PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تاثیر موشن بلور در بازی

sajjadorgadimi
03-05-2016, 20:29
سلام
میشه بفرماید موشن بلور (motion blur) در بازی چیکار میکنه؟
بر سخت افزار چقدر فشار وارد میکنه؟

Mahdi.Gamer
03-05-2016, 22:35
سلام، دیدید وقتی یه چیز سریع حرکت میکنه تصویرش به چشم ما محو میشه؟ این محو شدگی رو میگن موشن بلار اجسام متحرک بازی یا فیلم رو محو میکنه، که بنظرم کاملا احمقانه هست چون چشم ما خودش محو میبینه، چه اشیاع متحرک واقعی باشن چه توی مانیتور. من که همیشه آف میکنم، اگه یه روز بخوام بازی بسازم نه موشن بلار میذارم نه لنزفِلر نه لکه روی شیشه دوربین.

Sent from my C2105 using Tapatalk

sajjadorgadimi
06-05-2016, 23:13
سلام، دیدید وقتی یه چیز سریع حرکت میکنه تصویرش به چشم ما محو میشه؟ این محو شدگی رو میگن موشن بلار اجسام متحرک بازی یا فیلم رو محو میکنه، که بنظرم کاملا احمقانه هست چون چشم ما خودش محو میبینه، چه اشیاع متحرک واقعی باشن چه توی مانیتور. من که همیشه آف میکنم، اگه یه روز بخوام بازی بسازم نه موشن بلار میذارم نه لنزفِلر نه لکه روی شیشه دوربین.

موشن بلور رو تو بازی cpu اجرا میکنه یا کارت گرافیک؟

Mahdi.Gamer
07-05-2016, 05:45
این رو دیگه نمی دونم

Arash-Farvardin
22-05-2016, 16:34
سلام
نقطهء زوم دوربین (چشم ناظر-نقطهء فوکوس لنز) بصورت عادی و بدون موشن بلار با بقیهء تصویر تفاوتی نداره.وقتی موشن بلار روشن باشه دید ناظر طبیعی تر میشه.اما زمانی که در مورد بازیها صحبت میکنیم این ویژگی یکم اذیت کننده میشه چون در بازیها تقریبا همهء اتفاقات سریع رخ میدن.دوستمون درست گفتن که در بازیها حالت مزاحم (از دید بصری قضیه) پیدا میکنه و بهتره که نباشه...اما... زمانی که دستگاه شما سیستم بالایی باشه و موشن بلار روشن باشه میبینیم که تصاویر فوق العاده واقعی تر میشن که خب اینمورد نیاز به سیستم قدرتمندی داره...از لحاظ سحت افزاری موشن بلار همزمان کارت گرافیکی-سی پی یو و رم رو به شدت کند میکنه (مثال: من سیستمم 7.8 از 7.9 هست ولی وقتی بازی ای رو با موشن بلار انجام میدم سیستم به نفس نفس میافته...(سیستم من مادربورد ایسوس P9 - سی پی یو i7 4770 با هشت هسته - رم 20 گیگ DDR5 ...بخاطر کارهای سه بعدی سیستمو بالا بردم).اما همین سیستم هم باز تو بازیهایی مثل Call Of Duty: The Ghost یا مثلا NFS یا Crysis 2-3 ها کم میاره