PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چگونگی شارژ لپتاپ ایسوز asus با باتری داخلی

scar_h
19-04-2016, 19:48
سلام
دوستان من لپتاپ asus k556 uf دارم که باتری داخلی داره و جدا نمیشه
میخاستم ببینم بهترین نحوه شارژ کردنش چجوریه ؟
اگه کلا به برق وصل باشه حتی وقتی که فول شارج هم شد بازم به برق وصل باشه مشکلی پیش میاد ؟
لطفا راهنمایی کنید
ممنون

scar_h
21-04-2016, 12:44
هیجکی نبود ؟؟؟؟

scar_h
21-04-2016, 21:05
:n28::n27::n27::n27::n27::n27::n27::n27::n28:

amir_t6262
22-04-2016, 20:58
مدل N552 VW که مثل مدل شما باتریش در نمیاد، بعد از اینکه شارژش 100 درصد شود، دیگه باتری از مدار خارج میشه و فقط با برق کار میکند.

من لنوو هم دارد که یک برنامه ای دارد که میتوانی تنظیمش کنی که تا 60 درصد باتری را شارژ کند و بعد دیگه باتری شارژ نشه و فقط از برق استفاده کند.
یعنی در لنوو، در این حالت باتری دیگه بیش از 60درصد شارژ نمیشود. فکر میکنم درستش هم همین باشد که باتری فول شارژ نشود.

نمیدانم چرا ایسوس چنین برنامه ای برای لپ تاپهای با باتری غیرقابل جدا شدنش، نگذاشته.

دخو
24-04-2016, 11:45
راهنمائی من بشما اینه که همیشه و تا امکانش هست از برق استفاده کنید و نه از باتری.
اگر کلا به برق باشه هیچ مشکلی پیش نمیاد لپتاپ من ده ساله به برق شبانه روز وصله و فقط وقتی نمیتوانم از برق استفاده کنم مجبور میشم با باتری کار کنم و باتریم مثل روز اولش کار میکنه.این گجت ها را افراد مهندس و هوشمندی طراحی و ساخته اند وتا زمانیکه دست یک تعمیرکار جهان سومی نیفتاده همانطور که کارخونه تنظیم کرده بخوبی کار میکنه و فقط وقتی مشکل دار میشند که دستکاری بیخودی میشن.:n16:
سلام
دوستان من لپتاپ asus k556 uf دارم که باتری داخلی داره و جدا نمیشه
میخاستم ببینم بهترین نحوه شارژ کردنش چجوریه ؟
اگه کلا به برق وصل باشه حتی وقتی که فول شارج هم شد بازم به برق وصل باشه مشکلی پیش میاد ؟
لطفا راهنمایی کنید
ممنون

scar_h
26-04-2016, 23:06
راهنمائی من بشما اینه که همیشه و تا امکانش هست از برق استفاده کنید و نه از باتری.
اگر کلا به برق باشه هیچ مشکلی پیش نمیاد لپتاپ من ده ساله به برق شبانه روز وصله و فقط وقتی نمیتوانم از برق استفاده کنم مجبور میشم با باتری کار کنم و باتریم مثل روز اولش کار میکنه.این گجت ها را افراد مهندس و هوشمندی طراحی و ساخته اند وتا زمانیکه دست یک تعمیرکار جهان سومی نیفتاده همانطور که کارخونه تنظیم کرده بخوبی کار میکنه و فقط وقتی مشکل دار میشند که دستکاری بیخودی میشن.:n16:

سلام
داداش من چند روز اینجوری بود روز سوم مشکل پیدا کرد و گفت شارجر وصله ولی شارژ نمیشه
plugged in not charging

ک ترسیدم و خلاصه هرجور بود درستش کردم.و دوباره برگشتم به همون منوال که تا پر میشد از شارژ در میارم !

دخو
04-05-2016, 01:56
یعنی چی چند روز اینجوری بود؟ اگر منظورت اینه که چند روز با شارژر وصل بود به برق و این پیام را داد؟که بنظرم عادی باید باشه البته مال من سونی است و هیچیش نشده تا کنون.ولی اگر مدلی که شما دارید ,فول شارژ شده و چنین پیامی میده که باید عادی باشه یعنی چون باتری پره پیام میده که شارژ نمیشه پس پیام درسته.
برای اینکه متوجه بشید که منظور پیام همینه, میشه از برق جدا کنید و چند ساعتی با باتری کار کنید اگر پس از وصل کردن به برق این پیام رفت و شروع به شارژ نمود پس کارش درست است .
ولی خودمانیم وای بحال ما ایرانیها که هم باید پول زیاد بدیم بابت اشغال های چین و هم زجر بکشیم و توی کار بمانیم.:n13:

