صبر و حوصله...نه با مکمل و قرص و آمپول!
همزمان هم هرررررچی میتونی بخور مخصوصا چیزایی مث سیب زمینی و ماکارونی و سفیده تخم مرغ و موز و...
عجله هم نکن...

mehdiops
09-06-2016, 16:39
دوست عزیز این موادی که میگم رو بخور خودم 1 هفته ای 15 تا رفتم بالا

در یک کلام الویه
سیب زمینی-تخم مرغ-سس مایونز(پرووپیمون)-هویج خرد شده-مرغ خرد شده-کالباس خرد شده-نخو فرنگی و...

شما صبح حانه رو میخوری و بعد به اندازه یک 3 تا ساندویج اویه
بعد ناهار
سپس 2 تا ساندویج الویه
و در آخر شام

خوردن یک لیوان نوشابه ترجیحا کواکولا مشکی توصیه میشه

danielo
09-06-2016, 17:54
خب اگر کسی نمیتونه غذا زیاد بخوره چی ؟ طرف معده کوچیکی داره و اشتها زیادی نداره .اون وقت باید چیکار کنه.ایا مکمل هایی وجود دارند که حجم کمی داشته باشند ولی کالری بالا
؟

sajjadm1
09-06-2016, 18:05
درسته , اگه نشد زیاد بخوری چی؟

MOHAMMAD2010
09-06-2016, 18:28
دوست عزیز این موادی که میگم رو بخور خودم 1 هفته ای 15 تا رفتم بالا

شما اینا رو خوردی یک هفته ای 15 تا چی بالا رفتی !؟

stabesh
09-06-2016, 18:35
سلام
اولا لاغری که خوبه اگه مثل من اضافه وزن داشتی میفهمیدی
بعدم اگر قند ندارین شکلات و بستنی خیلی چاق میکنه مفیدم هست به جز شکرش که ضرر داره
مکمل هم به درد نمیخوره عوارض داره
ناراحت نباش با بالاتر رفتم سن اضافه وزن پیدا میکنی
استرس نداشته باش و فکرای خوب کن

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

sajjadm1
09-06-2016, 18:51
سلام
اولا لاغری که خوبه اگه مثل من اضافه وزن داشتی میفهمیدی
بعدم اگر قند ندارین شکلات و بستنی خیلی چاق میکنه مفیدم هست به جز شکرش که ضرر داره
مکمل هم به درد نمیخوره عوارض داره
ناراحت نباش با بالاتر رفتم سن اضافه وزن پیدا میکنی
استرس نداشته باش و فکرای خوب کن

لاغری خوبه ولی منم دیگه خیلی لاغرم , وضعیت من یه جوری هس که فکر کنم کم کم از نمودار توده بدنی میزنم بیرون:n02:
استرس که متاسفانه خوراکم هس :n37:
ممنون از راهنماییت دوست عزیز

bestmovie
09-06-2016, 19:29
هیچ چیز مثل شیرینی جات چاق نمیکنه شما از قنادی شیرینی تر بخر هر روز چند تا بخور حتما چاق میشی

kenzu
09-06-2016, 19:56
اهل سومالی هستی؟:n02:
برو دکتر یه ازمایش کامل بده ببین مشکلی نداری بعد شروع کن به خوردن این چیز میزا

javad2015
09-06-2016, 19:56
من نمیدونم چرا همه میخوان چاق بشن؟!
نمیدونم منظورشون شاید تو پر شدن باشه.اخه چاقی یعنی چربی جمع کردن و شکم اوردن.
نوع استخون بندی بدنت چجوریه؟!
باید ریز باشه.چ.ن کسی که استخوان بندیش درشته با این قد وزنش زیر 60 محاله بیاد.
من خودم یه زمانی لاغر بودم با قد 178 70 کیلو بودم .البته استخون بندیم درشته ..با ورزش های قدرتی روزی 1 ساعت و با یه برنامه غذایی اصولی که هفته ای1.5 اظاف کردم الان 85 کیلو هستم.
پیشنهاد میکنم حتما یه سر به برنامه غذایی کشتی گیرا تو نت بزن که چجوری وزشنون رو اظاف میکنن.

