PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : باطری

3aman021
12-04-2016, 16:46
درود دوستان
من کم پیش میاد از باطری لپ تاپ استفاده کنم
هنگام استفاده از برق مستقیم هم باطری رو جدا نمیکنم چون ریسکه
و باطری رو تا 100% شارژ میکنم شارژر رو هم جدا نمیکنم
اینجوری فکر کنم جریان رو مستقیم از برق شهر بگیره ..
اما بعد دوروز وقتی لپ تاپ خاموشه خود به خود باطری میره رو90%
و من هم استفاده ای از باطری ندارم مجبورم بخاطر 10% و اینکه جریان رو از برق شهر بگیره باز شارژر رو وصل کنم
اینجوری از سیکل شارژش استفاده میشه
آیا راه حلی هست؟
آیا این روش استفاده که من دارم درسته؟

احساس میکنم عمر باطری کاهش پیدا کرده

محمد7966
12-04-2016, 18:41
درود دوستان
من کم پیش میاد از باطری لپ تاپ استفاده کنم
هنگام استفاده از برق مستقیم هم باطری رو جدا نمیکنم چون ریسکه
و باطری رو تا 100% شارژ میکنم شارژر رو هم جدا نمیکنم
اینجوری فکر کنم جریان رو مستقیم از برق شهر بگیره ..
اما بعد دوروز وقتی لپ تاپ خاموشه خود به خود باطری میره رو90%
و من هم استفاده ای از باطری ندارم مجبورم بخاطر 10% و اینکه جریان رو از برق شهر بگیره باز شارژر رو وصل کنم
اینجوری از سیکل شارژش استفاده میشه
آیا راه حلی هست؟
آیا این روش استفاده که من دارم درسته؟

احساس میکنم عمر باطری کاهش پیدا کرده

سلام

راستش من از باطری استفاده می کردم یعنی میذاشتم شارژ و دشارژ بشه و پاورو هم هر از گاهی در می اوردم ولی تا 2.5 سال برام کار کرد (لبتابم دل وسترو 1015)

الان حس میکنم اشتباه کردم چون فامیلی داریم لبتاب توشیبا داره الان 8 ساله باطریش هنوز سالمه،بهش گفتم چرا این تا هنوز سالم مونده؟گفت هر وقت که از شارژر استفاده میکردم باطری رو در می اوردم اینطوری شد که براش 8 سال مونده

کلا هرکسی یه چیزی میگه ،یکی میگه بذار شارژ و دشارژ بشه یکی میگه هر وقت شارژرو میتونی استفاده کنی دیگه باطری رو در بیار،اصن یه وضعیه

اگر هم خیلی وقته دارید و حس می کنید عمرش داره کم میشه چیز طبیعیه،بالاخره هر وسیله ای یه عمری داره

3aman021
12-04-2016, 19:06
نه داداش تازه سه چهار ماهه دارمش
والا مهمترین اصل اینه که وقتی شارژر رو وصل میکنم برق به باطری وارد نشه و مستقیما از برق بگیره
میگن وقتی 100% شد دیگه به باطری جریان وارد نمیشه
مشکل من اینه یه روز درمیون وقتی باطری پره بدون استفاده د شارژ میشه چند درصد
و وقتی شارژر رو وصل میکنم ای سی شارژر چراغش قرمز میشه
یعنی درواقع بخاطر چند درصد یه سیکل شارژ حروم میشه
چه راهی هست برای اینکه وقتی باطری تو لپ تاپ هست جریان برق به باطری وارد نشه؟

محمد7966
12-04-2016, 19:17
راستش اینو نمیدونم

میخاین عین فامیل ما که 8 سال باطریشو داره و هنوز کار میده باطری رو در مواقعی که به شارژر دسترسی دارید،در بیارید