scar_h
04-05-2016, 19:03
یعنی چی چند روز اینجوری بود؟ اگر منظورت اینه که چند روز با شارژر وصل بود به برق و این پیام را داد؟که بنظرم عادی باید باشه البته مال من سونی است و هیچیش نشده تا کنون.ولی اگر مدلی که شما دارید ,فول شارژ شده و چنین پیامی میده که باید عادی باشه یعنی چون باتری پره پیام میده که شارژ نمیشه پس پیام درسته.
برای اینکه متوجه بشید که منظور پیام همینه, میشه از برق جدا کنید و چند ساعتی با باتری کار کنید اگر پس از وصل کردن به برق این پیام رفت و شروع به شارژ نمود پس کارش درست است .
ولی خودمانیم وای بحال ما ایرانیها که هم باید پول زیاد بدیم بابت اشغال های چین و هم زجر بکشیم و توی کار بمانیم.:n13:

اره دقیقا همینجویه

ببین مثلا دفعه اول ک اینجوری شد خیلی ترسیدم
رو 98% بود و میگف pliged in not charging و به ذهنم نرسید که بزارم باتریش یکم خالی شه و دوباره امتحان کنم
همون موقع تو فرومای خارجی سرچ کردم و اونموقع بیشتر ترسیدم چون گفتن باید باتری عوض شه و اینا....
خلاصه به هر مشقتی بود درستش کردم

بعد که باز امتحان کردم دیدم همینجوریه ک شما میگی

مثلا وقتی 100% فول میشه تا چند ساعت همینجوری میمونه
بعد میزنه 99% و مینوسه plugged in not charging
بعد مثلا یک روز بعد میزنه 98% و مجدد plugged in not charging (در تمام این مدت کلا به برق وصله)
مثلا الان زده 97% و plugged in not charging
اما وقتی از برق بکشم و یکم کار کنم مجدد شارجرو بزنم شارج میشه
پس مشکلی نداره؟ اگه 24 ساعت به برق وصل باشه ؟ حتی مواقعی که خاموش میکنمم به برق وصل باشه ؟ مشکلی پیش نمیاد ؟

دخو
11-06-2016, 20:53
عرض کردم لپتاپ من سونی است و 24 ساعت 7 روز هفته توی برقه برای 4 سال و هیچ مشکلی ندارم.

amir_t6262
12-06-2016, 10:48
اره دقیقا همینجویه

ببین مثلا دفعه اول ک اینجوری شد خیلی ترسیدم
رو 98% بود و میگف pliged in not charging و به ذهنم نرسید که بزارم باتریش یکم خالی شه و دوباره امتحان کنم
همون موقع تو فرومای خارجی سرچ کردم و اونموقع بیشتر ترسیدم چون گفتن باید باتری عوض شه و اینا....
خلاصه به هر مشقتی بود درستش کردم

بعد که باز امتحان کردم دیدم همینجوریه ک شما میگی

مثلا وقتی 100% فول میشه تا چند ساعت همینجوری میمونه
بعد میزنه 99% و مینوسه plugged in not charging
بعد مثلا یک روز بعد میزنه 98% و مجدد plugged in not charging (در تمام این مدت کلا به برق وصله)
مثلا الان زده 97% و plugged in not charging
اما وقتی از برق بکشم و یکم کار کنم مجدد شارجرو بزنم شارج میشه
پس مشکلی نداره؟ اگه 24 ساعت به برق وصل باشه ؟ حتی مواقعی که خاموش میکنمم به برق وصل باشه ؟ مشکلی پیش نمیاد ؟

سلام.

یک نکته را شما باید دقت کنی و آن اینکه لپ تاپ شما تا وقتی که شارژ باتری اش به زیر 95 نرسد، باتری اش شارژ نمیشود.

به این شکل که شما وقتی که دایم به برق وصل باشی، تمام مدت از برق استفاده میکند.
وقتی که از برق جدا کنی، لپ تاپ با باتری کار میکند تا زمانی که باتریش به زیر 95 برسد، اگر آن زمان دوباره به برق بزنی، باتری دوباره شارژ میشود.
اگر باتری به زیر 95درصد نرسد، باتری شارژ نمیشود

دلیل این کار هم این است که باتری های جدید هیچوقت نباید بطور کامل شارژ و یا دشارژ شوند. چون روی عمرشان تاثیر منفی میگذارد.