sajjadm1
09-06-2016, 22:03
من نمیدونم چرا همه میخوان چاق بشن؟!
نمیدونم منظورشون شاید تو پر شدن باشه.اخه چاقی یعنی چربی جمع کردن و شکم اوردن.
نوع استخون بندی بدنت چجوریه؟!
باید ریز باشه.چ.ن کسی که استخوان بندیش درشته با این قد وزنش زیر 60 محاله بیاد.
من خودم یه زمانی لاغر بودم با قد 178 70 کیلو بودم .البته استخون بندیم درشته ..با ورزش های قدرتی روزی 1 ساعت و با یه برنامه غذایی اصولی که هفته ای1.5 اظاف کردم الان 85 کیلو هستم.
پیشنهاد میکنم حتما یه سر به برنامه غذایی کشتی گیرا تو نت بزن که چجوری وزشنون رو اظاف میکنن.
منظورم از چاق شدن همون پر شدن شماست , استخوان بندی هم ریز هس تقریبا. شایدم نباشه چون از نظر عرضی هم اندازه بقیه هسم تقریبا ولی گوشت و ماهیچه هیچ , البته هر چی وزن دارم همین وزن استخوان هام هس چون گوشت و ماهیچه که ندارم
ممنون از راهنماییت دوست عزیز

mehdiops
10-06-2016, 09:39
همون الويه كه گفتم بخور به دليل وجود سيب زميني بدن سالم حجم ميگيره
از طرفي تخم مرغم پروتيين داره و سالمه

حتما با نون لواش بايد بخوري تست كن اگر بعد از دو هفته حداقل ٥ كيلو بالا نرفتي اونوقت شاكي باش

سمت شيرينيجات اصلا نرو ضرر داره

sajjadm1
10-06-2016, 12:55
همون الويه كه گفتم بخور به دليل وجود سيب زميني بدن سالم حجم ميگيره
از طرفي تخم مرغم پروتيين داره و سالمه

حتما با نون لواش بايد بخوري تست كن اگر بعد از دو هفته حداقل ٥ كيلو بالا نرفتي اونوقت شاكي باش

سمت شيرينيجات اصلا نرو ضرر داره

الویه با کالباس بهتر هس یا با گوشت مرغ؟؟ کالباس بیشتر دوست دارم
بنظرت کنارش ورزش کنم خوبه؟
البته بدنسازی نمیتونم برم مثلا داخل خونه , شنا و ... را تمرین کنم

akpa
10-06-2016, 18:21
الویه با کالباس بهتر هس یا با گوشت مرغ؟؟ کالباس بیشتر دوست دارم
بنظرت کنارش ورزش کنم خوبه؟
البته بدنسازی نمیتونم برم مثلا داخل خونه , شنا و ... را تمرین کنم

بنظر من شما کم کم وزنت رو زیاد کن چون درغیر اینصورت چربی شکمی میاری
اگه نمیتونی زیاد غذا بخوری به میان وعده ها اضافه کن یعنی تو حالت عادی صبحانه نهار شام میخوری بهش عصرانه و وعده بین صبحانه و نهار رو هم اضافه کن
با خوردن غذاهای فست فوت و تنقلات سریع چاق میشی ولی این چاقی مضر هست و ممکنه دچار دیابت و .. بشید
برنامه منظم داشته باش و سعی کن مثلا اگه همیشه دو کفگیر برنج میخوری سعی کن هر وعده نصف کفگیر یا بیشتر اضافه بخوری
در مورد چاقی اینم بگم سن خیلی مهمه من 183 قدمه وبین 18 تا 22 سالگی وزنم بزور 70 میشد ولی از 22 تا 24 وزنم رفت 75 و الان 80 کیلو وزن دارم و چربی شکمی گرفتم و لاغر شدن خیلی سخت تر از چاق شدنه پس طی دوره رژیمی که دارید حواستون به سرعت چاق شدن هم باشه

P8H61
10-06-2016, 19:01
منم نظر اینه که یه دکتر متخصص برید ببینید وضعیت تیروئیدتون چه جوره؟

چون من خودم تیروئیدم یه مقدار کم کاره خانوادگی تیروئیدمون کم کاره. راحت راحت میتونم روزی نیم کیلو چاق شم.اگر بخوام.یعنی تست کردم که میگم یه بار تا 130 کیلو هم رفتم.بعدش رفتم دکتر لاغری باز 30 کیلو کم کردم.

Khan gholi
11-06-2016, 01:16
بالاترین چیزی که کالری داره اجیل ها بخصوص بادم زمینی و بادم هست.می تونید تو یک سرچ ساده از میزان هر کالری تو غذا رو بدست بیارید.از روغن که باعث سخت شدن دیواره رگ و مشکلات قلب عروق میشه جدا خودداری کنید.نوشابه نخورید که پوکی استخوان میاره .کالباس دوم غذا سرطان زاست.
بادم زمینی 100 گرم چیزی حدود 600 کیلو کالری داره(یک مشت بادم زمینی برابر با 3 کف گیر پر برنج هست) ولی سیب زمینی 100 گرم , 80 کیو کالری داره.این چیبس یا سیب زمینی سرخ کرده هست که 100 گرمش 600 کیلو کالری داره.از چیز ها چربی دار که کلسترول داره مثل تخم مرغ وسیب زمینی و کلا با روغن سر و کار داره صرف نظر کنید.
برید باشگاه بدنسازی و وزنه های سنگین و تعداد کم حدود 10 تا 15 عدد بزنید.بعدش سیب زمینی اب پز و تخم مرغ اب پز و موز و بادم زمینی بخورید.غذاهای پروتینی و گوشتی بخورید.بعد از باشگا بدنسازی برای تقویت عضلات قلب بجای دوچرخه سواری بعلت بالای کالری سوزندان اند صرف نظر کنید و فقط پیاده روی تند انجام بدید. از خوردن مزخرفات جدا خودداری کنید سعی کنید بجای چربی اوردن حجم عضلات بیشتر کنید.هفته یک کیلو به حجم عضلاتتون اضافه بشه بهتره از اینکه به اندام نحیف ولی دچار چربی شکم بدقواره و مشکلات فروان اون دچار بشید