بذارید بقیه دوستان نظر بدن شاید اونا بدونند

amir z
12-04-2016, 19:31
سلام
من هم وقتی از شارژر استفاده میکنم باتری رو در میارم و تو این 7-8 سال هنوز باتری مثل روز اول شارژ نگه میداره. اگه باتری همیشه داخلش و شارژر وصل باشه شک نکنید باتری نهایتا 2-3 ساله نابود میشه

3aman021
12-04-2016, 19:51
این که باطری رو خارج کنیم عمرش بیشتر میشه درست
ولی ریسکش رو نمیتونم قبول کنم بخاطر باطری حاضر نیستم سر نوسانات برق یه قطعه دیگه به فنا بره
یکی از دوستام ص
صفحه ال سی دیش سر همین کار سوخت
پس لپ تاپ هایی که باطری داخلی دارن چیکار میکنن؟
اونا به محض شارژ شدن کامل جریان برق رو قطع میکنن
تازه یه برنامه مدیریت شارژ هم به طور پیشفرض دارن..
مشکل اینجاست من این برنامه رو پیدا نکردم
بازم از دوستان دیگه اگه کسی میدونه چجوری استفاده کنم که سیکل شارژ حروم نشه بگه
یعنی فقط باید چراغ ای سی شارژر سفید باشه که جریان وارد باطری نشه؟
اینجوری باطریم همیشه باید 100% باشه ..

sadegh571
12-04-2016, 20:04
به نظر من هیچ وفت باتری رو از لپتاپ جدا نکن چون ریسک داره.
اون موردی هم که گفتید تا 90 درصد میاد بعد شارژ میشه هیچ مشکلی برای باتری به وجود نمیاد.
فقط ماه یکبار یا هر دو ماه یکبار بذار باتری تا 20 درصد خالی بشه و دوباره پر بشه.
من الان 3 ساله به همین شیوه دارم استفاده میکنم فقط 8 درصد باتریم فرسوده شده.

3aman021
12-04-2016, 21:05
هرگز بدون باطری استفاده نکردم و نخواهم کرد
باطری اگه آسیب ببینه خیلی بهتره تا قطعاتی مث مادربورد و ال سی دی و... آسیب ببسنن
پس نظر شما اینه که این روشی که استفاده میکنم بهترین روشه؟
خیالم راحت باشه؟
اون د شارژ نمیدونم از چیه مشکلش
حتی تو بایوس هم رفتم چیزی فعال نبود
اگه د شارژ نمیشد بهتر بود..
به هرحال الان وقتی لپ تاپ خاموشه باطری رو در میارم ببینم د شارژ میشه یا باز یا نه
بازم دوستان نظر بدن ممنون

Soroush-S
12-04-2016, 21:33
باتری استفاده کنی یا نکنی حداکثر سه الی چهارسال برات کار میکنه. من یکی از اشنایان دل ۵۱۱۰ خریدیم ، ایشون به ندرت از باتری استفاده میکردن و من همیشه باتری متصل به لپتاپ بود. . باتری های لپتاپمون تقریبا تووی یک زمان خراب شد

Sent From My XPERIA M4

amir z
12-04-2016, 21:39
باتری استفاده کنی یا نکنی حداکثر سه الی چهارسال برات کار میکنه. من یکی از اشنایان دل ۵۱۱۰ خریدیم ، ایشون به ندرت از باتری استفاده میکردن و من همیشه باتری متصل به لپتاپ بود. . باتری های لپتاپمون تقریبا تووی یک زمان خراب شد

Sent From My XPERIA M4

باتری دل بله:n31: دل زیاد دیدم حتی زودتر از 2 سال خراب بشن.
باتری hp لپ تاپ کامپک هنوزم بعد 8 سال دقیقا مثل روز اوله. کوچکترین افتی نداشته!

