PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سكته كردن پژو 206 در سربالايي ها و كم اوردن 206 در سر بالاييها

ابي ايراني
23-05-2016, 13:06
با سلام
من ٢٠٦ مدل ٩٥ خريدم ولي از همون هفته ي اول وقتي ماشينم بيشتر از دو روز تو پاركينگ ميمونه و هيچ حركتي نداره بعد از اولين حركت تا زماني كه ماشين حركت ميكنه هيچ مشكلي نداره ولي بايد حتما جايي بعد دوساعت حركت خاموش كنم و پارك كنم و وقتي بعد از مثلا يك ساعت پارك كردن شروع به حركت ميكنم به اولين سربالايي كه ميرسم يهو دور موتور مياد پايين بطوري كه مجبور ميشم دنده كم كنم ولي وقتي دنده كم ميكنم موتور گاز ميخوره ولي دور موتور بالا نمياد كه ميام دو ولي باز دور موتور بالا نمياد ولي تا ميام يك يهو مثه برق دور موتور ميره بالا ولي ميرم دو باز دور موتور مياد پايين و باز ميرم يك و مجبور ميشم هرجا هستم بزنم بغل و خاموش كنم و تا خاموش ميكنم و بعد ده ثانيه استارت ميزنم و تو همون سر بالايي ادامه كه ميدم ديگه هيچ مشكلي پيش نمياد ،كسي ميدونه چرا اينجوري ميشه البته نمايندگي بردم دياگ زده گفته هيچ مشكلي نداري و برام يبار هم كامپيوترم رو اب ديت كردن و يبار هم انژكتورمو شستشو دادن ولي باز مشكلم حل نشد خواهشن يكي بگه كجا برم كه سر در بياره و اينكه بنظرتون از برق نيست؟فقط دقت كنيد به حرفام من فقط وقتي دو ساعت رانندگي كنم و بعد پارك كنم وبعد در رانندگيه دوم به اولين سربالايي برسم يهو دور موتورم مياد پايين و سرعتم وحشتناك افت ميكنه،تو رو خدا كمكم كنيد دوبار نزديك بوده تريلي بره روم و بميرم خداكمكم كرد خيلي اوضاش وحشتناكه

ابي ايراني
23-05-2016, 13:18
البته تو سربالاييها هم با دنده چهار كه ميرم يهو دور موتورم مياد پايين

ابي ايراني
23-05-2016, 13:26
بله دقيقا هم اينطوري ميشه

mhda69
23-05-2016, 13:27
تو سربالاييا هم شده ماشينت كم بياره؟ يا مثلا با دنده چهار داري ميري باهمون دنده به سربالايي كه ميرسي وحشتناك سرعتت بياد پايين بطوري كه تا نيايي دنده يك ماشين حركت نكنه؟
والا شبیه این مشکل رو خودم روی ماشین قبلیم داشتم و هیچ جا نمیفهمیدن گیرش چیه...حتی نمایندگی و دستگاه دیاگ و...
انژکتور شستشو دادم شمع هارو عوض کردم و...
تا اینک یه جایی از یکی شنیدم استپر گازت خرابه عوض کن...منم دیدم قیمتی نداره و هرچ باداباد...این کارو کردم و کاملا درست شد!!!

البته این تجربه شخصیم بود و چون شبیه ب مورد شماس گفتم...و ممکنه مورد شما مشکل از چیز دیگه باشه...

ابي ايراني
23-05-2016, 13:35
من كه ديگه خسته شدم واقعا نميدونم چكار كنم البته يكي گفت دريچه ي گاز وقتي داغ ميكنه اگه خوب دريچه ساخته نشده باشه به شكل بيضي ميشه و تو سربالايي يهو انگار جام ميكنه و سوخت رساني نميكنه اونم نشون دادم گفتن اين نيست اخرش مجبور ميشم بفروشمش

ابي ايراني
23-05-2016, 13:44
ولي فكر كنم شما هم درست ميگين شايد واقعا دريچه مشكل داره ولي نميتونن تشخيص بدن ،نظرم اينه كه دريچه رو عوض كنم شايد واقعا مشكل حل بشه

ali_mohandes
23-05-2016, 14:58
سلام
من هم یه نظر میدم.....شاید به دردخورد...
ماهم یه پراید داریم....قبلا این مشکل واسش پیش اومده بود....(خود ماشین روشن شده بود یه بار بردیم دیاگ درستش کرد )از اون به بعد تا کلاج می گرفتی که دنده عوض کنی دورموتور سریع میومد پایین و موتور وسط راه خاموش می شد....(یه بار هم نزدیک بود صادف کنیم که خدا رحم کرد)
بردیمش یه جا داشتان رو واسش گفتم..استپر رو تمیزش کرد...خوب شد...الان هر سالی یه بار خدمون استپ موتور رو تمیزش می کنیم...
اینم از داستان ماشین ایرانی....
موفق باشید دوستان