stabesh
11-06-2016, 07:45
سلام دوباره
می خواستم بگم دکتر کرمانی یه سایت داره توش اطلاعات خوبی میتونی پیدا کنی و همین طور برنامه رژیم چاقی یا لاغری میده البته پولیه اما برنامه اش خیلی خوبه غذاها رو خودت میتونی انتخاب کنی و یه نفر مشاورم هر هفته بهت زنگ میزنه اما من درست رعایت نکردم که کم کنم بعدم ولش کردم ولی خیلیا نتیجه گرفتن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
موفق باشی

mehdiops
11-06-2016, 10:26
فرقي نميكنه
دو ماده اصلي سيب و تخم مرغ هست هر چي حواشيش رو بيشتر كني به خودت حال دادي
مرغ سالمتره ولي كالباس ضررش بيشتره
جفتشو بريز

MOHAMMAD_ASEMOONI
11-06-2016, 13:19
سلام
مرکز فرماندهی بدن مغز هست .وقتی مغز دستور ذخیره سازی آب و چربی رو نده بدن چاق نمیشه و پرخوری فقط مریضی میاره
خودِ مغز و غده هاش و غده های دیگر بدن مسئول این دستورات هستند
بنده یک نفر رو میشناختم قد بلند و لاغر . رفت سراغ یک قرص ماهواره ای . وزنش 10 کیلو زباد شد ظرف حدوداً 5 ماه اما اون قرص کورتون داشت و باعث پوکی استخوانش شد
اگر قصد استفاده از این قرصها رو دارین حتماً باید پزشک تجویز کنه و طوری مصرف کنین که ماهی 1 کیلو بیشتر اضافه وزن نگیرین و حتماً مکمل کلسیم و ویتامین D هم مصرف بشه باهاش
یه نفر دیگه هم داشتیم که خیلی چاق بود . زنش بهش گفته بود حتماً باید لاغر بشی
قرص ماهواره ای خورد وزنش خیلی کم شد اما سنگ کلیه آورد و یک کلیه اش داغون شد
خلاصه مراقب باشین برای چند کیلو آب و چربی سلامتیتون رو از دست ندین و مشتری دائم دکتورها و بیمارستانها و داروخونه ها بشین
لاغری اگر از کودکی باشه ممکنه ارثی و هورمونی باشه . از انگل هم میتونه باشه .
به هر حال خودسرانه عمل نکنین که پشیمونی به بار میاره چون داروهای چاق کننده روی مغز و دیگر غدها و ترشحاتشون اثر میذاره و باعث میشه سلولهای بدن پیام بگیرند که آب و چربی ذخیره کنند . فرد خیلی احساس گرسنگی و تشنگی میکنه و سریعاً چاق میشه که بیشترش به دلیل احتباس آب در سلولها هست . احتباس آب در سلولها باعث فشار خون و فشار به قلب میشه که خطرناک هست .
هشدار مهم :
کسی که از داروی کورتون دار مصرف میکنه به هیچ وجه نباید یکدفعه قطعش کنه .
اطلاعات بیشتر
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

