PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد خازن

Reza Azimy_RW
05-04-2016, 14:31
سلام دوستان
من یه برداشتی از خازن دارم میخاستم ببینم درسته یا نه
خازن غیر از اینکه برق رو صاف میکنه که بهش کاری نداریم »
خازن برق رو ذخیره میکنه و در زمان کوتا هی یهو دشارژ میشه
من دیروز از مغازه الکترونیکی ی خازن سرامیکی گرفم با این مشخصات :
M225K FMT
450VV2745
پایه مثبت و منفی که نداره !?
من به فروشنده گفتم خازنی میخام که بشه برق زیادی توش ذخیره و یهو کشید بیرون مثه فلش دوربین
الان میخام بدونم ایا همینجوری من مثلا برق 4 ولت و 1 امپر رو بهش یک ساعت وصل کنم بعد مثلا میتونم تو یه لحظه مثلا 100 ولت بگیرم ؟
آیا تحت مدار خاصی باید باشه که بتونه مقدار رو داخل خودش ذخیره کنه ؟
در مورد مشخصات هم اگه یه توضیحی بدید خیلی ممنون میشم
:n12:

شرمنده من به رباتیک علاقه مند شدم برنامه نویسی هم که بلدم میخام بزنم توش سوال واسم زیاد پیش میاد :n40:

Reza Azimy_RW
05-04-2016, 17:30
غا من موقعی که میخاستم برنامه نویسی و بازیسازی پیدا کنم یه استاد دلسوز پیدا کردم به نام @ehsan_w ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])we که تا ابد استاده (البته اگه جلوش بگم استاد میزنه صافم میکنه چون ما رابطمون بالاتره در حد رفاقت :n10: ) همراه با چند نفر دیگه که همیشه یادشون میکنم . قربون دستتون عاغایی کنید کمکی کنید در راه نیک تا نیکی شود پیدا :دی
اگه با آواتارمم مشکل داریدقول میدم امشب عوضش میکنم :دئ
راستی دوستان یه تیکه از جوابمو هم حوصله پاسخشو داشتید اشکالی نداره ممنون میشم

SNOW PATROL
05-04-2016, 19:00
دوست من اگر امکان داره عکسی از نوشته های روی خازن بگیرید و بفرستید خازن پایه مثبت و منفی داره پایه بلند مثبت کوتاه منفی
البته روی خازن های سرامیکی هم یک طرف معمولن علامت مثبت نوشته میشه که همون پایه مثبت هست

مدار خاصی هم برای شارژ لازم نیست در حد یک مقاومت سری

Reza Azimy_RW
06-04-2016, 23:41
مقاومت سری با دیود ؟
یعنی یه همچین چیزی به طور ساده :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
روی خازن دقیقا همینهایرو نوشته مستطیلی شکل هم هست نارنجیه هیچ پایه مثبت و منفی هم نزده :
M225K FMT
450VV2745
پایه ها هم تغریبا هم اندازه یکیش یکم خیلی کمی برگتر
فکر نکنم خارن سرامیکی پایه مثبت منفی داشتی باشه ؟ اون الکترولیتیه فک کنم ؟!!!!!!!!

SNOW PATROL
07-04-2016, 09:36
مقاومت سری با دیود ؟
روی خازن دقیقا همینهایرو نوشته مستطیلی شکل هم هست نارنجیه هیچ پایه مثبت و منفی هم نزده :
M225K FMT
450VV2745
فکر نکنم خارن سرامیکی پایه مثبت منفی داشتی باشه ؟ اون الکترولیتیه فک کنم ؟!!!!!!!!

بهش میخوره مدار افزایش ولتاژ چندین برابری باشه و نه شارژ عادی خازن

بله توجه نکردم درست فرمودید سرامیکی پلاریته نداره خوندن خازن های سرامیکی یکمی مشکله و رشته من هم الکترونیک نیست فقط از این قسمت M225K میشه گفت ظرفیت خازن احتمالن 2.2 میکروفاراد با تلرانس 10 درصد هست

محمد7966
07-04-2016, 10:13
مقاومت سری با دیود ؟
M225K FMT
450VV2745

خازن عددسی از ظرفیت چند پیکو فاراد تا نزدیک 1 میکرو فاراد ساخته میشوند.
بیشتر کاربرد خازن عددسی در مدارات مخابراتی (برای کمک تولید فرکانس) و همچین حذف نویز مدار استفاده می شود ..
خازن عددسی،در ولتاژ بالا کار می کنند (50 ولت به بالا) و پایه هایش مثبت و منفی ندارد،و به عبارتی ساده تر،تفاوتی ندارد کدام پایه را به مثبت یا منفی بزنید..

منبع:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]