ابي ايراني
24-05-2016, 12:17
عزيزان سلام
امروز رفتم دياگ زدم و وقتي ماشين در حالت سكون بود و گاز ميخورد تو دياگ تمام اعداد رو درست نشون ميداد و اصلا مشكلي نداشت ولي وقتي تو سربالايي دستگاه دياگ وصل بود و كولر هم گرفتيم ،اقا چشمتون روز بد نبينه اوضاي اعداد ريخت به هم ،آنچنان كه تعميركارم دادش رفت رو هوا گفت ياحسين و همون موقع شتاب چنان اومد پايين كه نزديك بود باز تصادف كنيم ،خلاصه گفت خاكتوسرشون اين ماشينه صفره؟ فعلا گفت هيچ كاري نميتونم بكنم و بايد فعلا چندروزي بخوابه تا يكي يكي بشينم تست كنم تا مشكلش پيدا بشه،منم فعلا ماشينو گذاشتم اونجا تاببينم چي ميشه
هروقت خبري شد بهتون ميگم تا بعدا ببينم چي ميشه
فعلا باي

- - - Updated - - -

عزيزان سلام
امروز رفتم دياگ زدم و وقتي ماشين در حالت سكون بود و گاز ميخورد تو دياگ تمام اعداد رو درست نشون ميداد و اصلا مشكلي نداشت ولي وقتي تو سربالايي دستگاه دياگ وصل بود و كولر هم گرفتيم ،اقا چشمتون روز بد نبينه اوضاي اعداد ريخت به هم ،آنچنان كه تعميركارم دادش رفت رو هوا گفت ياحسين و همون موقع شتاب چنان اومد پايين كه نزديك بود باز تصادف كنيم ،خلاصه گفت خاكتوسرشون اين ماشينه صفره؟ فعلا گفت هيچ كاري نميتونم بكنم و بايد فعلا چندروزي بخوابه تا يكي يكي بشينم تست كنم تا مشكلش پيدا بشه،منم فعلا ماشينو گذاشتم اونجا تاببينم چي ميشه
هروقت خبري شد بهتون ميگم تا بعدا ببينم چي ميشه
فعلا باي

ابي ايراني
29-05-2016, 07:14
در ضمن اين رو هم بگم كه موتورهاي جديد ٢٠٦ همه بدليل گذروندن يورو چهار مجبور شدن موتور tu3a روشون نصب كنن كه به دليل همين با كارهايي كه كردن مثل گذاشتن كاتاليزور و دريچه ي گاز برقي و ecu جديد براي كاهش مصرف سوخت باعث شده وحشتناك شتاب ماشين بياد پايين،ولي اينكه چرا دور موتور من انقدر مياد پايين اينو ديگه خدا عالمه ،اميدوارم مشكلم حل بشه

George Shelly
30-05-2016, 09:51
اینجاست که باز بیشتر مشخص میشه نباید تحت هیچ شرایطی تیپ 2 خرید منم ثصد خرید دارم ولی تیپ 5.