sajjadm1
11-06-2016, 21:28
سلام
مرکز فرماندهی بدن مغز هست .وقتی مغز دستور ذخیره سازی آب و چربی رو نده بدن چاق نمیشه و پرخوری فقط مریضی میاره
خودِ مغز و غده هاش و غده های دیگر بدن مسئول این دستورات هستند
بنده یک نفر رو میشناختم قد بلند و لاغر . رفت سراغ یک قرص ماهواره ای . وزنش 10 کیلو زباد شد ظرف حدوداً 5 ماه اما اون قرص کورتون داشت و باعث پوکی استخوانش شد
اگر قصد استفاده از این قرصها رو دارین حتماً باید پزشک تجویز کنه و طوری مصرف کنین که ماهی 1 کیلو بیشتر اضافه وزن نگیرین و حتماً مکمل کلسیم و ویتامین D هم مصرف بشه باهاش
یه نفر دیگه هم داشتیم که خیلی چاق بود . زنش بهش گفته بود حتماً باید لاغر بشی
قرص ماهواره ای خورد وزنش خیلی کم شد اما سنگ کلیه آورد و یک کلیه اش داغون شد
خلاصه مراقب باشین برای چند کیلو آب و چربی سلامتیتون رو از دست ندین و مشتری دائم دکتورها و بیمارستانها و داروخونه ها بشین
لاغری اگر از کودکی باشه ممکنه ارثی و هورمونی باشه . از انگل هم میتونه باشه .
به هر حال خودسرانه عمل نکنین که پشیمونی به بار میاره چون داروهای چاق کننده روی مغز و دیگر غدها و ترشحاتشون اثر میذاره و باعث میشه سلولهای بدن پیام بگیرند که آب و چربی ذخیره کنند . فرد خیلی احساس گرسنگی و تشنگی میکنه و سریعاً چاق میشه که بیشترش به دلیل احتباس آب در سلولها هست . احتباس آب در سلولها باعث فشار خون و فشار به قلب میشه که خطرناک هست .
هشدار مهم :
کسی که از داروی کورتون دار مصرف میکنه به هیچ وجه نباید یکدفعه قطعش کنه .
اطلاعات بیشتر
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام
ایا قرص تقویتی هس که ضرر و عوارض نداشته باشه؟ یعنی فقط پر از مواد پروتیینی و ویتامین و .... باشه. کلا بتونه بدون ضرر بدن را تقویت کنه و مواد مورد نیاز را بهش برسونه

MOHAMMAD_ASEMOONI
12-06-2016, 05:20
سلامایا قرص تقویتی هس که ضرر و عوارض نداشته باشه؟
یعنی فقط پر از مواد پروتیینی و ویتامین و .... باشه. کلا بتونه بدون ضرر بدن را تقویت کنه و مواد مورد نیاز را بهش برسونه
سلام
شما اگر روزی 10 کلیو پروتئین و ویتامین هم بخورین چاق نمیشین مگر اینکه سلولها دستورالعملِ و فرمانِ ذخیره ی آب و چربی رو دریافت کنند
این دستور اتوسط غده های بدن به وسیله ی هورمونها ابلاغ میشه به سلولها
غده های بدن شما به صورت طبیعی چنین هورمونهائی ترشح نمیکنند و باید توسط بعضی داروها تحریک بشند تا این هورمونها رو ترشح کنند
اون داروها 2 کار انجام میده:
تحریک سلولها به ذخیره سازی آب و چربی
تحریک حس گرسنگی و تشنگی
اگر موقع مصرف اون داروها ورزش سنگینِ مناسب با وزنه هم انجام بدین تارهای عضلانی ماهیچه ها هم شروع به جذب پروتئین میکنند و ضخیم میشند و ماهیچه ها هم قوی میشه البته در حدِ امکانات و توانائیشون
با ورزش به بدنِ هیچکس حتی یک تار ماهیچه ای هم اضافه نمیشه بلکه تارهای موجود فقط پرتئین جذب میکنند و قطورتر میشند و ماهیچه حجمش یک مقدار زیاد میشه و به اصطلاح قویتر میشه