محمد7966
12-04-2016, 21:45
دوستان تجربه های اینجا شخصیه و ممکنه برای شخص دیگه ای درست درنیاد

چون من هم فامیلی داریم که براش از کشورهای عربی لبتاب مدل hp اوردن 1 سال نشده باطریش خراب شده

لبتاب خود من دل وسترو 1015 بود تا 2.5 سال کار کشید

لبتاب توشیبا یکی از فامیلای ما که از کشورهای عربی براش اوردن و خیلی هم از باطریش استفاده نکرده تا 8 سال هنوز براش داره کار میکنه

شاید هم لبتاب دلی باشی که اونم 8 سال کار کرده باشه

3aman021
12-04-2016, 21:47
درسته
به نظر منم باطری تمام گجت ها همینه
شما برنامه سراغ ندارید بشه تنظیم کرد تو درصد خاصی مث 40 یا 60% جریان برق رو از باطری قطع کنه؟

محمد7966
12-04-2016, 21:55
درسته
به نظر منم باطری تمام گجت ها همینه
شما برنامه سراغ ندارید بشه تنظیم کرد تو درصد خاصی مث 40 یا 60% جریان برق رو از باطری قطع کنه؟

راستش من که دیگه باطریم خراب شده ولی شما تو گوگل سرچ کنید:نرم افزار کنترل باطری لب تاب

یه سری نرم افزار میاره توضیحاتشونو بخونید شاید کمک کنه به حل مشکلتون

3aman021
12-04-2016, 22:30
مرسی داداش
من هنوز جواب دوتا سوال رو نگرفتم
یکی اینکه باطری حتما باید فول شارژ بشه تا جریان به باطری وارد نشه؟
دوما اینکه چرا یه روز در میون باطریم د شارژ میشه حتی خارج از لپ تاپ هم باشه به 94% افت میکنه؟

NOR-1
12-04-2016, 22:53
الان حس میکنم اشتباه کردم چون فامیلی داریم لبتاب توشیبا داره الان 8 ساله باطریش هنوز سالمه،بهش گفتم چرا این تا هنوز سالم مونده؟گفت هر وقت که از شارژر استفاده میکردم باطری رو در می اوردم اینطوری شد که براش 8 سال مونده

هشت سال پیش باتری ها مثل الان نبود که خودش برق قطع کنه الان خیلی هوشمند تر شدن بعلاوه جدا کردن باتری باعث میشه مثل اول کنتاکت نکنه و مشکلات منبع تغذیه به وجود بیاد

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

محمد7966
12-04-2016, 23:16
مرسی داداش
من هنوز جواب دوتا سوال رو نگرفتم
یکی اینکه باطری حتما باید فول شارژ بشه تا جریان به باطری وارد نشه؟
دوما اینکه چرا یه روز در میون باطریم د شارژ میشه حتی خارج از لپ تاپ هم باشه به 94% افت میکنه؟

سوال اولو نمیدونم

ولی سوال دوم ممکنه دمای محیط باعث بشه دشارژ بشه مقداریش،گرما باعث دشارژ شدن میشه البته نمیدونم شاید تا 6 درصد کاهش چیز عجیبی نباشه بهتره بقیه دوستان هم نظر بدن تا مطمئن شد

3aman021
13-04-2016, 00:37
دوستان ممنون
پس بهترین کار همونه که فول شارژ بزنم تو برق؟
و اینکه باطری یه روز درمیون بدون استفاده دشارژ میشه هم
چیز خاصی نیست و باعث حروم شدن سیکل شارژ نمیشه دیگه...؟

NOR-1
14-04-2016, 20:10
باطری نباید از لپ تاپ در بیاد شما میخواین با گوشی کار کنین باطری در میارین؟اون دوران مرد بله وقتی باتری زیاد تو برق میموند اصلا باد میکرد لی خودم ندیدم البته ممکنه استهلاک داشته باشه ولی در حدی نیست که سالی یک بار بخواین باطری عوض کنین شما فکر میکنین اپل برای چی باطری هاش قابل تعویض نیست؟مشکلی هم پیش بیاد اگر تو گارانتی باشه شرکت رسیدگی میکنه اگر هم غیر قابل تعویض باشه گارانتی میکنه