ابي ايراني
30-05-2016, 21:25
سلام
عزيزان ديروز ماشينو تحويل گرفتم ولي گفت اين مشكل بخاطر مشكل برقيه كه از كامپيوتره و كاري نميشه كرد چون اگه بخوان مشكل رو حل كنن بايد كل ماشين رو برگردونن به اون مدلهاي قبلتر چون اين موتورهاي جديد خيلي وسايل جانبيش عوض شده و مجبورن تمام قطعات رو برگردونن به قبل كه مدام چراغ چك روشن نشه بخاطر همين گفت فقط برو نمايندگي مركزي كه اونجا برات نرم افزارتو ابديت كنن و فقط نمايندگي مركزي با لپ تاپ اين كارو ميكنه و كمبود برق رو تو هر قسمتي باشه نشون ميده و ecu رو طوري تنظيم ميكنه كه برق رساني درست تقسيم بشه ،خلاصه امروز رفتم اين كارو كردم و رفتيم با كارشناس تو يادگار امام با كولر روشن تست كرديم كه شتابش كمي بهتر شد،ولي گفت شتابش بازم قابل قبول نيست و منم راضي نبودم ولي چاره اي جز تحويل گرفتن خودرو نبود و گفتن اگه باز مشكل داشتي ميتوني تا ٣٠٠٠ كيلومتر ديگه بياري اينجا ،البته گفت ٢٠٦ تمام تيپهاش ديگه مثل قبل نيستن و همشون مشكل برق رساني و صفحه كلاج و ديسك صفحه دارن،عزيزاني كه ميخوان ٢٠٦ بخرن مطمئن باشن يكي از اين مشكلات نصيبشون ميشه چون دوستمم تيپ پنج خريد بعد شش ماه صفحشو عوض كرد ،اگه نظر منو ميخواييد فعلا واقعا خريدن خودرو اشتباهه چون يا بايد ال نود پارس خودرويي بخريد كه خيالتون راحت باشه كه خيليا با قيافه اش مشكل دارن و يا ماشيناي چيني بخرن كه اكثرا موقع فروش دچار مشكل ميشن و مصرف ماشيناي چيني هم بعد چندماه ميره بالا ولي الان خيليا از بريليانس راضي هستن اگه دوس داريد اونو بخريد در غير اين صورت صبر كنيد تا ماشيناي كره اي بياد تو بازار ،عزيزان از من گفتن بود و از شماهم نشنيدن ولي مطمئن باشيد هر كي ماشين ايراني بخره پشيمون ميشه بخدا نمايندگيا كه افتضاحن و كسي پاسخگو نيست ،من فردا ماشينمو ميخوام بزارم واسه فروش و ديگه فعلا ماشين نميخرم تا ماشيناي جديد بيان حالا هروقت هم اومدن باز صبر ميكنم ،هر كي ميخواد راه منو بره كه اخرش مجبور بشه بفروش بسم الله،پولمو ميزارم تو بانك سودشو ميبرمو با آژانس ميرم اينور و اونور
در ضمن هركي ميخواد ماشين بخره ساعت هفت صبح بره جلو نمايندگي مركزي ايران خودرو ببينه چه افتضاحيه تا چشم كار ميكنه دنا و ٤٠٥ ٢٠٦ و پرشياست و فقط بيينيد چه دادو هواري اونجاست كه هيچكس به داد كسي نميرسه حالا باز خود دانيد تيپ دو و پنج هم نداره

ابي ايراني
30-05-2016, 21:31
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام
عزيزان ديروز ماشينو تحويل گرفتم ولي گفت اين مشكل بخاطر مشكل برقيه كه از كامپيوتره و كاري نميشه كرد چون اگه بخوان مشكل رو حل كنن بايد كل ماشين رو برگردونن به اون مدلهاي قبلتر چون اين موتورهاي جديد خيلي وسايل جانبيش عوض شده و مجبورن تمام قطعات رو برگردونن به قبل كه مدام چراغ چك روشن نشه بخاطر همين گفت فقط برو نمايندگي مركزي كه اونجا برات نرم افزارتو ابديت كنن و فقط نمايندگي مركزي با لپ تاپ اين كارو ميكنه و كمبود برق رو تو هر قسمتي باشه نشون ميده و ecu رو طوري تنظيم ميكنه كه برق رساني درست تقسيم بشه ،خلاصه امروز رفتم اين كارو كردم و رفتيم با كارشناس تو يادگار امام با كولر روشن تست كرديم كه شتابش كمي بهتر شد،ولي گفت شتابش بازم قابل قبول نيست و منم راضي نبودم ولي چاره اي جز تحويل گرفتن خودرو نبود و گفتن اگه باز مشكل داشتي ميتوني تا ٣٠٠٠ كيلومتر ديگه بياري اينجا ،البته گفت ٢٠٦ تمام تيپهاش ديگه مثل قبل نيستن و همشون مشكل برق رساني و صفحه كلاج و ديسك صفحه دارن،عزيزاني كه ميخوان ٢٠٦ بخرن مطمئن باشن يكي از اين مشكلات نصيبشون ميشه چون دوستمم تيپ پنج خريد بعد شش ماه صفحشو عوض كرد ،اگه نظر منو ميخواييد فعلا واقعا خريدن خودرو اشتباهه چون يا بايد ال نود پارس خودرويي بخريد كه خيالتون راحت باشه كه خيليا با قيافه اش مشكل دارن و يا ماشيناي چيني بخرن كه اكثرا موقع فروش دچار مشكل ميشن و مصرف ماشيناي چيني هم بعد چندماه ميره بالا ولي الان خيليا از بريليانس راضي هستن اگه دوس داريد اونو بخريد در غير اين صورت صبر كنيد تا ماشيناي كره اي بياد تو بازار ،عزيزان از من گفتن بود و از شماهم نشنيدن ولي مطمئن باشيد هر كي ماشين ايراني بخره پشيمون ميشه بخدا نمايندگيا كه افتضاحن و كسي پاسخگو نيست ،من فردا ماشينمو ميخوام بزارم واسه فروش و ديگه فعلا ماشين نميخرم تا ماشيناي جديد بيان حالا هروقت هم اومدن باز صبر ميكنم ،هر كي ميخواد راه منو بره كه اخرش مجبور بشه بفروش بسم الله،پولمو ميزارم تو بانك سودشو ميبرمو با آژانس ميرم اينور و اونور
در ضمن هركي ميخواد ماشين بخره ساعت هفت صبح بره جلو نمايندگي مركزي ايران خودرو ببينه چه افتضاحيه تا چشم كار ميكنه دنا و ٤٠٥ ٢٠٦ و پرشياست و فقط بيينيد چه دادو هواري اونجاست كه هيچكس به داد كسي نميرسه حالا باز خود دانيد تيپ دو و پنج هم نداره