تعداد تارهای عضلانی در هر ماهیچه ذر دوران جنینی تعیین و تشکیل میشه بوسیله ی دستورالعملِ ژنها و بعد از اون دیگه تا آخر عمر تعدادش ثابت هست اما میتونه قوی و ضعیف بشه توسط ورزش یا ببماری و یا تنبلی و کم استفاده شدن و یا پیری
بعضیها بعد از ازدواج به طور طبیعی هورمونهای موثر در ذخیره سازی آب و چربی در بدنشون زیاد میشه و چاق میشند
بعضیها سبستم بدنشون و ژنتیکشون طوری هست که چاقیِ طبیعی ندارند و راهی جر تحریک غده ها با دارو و هورمون و اینها نیست
بعضیها بر اثر بیماری لاغر میشند مثل بیماری قند یا سرطان یا انگل و غیره
اگر لاغری شما مادرزادی و ژنتیکی باشه راهی جز دخالت در کار غده ها برای چاقی نیست
داروی بی ضرر وجود نداره اما با مصرفِ داروی مناسب و مقدار مناسب ومکملهای مناسب میشه تا حد ممکن ضررش رو کم کرد
شما اگر برین دکتر و بگین میخوام به روشی ایمن و آرام آرام چاق بشم ممکنه بهتون داروی اشتها آور بده .
ممکنه همون کافی باشه که وزنتون کم کم بالا بره
شاید هم اشتها آور کافی نباشه و باید هورمون هم مصرف کنین تا سلولها هم شروع کنند به ذخیره سازی آب و چربی تا چاق بشید
به هر حال اگر رفتین دنبال این کار حتما یک ترازو بخرین (لزومی نداره گرانقیمت باشه) تا میزان افزایش وزنتون رو زیر نظر داشته باشین
بهتره قبلش هم یک آزمایش تراکم استخوان بدین تا بعد از 6 ماه دوباره تراکم استخوانتون رو چک کنین تا تاثیر داروها بر استخوانها رو زیر نظر داشته باشین تا با مصرف مقدار مناسب از کلسیم و ویتامین D مانع از کاهش تراکم استخوان بشین
این رو هم بگم که لاغرها کلاً تراکم استخوانشون از چاقها کمتره چون فشار کمتری هست روی استخوانهاشون و کمتر کلسیم جذب میکنه . فضانوردها هم همینطورند . دوقتی ماهها در مدار زمین در شرایط بی وزنی زندگب کنند تراکم استخوانشون کم میشه . گرچه با وررش تحت فشار تسمه های کشی یک مقدار از پوک شدن استخوانهاشون جلوگیری میشه
کلاً سیستم بدن طوریه که اگر تحت فشار مناسب به کار گرفته نشه ضعیف میشه
مغز آدمهای بیکار و تنبل و بخور و بخواب ضعیف میشه و زود آلزایمر میگیرند
ماهیچه هاشون ضعیف میشه . استخوانهاشون پوک میشه
اما کسانی که دائم از مغزشون و بدنشون کار میکشند قدرت مغز و بدنشون دوامِ بیشتری داره
شما اگر ضعف عمومی ندارید و با نشاط هستین اما لاغر , پس میشه گفت سالمید و فقط باید داروی اشتها آور و تغذیه ی مناسب داشته باشین و نتیجه رو تحت نظر داشته باشین تا دو سه ماه
در این مدت گوشت کافی یعنی روزی 150 تا 200 گرم در روز مصرف کنین و نان سبوس دار مثل سنگک و بربری که رنگش قهوه ای هست و آب کافی و سبزیجات و یک دونه یا دو دونه میوه و سه چهار تا خرمای سالم و قابل شستسو در روز مصرف کنین(خرمای له شده و به هم چسبیده نخورین) و لبنیات کم چرب مثل پنیر یا ماست کم چرب و اگر دوست دارین شیر کم چرب و در روز مصرف کنین برای دریافت کلسیم و حتماً همه چیز رو خوب بجوید تا حسابی له بشه و هضمش آسون بشه
یک هالتر یا دو عدد دمبل متغیر که وزنه هاش قابل تغیبر هست هم بگیرین و یک بارفیکس سه لول هم نصب کنین و یک روز در میان 45 دقیقه با شکم خالی ورزش کنین تا عضلاتتون هم همزمان قوی بشه

بعد از 3 ماه ببینید چقدر اضافه وزن گرفتین
اگر مطلوب نیست پس راهی جز مصرف داروهای تحریک کننده برای چاقی ندارین مثل کورتون که باید با احتیاط و مقدار مناسب مصرف کنین تا حداکثر ماهی 1.5 کیلو وزنتون بالا بره تا ایمن باشه . و مکمل ملسیم و ویتامین D هم باهاش مصرف بشه تا پوکی استخوان نگیرین
از کالباس و یوسیس و کنسرو و چیپس و پفک و شکر و قند و دخانیات و الکل و نمک هم دوری کنین . نتیجه خواهید گرفت البته تحت نظر پزشک و تحت نظارت خودتون

javad2015
12-06-2016, 07:21
تا حدودی با پست بالایی موافقم......مثلا من وقتی رفتم باشگاه در عرض 50 روز با برنامه غذایی ساده ای که داشتم وزنم 10 کیلو بیشتر شد البته نه که چاق بشم.
ادمم بود میرفت انواع و اقسام مکملا رو میخرید اخرشم انگار نه انگار.

DJ_EBI
12-06-2016, 09:31
توصیه میشه حتمن پیش دکتر متخصص تغذیه برید که اصولی روند افزایش وزنو طی کنی چون اگه قرار باشه با شیرینی جاتو غذا هایی که از ارزش غذایی پایینی برخوردارن چاق بشید بعدن با بیماریهای جدی مثل قند و فشار خون و .... درگیر میشید . از دکتر هم بخواهید یک آزمایش کلی در مورد تیرویدو و آنزیم های کبد و .... بنویسه باستون شاید مشکل تیرویید داشته باشید
من خودم با افزایش وزن مواجه بودم هر رژیمی که میگرفتم بعد چند وقت بیخیال میشدم یا تاثیری نداشت خدا رو شکر الان 40 روزی هست با کمک دکتر تغذیه و رژیم اصولی 12 13 کیلویی کاهش وزن داشتم

