PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : هنگ کردن سیستم و بالانیامدن سیستم بعد از ریست

hameddddddd
21-04-2016, 01:49
با سلام
دوستان لطفا من رو راهنمایی کنید
چند وقته وسط کار با کامپیوتر سیستم ناگهان هنگ میکنه، بعد از ریست کردن بالا نمیاد ولی بعد از چند بار ریست یا وقتی یه مدتی خاموش میمونه دوباره بالا میاد، اما باز وسط کار هنگ میکنه
هم ویندوز عوض کردم هم رمی که اطمینان دارم سالمه رو گذاشتم روش ولی باز مشکل داره
لطفا بگید ایراد از چی میتونه باشه
ممنون

محمد7966
21-04-2016, 02:01
با سلام
چند وقته وسط کار با کامپیوتر سیستم ناگهان هنگ میکنه، بعد از ریست کردن بالا نمیاد ولی بعد از چند بار ریست یا وقتی یه مدتی خاموش میمونه دوباره بالا میاد، اما باز وسط کار هنگ میکنه
ممنون

سلام

ممکنه cpu داغ کرده باشه

بهتره تمیزش کنید و خمیر هم بهشش بزنید هر چند بهتره قبلش یه نگاه به دمای cpu بندازید

نرم افزار هست بابت دیدن دمای cpu،فکر کنم تو خود تنظیمات مادربرد هم بزنه دماشو

hameddddddd
21-04-2016, 08:57
مطمینم از داغ کردن نیست، چون سیستم من یه فن اضافه هم داره و هروقت این اتفاق افتاده اولین چیزی که چک کردم دما بوده، در ضمن جدیدا همون بار اول هم که سیستم روشن میشه بالا نمیاد بعد از چند بار تلاش بالا میاد

sia1
21-04-2016, 10:14
مطمینم از داغ کردن نیست، چون سیستم من یه فن اضافه هم داره و هروقت این اتفاق افتاده اولین چیزی که چک کردم دما بوده، در ضمن جدیدا همون بار اول هم که سیستم روشن میشه بالا نمیاد بعد از چند بار تلاش بالا میاد

با توضیحات شما مشکل مربوط به سخت افزار سیستم است.
عدم پاسخ گویی مناسب هارد دیسک باعث هنگ کردن سیستم میشود.
دمای بالای تجهیزات نصب شده در مادر برد اعم از گرافیک و رم و cpu موجب هنگ کردن سیستم میشود.
عدم توان رسانی پاور موجب هنگ کردن سیستم میشود.

اگر تجهیزات جدیدی بر سیستمتان نصب کرده اید، شاید پاور توان تغذیه نداشته باشد.
اگر هارد دیسک قدیمی دارید از درایوهای دیگر برای نصب ویندوز استفاده کنید.
وجود فن اضافه دلیل بر داغ نکردن نیست. داغ شدگی بصورت موضعی انجام میشود. از جریان هوای تازه به کیس اطمینان حاصل کنید. یادمه پشت کیسم به دیوار چسبیده بود و فن پاور هوارو دوباره به داخل کیس برمیگردوند. و مجبور شدم برای کیسم دودکش درست کنم که هوارو به بالا انتقال بده تا دوباره داخل کیس نره.
ویندوزهای ویرایش شده توسط شرکتهای ایرانی اغلب دارای مشکل هستند. از ویندوزهایی استفاده کنید که هیچ نامی از شرکتها درش دیده نمیشه. حتی من به ویندوز ویرایش شده توسط شرکت گردو هم اطمینان ندارم.
سعی کنید از Taskmanager میزان فشار وارده بر رم و cpu را در ساعات مختلف بررسی کنید. زیر باز بودن این تجهیزات موجب افزایش دما و کاهش عمر آنها و نهایتا هنگ سیستم میشود.
ممکن است هنگی سیستم شما به دلیل نارسایی پردازش باشد. مطمئن شوید که به اندازه توان سیستمتان از آن کار کشیده میشود.
همیشه هنگی سیستم نشان از آن دارد که به پایان عمر آن سیستم نزدیک شده ایم و بایستی به دنبال یک سیستم بهتر بود. پیشرفت تکنولوژی منتظر ما نخواهد ماند و سیستمهای کند را به فراموشی میسپارد.

EXTREME
21-04-2016, 10:32
با سلام
ممنون
حتما ویروس یابی بکنید سیستم رو
علت بعدی هنگ میتونه از پاور و هارد هم باشه
درایور گرافیک رو پاک کنید ببینید بازم سیستم هنگ میکنه یا نه
دمای قطعات علت بعدی هنگ کردن سیستم هست

Sent from my SM-J500H using Tapatalk

hameddddddd
22-04-2016, 14:06
حتما ویروس یابی بکنید سیستم رو
علت بعدی هنگ میتونه از پاور و هارد هم باشه