George Shelly
30-05-2016, 22:35
سلام ابی جان .
داداش من شمارمو برات میفرستم ازت کمک بگیرم در مورد 206 + چند تا سواال البته اگر تلگرام رو نصب داری رو گوشیت .
عجب گیری کردیم تو این مملکت نکبتی عقب مونده پولم داری باید استرس داشته باشی چقدر اخه پست و کثیف بودن 33 یا 37 تومن پول ماشین بدی بعد اخرشم اینجوری .
منم ماشین لازمم 206 خیر سرش بهترین ماشین تو این رنج بود که اونم خرابش کردن نمی دونم چیکار کنم پولمم نمیرسه بخوام ماشین خارجی بردارم ...
شمارمو همین جا میزارم لطفا یه تکست بده با هم کمی صحبت کنیم اگر وقتشو داری .. 09376106709
مرسی .

ابي ايراني
31-05-2016, 10:53
عزيزان من به همتون پيشنهاد ميكنم از ايران خودرو چيزي نخريد چون تمام قطعاتشون از نوع بي كيفيت چيني و ايرانيه و با خريدنشون جاتون همش تو نمايندگياست و نمايندگياهم نميتونن كاري براتون بكنن چون مشكل از ريشه خرابه ،كارشناس خود نمايندگي مركزي يادگار امام به من گفت فرانسه هيچ قراردادي واسه ماشناي قبليش با ايران خودرو براي تامين قطعات نداره و نخواهد بست بخاطر همين هر ماشيني بخريد جاتون تو نمايندگيه ميل باخودتون و من هم حقمه كه اين همه عذاب بكشم چون خيليا به من گفتن نرو بخر نرو بخر از ايران خودرو و سايپا ولي گوش ندادم و حالا بايد همش دنبال مشكلاتش باشم يا مراقب باشم يبار بخاطر اين مشكلاتش نميرم حالا هر كي دوس داره بره بخره تا به درد من گرفتار بشه

ابي ايراني
31-05-2016, 10:58
دوست عزيز اگه ٣٧ ميليون پول داري يا بده ال نود پارس خودروييه ٣٧ ميليوني بخر نه اون ٣٩ ميليونيا چون دوميليون فقط پول اضافه ميگيرن و فقط كمي شكلشو عوض كردن يا بده برليانس ٣٨ ميليوني بخر وسلام در غير اين صورت هرچي تو اين رنج بخري جات تو نمايندگياست

ali_mohandes
31-05-2016, 17:53
دوست عزيز اگه ٣٧ ميليون پول داري يا بده ال نود پارس خودروييه ٣٧ ميليوني بخر نه اون ٣٩ ميليونيا چون دوميليون فقط پول اضافه ميگيرن و فقط كمي شكلشو عوض كردن يا بده برليانس ٣٨ ميليوني بخر وسلام در غير اين صورت هرچي تو اين رنج بخري جات تو نمايندگياست