MOHAMMAD_ASEMOONI
23-06-2016, 06:18
سلام
قابل توجه کسانی که قصد چاق شدن دارند:
فکر نکنین با چاق شدن دیگه مشکلی نخواهید داشت
اصلاً معلوم نیست بدنِ شما چه شکلی بشه بعد از چاق شدن و به چه مشکلاتی دچار بشید
بعضیها باسنشون از بقیه ی قسمتهای بدنشون بزرگتر میشه , بعضیها شکمشون , بعضیها شکم و باسن , بعضیها زیر چانه چربی زیاد میگیره , بعضیها رانهاشون .خلاصه اصلاً معلوم نیست چه فرمی بشه صورتتون و بدنتون با چاق شدن
مشکل دیگه اینه که ممکنه داروی چاق کننده عوارض زیادی داشته باشه در بدن شما که با دیگران فرق داره
شوره ی سر , ریزش مو , کم شدن میل جنسی , پوسته شدن پوست صورت , فشار خون , گاز زیاد معده با بوهای بسیار بد , مشکلات کلیه , پوکی استخوان , پوک شدن و پوسیدگی دندانها تنبل و کم تحرک شدن , بیماری قلبی , ضعف حافظه و دیگر قوای مغز و غیره
همه ی اینها و خیلی چیزهای دیگه ممکنه در انتطارتون باشه بعد از چاق شدن
اونهائی که قصد لاغر شدن دارند هم همینطور
قصد ترساندن شما رو نداشتم . فقط خواستم به یاد داشته باشید که چیزی در این دنیا مجانی نیست و شیرینی بی آتش نداریم (ماست با طاسه)
یعنی وقتی میخواین چیزی بگیرین از این دنیا باید قیمتش رو به دنیا پرداخت کنین و خطرها و ضررها و مشکلاتش رو هم به جون بخرین و تقبّل کنین .
پس مراقب باشین چیزهای باارزشتون رو ندین چیزهای کم ارزش یا بی ارزش بگیرین که کلی ضرر میکنین

sajjadm1
23-06-2016, 13:01
بهتر است پیش چه متخصصی رفت برای بررسی لاغری و کمک به چاق شدن؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
23-06-2016, 19:24
بهتر است پیش چه متخصصی رفت برای بررسی لاغری و کمک به چاق شدن؟

بستگی داره به علت لاغری . یعنی هر فردی خودش میدونه از کی لاغر شده و علتش ارثی بوده یا بیماری
اگر از بدوِ تولد بوده یا از کودکی پس بهتره به متخصص غدد و متخصص گوارش مراجعه بشه
یعنی اگر به وجود انگل شک دارین باید برید پیش متخصص گوارش یا آزمایشهای مربوطه انجام بشه برای مطمئن شدن از انگل داشتن یا نداشتن
البته انگل علائم مشخصی هم داره مثل اشتهای نرمال یا زیاد اما لاغری . خارج مخرج , براق زیاد در خواب , وجود تخم یا انگل در مدفوع
کسی که لاغره اما قوی و بانشاط هست پس به احتمال زیاد سالمه و فقط سلولهاش چربی ذخیره نمیکنه که یک نعمت هست
اما اگر لاغری خیلی شدید هست و فرد به اصطلاح استخونی شده باید بره پیش متخصص غدد
بهتره اول از داروهای اشتها آور طبق نظر پزشک استفاده بشه اما باید بدون کورتون باشه
اگر نتیجه نداد بعدش طبق روشی که گفتم باید از داروهای چاق کننده ی مجاز استفاده بشه که هورمونهای غده ها رو تغییر میده
قبلا هم گفتم که قطع کردنِ یکباره ی داروهای کورتون دار صدمه های جبران ناپذیر میزنه به غده های بدن و بدن و باعث عوارض وخیم میشه مثل پوکی استخوان و پوسیدگی دندانها , بیماری قند , ریزش مو و بیماری قلبی و اختلال در گوارش و غیره
مبادا خودسرانه داروی چاقی و لاغری مصرف کنین
مبادا مراقبت و زیر نظر داشتن تراکم استخوانها رو ندیده بگیرید
اگر پدر با ازدواج چاق شده پس به احتمال زیاد فرزندان هم همینطورند

stabesh
23-06-2016, 20:00
سلام دوستان من بیست سالمه و 175 تا قدم هس ولی وزنم فقط 45 کیلو هس و از لاغری رنج می برم میخوام چاق بشم چیکار کنم بنطرتون اخه خیلی خیلی لاغرم
ممنون میشم کمکم کنید

3 راه افزایش وزن

1- بعد از ورزش غذا بخورید
2- شام بخورید
3- بادام هندی ، سیب زمینی و انجیر زیاد بخورید

Demon King
23-06-2016, 20:42
چگونه چاق شویم؟قبل از مطالعه توصیه های موجود در این مطلب، توجه کنید که اگر به کمبود وزن جدی دچار هستید یا به دنبال یک برنامه غذایی صحیح هستید، باید به پزشک متخصص تغذیه مراجعه کنید. آنچه در اینجا خواهید خواند، تنها توصیه هایی مفید و بی ضرر برای تغذیه و فعالیت شما است.عمل کردن به نکات زیر موجب میشود به تدریج وزنتان اضافه شود و چاق شوید، اما فراموش نکنید که اضافه شدن وزن با چاقی (انباشته شدن چربی) متفاوت است، پس داشتن یک برنامه ورزشی مناسب، به قوی شدن و شکل گیری ماهیچه ها کمک میکند و برای شما اندامی متناسب به ارمغان می آورد.