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

3aman021
20-04-2016, 18:00
من اصلا باطری رو درنمیارم
چون ممکنه بر اثر نوسانات برق یا غیره مشکل بزرگتری به وجود بیاد
فول شارژ میکنم و شارژر رو وصل میکنم
میگن اینجوری جریان به باطری وارد نمیشه
بعضیا هم میگن باطری های لیتیوم یون رو نباید فول شارژ زد به برق
کلا هرکی یه چیزی میگه
اما مشکل من اینجاست وقتی باطری 100% هست
یه روز درمیون بدون استفاده از باطری به 94% افت میکنه
چرا باید اینطور بشه؟
اگه یه برنامه ای باشه که جریان برق رو روی 60% قطع کنه بازم چند درصد افت شارژ تو دوروز به طور خودکار صورت میگیره؟

sia1
20-04-2016, 18:58
صحبت جالبیه ولی هر کاری که میکنید یک مزایایی داره و یک معایبی.

- وقی باتری رو در میارین خوب مسلما عمر باتری خیلی بیستر میشه. مخصوصا اگه باتری تو ظرفیت بین 35-50 درصد باشه. ولی در عوض قطع شدن برق به شدت به سیستم آسیب میزنه. ور در واقع همیشه و همیشه انتظار این رو داشته باشید که بعد از نوسان کردن برق لپتاپتون روشن نشه و یا یه جاش ناقص باشه. و اگر هم روشن شد، شما خیلی خوش شانس هستید. :n35:

- مارکهای مختلف طبیعیه که عمر متفاوتی داشته باشن. به هر صورت خارج کردن باتری عمر اون رو 2-3 برابر میکنه. حالا میخواد 6 ماه کار کنه یا 6 سال
- قرار دادن تو شارژ کامل باعث غیر قابل استفاده شدن اجزای باتری میشه و شما در هنگامی که دچار ضعیف شدن باتری شدید، مشکل افت ناگهانی میزان شارژ رو پیدا میکنین. یعنی اینکه اصلا 80% رو نمیبین و یهویی سیستم شارژ ارور میده و شات میکنه.
- باتری ها در حالتی که به شارژر وصل نیستند، رفته رفته شارژ کم میکنن. مثل باک بنزین نیست که کار نزنی بمونه. خودش کم کم خالی میکنه. :n01:
- بهترین پیشنهاد استفاده از دستگاه UPS هست. این دستگاه کمی گرونه. در حدود 100-150 هزار تومن. ولی کارش دقیقا عین باتری لپتاپه. با این تفاوت که خیلی کمتر از باتری لپتاپ سیستم رو روشن نگه میداره. تنها استفاده ای که از این دستگاه میتونیم بکیم اینه که بعد از قطع شدن برق فرصتی رو داشته باشیم تا محتویات خودمون رو سیو کنیم و سیستم رو خاموش کنیم. بدین ترتیب باتری ما از مدار خارجه و لزومی هم نداره که مدام قطع و وصلش کنیم.
- یک راه ساده تر هم هست. یک باتری دست دوم بخریم که نمیتونه شارژ نگه داره. و اون رو بزاریم رو لپتامون و همیشه از برق استفاده کنیم و نگران نوسانات برق هم نباشیم.

مشکل اینجاست که تا زمانی که باتری اصلیمون دچار مشکل نشده ما دنبال این خرج کردنها نمیریم و روزی متوجه میشیم که بایستی اینکار رو میکردیم که خیلی دیر شده و دیگه هم باتری های توی بازار اون باتری که ما دلمون میخواد نمیشه. :n14:

3aman021
20-04-2016, 19:28
اون باطری دست دوم که گفتید جالب بود
ولی باید به این مدل بخوره
پیدا کردنش کمی سخت میتونه باشه
نرم افزار خاصی سراغ ندارید که بشه باهاش فول شارژ رو روی 60% تنظیم کرد؟
ممنون دوست عزیز

sia1
20-04-2016, 19:49
اون باطری دست دوم که گفتید جالب بود
ولی باید به این مدل بخوره
پیدا کردنش کمی سخت میتونه باشه
نرم افزار خاصی سراغ ندارید که بشه باهاش فول شارژ رو روی 60% تنظیم کرد؟
ممنون دوست عزیز

نه نمیشناسم. این مسئله فکر نمیکنم که یک آرایش نرم افزاری باشه و به نظر یک سیستم سخت افزاری و با استفاده از ترازیستورها و خازنها عمل میکنه.
ما بدون ویندوز هم این فعالیت رو از باتری شاهدیم. پس نبایستی ارتباطی به نرم افزار داشته باشه.