بهمین خاطر بطور نرم افزاری کاری کردند که باتری ای که کاملا شارژ است، دوباره شارژ نشود.

scar_h
13-06-2016, 04:55
سلام.

یک نکته را شما باید دقت کنی و آن اینکه لپ تاپ شما تا وقتی که شارژ باتری اش به زیر 95 نرسد، باتری اش شارژ نمیشود.

به این شکل که شما وقتی که دایم به برق وصل باشی، تمام مدت از برق استفاده میکند.
وقتی که از برق جدا کنی، لپ تاپ با باتری کار میکند تا زمانی که باتریش به زیر 95 برسد، اگر آن زمان دوباره به برق بزنی، باتری دوباره شارژ میشود.
اگر باتری به زیر 95درصد نرسد، باتری شارژ نمیشود

دلیل این کار هم این است که باتری های جدید هیچوقت نباید بطور کامل شارژ و یا دشارژ شوند. چون روی عمرشان تاثیر منفی میگذارد.

بهمین خاطر بطور نرم افزاری کاری کردند که باتری ای که کاملا شارژ است، دوباره شارژ نشود.

سلام

خب 2 3 روز شارج نمیشه و not charging میزنه
اما بعد 2 3 روز باز شارج مشه تا 100 و باز همون قضیه تکرار میشه(کلا به برق وصله)
پس نظر شما هم اینه 24/7 به برق وصل باشه ؟

amir_t6262
13-06-2016, 11:01
سلام

خب 2 3 روز شارج نمیشه و not charging میزنه
اما بعد 2 3 روز باز شارج مشه تا 100 و باز همون قضیه تکرار میشه(کلا به برق وصله)
پس نظر شما هم اینه 24/7 به برق وصل باشه ؟

شما یک بار کامل شارژ کن و بعد از برق بکش و بگذار باتری به زیر 90 برسه و بعد امتحان کن که آیا شارژ میشود یا نه؟

این دو سه روزی که میگی شارژ نمیشه، میزان باتری زیر 90 است؟

در مورد اینکه دایم به برق باشه هم لپ تاپ من لنوو است که یک برنامه ای به اسم energy management دارد که اگر فعالش کنی، نمیگذارد باتری بیشتر از 60 درصد شارژ شود.
بیشتر مواقع هم لپ تاپ به برق است.
البته موقع خاموش بودن لپ تاپ، از برق جدا میکنم.

scar_h
17-06-2016, 03:22
شما یک بار کامل شارژ کن و بعد از برق بکش و بگذار باتری به زیر 90 برسه و بعد امتحان کن که آیا شارژ میشود یا نه؟

این دو سه روزی که میگی شارژ نمیشه، میزان باتری زیر 90 است؟

در مورد اینکه دایم به برق باشه هم لپ تاپ من لنوو است که یک برنامه ای به اسم energy management دارد که اگر فعالش کنی، نمیگذارد باتری بیشتر از 60 درصد شارژ شود.
بیشتر مواقع هم لپ تاپ به برق است.
البته موقع خاموش بودن لپ تاپ، از برق جدا میکنم.

نه دیگه باتری زیر 95 نمیاد اصلا
بعد دو سه روش که میشه مثلا 94 باز شارج میشه تا 100 و مجدد همین داستان

Roya_76
01-10-2019, 01:32
من لپ تاپ ایسوس دارم و تازه خریدمش اما هر دفعه به شارژ میزنم تا 99% شارژ میشه و دیگه بیشتر نمیشه.باید چیکار کنم که مشکل حل شه

Roya_76
01-10-2019, 01:40
من لپتاپ ایسوس دارم و تازه خریدمش اما وقتی به شارژ میزنم تا 99% بیشتر شارژ نمیکنه. مشکل رو چطوری حل کنم

SINASONY
01-10-2019, 11:34

درود. شما نرم افزار هاردوار مونیتور رو نصب کن.ببین سطح فرسایش باتری چنده؟level wear

اگه اون سطح فرسایش صفر درصد بود مشخص میشه باتریت هیچ گونه خرابی نداشته و روشت درست بوده.

SINASONY
01-10-2019, 11:38
من لپتاپ ایسوس دارم و تازه خریدمش اما وقتی به شارژ میزنم تا 99% بیشتر شارژ نمیکنه. مشکل رو چطوری حل کنم
اتفاقا چندانم بد نیست صد نمیشه چون باتریت دیر تر خراب میشه.ولی اگه میخوای صد بشه یه کالیبره کن شاید حل شد.

SINASONY
13-10-2019, 19:22
درصد فرسایش باتری رو جدی بگیرید.