مراحل افزایش وزن و چاق شدن:

پنج مرحله برای افزایش وزن و چاق شدن وجود دارد که به این ترتیب است :

۱) میزان کالری یا انرژی ای را که در یک روز معمولی دریافت می کنید، محاسبه کنید. چیزی را تغییر ندهید و همانطور که هر روز می خورید یادداشت کرده و انرژی آن را محاسبه کنید. این کار را می توانید با استفاده از هرم غذایی انجام دهید. این مرحله بسیار اهمیت دارد، پس با دقت این عمل را انجام دهید. همچنین خودتان را وزن کنید.

۲) بعد از انجام مرحله یک ، رژیم از روز بعد شروع می شود؛ بدین ترتیب که ۵۰۰ کالری به آنچه هر روز مصرف می کردید بیافزایید. مثلاً اگر در یک روز معمولی ۲۰۰۰ کالری مصرف می کردید، بقیه ی هفته هر روز ۲۵۰۰ کالری مصرف کنید. بجای اینکه در سه وعده حجم زیادی غذا بخورید و یا اینکه کل روز مشغول خوردن باشید، انرژی روزانه را به ۵ تا ۶ وعده تقسیم کنید و وعده ها را با فاصله 2/5 تا ۳ ساعت مصرف کنید. بخاطر داشته باشید باید " زیاد " بخورید تا وزنتان" زیاد " شود.

۳)بدنسازی و ورزش، مرحله مهم دیگری برای افزایش وزن و چاق شدن است.ورزشهای وزنه برداری (از دمبلهای کوچک گرفته تا کار با دستگاههای وزنه برداری) انجام دهید. این هم یکی از مهمترین مراحل افزودن صحیح وزن است و باید به طور صحیح انجام شود. اگر فرصت ندارید که هر روز به باشگاه بروید، چند جلسه حرکات ساده و قابل انجام دادن در خانه را با مربی تمرین کنید و سپس در خانه به ورزش ادامه دهید.

۴)آخر هفته خودتان را وزن کنید. می بینید که پس از یک هفته وزنتان بیشتر شده است. انتظار نداشته باشید یک باره ۴ تا ۵ کیلو اضافه کنید. افزایش وزن به اندازه 0/5 تا ۱ کیلو در هفته طبیعی است و بیشتر از این نشان دهنده افزایش بیش از حد چربی در بدن شماست. پس افزایش
5 / تا ۱ کیلو در هفته کافی است، اگر چه کم به نظر می رسد، ولی آخرماه 2/5 تا ۴ کیلو می شود.

۵) نکته مهم در مورد افزایش وزن و چاق شدن این است که وقتی وزن شما ثابت شد، در این اسموقع ت که باید مقدار بیشتری غذا بخورید تا وزنتان دوباره بالا برود. بنابراین اگر با رژیمی که اجرا می کنید، وزنتان برای دو هفته ثابت ماند، نشان می دهد که باید به رژیم خود ۲۵۰ کالری اضافه کنید و به همین ترتیب، هر دفعه که طی دو هفته وزن اضافه نکردید، دوباره ۲۵۰ کالری اضافی به رژیم مصرفی تان بیفزایید.

* بسیار مهم : نکات کلیدی در مورد افزایش وزن و چاق شدن

* از چربی ها دوری کنید! اگر چه هدف شما افزایش وزن است، ولی نباید بیش از حد چربی مصرف کنید. سراغ چیپس و شکلات نروید. غذاهای آماده و سرخ کردنی نخورید. بهترین چیز برای شما غذاهای پر پروتئین و کم چربی است مثل ماهی تن و سایر غذاهای دریایی، سینه مرغ، بوقلمون، گوشت کم چربی، میوه و سبزیجات.

*یکی دیگر از روشهای افزایش وزن و چاق شدن نوشیدن آب است! حداقل روزانه ۲ لیتر ( معادل ۸ لیوان ) یا بیشتر آب بنوشید. البته این مقدار آب زیاد است ولی این مقدار آب برای افزایش وزن لازم است.

*بخوابید! بله بخوابید! راحت ترین کاری که باید انجام بدهید و فراموش شده است. شما باید حداقل ۸ ساعت در شب بخوابید و واقعاً به آن نیاز دارید.

چگونه چاق شویم
*در رژیم غذایی برای چاق شدن‌ از غذاهای کم‌ حجم و پُرکالری مانند کره، عسل، خرما و مغز دانه‌ ها استفاده کنید.