سلام
بله ایران همینه هست وخواهد بود......معلوم نیس تاکی.....
ماشین های جدیدی که می زنن به معنای واقعی کلمه اشغال هستن هرچند قبلا هم خوب نبود ولی به این بدی هم نبود...همش هم دلیلش اینه که کره جنس های اصلی پژو رو به ایران نمیده وتمام قطعات پژو ایرانیه....(سیستم برقش رو میگم)
ایران فایده نداره کارش بهتره به فکر قطعات و وسایل خارجی باشیم هرکی میگه تولید ملی و نمی دونم از این چرتا دروغ میگه اگه قصد خودکشی رو دارید پیشنهاد ما خرید خودرو های ایرانیه:n34::n34::n34:
موفق باشید در پناه حق

ابي ايراني
01-06-2016, 16:54
دقيقا همينه ،با اينكه تازه ماشينو از نمايندگي باز تحويل گرفتم فقط شتابش بهتر شده يعني قبلا پرايد رو نميتونستم بگيرم ولي الان ديگه ميتوتم،خنده داره نه؟ ولي اون مشكلات قبليش هنوز رفع نشده يعني وقتي ماشينم يك ساعت رانندگي ميكنم و داغ ميشه از زير ماشين زير جعبه دنده يا شايدم اگزوزشه كه صداي قاره ميده و مثل پيكانهاي قديم صداش مياد تو اتاق ديگه نميدونم چكار كنم نمايندگي هم ميگه همشون اينطوريه كسي نميدونه علتش چيه؟يكي از دوستان ميگه ديسك و صفحه رو عوض كن ولي مشورت كردم ميگن اين صدا مال ديسك و صفحه نيست احتمال داره يا كوئلشه يا كاتاليزورشه ،چون ميگن اگه ديسك باشه هميشه اينطوري ميشه نه فقط وقتي ماشين داغ ميشه،خلاصه هر كي نظر كارشناسانه و منطقي داره خواهشن كمكم كنه

ابي ايراني
03-06-2016, 19:05
خلاصه ي مطلب اينكه 206 تيپ دو حتما بايد پرايد رو تو شرايط مساوي بگيره و واسه تست همين روش بهترين روشه و اگه نتونيد بگيريد و ماشين هم صفر باشه مطمئنا مشكلات زير رو داره كه بايد تمام اينا رو تست كنيد و اولين چيز زدن دياگه كه اگه چيزي نشون نداد ميتونه از مشكلات زير باشه كه تو دياگ نشون نميده و اين شايد مشكل كوچيكي باشه ولي اگه بار اضافه از ماشين بگيريد يجا بدجور كار ميده دستتون،مشكلات شامل: تست بار پمپ بنزين كه بايد فشارشو تست كنيد ٢.----- بنزين كه شايد كثيف باشه ٣. مشكل برق رساني كه ميتونه از سه چيز باشه يكي ecu مشكل داشته باشه يا كوئل مشكل داشته باشه يا شمع براي خودروتون مناسب نباشه يا كثيف باشه ٤. مشكل سيم كلاج چون سيم كلاجهاي جديد ٢٠٦ كوتاه هستن بايد بريد بانوع بهينه شده و بلندترش عوض كنيد ٥.ديسك و صفحه كه چون ديسك و صفحه هاي ٢٠٦ همه ايراني هستن بعد كمي داغ شدن دچار مشكل ميشن و هم شتابتون رو ميگيره و حتي احتمال قفل شدن حركت هم بشه كه باتعويض نوع فرانسويش ميتونه مشكلتونو حل كنه كه مراقب قلابي بودنش هم باشيد و در اخر مشكل ecu در تنظيم سوخت رساني كه اگه اين مقدار بصورت پيش فرض سوخت كم تنظيم شده باشه و كامپيوتر ماشين دستور سوخت بيشتر از اين به ماشينتون نده در شرايطي مثل سربالايي و زماني كه كولر و بار اضافه ميگيريد مطمئنا جايي بدجور كم مياريد كه حتي ميتونه باعث تصادفهاي خطرناك بشه چون در اين حالتها ماشين جام ميكنه و بسيار خطرناكه

K!ng of th3 K!ngs
05-06-2016, 00:02
دوست عزیز میتونه کلا به خاطر کلاچتون باشه.
چون کلاچم وقتی گرم میشه ضریب اصطکاکش میاد پایین و باعث میشه دور موتور الکی بره بالا...
شما اگر بتونید برید یه مکانیکی مطمئن بگید دیسک و صفحه رو چک کنن و بلبرینگ کلاچ رو .
فکر کنم ایراخودرو فراخوان هم داده برای دیسک و صفحه مدل های جدید.

