PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست مشاوره براي خريد سيستم سمند

110saeed
25-05-2016, 18:03
با عرض سلام و ادب

قصد خريد سيستم براي سمند با بودجه يك و نيم مليون را دارم

نكته مهم براي بنده اين است كه ظاهر ساده ماشين تغيير نكند و سارقين با نگاه به داحل ماشين متوجه چيزي نشوند و از آن درگذرند

يعني باندها باندازه باند اصلي خودرو باشه و در محل فابريك و زير پوشش ها باشه و جلب توجه نكنه و همچنين پنل هديونيت جدا شونده باشه

از سيستم هيچ چيز نمي دانم.... برايم كيفيت وضوح و شفافيت صدا مهم است و بيس و قدرت برايم مهم نيست

منتظر راهنمايي بزرگواران (سيستم پيشنهادي متناسب با بودجه بنده) هستم :n13:

mhda69
26-05-2016, 01:23
دوست عزیز
در این حوزه متخصص نیستم اما اندک سواد و تجربه ای ک دارم رو با شما ب اشتراک میدارم...
با توجه ب سلیقه شما ک کیفیت و وضوح و شفافیت صدا براتون مهمه...و اینک دوس ندارین سیستم صوتی اصطلاحا تو چشم باشه و...و البته بودجه نسبتا مناسبی ک کنار گذاشتین
بهترین انتخاب ها ب نظر من :
2 جفت کامپوننت Helix Esprit E62C.2 حدود 490 تومن در کل 980تومن
پخش Kenwood KDC-300UVM حدود 300 تومن
آمپلی فایر معمولی Pioneer GM-A4604 حدود 220 تومن
هزینه سیم کشی و نصب و... حدود 100تومن
توضیح اینک
اولا کامپوننت ها نهایت کیفیت و شفافیت صدا رو دارند ب خاطر نوع طراحی و...نسبت ب باندهای معمولی...اما قدرت صدای کمتری دارند واس همین پیشنهاد دادم ک 2 جفت ببندین (یه جفت عقب یه جفت جلو ) ک از لحاظ قدرت صدا هم تامین شه! البته نمیدونم شاید همون یه جفت هم شما رو راضی کنه...و ب جای خرید 1 جفت اضافه برین آمپلی بهتر یا حتی پخش بهتر بخرین...یا حتی ساب!

دوما اینک کامپوننت ها اندازه کوچک تری نسبت ب باندهای کواک بیضی رایج دارند پس راحت و بی دردسر تو محفظه باند عقب و حتی جلوی سمند جا میشن و از بیرون دید ندارن...نیازی ب برش و سوراخ و...هم نیس دیگه...تمیز در میاد...

سوما اون مدل پخش یکی از جدیدترین و البته بهترین و کاملترین پخش های رنج قیمت خودش حتی تا 400 تومن هس و ب شدت ارزش خرید داره با اون مشخصات...قطعا پنلش هم جدا شدنی هست...

برای تهیه اجناس هم باتوجه ب اینک فرمودین تازه کار هستین برای جلوگیری از خرید جنس تقلبی و...بهتره از مرکز خرید معتبری مثل سایت بهرام شاپ خرید کنین و تضمین شدس...

بازم میگم اینا صرفا نظر من بود با توجه ب تجربیات کمی ک داشتم...
اما از کیفیت صدا خیالتون راحت باشه ک نهایت لذت رو میبرین!

بازم صاحب اختیارین...

مبارکه
یاعلی

110saeed
26-05-2016, 11:43
بسیار ممنونم دوست عزیز
در خصوص هد یونیت : با کمی هزینه بیشتر میتوانید نوع بلوتوث دار با پنل جداشونده که سیستم فوق را هم بخوبی پشتیبانی کند معرفی فرمایید... بسیار ممنونم و
سپاسگزارم از راهنمایی های ارزشمند شما

mhda69
26-05-2016, 16:02
بسته ب بودجه و سلیقه یکی از این 3 تا رو تهیه بفرمایید :
Kenwood KDC-BT600U حدود 385تومن
Kenwood KDC-X700BT حدود 410تومن
Pioneer Deh-x4850BT حدود 370تومن
هر 3 بلوتوث دارن...
و قدرت کافی برای راه اندازی سیستم مورد نظر شما رو دارن...
اما ب نظر من ارزش خرید اولی بالاتره...

110saeed
26-05-2016, 20:06
ممنونم
لطف کردید:n26:

mhda69
28-05-2016, 11:38
دوست عزیز ظاهرا کامپوننت Helix Esprit E42C یه دونه تکی هست (نه یه جفت) یعنی شما باید 2 تا ازش بخرین ک بشه یه جفت تا جلو نصب کنین!
اگر اینجوری باشه پس میشه 2 تا E42C یعنی 2 تا 360تومن میشه 720 تومن + یه E62C ک 480 تومن
کل کامپوننت ها حدود 1200
پخش 400
جمع 1600
واس آمپلی هم با سواد کمی ک من دارم با توجه ب مشخصات کامپوننت هاتون آمپلی 4 کانالی ک 60وات RMS خروجی بده کاملا کافیه پس ب نظر من همون پایونیر 4604 ب قول معروف روی کاغذ ک مناسبه...یا هر آمپ با مارک درست حسابی ک 60 وات RMS بده...
اما با این حال اگر آمپلی بخاین ک کیفیت ساخت بالاتری داشته باشه من Dragster DAE 406 رو پیشنهاد میکنم حدود 400 تومن...

hamidR15
29-05-2016, 14:02
سلام
هیچ کامپوننت یا کواکسیالی به صورت تک فروختع نمیشه مگر میدرنجها و سوپر تویترهای خاص مثل برند درگ استر یا گرندزیرو.
کامپوننت e42c هم تکی فروخته نمیشه.