* برخی لاغر‌ها برای چاق شدن سراغ مواد غذایی پُرخطر می‌ روند مثلا میزان روغن غذای شان را زیاد می‌ کنند یا شکر و شیرینی را در رژیم غذایی‌ شان افزایش می‌ دهند؛ در حالی که متخصصین تغذیه چنین روشی را به شدت رد می‌ کنند و معتقد اند این نوع روش‌ ها به سلامت لاغر‌ها آسیب می‌ رساند و حتی احتمال دارد باعث بیماری‌ های قلبی و عروقی شود!

*محیطی که لاغر‌ها در آن غذا می‌ خورند باید دلچسب و مطلوب باشد. فرد لاغری که می ‌خواهد با غذا‌خوردن چاق شود، باید غذایش را در محیطی به دور از استرس بخورد. اگر لاغر هستید سفره ‌تان را رنگین کنید حتی اگر شده با شاخه گلی. غذای تان باید خوش طعم و خوشبو باشد و به هیچ وجه با اصرار دیگران، زیادتر از حد توان‌ تان غذا نخورید چون در این صورت از غذا دلزده می ‌شوید و در دفعات بعدی حوصله خوردن نخواهید داشت.

*زیاد کردن وعده‌ های غذایی یکی از راه‌ های چاق شدن است، حتی اگر در هر وعده میزان غذای مصرفی ‌تان کم باشد.
زمانی که فرد شدیداً کمبود وزن دارد، برای درمان آن، گاهی دارو درمانی نیز لازم است. پزشک باید عدم تعادل هورمونی بدن، افسردگی و دیگر بیماری های غیر ملموس مثل آنورکسیا ۱ و بولیمیا ۲ ( کم خوری و پرخوری عصبی ) را درمان کند. در مورد برخی بیماران، خطر لاغری مفرط زمانی پیش می آید که پس از جراحی، بهبود با کندی صورت گیرد. یک نوشیدنی پرکالری، پرپروتئین و مناسب برای چاق شدن و افزایش وزن :

موادلازم:
۱) یک لیوان شیر پرچرب
۲) ۳ قاشق غذاخوری پودر شیرخشک
۳) ۲ قاشق غذاخوری بستنی
۴) ۱ قاشق شکلات مایع یا یک چهارم لیوان میوه دلخواه مثل یک عدد موز
۵) عسل یا شکر برای شیرین کردن معجون

روش تهیه معجون برای چاق شدن: همه مواد را در مخلوط کن ریخته و با هم مخلوط کنید. به این ترتیب یک نوشیدنی مناسب برای میان وعده خود تهیه می کنید.
اگر روزانه یک لیوان از این نوشیدنی را مصرف کنید، ۴۰۰ کالری به انرژی مصرفی تان اضافه می شود.

+

یه آزمایش تیروئید هم بدید. اگه کار تیروئید زیاد یا کم باشه بر وزن تاثیر خواهد داشت ....

Pessimist
23-06-2016, 21:01
سلام دوستان
چه تاپیک خوبی!!!

من چند سال پیش یه تاپیک مشابه ایجاد کردم و گفتم که وزن بدنم بیش از حد کمه و دوستان راهنمایی کردن و متاسفانه من اصلا سراغ دکتر نرفتم و هنوز که هنوزه وزنم همونجوری و خیلی خیلی لاغر هستم.
من الان قدم 185 سانتی متره و وزنم 50 کیلو این یعنی شما باید قد رو منهای 100 کنید و اون عددی که به دست میاد وزن ایده آل شماست یعنی با این حساب من 35 کیلو کمبود وزن دارم که فاجعه است. من استخوان بندی درشتی ندارم و فکر کنم کلا مشکل همین باشه و شاید هم پرکاری تیروئید. من با این اوضاع غذا هم خیلی زیاد میخورم و اصلا کم اشتها نیستم . آدم پر انرژی هم هستم ولی خب نمیدونم چرا وزنم زیاد نمیشه.

من خیلی راحت میتونستم برم سراغ پودرهای چاق کننده اما حتی یکبار هم بهشون فکر هم نکردم و یه نفر که دانشجوی پزشکی بود میگفت شدیدا ضرر داره و میگفت تحت هیچ شرایطی نرید سراغ این پودرها. دوستان دقت داشته باشید که همونطور چاق بودن بیش از حد ضرر داره لاغر بودن بیش از حد هم ضرر داره و حتما باید درمان بشه من خودم تصمیم قطعی خودمو گرفتم و همینکه ماه رمضان تموم بشه میرم سراغ یه متخصص تغذیه تا ببینم مشکل از کجاست شما هم پیشنهاد میکنم حتما یه مشورتی با متخصص تغذیه داشته باشید و همیشه از استرس هم دوری کنید چون نداشتن استرس خیلی مهمه

stabesh
28-06-2016, 11:52
سلام
مهم ترین چیز وراثته و تحرکه من الان یه هفته ای 3 کیلو چاق تر شدم وای خاک بر سرم شده نمی دونم چرا !!!! غذای روزانه امم فرقی نکرده نمیدونم مشکل کارم کجاست ؟