MƐΛИĪИƓĿƐSS
05-06-2016, 00:25
سلام دوستان.

ما یه 206 مدل 80 داریم واقعا عالیه،درسته مدلش قدیمیه ولی مطمئنی همه قطعاش فرانسویه.

تا الان که بهش رسیدیم هیچ مشکلی نداشته و مثل اینکه تازه خریدی هیچ خرج اضافه هم نداشته

ابي ايراني
05-06-2016, 22:05
سلام عزيزان
مرسي از راهنمايياتون
باز بردمش نمايندگي مركزي و اينبار تمام سيستم آب رسانيشو هم رايگان عوض كردن و تمام مشكلاتم حل شد نه ديگه صدا ميده و نه مشكل برق رساني داره و تو جاده هم حسابي گازوندمش و با ظبط روشن و تمام چراغها روشن و كولر هم گرفتم ديدم حتي تو سربالايي هم خداييش اصلا كم نياورد ،فكر ميكردم تيپ دو خيلي شتابش پايين باشه ولي خداييش الان عاليه و اصلا كم نمياره ولي خوب چون موتورش ١٤٠٠ هست نميشه بيشتر از اين ازش انتظار داشت ولي واقعا فعلا با اون ٢٠٦ تيپ ٢ مدل ٨٤ كه داشتم چيزي كم نداره ،بعد تحويل ٥٠٠ كيلومتر باهاش رفتم خداييش تو اين مدت بعد تحويل عالي بود ،فقط گفت سيم كلاجت از اون مدلهاي كوتاهه كه بايد يكماه ديگه بيايي برات عوضش كنيم و از مدل بلندترش بزاريم فعلا كه اصلا باهاش مشكلي ندارم،بچه ها مشكل اصليه من مشكل كامپيوترش بود كه تو سربالايي و وقتي كولر ميگرفتم خوب برق رساني نميكرد ولي الان همه مشكلاتش حل شده راستي كارشناسش گفت ما فكر ميكرديم ديسك و صفحه هامون مشكل دارن و حتي شده مال خيليا رو سه بار ديسك و صفحه رو عوض كرديم ولي مشكل فرد حل نشده و بعدا فهميديم كه مشكل از كوتاه بودن سيم كلاجهاست و ديگه تحت هيچ شرايطي ديسك و صفحه رو عوض نميكنن و فقط سيم كلاج رو عوض ميكنن،به هر حال بهتون پيشنهاد ميكنم هر مشكلي براتون پيش اومد بريد نمايندگيه مركزي يادگار امام چون اونجا تنها نمايندگيه كه تمام مشكلاتونو با لپ تاپ پيدا ميكنن و خيلي كارشناساشون خيره هستن

George Shelly
05-06-2016, 22:26
سلام ابی جان .
خیلی خوشحالم مشکلت حل شده این موضوع من رو هم از نگرانی در میاره چون با بودجه من تنها ماشینی هتست که میشه گرفت ...
ولی یه سوال ...
مشکل کامپیوترش چی بود دقیقا ؟
تعویض سیستم ابرسانی دقیقا چه مشکلی رو حل کرد ؟
اگر وقتشو پیدا کردی یه توضیحی بده بی نهایت ممنون .