3aman021
20-04-2016, 21:07
درسته ولی حداقلش باطری تا 60% فول میشه دیگه 100% نیست...
شما خودتون از چه روشی استفاده میکنید؟

sia1
20-04-2016, 22:52
درسته ولی حداقلش باطری تا 60% فول میشه دیگه 100% نیست...
شما خودتون از چه روشی استفاده میکنید؟

یعنی چی؟!

ما همچین کاری نمیتونیم بکنیم. وصل میکنیم به برق و 100 میشه.
چجوری روی 60 فول میشه؟!

3aman021
21-04-2016, 20:12
خیلی از لپ تاپ ها که باطری داخلی دارن به طور پیشفرض این برنامه مدیریت انرژی رو دارن
میتونید به طور دلخواه تنظیم کنید که روی چند درصد باطری رو از مدار برق خارج کنه
مث envy x360 و ...

دخو
24-04-2016, 11:03
سامان گرامی!
من یک لپتاپ سونی وایو دارم و مدام توی برقه.الان 5 ساله که همین شکل عمل کردم و نه لپتاپ عیب کرده ونه شارژر و نه باتری.
بگمان من اگر جنس کالا خوب باشه هیچ عیبی نمیکنه.
حالا بریم سروقت مشکل شما . اینکه میگید باتری لپتاپ تان پس از دو روز کمی ازش کم میشه این برمیگرده به جنس خود باتری و کاریش نمیشه کرد باتری ها هرچه کیفیت بهتری داشته باشند , دوام بیشتری هم دارند.هم از نظر نگهداری الکتریسیته و هم از جنبه ی طول عمر و دوام.
باتری های خوب نوین تا حدود 500 بار قابلیت شارژ و دیشارژ دارند بشرطی که در شرایط درست از آنها کارسازی شود.و هرچه این کابری نا درست باشد از عمر باتری کم میشه.
باتری را شارژ نکنید مگر تمام یا نزدیک به تمام شدن باشه .بعد شارژ کامل کنید. یعنی شب تا صبح بگذارید شارژ شود همینطور گوشی تلفن تان را .تا تعداد کمتری از آن عدد 500 دفعه کم شود. من وقتی در جائی هستم که دسترسی به برق دارم هرگز از باتری استفاده نمیکنم.شارژر های خوب خودشان تشخیص میدهند که باتری پر است و شارژ اضافه نمیکنند. یکی از مصرف کننده های اصلی باتری گوشی و لپتاپ ها مانیتور آنهاست که وقتی جائی هستید که زیر نور خورشید نیست, لزومی ندارد که مانیتور روی حداکثر روشنائی باشد و میشود با نور کمتر مانیتور هم کار کرد.و باتری را کمتر مصرف نمود.
پندارتان نیک و گفتارتان نیک و کردارتان نیک تر باد.:n16:

yushi
16-05-2016, 20:58
سلام به همه
لپ تاپ من Msi Ge 62 Apache pro هستش. کمتر از چهارماهه که خریدمش و یه مدتیه با باتریش به مشکل خوردم. توی حالت عادی باتری لپ تاپم باید وقتی صد در صده حدود 3.5 ساعت کار بده ولی توی حالت آماده به کار با وای فای روشن و بدون اینکه هیچ کاری باهاش انجام بدم، باتری توی حدود 45 دقیقه به ده درصد میرسه و باید دوباره شارژش کنم. به محض اینکه لپ تاپ روشن میشه (چه توی حالت هایبرنیت بوده باشه چه شات داون چه اسلیپ) فن شروع به کار میکنه، درحالی که قبلا فقط موقعی که بازی های سنگین باهاش میکردم به کار میفتاد. نمیدونم چه مشکلی داره و این واقعا کلافه م کرده. بردمش بیرون و بهم گفتن حتما توی شارژ بوده باهاش كار كردى. اخه من که نمیتونم وقتی کار دارم باهاش و باتریش تموم میشه بذارمش کنار تا شارژ بشه! لطفا راهنماییم کنید. ویندوزم هم خیلی مشکل داره، ممکنه مشکل از ویندوز باشه؟؟
هلپ :(((

amir_t6262
17-05-2016, 08:38
سلام به همه
لپ تاپ من Msi Ge 62 Apache pro هستش. کمتر از چهارماهه که خریدمش و یه مدتیه با باتریش به مشکل خوردم. توی حالت عادی باتری لپ تاپم باید وقتی صد در صده حدود 3.5 ساعت کار بده ولی توی حالت آماده به کار با وای فای روشن و بدون اینکه هیچ کاری باهاش انجام بدم، باتری توی حدود 45 دقیقه به ده درصد میرسه و باید دوباره شارژش کنم. به محض اینکه لپ تاپ روشن میشه (چه توی حالت هایبرنیت بوده باشه چه شات داون چه اسلیپ) فن شروع به کار میکنه، درحالی که قبلا فقط موقعی که بازی های سنگین باهاش میکردم به کار میفتاد. نمیدونم چه مشکلی داره و این واقعا کلافه م کرده. بردمش بیرون و بهم گفتن حتما توی شارژ بوده باهاش كار كردى. اخه من که نمیتونم وقتی کار دارم باهاش و باتریش تموم میشه بذارمش کنار تا شارژ بشه! لطفا راهنماییم کنید. ویندوزم هم خیلی مشکل داره، ممکنه مشکل از ویندوز باشه؟؟
هلپ :(((

اینکه حرف کاملا مسخره ای است و نشان از بی سوادی افرادیست که این حرف را زدند.

اولین راه حل با توجه به موضوع ویندوز که گفتی، نصب ویندوز جدید است.
بعد از نصب ویندوز، برنامه های تست باتری را نصب کن و از سلامت باتری مطمئن شو.
مثلا برنامه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]نرم-افزار-سلامت-باتری-لپ-تاپ-batterycare/

این برنامه درجه حرارت قسمتهای مختلف لپ تاپ را هم نمایش میدهد که بررسی کن که دمای دستگاه به چه حدی میرسد که فن به کار میفتد.

اگر لپ تاپ در محیط پر گرد و خاک بوده، با یک دمنده Blower گرد و خاک قسمتهای مختلف و خصوصا خروجی های هوا را بگیر.

yushi
18-05-2016, 20:17
اینکه حرف کاملا مسخره ای است و نشان از بی سوادی افرادیست که این حرف را زدند.

اولین راه حل با توجه به موضوع ویندوز که گفتی، نصب ویندوز جدید است.
بعد از نصب ویندوز، برنامه های تست باتری را نصب کن و از سلامت باتری مطمئن شو.
مثلا برنامه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]نرم-افزار-سلامت-باتری-لپ-تاپ-batterycare/

این برنامه درجه حرارت قسمتهای مختلف لپ تاپ را هم نمایش میدهد که بررسی کن که دمای دستگاه به چه حدی میرسد که فن به کار میفتد.

اگر لپ تاپ در محیط پر گرد و خاک بوده، با یک دمنده Blower گرد و خاک قسمتهای مختلف و خصوصا خروجی های هوا را بگیر.

خیلی ممنونم بخاطر جوابتون :n16: واقعا خیالم راحت شد، فکر میکردم با بی فکری به لپ تاپم صدمه زدم :))

میشه بفرمایین چطوری میتونم با برنامه battery care از سلامت باتری مطمئن بشم؟