ابي ايراني
06-06-2016, 15:00
سيستم كامپيوتر مشكلش اين بود كه چون بر اساس سوخت بسيار كم طراحي شده بود هروقت كولر از ماشين ميگرفتم تو سربالايي يهو كم مياورد و دور موتور افت شديد ميكرد و علتش باز نشدن دريچه ي گاز بيشتر از اون مقدار بود چون بهش اجازه ي بيشتر باز شدن رو نميداد چون براش تا اين حد تعريف شده بود و وقتي لپ تاپ رو وصل كرد زود مشكلشو پيداكرد و بهش عددهاي جديد داد تا مشكلش حل شد و سيستم اب رساني هم كل لوله ها رو عوض كردن گفتن جنسشون خوب نيست و در زماني كه فشار به ماشين مياري زود آب پس ميدن و ايجاد صداي زياد ميكنن كه اجازه نميدن شما بري داخل تعميرگاه بخاطر همين چيزي من متوجه نشدم چكار كردن خلاصه اينكه اگه ميخواييد مشكلاتتون راحت حل بشه اينكه مشكلات ماشين يا بخاطر قطعه ست يا بخاطر كامپيوتره كه اگه تو دستگاه دياگ نشون نده اين يعني مشكل از كامپيوتره كه قبلنا كل ecu رو باز ميكردن ويكي نو ميبستن ولي الان فقط كسايي كه لپ تاپ دارن ميتونن اين مشكلات رو راحت پيدا كنن و برنامه ريزيه جديد بريزن يا اون قطعه اي كه مشكل داره رو از كامپيوتر در بيارن و سالمشو بندازن
نتيجه گيري كلي اينه كه تعميرگاههايي كه ميگن بايد ماشينتون چندروز بخوابه تا ايرادش پيدا بشه اين يعني طرف ميخواد براتون خرج بتراشه ولي اگه تعميرگاهي بريد كه لپ تاپ داشته باشه و زود بهتون مشكل رو بگه اين يعني طرف خبره ست و براتون خرج اضافه نميتراشه ،يادتون باشه هروقت دياگ زدين و مشكلتون رو نشون نداد اين يعني قطعاتتون سالمه و احتمالا مشكل از كامپيوتره و يا قطعه هايي كه تو دياگ نشون نميدن كه با موشكافي كردن ميشه فهميد كه مشكل از اون قطعه هست يانه

ابي ايراني
14-07-2016, 00:15
الان دو ماه ميشه كه از اخرين باري كه رفتم نمايندگي ميگذره ولي باز مشكلاتم تكرار شد و دوباره وقتي كولر ميگيرم و به سربالايي ميرسم سرعت ماشينم افت شديد ميكنه كه البته بايد دو ساعتي رانندگي كنم و ماشين خوب گرم بشه كه در اين حالت هر چي هم گاز ميدم گاز ميخوره ولي دور موتور بالا نميره ،دو روز پيش بخاطر همين موضوع بردمش نمايندگي يادگار امام كه گفتن كل ٢٠٦ هاي تيپ پنج و دو توليد ٩٤ و ٩٥ همشون دوشاخ كلاچشون بدليل كوتاه بودن بعد دوساعت رانندگي داغ ميكنن و يهو تو سربالايي ماشين كم مياره و هر چي هم گاز ميدي گاز ميخوره ولي دور موتور بالا نميره وبخاطر همين مشكل بايد تو اولين فرصت تعويض بشه كه مشكلات شامل زير است:
بعد دوساعت رانندگي تعويض دنده سفت ميشود و شتاب ماشين مياد پايين
بعد دوساعت رانندگي كمي آمپر آب ميره بالا كه همه فكر ميكنن طبيعيه ولي طبيعي نيست
گاهي وقتها دنده يك و دنده عقب بد جا ميره
بعد دوساعت رانندگي تو سربالايي شديد و در صورت روشن بودن كولر افت شديد سرعت هست و براحتي هم دور موتور در اين حالت بالا نميره و كاملا فشار روي ماشين حس ميشود
به هر حال هركي ميخواد ٢٠٦ بخره اول دوشاخ كلاچشو چك كنه اگه از نوع بهينه نيست سريع عوض كنه
در آخر به تمام عزيزان صادقانه اعلام ميكنم كه اگه كسي ميخواد ماشين ايراني بخره اينو بدونه كه تمام قطعات اشغال شدن چون بخشي از درامد ايران خودرو و سايپا از روي توليد قطعه است و به همين دليل قطعات رو به گونه اي توليد ميكنن كه تمام خودروهاشون فقط دوسال دوام بيارن و بعد دوسال مجبور بشيم بيوفتيم دنبال خريد قطعه پس هر كي دوس داره مثه من جاش مدام تو نمايندگيها باشه بره محصولات ايراني بخره هر جور مايليد

ابي ايراني
26-08-2016, 16:24
سلام مجدد به دوستان
من ماشينمو شب عيد خريدم و تا حالا هفت بار بخاطر مشكلاتش رفتم نمايندگي كه هر سري مشكل نرم افزاري داشتم،عزيزان كل ٢٠٦ هاي ايران خودرو مشكل كلاچ و نرم افزاري ecu دارن كه فقط نمايندگي مركزي شماره يك ايران خودرو تو يادگار امام ميتونه مشكلتونو حل كنه چون تا حالا پنج نمايندگي عوض كردم ولي وقتي بردم نمايندگي مركزي يادگار امام اونجا گفت ما با لپ تاپ براتون نرم افزار رو ابديت ميكنيم و بصورت دستي توسط كارشناس مخصوصي كه از طرف شركت توليد نرم افزار ٢٠٦ فرستادن براتون تنظيم ميكنيم بخاطر همين مشكلم حل شد فقط يه مشكل هست اونم اينه چون هيچ نمايندگي لپ تاپ ندارن و اگه واسه شما مشكلي پيش بياد كه نمايندگيهاي ديگه مجبور بشن مثلا دوباره نرم افزار بريزن نتيجه اش اينه كه باز نرم افزاري ميريزن كه ماشينتون به روز اول برميگرده و باز بايد بريد نمايندگي مركزي و دوباره آبديت كنيد وگرنه هرجابريد همين آش و همين كاسه ست

ابي ايراني
30-08-2016, 18:37
سلام مجدد
عزيزان بعد از گذشت هفت ماه كه من ٢٠٦ تيپ دو رو خريدم ولي باز مشكلاتم تكرار شد و الان مشكلاتم اينجوري شده كه ماشين من وقتي دوساعت رانندگي ميكنم كلاچم سفت ميشه و دنده هام هم بد جا ميرن كه بردم بيرون نشون دادم ميگن ديسك و صفحه ي تمام مدلهاي ٩٤ به بعد رو شركت شايان ميزنن و همشون وقتي داغ ميكنن خوب درگير نميكنه و دنده ها سفت ميشه و حتي تو سربالايي يهو سرعتتون مياد پايين
به تمام عزيزاني كه ميخوان از ايران خودرو ماشين بخرن توصيه ميكنم يا نخريد يا اگرم خريديت بريد ديسك و صفحه رو عوض كنيد وگرنه تو مسيرهاي طولاني بيچارتون ميكنه
وسلام

siava5h
30-08-2016, 19:01
سلام مجدد
عزيزان بعد از گذشت هفت ماه كه من ٢٠٦ تيپ دو رو خريدم ولي باز مشكلاتم تكرار شد و الان مشكلاتم اينجوري شده كه ماشين من وقتي دوساعت رانندگي ميكنم كلاچم سفت ميشه و دنده هام هم بد جا ميرن كه بردم بيرون نشون دادم ميگن ديسك و صفحه ي تمام مدلهاي ٩٤ به بعد رو شركت شايان ميزنن و همشون وقتي داغ ميكنن خوب درگير نميكنه و دنده ها سفت ميشه و حتي تو سربالايي يهو سرعتتون مياد پايين
به تمام عزيزاني كه ميخوان از ايران خودرو ماشين بخرن توصيه ميكنم يا نخريد يا اگرم خريديت بريد ديسك و صفحه رو عوض كنيد وگرنه تو مسيرهاي طولاني بيچارتون ميكنه
وسلام

بابا بفروش بره دیگه دق دادیمون ... اه
سرطان خریدی؟!

ما یه 405 خریدیم شیشش آب میداد گرفتیم فروختیمش... شما دیگه چقد حوصله داری..:n03:

ابي ايراني
01-09-2016, 01:43
فروختمش ولي واقعا اينو واسه كساني گذاشتم كه ميخوان ماشين ايراني بخرن و اينو بدونيد كه اين چرت و پرتها رو كه ميگن از وسيله ي ايراني حمايت كنيد اصلا گوش نكنيد و اصلا هيچ وسيله ي ايراني نخريد ،عزيزان من دوساله ازدواج كردم و داخل خونم تمام وسايلم يا ژاپنيه يا كره اي فقط سه تا وسيله ايراني تو زندگيم اومده كه دوتاشونو انداختم دور از بس اذيتم كرد و يكيش هم اين ماشين بود كه مجبور شدم بفروشمش و اينجوري اذيتم كرد تو رو خدا گوش كنيد هيچ ماشين و هيچ وسيله ي ايراني نخريد تا خودشونو جمع كنن و درست بشن ،انگليسيا راست ميگن كه ميگن ما پول اضافه نداريم كه بخواييم جنس ارزون بخريم

saheleaj
28-02-2017, 16:24
یه سیلو بگیرید خیال خودتونو راحت کنید